audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 362 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Én meg nem igen tudok válogatni... :lol:

Talán válassz egy ilyet:
Csatolmány:
20170706_100356.jpg
20170706_100356.jpg [ 247.29 KiB | Megtekintve 65027 alkalommal. ]

:P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 20:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Azt mondják, hogy jobb, mint a Superior Z-Cap, de inkább a Superior Z-Cap-ot preferálom, mert semleges a prezentációja. Szerintem a Jantzen Audio Silver Z-Cap a "audiophile" kondenzátor és a Jantzen Audio Superior Z-Cap a "zenei" kondenzátor.
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Én meg nem igen szeretem az ezüstözött dolgok hangját. Inkább a semlegesebb hangúakat, talán kis értékű kondikkal javítható még a Superior Z-Cap hangja is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 21:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Toto írta:
Idézet:
Azt mondják, hogy jobb, mint a Superior Z-Cap, de inkább a Superior Z-Cap-ot preferálom, mert semleges a prezentációja. Szerintem a Jantzen Audio Silver Z-Cap a "audiophile" kondenzátor és a Jantzen Audio Superior Z-Cap a "zenei" kondenzátor.
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Én meg nem igen szeretem az ezüstözött dolgok hangját. Inkább a semlegesebb hangúakat, talán kis értékű kondikkal javítható még a Superior Z-Cap hangja is.

Ez faßság. Fogalmad sincs egy jó minőségű ezüst vagy ezüstözött hangjáról.
A <10% értékű patkoló kondenzátorok semmit sem érnek, egy merő placebo...

Mi az, hogy zenei? micsoda hülyeség? torzít vagy nem torzít, és hol és mennyire?

Tudom, hogy internacionális baromságról van szó, de ez nem mentesít semmit és senkit.
Hülye kifejezés, ergo kéretik nem használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szabó Zoltán írta:
Ez faßság. Fogalmad sincs egy jó minőségű ezüst vagy ezüstözött hangjáról.
A <10% értékű patkoló kondenzátorok semmit sem érnek, egy merő placebo...

Mi az, hogy zenei? micsoda hülyeség? torzít vagy nem torzít, és hol és mennyire?

Tudom, hogy internacionális baromságról van szó, de ez nem mentesít semmit és senkit.
Hülye kifejezés, ergo kéretik nem használni.

Szerintem meg szálljál le rólam, meg az alacsony torzítású dolgaiddal is. Mert abszolút nem értek veled és a hozzászólásaid hangnemével egyet.
Hagy ne mondjak pár példát az internacionális baromságra...

Ami meg a patkoló kondik hatását illeti, lefogom tesztelni normálisan. Viszont sok helyen beváltak <10% értékűek eddig is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 22:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyébként a szerző meg is jegyzi, hogy szubjektív a véleménye, mint ahogy az enyém is.

Az lenne ideális, ha minden kondenzátort végigpróbálgatnék 120-150uF értékben, de vazze... nem elkókról beszélünk.
Így hát nem marad más, mint ár/minőség kategóriában találni egy jót. Szerintem a jantzenek jók.
Majd a STAX-al meghallgatom, hogy szól, és leírom, mit tapasztaltam.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 23:45 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
Toto írta:
Én meg nem igen tudok válogatni... :lol:

Talán válassz egy ilyet:
Csatolmány:
20170706_100356.jpg

:P

Semmitmondó HSZ-ekben nagyon jók vagytok - ez tiszta óvoda - nem látjátok!? Ki tud drágábbat fotózni... :lol:
Ilyen kondikat bárhol nézegethetünk a neten (vagy a dobozainkban), mi ebben az infó? Full OFF! :evil:
Most én is meg még jópáran fotózzuk be az alu/rézfóliás, akár teflon kondijainkat?

(Kérem törölni, ha a modik is úgy látják, illetve a hivatkozott HSZ-eket is! Pontosabban menjen OFF-ba, had röhögjön más is! :lol: )
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 01:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha figyelmesebben elolvastad volna a topikot látnád, hogy én azon vagyok, hogy 120-150uF értéket szeretném megoldani minél olcsóbban és lehetőleg minél jobban. Két egymásnak ellentmondásos feltétel. Így kerültek szóba ezek a kondik. Viszont szerintem tudod mi a röhejes? Ha valaki a preludium váltókészletével akar építeni valamit még 2017-ben... Na ez röhejes. Ezeket a kondikat rég el kellene felejteni... alig drágábban vannak jobbak. De szigorúan SZVSZ.

Ha van még ötlet 120-150uF-es értékre, nyugodtan leírhatjátok, le is fényképezhetitek akár... Mert én nem fogom a hangszórót leégetni a DC-vel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 08:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
Toto írta:
Idézet:
Azt mondják, hogy jobb, mint a Superior Z-Cap, de inkább a Superior Z-Cap-ot preferálom, mert semleges a prezentációja. Szerintem a Jantzen Audio Silver Z-Cap a "audiophile" kondenzátor és a Jantzen Audio Superior Z-Cap a "zenei" kondenzátor.
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Én meg nem igen szeretem az ezüstözött dolgok hangját. Inkább a semlegesebb hangúakat, talán kis értékű kondikkal javítható még a Superior Z-Cap hangja is.

Ez faßság. Fogalmad sincs egy jó minőségű ezüst vagy ezüstözött hangjáról.
A <10% értékű patkoló kondenzátorok semmit sem érnek, egy merő placebo...

Mi az, hogy zenei? micsoda hülyeség? torzít vagy nem torzít, és hol és mennyire ?

Tudom, hogy internacionális baromságról van szó, de ez nem mentesít semmit és senkit.
Hülye kifejezés, ergo kéretik nem használni.

Milyen egy jó ezüst(ös) kondi hangja?
Mennyit torzít és hol avagy mennyivel torzít többet/kevesebbet és hol egy másik, pl. minőségi PP kondihoz képest ?

Egyáltalán milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni?
Milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni a lehallgató berendezésünkön keresztül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 09:23 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
shany írta:
Milyen egy jó ezüst(ös) kondi hangja?
Mennyit torzít és hol avagy mennyivel torzít többet/kevesebbet és hol egy másik, pl. minőségi PP kondihoz képest ?

Egyáltalán milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni?
Milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni a lehallgató berendezésünkön keresztül?


A jó ezüst konidit egy alkalommal hallottam egy provizor összeállt rendszerben. Ahhoz, hogy meg tudjam ítélni milyen ahhoz ez nagyon kevés. Egyébként sem gondolom, hogy maga a vezető anyaga az egyedül meghatározó. Egy jó hangú vezetőt is le tud nullázni egy rossz dielektrikum, gyenge mechanikai kivitel, vékony vagy éppen nem jó technológiával létre hozott fegyverzet.
Arról már nem is beszélek, hogy csatolónak közel sem biztos hogy ugyan olyan jó egy kondi mint mondjuk váltóba.

A torzításról pedig annyit, hogy nézd meg mzperix méréseit a különféle ellenállásokról. Azokat mérte meg amiket hallani is lehet. Akik nem mértek csak halgattak elég rég emlegetik, hogy a vékony filmek bizony sokkal jobbak mint mint a vastagok. Nem éppen csak meghallható különbségről beszélnek.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 10:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Krizsi írta:
shany írta:
...
Mennyit torzít és hol avagy mennyivel torzít többet/kevesebbet és hol egy másik, pl. minőségi PP kondihoz képest ?

Egyáltalán milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni?
Milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni a lehallgató berendezésünkön keresztül?

...
A torzításról pedig annyit, hogy nézd meg mzperix méréseit a különféle ellenállásokról. Azokat mérte meg amiket hallani is lehet. Akik nem mértek csak halgattak elég rég emlegetik, hogy a vékony filmek bizony sokkal jobbak mint mint a vastagok. Nem éppen csak meghallható különbségről beszélnek.

Ez a torzításérzékelés témakör jóval messzebbre vezet, jó lenne kicsit konkrétabb/tudományosabb lenni.

Visszakonyarodva a kondikhoz, pl. egy Vcap Cutf és egy jó műszaki minőségű PP film kondi torzítása között - ha szokásos csatolóként alkalmazzuk, szokásos torzításmérésekkel - lehet mondjuk 0,00005% mért különbség, takán még sokkal kevesebb.
Egy alacsony torzítású erősítő+hangsugárzó páros 0,1-0,5% torzítást produkál és zenei tesztanyag eleve torz/harmonikusokban bővelkedő mivolta sem segíti a meghallgatásos tesztet.

Miért hallok jelentős különbséget ezen kondik között?
Miért nem egyszerű különbséget hallok közöttük, pl ez tiszta, a másik picit zavarosabb?
Miért hallok hangszínbeli különbséget, egyáltalán miért ennyire komplex a hallott különbség?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 17:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na elkezdtem csinálni a kondenzátor tesztet, immár STAX-el.
Az a poén, hogy már önmagában a Cross-CAP-el sem szól olyan szarul. Nem idegesítő hallgatni.
Bármelyik! elkó ettől sokkal rosszabbul szól, még patkolva is.

Aztán patkoltam Z-Cap-el. Hát, nem érzek katarzis mértékű javulást, talán a közép-magas tartomány tisztább valamennyivel, viszont legalább hajszálnyival jobb, és semmivel sem rosszabb.

Ami talán-talán hátrány, az a mély. Van mélye kb. 170 Hz-es 6dB/vágásnak, viszont egyértelműen lustább, brummogósabb, csatolókondi nélküli változathoz képest. De hát ez a középnél nem gond.

Viszont kipróbáltam utána csatolókondi nélkül... Azt a qrva mindenit b+!

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 18:06 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Na elkezdtem csinálni a kondenzátor tesztet, immár STAX-el.
Az a poén, hogy már önmagában a Cross-CAP-el sem szól olyan szarul. Nem idegesítő hallgatni.
Bármelyik! elkó ettől sokkal rosszabbul szól, még patkolva is.

Aztán patkoltam Z-Cap-el. Hát, nem érzek katarzis mértékű javulást, talán a közép-magas tartomány tisztább valamennyivel, viszont legalább hajszálnyival jobb, és semmivel sem rosszabb.

Ami talán-talán hátrány, az a mély. Van mélye kb. 170 Hz-es 6dB/vágásnak, viszont egyértelműen lustább, brummogósabb, csatolókondi nélküli változathoz képest. De hát ez a középnél nem gond.

Viszont kipróbáltam utána csatolókondi nélkül... Azt a qrva mindenit b+!

Írod mindezt úgy, hogy gondolom be sem járattad rendesen a kondikat. :shock: Ez így elég komolytalan vélemény....
Azért nem ártana egy hét járatás után újra ráhallgatnod.
S még valami, ha majd olyan hangszóróid lesznek, amelyek verik a STAX-ot, akkor kezdj aggódni a kondik használata miatt... ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 18:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem járattam be a kondikat, de majd bejáratódnak a tápszűrőben. ;)
Viszont nem hinném, hogy akár 200 üzemóra mellett sokkal jobban szólna a jelenlegi állapotához képest.
Hangszóróimmal nincs gond szerintem, persze egy jobb akusztikai környezet (és persze doboz) el kellene hozzá, hogy STAX-el szintben legyen.

Mindegy, jók ezek a kondik szerintem, de tényleg vannak jobbak, és jóval drágábban. Amit lehet, hogy beszerzek, jóval kisebb értékben, ha mégsem DSP-s lesz az aktív hangváltó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 18:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
shany írta:
Krizsi írta:
shany írta:
...
Mennyit torzít és hol avagy mennyivel torzít többet/kevesebbet és hol egy másik, pl. minőségi PP kondihoz képest ?

Egyáltalán milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni?
Milyen típusú és mértékű torzításokat vagyunk képesek érzékelni a lehallgató berendezésünkön keresztül?

...
A torzításról pedig annyit, hogy nézd meg mzperix méréseit a különféle ellenállásokról. Azokat mérte meg amiket hallani is lehet. Akik nem mértek csak halgattak elég rég emlegetik, hogy a vékony filmek bizony sokkal jobbak mint mint a vastagok. Nem éppen csak meghallható különbségről beszélnek.

Ez a torzításérzékelés témakör jóval messzebbre vezet, jó lenne kicsit konkrétabb/tudományosabb lenni.

Visszakonyarodva a kondikhoz, pl. egy Vcap Cutf és egy jó műszaki minőségű PP film kondi torzítása között - ha szokásos csatolóként alkalmazzuk, szokásos torzításmérésekkel - lehet mondjuk 0,00005% mért különbség, takán még sokkal kevesebb.
Egy alacsony torzítású erősítő+hangsugárzó páros 0,1-0,5% torzítást produkál és zenei tesztanyag eleve torz/harmonikusokban bővelkedő mivolta sem segíti a meghallgatásos tesztet.

Miért hallok jelentős különbséget ezen kondik között?
Miért nem egyszerű különbséget hallok közöttük, pl ez tiszta, a másik picit zavarosabb?
Miért hallok hangszínbeli különbséget, egyáltalán miért ennyire komplex a hallott különbség?

A különféle modulációs torzítások igen kis mértékben is rendkívül zavaróak tudnak lenni. Ha szól azonos amplitúdóval egy 440Hz (A1) meg egy 494,4Hz (E2), akkor a különbségük felharmonikusai is megjelennek felfelé és lefelé is.

Amúgy érdekes lehet ez az összefoglaló a torzításokról: http://www.parallelhomeaudio.net/TypesAudioDistortion.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 09:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Visszakonyarodva a kondikhoz, pl. egy Vcap Cutf és egy jó műszaki minőségű PP film kondi torzítása között - ha szokásos csatolóként alkalmazzuk, szokásos torzításmérésekkel - lehet mondjuk 0,00005% mért különbség, takán még sokkal kevesebb.
Egy alacsony torzítású erősítő+hangsugárzó páros 0,1-0,5% torzítást produkál és zenei tesztanyag eleve torz/harmonikusokban bővelkedő mivolta sem segíti a meghallgatásos tesztet.

Miért hallok jelentős különbséget ezen kondik között?
Miért nem egyszerű különbséget hallok közöttük, pl ez tiszta, a másik picit zavarosabb?
Miért hallok hangszínbeli különbséget, egyáltalán miért ennyire komplex a hallott különbség?

Talán ott kezdődik a probléma, hogy nem szokásos (THD, IMD) és audio analizátorral történő mérésre volna szükség, hanem valami teljesen másra pld.: nem szinuszos gerjesztéssel és időtartománybeli mérésre, ami nem vagy nagyon nehezen kivitelezhető.
De ha belegondol az ember, hogy egyáltalán milyen esélye van egy új mérési eljárás bevezetésének az audio iparban, akkor belátható, hogy sem a klasszikus műszereket gyártóknak sem az audio berendezéseket gyártóknak nem sok érdekük fűződik ahhoz, hogy a régi (jól?) bevált dolgok feledésbe merüljenek és legyen egy mindent eldöntő szám.

Addig is marad egy-egy fizikai tulajdonság egyedi vizsgálata, ahogy az ellenállás esetében is lehet otthoni körülmények között szignifikáns különbségeket találni.

(DA) Dielektromos abszorpcióra mérésére vannak kidolgozott módszerek. A gyakorlat egyébként azt mutatja, hogy van némi egyenes arányosság a DA és (DF) disszipációs faktor között. Utóbbi hálistennek jól mérhető és általában adatlapi érték. Ez a fajta hiba szinuszos gerjesztéssel egyáltalán nem érhető tetten.

ESR hőmrésklet függő, elkóknál kimérhető, szóval a kondenzárnál is létezhet disszipációs torzítás, annak ellenére, hogy alapjában reaktáns elem. A disszipácó jellege erősen hasonlíthat a gerjesztő szinuszéra, ami valószínüleg nem ugrasztja ki a nyulat a bokorból.

Mikrofónia, kapacitás moduláció is létező dolog, a cső barátok tisztában vannak ezzel. Hát, hogy miképp lehet mérni az jó kérdés. :)

A legklasszikusabb hiba talán a kapacitás feszültség függése, amire szintén léteznek módszerek.

Ezeken felül bizonyára van még jó pár kritikus paraméter, melyek többé-kevésbé játszhatnak egy konkrét pozícióban.

Valahol olvastam nem rég (már nem emlékszem hol, de ha megtalálom belinkelem), hogy 100Hz körüli mély hangok esteében 0.1-0.01% THD is érzékelhető és kimondottan a magas 17-19. felharmonikusokra vagyunk érzékenyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Krizsi írta:
A jó ezüst konidit egy alkalommal hallottam egy provizor összeállt rendszerben. Ahhoz, hogy meg tudjam ítélni milyen ahhoz ez nagyon kevés. Egyébként sem gondolom, hogy maga a vezető anyaga az egyedül meghatározó. Egy jó hangú vezetőt is le tud nullázni egy rossz dielektrikum, gyenge mechanikai kivitel, vékony vagy éppen nem jó technológiával létre hozott fegyverzet.
Arról már nem is beszélek, hogy csatolónak közel sem biztos hogy ugyan olyan jó egy kondi mint mondjuk váltóba.
Zene füleimnek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 09:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Szabó Zoltán írta:
A különféle modulációs torzítások igen kis mértékben is rendkívül zavaróak tudnak lenni...
Sőt főleg akkor, ha a nem linearitás, ami okozza ezt nem konzisztens, hanem pillanatról-pillanatra a zene tartalmától változik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 19:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
mzperx írta:
Valahol olvastam nem rég (már nem emlékszem hol, de ha megtalálom belinkelem), hogy 100Hz körüli mély hangok esteében 0.1-0.01% THD is érzékelhető és kimondottan a magas 17-19. felharmonikusokra vagyunk érzékenyek.
Az audio magazinos sorozatból amit vettél, az első cikkek egyike, amit olvastál a visszacsatolásról. Nekem az rémlik, hogy akkor beszéltél róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.29. 10:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
..
Talán ott kezdődik a probléma, hogy nem szokásos (THD, IMD) és audio analizátorral történő mérésre volna szükség, hanem valami teljesen másra pld.: nem szinuszos gerjesztéssel és időtartománybeli mérésre, ami nem vagy nagyon nehezen kivitelezhető.
...
Mikrofónia, kapacitás moduláció is létező dolog, a cső barátok tisztában vannak ezzel. Hát, hogy miképp lehet mérni az jó kérdés. :)

Valóban jó lenne pár újféle vizsgálati módszer. Pl. a kondenzátorok mikrofónia okozta paraméterváltozásairól a ClarityCap is megemlékezett már, de régebben én is vetettem fel akusztikus visszahatás-mérés gondolatát, komplett ( félvezetős ) erősítő esetében, mondván, hogy többféle alkatrésze érzékeny a mikrofóniára.



Látszólag nem kapcsolódik közvetlenül, de mégis. Volt egy mini tesztem 15cm-es drótdarabokkal, ezeknek a hangra gyakorolt hatását próbáltam.
( viewtopic.php?p=42685#p42685 )
Én úgy gondolnám, hogy ebben az estben igen nehéz mérni valamit, legalábbis a hangfrekvenciás sávban. A vezetékek összecsavarása lényegtelen, a dolog teljesen különálló drótok esetén is működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.29. 17:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.07. 00:22
Hozzászólások: 8
saját élményem a következő!
amit csak lehet magam építek. a hangsugárzómba a magas előtt ero mkt és mkp kombó volt (így adta a rajz) , már azon témáztam ki kel cserélnem a hangszórót (vifa ringdóm) mert valami nem oké.úgy döntöttem kicserélem a kondit JANTZEN Z-CAP-ra. azóta is vigyorgok ,pedig ennek pont 2 hete.be kéne foglalni az alkotmányba :egy jó sugárzóba magas elé ez a minimum.

üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.31. 08:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
Valóban jó lenne pár újféle vizsgálati módszer. Pl. a kondenzátorok mikrofónia okozta paraméterváltozásairól a ClarityCap is megemlékezett már, de régebben én is vetettem fel akusztikus visszahatás-mérés gondolatát, komplett ( félvezetős ) erősítő esetében, mondván, hogy többféle alkatrésze érzékeny a mikrofóniára.

Ezt a HFN&RR (Ben Duncan?) régesrég eljátszotta, következtetéseit annak rendje és módja szét is cincálták a tudomány emberei, és oda jutottak, hogy a vélt korreláció a tizenvalahányféle vizsgált paraméter (pl. akusztikai visszahatás, dielektromos veszteség) bármelyike és hangminőség között belemagyarázás szintű. (Talán még megvan az OSZK-ban, ha valaki kíváncsi a részletekre...)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.31. 09:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
bta írta:
Ezt a HFN&RR (Ben Duncan?) régesrég eljátszotta, következtetéseit annak rendje és módja szét is cincálták a tudomány emberei, és oda jutottak, hogy a vélt korreláció a tizenvalahányféle vizsgált paraméter (pl. akusztikai visszahatás, dielektromos veszteség) bármelyike és hangminőség között belemagyarázás szintű. (Talán még megvan az OSZK-ban, ha valaki kíváncsi a részletekre...)
erre gondoltál?
http://www.pearl-hifi.com/06_Lit_Archiv ... onents.pdf
ha ez nem az, akkor jöhetne ide...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.31. 21:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mzperx írta:

Igen, úgy tűnik, annak a cikknek a kivonata (de a téma itt nem ért véget... Collomsék jó szokása volt, hogy hifimagazinhoz képest alaposan körbejárták a kérdéseket).

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.03.07. 10:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
istvan01 írta:
Azért nem érdemes túlzásokba sem esni. A BG összes variációja elko szerkezetű, ahol egy feladat elkót kíván, vagyis relatív nagy kapacitás kis térfogatban, ott a BG kiváló választás (volt, amíg lehetett kapni). Ezzel együtt én csatoló funkcióba max 1-2uF-ig nem tenném be se tranyós sem csöves környezetbe, oda bőven van jobb választási lehetőség PP, teflon, olajpapír, csillám változatokból.

Én is így gondolom. Bár azért nehéz sokszor akár a mezei elkótól jobbat találni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 15:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Érdemes végignézni:

https://youtu.be/67M7fsbLUIU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 20:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szerintem is érdemes végignézni. A tipikus semmitmondás esete, háttérben a csillagok háborúja háttér, régi műszerekkel felépítve. Szuggesztív :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: miflex
HozzászólásElküldve: 2018.05.05. 21:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Itt:réz is van.

https://www.tme.eu/hu/katalog/audio-kon ... oducer=407


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.05.05. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
10u/600V, átmérő 96mm, hossz 210mm... Az árát ne is firtassuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.01. 21:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.05.31. 14:58
Hozzászólások: 114
Ezt ismeri valaki? Ilyesmik lehettek az egyik speci verzioju eag csövesben?
Jó nagyok és nehezek, szerintem olaj biztos van benne. A lába nem vonzódik mágneshez.
Csatolmány:
007E5925-DC06-4040-9FF8-FD33CC06FEFB.png
007E5925-DC06-4040-9FF8-FD33CC06FEFB.png [ 716.21 KiB | Megtekintve 59789 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.19. 23:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Sziasztok,
hangváltó kondi téma…
Napok óta kondenzátorokról olvasgatok, beszélgetek ismerősökkel és nem jutok dűlőre mi kerüljön a 3 utas scan speak illuminator és revelator (mély) driverekből álló hangváltómba… az értékek már a végső fázisban vannak, sok év alatt lettek finomhangolva a váltások közép és jobb kategóriás alkatrészekkel (mundorf fólia tekercsek, Jantzen standard és silver kondik, igaz a középnél épp Bennic van). Most jön a végső fázis, egy. kb max 4-600e es kerettel számolva meg akarom venni a lehető legjobb kondikat. Másodrendű váltás mindenhol, kell 8,2 mikro a magashoz, 5,6 mikro a középhez felülre (ez van párhuzamosan) és 100-110 mikro a közép alulvágásához. Sajnos ezek olyan értékek amikből Duelundot nem lehet ésszerű áron kihozni, de bypassnak tervezek venni (https://www.partsconnexion.com/DUELUND-79447.html) a 100-110 mikrohoz biztosan, az 5,6 mikrohoz nem tudom volna e értelme.
A német termékeket elkerülném mert nem nagyon hallok belőlük nagybetűs ZENÉT, (biztos akadhat persze ellenpélda) így a Mundorfok is kiesnének hacsak nem kapok több embertől egyöntetű nagyon erős rábeszélést…
Természetesen átrágtam magam párszor az ismert oldalon (http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html) de nem tudom mennyire lehet hinni neki. A V-cap okról viszont nem írnak… valaki esetleg találkozott már a termékeikkel hangváltóban? Nekem többek között ez jöhet szóba: https://www.partsconnexion.com/VCAP-71803.html szimpatikus is.
Szemezek még ezekkel: https://www.partsconnexion.com/AURIXO-79176.html vagy ezzel: https://www.hificollective.co.uk/catalo ... ylene.html
Esetleg egy ilyen Jensen? https://www.partsconnexion.com/JENSEN-78833.html -illetve esetemben kettő oldalanként
Szóval elsősorban a közép alsó vágásához szükséges 110 mikroval vagyok tanácstalan. (vagy. információ híjján. Egyáltalán Polypropylene vagy valami olajozott cucc mint a V-cap?
Tekercseknél hasonlított valaki össze. mondorf fóliát a Jantzen wax fóliákkal vagy normál fóliákkal?
Üdv a tapasztalattal rendelkezőknek!
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 00:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap ... v.html?p=3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 01:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Barth Ida írta:
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap-claritycap-solen-audio-capacitors/alcap-electrolytic-capacitors-high-power-100v.html?p=3

Ha ezt nekem szántad, biztosan az a minőségi kategória amire én gondolok, a szinte filléres árával?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 10:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
VanikZoltan írta:
A V-cap okról viszont nem írnak…

Ugyan nem hangváltóban, hanem csatolóként, de én -ahol lehet, és megéri- V-Cap-ot használok. A rézfóliás szerintem csak ízlésben különbözik a Duelund hasonló termékeitől (no meg "olcsóbb").

A 100u kategóriában bajban leszel, ilyeneket inkább tápba gyártanak.

Ha nekem kellene válogatni, az alábbiakat -a felsorolás semmilyen sorrendet nem jelöl!- próbálnám ki először (szinte biztos, hogy bypass-olni kell őket):
ASC https://www.partsconnexion.com/ASC-68557.html
ClarityCap https://www.partsconnexion.com/CLARITY-77660.html
Obbligato https://www.hificollective.co.uk/catalo ... 8_443.html
Jantzen https://www.partsconnexion.com/product49164.html

Egyébként szerintem a hangváltó alkatrész választás még nagyobb lutri, mint a csatolóé, mivel a rendszer -végképp nem elhanyagolható- "hibáit" is kompenzálni kell a megfelelő alkatrész választással, akár azon az áron is, hogy paraméterekben "rosszabb" alkatrészt használsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 11:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
euro21 írta:
VanikZoltan írta:
A V-cap okról viszont nem írnak…

Ugyan nem hangváltóban, hanem csatolóként, de én -ahol lehet, és megéri- V-Cap-ot használok. A rézfóliás szerintem csak ízlésben különbözik a Duelund hasonló termékeitől (no meg "olcsóbb").

A 100u kategóriában bajban leszel, ilyeneket inkább tápba gyártanak.

Ha nekem kellene válogatni, az alábbiakat -a felsorolás semmilyen sorrendet nem jelöl!- próbálnám ki először (szinte biztos, hogy bypass-olni kell őket):
ASC https://www.partsconnexion.com/ASC-68557.html
ClarityCap https://www.partsconnexion.com/CLARITY-77660.html
Obbligato https://www.hificollective.co.uk/catalo ... 8_443.html
Jantzen https://www.partsconnexion.com/product49164.html

Egyébként szerintem a hangváltó alkatrész választás még nagyobb lutri, mint a csatolóé, mivel a rendszer -végképp nem elhanyagolható- "hibáit" is kompenzálni kell a megfelelő alkatrész választással, akár azon az áron is, hogy paraméterekben "rosszabb" alkatrészt használsz.


Amiket linkeltél azok nagyrészt tápokba való kondik... (Jantzent kivéve)
Szerencsére elmondhatom hogy a rendszer hibáit nem nagyon kell kompenzálni, a Jenő által tuningolt Philips CD100 al és a szintén általa gyártott és tervezett V-Fet SRPP vel (mindkettő megtalálható itt a fórumon) amennyire lehet kimaxoltam a lánc elejét, kábelek is rendben vannak.
A magashoz úgy döntöttem megveszem a Jupiter rézfóliásat, a közép alulvágásához szükséges 110 mikronál nehéz a döntés. Ezek között variálok, a drágábbtól az olcsóbbig:
https://www.hangtechnikakft.hu/hangsuga ... -70mm-4923
https://www.partsconnexion.com/VCAP-71803.html
+ 1-1 10mikrós változat
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... o-oil.html
+
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... d-oil.html
Meg lehet Supreme is, a mundorfnál azért van variációs lehetőség...
https://www.partsconnexion.com/auricap- ... itors.html
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... 10094.html
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... ylene.html
+
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... ylene.html
Szóval mindent átnézve ezek közül kellene választanom, úgy hogy egyiket sem ismerem csak olvasni lehet róluk, de a jensenről nem sok minden van, és a V-capról is alig..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 11:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
VanikZoltan írta:
a rendszer hibáit nem nagyon kell kompenzálni

Hangváltóról beszéltünk, ahol a "rendszer" a hangszórók és akusztikai komponensek. Azok anomáliái nagyságrendekkel haladják meg az átviteli lánc más komponenseikét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 12:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
VanikZoltan írta:
Sziasztok,
hangváltó kondi téma…

Napok óta kondenzátorokról olvasgatok, beszélgetek ismerősökkel és nem jutok dűlőre mi kerüljön a 3 utas scan speak illuminator és revelator (mély) driverekből álló hangváltómba… az értékek már a végső fázisban vannak, sok év alatt lettek finomhangolva a váltások közép és jobb kategóriás alkatrészekkel (mundorf fólia tekercsek, Jantzen standard és silver kondik, igaz a középnél épp Bennic van).

de bypassnak tervezek venni (https://www.partsconnexion.com/DUELUND-79447.html) a 100-110 mikrohoz biztosan, az 5,6 mikrohoz nem tudom volna e értelme.

Zoli


Szia!

Ha már Mundorf fólia tekercsek vannak, akkor nehéz lesz tovább lépni (és értelmetlen is)

Az 5% alatti patkolás (bypass) haszontalan szerintem, tápnál is és hangváltóban is.
A 10% már hallható.

S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 15:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
A középhez leszűkítettem ezekre a szóba jöhető kondikat:

https://www.partsconnexion.com/VCAP-71803.html

https://www.hificollective.co.uk/catalo ... 10094.html

https://www.hificollective.co.uk/catalo ... o-oil.html

Oldalanként kettő fog kelleni plusz egy 10-12 mikrós.
Ha valaki ismeri őket vagy valamelyiket ne fogja vissza magát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 15:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
VanikZoltan írta:
Barth Ida írta:
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap-claritycap-solen-audio-capacitors/alcap-electrolytic-capacitors-high-power-100v.html?p=3

Ha ezt nekem szántad, biztosan az a minőségi kategória amire én gondolok, a szinte filléres árával?


A 100 mikrós ügyet nehéz megoldani értelmesen. Ez az Alcap meglepő, de millió feletti dobozokban is van, innen el lehet indulni. Ha tényleg rászánod magad a komolyabb alkatrészekre, az Acoustic Dimension-nél van 47u 600V-os réz Duelund, párhuzamosan kötögetve többet el lehet komolyabb kapacitás értékeket is érni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 17:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Barth Ida írta:
VanikZoltan írta:
Barth Ida írta:
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap-claritycap-solen-audio-capacitors/alcap-electrolytic-capacitors-high-power-100v.html?p=3

Ha ezt nekem szántad, biztosan az a minőségi kategória amire én gondolok, a szinte filléres árával?


A 100 mikrós ügyet nehéz megoldani értelmesen. Ez az Alcap meglepő, de millió feletti dobozokban is van, innen el lehet indulni. Ha tényleg rászánod magad a komolyabb alkatrészekre, az Acoustic Dimension-nél van 47u 600V-os réz Duelund, párhuzamosan kötögetve többet el lehet komolyabb kapacitás értékeket is érni.


Na de a milliós feletti dobozokban jelútban van vagy párhuzamosan? Nem mindegy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 21:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
VanikZoltan írta:
Barth Ida írta:
VanikZoltan írta:
Barth Ida írta:
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap-claritycap-solen-audio-capacitors/alcap-electrolytic-capacitors-high-power-100v.html?p=3

Ha ezt nekem szántad, biztosan az a minőségi kategória amire én gondolok, a szinte filléres árával?


A 100 mikrós ügyet nehéz megoldani értelmesen. Ez az Alcap meglepő, de millió feletti dobozokban is van, innen el lehet indulni. Ha tényleg rászánod magad a komolyabb alkatrészekre, az Acoustic Dimension-nél van 47u 600V-os réz Duelund, párhuzamosan kötögetve többet el lehet komolyabb kapacitás értékeket is érni.


Na de a milliós feletti dobozokban jelútban van vagy párhuzamosan? Nem mindegy...


Sorosan!
Egyszer megpróbáltam fólia kondikkal helyettesíteni egyet és durva hangi visszaesést tapasztaltam. Szóval nem olyan rossz az az Alcap. Persze szorul kifele a drágább produktokból, mert van már sok alternatíva, de kezdésnek jó lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 21:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
A 100 mikrós ügyet nehéz megoldani értelmesen. Ez az Alcap meglepő, de millió feletti dobozokban is van, innen el lehet indulni. Ha tényleg rászánod magad a komolyabb alkatrészekre, az Acoustic Dimension-nél van 47u 600V-os réz Duelund, párhuzamosan kötögetve többet el lehet komolyabb kapacitás értékeket is érni.[/quote]

Na de a milliós feletti dobozokban jelútban van vagy párhuzamosan? Nem mindegy...[/quote]

Sorosan!
Egyszer megpróbáltam fólia kondikkal helyettesíteni egyet és durva hangi visszaesést tapasztaltam. Szóval nem olyan rossz az az Alcap. Persze szorul kifele a drágább produktokból, mert van már sok alternatíva, de kezdésnek jó lehet.[/quote]

A kezdés már vagy 6 éve volt... :) Ez már a vége, ha nem derült volna ki a beirományokból. De mivel nagyon olcsó, lehet belőle venni kiváncsiságból, hangfalépítő barátom majd hasznát veszi ha én épp nem.
Ez a Duelund viszont felkeltette. az érdeklődésem, gyakorlatban nem látom hol lehetne venni, pedig az kiderült hogy elvileg többféle értékben is létezik 50 mikróig. Írtam az oldalra, a Duelundnek is direktben, meg a Krahling Zolinak is. Kiváncsi leszek lehet e szerezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.22. 08:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
VanikZoltan írta:
Na de a milliós feletti dobozokban jelútban van vagy párhuzamosan? Nem mindegy...

Hogy párhuzamosan mennyire van a jelútban, azt majd a "fül" megmondja. A hangminőség halála, amikor mindent előre "kiokoskodunk", és egyszerűen nem hisszük el, hogy a valóságban nem egészen úgy mennek a dolgok, ahogyan elképzeltük.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.01.22. 13:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Barth Ida írta:
VanikZoltan írta:
Barth Ida írta:
https://www.falconacoustics.co.uk/alcap-claritycap-solen-audio-capacitors/alcap-electrolytic-capacitors-high-power-100v.html?p=3

Ha ezt nekem szántad, biztosan az a minőségi kategória amire én gondolok, a szinte filléres árával?


A 100 mikrós ügyet nehéz megoldani értelmesen. Ez az Alcap meglepő, de millió feletti dobozokban is van, innen el lehet indulni. Ha tényleg rászánod magad a komolyabb alkatrészekre, az Acoustic Dimension-nél van 47u 600V-os réz Duelund, párhuzamosan kötögetve többet el lehet komolyabb kapacitás értékeket is érni.


Ezt az infót nagyon köszönöm, rámentem a duelundokre! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.03.07. 19:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Jelentés a kút mélyéről: az 5. ezüst Jensen kondi döntött úgy, hogy nem csak az AC-t, de a DC-t is elkezdi vezetni.
Kiváló alkalom, hogy elkalandozzunk a mylar/ezüst felségterületre, már csak az összehasonlíthatóság kedvéért.

Appropo: nem kell valakinek 1db 220nF1000V-os ezüst/PIO Jensen? 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.28. 09:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Sziasztok!

Szeretnék felújítani egy régebbi műszert (AP SYS-1), és a kérdésem az, hogy milyen elkókat érdemes berakni? Nyilván itt most audio szempontok nem játszanak, csakis megbízhatóság/minőség (technikai paraméterek).

Panasonic-kal szemezek, de nem tudom, melyik széria az ajánlott.

Főleg 47uF-330uF (50V-ig) közötti pufferekről van szó, illetve 1uF-4.7uF (35V-ig) hidegítőkről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.28. 16:43 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A hosszú élettartamú (Long Life) kondik között keresgélj, több megbízható gyártónak is vannak ilyen szériái, pl.:
https://www.tme.eu/hu/katalog/tht-105de ... 1438287%3B
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.29. 19:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Ha valaki a preludium váltókészletével akar építeni valamit még 2017-ben... Na ez röhejes.

2019-ben még röhejesebb :mrgreen: :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.08.14. 11:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok,
Egy kis segítség kellene.
Melyik megoldásnak van elvileg kisebb szivárgó árama?
- sima polár elektrolit kondenzátornak
- ugyanolyan anyagokból felépített bipolár kondinak, aminek a tervezési paraméterei ugyanazok?
Sajnos a kinézett típusok adatlapjai nem állnak rendelkezésre.
üdv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2020.08.13. 08:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez szerintetek mennyire jó audio-s tápegységekbe :

https://www.ebay.com/itm/AudioJade-33uF ... 4361610034

Van belőle pár darabom.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2020.08.13. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Ezek elég jó ipari kondik. Nagy valószínűséggel jó lesz tápba. Láttam hasonlókat high-end készülékekben :D

Nekem nagyobb értékű, csavaros kivitelű Rifa elkóim vannak. Nagyon jó kondik táppufferként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 362 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség