audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.23. 08:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.07.20. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Sajti botlott bele, és ajánlotta figyelmbe ezt a topikot. Deletraz úr "huncutabb" mint gondoltam volna :roll:
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s ... tuder.html


"Did you have any strong influences or people you looked up to (or still) do?

Oh, yes, for sure! Here in Switzerland were quite some nice brands like Nagra, Thorens, Swiss Physics, and especially REVOX – STUDER. I was especially found of Willi Studer, the founder of REVOX, and at the time the biggest audio show was the FERA in Zurich, organized by Willi himself. I owned almost every gear REVOX produced, save for reel-to-reel machines which were too much expensive for me. Only 20 years later I started to collect those wonderful tape machines… :)"
( https://www.monoandstereo.com/2010/03/i ... az-of.html )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.07.25. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Újabb darTZeel üzemátogatásos videó, kivel mással mással: Michael Fremer-rel...
https://www.youtube.com/watch?v=mNNS_Wh ... e=youtu.be

Láthatók pl. a nagy monoblokkok ( NHB-458 ) erősítő paneljei teljes egészében ( eddig nem volt ilyen kép a neten )................ 3 különbözőféle emitter ellenállással :roll: :
Csatolmány:
factory01.jpg
factory01.jpg [ 280.78 KiB | Megtekintve 37464 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.14. 14:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Kicsit visszakanyarodva az épített erősítőmhöz:
Annak idején - a saját áramköröm első mérése után ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=76475#p76475 ) - az a konklúzió született, hogy nem sikerült hozni a gyári nagy monoblokkok torzítási adatait ( https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements ). Ugye, csak ha a szorosan vett erősítő áramkört is tekintem, abban is eltértem legalább a végtranzisztorok típusában, a gyári válogatottság mikéntje pedig eleve kérdéses volt. Ennek tulajdonítva az eltérést, tovább is léptem ezen a témán.
Most viszont nézegetve a Stereophile méréseit, valami mégsem gömbölyű ott, az a Uki=12,67Vrms, 1kHz-es mérés 8/4/2Ohmon ( bal felső rész ), amelyet referenciaként használtam, nincs teljesen szinkronban a többi Pki - THD+N méréssel. Mint ha nem 12,67V-tal készült volna a kép, hanem az utólag általam számolt és a többi mérésre odaírt/bejelölt Uki értékeken...:
Csatolmány:
darTZeel_NHB-458_THD.jpg
darTZeel_NHB-458_THD.jpg [ 196.1 KiB | Megtekintve 37290 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.25. 19:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
shany írta:
efGyuri írta:
.... precízen megépített high-end kópia mit produkál.
Az, hogy kópia, csak a meghajtó fokozat esetében vállalnám. A végtranzisztorok, a pufferkondenzátorok és a vezetékek, sőt a végtranzisztoroknál levő fóliakondi biztosan eltér, és persze a trafóból is csak 1db-t ( bár oldalanként független szekunderekkel ) használtam 2db helyett.
Tehát ez nem teljesen ugyanaz, mint a gyári kivitel, és biztosan nem pont ugyanúgy szól. Viszont a szvsz lényegi áramköri rész egyezősége? miatt úgy gondolom, hogy alapvető hangi tulajdonságaiban lehet jelentős hasonlóság.
Megjöttek a csövek daRcilhoz :lol:
Bár ez is csak feltélezés, de egy igen erős feltételezés: hogy a nagy darTZeel monoblokkokban ( NHB458 és valószínűleg a legújabb NHB468-ban is a 6pár ), valamint az összes darTZeel erősítőben MJL1302A-MJL3281A végtranzisztor van.
A saját kis daRcil erősítőmbe MJL4302A-MJL4381A-t használtam, mivel annak idején nem igazán bíztam a végeredményben és nem akartam annyit költeni erre a projektre. A fiókban lapuló készletemből sikerült még 8 párat kiválogatni, beépítettem őket, és azóta is elégedett vagyok vele. De a kisördög nem aluszik, és többször eszembe jutott, hogy azért csak ki kellene próbálni MJL1302A-MJL3281A-t is. Most elvileg megtehetném:
Csatolmány:
MJL1302A_MJL3281A.jpg
MJL1302A_MJL3281A.jpg [ 241.75 KiB | Megtekintve 37139 alkalommal. ]

Viszont átmérve őket elbizonytalanodtam :roll:
Az MJL1302A-MJL3281A erősítése - összhangban az adatlapokkal - kb. 20%-al alacsonyabb, ami előrevetíti, hogy az inkább 3 mint 4 Ohmos hangsugárzómmal nagyobb torzítás, kimeneti impedancia várható....
Másik pont, ahol eltértem a gyári kiviteltől: az emitter ellenállásoknál 0,22Ohm helyett 0,1Ohm-t használok. Ha ezt is korrigálnám a gyárihoz hasonlóan, ez is növelné egy picit a kimeneti impedanciát...
A gyári monoblokkokban igen nagy valószínűséggel Kimber TCX nagyáramú kábelezés van, rövidesen talán ilyen is érkezik....
Viszont nem biztos, hogy bele akarnék nyúlni darRcilba, nagyon egyben levő cuccnak gondolom. Talán építeni kellene egy újabb kivitelt, kipróbálni...

( egyébként a MJL1302A-MJL3281A szórása elég kicsi ( sokkal kisebb mint a MJL4302A-MJL4381A esetében ) több 8-as párt is tudok képezni belőlük, talán eladó is lesz ilyen )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 08:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Nem hiszem, hogy a 20%-al alacsonyabb áramerősítés gondot fog okozni a gyakorlatban. Ráadásul nagyobb erősítésű meghajtókkal kompenzálható a végeredmény. Az emitter ellenállások értéke pedig megint nem lesz gond, különösen, ha a plusz 2 pár végtranzisztor is belekerül a készülékbe.
Ha újat csinálsz, akkor ez megint egy meglehetősen grandiózus projekt lesz :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 09:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
shany írta:
Kicsit visszakanyarodva az épített erősítőmhöz:
Annak idején - a saját áramköröm első mérése után ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=76475#p76475 ) - az a konklúzió született, hogy nem sikerült hozni a gyári nagy monoblokkok torzítási adatait ( https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements ). Ugye, csak ha a szorosan vett erősítő áramkört is tekintem, abban is eltértem legalább a végtranzisztorok típusában, a gyári válogatottság mikéntje pedig eleve kérdéses volt. Ennek tulajdonítva az eltérést, tovább is léptem ezen a témán.
Most viszont nézegetve a Stereophile méréseit, valami mégsem gömbölyű ott, az a Uki=12,67Vrms, 1kHz-es mérés 8/4/2Ohmon ( bal felső rész ), amelyet referenciaként használtam, nincs teljesen szinkronban a többi Pki - THD+N méréssel. Mint ha nem 12,67V-tal készült volna a kép, hanem az utólag általam számolt és a többi mérésre odaírt/bejelölt Uki értékeken...:
Csatolmány:
darTZeel_NHB-458_THD.jpg


a tobbi kep THD. nem THD+N


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 19:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
Nem hiszem, hogy a 20%-al alacsonyabb áramerősítés gondot fog okozni a gyakorlatban. Ráadásul nagyobb erősítésű meghajtókkal kompenzálható a végeredmény. Az emitter ellenállások értéke pedig megint nem lesz gond, különösen, ha a plusz 2 pár végtranzisztor is belekerül a készülékbe.
Ha újat csinálsz, akkor ez megint egy meglehetősen grandiózus projekt lesz :)

Sajti
Annyira azért nem kapkodok. Most szétnéztem - ha lúd, legyen kövér szellemben - a gyári pufferkondenzátorok ügyében: 50 db a minimális rendelési mennyiség, és a ha nem Kínából jön ( harmad áron, és azért rejthet némi kockázatot ),akkor ez pl. a digikeytől kb. 700eFt....horror...és maradna 30db kondim, amit valószínűleg senkinek sem tudok eladni.
Meghajtó tranzisztor ügyben is szűk a mozgástér, nem térhetek el a MJE15032-MJE15033 típustól. Viszont a 40 páros készletemből mindössze néhány pár használható az én meglátásom szerint, ezek is részben már felhasználtak
A 2db 2,2-2,5kVA-es toroidot sem ingyen adják :)

Inkább annak lehetne reális lehetősége, hogy a hibridemben meglevő brutál tápegységet használjam, viszont az megint egy másik, és a gyáritól eltérő tápegység lenne....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 19:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
LKA írta:
shany írta:
Kicsit visszakanyarodva az épített erősítőmhöz:
Annak idején - a saját áramköröm első mérése után ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=76475#p76475 ) - az a konklúzió született, hogy nem sikerült hozni a gyári nagy monoblokkok torzítási adatait ( https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements ). Ugye, csak ha a szorosan vett erősítő áramkört is tekintem, abban is eltértem legalább a végtranzisztorok típusában, a gyári válogatottság mikéntje pedig eleve kérdéses volt. Ennek tulajdonítva az eltérést, tovább is léptem ezen a témán.
Most viszont nézegetve a Stereophile méréseit, valami mégsem gömbölyű ott, az a Uki=12,67Vrms, 1kHz-es mérés 8/4/2Ohmon ( bal felső rész ), amelyet referenciaként használtam, nincs teljesen szinkronban a többi Pki - THD+N méréssel. Mint ha nem 12,67V-tal készült volna a kép, hanem az utólag általam számolt és a többi mérésre odaírt/bejelölt Uki értékeken...:
Csatolmány:
darTZeel_NHB-458_THD.jpg


a tobbi kep THD. nem THD+N
OK, de 12,7Vrms-nél már gyakorlatilag megegyezik a THD és a THD+N, másrészt ha magnézed pl. a 8Ohm-hoz tartozó adatokat, akkor 12,7Vrms/1kHz esetén a THD+N=0,082%, a THD méresen a THD=0,15% tehát több! ( Mellesleg én is pont ennyit mértem a sajátom esetében )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 20:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Annyira azért nem kapkodok. Most szétnéztem - ha lúd, legyen kövér szellemben - a gyári pufferkondenzátorok ügyében: 50 db a minimális rendelési mennyiség, és a ha nem Kínából jön ( harmad áron, és azért rejthet némi kockázatot ),akkor ez pl. a digikeytől kb. 700eFt....horror...és maradna 30db kondim, amit valószínűleg senkinek sem tudok eladni.
Meghajtó tranzisztor ügyben is szűk a mozgástér, nem térhetek el a MJE15032-MJE15033 típustól. Viszont a 40 páros készletemből mindössze néhány pár használható az én meglátásom szerint, ezek is részben már felhasználtak
A 2db 2,2-2,5kVA-es toroidot sem ingyen adják :)


Amennyibe kerül, lehet, hogy inkább venned kéne egy gyárit :D

Milyen kondik vannak a tápban?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.26. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
...Amennyibe kerül, lehet, hogy inkább venned kéne egy gyárit :D

Milyen kondik vannak a tápban?

Sajti

Kondik: 20db 382LX153M160B102V, vagy újabban Panasonic ECEP2CP153GA

( A gyári ára még azért sokszorosa így is.... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.27. 06:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Kondik: 20db 382LX153M160B102V, vagy újabban Panasonic ECEP2CP153GA


Biztosan kell a 160V-os? Mekkora tápról akarod járatni?

shany írta:
( A gyári ára még azért sokszorosa így is.... )


Tisztában vagyok vele :D

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.27. 20:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
...Biztosan kell a 160V-os? Mekkora tápról akarod járatni?
Sajti
Nálam most +-78V a táp, ez még épp használható a hangsugárzómhoz. A CDE 382LX sorozat paraméterei, bekeretezve a gyári puffer, amelyből csatornánként 10db van.
100V-os kivitelből már lenne választék raktáron is, jóval olcsóbban is...
Csatolmány:
darTZeel_puffer.jpg
darTZeel_puffer.jpg [ 248.52 KiB | Megtekintve 36858 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.08.27. 20:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Nálam most +-78V a táp, ez még épp használható a hangsugárzómhoz. A CDE 382LX sorozat paraméterei, bekeretezve a gyári puffer, amelyből csatornánként 10db van.
100V-os kivitelből már lenne választék raktáron is, jóval olcsóbban is...
Csatolmány:
darTZeel_puffer.jpg


A +/-78V-hoz még éppen jók a 100V-os kondik. Általában 20%-al nagyobb feszültségűre szokták méretezni őket.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 19:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
daRcil játék, kiegészítve meghajtó fokozattal, plusz 2pár végtranzisztorral, átfogó visszacsatolással 2Ohm-ra, bő 1000W-tal. ( a hangsugárzóm csúnyán alacsony impedanciájú ):
Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_.JPG
DARTZEEL NHB458_MOD01_.JPG [ 179.93 KiB | Megtekintve 36670 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 20:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
daRcil játék, kiegészítve meghajtó fokozattal, plusz 2pár végtranzisztorral, átfogó visszacsatolással 2Ohm-ra, bő 1000W-tal. ( a hangsugárzóm csúnyán alacsony impedanciájú ):
Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_.JPG


Szép darab! :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.14. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Minek itt görcsölni keleten ezt is koppintják :lol:


Csatolmányok:
560F237E-2D49-435D-ACD4-ECDDFDE6754A.jpeg
560F237E-2D49-435D-ACD4-ECDDFDE6754A.jpeg [ 600.32 KiB | Megtekintve 36564 alkalommal. ]

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 20:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
shany írta:
daRcil játék, kiegészítve meghajtó fokozattal, plusz 2pár végtranzisztorral, átfogó visszacsatolással 2Ohm-ra, bő 1000W-tal. ( a hangsugárzóm csúnyán alacsony impedanciájú ):
Csatolmány:
A DARTZEEL NHB458_MOD01_.JPG csatolmány már nem érhető el.


Szép darab! :)

Sajti
Van ennél vadabb ötlet is, bár mindkettőn kellene még dolgozni. A hibridemben ( Denon féle UHC-MOS kimeneti fokozat) még régebben felmerült, hogy meghajtóként belepróbálnám a darTZeel monoblokkok meghajtó részét, bár később már nem láttam értelmét ( mondjuk most sem igazán :) ) . Nagyon hasonló mértékű a THD mértéke az előzőhöz, és ahhoz hasonló módon a terhelés növelésével sem csökken a szokásos módon, szinte alig változik. Ez a darTZeel rész jellemző THD-je lehet:
Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD02_.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD02_.jpg [ 191.88 KiB | Megtekintve 36477 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
DHT írta:
Minek itt görcsölni keleten ezt is koppintják :lol:
Na igen. Ennyiért itthon legyártatni azt az alu házat sem biztos, hogy sikerülne. Mondjuk, ha elkezdjük lecserélni az alkatrészeket, a kínai ki tudja mifélék helyett a gyári/feltételezett gyári alkatrészekre, akkor még lehet rá költeni...pl. a gyári 12db pufferkondi - ha garantáltan eredetit akarunk - akkor pl. a Mouser-től közel 190eFt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 21:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Van ennél vadabb ötlet is, bár mindkettőn kellene még dolgozni. A hibridemben ( Denon féle UHC-MOS kimeneti fokozat) még régebben felmerült, hogy meghajtóként belepróbálnám a darTZeel monoblokkok meghajtó részét, bár később már nem láttam értelmét ( mondjuk most sem igazán :) ) . Nagyon hasonló mértékű a THD mértéke az előzőhöz, és ahhoz hasonló módon a terhelés növelésével sem csökken a szokásos módon, szinte alig változik.


A darTZeel VAS áramával elég könnyedén meg lehet hajtani a kimeneti FET-eket, úgyhogy ez nem is túl van ötlet :) Egy próbát megér, mert sikergyanús...
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 07:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Annyi előny van a második kapcsolás esetében, hogy jelenleg is ez a kimeneti struktúra van beépítve, kevesebb munkát jelentene az átépítés, még a segédtápegységekhez is rendelkezésre áll minden tápfesz. alapból. ( A Denon féle UHC-MOS kimeneti fokozat egyik lényegi tulajdonsága, hogy drasztikusan csökkenti a bemenet felöl látott kapacitást a fesz.utánhúzás, a darTZeel meghajtó a 80mA-es áramával elvileg csak fűt. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 07:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Annyi előny van a második kapcsolás esetében, hogy jelenleg is ez a kimeneti struktúra van beépítve, kevesebb munkát jelentene az átépítés, még a segédtápegységekhez is rendelkezésre áll minden tápfesz. alapból. ( A Denon féle UHC-MOS kimeneti fokozat egyik lényegi tulajdonsága, hogy drasztikusan csökkenti a bemenet felöl látott kapacitást a fesz.utánhúzás, a darTZeel meghajtó a 80mA-es áramával elvileg csak fűt. )


A 80mA és az utánhúzás extrém gyors erősítőt jelenthetne, ha az első két fokozat közötti lassulást is ki tudod küszöbölni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 09:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
A probléma, pontosabban az én problémám ( mert már beszéltünk erről itt a fórumon ), a számomra elfogadható fázistartalékot biztosító átviteli függvény. Az nekem nem cél, hogy a fenti kapcsolás sávszélessége mondjuk 1,5Mhz és stabil, 2 meghatározó pólussal ( a bipoláris verzió is )
Egy passzív hangsugárzót hajtó végerősítő egészen széles határok közötti terheléssel, impedanciákra kell, hogy dolgozzon. Douglas Self is pl. 2uF-os direkt próbaterhelést javasol a stabilitási vizsgálathoz, szimulálandó az elektrosztatikus hangsugárzók okozta hatást.
Ahhoz, hogy a hagyományos, 1 domináns pólusos frekvenciamenetet tartani lehessen ( jelen esetben Fp1=1kHz körüli ), még 10Mhz fölött is egyenesen, 20dB/dekáddal kellene tartanunk. Egy meghatározott rezisztív terhelésre talán még ok, de kapacitív jellegű/felül nagyon alacsony impedancia esetében már nem. Minimum a kimeneti soros LR tag használata is, meg persze van hangsugárzó vezeték induktivitás, de nekem ez nem okoz nyugodtságot :) Már csak azért sem, mert nem látom az előnyét az igazán gyors erősítőnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 09:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
A probléma, pontosabban az én problémám ( mert már beszéltünk erről itt a fórumon ), a számomra elfogadható fázistartalékot biztosító átviteli függvény. Az nekem nem cél, hogy a fenti kapcsolás sávszélessége mondjuk 1,5Mhz és stabil, 2 meghatározó pólussal ( a bipoláris verzió is )
Egy passzív hangsugárzót hajtó végerősítő egészen széles határok közötti terheléssel, impedanciákra kell, hogy dolgozzon. Douglas Self is pl. 2uF-os direkt próbaterhelést javasol a stabilitási vizsgálathoz, szimulálandó az elektrosztatikus hangsugárzók okozta hatást.
Ahhoz, hogy a hagyományos, 1 domináns pólusos frekvenciamenetet tartani lehessen ( jelen esetben Fp1=1kHz körüli ), még 10Mhz fölött is egyenesen, 20dB/dekáddal kellene tartanunk. Egy meghatározott rezisztív terhelésre talán még ok, de kapacitív jellegű/felül nagyon alacsony impedancia esetében már nem. Minimum a kimeneti soros LR tag használata is, meg persze van hangsugárzó vezeték induktivitás, de nekem ez nem okoz nyugodtságot :) Már csak azért sem, mert nem látom az előnyét az igazán gyors erősítőnek.


Igazából akkor kell gyors erősítő, ha nagyobb mértékű visszacsatolást használsz. Nem tudom, hogy a MOSFET-es verziónál milyen lenne az eredmény, ha nem a kimenetről csatolnál vissza, hanem a VAS-ról, ahogy az eredeti TZ csinálja. Én egy ideje sokat gondolkodom egy teljesen vcs. nélküli erősítőn, de sok a szempont aminek meg kell feleljen, úgyhogy még nem jutottam a végére.
A 2uF-os teszt talán kicsit szélsőséges. A V4 sem teljesen stabil egy 2.2uF-al a kimenetén. De ha ugyanezt a kondit a hangszóró kimeneti aljzatokra kötöm, akkor már igen, mert a végfok panel, és a kimeneti aljzatok közötti 2x16cm kábel már elég induktivitást hoz be...
A legutóbbi verzióban 4,5kHz-en van a domináns pólus, 95fok fázistartalék mellett.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
...Igazából akkor kell gyors erősítő, ha nagyobb mértékű visszacsatolást használsz....
Igazából ez most csupán arról szólna, hogy van néhány daRcil-os- ,számomra kellemes hangi jellemző, amit szívesen átültetnék egy paraméterek szempontjából megnyugtatóbb, kimondottan kis terhelőimpedanciára is alacsony THD-t produkáló erősítőbe.

Ez egyébként eleve egy lehetetlen küldetésnek tűnik. Jelenleg úgy gondolom, a darTZeel "hang" lényege két ellentétes hatás összegződése: egy relatíve inkorrekt-, torz működés, torzítási összetevők jelenléte, a másik oldalról pedig egy - hangképet a sima, nyugodt, talán már tompa irányba eltoló - passzív alkatrész-készlet erőteljes hangi hatása.
Persze nagyon nem mindegy, miféle az a torzítási produktum, milyen az a "tompaság", és pontosan milyen is az az összegződés.

Ha kiveszem a darTZeel áramkörből a torzításgyártás fő okozóját - és most pont ezt teszem - akkor borul minden.

sajti írta:
...Nem tudom, hogy a MOSFET-es verziónál milyen lenne az eredmény, ha nem a kimenetről csatolnál vissza, hanem a VAS-ról, ahogy az eredeti TZ csinálja. Én egy ideje sokat gondolkodom egy teljesen vcs. nélküli erősítőn, de sok a szempont aminek meg kell feleljen, úgyhogy még nem jutottam a végére....
Annek idején - a hibridem kapcsán - írtam a személyes tapasztalatomról: ez a Denon féle UHC-MOS kimeneti fokozat nekem sokkal jobban bejött hangzásra, mint a saját, hagyományos 3 fokozatú E-követős bipoláris verzió. Jó darabig átfogó visszacsatolás nélkül használtam, majd átálltam a kimenetről visszacsatolt módira.
Azután összedobtam daRcilt ( ez ugye a kimenetről nem visszacsatolt )....
Viszont a hangsugárzóm változatlanul 2,5Ohm minimum impedanciájú, meg ott van a hibridem hatalmas, nehéz "doboza" jó ideje kihasználatlanul, durva tápegységgel, brutál hűtőfelülettel...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2019.09.16. 11:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 11:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 13:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
sajti írta:
Igazából akkor kell gyors erősítő, ha nagyobb mértékű visszacsatolást használsz.


sajti írta:
Ebben csak én érzek logikai bukfencet?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 18:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
MOT64 írta:
sajti írta:
Igazából akkor kell gyors erősítő, ha nagyobb mértékű visszacsatolást használsz.


sajti írta:
Ebben csak én érzek logikai bukfencet?


Most vitatkozzak önmagammal? Tiszta skizofrénia :D

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.19. 10:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
sajti írta:
MOT64 írta:
sajti írta:
Igazából akkor kell gyors erősítő, ha nagyobb mértékű visszacsatolást használsz.


sajti írta:
Ebben csak én érzek logikai bukfencet?


Most vitatkozzak önmagammal? Tiszta skizofrénia :D

Sajti


A világért se! Csak gondoltam kölcsön kenyér... :lol:
A választ persze azóta sem tudom. Mi az összefüggés az erősítő határfrekvenciája és a visszacsatolás nagysága között?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.19. 10:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
MOT64 írta:
...A választ persze azóta sem tudom. Mi az összefüggés az erősítő határfrekvenciája és a visszacsatolás nagysága között?
Nyilván pontosan tudod, nyílt/zárthurkú frekvenciamenet posztered is van. Ne itt kardozzatok, ez egy komoly topik :lol:
Bezzeg mennyi minden másba bele lehetne még itt kötni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.19. 11:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
MOT64 írta:
A világért se! Csak gondoltam kölcsön kenyér... :lol:
A választ persze azóta sem tudom. Mi az összefüggés az erősítő határfrekvenciája és a visszacsatolás nagysága között?


Én sem nagyon tudom, hogy a kisebb impedanciás terhelés alkalmazása hogyan eredményezheti, hogy "az A osztályhoz közelebbi munkapontban jár a végfokuk" az alkalmazott műveleti erősítőknek?

Rövid magyarázat arról amit tőlem kérdezel:

A visszacsatolás alkalmazásának legfontosabb feltétele, hogy stabil maradjon az erősítő utána is. Nagyobb visszacsatolás esetén ezt úgy tudjuk elérni, hogy kompenzáljuk az erősítőt a megfelelő fázistartalék elérése végett. Ha pedig az erősítő eredendően gyors, akkor a kompenzáció sokkal magasabb frekvencián is elkövethető. Egy lassabb erősítő esetén nem marad elegendő hurokerősítés a magasabb frekvenciákon.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.19. 11:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Rendben, megértettem. Nem akarom szétoffolni a topikot, kardozni sem akarok Sajtival, a barátomnak tartom.
A szakmai részét majd inkább személyesen megbeszéljük, én még érzek itt egy kis csavart. :?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.09.19. 14:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
egy kis OFF:
Bruno Putzeys: The F-word
https://linearaudio.net/sites/linearaud ... ume1bp.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 19:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Átgondolva ezt a daRcil átalakítást, a full bipoláris verzió tűnik logikusabbnak ha nem szeretnék lemondani a kivezérelhetőségről. Sajnos - magamnak is ellent mondva - a viszonylag alacsony nyílhurkú erősítés miatt, ha magasabb frekiken is alacsony torzítást szeretnék, akkor magasabban kell tartani a sávszélességet, amely viszont kisebb fázistartalékot eredményez ( ~58° Rt=2Ohm esetén ). Gyakorlatilag csak a kimenetre helyezett soros L+R tag javítja a frekvenciamenetet ( nagyobb frekvenciákon növeli a kimenetet terhelő impedanciát ), a kompenzáció részeként.
Így direkt 1uF-ra is stabil a végfok. Minden ábra 2Ohm terhelésre :
Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_1.JPG
DARTZEEL NHB458_MOD01_1.JPG [ 187.76 KiB | Megtekintve 35098 alkalommal. ]

Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_closed_loop_gain.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_closed_loop_gain.jpg [ 238.4 KiB | Megtekintve 35098 alkalommal. ]

Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_open_loop_gain.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_open_loop_gain.jpg [ 242.17 KiB | Megtekintve 35098 alkalommal. ]

Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_loop_gain.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_loop_gain.jpg [ 242.21 KiB | Megtekintve 35098 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 19:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
40Vpp 10kHz négyszögjel 4Ohm párhuzamosan 1uF terhelésre, a kimeneti LR tag előtt ( piros ) és utána, a kimeneten ( zöld ):
Csatolmány:
Clipboard0100.jpg
Clipboard0100.jpg [ 243.28 KiB | Megtekintve 35092 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 19:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Ha maradsz az eredeti koncepciónál (kimeneti fokozatok nincsenek a hurokban), akkor nincs gond a stabilitással...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.05. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Még azért próbálkozom, pl. ennek a minimálisan módosított verziónak 71-73° a fázistartaléka 2-8Ohm-ra ( itt néztem egy THD-t is 50W 4Ohm esetén is 1kHz-en ):
Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_50W_4R.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD01_50W_4R.jpg [ 229.45 KiB | Megtekintve 34981 alkalommal. ]

Csatolmány:
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_loop_gain_71°-2R.jpg
DARTZEEL NHB458_MOD01_1_loop_gain_71°-2R.jpg [ 248.93 KiB | Megtekintve 34981 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.06. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Nézegetve a szimulátorban ezt a verziót, a meghajtó ( 50Ohm-50kOhm )-, és terhelő ellenállás ( 2-20Ohm ) függvényében is min. 71° fázistartalék tartható, a kivezérléssel ( Uki<47Vrms ) sem változik számottevő módon. Úgy tűnik a valóságban is lehetne egy próbát tenni....
A következő probléma: daRcilt szedjem szét, és építsek be pár plusz alkatrészt, vagy a monstrum hibrid erősítőm alakítsam át ( nyák tervezés, sok-sok mechanikai munka )?
...vagy hagyjam a francba az egészet ? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 10:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
ezt mar lattad ?
https://www.stereophile.com/content/dar ... -amplifier


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 07:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Eddig még nem, köszi!
El is olvastam :) Mi a véleményed az írottakról ?

( Csak érdekességképpen: a darTZeel NHB-468-ban a bemeneti csatolók WIMA MKS4 típusúak, még csak nem is MKP10 !! Egy pár monoblokk ára meg mennyi is ?.....50mFt körül van már?
Bár az is igaz, hogy a bementi RCA csatlakozót a nyákkal - kb. 10cm hosszban - egy noname teflon szigetelésű vékony ezüstdrót köti össze )


.....lehet, hogy egy ilyen Wima MKS2 ----> MKS4 upgradet kipróbálok majd 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.28. 01:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
shany írta:
Eddig még nem, köszi!
El is olvastam :) Mi a véleményed az írottakról ?

( Csak érdekességképpen: a darTZeel NHB-468-ban a bemeneti csatolók WIMA MKS4 típusúak, még csak nem is MKP10 !!


.....lehet, hogy egy ilyen Wima MKS2 ----> MKS4 upgradet kipróbálok majd 8-)


Van ahol az emlitett WIMA MKS4 kondik semlegesebben szolnak. Neha az MKP fenyes mu-anyag hangot produkal (not involving). Legalabb is az a tapasztalatom. Biztos vagyok hogy nem az aran sporoltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.29. 10:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
gaborbela írta:
... Biztos vagyok hogy nem az aran sporoltak.
Hasonlóképp gondolom én is, a darTZeel erősítőt olyan készüléknek tartom, amely egészen extrém mértékben van ráutalva a készüléken belüli-, alkatrész-szinergiára.

Bár azt is gondolom, hogy eleve kizárták az "audiophile" alkatrészek felhasználását, nem is foglalkoztak ilyesmivel. Mondjuk nem is gondolom, hogy a darTZeel esetében egyáltalán szabad lenne transzparensebb hangúnak tartott alkatrészeket használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.29. 11:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
megneztem ezt a videot is
https://www.youtube.com/watch?v=mNNS_Wh ... e=youtu.be
semmi urtechnologia, ilyet mi diyerek is tudunk :) az egesz cucc a dobozrol szol, azt otthon nem tudjuk megcsinalni a tobbit igen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.30. 09:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
LKA írta:
.... ilyet mi diyerek is tudunk :) ....
Ezt nagyon rosszul látod, eleve Te már nem is vagy igazi diyer, mert profi cuccokat készítesz ( és árulod ezeket ) :lol:
Komolyabbra fordítva a szót:
Hiába egy fémmegmunkáló gépműhely az egész darTZeel cég, és csupán egy fél íróasztal jut a belső áramköröknek, mégsem csak a készülékdoboz/design és az ár határozza meg ezt a készüléket.
Közismert jelenség, hogy a diyer készülék-kópiák - a meghallgatások során - a legritkább esetben "szólnak" pont úgy, mint az eredeti gyári. Gyanítom, hogy Te még nem igazán tapasztaltad, nem tetted magadévá ezt a jelenséget: ha egy erősítő áramkörkörben átcserélek pl. egy ellenállást egy másik, esetleg hasonlóan kiváló paraméterekkel rendelkező, de más gyártójú/típusú alkatrészre, akkor a mérési eredmények tökéletesen változatlan mivolta ellenére is megváltozhat a füllel érzékelhető hangminőség.
Emiatt csak akkor lehet egy bármilyen erősítő áramkört reprodukálni, ha tökéletesen másolunk, tehát pontosan azokat az alkatrészeket használjuk, amelyeket a gyártó is. Az, hogy értékben, specifikációban megegyeznek az alkatrészek, nem elég. Meg persze meg kell egyezni a belső kábeleknek, csatlakozóknak, mechanikai kivitelnek, stb

darTZeel esetében nem ismerjük az alkatrészeket pontosan. A darTZeel témakörre fordított időm, energiám nagyobbik része nem magára az áramkörre irányult ( egyértelűen egy inkorrekt sz@r, nincs mit vizsgálni rajta ), hanem az alkatrészek típusának kitalálására. Hiába van csak néhány alkatrész benne, akkor is ez a kulcs a reprodukcióhoz.
Jelenleg úgy gondolom, hogy a alkatrész tippjeim igen nagy valószínűséggel a gyakorlatban is igazak, és van néhány biztosan ismert típus/részlet is. Ezek miatt nem jelenthetem ki, hogy tudnánk igazi darTZeel klónt készíteni, még akkor sem, ha a Télapó két gyári üres készülékdobozt hozna...

Pl. a diyaudion is látható megközelítése a "darTZeel hang"-nak ( használjunk más/jobb alkatrészeket, javítsuk az áramkört, stb ) a lehető legrosszabb SZVSZ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.30. 09:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Pl. a diyaudion is látható megközelítése a "darTZeel hang"-nak ( használjunk más/jobb alkatrészeket, javítsuk az áramkört, stb ) a lehető legrosszabb SZVSZ.


Nem biztos. A legjobb alkatrészekből is össze lehet hozni egy optimumot. Szerencsés esetben ez az optimum még jobban is illeszkedhet a hallgató ízléséhez, mint az eredeti hangzás.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.30. 13:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Persze, elképzelhető, hogy sikerül összehozni olyan hangzást, amely tetszik az építőnek, de az biztosra vehető, hogy nem olyan lesz, mint amit a gyári darTZeel erősítő produkálna ugyanott.
Persze az is elképzelhető, hogy a gyári gépezet sem aknázza ki a konstrukcióban rejlő maximumot, vagy produkálna jobbat ugyanott.
Valójában már a "jobb" fogalma is problémás, hiszen a zenei-hangminőségi élmény az agyunkban teljesen egyéni.

Mindenesetre, nekem az jön le, hogy ott az alapvető cél a gyári darTZeel hang reprodukálása lenne, függetlenül annak a tetszési indexétől. Ha viszont nem a hang klónozása lenne a cél, akkor inkább választanék egy jobb paraméterű kapcsolást alapnak. Mint fentebb említettem, a darTZeel áramkör túl speciális, túl f..s ehhez szerintem, bár úgy tűnik, a világban sokan jól elvannak a kisebbik áramkörrel, mindenféle ( anti darTZeel ) kivitelezésekkel is........a torzítás nem megy ki a divatból :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.11.03. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
A fentebbi videóból lementettem néhány képet. Az újabbik 468-as monoblokk nyák-részleteit nézegetve, nekem gyanús, hogy a főáramkörön nem változtattak túl sokat:
- megnövelték a végtranzisztor számot 4-ről 6 párra
- kicserélték a bemeneti csatolókat MKS2-ről MKS4-re
- a bemeneti áramgenerátorok tápját előállító, segédtápegységeket a - 458-ban alkalmazott - különálló kis nyákról átköltöztették a nagy panelre ( a darTZeel vélhetően a fő tápfesz-ből állítja elő ezeket a bekapcsolási tranziensek miatt....én itt is eltértem )
- nagyobb nyugalmi áramot állítanak be
- elektronikus áramfigyelést, határolást építettek be

A képen ott figyel a két AVX supercap is, de a az egész elrendezés változatlannak tűnik:
Csatolmány:
zoom12.jpg
zoom12.jpg [ 77.64 KiB | Megtekintve 33877 alkalommal. ]


( Közben megérkeztek a Kimber Kable TCX drótok, akár használhatnám is :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.11.22. 18:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
shany írta:
...Közben megérkeztek a Kimber Kable TCX drótok...
Így néznek ki táp-, és hangszóró drótok a darTZeel NHB468-ban, de a 458-ban is pont ez van:
Csatolmány:
Clipboard13.jpg
Clipboard13.jpg [ 243.91 KiB | Megtekintve 33374 alkalommal. ]


Ez pedig az a Kimber TCX ( köszönet Sajtinak, hogy pont ilyet használ ;) ). Magamtól kicsit vékonynak gondolnám ebbe a szerepkörbe, de tanulmányozva a fotókat, méreteket arányosítva, szinte biztos, hogy mégis ez van a gyári erősítőben:
Csatolmány:
Kimber Kable TCX.jpg
Kimber Kable TCX.jpg [ 239.71 KiB | Megtekintve 33374 alkalommal. ]


Már csak annak a vékonyka, bemeneten használt "no branded" ezüstnek ( teflon szigeteléssel ) kellene ideérnie Hongkong-ból:
http://shop.diyhifisupply.com/product/3 ... on-piping/

Ezzel megtettem mindent a darTZeel "klónozás" ügyében - legalábbis anyagbeszerzés tekintetében - amire anyagilag ( és egyébként ) képes- és hajlandó is vagyok....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.12.23. 21:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Világszerte nem sok hifis fórumtag írkál saját darTZeel monoblokkokról, Mr.Lavigne a whatsbestforum.com -on viszont ilyen. Már idéztem is tőle, linket is adtam a darTZeel-es és egyéb hifis életútját-, szerény berendezéseit,- zeneszobáját( termét ) megismerendő.
Tehát ő már évek óta a legnagyobb NHN-458-as monoblokkokkal élt együtt teljes harmóniában és elégedettségben. Viszont az újabbik NHB-468 típus megjelenésének híre hozzá is eljutott.:
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... nos.23554/

Bár gondolkodott a 458-ról 468-ra való gyári upgraden, de valahogy úgy alakult, hogy a régi vasat hirtelen sikerült elpasszolni, és így rendelt egy új 468-as monoblokk párt. És nyitott is ennek örömére egy új topikot.:
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... tem.29522/

Természetesen az új jobb mint a régi, de érdekes, hogy konkrét-, más készülékkel való hasonlatokban, az a másik készülék leginkább csöves, mint. pl. a Lamm ML3 ( https://lammindustries.com/pages/power-amplifiers-ml3/ )
Azt érdemes most is megjegyezni, hogy az általa használt gigantikus fél-aktív és tényleg highend hangsugárzót mindössze néhány wattal hajtja, avagy szükséges hajtani ( a gyári érzékenység adat 96dB, az impedancia 7Ohm ) A külső erősítő feladata csupán a közép és magastartomány erősítése.... ( http://www.evolutionacoustics.com/louds ... s/mmseven/ )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.12.23. 21:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
shany írta:
.... A külső erősítő feladata csupán a közép és magastartomány erősítése....
Ezt rosszul írtam, az MM7 esetében csak a különálló szub/mélysugárzó rész aktív.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.12.26. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Fogsz 3.7V os litium cellákat összekötöd teszel rá egy 1000 UF os jó minőségű kondit és kész a legjobb táp. Ezen mérjél tápzajt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség