audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2019.04.18. 16:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 502 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2019.03.29. 20:25 
Fórumtag

DöG írta:
Málnába, banánba max mekkora kapacitású SD kártya engedélyezett? Érdemes-e egy naagy kártyát beletenni, és arra a zenéket, meg mindent? Vagy kártya maradjon a rendszernek, és inkább egyéb tárolón (pendrive, winyó...) érdemes zenéket tárolni, (SD-ről csak bootol, vagy azt használja működés közben is?) :oops:

Bootol az SD-ről, és időnként kiírja a naplót az SD-re, bár ez erősen beállítás függő. Ha jól emlékszem 32 Gigás volt a legnagyobb amivel sikerrel próbáltam. Málnán kicsit katyvaszos az USB, mert az ethernet vezérlő is USB eszköz, így aztán főleg gigabites hálón könnyen túl lehet terhelni az USB hubját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2019.03.29. 20:29 
Adminisztrátor

miczo írta:
DöG írta:
Málnába, banánba max mekkora kapacitású SD kártya engedélyezett?

Ha jól tudom 32GB-ot kezel biztosan. Nem érdemes a zenét a system drive-ra tenni, az SD nem szereti a konkurrens olvasást, szakadozni fog az adatfolyam. Legjobb egy külső NAS drive, vagy pendrive. Nekem van olyan minigép amibe 2x256G pendrive van, szépen kezeli.

Az új 3-as verzió simán kezeli a 128GB-os SD kártyát, de mivel tényleg nem érdemes arra rakni a zenéket így biztosan elegendő a 32GB-os is.
db

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 502 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]