audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.27. 22:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.06.04. 20:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ahogy látom a neten nincsen róla info, bár ahogy látom kínai. Mostanában egyre jobb kínai cuccokkal találkozom nem csak az alap kategóriában. Egy próbát megérne, már csak az ára miatt is. Lehet hogy a későbbiek folyamán kipróbálom az épülő RJM phono-ban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.01. 14:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Na szóval, néhány hónap után megrendeltem a kondikat, rögtön ezüst fóliás kivitelben, elvileg dec.09-e körül érkeznek. Az áruk nem volt vészes.
Itt már van némi info róluk:
https://www.hifivision.com/threads/beve ... hat.88471/
https://www.bevenbi.com a cég honlapja. Lehet belőle akár egy Psvane 2 is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.01. 16:06 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 338
Én már tavasszal megrendeltem, és éppen most jutottam el odáig a Hiragával, hogy bemeneti csatolókondiként ki tudom próbálni a következő 1-2 hétben. Kíváncsi leszek, hogy a jelenlegi Wima helyett milyen lesz.
Egyébként nekem kb 3 hét alatt megérkezett.
Köszi a linkeket, átolvasom . . .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.07. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szia,

Érdeklődni szeretnék, hogy a Hiraga-ban hogyan muzsikálnak a kínai kondik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.07. 18:45 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 338
Ááá, ilyen gyorsan nem haladnak a dolgok sajnos :)
Jövő héten talán lesz időm kipróbálni, megírom majd hogy mik a tapasztalatok.

Egyébként elolvastam a hozzászólásokat azon a fórumon amit linkeltél, többnyire azért elég jókat írnak róluk, bár inkább az MKP-C és MKP-E-ket használták, az MKP-S-ről nem igazán volt még vélemény . . .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.07. 20:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igazából nem volt nagy árkülönbség, úgy gondoltam egy próbát megér, bár ezüst alapú kábelekkel már volt rossz tapasztalatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.29. 21:16 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 338
Hiraga topicban írtam néhány szót a kondiról . . . bár messzemenő következtetéseket egyelőre nem vonnék le, még sokat kell hallgatni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 19:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Szerintem érdemes jóóó nagy feszültségű kondikat kipróbálni, van aki több különböző értékű-fajtájú kondi párhuzamosításával is próbál "hangolni", van amikor kis értékű "patkoló kondi" (összérték 0,1...5%-a) is hallható változást okoz -állítólag-... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 20:31 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 338
Igen, ezekről én is olvastam, lehet egy kicsit kisérletezgetek is majd velük . . .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.18. 10:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Sziasztok,
Sajnos rossz tapasztalatom van Wima MKP4-el. Örültem volna ha jó, mivel vettem egy jópár darabot, most a fiókban vannak :( Egy épített Sajti féle V4 bemeneti kondenzátoraként teszteltem hetekig hallgatva különböző típusokat.
A legelején MKP4 , 4.7u 100V-os kondival kezdtem de már az elején nem tetszett a "hangja", a középmagas, magas tartománnyal volt gond. Utána MKP4 10u-saal is halgattam, leheletnyivel jobb. Hetekig hagytam egész nap szólni.
Volt otthon olcsó Rubycon 47u BP elkó, kísérlet képpen bekötöttem azt. Meglepődtem, mennyivel neutrálisabb, finomabb lett a felső tartomány, de nem volt tökéletes, kellett neki bejáratás. Kifejezetten jobban szólt. Érdekes, hogy a mélyekkel sem a Wima-nak, sem a bipolaris elkónak nem volt gondja.
Elkezdtem utána járni, mivel sem a mérések, sem más beszámolók nem igazolják, a Wima MKP-k rossz hangját. A Cyril B. féle méréseket, elemzést is átolvastam.
Végül a Nichicon MUSE BP-nél kötöttem ki. Ennek van a leg neutrálisabb hangja, kell neki bejáratás, érdekes, hogy már pár óra használat után is elkezd kisimulni a hangja. Sajnálom hogy a drága MKP-k leszerepeltek.
Ez a tapasztalatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.18. 16:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Saját tapasztalatom a témában:

MKP10 jobb, mint az MKP4, habár fizikai méretei nagyobbak. Még így sem az igazi és patkolni szokták egy másik kondival. Erről már én is, és más is írt itt és szerintem egyéb fórumokon is fellelhetők ezek az utalások. Pont a magas tartomány fog szépen kinyílni és elég neutrális hangot fog produkálni. A patkolást kb. 10nF értékkel szokták végezni. Lehet elég sok típussal kísérletezni, de ide biztosan nem WIMA-t használnék. Nekem ide a Vishay MKP1837 vált be a leginkább. Nálam a WIMA MKP10 kb. kettő hónap után érte el a végleges hangját úgy, hogy napi 24 órában ment az elektronika amiben volt. Addig döglött, ványadt, arányaiban elbillent hangkép volt tapasztalható. Nagyon lassan áll össze a végleges hangkép, de megéri kivárni :D
Egyébként meg nincs tuti recept. Van, amibe ez így jó lesz, vagy egyáltalán a WIMA, van ahová meg nagyon nem. És a saját ízlésedről nem is beszéltünk. Habár a leírásod alapján talán a neutrális hangzást preferálod ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 06:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Igen, a neutrális hangzást szeretem. Köszi.
Hogy lehet döglött a hangzása az MKP4-nek, mikor megmérem és 3hz- 140khz-ig lineáris az átvitele a rendszernek?
De valóban az. Kicserélve egy (relatíve) olcsóbb elektrolitra, az átvitel nem változik, cserébe helyrebillen a hangkép.
Mérnökként nehezen fogadom el ezt , de nagyon hallható a változás. Az elektrolit hangja gyorsabban változik, jó irányba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 07:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Szinergia!
Abba a kapcsolásban, és abba a pozícióba nem való az MKP4. Ez ennyit jelent és nem többet :D
Van, ahová jó lehet ;)
A mérésekhez ennek semmi köze. A legtöbb esetben a mért paramétereknek semmi köze a hangzáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 12:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Most épp azal kísérletezek, hogy a Nichicon MUSE BP 47u/25V -vel kötök párhuzamosan Wima 0.1u/250 MKP4-et (sajnos MKP10-em nincs a közelben, lehet rendelek majd, vagy amit mondtál fentebb a Vishay-t). Így érdekes módon, mintha viszajönne egy kicsit a felső tartomány döglődése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 13:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Nitchicon MUSE BP-t még nem próbáltam patkolni, de Silmic II-t már igen. Ezzel a bizonyos Vishay kondival. Nagyon nem jött be. Azt gondoltam, hogy a Silmic tök jó mély szólását megfejelem jobb magas átvitellel. Hát nem sikerült! Teljes erdő lett belőle. Semmihez semmi köze se volt a kapott hangnak ;)
Ez is azt bizonyítja, hogy nem nagyon vannak olyan dolgok, amiket alapértelmezésnek lehetne venni. Mondjuk egy olyan kijelentést, hogy az adott típus ilyen- vagy olyan. Milyen pozícióba és milyen az ember ízlése ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 13:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
hifipisti írta:
Nitchicon MUSE BP-t még nem próbáltam patkolni, de Silmic II-t már igen. Ezzel a bizonyos Vishay kondival. Nagyon nem jött be. Azt gondoltam, hogy a Silmic tök jó mély szólását megfejelem jobb magas átvitellel. Hát nem sikerült! Teljes erdő lett belőle. Semmihez semmi köze se volt a kapott hangnak ;)
Ez is azt bizonyítja, hogy nem nagyon vannak olyan dolgok, amiket alapértelmezésnek lehetne venni. Mondjuk egy olyan kijelentést, hogy az adott típus ilyen- vagy olyan. Milyen pozícióba és milyen az ember ízlése ;)


Silmic patkolása még nekem sem jött be. Az egyszerűen úgy jó, ahogy van. Le is álltak vele :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 14:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Igen, én is pont erre jöttem rá. Valahogy úgy tűnt, hogy az elkó a fóliával egyszerűen nem akar kompatibilis lenni. A Silmic vagy úgy, jó ahogy van, vagy ha nem akkor mást kell keresni az adott pozícióba. Lehet más típussal beválhat a patkolás :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2023.12.21. 19:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Mostanában olcsó, és kisméretű ( 5mm raszter ) film kondenzátorok közül a KEMET MMK 2,2uF/63V ( régebben EVOX ) és a TDK B32529 2,2uF 63V kondikat próbáltam nagy impedanciás ( 390K ) környezetben. Ellentétben a Wima MKS2, MKS4 sűrű, fülledt, meleg, felül lekerekített karakterével, ezek teljen nyílt, kiegyenlített, rövidzár/egyszál drót-szerű, pontos hangot produkáltak felületesebb próbán, 24 óra bejáratás után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2024.01.01. 22:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Több próbálgatás után végül maradtam a patkolatlan Nichicon MUSE NP 47u-s csatoló kondinál. Ez adta a legneutrálisabb hangot a bemeneten. Kellett neki nagyjából egy hét járatás mire stabilizálódott a hangja, az elején nem volt teljesen jó. A nagyméretű egyedülálló MKP4 nem vált be, patkolni pedig nem akartam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2024.01.08. 16:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Hétvégén újra teszteltem több konfigurációban a Wima MKP4 + különféle patkolásokat, illetve a csatoló kondi nélküli esetet. A sima vezetékhez még mindig a viszonylag olcsó Nichicon BP van a legközelebb. Nem tudom magam túltenni azon, hogy egy kiváló paraméterekkel bíró, a gyártó által is magas minőségű rendszerekbe ajánlott PP kondenzátoroknak még megpatkolva is "vödörhangja" van. A legszörnyűbb hogy nem mérhető. Sajnos nagyon kevés a vonatkozó szakirodalom, ami volt, amit találtam, elolvastam a témában. Semmi jóval nem kecsegtetnek. Viszont azt ami hallható, valahogy mérhető is, hisz fizikailag "rossz a hang". A módszeren agyalok hogy lehetne ezt megtenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 17:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.14. 16:35
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Gyöngyöshalász
Sziasztok!
Füles erősítő (Lehmann linear) csatoló kondit keresek. Az eredeti erősítőben 1,5uF Epcos MKP 654 van, megpatkolva 22nF Wima FKP2-vel. Az újabb kiadásoknál már 2,2uF Mundorf Mcap van, patkolás nélkül. Akartam rendelni Mcap-ot az audiophonics-ról, de a szállítási ár valami horror.
Érdekes hogy a Lehmann clone-oknál Epcos MKT kondit szoktak rakni Vishay bc-vel megpatkolva. (Ez utóbbiról nem derül ki a pontos tipus)
Tudnátok ajánlani valamit amit itthon is lehet kapni? Esetleg a mouser, de akkor a free shippinghez még válogatnom kell. :)
Nézegettem a JB Capacitors JFGC kondit a TME-nél, de nem tudom milyen minőséget képvisel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Mundorf Mcap, Sonopartnál szállítás 39000Ft felett 0Ft, alatta 1890Ft


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 19:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.14. 16:35
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Gyöngyöshalász
istvan01 írta:
Mundorf Mcap, Sonopartnál szállítás 39000Ft felett 0Ft, alatta 1890Ft

De jó! Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség