audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 12:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Érdekes lehet ez ????

https://ssl.diyaudio.pl/grafika/powercl ... iltrdv.jpg

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.05.11. 18:38 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Jobb híján ide rakom be, amit találtam:
https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.05.12. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
euro21 írta:
Jobb híján ide rakom be, amit találtam:
https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/

Ebből a teszt összeállításból hiányzik vagy nem látok egy munka terhelést. Vagyis méri az üres "kínai" elosztóban a zajspektrumot, majd méri RD Power Filter kimenetén. Ha mindkét esetben terhelné 100-200W-os ohmikus, majd hasonló áramfelvételű trafó terheléssel, életszerű állapothoz sokkal közelebb lenne a mérés.
Ezzel azt is látni lehetne, mekkora energia szinten jönnek a zavar komponensek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.08.18. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
A bejövő 220-as ösvényem végére tervezek új hálózati elosztót. Ebbe szeretnék tenni valami űberhájend kapcsolót, legalább 16A-eset. Valaki tesztelt már sokat elosztó kapcsolókkal? Műszaki paraméterek alapján tudok én is keresni, de az nem mindig igazolja vissza a jó hangot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.08.19. 16:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Csatolmány:
IMG_20200819_161858.jpg
IMG_20200819_161858.jpg [ 699.27 KiB | Megtekintve 38696 alkalommal. ]


Egy ilyen jó valamire? Milyen a hatásfoka? Azt tudom, nem olcsó....kaptam.
Érdemes betenni rgy D osztályú végfokba, bejövő szűrőnek?
A táp is kapcsolóüzemű.....

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.08.19. 21:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
turho írta:
Csatolmány:
IMG_20200819_161858.jpg


Egy ilyen jó valamire? Milyen a hatásfoka? Azt tudom, nem olcsó....kaptam.
Érdemes betenni rgy D osztályú végfokba, bejövő szűrőnek?
A táp is kapcsolóüzemű.....

Ha már megvan, akkor ki tudod próbálni. Sokat, már mint jelentős szűrés hatásfokot hangzás-hallható tartományban ne várj ettől. Egyfokozatú, 16A-es, közösmódusú a ferrites induktivítsa. 100kHz felett csinál valamit. Egy D osztályos erősítő maga is zaj forrás, tehát arra is jók lehetnek ezek a szűrők, hogy kifele csillapítsák a villamos zajt.
Nekem nem sikerült ilyen szűrőkkel megbarátkoznom, nem használom. Van 2db kétfokozatú 4A-es forráshoz, 2db szintén kétfokozatú 10A-es csöves végfokhoz. Ezek valahogy degradálják a hangzást. Diffi vele és nélküle valamivel nagyobb mint egy gagyi és egy kiváló villanyhálózati kábelek között.
Szűrés viselkedés négy féle lezárás variációban Schaffner FN2020 16A-es típusához lehet hasonló.
https://www.schaffner.com/products/down ... mi-filter/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.09. 11:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2020.10.08. 20:25
Hozzászólások: 3
Üdv mindenkinek !
Új vagyok még és tapasztalatlan, időnként lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni elnézést előre is !
Szeretnék hálózati elosztó elé vagy bele zavarszűrőt aplikálni.
Majdnem végig olvastam ezt a fórumot de nem sikerült zöld ágra vergődnöm.
Láttam olyan zavarszűrőt ahol 20-30 db kondenzátor volt összekötve az elosztó vezetékére rászerkesztve, de láttam olyan kínai kütyüt is ami kis helyen praktikusan elfér akár egy DIY elosztóba is belefér.
A képen egy saját készítésű elosztó van ebbe szeretnék lehetőség szerint valamit ami nem venné le a frekvencia egy részét hanem érintetlenül hagyná azt.

[/img]https://avx.hu/forum/download/file.php?id=141657[/img]

Válaszotokat előre is köszönöm !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.09. 12:41 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ne tegyél külső linket, az előbb utóbb aktualitását veszti, ide rakd be a képet.
Egyébként se kellejen elnavigálni az oldalról megnézni, visszajönni úgy válaszolni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.09. 14:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nagyon szép az elosztó. Profi munka ;)

Passzív szűrőt tudsz alapvetően alkalmazni, amiről itt más is írt már. Ezeknek mindig hasonló hatásuk lesz a hangra, mint amit leírt már más is. Sok előnyük is van. Nekem egy régebbi aktív stúdió monitorom van, ami a passzív szűrő nélkül a hálózati zavarokat, tüskéket rettentő rosszul tolerálja. Amikor kacsol a hűtő termosztátja, vagy a mosógép (régi Hajdú) elekromos időkapcsolója kapcsol, akkor rendesen megijedek, hogy a hangszórók károsodnak a dobozban. A szűrő ezt a problémát egész jól megoldja. Szintén megoldja a nagyfrekis zavarokat, mint amik a kapcsolóüzemű tápokból jönnek. Ez a mai világban alap problematika és ha ilyen táp elé raksz ilyen passzív szűrőt, akkor a hálózatra is kevésbé hatnak vissza. Ennél jobb hangi eredményt az aktív tápkondicionálókkal fogsz tudni elérni, amik teljesen új és pontos 50Hz szinuszt állítanak elő és a hálózati zavaroktól viszonylag függetlenek tudnak lenni. Egy ilyen biztosan nem fog beleférni az elosztóba. Ilyen cucca volt régebben a Vibavoice-nak (Omega 500), mint magyar cég és sok neves audiofil gyártónak is van horror drágán ilyesmije.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.09. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
hifipisti írta:
Nagyon szép az elosztó. Profi munka ;)

Ennél jobb hangi eredményt az aktív tápkondicionálókkal fogsz tudni elérni, amik teljesen új és pontos 50Hz szinuszt állítanak elő és a hálózati zavaroktól viszonylag függetlenek tudnak lenni. Egy ilyen biztosan nem fog beleférni az elosztóba. Ilyen cucca volt régebben a Vibavoice-nak (Omega 500), mint magyar cég és sok neves audiofil gyártónak is van horror drágán ilyesmije.

Az aktív szűrők, regenerátoroknak nem dolga a pontos 50Hz előállítása, főleg mert ma már bőven elegendően kicsit változik a hálózati frekvencia. Továbbá, feszültség pontos tartása sem fontos zaj szempontjából. Accuphase, Vibavoice és Psaudio aktív regenerátorai közel azonos elven működnek. Nem quartz pontos 50Hz-et állítanak elő teljesítmény szinuszgenerátor, AB osztályú erősítő elvén, hanem az input nem ideális szinusz forma feszültségét korrigálják az ideális szinusz alakhoz képest, hozzáadnak, elvesznek abból úgy hogy a terhelt áramon, ami általában nem szinuszos, is legyen kevés felharmonikus.

A korábbi Psaudio család, aminek max teljesítménye P1000 1000W volt, az nem ezen a korrigálós elven működött, hanem hálózat frekvencia-feszültség független teljesítmény szinusz generátor elven. Bazi nagy trafók voltak benne, max 50% hatásfok, óriás hűtőbordákkak. De, a későbbi PPP, majd a mai széria P10, P12, P20 is szinusz korrekciós elven működik. Sok tesztelő úgy írta, ezek az újak lényegesen jobb hangzást adnak a rádugott hifi készülékeknek mint a P1000.
Az én PPP-m például csak felezi, harmadolja az inputjára érkező feszültség mozgást, tehát ezt nem lehet feszültség stabilizálásnak nevezni. A P12-15-20 család már képes ennél pontosabb feszültségtartásra, input és terhelés függően, kimenőfeszültséget is alacsonyabb torzítással adják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.10. 23:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2020.10.08. 20:25
Hozzászólások: 3
hifipisti írta:
Nagyon szép az elosztó. Profi munka ;)

Ilyen cucca volt régebben a Vibavoice-nak (Omega 500), mint magyar cég és sok neves audiofil gyártónak is van horror drágán ilyesmije.

Ezek szerint az elosztókba épített "zavarszűrő" csupán ámítás?
Az OMEGA 500-ról hallottam már de sajnos nem lehet már venni sehol, tudna valaki készíteni ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 07:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
tabanyil írta:
hifipisti írta:
Nagyon szép az elosztó. Profi munka ;)

Ilyen cucca volt régebben a Vibavoice-nak (Omega 500), mint magyar cég és sok neves audiofil gyártónak is van horror drágán ilyesmije.

Ezek szerint az elosztókba épített "zavarszűrő" csupán ámítás?
Az OMEGA 500-ról hallottam már de sajnos nem lehet már venni sehol, tudna valaki készíteni ?

Minden passzív zavar-felharmonikus szűrő erősen környezet függő, mint ahogy azok az egyszerűnek tűnő 230VAC hálózati kábelek és ösvény drótok is. Viszont a passzívok majd mindegyikére jellemző, 10kHz, de inkább 50kHz felett kezdenek csillapítani 20-70dB-t, de ezt nem egyenletesen teszik, hanem erős hullámzással éppen az előtte, utána lévő hálózat, berendezés impedanciás-EMC tulajdonságai szerint, azokkal még rezonanciát is képezve több helyen. Hangzásra lehet pozitív és negatív hatásuk is. A negatívak között mindig van dinamika gyengítésük, főleg végerősítőkkel, ami érthető.

Ezzel szemben az aktív szűrő/regenerátor hasznos tevékenységét 10kHz alatt fejti ki, de még inkább 1kHz alatt. Ellenben az igaz, ezek a 50Hz-1kHz közötti zavar-felharmonikus komponensek energia tartalma hatalmas a 50kHz és felettikhez képest, passzív szűrővel ennyire alacsony tartományban 50kg-nál nagyobb fojtó tekercses szűrővel lehetne manipulálni.

Nálam járt az egyik Viba (Szentgyörgyi László) szűrő, az is 500W-os volt. Hasonlítva az én Psaudio PPP-hez, a Viba szűrő semmi hatását nem tapasztaltuk, szerencsére negatívat sem, szemben a PPP-vel, amit én már 12éve használok. Tudomásom szerint Magyarországon Vibán kívül senki nem készített eladásra aktív regenerátor típusú szűrőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 10:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
istvan01 írta:
Tudomásom szerint Magyarországon Vibán kívül senki nem készített eladásra aktív regenerátor típusú szűrőt.



Én úgy tudom, a Viba Voice szűrője sem volt aktív, csupán passzív Wien-hidas szűrőt tartalmazott.

Ez viszont biztosan aktív, különben nem lehetne állítani a kimenti jel frekvenciáját.

http://www.ethoszaudio.hu/tapgenerator.html

Csatolmány:
Elysium-front.png
Elysium-front.png [ 82.8 KiB | Megtekintve 37964 alkalommal. ]


Csak rá kell keresni a Google-ben. ;)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
MOT64 írta:
istvan01 írta:
Tudomásom szerint Magyarországon Vibán kívül senki nem készített eladásra aktív regenerátor típusú szűrőt.



Én úgy tudom, a Viba Voice szűrője sem volt aktív, csupán passzív Wien-hidas szűrőt tartalmazott.

Ez viszont biztosan aktív, különben nem lehetne állítani a kimenti jel frekvenciáját.

Viba szűrői aktívak voltak. Volt-e passziv szűrője, azt nem tudom.
Ethosz ELYSIUM-ról nem tudtam. Ha viszont ez a kimeneti frekit tudja változtatni, akkor a hálózati áramot teljesen újra képezi, viszont 85% hatásfokot csak tiszta kapcsoló üzemben tudja előállítani. Ez pedig sajnos nem mindig előnyös.
A Psuadió regenertárokban is kapcsoló üzemű az a rész, sajnos, amivel korrigálják a bementi feszültség-áramot, de ez ugye nem alkalmas a bejövőtől eltérő freki változtatására.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 13:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nem értem, mi ez a kapcsolóüzem fóbia? Jobb lenne analóg üzemben kb. 30% hatásfokkal, gázszámla csökkentővel egybeépítve?
Hidd el a Psaudió sem véletlenül csinálta meg úgy, ahogy megcsinálta! Nem is igen gyártanak ilyet analóg üzeműt, szinte kivétel nélkül kapcsoló üzeműek, csak az a különbség, hogy a törpe feszültségű vagy a kisfeszültségű oldalon kapcsolgatnak.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 13:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyébként azt nem értem, miért nem lehet máshogy megoldani ezt a témakört? Például lenne egy hagyományos trafós AC-DC átalakító, vagy kapcsolóüzemű táp, persze a DC szanaszét szűrve, majd egy timer IC-vel és megfelelő elektronikával elő lehetne állítani megfelelő AC fesztültséget, melyet trafóra tennénk utána, aztán hagyományos AC-DC konvertert alkalmaznánk közvetlen az elektronika előtt, ami lehet egy IV konverter, B vagy D osztályú erősítő, stb... Még 50 Hz-re sincs szükség. Lehet ez 100 vagy 200 Hz is... Na de mindegy, nem csak én gondolkodok itt, biztos jók ezek valamire....

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 14:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Toto írta:
Egyébként azt nem értem, miért nem lehet máshogy megoldani ezt a témakört? Például lenne egy hagyományos trafós AC-DC átalakító, vagy kapcsolóüzemű táp, persze a DC szanaszét szűrve, majd egy timer IC-vel és megfelelő elektronikával elő lehetne állítani megfelelő AC fesztültséget, melyet trafóra tennénk utána, aztán hagyományos AC-DC konvertert alkalmaznánk közvetlen az elektronika előtt, ami lehet egy IV konverter, B vagy D osztályú erősítő, stb... Még 50 Hz-re sincs szükség. Lehet ez 100 vagy 200 Hz is... Na de mindegy, nem csak én gondolkodok itt, biztos jók ezek valamire....

Mint ahogy írtam, ez pontosan ezzel módon, tisztán analóg állította elő az áramot
http://www.6moons.com/audioreviews/psaudio2/p1000.html


Csatolmányok:
open1.jpg
open1.jpg [ 127.43 KiB | Megtekintve 37905 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 17:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Számomra meg az teljesen hihetetlen hogy nem lehet passzív alkatrészekből normális szűrőt készíteni, olyat ami szűr is meg nem rontja el a dinamikát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 18:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
marone írta:
Számomra meg az teljesen hihetetlen hogy nem lehet passzív alkatrészekből normális szűrőt készíteni, olyat ami szűr is meg nem rontja el a dinamikát.


Én most a tavasszal sokat kísérleteztem szűrőkel és tápokkal (home office). Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a passzív szűrők kiölik az életet a zenéből. Szűrnek, már amelyik szűr, de a dinamikát, életszerűséget utána hozzá kell gondolni. Szereintem az lehet az oka, hogy a szűrőkben lévő soros induktivításokon nem tud hírtelen nagy áram átfolyni, ami a dinamikusabb részekhez kellene. A párhuzamos kondik meg nem elég nagy kapacításuak, hogy pótolják az áramot.

Az aktív tápgenerátorok, ha jók, dinamikát is tudnak szolgáltatni és a jelalakot is minimális torzítással szolgáltatják. Ezek valóban sokat tudnak javítani a hangminőségen.

Passzív szűrők (pl. Szabó Zoli féle) nekem a digitális készülékek előtt jöttek be, pl. számítógép, vincseszter, router. Itt nem rontják el a dinamikát, de tisztítják a hangot, nyugodtabb, tisztább, de mégsem dinamikaveszteteséges megszólalást eredményeznek. Ezek persze a saját tapasztalataim, a saját rendszeremben.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.11. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Idézet:
Szereintem az lehet az oka, hogy a szűrőkben lévő soros induktivításokon nem tud hírtelen nagy áram átfolyni, ami a dinamikusabb részekhez kellene. A párhuzamos kondik meg nem elég nagy kapacításuak, hogy pótolják az áramot.


Én is erre gondoltam az induktivitásnál, hogy nem igazán tudja kiadni magából az áramot (amit a felmágneseződéssel tárol).
Vagy esetleg zene közben többé-kevésbé lemágneseződik, aztán amikor a nagy áramokra lenne igény, akkor meg a nagyobb áram felmágnesezi, szóval áramkésleltetőként működik.
Szerintem kondiknál nem a kapacitással lehet a gond, hiszen 1000uF / amper a szükséges (úgy általában az elektronikában).
Talán a gond belső ellenállásuk, vagy egyszerűen azok is lassan működnek, alapból.

Nekem azért az a gyanúm hogy van rá megoldás, csak még nem találtuk meg. :)
Én hiszek a passzív szűrésben.
Itt egy kép, mikor a hangkártyaszkópra egy kapcsolóüzemű tápot kötöttem:

Kép

Ugyanaz 42mH -is induktivitással:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.12. 14:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Amiben az (jobb) aktív regenerátor jelentősen eltérnek az akármilyen szuper passzív kondicionálók/szűrőktől az a róla táplált készülékek felé mutatott impedancia. Egy átlagos lakás konnektoriból mérve a hurok impedancia, amiben benne van a hifiösvény, lakáselosztó elemek, árammérő óra, közműhálózatról bekötővezetékek ohmos és komplex impedanciája, sőt még az utcát ellátó KÖF/KIF trafó szekunder köre is. Tehát az átlagos lakásból ez a hurok impedancia 0,5-1ohm. Ezt bárki meg tudja mérni, pl úgy hogy abból a konnektorból 10A-et terhel egy hősugárzóval, méri a feszültség esést.

Psuadio P20 regenerátora max 2kW-al terhelhető tartósan, ehhez a kimenetén 0,005ohm-ot mutat. Ez éppen 100-ad része az átlagos hifi ösvény konnektorának.
Ha most az aktív regenerátor helyére beteszünk egy passzív kondicionálót az tovább növeli a 0,5-1ohm hurok impedanciát a készülékek felől mérve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.12. 17:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
istvan01 írta:
Amiben az (jobb) aktív regenerátor jelentősen eltérnek az akármilyen szuper passzív kondicionálók/szűrőktől az a róla táplált készülékek felé mutatott impedancia...
Akkor már nem lenne kézenfekvőbb - olcsóbb egyszerűbb kis kimeneti impedanciájú, stabilizált tápra cserélni az erősítők tápját? ...a végén ígyis-úgyis csak DC feszre van szükség... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.16. 12:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
marone írta:
Szerintem kondiknál nem a kapacitással lehet a gond, hiszen 1000uF / amper a szükséges (úgy általában az elektronikában).


Amennyiben, úgy általában a 8-10V-os hullámosság megfelelő az egyenfeszültségen. :!: Ez az érték 50Hz-re van számolva, nagyobb frekin jobb eredmény is kijöhet.
Azért nem jó ezekre a külvárosi legendákra hallgatni, mert könnyen félrevihetik a dolgokat. A kimeneti jel hullámossága egyszerűen számítható.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2020.10.16. 18:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2020.10.08. 20:25
Hozzászólások: 3
MOT64 írta:
marone írta:
Számomra meg az teljesen hihetetlen hogy nem lehet passzív alkatrészekből normális szűrőt készíteni, olyat ami szűr is meg nem rontja el a dinamikát.


Én most a tavasszal sokat kísérleteztem szűrőkel és tápokkal (home office). Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a passzív szűrők kiölik az életet a zenéből. Szűrnek, már amelyik szűr, de a dinamikát, életszerűséget utána hozzá kell gondolni. Szereintem az lehet az oka, hogy a szűrőkben lévő soros induktivításokon nem tud hírtelen nagy áram átfolyni, ami a dinamikusabb részekhez kellene. A párhuzamos kondik meg nem elég nagy kapacításuak, hogy pótolják az áramot.


Igen ezzel teljesen egyetértek.
Ezek szerint nincs megoldás olyan zavarszűrőre ami a képen látható elosztóba építhető és nem produkálja a fent említett anomáliákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 21:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Kérdésemet nehéz bekategorizálni, ezért ide írom.
Panellakás, 1 fázis, életem első inverteres klímája....
Zenehallgatás közben halk, de észrevehető sípolás, amikor megy az inverter :(
A végfokom egyébként elég precíz toroidos tápján keresztül bejut.
Mit lehet tenni, magát a zavart lenne jó eliminálni, tehát nem a készülékekben matatnék, gondolom én.
Zavarszűrő a klíma tápdugója és a hálózat közé?
Ötleteket várnék, segítsetek.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
SNY21 class D 2x200 végfokban a toroidot nem lehet kicserélni?

Kapcsolóüzeműre esetleg ? Vannak már nagyon jók.........

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 22:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
turho írta:
Zavarszűrő a klíma tápdugója és a hálózat közé?

Én ezzel kezdenék. Mindenképpen a klíma oldalon lenne érdemes megfogni a zavart.
Aztán remélhetőleg dróton vezetett zavarról van szó, és nem sugárzottról, amit a 6-700kHz-en ketyegő erősító összeszed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 22:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Minden értelemben messze van tőle az erősítő, 3 méter, 60 cm rca kábel. Árnyékolt doboz.
Ezért gondolom, hogy a hálózatra termeli ....

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 04:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Másik fázis ?

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 07:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Nem megoldható, kis panel, a lakás fele minimum ezen belül is egy körön...
Aki már volt hasonló cipőben, kíváncsi vagyok, milyen megoldásra jutott.
Zavarszűrésre, alkatrészre is adhattok tippet.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 08:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
turho írta:
...Panellakás, 1 fázis, életem első inverteres klímája....
Zenehallgatás közben halk, de észrevehető sípolás, amikor megy az inverter :(
A végfokom egyébként elég precíz toroidos tápján keresztül bejut....
Ha kíhúzod a végfok bemenetéről az RCA kábeleket, akkor is sípol ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 08:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Próbálkozni lehet, például egy hosszabítóval a klímát átvinni a másik körre, a ház távolabbi pontjára. Ugyanezt az erősítővel is kipróbálhatod. Ha ekkor megszűnik vagy csökken a jelenség, akkor egyértelműen a vezetéken keresztül megy át a zavar. Lehet próbálkozni zavarszűrő kondival a klíma konnektoránál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 08:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Hány amperes a a FŐ kismegszakító?

32 Amper lehet ingyen alanyi jogon, és ha lehet kérj még egy fázist

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 09:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Azt nem tudom megoldani sajnos, mert fizikailag 2 fali konnektorom van a szobában összesen, ugyanazon ágon fizikailag. Behúzni nem leget, betonpanel, plusz 2 hete fejeződött be a festés, felújítás :(
A sípolás olyan 1-2-3 kHz, erre kell valami leszűrési megoldást találnom.... Amint indul az erkélyen az inverter, felpörög, jön a hang....
Az a kérdés, ilyen szituban milyen zavarszűrés volna jó.
Erre van most maximum lehetőségem....

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 09:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Próbára a szomszédból nem tudnál hozni egy hosszabbítóval, hogy kiderüljön, hátha nem is hálózatból szedi össze?

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 10:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Hétvégén megpróbálhatom, melózom most keményen... Amúgy teljesen lezárt bemenetnél is ott van a zaj, azt próbáltam.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 10:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
turho írta:
Az a kérdés, ilyen szituban milyen zavarszűrés volna jó.
Erre van most maximum lehetőségem....


Legfontosabb: csak a te végfokod veszi fel a zavart? Ha igen, akkor ugye azzal érdemes kezdeni valamit. Ha egyéb hangtechnikai készülékek (előfok, analóg tuner, phono-előerősítő) is, akkor erős zavarforrással van dolgunk, amit nem szabadna háztartási felhasználásra engedélyezni. Esetleg a beszerelés során ki lett spórolva gyártó által előírt/ajánlott hálózati szűrő... Utóbbi esetekre ugye nem kell részletezni a tuti megoldást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
hodyka57 írta:
32 Amper lehet ingyen alanyi jogon, és ha lehet kérj még egy fázist

Ehhez a fogyasztásmérőt is többfázisúra kell cseréltetni (a regisztrált villanyszerelő nem lesz olcsó) és persze a kettő együtt lehet 32A szolgáltatói felár nélkül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 11:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
bta írta:
hodyka57 írta:
32 Amper lehet ingyen alanyi jogon, és ha lehet kérj még egy fázist

Ehhez a fogyasztásmérőt is többfázisúra kell cseréltetni (a regisztrált villanyszerelő nem lesz olcsó) és persze a kettő együtt lehet 32A szolgáltatói felár nélkül...



Így van, ha más megoldás nincs............

Én jól vagyok ellátva, mert 1982 ben 3~20Ampert köttetem be

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 12:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
turho írta:
Azt nem tudom megoldani sajnos, mert fizikailag 2 fali konnektorom van a szobában összesen, ugyanazon ágon fizikailag. Behúzni nem leget, betonpanel, plusz 2 hete fejeződött be a festés, felújítás :(
A sípolás olyan 1-2-3 kHz, erre kell valami leszűrési megoldást találnom.... Amint indul az erkélyen az inverter, felpörög, jön a hang....
Az a kérdés, ilyen szituban milyen zavarszűrés volna jó.
Erre van most maximum lehetőségem....
A klíma meg a hangrendszer is földelt? ...valamelyik földjét ideiglenesen kikötve csökken/megszűnik esetleg a zaj?... :?
(Szerintem sok kapcsoló tápban tulajdonképpen pont a zavarvédőnek berakott kondi(k) rángatják nagyfrekivel a védőfőldet, ami utána antennaként sugároz) :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.08.07. 14:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
DöG írta:
turho írta:
Azt nem tudom megoldani sajnos, mert fizikailag 2 fali konnektorom van a szobában összesen, ugyanazon ágon fizikailag. Behúzni nem leget, betonpanel, plusz 2 hete fejeződött be a festés, felújítás :(
A sípolás olyan 1-2-3 kHz, erre kell valami leszűrési megoldást találnom.... Amint indul az erkélyen az inverter, felpörög, jön a hang....
Az a kérdés, ilyen szituban milyen zavarszűrés volna jó.
Erre van most maximum lehetőségem....
A klíma meg a hangrendszer is földelt? ...valamelyik földjét ideiglenesen kikötve csökken/megszűnik esetleg a zaj?... :?
(Szerintem sok kapcsoló tápban tulajdonképpen pont a zavarvédőnek berakott kondi(k) rángatják nagyfrekivel a védőfőldet, ami utána antennaként sugároz) :oops:



Fejlemény:
Kaptam 2 zavarszűrő modult, az egyik egy szerényebb 30 dekás, komolyabb háztartásingépekhez jó. A másik egy nagy és drága "tégla", kifejezetten inverterekhez is való.
Ez utóbbi kb. felére redukálta a sípolást....tehát csalódott voltam.
A végfok nem földelt dobozú (bár masszív fémdoboz). A földágtól egyedül egy kis sárga kerámiakondenzátor megy a házhoz. Kínomban ezt lehúztam, és minden zaj eltűnt! Hibátlan.
Ismereteim halványak, szóval nem tudom, ezzel okozhatok-e bajt, hogy nincs ott az a (hidegítő?) kondenzátor.
Ettől függetlenül még az is foglalkoztat, hogy érdemes-e ezt a 2 komoly zavarszűrő modult hasznàlnom valamibe.
Szoktatok végfokba rakni esetleg ilyet, vagy tényleg megöli a (jelenleg pazar) hangot?
Mondom, a nagyról megtáplálva a klímát, sem csökkent számottevően a sípolás.
A védőföldön kapta, azon a pici nyamvadt kondin.
Mi ennek az elmélete, esetleg vannak alternatív megoldások?
Amúgy köszi mindenkinek a helpet!

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 07:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
turho írta:
DöG írta:
turho írta:
Azt nem tudom megoldani sajnos, mert fizikailag 2 fali konnektorom van a szobában összesen, ugyanazon ágon
A végfok nem földelt dobozú (bár masszív fémdoboz). A földágtól egyedül egy kis sárga kerámiakondenzátor megy a házhoz. Kínomban ezt lehúztam, és minden zaj eltűnt! Hibátlan.

A végfok nem földelt? Akkor kettős szigetelésű? Vagy kap az erősítő PE vezetéket, és az csak erre a házhidegítőre megy?
Ez így még nem tiszta.
Ha a klíma a lakás villamosan legzajosabb eleme, akkor arra minden zavarszűrő (szabályos bekötéssel) hasznos. Annak működését nem ronthatja.
Viszont, lehet ebben a lakásban még egy bug, mégpedig ha ház helyi földelése gyenge és/vagy PEN/PE-N sínről nagy zaj érkezik. Akkor szokott hifisek szokása lenni, megszabadulni minden földelés/PE-vel összefüggő dologtól, árnyékolástól, mert ekkor nélkül lehet jobb a hang is.
A földelő állapotát és értékét be kéne méretni, amit egyszerű DVM-rel nem lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 08:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 15:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
A pabel földelésebgyenge.
Igen, a végfok doboza/háza gyárilag nem földelt. Csak ez a kondi (volt).
Összvissz egy földeletlen DAC kapcsolódik hozzá.
De rövidrezárt rca bemenettel is sípolt.
Most, hogy a kondi nincs, totál csend van, semmi zavar, csak az éjfekete jel-zaj viszony.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.04.11. 13:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 181
Tibi98 írta:
Sziasztok,

Az alábbi DC-blokkert beépíthetem a hálózati elosztóba (amibe többnyire csak analóg táppal rendelkező hifi-komponenseket (erősítő, DAC, HTPC) dugok)?
Gondolom így is megmarad a kívánt hatás...
Ebben az esetben érdemes nagyobb kondenzátorokat, combosabb diódákat használni?
Történhet valami gond, ha esetleg egyéb eszközt dugok az elosztóba (pl. porszívó, stb...)?

Mi történik a DC blokkolóknál, ha pl. fordítva dugom be a konnektorba a dugvillát? Úgy már nem blokkolja a DC-t?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.04.11. 13:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
melorin írta:
Mi történik a DC blokkolóknál, ha pl. fordítva dugom be a konnektorba a dugvillát? Úgy már nem blokkolja a DC-t?


Mindenhogy blokkolja.
Üdv,
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.04.11. 14:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 181
sajti írta:
melorin írta:
Mi történik a DC blokkolóknál, ha pl. fordítva dugom be a konnektorba a dugvillát? Úgy már nem blokkolja a DC-t?


Mindenhogy blokkolja.
Üdv,
Sajti

Tehát akkor is blokkolja ha magát a blokkolót kötöm be fordítva a hálózatba, nem a készüléket a blokkolóba?

Az előbb miközben állítottam a nyugalmi áramot az erősítőben, elkezdtek morogni a trafók úgy egy percig. Furcsálltam a jelenséget mert eddig nem adtak ki hangot blokkolóval. Elképzelhető, hogy még a blokkoló sem szűr ki mindent vagy valamelyik alkatrész fáradt el az évek alatt a blokkolóban? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.04.11. 15:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
melorin írta:
Tehát akkor is blokkolja ha magát a blokkolót kötöm be fordítva a hálózatba, nem a készüléket a blokkolóba?

Az előbb miközben állítottam a nyugalmi áramot az erősítőben, elkezdtek morogni a trafók úgy egy percig. Furcsálltam a jelenséget mert eddig nem adtak ki hangot blokkolóval. Elképzelhető, hogy még a blokkoló sem szűr ki mindent vagy valamelyik alkatrész fáradt el az évek alatt a blokkolóban? :?


A DC blokkoló praktikusan egy bipoláris csatoló kondenzátor. A többi csak védelem. Mindegy, hogy hová teszed a csatolót egy földfüggetlen rendszerben, az sem így, sem úgy nem engedi át az egyenáramot.
Van akkora DC szint, amit már nem blokol ki az a dióda hálózattól függően 0.6-1.2V körül van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.12.31. 13:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget. Egyik barátomnak szeretnék építeni egy DC blockert, amelyet a kínaiaktól be is szereztem lustaságból. Ez egy dupla DC blocker, tehát a meleg ágat és a nullát is külön-külön kezeli. Az a problémám, hogy mértem DC-t a hálózati csatiban itt 0,378 V-ot kaptam. Bekötve a DC blockert semmi sem változott, ugyanúgy 0,378 V jött át rajta. Lehetséges, hogy az áramkör nem működik?

Előre is köszönöm a segítségeteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2022.12.31. 13:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Elnézést kérek, figyelmetlen voltam, Sajti előző hozzászólásában ott a válasz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség