audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 11:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.29. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
gabor80 írta:
dys-cus írta:
"Aha, csak azért kérdeztem, mert ott volt a kisördög, hogy esetleg az usb átalakítás kikerülésével még javulhatna a hang, persze lehet hogy semmi extra javulás nem lenne."
Úgy kb ég és föld a differencia. Legalábbis nálam a málnácskán, ahol USB helyett I2S, majd SPDIF-et készít belőle egy kártya. Szvsz. bármilyen rendszerben hallható az USB elhagyása.


Nem vagyok nagyon otthon ezekben a zseb-pc-kben, teljesen amatőrként kérdem, tényleg jók ezek a kütyük, érdemes lenne venni, vagy azért egy nagy pc jobb tőle?(eddig úgy gondolom(tam) igen.

SPDIF-re konvertálni miért jó neked, nem kéne azt is kikerülni, úgy tudom az keményebb jittert okozhat mint egy jobb usb átvitel?

Én csak annyit mondok, hogy a Raspberry PI2-m egy HiFi Digi Plussz kártyával leveri a régi Gránit tömbre épített, sönt regulátoros táppal ellátott CDPRO mechanika hangját ugyan azon az AN DAC4 koppintás Dac-omon. De nagyon leveri az SSD-s IBM Think Pad ámítógépemet is, ha azt USB-ről használom. De sokkal jobban szól a Raspi ezzel a Digi kártyával, mivel van benne jittercsökkentés is. El kell olvasni a leírását itt:
http://www.ebay.com/itm/HIFI-DiGi-Digit ... 3f51ebb01c
A hangja stabil, körülhatárolható, részletező, jó térrel, és istentelen jó basszal. Látogass meg, és meghallgathatod. Egy nagy PC-nél sokkal olcsóbb, még akkor is, ha készítesz neki külön analógtápot. Én azzal használom. Van hozzá egy 1T-s wincsim, ami azt hiszem bőven elég zenét biztosít. A DAC-om miatt én csak max 96k 16bit-es formátumot tudok hallgatni, de ez nekem nem probléma, mivel én régivágású vagyok, s nekem jobban tetszik a régi AD1865-ös csipp hangja ezeknél a modern fogvásó hangú 1 bites dakok hangjánál. Lehet nem olyan részletező, de legalább analógos. Egyébként is a legtöbb felvétel 16bit 44,1k-s formátumba van felvéve. Az, meg hogy utána hogy konvertálják ide-oda, meg amoda, az meg nem érdekel, mert az már matematikai csalafintaság csak, nem hiszem, hogy a beavatkozástól a hang javulna. Ez csak parasztvakítás. Úgy hogy Gáborom ez tök jó.
Más: Az erősítőd azért sistergett, recsegett, mert az első két ECC83 első triódáinak anódellenállása, és az 5p-s kondik sérültek. Nagyon szép lett a hangja, a srác bedobozolta.


Azért az analóg lemezekről készült Flack ok általában nem 16 bit 44,1 k s formátumban vannak felvéve .Hallani is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.29. 19:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
Én csak annyit mondok, hogy a Raspberry PI2-m egy HiFi Digi Plussz kártyával leveri a régi Gránit tömbre épített, sönt regulátoros táppal ellátott CDPRO mechanika hangját ugyan azon az AN DAC4 koppintás Dac-omon. De nagyon leveri az SSD-s IBM Think Pad ámítógépemet is, ha azt USB-ről használom. De sokkal jobban szól a Raspi ezzel a Digi kártyával, mivel van benne jittercsökkentés is. El kell olvasni a leírását itt:
http://www.ebay.com/itm/HIFI-DiGi-Digit ... 3f51ebb01c
A hangja stabil, körülhatárolható, részletező, jó térrel, és istentelen jó basszal. Látogass meg, és meghallgathatod. Egy nagy PC-nél sokkal olcsóbb, még akkor is, ha készítesz neki külön analógtápot. Én azzal használom. Van hozzá egy 1T-s wincsim, ami azt hiszem bőven elég zenét biztosít. A DAC-om miatt én csak max 96k 16bit-es formátumot tudok hallgatni, de ez nekem nem probléma, mivel én régivágású vagyok, s nekem jobban tetszik a régi AD1865-ös csipp hangja ezeknél a modern fogvásó hangú 1 bites dakok hangjánál. Lehet nem olyan részletező, de legalább analógos. Egyébként is a legtöbb felvétel 16bit 44,1k-s formátumba van felvéve. Az, meg hogy utána hogy konvertálják ide-oda, meg amoda, az meg nem érdekel, mert az már matematikai csalafintaság csak, nem hiszem, hogy a beavatkozástól a hang javulna. Ez csak parasztvakítás. Úgy hogy Gáborom ez tök jó.
Más: Az erősítőd azért sistergett, recsegett, mert az első két ECC83 első triódáinak anódellenállása, és az 5p-s kondik sérültek. Nagyon szép lett a hangja, a srác bedobozolta.



Értem, jó tudni, lehet hogy kipróbálok én is egy ilyet, mondjuk az ideális az lenne nekem ha az AD1862-t közvetlen vmilyen szoftveres támogatással a málna pc tüskesorán tudná meghajtaani, de ahogy utána olvasgattam egyenlőre nincs nagyon right just. lehetőség rajta, de lehet hogy lesz majd, ki tudja...
Örülök hogy sikerült az ARC kipofozása, tényleg komoly csöves hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 12:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Konzol írta:
shany írta:
Van egy dedikált HTPC-m kétmagos AMD processzorral, AP linuxszal. ( Már írtam róla )
Mit kellene tennem, hogy utolérje a core i7 / win7 / foobar-os gépem hangminőségét, főleg természetességben, felbontásban ?


Kérdés melyik verziót használod. Ahogy néztem a v2 sorozat Jack-et használ audió szervernek, a v3 képes használni Jack-et, de jobb ha nem teszi. Deadbeef-et, vagy MPD-t használsz?

Elvileg v3.1 és Deadbeef.


Olyan sokat nem veszítesz, ha kipróbálod az mpd-t. Adj neki rt prioritást, és a dac-ot kezelőnek is. ( Nekem ugyan nem tetszik, X is fut a lejatszón, de kényelmes. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 13:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Megkavartátok a fejem ezzel a Málnával, esetleg jobb lehetne egy olyan verzió az usb-s jlsound helyett, hogy ha esetleg vennék Málnát és közvetlen egy ilyen Diyinhk-s NOS AD1862 panelre vezetném? Igaz a reclockhoz kell külső clock, ügye, mivel a málnám nincs Mclk kimenet, ahogy néztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 14:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
JL sounds USB panelt olcsón átveszek :)

Nincs se málnám, se ilyen NOS panelem. Csupán olvasottak alapján:

- Diyinhk NOS panel csúnyán jitteres jelet ad a dacoknak, mivel az izolátornak jelentős a jittere ( a JLsounds az izolátor után reclockol...)
- a málnának mint ha gyenge lenne az USB-je ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 14:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
JL sounds USB panelt olcsón átveszek :)

Nincs se málnám, se ilyen NOS panelem. Csupán olvasottak alapján:

- Diyinhk NOS panel csúnyán jitteres jelet ad a dacoknak, mivel az izolátornak jelentős a jittere ( a JLsounds az izolátor után reclockol...)
- a málnának mint ha gyenge lenne az USB-je ?


A NOS panelre azt írja reclock van rajta, vagy az izolátor után nincs? Az elég szarvas hiba lenne..
A málna usb-je vacak azt írják, nem véletlen hogy az I2S-t használják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 17:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Toto írta:
Itt is van a megoldás:
http://www.viatech.com/en/silicon/legac ... nvy24ht-s/
http://www.viatech.com/en/silicon/legac ... /envy24ht/

Már csak a chipeket kellene megvenni. Valaki tudna benne segíteni?

Magyarul: PCI kártyát lehet ezekkel csinálni. Egyik része a számítógép PCI részére menne, másik pedig lenne a I2S.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.03. 12:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Lehet hogy akkor usb helyett én is próbálkozom a i2s vonallal.
Olvastam a neten egy fórumban, hogy a jlsound xmos vége esetleg müködhetne reclock-ként ha lekapnám az izolátort róla, müködhet ez ha a megfelelő helyekre ráteszem az i2s jeleket? Mondjuk a clkselectet meg kéne oldani, hogy működjön az órajelválasztás.


Csatolmányok:
XMOS_iso_reclock_a (1).jpg
XMOS_iso_reclock_a (1).jpg [ 241.83 KiB | Megtekintve 56439 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.03. 12:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont egy perccel előtted adtam fel a JLSound hirdetést. Akit érdekel, megveheti tőlem,
ha van mivel, ki is próbálhatja előtte akár!

Jó az Xmos vonal, de tényleg, viszont a legjobb rendszerekhez már ez is kevés. És objektíven a legjobb, nem szubjektíven.
ESI Juli@ I2S-hez viszont mindenképp kell utána közvetlenül egy puffer, ami lehet SRC4392 is SRC funkció nélkül.
Nem szabad levezetni a panelról a jelet, mert sokat fog romlani. Nem erre lett kitalálva. Szóval csatlakozó után már rögtön ott kell lenni a jól felprogramozott SRC4392-nek, különben szart sem ér az egésznek az előnye.

Van még málna, aminek az első verzióján még ott az I2S... meg van a ESI-től 3x drágább PCI bridge, ami hát... se megfelelő driver támogatással nem rendelkezik és csak Windowsra van. Kernelstreaming és valószínűleg ASIO sincs hozzá, mert minek az... :shock: Szóval ennyire van választási lehetőség.
ESI Xte nem jó, hiába drágább, és PCIe, ha képbe jön hozzá egy PCIe to PCI átalakító integrálva.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.03. 19:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Van még málna, aminek az első verzióján még ott az I2S"
Totó olyat írj, ami igaz. Tapasztalj, aztán írd le. Van Raspi kettőd? Nincs.
Tudd meg, nem csak az 1. verzió tudja az I2S-t, hanem a 2. verzió is. Én ugyan is azt hallgatom egy I2S bemenetű SPDIF kimenetű HiFi Digi kártya segítségével. Olvasd el a Raspi topic-ot. Olvass utána, hogy a RASPI 1 és 2 tüskesorának kimenete teljesen kompatibilis egymással.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 10:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A raspi 1, 2, B B+ mindnek csereszabatos a GPIO tüskesora, és azon rajta van az I2S felület.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 10:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Az Odroidnál C1+ -on pl külön van egy 7 pines csatlakozó az I2S-nek. De csak azon a tipuson van erre külön csati.
Emellett persze ott van a 40 pines GPIO header is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 17:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
gabor80 írta:
shany írta:
JL sounds USB panelt olcsón átveszek :)

Nincs se málnám, se ilyen NOS panelem. Csupán olvasottak alapján:

- Diyinhk NOS panel csúnyán jitteres jelet ad a dacoknak, mivel az izolátornak jelentős a jittere ( a JLsounds az izolátor után reclockol...)
- a málnának mint ha gyenge lenne az USB-je ?


A NOS panelre azt írja reclock van rajta, vagy az izolátor után nincs? Az elég szarvas hiba lenne..

A Diyinhk panel izolátora után van reclock.
"Audio oscillators 22.5792Mhz and 24.576Mhz are located on the clean isolated side for highest performance."

És nagyon jó szól.


Csatolmányok:
isolated-xmos.jpg
isolated-xmos.jpg [ 100.92 KiB | Megtekintve 56055 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 18:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ezen van igen, de én nem erre gondoltam, a NOS AD1862 panelre gondoltam, ha visszaolvasol. :D
Azon viszont nincs. Igaz, állítólag bizonyos multibitesek nem érzekenyek annyira a jitterre, én azért nem engedném rá mindjárt az izolátorról, ha nem muszáj. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 23:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
gabor80 írta:
Ezen van igen, de én nem erre gondoltam, a NOS AD1862 panelre gondoltam, ha visszaolvasol. :D
Akkor bocsi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.07. 11:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto felcsigázott ezzel a pc-s i2s dologgal, poénból megnéztem a pci-os emu0404 kártyám, hogy az AKM dac felé menő jelet hol lehet elkapni, talán óvatosan lehetne kapcsolódni a digi jelekre, kérdés hogy i2s formátumban hajtja e meg az e-dsp chip a dac-ot, mivel a dac más formátumot is tud fogadni. Az xo a lapon valami cetgcj 24.576...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.07. 20:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem felesleges ezzel foglalkozni. A lehető legkorrektebb megoldás erre az ESI Juli@ kártyája, melynél még forrasztani sem kell.
(legalább is nem kellene akkor, ha táp és a clock maradna...)

És hát van más is... Több esetben kiemelkedőnek írták az egyik hangkártya teljesítményét többiekéhez képest, pl itt:
http://www.theabsolutesound.com/article ... y-tas-213/

DE akik hozzájutottak normálisabb multibites D/A konverterekhez, azok tudják, hogy azokhoz képest nagyon nincs sehol sem. Viszont igen csak biztató az I2S lehetősége. jó, 192 khz/24 bit a max, viszont multibiteseknél a glitch miatt valószínűleg nem is annyira gond ez. Pont jó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.08. 15:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Így néz ki egyébként:


Csatolmányok:
IMG_5716.JPG
IMG_5716.JPG [ 1.21 MiB | Megtekintve 55659 alkalommal. ]
IMG_5715.JPG
IMG_5715.JPG [ 1.01 MiB | Megtekintve 55658 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.08. 20:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Szép. Néztem 1-2 éve volt még 15 ropiért is használtan neten, most nem láttam ennyiért, én még kivárok, 45e most kicsit húzós.
A regzőket vmilyen adapterrel csatlakoztatod a régiek helyett? Alapban ahogy látom ilyen sima passzív kristály van rajta (?).
ezeket hogy kell a 4 pines regzőkkel helyettesíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.08. 20:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most vettem nem rég 13-ért én is. (többet fizettem érte először, de mivel panelon le volt törve egy hidegítő SMD kondi és hiányzott hozzá az alaptartozék, így visszakértem az árból 5k-t) A képen látható kártya viszont teljesen új. (41 ezer Forint)...
JLSound I2Sover kártyát adtam el, és tettem hozzá még egy kicsit.

Meg lehet, hogy még veszek egyet, de már nem biztos.
Elvétve lehet találni használtan is, és inkább azt kell babrálni.
A kristályokat biztos lehet helyettesíteni, viszont 22 Mhz-nél fogalmam sincs, hogy melyik pin-re kerüljön a clock.
24.576 Mhz már megvan.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Legalább még egy évet fog csúszni a projekt. Addig is fog készülgetni, de csak nagyon lassan.
Olyan 500 napot számolok még rá.

Kaby Lake-S megjelenését mindenképpen meg kellene várni a frissített IGP és a HDMI 2.0 támogatás miatt.
Ebből lehetne jó HTPC-t építeni. És ugye kell még hozzá egy olyan alaplap, amely legalább micro-ATX-es és PCI
porttal rendelkezik. Valószínűleg 65W-os verziót fogom választani, amit viszont hűteni is kell megfelelően. Vagy ott van
a 35W-os verzió, viszont már csak két maggal. Tehát marad valószínűleg a 65W, 14 nm-es megoldáson. 10 nm franc se tudja, mikor érkezik pontosan, de arra már nem akarok várni.

Szeretném passzív hűtéssel megoldani, viszont figyelni kell arra, hogy se a processzor se a nyák ne sérüljön. Az újabb processzorok PCB-je egy rakás sz.r, ez biztosan nem változik Kaby Lake esetében sem, így figyelmet igényel ez is.

Tápegységnek nyilván csakis passzív jöhet szóba, és nem kapcsoló üzemű. Tehát építeni kell az egésznek egy jó tápegységet, megfelelő passzív hűtéssel, esetleg ha találok építve hasonlót, akkor arra is kell áldozni.

Addig pedig majd el lehet kezdeni az 8xAD1862 projektet, PCI kártya kiegészítőmoduljának megépítését, stb.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 14:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Meg is van tápra a megoldás: Jól tele kell szórni LT1084-ekkel a tápot, +egy ATMEGA mikrokontroller is kell mellé driver IC-vel, és néhány jobb minőségű relével.

CPU-hoz legalább 4 darab fix 12V-os LT1084 el kellene, ami hát szintén nem lesz olyan olcsó mulatság.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 16:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Közben meghallgattam az újabb ESI Juli@ hangkártyát is. És az a véleményem, hogy pár fokkal jobban szól, mint az előző.
Nem is olyan rosszul... :o Jó, persze épített AD1862 szintjét nem éri el, viszont számítógépbe hangkártyának már-már azért tud valamit. (ha nem is olyan sokat)

Néhány dolog más a D/A panelen. Főleg a csatolótantál érdekes rajta. Nagyon úgy tűnik, hogy a sárga típus (talán AVX tantál?) hangra jobban beválik ebben a kategóriában.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 12:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Valószínűleg mégis megvárom a 10nm-es node-t.
Még fejlettebb IGP lesz jellemző rá, még-alacsonyabb fogyasztás mellett. (azonos teljesítményen)

Viszont ez legalább még két év várakozási időt jelenthet. Addig nem lesz új D/A építve, max. elő lesz készítve hozzá minden.

Költői Kérdés viszont az, hogy mennyire lesz kockázatos a Cannonlake? Mivel rengeteg új fejlesztést nyomnak bele az új IGP-n kívül is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 15:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Miért nem nézel szét AMD APU-k házatáján?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 15:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Azért nem, mert Intel fan vagyok. Volt egy AMD Athlon X64-es gépem, melyet fejlesztettem is,
abszolút megváltás volt utána a Xeon alapú Intel proc, (ami egy Q9650), vagy akár egy inteles laptop is.

Viszont a Celeron alapú gépemhez képest az AMD volt a megváltás, szóval az Intel is rossz volt akkor.
Igaz, a Celeron 300A azért még nem tartozott a legrosszabbak közé anno. :)

Mostanság főleg Intelhez alkalmazkodik a trend, ami sokszor észrevehető a zenelejátszás minőségén is.
Viszont nincs még konkrétum, sok minden változhat még.

Legalább a 14nm, vagy leginkább a 10nm már azért kezd fontos lenni. Nagyon nem lesz mindegy most az áramfogyasztásom. Saját építésű táppal, stb. Illetve fontos lesz az is, hogy legyen PCI slot az alaplapon.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 17:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Ha IGP-s nem csúcsteljesítményű gépben gondolkodik az ember akkor szerintem az AMD a befutó jelen pillanatban. A mostani AMD APU-k GCN alapú IGP-t használnak gyakorlatilag rommá verik már évek óta bármelyik Intel IGP-t és széles teljesítményskálában elérhetőek még játékra is alkalmasak. A legizmosabb AMD APU processzor teljesítménye közel van egy Intel i5 teljesítményéhez és legalább 3x-os grafikai teljesítményt nyújt. HTPC alkalmazásra sokkal ideálisabb mint az intel. 35-95W TDP-ig érhetőek el processzorok. Én is Intel párti voltam de az évek alatt az összes gépemet lecseréltem erre az architektúrára és nem bántam meg (irodai és grafikus alkalmazás), ráadásul vagy 30%-al olcsóbb az Intelnél. Nekem semmi gondom vele se zenelejátszás se egyéb téren. Továbbá az AMD-ben az összes modellben benne vannak a plusz kiegészítő architektúrák az Intelnél meg modellfüggő, hogy melyikben éppen mi van illetve mit veszel meg. Szóval én azt mondanám akinek irodai alkalmazásra vagy HTPC-re kell gép akkor egyértelműen AMD ha nyers erő és hard core gaming megy, akkor Intel i7 és valami diszkrét videokártya.
Amúgy kimondottan jó minőségű zenehallgatásra szerintem nyűg a PC bármilyen is legyen, rengeteg program fut a háttérben minden befolyásolja a kapott hangot szinte átláthatatlan az egész folyamat.
Ezerszer alkalmasabb rá valamilyen ARM alapú rendszer vagy célhardver és árban is olcsóbb általában a stabilitásról és a villanyszámláról, zajról nem is beszélve.

Villanyszámla: mivel vagy 5 ilyen gépet üzemeltetek megmértem a fogyasztást. Kiépítéstől függően 25-35W az alap teljesítményfelvétele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 17:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sok dolog igaz, amit mondasz ezzel, viszont ne feledjük el, hogy az Intel IGP is fejlődik, és nem pont játékra kell a gép,
hanem HD és később UHD lejátszásra, és zenehallgatásra.

Natív UHD támogatás (HDMI 2.0, 60 fps-el) a soron következő, még ebben az évben megjelenő CPU-kban már benne lesz.
És mivel egyértelműen jobb AMD ezen a téren, és itt a DirectX12, így muszáj lesz továbbfejleszteni még az IGP-t, jelentősen.

Számítógép zenelejátszását bizony lehet optimalizálni. Sok szoftver fut, így minden felesleges dolgot letiltani, amire pedig szükség van, azt vagy a háttérben futtatni, miközben elsődleges feldolgozási prioritást kap a lejátszó alkalmazás, és az alkalmazott hardver-eszköz.

De mondom, bármi változhat még. De a 10 nm-ert mindenképpen megszeretném várni, mivel nem fogok nagyon erős tápot építeni neki, és nem árt, ha tápegységben is van némi tartalék.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 18:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Az AMD IGP előnyét legalább 5-6 éve nem tudja behozni az Intel persze ez változhat, de amíg az Intel fejleszt az AMD se fog a fenekén ülni hanem fejleszt......Persze sokszor láthattunk már ebben az iparágban game changer megoldásokat, de az AMD az ATI felvásárlásával olyan előnyre tett szert amit nem tudom, hogy az Intel mikor fog tudni behozni. Én inkább úgy hozok döntést, hogy megnézem, hogy éppen ki mit ad a pénzemért és döntök. Ebben a szegmensben most az AMD áll jobban akkor azt veszek.
Az UHD-ről meg annyit, mire UHD TV-m lesz addigra már rég nem ez a gépem lesz, de lehet még lesz is pár generációváltás. Nyilván ez egyéni preferencia de nem érzem azt az UHD láttán, hogy most azonnal ki kell dobjam a 3 éves 50"-os FHD TV-met az UHD miatt. Régebben én is mindig vártam az új fejlesztésekre, de mire azok eljöttek akkor már megint érdemes volt várni valami még újabbra, amit megszellőztettek, ilyen alapon viszont sosem veszel gépet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 18:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
De mint ahogy leírtam, az IGP csakis UHD/HD lejátszásra kell, nem másra. És azért UHD, mert ez csak lejátszó lesz,
nem egy folyamatosan fejlesztett gép, tehát lehet, hogy később szükség lesz rá.

És ugye még-egyszer leírom, fontos a 10nm-es node. Azt talán megfelezik 2020 után, de addig is... ez egy fontos tényező,
a fogyasztás tekintetében. Amúgy sem akarok bele ventilátorokat, és hatalmas passzív hűtőket is kerülni akarom.

Tehát van okom arra, miért 10nm.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 15:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem aki közvetlenül I2S kimenetre vágyik, az használjon ESI Juli@ kártyát,
http://www.argep.hu/product_381108.html

Feltéve, ha ért a számítógép zenelejátszás optimalizálásához is. Viszont nem olcsó mulatság sajnos,
és közvetlen utána kell a D/A/stb.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 20:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
Beaglebone-ra is van egy ilyen megoldás:

http://bbb.ieero.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 21:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:07
Hozzászólások: 84
Sziasztok! Egy kis segítséget kérek!

Vettem egy Asus Xonar Essence STX hangkártyát amivel meg vagyok elégedve de az a gondom ,hogy ez mellet ritka alkalmakkor filmnézéshez szeretném használni az alaplapi hangeszközt is de Win 10 nem látja csak a Xonart.
Alaplap Asrock H110M-HDS. A drivereket frissítettem, Xonart eltávolítottam (fizikailag nem vettem ki) de így sem látja.
Van esetleg ötlete valakinek a megoldásra?

Köszi
dext


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 21:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
dext írta:
Sziasztok! Egy kis segítséget kérek!

Vettem egy Asus Xonar Essence STX hangkártyát amivel meg vagyok elégedve de az a gondom ,hogy ez mellet ritka alkalmakkor filmnézéshez szeretném használni az alaplapi hangeszközt is de Win 10 nem látja csak a Xonart.
Alaplap Asrock H110M-HDS. A drivereket frissítettem, Xonart eltávolítottam (fizikailag nem vettem ki) de így sem látja.
Van esetleg ötlete valakinek a megoldásra?

Köszi
dext

BIOS-ban engedélyezve van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 22:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:07
Hozzászólások: 84
Nem találtam BIOS-ban :( :oops: kicsit összezavar ez az új bios UEFI felület


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 22:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
dext írta:
Nem találtam BIOS-ban :( :oops: kicsit összezavar ez az új bios UEFI felület

Ott lesz at :D
"Advanced" fülön -> Chipset Configuration -> Onboard HD Audio = Enabled!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 22:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:07
Hozzászólások: 84
Köszönöm

Holnap reggel ezzel kezdek

még egyszer köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 22:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:07
Hozzászólások: 84
mzperx!

Valóban ott volt. Köszi, műxik.

Néha őszintén rácsodálkozom a saját hülyeségemre, nade biosban gördítősáv???? ÁÁÁÁÁHHHHRRRRR

köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.19. 15:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Volt egy kísérletem már az APlinux-szal ( viewtopic.php?p=47250#p47250 ), akkor nem szerepelt valami fényesen. Éreztem, hogy talán a hardver is ludas lehet a végeredményben, ezért terveztem, hogy adok még egy esélyt. Engem kizárólag az USB-n nyújtott teljesítmény érdekel, ezért logikusnak látszott egy manapság divatos USB3-as ( gyári kivitelű Delock ) kártyával frissíteni az AMD alapú HTPC-m.

Nos, az eredmény valóban drasztikus, a kapott hangkép durván javult. Egyelőre csak néhány zeneszám meghallgatására volt mód, első benyomások a Windows-Foobar-os rendszerhez képest:
Többnek tűnik a mély, dögösebbnek hat. A magas tetejéből is több van, szélesebb sávúnak akar tűnni, de valójában sokkal egyszerűbb-, kisebb információtartalmú itt. A kozépsáv döbbenetesn sima lesz, szinte simogat....ennyire sima azért szvsz nem lehet a felvétel. Ehhez képest a másik szinte durva, torz, agresszív.
A tér jónak tűnik a középtartományban, de a magas hangok már messze nem nyújtják ezt, jobban szétválnak, némileg külön életet élnek. Tisztábbnak is tűnhetnének, de valójában primitívek.
Az összhatás: dögösebb, audiofilebb, de mesterkélt. Szép hangok, kevesebb élet, libabőr

Érdekes, hogy mikor ugyanezt az USB3 kártyát kipróbáltam a "nagy" gépemben, akkor is ugyanebbe az irányba vitte a hangzást, csak sokkal kisebb mértékben. És maradtam is az alaplapi, "tökéletlen" hangzású USB3-as kijáratnál. ( Persze még hátra lenne az a fránya USB3-kártya tunning... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.19. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
( Persze még hátra lenne az a fránya USB3-kártya tunning... )

Rajta vagyok, hétfőn megy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 21:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Sziasztok! Hosszu evek nyalcsorgatasa utan vegre belevagok elso HTPC-m kesziteseben.
Szeretnek epiteni egy passziv audiofil HTPC-t, aminek osszeallitasaban kerem segitsegeteket.

Foleg audiora hasznalnam, de ha mar kenytelen vagyok megvenni a hozzavalokat, akkor inkabb VR kompatibilsre epitem.

Nem akarok kompromisszumot kotni audio tekinteteben, ezert nem a penz fogja meghatarozni a konfigot, hanem a minoseg. A hangkartyat es az SSD-t vagy akksirol vagy Linear Power Supply-rol akarom hajtani, hogy a leheto legkevesebb zaj menjen bele az audio kimenetbe.

Ammit eddig osszeolloztam:

PC alap (ezek nagyjabol mar eldontottek)

Alaplap: Asus Maximus VIII RANGER mATX
CPU: Intel Core Skylake Processor i5-6500/3.2 GHz
RAM: HyperX FURY DDR4 HX421C14FB/8 Ram 8 GB 2133
PSU: Corsair SF Series
HDD: Samsung 850 EVO 1 TB 2.5
VGA: EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING

Itt jonnek az audioval kapcsolatos eldontendoek:

Haz:
a: FC10WS ALPHA Silver Full Aluminium Fanless Chassis, no optical
b: HDPLEX 2nd Gen H5

Hangkartya:
a: SotM tX USB Card CLOCK update-el: http://www.highend-audiopc.com/shop/en/product?info=171
b: PPA V3 USB card OCXO Paul Pang http://www.ebay.co.uk/itm/PPA-V3-USB-ca ... 3641.l6368

SSD es hangkartya aramellatasa:

a: HDPLEX 100W Linear Power Supply http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-L ... evice.html
b: SOtM mBPS-d2S akksi csak az audiokartyanak: http://www.higoto-shop.com/de/sotm-mbps-d2s?info=279
c: PPA BATTERY ADAPTER + auto akksi: http://ppaproduct.blogspot.co.uk/2014/0 ... apter.html

Elore is koszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 01:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
ftom75 írta:
Sziasztok! Hosszu evek nyalcsorgatasa utan vegre belevagok elso HTPC-m kesziteseben.
Szeretnek epiteni egy passziv audiofil HTPC-t, aminek osszeallitasaban kerem segitsegeteket.

Foleg audiora hasznalnam, de ha mar kenytelen vagyok megvenni a hozzavalokat, akkor inkabb VR kompatibilsre epitem.

Nem akarok kompromisszumot kotni audio tekinteteben, ezert nem a penz fogja meghatarozni a konfigot, hanem a minoseg. A hangkartyat es az SSD-t vagy akksirol vagy Linear Power Supply-rol akarom hajtani, hogy a leheto legkevesebb zaj menjen bele az audio kimenetbe.

Ammit eddig osszeolloztam:

PC alap (ezek nagyjabol mar eldontottek)

Alaplap: Asus Maximus VIII RANGER mATX
CPU: Intel Core Skylake Processor i5-6500/3.2 GHz
RAM: HyperX FURY DDR4 HX421C14FB/8 Ram 8 GB 2133
PSU: Corsair SF Series
HDD: Samsung 850 EVO 1 TB 2.5
VGA: EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING

Itt jonnek az audioval kapcsolatos eldontendoek:

Haz:
a: FC10WS ALPHA Silver Full Aluminium Fanless Chassis, no optical
b: HDPLEX 2nd Gen H5

Hangkartya:
a: SotM tX USB Card CLOCK update-el: http://www.highend-audiopc.com/shop/en/product?info=171
b: PPA V3 USB card OCXO Paul Pang http://www.ebay.co.uk/itm/PPA-V3-USB-ca ... 3641.l6368

SSD es hangkartya aramellatasa:

a: HDPLEX 100W Linear Power Supply http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-L ... evice.html
b: SOtM mBPS-d2S akksi csak az audiokartyanak: http://www.higoto-shop.com/de/sotm-mbps-d2s?info=279
c: PPA BATTERY ADAPTER + auto akksi: http://ppaproduct.blogspot.co.uk/2014/0 ... apter.html

Elore is koszi


Szép kihívás egy önmagában 120W-os videókártya passzív hűtése még vízzel is van benne tapasztalatom. A linkek nem hangkártyák hanem USB3 kártyák 350 dollár értékben, ehhez zsebbe kell nyúlni hogy értékben megfelelő DAC-ot válassz. Azért mielőtt bevásárolsz szerintem értekezz hozzáértővel, mert rengeteg pénz látok itt felsorolva, de nem sok köze van a zenehallgatáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 01:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Hopp dupla lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 09:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Ha Windows alapú audio Pc-ről beszélünk - és a fentiek alapján valószínűsíthető - akkor ilyesmiket lehet olvasni irányelvekként:

- nagy számítási kapacitású processzor, nagy L3 cache mérettel ( tipikusan i7 / 8MB ), esetleg csökkentett órajellel / fogyasztással
- alacsony késleltetésű RAM
- szeparált "lineáris" tápegységek
- rezgéscsillapítás, stb
- spec. szoftveres finomságok

csak az van benne, és az fut, ami feltétlen szükséges. Egy videókártya csak az áramfelvételt, és tápzajt növeli még a mai kártyák rendkívül hatékony energia-menedzsmentje ellenére is.

És ezután jön a dual-Pc rendszer legfelül, állítólag.


Először azért érdemes eldönteni, hogy milyen szintű a lehallgatórendszer, ízlés, elvárások, stb.
Meg egyáltalán, hogy mit is akarunk pontosan, mert pl. az a usb-dac rész elég zavaros ebben a pillanatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 09:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
USB DAC szandekos, mert van egy kulso DAC-om (Chord 2Qute) linear power supply-al meghajtva, amit nagyon szeretek, plusz egy highend USB kabelt (Tellurium Q Black Diamond) vettem hozza, tehat a cel a tokeletes, zaj nelkuli hang USB-n.

A videokartya noveli a tapzajt, ezert akarom az SSD-t es a hangkartyat kulon szeparalni es akksival vagy linearis tappal meghajtani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 09:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Írtál egy Corsair SF Series tápot a gépnek....

Az igazi audio PC-ben nincs ilyen ( kapcsolóüzemű ) táp, mindent lineáris tápokról járatnak, tehát a CPU izmos 12V-ja is külön tápot kap.

A VGA az alaplapról is vesz fel áramot szerintem, csak a tápárama legnagyobb részét ( 12V ) veszi fel a külön csatlakozójáról, amit megintcsak külön tápról - a CPU-tól elkülönítve - kellene járatni, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá.
De hozzáteszem, nincs konkrét tapasztalatom az ilyen építéssel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 11:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
Írtál egy Corsair SF Series tápot a gépnek....

Az igazi audio PC-ben nincs ilyen ( kapcsolóüzemű ) táp, mindent lineáris tápokról járatnak, tehát a CPU izmos 12V-ja is külön tápot kap.

A VGA az alaplapról is vesz fel áramot szerintem, csak a tápárama legnagyobb részét ( 12V ) veszi fel a külön csatlakozójáról, amit megintcsak külön tápról - a CPU-tól elkülönítve - kellene járatni, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá.
De hozzáteszem, nincs konkrét tapasztalatom az ilyen építéssel.


Az USB kartya (elvileg) nem vesz fel aramot az alaplaprol, ezert mertem belerakni azt a tapot. Szamitogepekhez ertek, de az elektromossaghoz sajnos egyaltalan nem, ezert innen-onnan szedem ossze az anyagot, ezert is probalom rajtatok is atfuttatni, mielott nekiallok bevasarolni, hogy hulyeseget ne csinaljak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 11:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Tom314 írta:
Szép kihívás egy önmagában 120W-os videókártya passzív hűtése még vízzel is van benne tapasztalatom. A linkek nem hangkártyák hanem USB3 kártyák 350 dollár értékben, ehhez zsebbe kell nyúlni hogy értékben megfelelő DAC-ot válassz. Azért mielőtt bevásárolsz szerintem értekezz hozzáértővel, mert rengeteg pénz látok itt felsorolva, de nem sok köze van a zenehallgatáshoz.

Azert is valasztottam ezt a VGA-t, mert ez tunik a legnehezebben melegodenek, de akkor meg kutatok ez ugyben. Igen, nem akarok arccal a falnak futni, ertekezni akarok rola, pont ezert is dobtam be ide, hogy egy szaki is ranezzen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 17:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
ftom75 írta:
Tom314 írta:
Szép kihívás egy önmagában 120W-os videókártya passzív hűtése még vízzel is van benne tapasztalatom. A linkek nem hangkártyák hanem USB3 kártyák 350 dollár értékben, ehhez zsebbe kell nyúlni hogy értékben megfelelő DAC-ot válassz. Azért mielőtt bevásárolsz szerintem értekezz hozzáértővel, mert rengeteg pénz látok itt felsorolva, de nem sok köze van a zenehallgatáshoz.

Azert is valasztottam ezt a VGA-t, mert ez tunik a legnehezebben melegodenek, de akkor meg kutatok ez ugyben. Igen, nem akarok arccal a falnak futni, ertekezni akarok rola, pont ezert is dobtam be ide, hogy egy szaki is ranezzen.


Kozben talaltam egy masik versenyzot, ami egy hibrid hutest alkalmaz:
https://www.quietpc.com/asus-strix-gtx1060-o6g-gaming


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 00:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Szerintetek ha ezt a tapot teszem az egesz moge, akkor elviszi az gepet videokartyastol?
http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-4 ... utput.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség