audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.25. 02:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.26. 20:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok,
Valaki találkozott már olyannal, aki látott/hallott ilyen kütyücskét zenélni?
Jöhetnek előítéletek is 8-)


Csatolmányok:
mac-mini-hero-202011.jpg
mac-mini-hero-202011.jpg [ 18.67 KiB | Megtekintve 11798 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 09:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Egy barátomnak volt MACMini-je, de arra nem emlékszem milyen lejátszó program futott rajta. Öszehasonlítottuk az AP-Linux még akkori 4-es verziójával egy közönséges PC-n. Mindkettőnk egyöntetű véleménye volt, hogy jobb az AP-Linux. Ráadásul olcsóbb is összehozni, mint a MAC-et.
Akkor arra jutottunk, hogy a MAC jobb mint a Windows (ha jól emlékszem azon akkor még a 7-es volt), de egy kicsit alatta marad a Linuxos rendszernek.
Persze lehet, hogy másnak más a véleménye, mert a különbség a MAC és a Linux között nem volt túlzottan nagy.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 19:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Köszönöm.
Az a Mac mini, amit néztem, egy új csippel dolgozik, az Apple saját fejlesztésű(?) M1 csippjével. Nincs sok infóm róla, de eddig nem is kutakodtam nagyon utána. Van egy rakás pro és kontra, ami vegyes értékelést okoz.
- integrált a GPU, ami általában nem jelent sok jót. De zene közben úgyse néz az ember monitort, csak a távirányító tab-et, iphone-t.
- valahol olvastam, hogy a mac-ek alapból jobban zenélnek, mint a windows-ok. Az M1 csip mintha pont médiára lenne kifejlesztve.
- mint apple termék, atomstabil a működésük
- egy rühes egér 60000 Ft-hozzá????
- maga a mac mini nem egy ökör ára, 310 000 HUF-ból kijön az alap.
- win10 meg a tuning programok ÁLLÍTÓLAG nagyon felhozzák a windows-os masinákat
Ezért csak a tapasztalatok segítenek, ha valaki már beáldozta magát.
Kifelejtettem valami lényegeset?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 20:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Csak hogy tudjuk, miről is van szó:
https://www.apple.com/hu/mac-mini/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.28. 21:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Mit akarsz futtatni rajta?

Olvasnivaló (egy-kettő a sok közül):
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... nt-1089080
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -streamer/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 19:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Mindent. Is. :lol:
Végig olvastam, amiket linkeltél, nem lettem sokkal okosabb, az jött le; mint itt is, minden cigány a maga lovát dícséri. Egy objektívnek tűnő post volt, hogy a HQP nem fut rajta. De ezt meg nehéz elhinni az Apple-ről, max az lehet, hogy DSD konverziók nem mennek, de a PCM konverziók mennek, mert azok mennek prosztó csipekkel is, ez meg egy új valami. Mivel nem dsd-zek, ezért ez nálam nem lenne gond. Mivel egy iphone is már inkább média eszköz, mint telefon, nem hiszem, hogy csinálnának egy olyan csipet, ami pont a média processzálásokon hasalna el. Videoilag meg 4k, 6k videók mennek akár úgy, hogy egyszerre is, szóval ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 19:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
HQP nem fut rajta....

A számításigényes EC modulátorok (DSD512-1024) nem mennek (az más kérdés, hogy adattárház erősségű i9 processzoros gépek alatt sose mentek), amíg nem optimalizálják azt native kódra.

"Sima" DSD 256-ig ez is elmegy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 19:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Azért kérdeztem, hogy "Mit akarsz futtatni rajta?", mert egy architektúra elképzeléshez lehet futtató hardver/szoftver együttest találni, de a "Mindent. Is." egy bonyolultabb fogalom. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 21:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Mit is akarhatnék futtatni egy htpc-n?
Tidal-roon-hqp-netflix, mivel totál kezdő vagyok a pályán. Hogy később - ha megtetszik ez az életmód - mi lesz belőle, azt nem tudhatom. Zenét szerkeszteni, szobaequalizációt csinálni, 28 sávos aktív digiváltót ennyi utas erősítéshez se gondolom, hogy én fogok fejleszteni.
A kérdés az, hogy egy ilyen megoldás - mármint a Mac mini - mennyire lehet elmaradva egy analóg tápos, tuning órajeles, tuning usb kártyás kreálmánytól, mérföldekre, vagy csak amolyan vállalható mértékben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 21:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Tidal-roon-hqp-netflix

Erre elég az M1 (ha mint írtam nem futtatsz bonyolult EC modulátorokat a HqP-ben).

Ne is akarj mást futtatni, mert ha MS-on szocializálódtál, nagyon rövid időn belül kalapáccsal szeretnéd szétverni az almát. :lol:
Mondjuk ez fordítva is igaz. ;)

Én mondjuk elfelejteném a videot és csak audio szerverként használnám (esetleg a későbbiekben szerver-streamer elrendezésben), de ez egyéni szoc. probléma. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 21:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Barth Ida írta:
A kérdés az, hogy egy ilyen megoldás - mármint a Mac mini - mennyire lehet elmaradva egy analóg tápos, tuning órajeles, tuning usb kártyás kreálmánytól, mérföldekre, vagy csak amolyan vállalható mértékben.

Mérföldekre.
Nekem egy ilyen analóg tápos, tuning órajeles, tuning usb kártyás kreálmányom van. Én kreáltam.
Nem én hallgattam, másodkézből származó információ: egy barátomnak szintén analóg tápos, tuning órajeles, tuning usb kártyás cucca van, de processzor és SSD ügyileg kicsit kisebb teljesítményű az enyémhez képest. Hozzá vittek egy Apple minit, ami jól érzékelhetően gyengébben teljesített a kreálmányhoz képest, amint csak egy prosztó, szűzen feltelepített Windows 10 volt, amiről ugye tudjuk, hogy zenehallgatásra alkalmatlan.
Ha belépsz az Apple klubba, nagyon drágán, véleményem szerint ár-érték arányban a legrosszabb módon kapsz egy nagyon megbízható rendszert, amit nem kell farigcsálni (legalábbis ők azt mondják), viszont semmivel sem kompatibilis, és egy távirányítót 60000Ft-ért kapsz hozzá.

Ha kreálsz magadnak egy analóg tápos....., sőt, az elején még nem is biztos, hogy analóg tápot kell hozzá venned (....apránként - you know, folyamatosan élvezni), akkor szebed kezed van. Olyan oprendszert teszel rá, amilyet szeretnél, azokat cserélgetheted, stb. Sőt, az elején érdemes játszani a különböző Linuxok, Windowsok és a Windowsok optimalizált, kikönnyített verziója között.
Ha magadnak építesz PC-t, akkor rengeteg lehetőséged van a játékra, fejlesztésre, ha Apple-t veszel, kapsz valamit a pénzedért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 21:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Eddig többször vertem volna szét baltával a lap-topomat, mint az iphone-omat. Márha bármelyik is az enyém lenne, mert igazándiból a kedves cégem biztosítja e remek eszközöket számomra. 2,5 éve, amikor az iphone 10-et kaptam, kicsit tartottam tőle, de meglepetésemre teljesen jól tudunk együttműködni, mégha néha a frissítésekkor meglep azzal, hogy átállít teljesn hülye dolgokat. A winfos-os lap-topommal sokkal kevésbé van meg az összhang, ha én adtam volna pénzt érte, már a szeméttelepen lenne, több darabban. És még az se biztos, hogy önhibájából úúútálom, leginkább az elmebeteg céges biztonsági policy miatt. Egy középkategóriás üzleti gépből képesek szemetet csinálni.
Az eddigi tapasztalataim alapján a fan-eken kívül a normál user-ek is elég jól kijönnek az almás dolgokkal, valahogy jobban odafigyelnek, hogy a felhasználói "élmény" ne sérüljön, az MS jobban leszarja a vásárlóit.
Tényleg jobb a hang ha beiktatunk egy stream-ert is a sorba, a pc és a dac közé? Még egy kütyü, amire milliókat lehet költeni, ha elszáll valakinek az agya. Akkor miért ne vegyen valaki egy jobb(?) streamert és hagyja ki a pc-t? Bár most hallottam, hogy van, aki switch-eket köt sorba, egy halmot, hogy jobban szóljon. Na szépen vagyunk.
Én pillanatnyilag a soekrist kötném a pc után usb-ről és annyi. Van olyan, hogy usb-c -->nyomtatós usb? Vagy a hagyományos usb kimenet lehet jobb hangra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 22:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Saját tapasztalatom szerint szoftverrel legalább annyit lehet nyerni, vagy veszíteni mint csoda hardverrel.
Ilyen szempontból a PC nagyobb szabadságot, több lehetőséget biztosít. Sokkal nagyobb esélyed van a célnak megfelelő rendszert telepíteni/kialakítani még Windowsot használva is. Linuxot futtatva pedig bármeddig elmehetsz az optimalizálással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 22:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Barth Ida írta:
Eddig többször vertem volna szét baltával a lap-topomat, mint az iphone-omat. Márha bármelyik is az enyém lenne, mert igazándiból a kedves cégem biztosítja e remek eszközöket számomra. 2,5 éve, amikor az iphone 10-et kaptam, kicsit tartottam tőle, de meglepetésemre teljesen jól tudunk együttműködni, mégha néha a frissítésekkor meglep azzal, hogy átállít teljesn hülye dolgokat. A winfos-os lap-topommal sokkal kevésbé van meg az összhang, ha én adtam volna pénzt érte, már a szeméttelepen lenne, több darabban. És még az se biztos, hogy önhibájából úúútálom, leginkább az elmebeteg céges biztonsági policy miatt. Egy középkategóriás üzleti gépből képesek szemetet csinálni.
Az eddigi tapasztalataim alapján a fan-eken kívül a normál user-ek is elég jól kijönnek az almás dolgokkal, valahogy jobban odafigyelnek, hogy a felhasználói "élmény" ne sérüljön, az MS jobban leszarja a vásárlóit.
Tényleg jobb a hang ha beiktatunk egy stream-ert is a sorba, a pc és a dac közé? Még egy kütyü, amire milliókat lehet költeni, ha elszáll valakinek az agya. Akkor miért ne vegyen valaki egy jobb(?) streamert és hagyja ki a pc-t? Bár most hallottam, hogy van, aki switch-eket köt sorba, egy halmot, hogy jobban szóljon. Na szépen vagyunk.
Én pillanatnyilag a soekrist kötném a pc után usb-ről és annyi. Van olyan, hogy usb-c -->nyomtatós usb? Vagy a hagyományos usb kimenet lehet jobb hangra?

Visszaemlékszem, sok évvel ezelőtt a cégemnél úgy működött a dolog, hogy reggel betámolyogtam a munkahelyemre, bekapcsoltam a céges gépet, és gyakorlatilag megreggeliztem, mire bebootolt az összes céges f..szság a Windowson. Azóta szerencsére felnőtt a cégünk desktop és biztonság ügyileg is....
Ha neked az apple cucc szimpatikus, akkor meggondolandó lehet annak a választása, különösen akkor, ha nem szeretsz szoftveresen bütykölgetni. De akkor minimális esélyed is lesz a fejlesztésre a PC-hez képest.

Ami a streamereket illeti: én egygépes üzemmódban tolom, egy erős PC, USB kimenet --> D/A konverter --> végerősítő. Tudok a sorbakötős switch dolgokról, hááááát.... Ha a switch is beleszól a rendszer hangjába, inkább annak analóg táplálását és clockolását próbálnám ki. Sokan azt csinálják. Én még nem próbáltam ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.01.30. 22:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Van még pár tényező, ami a mac mellett szól.
- ELADHATÓ!!!! kb 4 dac-ot tudnék összerakni fiókból, 2-t úgy, hogy még forrasztanom se kellene hozzá. De eladhatatlanok, mert nem a 20$-os kategóriából vannak, 100e-es cuccot meg nem ad el az ember 20e-ért és még félárat se hajlandók adni értük. A mac meg 60-70%-on szerintem elmenne, ha mégse jönne össze vele az élet.
- olyan kis "fancy" cucc 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAC Mini mint HTPC?
HozzászólásElküldve: 2021.05.15. 18:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.04.30. 19:38
Hozzászólások: 1
Én néhány évig zenéltem Mac minivel. JRivert telepítettem rá, SSD került bele a vinyó helyett, zenék NASról. Később kiegészítettem egy Teradak táppal, az sokat dobott a hangján. Monitor, billentyűzet, egérzet nem kell hozzá, csak amíg telepítesz. Kezelés egy tablettel, praktikusan iPad-del, akadásmentesen.
Egy barátom ezalatt 600 ezer Ft-os htpc-vel, minden bekapcsolás egy kínlódás, látja-e a NAS-t, akar-e frissíteni a Windows.
Lehet, hogy htpc-vel jobb hangot lehet elérni, de a Mac mini egyszerű, stabil.
Ha igazán a zenehallgatás és a hangminőség a fontos, akkor kell venni egy hálózati lejátszót. Nálam Lumin A1 lett a megoldás.
Ha kütyüzni akarsz, fűtött órajelet, tuning usb-t, stb., akkor irány a htpc.
A Mac mini a kettő között van, szolgáltatásokban, stabilitásban a Luminhoz közelebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség