audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 17:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 01:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Egy kis kiegeszites :)

XtremeMusic, XtremeGamer Fatal1ty Pro

Teljes megkerulese a muveleti erositok utani aramkoroknek (muting circuit):

Jo ha van keznel:
fogo kis meretu fejjel
nagyito 40x
csipesz
vezetek (pl. Sata kabelbol)

A muveleti erositok (OpAmp) utan talalhato nehany aramkor amin vegighalad a hang. A hangnak pedig van az a rosz tulajdonsaga, hogy nem javul ha dolgokon athalad, ezert van ertelme a kiktatasuknak. Elore jelzem ez egy ojan valtoztatas amit lehet, hogy nem mindenki kedvel es aligha visszafordithato. Hatasara a hangok tisztabba, szabadabba valnak. Hatranya, hogy a mejbb hangok (inkabb a fo csatornan) veszitenek az erejukbol, pl. a basszus nem rug majd akkorat . Ez valamejest kompenzalhato ha a fo kondenzatorat az X-Fi chip-nek az altalm korabban javasolt 1500uF 16V-os tol nagyobbra pl 2200uF 16V –ra csereljuk.

Ez a modszer minden bizonnyal nem az egyetlen, de inkabb az alkatreszek teljes eltavolitasat valasztottam mint valami kotogetest ami hathajolesz. A kiforrasztastol gyorsabb ha kisse a felulethez preselve letekerejuk oket a panelrol a fogoval. Nem baj ha torik, pattog fo, hogy lejojjon, a maradek roncs egy kis gyanta+cin hozzadasaval mar konyen letakarithato.

Fo csatorna: Tekerjuk le a negy alkatreszt, majd a Sata kabelbol keszitsunk kis hid formaju atkotest. Erdemes csupasz zsinort hasznalni, mert ugy is leolvad a szigetelese forrasztas kozben.
Surround: Tavolitsuk el az alkatreszeket a kep alapjan majd forrasszuk ossze a harom pontot.
35 Ohm-os ellenalasok: Picit megnovekszik nelkuluk a hangero, es a tisztasag. Csak ossze kell forrasztani a ket veget (rovidre zarni), nem muszaj hozza leszedni.


Csatolmányok:
Muting Circiuits Hun.jpg
Muting Circiuits Hun.jpg [ 662.01 KiB | Megtekintve 72453 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.05. 22:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Nálam ez már hard-mod kategória ;) Megérkezett hozzád a várt X-Fi Titanium?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 00:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Megerkezett a Titanium es nagyon erdekelt mi lehet a kulombseg azaltal, hogy ez mar PCI-Express csatolot hasznal. Igy elso benyomas az, hogy rendesen megtaltosodott a PCI-os X-Fi kartyakhoz kepest. Mar alapbol kb ugy szol mint az XtremeMusic a fokondenzator csereje es a bypass kondik hozzadasa utan. A JRC5886-nak is jott tett a toblet energia, de az is lehet a G-Luxon kondenzatorok egy fokkal jobb gagyik a Jamiconoktol audio celra. Az egyebbfajta hangkeltoim utan hatarozottan van a Cirrus Logic DAC-nak egy varazsa.

A modositasarol nem sok ujat lehet irni mert mar elegge kitargyaltuk itt a forumon, es ECC82 is szepen megcsinalta a kondenzatorok cserejet, valamint tomoren megfogalmazta a lenyeget. Sajnos ez a kartya futovendeg nalam igy nem is lenne celszeru villamgyors kovetkezteteseket levonni mi mit es, hogy befolyasol. Nagyjabol ugy hallom azokat az eredmenyeket hozza amit elozoleg a regebbi X-Fi -ken tapasztaltam.

Az oscillatort bekeotese hasonlo mint a Titanium HD-nal egy-ket kulobseggel, hogy a fo chip-hez kozelebbi lyukba kerul a kivezetes, a regulator a +5v –al az optikai csatlakozok mellett talahato, a fold viszont ugyan az a kis rez negyzet.

Az osszes OpAmpot Lecsereltem az uj kedvencemre az OPA1602AID-ra, de a jo oreg JRC4556-ot most megmentettem ez alkalommal kiprobalni mikent muzsikal egy megjobb kornyezetben.

Ezen a kartyan mar nem az a ST78M05 feszultsegszabajozo van mint a regebbieken, es ugy tunik nincs problemaja a low esr-es kondenzatorokkal, de azert szeretnem hallani mastol is ezt aki kiprobalta mit gondol. Kapott tolem egy 450nF-os bypas filmkondit is. Tovabba a DAC koruli 3 kondenzatrort az ajanlott 1%-os aranyban.

Forrasztottam egy sor bypass-t a decoupling kondenzatorokra, ami jol jott a Titanium HD-nak de itt nem vagyok benne biztos, mert szivem szerint polisztirolt hasznalnek. Sajnos a hely eleg kics igy maradtam a gyengebb minosegu Philips filmkondiknalnal kiserletnek. Eldontom maradnak-e ha beegett.


Csatolmányok:
Removal of the OpAmp.JPG
Removal of the OpAmp.JPG [ 984.72 KiB | Megtekintve 72388 alkalommal. ]
Front 1.JPG
Front 1.JPG [ 1.06 MiB | Megtekintve 72388 alkalommal. ]
Front 2.jpg
Front 2.jpg [ 451.22 KiB | Megtekintve 72388 alkalommal. ]
Bypass (experimental).JPG
Bypass (experimental).JPG [ 952.59 KiB | Megtekintve 72388 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 14:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Szép munka! :P A feszültségszabályzóhoz tartozó kondit pont nem cseréltem, mert csak két darab volt belőle itthon és pont őt hagytam ki :) Első hallgatásra mit gondolsz az átalakított kártyáról? Hallgattad átalakítás előtt és közben is?

Kicsit más téma: a TO99-es tokozást miért kedvelik olyan sokan és miért olyan drága? Találkoztam ma egy érdekes megoldással is, diszkrét op amp, smd alkatrészekből (kép) :)


Csatolmányok:
dexa_dual300.jpg
dexa_dual300.jpg [ 29.04 KiB | Megtekintve 72368 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 14:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A TO99 tokozást katonai/orvosi alkalmazásokhoz fejlesztették ki. Jóval magasabb minőségi követelményeknek megfelelően válogatják őket. Ezért az ára a sokszorosa lehet a normál tokozásokhoz képest.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 14:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm a segítséget! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 16:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Egyertemuen egy elorelepes az alkatreszek csereje a hangkartyan, de mint emlitettem nem akkora a valtozas mint a regebbi X-Fi-ken mert eleve egy jobb kivitel. Megertem amikor azt irtad, hogy mar modositas elott is jol szolt, es tetszik neked az eredeti OpAmp. Nincs alapban az a femes-muanyag hangzasa.

Modositas utan kozvetlen elegge torzit, foleg a kozep tartomany volt nagyon elcsuszva es felfujtak voltak a melyek, ami erosen javult az ido mulasaval. Az egyik leg pozitivabb valtozas nekem az elethubb ter erzese. Nyilvan ha rendekeznek zenei hatterrel ennel szebb osszefoglalot tudnek irni. :oops: Menet kozben nem probaltam halgatozni mert az egy sokkal idoigenyeseb lepesrol lepesre torteno elfoglaltsag. Ido kell, hogy az akatreszek beegjenek es a fulet is szokatni kell, akkor tenyleg halhatova valnak a finom elteresek.

Az audio kondenzatoroknak az egyik hatranya, hogy igenylik az 1 ora koruli bemelegitest, hogy optimalisan szoljanak foleg a doboknal hallom ezt. Utana valahogy gordulekenyebb az egesz.

A femhazas OpAmp tenyleg jobb a simanal, csak nem ar aranyosan. Tisztasagban tunik jobbnak a normal tokozasutol, ami hatulutovel is rendekezhet mert lehet jobban kihallani majd a rendszer gyengesegeit.

A diszkret OpAmp-okrol mar jo ideje megy a vita, hogy jobbak-e. Nyilvan ha sokkal jobbak lennenek nem lenne annyi huzavona roluk a forumokon. Ugy tunik attol fug ki miben hasznalja oket, hogy hogyan szerepelnek. Mostanaban mitha kicsit csend lenne veluk kapcsolatban, ezert is nem szaladtam Burson OpAmp-ot venni. Jobban biznek abban ami nem SMD mert legalabb latom mit raktak ra es lehet cserelni ha nem tetszik. :) Masik baj az aruk. Eleg kellemetlen befektetes ha pont nem tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.07. 22:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ezek szerint nem csak én éreztem az első próbánál a zavaros középtartományt :roll: Nekem a Panasonic FC-k egyből helyretették, de idővel persze rendeződött is egy hangyányit a hangkép, mivel az elmúlt napokban elég sokat hajtottam, ha hallgatni nem is mindig tudtam :) Véleményed szerint a feszültségszabályzóhoz tartozó 47uF-os kondit ha 100uF-osra cserélném, az jelentene bármi problémát? Sajnos az a legközelebbi értékem itthon, a rendelés meg Németországból jön.

A Burson diszkrét erősítői nagyon drágák, nem igazán értem, hogy mi indokolná ezt, talán csak a hozzáadott presztízs... Azért egyszer meghallgatnék egyet kíváncsiságból a saját rendszeremen!

A single op.amp. bekötésekor a mi esetünkben van jelentősége az "offset trim" lábaknak, vagy csak a táp-bemenet-kimenet lábakkal kell foglalkoznunk?

Az Xtreme Gamer kártyámat megörökölte a párom, kapott bele egy LM4562-t és egy 1200uF-os Panasonic FC-t a chip mellé, meg kell mondjam, már ez a két apróság is rengeteget számított! Sajnos Silmic II-ből már csak két darabom maradt, ezért a front decouplingjait már nem tudtam kicserélni :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.08. 01:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Lehet, hogy melyebb lenne a hang. En inkabb a feszultseg szabajozo miatt aggodnek mert ugy tudom 10-22uF az idealis ezeknek a kis joszagoknak. Normal kondenzatorokat csak a fele kapacitasu Low ESR kondira ajanljak cserelni sok esetben. Tehat a 100uF Low ESR...........

Tenyleg eleg dragak, nyilvan azert is mert kis tetelben szerelik oket ossze es nem Kinaban.

Trimnek nincs jelentosege ebben az esetben. Csak a tobbi labnak kell a megfelelo helyre keruni. Ket mono OpAmp egy adapterrel egyenest mehet bele a sztereo foglalatba. Visszafele is mukodik a dolog csak kotogetni kell.
http://www.ebay.ie/itm/2-pieces-DIP8-Mo ... 1c1e882320

Maradt neked ket 22uf 16V Silmic II az = 44uF. Egyet tudsz a hatlapra is tenni amig nem jon meg a felmento sereg. :)


Csatolmányok:
Sztereo OpAmp mono foglalatokban.jpg
Sztereo OpAmp mono foglalatokban.jpg [ 126.7 KiB | Megtekintve 72339 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.08. 19:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Lehet, hogy akkor inkább nem is bántom a szabályzónál lévőt :) Válasz mailemet megkaptad? A citromaillel időnként akadnak problémáim :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.09. 00:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
:D :D Hala Istennek vegre valaki megalkotta elfogadhato aron Kinaba. Igaz, hogy nem ojan profi meret mint a tied de legalabb az ara elfogadhato.
http://www.ebay.ie/itm/1x-DIP8-SOP8-SOI ... 19cf29bfe0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.09. 17:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ilyen az, amikor több embernek jut ugyan az az eszébe, egymástól függetlenül :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.17. 18:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ma ramachandra jóvoltából kaptam néhány értékes alkatrészt, ezúton is köszönöm neki! :) Be is építettem néhányukat a kártyámra és határozottan jót tettek! A DAC köré ELNA Cerafine és Nichicon Muse kerültek, valamint a feszültségszabályzó kapott szintén egy Muse-t, a processzornál lévő 22uF-os kondenzátor helyére egy ELNA Silmic II került. Utóbbiról megoszlanak a vélemények, műszerrel kimérve a mellette lévő tranzisztor (talán fesz.szab?) kimenetéhez tartozik, úgy gondolom ártani semmiképp sem ártott :) Az átalakítás után tovább finomodott a hangkép és sokkal körülhatárolhatóbbak lettek a hangok, enyhült a mosottság, ami idáig zavart és az OPA2107 is egészen élvezhető lett, javult a terhelhetősége is!

Utóbbi időben próbálgattuk a TI Sound Plus OPA16xx szériájának műveleti erősítőit is. Mindegyikre jellemző az erős magastartomány és a fémes csillogás, az OPA1642-ben engem például már nagyon zavart is, sértő volt a fülemnek. Az OPA1602 ezzel szemben egy nagyon kiegyensúlyozott darab, talán a legjobb a szériából! Kicsit jellegtelenebb, de szintén jó az OPA1662 is, ez azoknak lehet jó választás, akik kevésbé szeretik a "színezős" op.ampokat. Hozzá hasonló az OPA1652 is. A Creative kártyáiban nem igazán nyerte el tetszésemet ez a széria, számomra túlzottan könnyed és levegős a hangjuk, jobban szeretem a súlyosabb, kötöttebb hangzású op.amp-okat, de ez már teljesen személyes ízlés kérdése! Viszont az ASUS Xonar U1-ben kifejezetten jól szerepeltek, nagyon illettek a "kártya" karakteréhez, bár ez már kicsit offtopic :)

A mellékelt képeken látható a front műveleti erősítője helyére beszerelt 2x4 lábú 1,27mm-es hüvelysor is, ezzel a módszerrel bármit rá lehet kötni a kártyára, amin ugyanilyen tüskesor van, a SOIC8 erősítőket például rögtön rá is forrasztom a tüskesorra :)


Csatolmányok:
DSCF7712.JPG
DSCF7712.JPG [ 1.77 MiB | Megtekintve 74388 alkalommal. ]
DSCF7708.JPG
DSCF7708.JPG [ 2.01 MiB | Megtekintve 74388 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.17. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Nagyon szivesen! ;)

Hoppa! :? Most latom, hogy tevedesbol az 50V-os KZ-kat kuldtem a 25V-os helyett. Meg ennek ellenere is feltalaltad magad!

Az Asus kartyakkal kapcsolatos tapasztalatod is erdekes lenne ha megosztod velunk. Igaz hogy SB-nek a modositasaval indult a rovat de az nem lenyeg. Sok dolog mukodik oda-vissza. Az ultraprecizios orajelgenerattorrol az Asus kartyak modositasanal lattam egy kepet akkor jott az otlet, hogy talan valahogy SB-ken is mukodhet.

Ha esetleg probaltad mi a velemenyed a bypass kondik hatasarol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.18. 12:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ez legyen a legnagyobb gond, elfértek kényelmesen az 50V-osak is ;) A bypass kondikat még nem próbáltam, múltkorában viszont végeztem egy kísérletet, igaz, nem volt tökéletes :) A dolog arról szólt, hogy zenehallgatás közben a különböző elkókhoz hozzáérintettem a fólia kondenzátorokat, abban a reményben, hogy a változás azonnali és jól hallható lesz, egyben kiderítve, hogy melyik kondenzátorra vannak a legnagyobb hatással. Viszont nem hallottam különbséget, akárhányszor is próbáltam :? Ez viszont csak annyit jelent, hogy egyenként nincs hallható hatása (az én rendszeremben) a fóliakondiknak, viszont ha mindenki megkapta volna, akkor elképzelhető, hogy jól hallhatóvá vált volna a hatásuk,. ezért így is ki fogom próbálni!

Az ASUS véleményem szerint egy érdekes márka, pont a Creative ellentéte, ami az előnyöket és hátrányokat illeti. Amit jónéhány év tapasztalata alapján el tudok mondani (szigorúan magánvélemény), hogy az irányai és a törekvéseik kitűnőek, de hibátlan terméket még nem láttam tőlük, legyen az laptop (középkategóriától a prémiumig), netbook, videokártya, vagy hangkártya. Szoftverproblémákkal rendszeresen találkozok, időnként a hardveres megoldásaik sem a legjobbak, a support-ról nem is beszélve, ezért sok szenvedés után tiltólistára került a családban, termékeik a legutolsók, amiket vásárolunk :? Hangkártya ügyben már jobb a helyzet, remekül ráéreztek a Creative hiányaira, legalábbis hardveresen, már az alsó kategóriában is minőségi alkatrészeket használnak, az Essence STX-ben és ONE-ban pedig kifejezetten: cserélhető op.amp, Wima és Nichicon kondenzátorok, 6,3mm-es jack, árnyékolt analóg rész. Viszont ami elrettentett, az a szoftveres rész! Ugyan azt a szegényes drivert adják a 7.000Ft-os U3-hoz, mint az 50.000Ft-os Essence STX-hez. Olyan komoly ziccereket hagytak ki a szoftverben, ami miatt nálam labdába sem rúghatnak, amíg rendbe nem teszik. Ilyen például a mélykiemelés állítható frekvenciával, náluk csak a sub csatornán lehet állítani, fejhallgatónál nincs ilyen lehetőség, de kinézetre sem mondanám, hogy igényes hatást kelt a szoftvere. Volt idáig Xonar U3 és U1 USB kártyám, az U3 nagyon integrált és teljesen smd, nem igazán tetszett, az U1 már kicsit jobb, de a szoftver gyengeségei miatt megváltam tőle, egy barátom vette meg és át is alakította rendesen :) Műveleti erősítőnek egy OPA1602 került bele, kondenzátorok Panasonic FC-k lettek, Wima bypassal kiegészítve, itt kifejezetten hallható volt a hatásuk! Talán nem haragszik meg, ha felteszek két képet a munkájáról :) Szerintem nagyon jól sikerült, a változás pedig egészen drámai, eltűnt a fémes géphang, egészen zenei lett, egyedül a mélyek erejét hiányolom belőle, van rendesen, de nem megy le elég mélyre.


Csatolmányok:
img_5395.jpg
img_5395.jpg [ 139.21 KiB | Megtekintve 74361 alkalommal. ]
fotó2.JPG
fotó2.JPG [ 844.85 KiB | Megtekintve 74361 alkalommal. ]
fotó.JPG
fotó.JPG [ 627.17 KiB | Megtekintve 74361 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.01. 17:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Sziasztok! Túl nagy a csend, senki sem épít semmit mostanában? :) Végre eljutottam odáig, hogy összehozzak egy 2x mono - dual átalakítót és kipróbáljam ramachandra műveleti erősítőit. Az átalakító rém egyszerű, egy darab lemezes DIP16 IC tokot használtam hozzá, egy darab NYÁK-ot, amit rajzolással készítettem és persze egy 2x4 lábú 1,27mm-es tüskesort :) A lemezes IC tokért tudom, hogy nem igazán rajong senki, azért választottam mégis, mert sokkal egyszerűbb kiszedni belőle az IC-ket és ez itt most kifejezetten fontos volt. És a tesztalanyok: NE5534, LME49710, OPA228. Az NE5534-ekkel kezdtem, sajnos nem teljesítettek túl jól. Szinte semmi magastartománya nem volt, mintha 14KHz környékén elvágták volna, mély viszont bőven van, sőt, sok is! Következett az LME49710. Hozzá fűztem a legnagyobb reményeket, de sajnos elég jellegtelen és visszafogott volt :? Végül az OPA228-akat vettem célba, tőlük nem tudtam, hogy mit is várjak, aztán jött a meglepetés! Kifejezetten könnyed és légies, sok-sok magassal, ennek ellenére mégsem túlzó! A mélyek is a helyükön vannak és van erejük is, kellemes darab! Nagyon hasonlít az OPA2107-re, de valamivel könnyedebb, vidámabb, azt hiszem holtverseny alakult ki az első helyen!
Ramachandrának mégegyszer nagy-nagy köszönet a műveleti erősítőkért! ;)


Csatolmányok:
ghgf 004.JPG
ghgf 004.JPG [ 2.08 MiB | Megtekintve 74283 alkalommal. ]
ghgf 001.JPG
ghgf 001.JPG [ 2.91 MiB | Megtekintve 74283 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.03. 02:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Van egy ojan gyanum, hogy a lemez tok talan jobban viseli a cserebereket hosszu tavon, es a labakat sem kell anyira pontosan becelozni. Van egyjata csipesz amivel eleg konyu az eltavolitas (Chip Extractor), es sokkal kisseb az eseje, hogy valami rosszul sul el. Az ara miatt egy darabig halogattam a beszerzeset, de igy utolag ugy gondolom hamarabb kellett volna.
http://www.ebay.ie/itm/PDIP-BIOS-Chip-E ... 3f14adba23

Kicsit dilemaztam, hogy a 228 P vagy PA -t kuldjem. A kuloombseg a mely es a kozep-magas hangok aranyaban van a ketto kozott. Ha melynyomo ladahoz kellene valasztani akkor a P lenne alalaban az asz mert akkora energiaval rendelkezki, es igazan melyre ut.

Szoval a LME49710-rol nem csak en gondolom ugy, hogy felejtendos.

Jo kis foglalat lett, most mar csak tomeggyartast kell megtervezni :)

A bypass kondenzatorok talan mar nem csinalnak akkora kulombseget mint a PCI-os X-FI -ken. Persze azt azert ketlem, hogy halhato lenne egy egy darabnak a jelenlete meg ha a regebbiekkel probalnank is.

Az U1 rol leltem egy modositast, amin eleg szep darab kondikat akasztottak ra. Valoszinu ezek mar kihuznak valami melyebb hangokat is belole.
http://jimmyauw.com/2009/05/08/asus-xon ... s-session/

Ez jo kis informacio az Asus termekekrol mert van egy alaplapom a gepemben toluk es mar 101-szer megbantam, hogy megvettem ezekszerint nem minden ok nelkul. Felmerult bennem egy XONAR D2X vasarlasa idovel, na nem azert mert tul sokat varnek tole. Akik probaltak a Titaniumot is azok szerint az SB egy kicsivel lemarad, gyanitom a modositas utan el is huz mellette. Az erdekessege a hozza veheto DAC kartryaban van, mert eljatszottam a gondolattal egy 5.1-es kulso DAC epitesere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.07. 11:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Lemeztokból szerintem az aranyozott lenne a legideálisabb, állítólag létezik belőle. Szerintem egész jól tart és kivételnél nem áll bele a kezembe az op.amp összes lába :) A kiszedő szerszám nagyon ötletes!

A 228P tökéletes, a mélyhangok szerelmese vagyok :)

Az U1 linkjét én is néztem, csak így már nem fér el az eredeti tetszetős házában :)

Az ASUS belső kártyáit én is szívesen kipróbálnám, kíváncsi lennék, hogy mit tudnak! Olyan rosszak azért nem lennek, csak a driverüktől ráz ki a hideg :O

Viszont, történt egy érdekes dolog! Rendeltem Ebay-ről pár darab átalakítót, amivel DIP8 IC helyére SOIC8-at lehet használni, teljesen szokványos darabok. Ha a SOIC8 IC helyére egy 1,27mm lábtávolságú 2x4 pin-es tüske-hüvelysor párost forrasztunk, akkor fordítva is használható, nekem ugye pont erre van szükségem :) Na és most jön a csavar! Mivel a Fatal1ty szérián a pajzs miatt nincs elég hely, kénytelen voltam beforrasztani a kedvenc OPA2107 op.ampomat az átalakító nyákjába. Meghallgatáskor meglepődve tapasztaltam, hogy egyrészt hangosabb lett kicsivel, másrészt sokkal több mélye lett az op.ampnak! Ezt kicsit félve elmeséltem egy barátomnak, aki múltkorában szintén beforrasztotta őket tokban használat után és szintén ezt tapasztalta, csak nem mert szólni, nehogy hülyének nézzem :) Magyarázatot két dologban látok: egyrészt a foglalatok nem valami csúcsminőségűek, kifejezetten gyenge minőségű fémből készülnek, akár precíziós, akár lemezes, ez hatással lehet a vezetőképességükre is. Másrészt az op.ampok lábai gyakran már feketék az oxidációtól és akárhogy nézzük, a tok és a lábak között csak egyszerű alakos kötés van, viszonylag kis felületen, ez szintén rontja a vezetőképességet. Viszont beforrasztás esetén a lábak sokkal nagyobb felületen csatlakoznak az ón miatt, ráadásul a gyanta az oxidréteg eltávolításáról is gondoskodik, ez egyértelműen javítja a vezetőképességet és ezzel együtt talán a hangot is. Persze nálam még mindig maradt egy csatlakozási pont, a 2x4 tűs hüvelysor miatt, azok viszont kitűnő minőségű rézből készültek és csillognak-villognak, tehát minimális oxidréteg lehet a felületükön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.07. 22:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Kezelhetoseg es kontakt alapjan lehet a legjobb lenne beforrasztani egy aranyozott DIP8 foglalatba az OpAmp-ot es ugy menne bele a szinten aranyozott adapterbe a kartyan. Persze arany ide vagy oda meg mindig a jo oreg forrasztast nem korozi semmi. Volt, hogy nem forrasztottam be a panelre a kondenzatorokat az egyik kulso DAC-ban hanem foglalatokat csak, es ugy egyszerubb volt vizsgalni a hatasat a csereberenek meg menet kozben is. Nagyobb menyisegu foglalat utan mar eleg nyomorusagos a tesztelgetes a sok kontakthiba miatt, pedig latszolag minden stimmel.

Driverekrol jut eszembe, hogy a Creative nem vitte tulzasba a hibak kijavitasat, ezert volt, hogy Robert McClelland megcsinalta ingyen nekik es meg azt is megoldotta pl. hogy legyen drivere az Audigynek Win7 ala. Ennek anyira orultek a Creativnal, hogy birosagi ugy is kerekedett belole mert nem vagott ossze a tervezett elevulesi strategiajukkal. Meg nehogy mar valaki. Erthetoen ez rosz fenyben tuntette fel oket, es a konkurencia malmara hajtotta a vizet, igy beletorodtek. Nem tudom ez menyire pontos pletyka, de az teny hogy a PAX driverek tobb X-FI problemat megoldanak, amit meg a Creative legujabb meghajtoja sem orvosol, es tartalmaz nehany extra funkciot, finomitast.

A driverek:
http://www.paxyoursoundout.com/

Ez pedig egy masik valtozat:
http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/

Kinezetre mukodesre olyan mint az eredeti. Illetve nem, mert ez megy is normalisan :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.07. 23:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
A PAX drivereket ismerem én is, de nekem nem hoztak túl sok újat, mert elsősorban a digitális és többcsatornás jelfeldolgozásra és ezek funkcióira nyújtott megoldást, én meg sztereo analóg üzemben használom, ezekkel soha sem volt probléma. A Creative drivereivel nem sokszor volt problémám, szerintem jelenlegi állapotukban is sokkal-sokkal több funkciót tartalmaznak, mint az ASUS drivere. Az Audigy meg elég régi széria, én sem biztos, hogy portoltam volna win7 alá, sőt, biztos, hogy nem :) Azért egy több, mint 10 éves szériáról beszélünk, szerintem elfogadható, hogy befejezték a támogatását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.24. 22:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Javitasa a serult nyomtatott aramkornek

Sajnos meg tapasztalt modositokkal is megesik neha, hogy a rez megserul a panelen, ezert nem art tudni mit is lehet vele kezdeni. Eleg sokan vannak foleg kezdok akiket az erdekel mit hova kosson miutan megtortent a baj. Szerencsere a felulet csak egy vekony reteg festekkel van boritva, lekaparni szinte gyerekjatek egy eles pengevel vagy egyebb szerszammal. Igy lathatova valik, hogy talan nem is ojan kicsi az a felulet amihez forraszthatunk, es szepen nyomonkovetheto a rez iranya a panelen a kovetkezo alkatreszig. Szukseg eseten be lehet vonni koromlakkal a feluletet ismet oxidacio ellen. Nyilvan a felkeszultebbeknek van jobb megoldasuk.
Ha furat serult meg egy vekony vezeteket lehet forrasztani a megmaradt rezhez es atvezetni a lyukon a masik veget, majd a kondenzattort behelyezve forrasztani mintha misem tortent volna. Kevesbe latvanyos, de egyszerubb es jobb modszer a panel masik oldalat igenybevenni es az alkatresz sajat labat hasznalni. Vannak meg egyebb variaciok.


Csatolmányok:
Connections around OpAmp.jpg
Connections around OpAmp.jpg [ 476.03 KiB | Megtekintve 74133 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.06.25. 23:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Trükkös megoldás :) Én ilyen esetben szakadásvizsgálóval megkeresem a legközelebbi alkatrészt és annak a lábára forrasztok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.15. 11:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Heló!
SB X-Fi USB-s külső hangkártyát szemeltem ki magamnak szintén tuningolás céljából.
Tudja valaki hogy milyen tokozású kimeneti ic-k vannak benne ? Mert ha túl kicsi ,akkor veszélyes...esetleg kidobok vagy 20 ezret az ablakon :SKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.15. 12:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
[quote]:D :D Hala Istennek vegre valaki megalkotta elfogadhato aron Kinaba. Igaz, hogy nem ojan profi meret mint a tied de legalabb az ara elfogadhato.
http://www.ebay.ie/itm/1x-DIP8-SOP8-SOI ... 19cf29bfe0

Jó látni hogy van ilyen !! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.17. 23:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Hi,

Bizti, hogy ezt a kartyat akarod atfaragni? Csak azert kerdem mert azon kivul, hogy a szamitogep hazan kivul talahato egy kevesbe zajos kornyezetben nem latok egyebb elonyet. Hatranyt viszont annal tobbet, pl: ha kicsereled az osszes tantal kondit elektrolitra ugy fog kinezni mint a vizi liliom, mert hely az nem sok de meg annyi se, oscillator se hinnem hogy siman belefer, USB-n keresztul nem megy at anyi adat, hogy eleg legyen ahoz a minoseghez amit egy belso hangkartya produkal meg 2 csatornanal sem, es az optikai csatlakozo sem eleg ha tobb hangszororol van szo. Hangok is keshetnek. DTS lehet jol szol filmekkel, amugy egy jelveszteseges tomorites es nem alternativa zenere a white fulueknek. Energiat az USB-n keresztul kap ami sajnos a szamitogep kitudja mifele tapjabol jon. Az OpAmp-ok a panelen sima Soic az nem gond cserelgetni.

Ara miatt is inkabb az XtremeMusic-ot tudom ajanlani, mert az, hogy egyik masik SB olcsobb vagy dragabb viszonylag kis jeletoseggel bir egy jo tuning utan. Persze ha a papiron szep szamok kellenek az egy masik tortenet.
http://www.ebay.ie/itm/Creative-Labs-So ... 4ab70cf2ab
Alul 25€ van kiirva postakoltsegnek Magyarorszagig ami a futarra vonatkozik. Sima postaval is elkuldi ha megkered es akkor kb 7-8€.

Vagy ha valami jobb kell az SB X-Fi Titanium egy jo vetel, es ugy 40-60€ korul mar fel-fel bukkan eBay-en.


Csatolmányok:
Creative_X-Fi_USB_inside.jpg
Creative_X-Fi_USB_inside.jpg [ 483.58 KiB | Megtekintve 74024 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.18. 07:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
ramachandra írta:
Hi,
... USB-n keresztul nem megy at anyi adat, hogy eleg legyen ahoz a minoseghez amit egy belso hangkartya produkal meg 2 csatornanal sem...

Ez biztos :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.18. 19:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Az USB Audio Class 2 standard (2009) mar lehetove tesz nagyobb mint 24bit/96 kHz -es atvitel. Driver Windows alol nem tudom hol tart jelenleg, ha tart egyaltalan barhol is, mert a Microsoft nem mutatott erdeklodest vele kapcsolatban. Mas operacios rendszerek alol mint OSX es Linux mar elerheto volt 2010 kozepetajan. Tehat fizikailg kepes lenne boven tobbre is az USB 2.0 csatlakozo ami mar nem mai gyerek. A 3.0-t nem is emlitve. Sajnos ez a hangkartya nem tamogat tobbet mint 24bit/96 kHz, igy a belso hangkartya elonyt elvez a 24bit/192 kHz -el. Ez nem egy nagy diferencia hangzasban, de ha hozzadjuk az USB jitter problemajat is mar pont eleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.21. 11:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Szerintem ennyire azért nem borús a helyzet! Egy 2.0-ás USB bőven ki tud szolgálni egy ilyen eszközt, a műveleti erősítők is cserélhetőek, és néhány jóféle kondenzátornak is akad ott hely, csak nem 50V-osat kell tenni a 6,3V-osak helyére :) Véleményem szerint a 24bit/96KHz is bőven elegendő, hallottam már 16bit-et úgy szólni, hogy majdnem dobtam egy hátast, meg 24bit/196KHz-et is borzasztóan. Egyetlen hatalmas hátrány az USB tápja, de ezt is ügyesen meg lehet oldani normális külső táposra, az Audigy NX-nek például brutál 2,5A-es külső tápja volt gyárilag is. És ezeknél az átalakításoknál még mindig beleférünk a gyári házba :) Persze ár/érték arányban tényleg nem a legjobb megoldás és a tuningpotenciál is kevesebb benne, de azért kíváncsi lennék, hogy mit lehet kihozni egy ilyenből :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.07.21. 21:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Csak ketlem, hogy jo befektetes egy ijen kartyat megvenni. Ha mar megvan akkor tuningolni muszaj :twisted:. Tapot meg lehet oldani, sott meg a jitter problemajat is egy jobb oraval (+18€) ami sajnos egy erzekelheto problema. A 6.3V-os kondi mar eleg necces elektrolitbol es a kinalat Elnabol eleg szegenyes az eBay-en. Gondolok itt a fo tapkondira az XtremeMusic-on ahol 3.3V is kiutotte a 16V-os kondikat. Tantal jobban birja a szelsoseges korulmenyeket. Kulso DAC-nal tapasztaltam, hogy az USB es coax csatlakozokon atmegy egy adag zaj ami mar a halhato szinten jelentkezhet. Ezert az optikai csattlakozas a legjobb, sajnos itt csak kimenet van. Valamifele optikai szetcsatolas?? lehet a megoldas.

Mar 28000Ft korul van Sound Blaster X-Fi HD USB ami nem sokkal dragabb. Valoszinu a tuning nem csinal egy akkora kulombseget mint az elozo kartyan, mert eleve egy ujabb jobb konfig. Nagyobb a merete es a polimer kondik sem szorulnak igazan cserere, kiveve a decoupling. Titanium HD-nal tapasztaltam, hogy eleg jo a minoseguk azert a High-End Elnaktol elmaradnak. Silver Mica -val el lehet erni nagyobb tisztasagot az output stage-ben amire ugy tunik van eleg hely kivitelezni. Ezen mar van optikai bemenet ;) . Azert megjegyzem, hogy az alaplapra integralt optikai kimenettek kepessegi nem feltetlenul erik el az SB hangkartyakon talalhatot, tehat a hangkartya beszerzese elkerulhetetlen ha minoseg is kell.

Multkoraban lemasoltam az XtremeMusic-nak a muveleti erosito koruli aramkoroket es raakasztottam egy AKM4395 DAC-ra. Meglehetosen jol szol es megvaltoztatta az eddigi szomoru tapasztalataimat ezekrol a chippekrol. Godoltam felteszek rola ide egy kepet mert jol johet ha valami rosszul sul el forrasztgatas kozben. Az angol forumon irta az egyik modosito, hogy sikeresen lekattintotta az onszivoval az egyik smd alkatreszt amit visszaforrasztott es mukodik. Baj akkor kezdodik ha elrepul valahova vagy etorik es nem tudni mi lehetett. Lelehet szedni egy masikat a szoszedos aramkorbol mert egyformak, es kimerheto ha van mivel. A kiforrasztas nehezkes es lehet kiuti az alkatreszt, fogo az szinten problematikus tud lenni.

A masik gyakorlati felhasznalasa ha felepiti valki jobb alkatreszekbol megkerulve az enemito aramkoroket(muting circuit) . Ebben az esetben 47uF-os vagy nagyobb decoupling kondenzatorok nem artanak potolni az erejet a mely hangok tartomanyank. Gyanitom az arnyekolas szukseges lesz.


Csatolmányok:
Sound Blaster X-Fi HD USB .jpg
Sound Blaster X-Fi HD USB .jpg [ 849.8 KiB | Megtekintve 73963 alkalommal. ]
Values of components around OpAmp HU.jpg
Values of components around OpAmp HU.jpg [ 352.1 KiB | Megtekintve 73963 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.08.16. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Egy kis kis kiegeszites a muveleti erositokhoz hasznalhato foglalatokrol. A keppel picit azt is probaltam szemleltetni, hogy hogyan is csatlakozik egymasba ez a sok aprosag. Szandekosan nem forditottam le magyarra, hogy konnyebb legyen kajtatni utana a neten mert, a sarki boltban valoszinu nem talalunk ijesmit.


Csatolmányok:
Adapters & converters Soic Dip8 TO99 mono stereo.jpg
Adapters & converters Soic Dip8 TO99 mono stereo.jpg [ 430.83 KiB | Megtekintve 73914 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 10:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Én is elkezdtem a cserélgetéseket a hangkártyán. Eléggé izgulós feladat, mert ilyen sebész munka szerűség. Szerencsére nem kellett újat venni :D A 4556 főcsatorna ic-t OPA2134 re cserélve megszűnt a dobozhang, sokkal telítettebb és tisztább lett természetesen. A "Decoupling capacitors" valóban sokat számít. A többi kondi meg egysmás cseréjét már nem biztos hogy annyira hallani lehet, bár azt nem próbáltam még. Azt nemtudom, hogy hány mikrósat tegyek be max a 10uf helyére.Az 1500 at kicsit sokallom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 10:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Egy másik topicban már beszélgettünk róla, érdemes kipróbálni az LME49710-et, illetve ennek a dual verzióját. Árban az opa kategóriűja, viszont lényegesen zeneibb és részletezőbb előadásmóddal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 11:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
A többit is hallani fogod, főleg a tér érzése lesz a legjobb része a dolognak. Óra cseréje nélkül szerintem elcsúszik a hang egy kissé ha egy az egyben cseréled a kondikat a DAC körül, szóval lehet, hogy van értelme ha nem is mindenütt fele akkora értékeket használni, vagy a főkondival is lehet manipulálni és egy 1500uF-tól kissebbet odapakolni. Kísérletezni jó mert lehet találsz valamit ami tetszik. Csak az egyszerűség kedvéért a felületre is forraszthatsz kipróbálni dogkokat, vagy van ez a jószág amit nem toom minek neveznek:
http://www.ebay.ie/itm/10pcs-1x40-Pin-2 ... 2563165cf3
Ezzel akár menet közben is lehet változtatni ha bevállalós vagy, egy PCI hosszabbító segítségével.

Főkondi poziciója nem túlságosan érzékeny a minőségre lehet, hogy egy sima Low Esr is megteszi ha nincs jobb. Egyszer kipróbáltam egy mezei 2200uF kondival + bypass film, hogy megmutassam az unokatesómnak menyit tud változni a hang. Örömmel nyugtázta hogy mostmár van basszus is, ami addig nem volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 19:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Sima PCI kártyánál nekem egy mezei LOW ESR 1500uF Teapo is rengeteget segített a tápnál :) Nekem az OPA2107 a kedvencem, de a sima PCI kártyák úgy tűnik, hogy nem tudják rendesen kiszolgálni energiával, mert egy bizonyos hangerő felett maga az op.amp torzít! Viszont PCIe kártyánál nincs ilyen gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 19:18 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
ECC82 írta:
Sima PCI kártyánál nekem egy mezei LOW ESR 1500uF Teapo is rengeteget segített a tápnál :) Nekem az OPA2107 a kedvencem, de a sima PCI kártyák úgy tűnik, hogy nem tudják rendesen kiszolgálni energiával, mert egy bizonyos hangerő felett maga az op.amp torzít! Viszont PCIe kártyánál nincs ilyen gond.



Szereti a nagyobb tápfeszültséget, +/-12V lenne neki a megfelelő, azon mértem a legjobb adatokat nála.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 20:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Érdemes megszabadulni a többi műveleti erősítőtől ha csak 2 csatorna kell, mert sokat számít a jobb energiaellátás. Az 5 OpAmp egyűtt rendesen vérszegény, mert még a mikrofon bemeneten is van egy ami ugyan oda van bekötve. Valószínü megérné a tápkondijukkal is manipulálni, mert Láttam valahol egy moddert aki bávágott oda egy szép darab Nichicont.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 09:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Találtam itthon 2db 25V 100uf elna elkot , amit még vagy 10 éve szedtem ki egy kenwood erősítőből. 6,8uf es fóliakondival van megfejelve. Nem rossz, de ismerve a silmic II hangját tényleg az kívánkozik az ic becsatolójához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 18:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Mit gondoltok, elég az a +/- 5V amit a hangkártyától kap az ic? Mert én szivem szerint legalább 9V ot adnék neki..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 20:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Sajnos általános baja a régi elektrolitoknak a kiszáradás. Több mint 10 éves használt kondi talán Silmic II-ből is kétséges, hogy jól szerepelne. Az egyik ismerősöm emlitette aki biznisz szinten épít erősitőket, hogy max 6 hónaposat hassznál. Nyilván számunkra ez nem enyire kritikus. Az eBay tele van mindenféle fajtával mégis működnek.

Elnából van bőven nem muzsikára gyártott széria. Nem tudom mit tudnak, de kétlem hogy tobbet egy átlagos konditól a méretükből ítélve.

A Tonerex-ek papírkondenzátokok , és decoupling-ként meleg hangzást erdeményez, de lemearad a Silmic I-II, Cerafine mögött, tápnak viszont egész jó és relative olcsóbb. A nagy méretű és kapacitásu Elná szériákat gyakran láttam, hogy a Tonerex-el hozzák kapcsolatba valami miatt. Müveleti erősitőknek használom tápnak főleg és kedvelem őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 22:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
SB0570 en ki lehetne cserélni a 8 csatornás DAC ot egy sztereora ? Akár egy jó PCM vagy AD DAC ra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.28. 07:35 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
rolitechno írta:
SB0570 en ki lehetne cserélni a 8 csatornás DAC ot egy sztereora ? Akár egy jó PCM vagy AD DAC ra...



Nem.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.28. 09:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Ja közben már én is rájöttem, viszont ez érdekelne. Ehhez csak egy USB kábel kell és kész ? Nem sound blaster csak úgy érdekelne.


Csatolmányok:
PCM2906-circuits.jpg
PCM2906-circuits.jpg [ 54.53 KiB | Megtekintve 71204 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.28. 09:38 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
rolitechno írta:
Ja közben már én is rájöttem, viszont ez érdekelne. Ehhez csak egy USB kábel kell és kész ? Nem sound blaster csak úgy érdekelne.


Gyakorlatilag csak egy usb kábel kell hozzá. Nagy csodát azért ne várj tőle.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.28. 09:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
rolitechno: Vagy USB-s Luckit WaveIO-t, vagy JLSoundot vegyél. Az utóbbi kicsivel olcsóbb, támogatja a régebbi D/A formátumot is.
De WaveIO bétában már támogatja a DSD formátumot, illetve újabb generációs chipet takar.
(és bocskorosoktól jön, tehát biztosan nincs vám)

Sem a SoundBlaster turbózása nem éri igazán meg, sem az ilyenfajta chipek alkalmazása. Ezek óccsó dolgokban állják meg jól a helyüket.

Első körben erősítőügyben javasolnék továbblépést... Vagy KD mester által épített L4, és/vagy CF3. B100-at már
saját magad is megépítheted. Sőt, lehet, hogy jobban jársz vele, attól függ, hogy milyen ellenállásokat teszel bele.
(de erre már ne itt válaszolj)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.29. 15:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Kéne azért egy jó jelforrás is, mert így hiába hallgatok akár mit a jelforrás csere olyan vagy még lényegesebb mint egy erősítő csere.

Lehet hogy a végén mégis csak egy TDA1541 lesz majd a nyerő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.30. 10:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Valamitől jobb, valamitől pedig nem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2014.08.31. 20:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Azt is elhiszem kapásból ,de én már annak is örülnék ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség