audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 11:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 11:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Csatolmány:
AKM_built.jpg
AKM_built.jpg [ 192.66 KiB | Megtekintve 35704 alkalommal. ]


Egyeseknek meg csak a pofájuk nagy. :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 12:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Gratula, látom kész a 4497 ;)

Jó zenehallgatást vele ;)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 15:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
Csatolmány:
AKM_built.jpg


Egyeseknek meg csak a pofájuk nagy. :lol:


Jól néz ki!

Egyébként meg nem is tudom mi lett ez a nagy flame. Én biztos nem mondtam - most tuti nem -, hogy nem jó, netán sz@r pl. az AK4497.
Hodykáknak persze szabad beszólogatnia nekem - tőle van a tda1541A-m -, nyilván neki adott vàlaszaim is ennek fényében értékelendőek.

Lényege az egésznek annyi volt - figyelem, számítógépes lejátszó témában ügyködünk -, hogy megy az RJ formátumú i2s kimenet Linux alatt (Armbian) H3 alapú SOC-ken. Nyilván ezt a formátum mai áramköröknél kevésbé divatos. Történetesen én AD1865-tel próbáltam ki, mert az van itthon. Ebben a felépítésben ez az IC nálam jobban szól, mint ugyanezen szilícium lapka CS8412 mögé kötve, ugyanezen mikrogép SPDIF kimenetéről hajtva. Sehol nem látom megemlítve a DAC átalakítási metódusát.
Most is azt mondom, hogy nagyon megérte a befektetett pár órát. Nálam nagyon jól teljesít. Mögé akasztottam Lampizator osztrák haverja által ajánlott fetes fokozatot... Minden előzetes várakozásommal ellentétben ez a tankönyvi alapkapcsolású fokozat félelmetesen jó. Versenyben a 6n16b SRPP-vel. Tiszta, világos, nagyon részletező, basszusban fajsúlyos, kottázható, nagyon mélyre megy. Pontos , kipontozott tér, dinamika... Remek triót alkot a Banana-val és az AD1865-tel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 17:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Konzol írta:
MOT64 írta:
Csatolmány:
AKM_built.jpg


Egyeseknek meg csak a pofájuk nagy. :lol:


Jól néz ki!

Egyébként meg nem is tudom mi lett ez a nagy flame. Én biztos nem mondtam - most tuti nem -, hogy nem jó, netán sz@r pl. az AK4497.
Hodykáknak persze szabad beszólogatnia nekem - tőle van a tda1541A-m -, nyilván neki adott vàlaszaim is ennek fényében értékelendőek.

Lényege az egésznek annyi volt - figyelem, számítógépes lejátszó témában ügyködünk -, hogy megy az RJ formátumú i2s kimenet Linux alatt (Armbian) H3 alapú SOC-ken. Nyilván ezt a formátum mai áramköröknél kevésbé divatos. Történetesen én AD1865-tel próbáltam ki, mert az van itthon. Ebben a felépítésben ez az IC nálam jobban szól, mint ugyanezen szilícium lapka CS8412 mögé kötve, ugyanezen mikrogép SPDIF kimenetéről hajtva. Sehol nem látom megemlítve a DAC átalakítási metódusát.
Most is azt mondom, hogy nagyon megérte a befektetett pár órát. Nálam nagyon jól teljesít. Mögé akasztottam Lampizator osztrák haverja által ajánlott fetes fokozatot... Minden előzetes várakozásommal ellentétben ez a tankönyvi alapkapcsolású fokozat félelmetesen jó. Versenyben a 6n16b SRPP-vel. Tiszta, világos, nagyon részletező, basszusban fajsúlyos, kottázható, nagyon mélyre megy. Pontos , kipontozott tér, dinamika... Remek triót alkot a Banana-val és az AD1865-tel.


Szerintem is jó irány, amit csinálsz. A transciver (pl. CS8412) kikerülésével valószínűleg kevesebb jitter vagy zavar kerül az I2S buszra, így tisztul a hangzás, jobb lesz a sztereo tér.
Lehet, hogy nekem is meg kellene próbálkoznom ezzel. Végül van még néhány ilyen panelem.

Konzol írta:
Igazad lehet... Egymilliárd légy nem tévedhet:):):):)


Amúgy jut is eszembe. A legyeknek jó a fülük? Attól, hogy jó a szaglásuk, még nem biztos, hogy a hallásuk is az! :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 17:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Más DA-k is jobban szólnak közvetlenül az i2s-re kötve. Wolfsonok, Sabre, 5102 - ezek vannak, illetve ezekkel próbáltam- is egyértelműen meghálálja. I2S-->SPDIF->USB ezt gondolom minőségi sorrendnek, ahol ballról jobbra haladva romlik a kapott hang. ( Persze, biztos vehetnék jobb SPDIF, vagy USB vevőt, de minek? )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 17:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Konzol írta:
Más DA-k is jobban szólnak közvetlenül az i2s-re kötve. Wolfsonok, Sabre, 5102 - ezek vannak, illetve ezekkel próbáltam- is egyértelműen meghálálja. I2S-->SPDIF->USB ezt gondolom minőségi sorrendnek, ahol ballról jobbra haladva romlik a kapott hang. ( Persze, biztos vehetnék jobb SPDIF, vagy USB vevőt, de minek? )


Azért én bizalommal használtam itt a kis AK4118-at. A leírásából is látszik, hogy itt is valami újat akartak a fejlesztők. A kezelése, programozása is jóval egyszerűbb, mint pl. a WM8805-é. Képes külső órajelgenerátor nélkül is működni, pontosabban felismeri a bemenő jelek frekvenciáját, tiszta, meredek fel-lefutású jeleket ad a kimenetén és számos üzemmódja létezik. A két AKM jól tud együtt muzsikálni.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 18:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Olvasgattam az AK4118 adatlapját, de a fentiek miatt nem éreztem szükségét, hogy kipróbáljam. CS8412, CS8416, CM6631A CM108 a repertoár... Inkább veszek egy valamilyen egykártyásat és abból építkezek. Az SOC-k mennek 192Khz/24biten, DSD-t marketing rizsának tartom, tehát nincs valódi ok a váltásra. Egyedül ez az RJ formátum volt az oka a receiver használatának eddig - nem titok, hogy nem szeretem a delta szigma átalakítók hangját az AD1865-ét viszont igen. Hangsugárzó csere óta még inkább így gondolom. Bogarásztam a kernel i2s kódját. Szemre késznek, működőképesnek látszott a nem szabványos I2S formátum és hát az is.

Egyébként anyagilag is jobb választás a mikrogép. Itthon bruttó 8k egy olyan masina amin van i2s és spdif kimenet, gigabites hálókártya, 2USB, otg, infra vevő... 2gigás SD kartya elég bele. A szívás meg gyakorlatilag nincs vele. Hozza amit kell. Persze hiányzik belőle az extra kártya birtoklási dühe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 18:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Konzol

A FET es kimenőkapcsolás publikus az AD-hez? Összességében jobban tetszik neked mint a 1541?
Egyébként a banán I2S kimenete jobban muzsikál nálam is mint külső DAC-al S/PDIF-en. Nekem WM8804 a vevő.
Pedig nem gatya S/PDIF kábelem van (Simul+)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 19:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Persze, hogy publikus!
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/FETISHIZATOR/JFET_CDout.pdf

Itt van hozzà kis kiegészítés:
http://web12491.serv4.spacequadrat.de/html/FETishizator_V3.pdf

Hogy jobb-e, mint a TDA1541A? Nem tudom...
A TDA nagyon-nagyon hallgatható...Az AD részletezőbb... A TDA basszusa jobb, az AD basszusa precizebb. A TDA középsávja romantikus, finom, az AD középsávja részletezőbb amikor az AD szól akkor a TDA a jobb, amikor az AD akkor a TDA...
( hol a fetes, hol a csöves kimenettel mentek a dac-ok... szàmomra a tartós hallgathatóság a döntő tényező. Abban sokkal jobb volt az I2S-ről menő TDA, mint az SPDIF-ről járó AD. Az AD csak másfél napja megy I2S,-ről direktben. Ez csak arra volt elég, hogy ne akarjam többé visszakötni elé a vevőt, csak ha nagyon muszáj. )

Hajlok arra, amit mindenhol írnak, hogy a TDA fenomenális, de elveszít valamennyi részletet. Az AD tárgyilagosabb, precízebb, de nem kelt annyi érzelmet...
Mindkét áramkör nagyon-nagyon zenei -bármit is jelentsen ez -, inkább inspirálja a zenehallgatást. Sokkal kevésbé állnak közéd és az előadók közé, mint a ...... Tudnak hàttérbe vonulni - hahó AK tervezők!!!! - szóval ezeket nem muszáj kikapcsolni pár perc öncélú demó csimbummcirkusz után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 19:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Konzol írta:
hahó AK tervezők!!!! - szóval ezeket nem muszáj kikapcsolni pár perc öncélú demó csimbummcirkusz után.



Az Én AK-mat sem kell :lol:

Sőtt minél tovább van bekapcsolva, vagyis zenél annál jobb ;)

Ja és ZENÉT hallgatok, nem demo csimbumcirkuszt :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 19:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
:):) Hodyka, Hodyka! Értsd már jól! :):)

Tudod, a hozzászólásnak nem csak szövege van, hanem dallama is!!!:):):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 19:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Konzol írta:
:):) Hodyka, Hodyka! Értsd már jól! :):)

Tudod, a hozzászólásnak nem csak szövege van, hanem dallama is!!!:):):)


Ártem Én nyugi, de olyan írni is :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Konzol írta:
Ma sikerrel összekapcsoltam az AD1865-öt a Banana Pi M2+ kis gépemmel. A soc Right Justified támogatása teljesen jól működik.
Minimális konfig módosítás után megszólalt az AD1865 - összesen egy shift regiszterre és egy inverterre volt szükség az illesztéshez. Az inverter - vagy az AN féle négy NOR kapus megoldás amúgy is kellett volna.
Természetesen más RJ formátumot igénylő DA-k - AD1862 pl- is egyszerűen illeszthetőek lennének. Az spdif vevő jelei pedig bekapuzhatóak szükség esetén.
Az első benyomások nagyon jók. Épp úgy, mint a TDA154x-ek esetén itt is nagyon jól érezhetően nő a felbontás, a jelenlét érzet, a (mikro)dinamika.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Lehetne picit bővebben erről? Pontosan milyen RJ formátumot kap a két csatorna?

Kb. nulla a minigépes és linuxos tudásom, viszont ebben a felállásban már összhasonlítható lenne az USB átviteli és USB-RJ átalakító láncommal ( meg utána a multibites PCM dacok )
Arra gondoltam, hogy a zenefájlok maradnának a főgépemen és a hálózaton csatlakozna hozzá a minigép. Az említett Banana Pi M2+ megfelelő választás lenne? Mi kell még hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
hodyka57 írta:
Konzol írta:
:):) Hodyka, Hodyka! Értsd már jól! :):)

Tudod, a hozzászólásnak nem csak szövege van, hanem dallama is!!!:):):)


Ártem Én nyugi, de olyan írni is :lol:


Hodyka! Értsd már jól, csak engem akar piszkálni. :lol:

Amúgy Hodykának igaza van. Annyira részletező és pontos hangja van, hogy a újra és újra élmény vele meghallgatni egy felvételt. Ez különösen igaz az akusztikus felvételekre, kevés keveréssel és utómunkával készült zenékre. Csim-bummot én sem halgatok otthon, azt meghagyom másnak. De ez lehet, hogy egy másik topicba való téma.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
MOT64 írta:
hodyka57 írta:
Konzol írta:
:):) Hodyka, Hodyka! Értsd már jól! :):)

Tudod, a hozzászólásnak nem csak szövege van, hanem dallama is!!!:):):)


Ártem Én nyugi, de olyan írni is :lol:


Hodyka! Értsd már jól, csak engem akar piszkálni. :lol:

Amúgy Hodykának igaza van. Annyira részletező és pontos hangja van, hogy a újra és újra élmény vele meghallgatni egy felvételt. Ez különösen igaz az akusztikus felvételekre, kevés keveréssel és utómunkával készült zenékre. Csim-bummot én sem halgatok otthon, azt meghagyom másnak. De ez lehet, hogy egy másik topicba való téma.


Értem Én, de Téged sem bánt csak kötekszik :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Konzol csak a saját maga véleményét írta le, nem pedig félrebeszél, magasabb szinteken mossa az agyakat, mint egyes tanárok... Eddig rosszabb volt akármelyik korszerűbb DAC akármelyik jobb régi R-2R DAC-hoz képest. Ezt rengetegen leírták.
GA2-nél is jobban szól a multibites. Szóval erről ennyit. Ez persze nem azt jelenti, hogy később az újabb nem fogja tudni megszorongatni a jobb féle R2R-t, de hát eddig sajnos nem igen van ilyen. Ez van. De azé kell a "32 bites." :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
RJ 24 bites formátum megy ki az I2S-en.

A dac így néz ki ( 24 bites verzió )

http://www.pavouk.org/hw/modulardac/en_ad1865.html

Én Banana Pi M2+ illetve M2+ EDU verziót használok, de Orange Pi PC is jó lehet.

Mpd konfigban az I2S szekcióban:

format "*:24:2"

3.4.113-rt143-sun8i kernelt használok. Saját fordítás, de csak a real time opcióban tér el az eredeti Armbian kerneltől.

A fex fájlba kell a pcm0 szekcióba:

daudio_used = 1
audio_format = 2

Menteni,

fex2bin bananapim2lus.fex /boot/bin/bananapim2plus.bin


27,28,40-es lábakon érhető el az i2S kimenet. ( Orange-okon 38 a 40 helyett, ha jól emlékszem )
Reboot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
hodyka57 írta:
Konzol írta:
:):) Hodyka, Hodyka! Értsd már jól! :):)

Tudod, a hozzászólásnak nem csak szövege van, hanem dallama is!!!:):):)


Ártem Én nyugi, de olyan írni is :lol:


Hodyka! Értsd már jól, csak engem akar piszkálni. :lol:

Amúgy Hodykának igaza van. Annyira részletező és pontos hangja van, hogy a újra és újra élmény vele meghallgatni egy felvételt. Ez különösen igaz az akusztikus felvételekre, kevés keveréssel és utómunkával készült zenékre. Csim-bummot én sem halgatok otthon, azt meghagyom másnak. De ez lehet, hogy egy másik topicba való téma.


Még csak piszkálni sem akarlak. :):):) Vedd olybá, mint egy eposzi állandó jelzőt!
"És megszólala Csimbummcirkusz AK mester,
Hangját ki-ki kedve szerént hallá"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 20:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Lehetne picit bővebben erről? Pontosan milyen RJ formátumot kap a két csatorna?

Kb. nulla a minigépes és linuxos tudásom, viszont ebben a felállásban már összhasonlítható lenne az USB átviteli és USB-RJ átalakító láncommal ( meg utána a multibites PCM dacok )
Arra gondoltam, hogy a zenefájlok maradnának a főgépemen és a hálózaton csatlakozna hozzá a minigép. Az említett Banana Pi M2+ megfelelő választás lenne? Mi kell még hozzá?



Viszonylag egyszerű a dolog, bár kezdőként biztos kaotikusnak tűnne. Annyit tudok egyszerűsíteni a folyamaton, hogy legyártok egy image fáljt, amit valahol elérhetővé teszek. Ezt az image fájlt kell kiírni egy SD kártyára, bedugni a Banana-ba ( ha wifi nem kell, bőven elég az EDU verzió ) Az image-et pedig igyekszem úgy konfigurálni, hogy "egyből" használható legyen. ( Mpd, Upnp -Tidal -, Zeroconf, windows vagy nfs megosztások támogatása stb... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 22:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Ez jól hangzik, köszönöm előre is! Az EDU verzió kisebb RAM méretének van jelentősége?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 22:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Ez jól hangzik, köszönöm előre is! Az EDU verzió kisebb RAM méretének van jelentősége?


Szerintem gyakorlatilag nincs. Soha nem tapasztaltam memória hiányra utaló jeleket, pedig gyakran másra is használom, nem csak zenehallgatásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 08:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Konzol írta:
... Az image-et pedig igyekszem úgy konfigurálni, hogy "egyből" használható legyen. ( Mpd, Upnp -Tidal -, Zeroconf, windows vagy nfs megosztások támogatása stb... )
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam meg az elképzelésem :oops:

Első lépésként olyat szeretnék kipróbálni, hogy a lejátszást a windows-os főgépem végezné, a banana gyakorlatilag csak a "TCP-RJ átalakítást" végezné.
A meglevő USB átviteli csatorna, és az USB-ből RJ előállítást végző xmos rendszerem együttes hatását így lehetne összehasonlítani.

Ha a minigép végzi a lejátszást, az egészen más történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 09:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezt nem értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 09:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Megkerestem, erre gondoltam:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... try2074760


Ha jól értem, akkor a minigép az NAA alkalmazást futtatja csupán. Bár kell hozzá a HQplayer lejátszóprogram. Ilyenem van...mondjuk PCM anyag lejátszására nem tartom a legjobbnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 10:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Megkerestem, erre gondoltam:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... try2074760


Ha jól értem, akkor a minigép az NAA alkalmazást futtatja csupán. Bár kell hozzá a HQplayer lejátszóprogram a fő gépre. Ilyenem van...mondjuk PCM anyag lejátszására nem tartom a legjobbnak...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2017.11.20. 10:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 11:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ja, így már értem. NAA-t ugyan nem használtam sose, utána kell kicsit nézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 11:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A networkaudiod (naa) fut a Bananana-n jessie alatt. Már csak valami szerver félét kellene hozzá barkácsolni ami vezérli, de ezt csak otthon tudom kipróbálni majd. A próbaverzió nem tudom teljes funkcionalitású-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 18:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Gyor teszt HQ Playerrel:
Össze tud kapcsolódni a Banana-val, latja az ALSA eszközöket.
Sajnos a beállítások túlnyomó részéről fogalmam sincs mit takar. Többé kevésbé logikusan gondolva kipróbáltam néhány tucat beállítást. Csak némi ritmikus zajt sikerült kicsiholnom i2s kimeneten.
A többi kimenetet nem próbáltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Értem, köszönöm, hogy kipróbáltad. Esetleg, ha még változna valami, ne tartsd vissza ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 20:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Rendben:):)
Egy két dolog még eszembe jutott, de nem hinném, hogy 120EUR-t fizetnék egy olyan szoftverért aminek 99.9%-át nem használnám. Az ilyen zárt protokollok eleve halálra itélt dolgok. Szóval, kár bele a jég...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 20:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
OFF

Az a helyzet, hogy én már megvettem a szoftvert, de - kölcsönvéve ezt a számadatot - 99.9%-ban nem használom. Igazából a valós idejű PCM-DSD konverzió és DSD lejátszás lehet a fő pozitívuma, kimondottan az ajánlott diy DSD daccal karöltve. Ebben a versenyszámban az "analógos" hangja alapján igen vonzó lehet sokak számára.
Nekem nem jött be annyira a PCM-es produkciója, legalábbis a NOS dacommal...bár lehet, hogy a modernebb cuccok jobban szeretik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.20. 20:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Off:

Nyilván nem egyformán gondolkodunk. Mikor megláttam, hogy nem létezik nyílt forrású megvalósítása a protokollnak - bármilyen minőségben - csak becsületből játszadoztam végig amit leírtam. Nem azért mert akkora szabad szoftver evangelista lennék, hanem mert halott ügynek tartom a dolgot. Egy darabig elevegetál esetleg, de ha annyira fontos, jó dolog, akkor születni fog egy szabadon implementálható verziója, amit az összes konkurens támogatni fog...Ha nem fontos, akkor elhal magától.
A szoftver maga lehet, hogy jó, mint hang/protokoll gyurmazó megéri az árát, de a zárt protokoll miatt eleve vesztes lehet csak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.24. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
"Deszkán":

Csatolmány:
deszka.jpg
deszka.jpg [ 250.97 KiB | Megtekintve 35162 alkalommal. ]


Banana Pi M2+ ( itt épp nem EDU verzió ), AD1865 + 74HC04 +74HC164, Fetes buffer
Felül a tápegység. Az egyes fokozatok önálló stabilizált soros tápokról járnak - az DAC panel 4db helyi táp.
A fetes panel feszültsége nem stabilizált, csak kapacitás sokszorozóval szűrt.


DAC + Buffer:

Csatolmány:
dac_fet.jpg
dac_fet.jpg [ 226.75 KiB | Megtekintve 35162 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 07:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Konzol írta:
"Deszkán":



Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 13:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
hodyka57 írta:

Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:


:D Azért az elég frusztráló, hogy folyton választanom kell a TDA1541 illetve az AD185 között...:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 13:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
hodyka57 írta:
Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:

Nono...
Oszt' azt a deszkát kígyóhájjal megkented-e (a'la Charles Altmann). :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 14:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
hodyka57 írta:
Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:

Nono...
Oszt' azt a deszkát kígyóhájjal megkented-e (a'la Charles Altmann). :lol: :lol: :lol:


Azt elfelejtette leírni melyik kígyó hájának van a legjobb hangja... ( Lehet, hogy a kigyó kora is számít... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 14:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Konzol írta:
hodyka57 írta:

Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:


:D Azért az elég frusztráló, hogy folyton választanom kell a TDA1541 illetve az AD185 között...:):)


Hát ez elég nagy gond használj AKxx-et és nem lesz választási kedved :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 15:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Konzol írta:
euro21 írta:
hodyka57 írta:
Deszkán sokkal jobb mint dobozban, még a hangja is jobb :lol:

Nono...
Oszt' azt a deszkát kígyóhájjal megkented-e (a'la Charles Altmann). :lol: :lol: :lol:


Azt elfelejtette leírni melyik kígyó hájának van a legjobb hangja... ( Lehet, hogy a kigyó kora is számít... )


A deszka is lényeg, nagyon fontos miből van és hogy van fordítva, és melyik oldalára van szerelve :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Deszka ide, univerzális nyák oda, írtam egy nagyon egyszerű webes kezelő felületet is a lejátszóimhoz.
Nem volt cél versenyezni a népszerű disztribúciók felületeivel, nem igazán szép, viszon mindig kéznél van kedvem szerint módosítható, egyszerűen testre szabható.

Csatolmány:
Screenshot_20171125-213228.png
Screenshot_20171125-213228.png [ 206.34 KiB | Megtekintve 35055 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.12.10. 22:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Van ötletetek hálózati zeneszerver építésére?milyen szoftverrel dolgozzak?
Van egy linuxos mini-itx Linux minttel.Ez kiegészítve egy kártyával és rengeteg vinyóval.KODIVAL.
Van egy kártya pc amin armbian meg mpd és egy táblagépről elérhető-

Most jönne a zene és film megosztó szerver szoftvere.
Mi legyen?
PLEX?Van a kodihoz is ilyen plugin.
Esetleg ledarálni ami van és openmediavaultot fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.12.10. 23:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Esetleg FreeNas. Van hozzá Plex, minidlna plugin. Nekem jó tapasztalataim vannak a FreeNas-sal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2017.12.20. 14:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az alaplapok vissza tudják venni az órajelüket, alkalmazkodva a terheléshez. Ez nem is baj, célszerű a minél kisebb fogyasztás egy állandóan bekapcsolva lévő készüléknél. A cpufrequtils csomag intézi az ezzel kapcsolatos dolgokat.
A zene lejátszás meglehetősen kis cpu terhelést jelent, a rendszer hajlamos visszavenni a saját órajelét egészen alacsonyra, ez viszont kimaradásokat okozhat pl. az spdif kimeneten.
Lehetőség van a minimális cpu órajel frekvenciát megadni - pl. cpufreq-set -d 900M, vagy az /etc/default/cpufrequtils file-ban a MIN_SPEED változó értékének módosításával -viszont ekkor mindig ez lesz a legalacsonyabb frekvencia amin a cpu jár, ugrik az energia takarékosság.
Az alábbi program megoldja ezt a gondot. Figyeli az mpd állapotát, ha lejátszás indul, akkor fölemeli a legalacsonyabb órajel frekvenciát, míg stop eseményre visszaveszi azt.
armbian jessie rendszeren az mpdsongd futtatható fájl használható, egyéb rendszereken az m script lefordítja a programot (apt-get install build-essntial).

használatba vétel:

tar xjvf ./mpdsongd.tar.bz2
cd mpdsongd

fordítás - ha szükséges:
./m

használata:
./mpdsongd -d -c ./mpdsongd.cfg

Az mpdsongd.cfg a beállításokat.
HOST=<mpd kiszolgáló> //localhost a célszerű
PORT= <mpd port> //6600 alapértelmezett mpd port
PLAY=<play_script> //ezek a parancsok futnak le az állapotváltozáskor
STOP=<stop_script>
PAUSE=[pause_script]

Vagy:
mpdsongd -C -H <host> -P <port> -p <play_script> -s <stop script> -c -d -v -V -h -?
-c : konfig fájl helye
-C : nem olvassa el a konfig fájlt (alapértelmezetten az /etc/mpdsongd.cfg-t keresi )
-d : háttérbe megy
-v : kiírja a paramétereket
-V : verziószám és kilépés
-h -? : súgó

mpdsongd -C -H localhost -P 6600 -p 'echo LEJATSZAS' -s 'echo STOP' -v

-


Csatolmányok:
mpdsongd.tar.bz2 [9.17 KiB]
349 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 07:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Konzol írta:
Esetleg FreeNas. Van hozzá Plex, minidlna plugin. Nekem jó tapasztalataim vannak a FreeNas-sal.


A Freenas nem rossz de 8gigát kiván nemis tudtam virtualbox-al lecsekkolni.
Az Openmediavault viszont modellezhető nincs nagy rendszerigénye,azzal fogok küzdeni..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 15:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
cyberpalko írta:
A Freenas nem rossz de 8gigát kiván nemis tudtam virtualbox-al lecsekkolni.
Az Openmediavault viszont modellezhető nincs nagy rendszerigénye,azzal fogok küzdeni..


2GB RAM-mal simán megy Virtualbox alatt. Szüttyögött egy kicsit, hogy kevesli a RAM-ot, de fölment simán.
Egyébként otthonra USB-ről futtatnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 16:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Akkor feltolom usb-re azt is megpróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 19:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
[OFF]
A ZFS képes bármennyi memóriát felfalni, viszont remek file rendszer. Kényszerből futtattam FreeNas-t ( 8.3 ha minden igaz ) 2GB rammal, ZFS-t használva. Teljesen elfogadható volt a teljesítménye, nagyon megbízhatóan tette illetve teszi a dolgát. Tudja amit az Alma csak szeretne. Just works.
Linuxok előnye a nagyobb program választék és valamivel bővebb tudástár.
[/OFF]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.03. 16:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Talán lesz olyan akinek hasznos lesz:

MPD 0.20.14, Orange Pi PC, Ubutu Xenial alatt gcc-vel nem fordul le, clang-al igen.

Kód:
apt-get install clang

export CC=/usr/bin/clang
export CXX=/usr/bin/clang++

cd mpd-0.20.14
./configure -enable-.....

make
cd src
strip mpd



Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy Debian Jessie alatt lefordul-e Clang-gal, és hogy hallok-e valami eltérést a két fordítóval készült bináris közt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.01.15. 16:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Lefordul gcc-vel is, csak nem szabad --enable-werror opcióval konfigurálni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség