audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 16:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Ide várok véleményeket, tapasztalatokat a témában.
A lábtól lábig szereléshez hozzátenném, hogy nem minden esetben valósítható meg teljesen, így valamilyen vezetéket, alkatrészlábat kell használni.
Ki mit használ? Milyet?

Valaki összehasonlított már két azonos kapcsolást azonos alkatrészbázissal és a két különböző szerelési móddal?
Milyen hangzásbeli különbségek adódtak és mekkorák?

A DAC-om csöves része "lábtól lábig" szerelt, de tervezem elsősorban a tápegység részét nyákra átépíteni.
Kíváncsi vagyok pro és kontra a véleményekre.

Szép napot mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 08:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
A láblól-lábig szerelés jobb.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 09:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.14. 15:35
Hozzászólások: 228
Én is azt tapasztaltam hogy jobb.
Egy pár éve csináltam egy fejhallgató erősítőt először nyákos be ültetéssel, és úgy hozta a sors hogy meg csináltam lábtól lábig is a kapcsolást és össze tudtam hasonlítani a kettőt, levegősebb szebb terű, és részletezőbbnek hallottam.
Ezért sem értem a nagy diy építők többségét miért dolgoznak nyákkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 09:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
És ha csak a táp rész lesz nyákon, a többi lábtól lábig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 18:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
csaktibi írta:
És ha csak a táp rész lesz nyákon, a többi lábtól lábig?


Én már minden honnan száműzöm a NYÁK-ot. De még a forrlécet is. Az alkatrészeket egyszerűen anyagukban összeforrasztom. Sokkal de de sokkal jobb. Direkt, természetes a hang így.
Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy a hangot elrontja a nyák. Azok akiknek kiváló nyákos erősítőjük van , képzeljék el miként szólna légszereléssel!
A nyák viszont kinézetre sokkal rendezettebb képet mutat. Hát, valamit valamiért. Talán eladásra nyák, hogy jól nézzen ki belülről... a vevőnek...
Magamnak biztos, hogy minden nyák és hasonló nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 18:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
pechman8 írta:
csaktibi írta:
És ha csak a táp rész lesz nyákon, a többi lábtól lábig?


Én már minden honnan száműzöm a NYÁK-ot. De még a forrlécet is. Az alkatrészeket egyszerűen anyagukban összeforrasztom. Sokkal de de sokkal jobb. Direkt, természetes a hang így.
Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy a hangot elrontja a nyák. Azok akiknek kiváló nyákos erősítőjük van , képzeljék el miként szólna légszereléssel!
A nyák viszont kinézetre sokkal rendezettebb képet mutat. Hát, valamit valamiért. Talán eladásra nyák, hogy jól nézzen ki belülről... a vevőnek...
Magamnak biztos, hogy minden nyák és hasonló nélkül.



ez egy baromság . mérjed meg egy profin tervezett paneles elektronika és egy légszerelt készülék jel zaj viszonyát. Én több elektronikával megpróbáltam. Viszont azt én is észrevettem, hogy a CEM 1 es nyákok Audiora jobbak mint az üvegszálas. + a figyelmedbe ajánlanám a forrasztott kötések tehermentesitése C .Dolgot is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 18:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Erős a gyanúm, hogy mindkét technikával lehet jót, és rosszat is csinálni... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Gybalu71 írta:
ez egy baromság


Legközelebb kérem kicsit árnyaltabban, ha szabadna...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 07:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
DöG írta:
Erős a gyanúm, hogy mindkét technikával lehet jót, és rosszat is csinálni... :roll:
Vannak olyan helyzetek, amelyeket nem lehet jól kezelni a légszereléssel, pl. tipikusan az ekvipotenciálisnak szánt felületek használata a nyákon mint "áramsín".

Másrészt tényleg "profin" megtervezni akár egy nyákot, akár a légszerelést nem egyszerű. ( nem véletlenül látni sok nyákot, amely leginkább az esztétikumnak szól, mechanikusan tartja az alkatrészeket, de elektromos szempontból messze áll a profizmustól )

A profi tervezés, szerelés gyakorlatilag a másodlagos paraméterek, hatások minél nagyobb mértékű figyelembe vételéről-, eliminálásáról szól. A nyákon általában kisebb méretekben megvalósítható az áramkör, ez szinte mindig előnyös.
SZVSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyák vs. Lábtól lábig szerelés?
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 10:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Gybalu71 írta:
pechman8 írta:
csaktibi írta:
És ha csak a táp rész lesz nyákon, a többi lábtól lábig?


Én már minden honnan száműzöm a NYÁK-ot. De még a forrlécet is. Az alkatrészeket egyszerűen anyagukban összeforrasztom. Sokkal de de sokkal jobb. Direkt, természetes a hang így.
Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy a hangot elrontja a nyák. Azok akiknek kiváló nyákos erősítőjük van , képzeljék el miként szólna légszereléssel!
A nyák viszont kinézetre sokkal rendezettebb képet mutat. Hát, valamit valamiért. Talán eladásra nyák, hogy jól nézzen ki belülről... a vevőnek...
Magamnak biztos, hogy minden nyák és hasonló nélkül.



ez egy baromság . mérjed meg egy profin tervezett paneles elektronika és egy légszerelt készülék jel zaj viszonyát. Én több elektronikával megpróbáltam. Viszont azt én is észrevettem, hogy a CEM 1 es nyákok Audiora jobbak mint az üvegszálas. + a figyelmedbe ajánlanám a forrasztott kötések tehermentesitése C .Dolgot is.


Nos a tapasztalatomat tartom. Csak egy érv marad ki folyton a nyákosból, hogy jobban szól!
A NYák mellett szóló érv: 1.- szebb, 2.- masszívabb, 3.- kisebb, 4.- beültető gép is tud áramkört összerakni. 5.- ahogy írod mért "jel-zaj viszony". 66.- olcsó a gyártónak, 77.- Betanított munkás is végig tudja bambulni az elkészültét. biztosan hagytam ki... elismerem ezeket. Minden mérést is elismerek! Meghagyom a jogot mindenkinek, hogy nyákosan építsen magának, másnak.

Közvetlen összeforrasztás előnyei: Csak egy: jobban szól. Más érvet nem tudok.
Vagy van valakinek olyan tapasztalata, hogy ugyan az az áramkör légszerelten szól rosszabbul?

Én kipróbáltam! Ahogyan tűntek el a plusz anyagok, és forrasztások úgy javul a hang. Mert plusz anyagok vannak: lássuk részleteiben. Két ellenállást kell összekötni. Nyákon: Legelőször is van a nyák hordozó lapja, ami már egy gond annak dielektrikuma miatt, nem lehet olyan jó sehogy sem mint a levegő, aztán van rajta egy vezető réteg amit nem nagyon lehet választani, olyan amilyen. (persze vannak ezoterikus kivételek, de szerintem nem ez az általános) Azután azon is van egy szigetelő réteg, lakk, ilyesmi, bizonytalan dielektrukummal. Nos ezt az anyagot betesszük a két alkatrész közé, mert gyakorlatilag ez történik. Ráadásul a két ellenállás közé így két forrasztás kerül. Innen az egyik lába van beforrasztva, onnan a másiké.
Lássuk ezzel szemben a légszerelt változatot. Nincs hordozólap, nincs köztes vezető, nincs annak szigetelése és a két alkatrész 1 forrasztással van egymáshoz kötve. Ez pont a fele a másiknak. Lehet, hogy ezt hallom jobbnak? Lehet!

De szívesen olvasom ki hogyan járt ebben a témában. Kérem fejtse ki érveit. Szem előtt tartva, hogy erősítő építésről beszélünk, nem autólégzsák áramkörről, mert ott ugyebár a zeneiség nem játszik ott persze mások a szempontok.
peace


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség