audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.25. 20:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.07. 09:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Egy kicsit lejjebb vittem még az ellenállások értékét, ill ECC83 cső került előre, ezekkel a változtatásokkal lejjebb ment a torzítás is, amit most már mérek a szimulációban. (Ugyanolyan véggel is kipróbáltam az ECC83 nál vagy fele torzítás jött ki mint a E88CC-nél.
Nem rossz így, 32R terhelésre 2V kimenet és 0,4% torzítás az egész szép, a kimeneti ellenállás nemigen változott 5-10R körül van itt is. Szinusz is szép, viszont a cső árama 39mA lett itt, ezért is kérdeztem milyen áramra állítsam be, 35mA körül szeretném, viszont ha leállítom 1V kimenő feszre, akkor beáll. 33mA-re ami jó lenne (kivezérlés nélkül is ennyi). A osztályúnál nem kevesebbnek kéne lenni a kivezérlés vége felé a csőáramának, miért megy fel 39mA-re 2V körül?


Csatolmányok:
White-250V-v2.png
White-250V-v2.png [ 57.47 KiB | Megtekintve 10969 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.07. 14:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
gabor80 írta:
Anno leszimuláltam a közismert E88CC-s kapcsolásokat, párhuzamosan kapcsolt 2 csöves katódkövetősen, és White katódkövetősen, nagyon nem volt különbség az E88CC-vel, kb hasonló kimenő fesz volt azonos terhelésre, erősítés is hasonló volt.
Még este átkötöttem a fenti kapcsolást White katódosra kíváncsiságból, itt elég nagy előnyöket láttam, ha lehet hinni a szimulációnak.
Előtte még átkötöttem párhuzamos 2 csöves katódkövetősre, a várt 2x-es feszt tudtam kinyerni vágás nélkül. Viszont a White-nál 2V fölé is tudtam menni (1.6V helyett, ja mondjuk a tápot is 250V-ra felnyomtam), persze játszani kellett a ellenállásokkal, kicsit érdekes értékek is jöttek ki 82R-82R került be, nagyjából ezzel tudtam, még normális árammal a legnagyobb kimenő feszt. még normális szinusz alakkal megcsinálni, bár a teteje már kicsit nyomódik össze, de még nem vészes.
Előny hogy nem égetek el annyi wattot a katódellenállásokon, és elég 35mA körüli áram.
Ja és mérve olyan 5-10R közötti a kimeneti impedancia, ami nagyon jónak tűnik, 32 ohmos fülest is már tűrhetően meghajt.
Viszont hátrány hogy a E88CC bemenő csövön így 120V körüli az anód, ami talán nem a legideálisabb, 80-90V-ot szoktak javasolni a jobb hang miatt.
Persze tudnék ide tenni ECC83 vagy 81 csövet is, jobb lenne az szerintetek?
Még egy kérdés a szimulációban milyen állapotban állítsam be a nyugalmi áramot, a mostani beállításban 20mA az áram, ha nincs bemenő jel, vagy alacsony a jel, viszont 2V közelében ahogy látni a képen már 30mA felé megy, vágás előtt meg majd 50mA-re, ez a szimuláció hibája?, mert anno E88CC próbálkozásoknál nem láttam ilyen viselkedést, inkább lejjebb ment az áram torzításba menés előtt White katódnál?
Tehát, hol állítsam be a 35mA körüli áramot (ezt javasolja az adatlap), én gondolnám kiterhelés nélkül, de azért rákérdeznék?


szépek ezek a szimulációk, de hogy szól a valóságban . régóta fejlesztek csöves fejhallgató erősitőt, de érdekes módon sosem a jó szimulációt mutató kapcsolások váltak be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.07. 15:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Gybalu71 írta:

szépek ezek a szimulációk, de hogy szól a valóságban . régóta fejlesztek csöves fejhallgató erősitőt, de érdekes módon sosem a jó szimulációt mutató kapcsolások váltak be.


Persze pont ez a lényeg, nem biztos hogy jó lesz, de azért próbálkozunk, hátha kijön valami érdekes, lehet hogy visszacsati nem is lesz a véglegesben, ez csak egy terv, aztán deszkamodellen meghallgatom, érdemes e vele játszani:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.07. 23:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Igazad van, utánaszámoltam. 100 mW átlagos füles esetén a fájdalomhatár, fele hangerő is elég, az 10 mW. Ennyi viszont kell a dinamika tartalékok miatt. Csak a fizikát alapul véve, 3 különböző impedanciára számoltan. 2-3 ohm kimeneti impedanciával, egyszeres erősítéssel (White follover, amiről még nem igazán hallottam rosszat)

1. 300 ohm Ui: 1,73V I: 6 mA Feszültségerősítés szükséges
2. 100 ohm Ui: 1 V I: 10 mA Feszültségerősítő szükséges
3. 10 ohm Ui: 0,3 V I: 30 mA Feszültségerősítés nélkül nem visszacsatolható.

Konklúzió: Nem írtad, milyen füleshez kell az erősítő!! Egy jó füles erősítő tervezése sokkal, de sokkal problémásabb az illesztés miatt mint egy hangfalnál Az erősítő kimeneti impedanciája és a füles impedanciája között nagyságrendi eltérés lehet oda-vissza. Illesztési problémák. Kísérletezi kell !!!
Azért van jó hír is: A nem hígend/normális gyártók egyenlőre a hagyományos, univerzális fülesek gyártják, a hagyományos, áramgenerátoros meghajtáshoz. (soros ellenállás a végfokról) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.08. 08:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Igen én is úgy számoltam 10-20mW már elég jó hallgatási hangerő, de nem baj ha van még tartalék.
32R körül kijön vagy 70mW elég tűrhető torzítással, jó jelalakkal, tehát szimulálva problémamentes, aztán már csak meg kell hallgatni hogy a gyakorlatban mit mutat.
Többféle füles van, a magas impedanciásokkal nem szokott baj lenni, ha van elég áram a meghajtására. Van 600 ohmos Beyer-em is, meg 45 ohmos Hifiman planár, ez utóbbit nehéz meghajtani, alacsony az érzékenysége, illetve Fostex 25 ohmos is van, na ez érdekes lesz, a dupla-triódás 6080 végű otl-emmel jól zenél, pedig 40-50 ohmnál nem alacsonyabb a kimenő imp., ennél a E810F otl még jóval alacsonyabb.
Vettem pár orosz megfelelőt, 6j52p-t, majd ha lesz időm próbálgatom, milyen a kapcsolás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.19. 18:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Összedobtam a legutolsó kapcsit ami feltettem, olyan 20-24mA körül indul a kapcsolás, viszont már 1V kimenőnél vágott alul, és vágásnál vissza is esik 10mA-re az áram, utána nehezen megy vissza illetve elég ugrálós volt az áram. Tegyük hozzá, hogy a segédrácsot közvetlen anódra kötöttem. Gondoltam ráteszek egy 200R-os ellenállás, mert gerjedésre gyanakszom. Úgy tűnik ez segített, 32R terheléssel is stabil szép a kimenő szinusz, 8X az erősítés ezzel az NFB-vel, ami meglepett, az az hogy azt vártam 2-2,5Vrms kimenő fesz után vágja majd a jelet, ahogy a szimuláció is mutatta, de simán 15Vpp kimenőnél is tökjó volt a szinusz 32R-on. 28mA egyébként most a áramfelvétel. A kimenő ellenállás még nem mértem meg, de 10K és 32R terhelés közt kapcsolgatva nem volt látható kimeneti jelcsökkenés, tehát elég alacsony lehet.
Elsőre ennyi, majd próbálgatom cserélgetni a katódellenállást, hogy 35mA körüli áramot elérjem. Aztán valami zenével kipróbálom monoban persze, mert csak egy próbacsati van.

Kérdés, tegyek még stabilitás miatt a g2 és a katód közé egy kapacitást, és milyen értékűt, hogy kell számolni, ha kell?
Esetleg elég lenne 100R a grid stoppernek a 200R helyett?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.19. 20:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Javítom magam, a 32R-os terhelés nem érintkezett jól, csak a 10K-s alapterhelés volt a kimeneten, most normálisan ráforrasztottam, így teljesen jól hozza a szimulációt, nem 15Vpp ig érintetlen már a szinusz.... 18mA-re beállítva a szimuláció 2.5Vpp-ig szép a szinusz, sztem ha a kapcsolást 35mA-re beállítom akkor a 2,5Vrms is meglehet.
Próbáltam mérni kimeneti ellenállást, elég alacsony lehet, de a heliopotméterem csak 7-8R minimumra tudtam csavarni, de még úgysem lett teljesen a fele a terheletlen kimeneti fesznek, tehát valahol 5-8R közötti, ami a szimulációból is jól lejött.

De az előző kérdések még élnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.21. 20:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Kicsit bíbelődtem, 47R-os katódellenállás helyett 22R-ot tettem, de akkor is alig nőtt az áram a kimenőcsöveken. Kb. 1Vrms-ig megy a kapcsi 32R terhelésen, de ahogy vágni kezdi a szinuszt össze is omlik a kapcsi, tehát nem csak vágja, és visszavéve a kivezérlést teljes lesz a szinusz, hanem szétesik a szinusz és leeseik az áram 10mA alá (22mA-ról), vissza akkor megy ha a kivezérlést visszaveszem kicsire, utána ismét 1V-ig lehet menni de ugyanazt csinálja ismét. Nagyobb 100R terhelés felet ilyet már nem csinál, rendesen csak vágja.
Nemigen csináltam és ahogy látom más sem nagyon a kimeneten pentódából otl fejhallgatós cuccot, triódát már jó párat csináltam, de itt kicsit más a helyzet. Közvetlen anódra kötött G2-vel nem is igazán indult el 32R kimeneti terheléssel, 200R van most a G2-n így már legalább megy 1V-ig, kérdés, itt van e a gikszer, a rácsok állítgatásánál kell vacakolni.
Rátettem egy gagyi 32R-os fejhallgatót kíváncsiságból, meg laptopról egy kis zenét nyomtam rá.
Elég jó hangerőig fel tudtam tenni, csak nagy hangerőnél omlott össze, recsegéses hang hallatszik ilyenkor, olyan gerjedésszerű.
A jó hír hogy ezen a gagyi fülesen is igen jó hang jött ki, persze a stabil (összeesés elötti) hangerőn, nagyon tiszta, levegő a hang, igaz csak mono még, de kellemes hang jött ki, torzítás is kicsi lehet, nem éreztem semmit füllel, tehát érdemes foglalkozni vele.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.12.26. 17:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Most hogy vége a Karácsonyi látogatásoknak, foglalkoztam a kapcsival egy picit, na rátettem a G2-re 1K ellenállást a 200R helyett. És bejött, már nem omlik össze a hang, normálisan vágja a szinuszt is, úgyhogy már teljesen jól működik.
Beszereztem 2 használt Mullard E810F-et a 6j52p helyett, a áram magasabb lett, tehát nem teljesen ekvivalensek, 24 mA lett, tehát a szimulációhoz jól közelít.
Hangra: rátettem egy 32R sőt egy 25R-os fejhallgatót, nem is túl nagy érzékenységűeket -95dB körül-, jóval a hallgatási hangerő felett is torzításmentes füllel, már bántó hangerőnél torzít csak be. A másik véglet a 600R-os Beyerem, természetesen ez is torzításmentes, és elég meghajtást is adott neki, elég hangerővel szól még egy gyenge laptopkimenetről is.
Még lehet játszok vele kicsit, bár működik jól, meg nincs még trafóm, meg dobozom, ha lesz majd akkor véglegesre csinálom, addig marad a deszkaverzió próbálgatni.
Még oszcival megnézem a pontos átviteli adatokat. Meg egy kimeneti ellenállás próbálok mérni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2022.02.14. 23:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.11.07. 14:29
Hozzászólások: 6
Hello,
Bottlehead Crack rajzot / leírást tudtok megosztani?
Köszönöm,
JG


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.01.26. 13:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
Nem adnék a csöveknek stab dc tápot. Simán fűtsd meg ac-vel. Jobb és természetesebb a hang..
IRF710-nek jobb hangja van áteresztőben. (szerintem)
Jah, és Finder relét tennék a kimenetre... :)



a váltó fűtésnél a készülék jel zaj viszonya és áthallási csillapitása is sokat romlik. Mérd meg rá fogsz jönni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.02.18. 12:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.11.07. 14:29
Hozzászólások: 6
Hello,
Bottlehed crack-et próbáltátok már?
ÜDV JG

Csatolmány:
Magyarázat: sch
sch.pdf [90.66 KiB]
134 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.02. 21:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Szereztem kipróbálásra egy OTL fejhallgató erősítőt, amiben össz-vissz 2db cső van.
12BH7 / ECC99 + 12AU7 / ECC82
Visszarajzoltam a kapcsolását, így néz ki értékek nélkül:
Csatolmány:
spartan.jpg
spartan.jpg [ 356.76 KiB | Megtekintve 4789 alkalommal. ]

A topikban hasonlót sem láttam, ezért kérdeznék, hogy ez mennyire tűnik jó kapcsolásnak?
Furcsa nekem például, hogy a két csatorna találkozik egy ponton, az R11/R12 lábainál. Ez crossfeed lenne?
Láttok a kapcsolásban valami tuning lehetőséget?
Ja még annyi, hogy a fűtés AC 6.3V-ról megy.
https://www.head-fi.org/threadgallery/helot-2x-otl-by-spartan-music.967485/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.03. 12:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A rajzod nem igazán pontos, de alapvetően a megépített kapcsolás rendben lehet.

Csinálj új rajzot úgy, hogy először a csöveket rajzold le!
Mindkét cső két triódát tartalmaz ezeket ábrázold megfelelően, akkor tisztább lesz a kép!

Az R11 é R12 jobb oldali közösítése a közös föld, vagy GND, vagy 0V...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.03. 13:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
És tényleg, az a GND, csak nem vettem észre a találkozását 2 vezetősávnak :)
Lerajzoltam újra:
Csatolmány:
Screenshot_2023-08-03-13-38-11-960-edit_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-08-03-13-38-11-960-edit_com.miui.gallery.jpg [ 315.46 KiB | Megtekintve 4725 alkalommal. ]

deeraudio írta:
A rajzod nem igazán pontos, de alapvetően a megépített kapcsolás rendben lehet.

Csinálj új rajzot úgy, hogy először a csöveket rajzold le!
Mindkét cső két triódát tartalmaz ezeket ábrázold megfelelően, akkor tisztább lesz a kép!

Az R11 é R12 jobb oldali közösítése a közös föld, vagy GND, vagy 0V...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.03. 22:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Na, úgy 2 óra zenehallgatás után már véleményem is van :D
Az erősítő mellé egy HD650-et is szereztem. Mindkét cucc használt, bőven bejáratva.
Vagy ennyire vájt fülem van, vagy ezek ennyit tudnak csak sajna. Amit kaptam a hangfalas rendszerhez képest (jobb szeparáció a két csatorna között ), többszörösen elvesztettem minden más téren.
Az összes dalban az énekes mintha egy zsírpapír mögül szólna, érdekes jelenség. Amelyik felvételben pedig megemelték a presence-et, ott meg elvérzik szibilanciában. Hogy ezt a fejes vagy a csöves csinálja, nem tudom eldönteni.
Amikor az énekes középen kéne legyen, nem tud, mert egy lyuk van a képzeletbeli énekes közepén.
A középmély tartományra ráülepszik szerintem egy kicsit a HD650, olyan mint amikor egy kis szobában reflexes hangfallal elburjánzik a mélytartomány, nincs hol kifussa magát. Csak itt nincs hova zoknit dugni :D
A hangszereket nem lehet elhinni, felismerni, úgy kell találgatni mi lehet.
Számomra sajnos élvezhetetlen ebben a felállásban a zenehallgatás.
Csak hát ki tudja melyik egység a ludas. Netán egyik sem az én világom? Vagy ez a párosítás lenne rossz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.03. 23:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Sajnos a HD650 egy meglehetősen túlértékelt darab és a csöves elektronikákkal nagyon nincs kibékülve. Volt nekem is egy darabig, de mosolyogva eladtam, pontosan az általad említett hangzásbéli sajátosságai miatt.Alapvetően félvezetős erősítőkkel lehet jó hangot kicsikarni belőle. Sajnos a fejhallgató téma még meredekebb mint a hangsugárzóké, mivel óriási különbség van közöttük. Sokan az egyes zenei műfajokra külön-külön más típusú fülest vesznek. Tájékozódásul érdemes elolvasni az alábbi leírást:
https://www.head-fi.org/threads/i-need- ... 50.956803/

Sok sikert kívánok!

Ui: ennek a fülesnek áram kell inkább mint feszültség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.07. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
atreides írta:
Sajnos a HD650 egy meglehetősen túlértékelt darab és a csöves elektronikákkal nagyon nincs kibékülve. Volt nekem is egy darabig, de mosolyogva eladtam, pontosan az általad említett hangzásbéli sajátosságai miatt.Alapvetően félvezetős erősítőkkel lehet jó hangot kicsikarni belőle. Sajnos a fejhallgató téma még meredekebb mint a hangsugárzóké, mivel óriási különbség van közöttük. Sokan az egyes zenei műfajokra külön-külön más típusú fülest vesznek. Tájékozódásul érdemes elolvasni az alábbi leírást:
https://www.head-fi.org/threads/i-need- ... 50.956803/

Sok sikert kívánok!

Ui: ennek a fülesnek áram kell inkább mint feszültség.



Bocs de az én erősitőimmel a HD 650 is kiválóan muzsikál. https://www.facebook.com/groups/5027602 ... 088231678/
Balázs Győrvári


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.07. 16:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szia,

Egészen komolyan mondom, hogy nagyon örülök neki, ezek szerint nálad működik a szinergia. Amikor én megvettem, alapvetően csak a tesztekre hagyatkozhattam. Sokféle erősítővel próbáltam és valahogy nem tudta kifutni magát. Amikor eladtam és befutott a K501, nálam az hozta meg a zenehallgató kedvet. Azóta is ezt használom a nyilvánvaló hibái ellenére. Amúgy elismerem a HD 650 kvalitásait és biztos vagyok benne, hogy megfelelő rendszerben ragyogóan helytáll. Lehet, hogy nem volt türelmem.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.08.07. 18:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
atreides írta:
Szia,

Egészen komolyan mondom, hogy nagyon örülök neki, ezek szerint nálad működik a szinergia. Amikor én megvettem, alapvetően csak a tesztekre hagyatkozhattam. Sokféle erősítővel próbáltam és valahogy nem tudta kifutni magát. Amikor eladtam és befutott a K501, nálam az hozta meg a zenehallgató kedvet. Azóta is ezt használom a nyilvánvaló hibái ellenére. Amúgy elismerem a HD 650 kvalitásait és biztos vagyok benne, hogy megfelelő rendszerben ragyogóan helytáll. Lehet, hogy nem volt türelmem.....


már vagy 15 éve foglalkozunk fejhallgató erősitők gyártásával fejlesztésével. rengeteg dolog van ami befolyásolja a rendszer hangját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.12.07. 17:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
megihletett egy OTL SE kapcsolás máshonnan:
Csatolmány:
Magyarázat: (a munkapontokat, az alkatrész értékeket én saccoltam, nem tudom így kb. jó-e?)
OTL headamp-SE-shematic.png
OTL headamp-SE-shematic.png [ 18.18 KiB | Megtekintve 2372 alkalommal. ]



:idea: Tuning ötlet OTL PP kapcsolás (remélem működőképes) :oops: :
(javítom...)
-A végcső ~áramgenerátoros terhelést lát a katódjában, viszont a terhelés Katód/Emitter követőt lát meghajtóként (a Katódból jövő konstans áram, és a kimenetbe folyó +/- áram különbsége folyik a darlington tranzisztorral kialakított differenciál áramgenerátorba) -hasonlóan mint a White Follower, csak így jobb a PSR-.
-A bemeneti csőnél egy áramgenerátorral megnövelt munkaponti feszültség segíti a cső lineárisabb, jobban kivezérelhető munkapontba kerülését; illetve DC szint eltolás csökkenti az optimumra a végcső DC rács feszültségét.

A 2 trióda karakterisztikái:
Csatolmány:
Magyarázat: kék: Vcc=100V Ra=33K
zöld: virtuális Vcc=130V Ra=20K

6N16B - 6n16b karakterisztika-munkapontban, terheléssel-PP-hez_zöld.png
6N16B - 6n16b karakterisztika-munkapontban, terheléssel-PP-hez_zöld.png [ 153.53 KiB | Megtekintve 2372 alkalommal. ]

Csatolmány:
Magyarázat: SE kék=terhelés nélkül; zöld=600ohmos fejhallgató; sárga=400ohmos fejhallgató; piros=85ohmos fejhallgató; lila=32ohmos fejhallgató
6S46G-V karakterisztikák-munkapontban, terhelésekkel-.jpg
6S46G-V karakterisztikák-munkapontban, terhelésekkel-.jpg [ 206.63 KiB | Megtekintve 2372 alkalommal. ]

Csatolmány:
Magyarázat: PP differenciál áramgenerátos munkaellenálással, terhelés nélkül, illetve az A-osztályú tartományban (+/-60mA).
B-oszályú üzemben a terhelőimpedanciától függ, hogy mekkora feszültségnél lép ki az áramgenerátoros üzemmódból -utána katódkövetőként viselkedik-.

6S46G-V karakterisztikák-60mA áramgenerátorrall-.jpg
6S46G-V karakterisztikák-60mA áramgenerátorrall-.jpg [ 147.41 KiB | Megtekintve 2372 alkalommal. ]


Még nem építettem csöveset... Kb. jónak tűnik amiket rajzolgattam, vagy tévúton járok? :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2023.12.07. 17:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
DöG írta:
(javítom...)
Remélem így már jó a rajz. :?
Csatolmány:
OTL headamp-PP-3-schematic.png
OTL headamp-PP-3-schematic.png [ 20.52 KiB | Megtekintve 2366 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség