audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2020.09.19. 01:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 461 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 18:14 
Kiemelt Tag

istvan01 írta:
...Van egy jellemző tulajdonsága a fólia kondenzátoroknak. A slew-rate (rise time) annál rövidebb-meredekebb, minél kisebb a kapacitás értéke illetve minél nagyobb a névleges DC feszültsége. ...
Mármint a kondenzátor maximális üzemi feszültségén megengedhető legnagyobb slew-rate van megadva az adatlapon. Az értékét a kondenzátor által még károsodás nélkül elviselhető maximális áram határozza meg.
Audio alkalmazásokhoz - kisáramú csatolóként - ennek gakorlatilag semmi köze nincs.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.06.06. 18:11 
Fórumtag

Kérdezném hogy ezekkel a kondenzátorokkal van-e valakinek tapasztalata, jók-e csatolónak ?
Kép

Kép

Kép

Az első valami orosz MBM 630V 0.25uF, a harmadik meg 68nF valami "NCMP-432" talán Remix.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.06.06. 22:55 
Fórumtag

Én használok ilyen oroszt 0.5uF/160v-ban csatolónak. nagyon bevált.Nagyon közel van a dróthoz. Érdemes kipróbálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.06.07. 00:38 
Fórumtag

Kösz !
Örülök neki. Eladó. :)
Meghúztam a határt 250VDC - nél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 21:42 
Fórumtag

Tisztelt Forumtagok!

8-10 éve hallgatok csövest többnyire 60-as évek HiFi korszak kezdetéről származó japó és usákok által elkövetett illetve DIY háztáji vasakat azóta zavar minden ami nem ér fel a csövesek zeneiségéhez. Ennyit a mellékhatásokról. Régóta olvasom a kondenzátorok témakörben felhalmozott tapasztalatot és tudást. Köszönet érte. Két éve belefogtam egy saját DHT SE projektbe (tudom van itt guru aki minőségi OPT-t teker és a PP-re esküszik de abból már van egy jó pár otthon) egy RE604 csöves lenne a végtermék. Eltartott egy darabig a szükséges anyagok, alkatrészek (+mani) összegyűjtése meg a doboz megmunkálása. Hazai szokás szerint egyetlen cnc-s cég sem vállalta a további kivágások elkészítését a 8mm-es alu fedlapon és/vagy +-3mm-es "pontosságot" mondtak így magamnak kellett megoldanom. De végül sikerült otthoni körülmények között 1 tizedes pontossággal elkészíteni. Csatolókondinak ár/érték és kompakt méret miatt a Mundort EVO silver-gold oli-t választottam, de egy újabb ötlettől vezérelve lehet, hogy direkt csatolás lenne a végső megoldás ha sikerül. Talán az egyszerű drót a legjobb csatoló. De végső esetben ott a Mundorf. Esetleg valakinek van tapasztalata erről az új EVO silver-gold oil-ról? A régi sumpreme silver-gold oil-t használom kb. 8 éve egy PP DHT csövesben. Nekem bejön a hangja. Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 11:28 
Adminisztrátor

A Mundorfok helyett inkább az Audyn True Copper kondikat javaslom. Nálam a Silver Gold Oil a nyomába sem ért.
https://www.intertechnik.com/shop/cross ... 68,en,6559

Milyen hangsugárzóval akarod hallgatni az RE604-et?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 15:06 
Fórumtag

Köszi a tippet! Igen gondolom, hogy valódi rézfóliás jobban szólhat. Sajna nekem nincsenek ilyen high-end dobozaim. 80-as évekből való sony apm-eket hallgatok. A lapos méhsejt membrános mélynyomó miatt jó mélyre tud menni. RE604 meghajtja mert van egy háztáji erőlködőm vidéken vettem egy bácsitól p15/250 volt benne a helyi mozierősítőből termelte ki a csőkészletet. Most már emisszióilag gyengusz RE604 van benne és meghajtja az APM-eket. Fickósabb csövekkel nyilván hangosabb, de zenehallgatásra kell nem koncerthangosításra. Persze létezik sok cső, amiből nagyobb telj. kihozható, de tetszik az RE604 hangja. A projekt szereplője amúgy is univerzálisabbnak készült cél hogy 604 és ekvivalensein kívül AD1 és testvéreivel is megbírkózzon vagy PX4/PX25 esetleg 300B (de inkabb európaiaknal maradok) mivel ezek ma is gyártásban vannak legalább horror áron, de csőkészlettel nem lesz baj az eredei változatokból is összegyűjtöttem párat az elmúlt 10 évben. Traficsek-ek primer impedanciája is változtatható hálózati traficsek is tud 5V-os és 4V-os csöveket is fűteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 17:25 
Alapítótag

Az EVO szériás Mundorfokat több háztömbnyire kell elkerülni.
Ha Mundorf, akkor a Supreme szériából kell válogatni, Ag/Au olajosat, de előzetesen illik számításba venni, hogy picit agresszív a drága. Én Krizsivel ellentétben nem szeretem az Audyn true coppert, mert fejbevert :-) Azt kell meggondolni, hogy milyen irányba szeretnéd tolni a hangzást és aszerint választani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 18:28 
Fórumtag

Köszi! Amennyire megismerkedtünk a 604 szép mélyeket produkál persze SE léptékekben gondolkodva falat nem fog bontani. Aki ismeri pl. az e80cc hangját annak talán megvan a Tungi és a kékvérű Valvo karaktere közötti különbség. Nekem a Tungi jön be a kiegyensúlyozottebb szebb és részletező magas hangjaival a Valvo nekem szirupos és színez. Érdekes módon külföldön is ugyanezt a véleményt olvastam a kettőről amit magam is tapasztaltam. Szóval valszeg kondinál is az előbbit nyújtó lenne befutó. Az ízlésem ezen a téren olyan mint az új EH 7868 és az usákok nos változatai közötti különbség. A ruszkitól először ledöbben az ember hogy milyen ütős hangja van, erős dinamikus mélyek de aztán usákkal összehasonlítva kiderül, hogy a ruszki bizony csúnyán hazudik elcsalja a többit. A 604-re visszatérve így reklámozták itthon ez azt hiszem igaz is rá ha cigányzenét, magyar nótát lefejtjük róla, mert az nálam kizárva:)

Csatolmányok:
Telefunken RE604 reklám magyar.jpg
Telefunken RE604 reklám magyar.jpg [ 138.34 KiB | Megtekintve 454 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 21:04 
Fórumtag

Jó duma. "szép mélyek", "nem fog falat bontani", "E80CC, kékvérű, részletező, szirupos. Színez." Ez különösen érdekes. Milyen színre?
Nem folytatom. Úgy baromság, reklám, ahogy le van írva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 21:39 
Fórumtag

Csak egy vélemény én többet vártam a Valvo e80cc csőtől anno de unalmasabb rendszert lehet, hogy feldob. Amiben nekem nem jött be az egy PP DHT O15/400 csövekkel ef806s után phase splitter helyen Tungi jobban passzol a helyre. Sajnos nem vagyok képes a hallot zenét szőrszálhasogató módon elemezni és leírni olyankor csak hallgatom azzal a hallásommal ami megadatott. Hogyne a kép meg csak egy korabeli csőreklám a kor szellemében (stereo, hifi, hájend nem létezett csak fadobozos rádiók). A boldog békeidőkből 30-as évek amikor Tungi, TFK, Vatea (Philips) véres harcot vívtak a vásárlókért. Az egy más kor volt. Ma örülnénk ha "csak" Tungi TFK és Vatea vagy Philipsből (Mullard) lehetne válogatni. De re604-et meg úgy általában az európai 4V-os csöveket japók is szeretik nekem is tetszik amit tud.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 461 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]