audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 04:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.01. 13:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.06.30. 18:34
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Nemrég vettem egy Allo USbridge digitális futóművet DietPi+ allo Gui oprendszerrel, ami elvileg Plug&Play, de nekem nem sikerült elindítani. Tudna valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.01. 14:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Kicsit pontosítani kellene, hogy mit is akarsz csinálni, hogyan akarod használni, hogy van most összekötve és mivel?

Én is "játszottam" vele eleget: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=83501#p83501

Nálam a fő probléma a dietpi oprendszer különböző hibáiból származott:
- több verzió hibája, hogy nem monitorozza a oprendszer újabb verzióit, emellett ilyenkor a webes felületen keresztül lehetetlen frissíteni is. Én speciel pont ilyen előtelepített verzióval kaptam a cuccot.
- még az akkor adott pillanatban legfrissebb dietpi sem a legfrissebb Roon bridge klienst tartalmazta. Nálam ez is egy alapvető gond volt, hogy mind a kapott régi-, mind a feltelepített új dietpi is olyan régi Roon bridget tartalmazott, hogy a Roon core nem is ismerte fel, nem volt látható a számára.
- a dietpi-be integrált programcsomagból nem mindegyik szükséges program települt fel, manuálisan kellett telepíttetni/frissíteni
- a hálózati beállítások sem egy gördülékenyen működő dolog

( ez a téma inkább a "Számítógép-alapú jelforrások"-on belül lenne megfelelő helyen )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.01. 14:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.06.30. 18:34
Hozzászólások: 4
Nagyon köszi. Az van, hogy nem értek hozzá, csak nagyon jókat írtak róla és arra gondoltam, mint forrás az eddig használt laptopnál biztos jobb lesz. Tehát bekötöttem ahogy a weblap írta, billentyűzet, monitor, felállt a gép, de nem is tudtam belépni a programba. Nem fogadta el illetve nem tudtam beírni a gyárilag megadott jelszót. Tehát semminél tartok. A roon meg a Dac beüzemelése még távolban, mint egy fehér vitorla...
Need Help! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.01. 21:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Ha jól értem, akkor egy ilyesmi képernyőt látsz, és nem tudod beírni a felhasználónevet és a jelszót?
Csatolmány:
29518cce42c4b2086fdcf1213e3bcc8de0b84a74.jpg
29518cce42c4b2086fdcf1213e3bcc8de0b84a74.jpg [ 239.24 KiB | Megtekintve 16999 alkalommal. ]

Mi lenne a cél ezzel, akik "nagyon jókat írtak róla" hogyan használták ezt a gépezetet egész pontosan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.02. 07:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.06.30. 18:34
Hozzászólások: 4
Igen, pontosan. Eddig jutottam el. A gyártó által megadott felhasználó nevet be tudtam írni ugyan, de a jelszót már nem engedte. A kurzor eltűnt, kiírta, hogy incorrect és kész, nincs tovább. Laptopon ugyan ez működött, ott be tudtam lépni, ott engedett tovább, de a kettő együtt nem ment.
Tidal előfizetésem van, azt szeretném hallgatni és összekötni a kütyüt egy AK-XMos DIY da-val. Ez volt a terv, de eddig nem vált valóra. Sajnos...

https://darko.audio/2018/02/step-up-fro ... -usbridge/

Itt egy link a sok közül, ahol írnak róla, én meg naiv voltam és elhittem. Jól értettem, hogy neked is ilyened van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.02. 20:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Miért akarsz "belépni" ( ezt csak a különféle beállításokhoz kell ), mit akarsz beállítani?
Ha a webes felületen "belépsz" ( ezt gondolom laptopod böngészőjébe írt ip-címen keresztül teszed ), akkor a következő előtelepített programokat látod:
Csatolmány:
alloguiv2.png
alloguiv2.png [ 670.97 KiB | Megtekintve 16886 alkalommal. ]


Ez a felület csak a legalapvetőbb beállításokra használható. Ha jól értettem az gondoltad, hogy ezek rögtön megnyitható alkalmazások, de erről szó sincs.
Az Allo UsBridge-nek egy külön számítógép kell, amely hálózati kapcsolatban van vele és amelyen futnak ezen programok vezérlő felüleltei.

Tehát pl. az otthoni hálózatra a routereden keresztül csatlakozó Allo UsBridge-n futó O!MPD-t, a laptopodra is feltelepített O!MPD programmal tudod vezérelni a laptopodon ( de szokás táblagéppel, telefonnal, vagy akár asztali PC-vel is vezérelni )
A fenti programválasztékkal gyanús, hogy nem lehet közvetlenül Tidalt lejátszani, de ezt az itteni szakértők meg tudják mondani....

A normál módon, audióra használt Allo UsBridge-hez a tápfeszültség, a hálózati ethernet kábel és a dachoz menő usb kábel van csatlakoztatva, semmi más.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.02. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.06.30. 18:34
Hozzászólások: 4
Először is köszönöm, hogy időt szánsz rám. Amit elküldtél, ez a kép nekem is megjelent a laptopomon, eddig eljutottam, de nem tudok vele mit kezdeni. Megnyitottam az ikonok közül párat, írja, hogy activ vagy enable, szóval szerintem érzékeli az USBridge-t, mert kiírja a cpu hőfokát, a memória állapotát, de a hang, a Hang az nem szól, pedig úgy kötöttem össze ahogy mondtad. Szóval hogyan továb??
Van valami ötlet?
Hogy lesz ebből Tidal megszólalás?
Minden megoldás érdekel... :D Thx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.04. 10:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Psalmforty írta:
Sziasztok!
Nemrég vettem egy Allo USbridge digitális futóművet DietPi+ allo Gui oprendszerrel, ami elvileg Plug&Play, de nekem nem sikerült elindítani. Tudna valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm.



bocs . de mi az hogy digitális futómű ???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.05. 10:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Ha abból indulunk ki, mi az LP futómű, mi a CD futómű, akkor digitális futómű a digitális fájlokból ( wav, flac, mp3, stb ) gyártana egy olyan digitális jelfolyamot, amelyet egy DAC a bementére küldünk valamilyen továbbításra alkalmas csatornán keresztül ( spdif, usb, ethernet, natúr i2s, stb )
Az újabb kori internetes huncutság a "stream" ( Tidal, Spotify ) lejátszása is ide tartozik, tehát éppen az sem szükséges már, hogy fizikailag tárolt digitális zenei fájlok sorakozzanak a háttértárolónkon. A minőség az persze egy vitatott témakör.

Ami a topik címében szereplő Allo Usbridge nevű szerkezetet illeti:
Ez valójában egy - a fórumon is divatos - SBC ( single board computer ), egy miniszámítógép amely az Sparky névre hallgat, hasonló, mint pl. a rendkívül népszerű Raspberry Pi. Itt egy egyszerű összehasonlító videó:


Az Allo Usbridge egyediségét az adja, hogy egy előre telepített programcsomaggal érkezik, de ennél sokkal lényegesebb, hogy egy dedikált, speciális USB2 kártya van a hátára szerelve:

Az SBC-k általában mostohán bánnak a USB portokkal, "magas minőségű", usb-audio jeltovábbításra nem javasolják őket.
Az Allo ezt az áramlatot meglovagolva egy olyan megoldást dobott piacra, amely hasonlít a mai "audio PC"-k megoldásához, amennyiben ezekben is különféle speciális usb-kártyák ( spec.clock: TCXO, OCXO stb, lineáris tápok ) működnek, annak érdekében, hogy a kimenetükön a dac számára produkált usb-jelfolyam minél "jitter-, és zajmenetesebb" legyen....vagy valami ilyesmi :)
( Az Allo féle usb-kártya is spéci clock-kot tartalamaz, és lehetőség van külön táplálni, akár lineáris táppal is ha erre lenne ingerenciánk )


Tehát az Allo Usbridge valójában egy "audio PC" megfelelője is lehetne mini méretben, legalábbis lehet párhuzamot találni, ha nagyon keresünk :lol:

Viszont az Allo Usbridge nem ugyanúgy funkcionál mint egy "audio PC" - és szerintem ezt nem tudja megérteni a topikindító - ugyanis egyszál magában nem kezelhetőek az alapvetően csak jelfeldolgozásra használandó programjai, egy másik - hálózaton keresztül csatlakoztatott - számítógépen futó vezérlőprogram/core kell hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Allo Usbridge
HozzászólásElküldve: 2019.07.05. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Még egy gondolat, ha már USB és audio:
Bár nem igazán látom, hogy milyen műszaki tények állnak az audio PC-k speciális USB kártyái mögött ( bár pl. az Allo is mérésekkel demonstrálta az USB kártyájával elért zajszint ccökkenést ), mára tényként kezelendő, hogy a USB forrás milyensége rendkívül kritikus a kapott szubjektív hangminőségre.
A csúnya az ebben, hogy azt gondolhatnánk, hogy a usb vevő oldalon alkalmazott technikákkal, precíziós kialakítással, reclock-kal eliminálhatjuk az adóoldal "gyengeségét", de nem, erről szó sincs.
Pl. az általam használt Jlsounds usb-vevő szinte mindenféle elképzelhető eszközzel fel van vértezve az adóoldal "hibái" ellen, de pl. ha átdugom a PC-m egyik - műszakilag egyébként tökéletes - USB kimenetről pl. a spéci USB kártya kimenetére a dac USB kábelét, megváltozik a "hang", az USB kimenetek eltérősége "átjön" a reclockon, mindenen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség