audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 15:35 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:53
Hozzászólások: 172
Végignézve a Fórumunk témáit és altémáit, nem találtam olyat, ami különböző DIY elektronikáik dobozaival, fém, fa, üveg vagy műanyag részeinek konstrukciós kérdéseivel foglalkozik. Ezért ide az Egyéb rovatba írom a kérdésemet. Ha nem ide való, akkor kérek egy moderátort, hogy helyezze át a megfelelő rovatba!

Amiben az információs segítségeteket kérem, az az, hogy hol vállalnak tömör vörös és/vagy sárgaréz aranyozását. Természetesen megfelelő térítés ellenében. Néhány mikrométeres aranyozási vastagságról lenne szó, kimondottan korrózióállósági szempontok miatt. A felület nagysága úgy kb. 10 - 15 cm^2 körüli.
Személy-, cégnév, telefonszám, cím vagy honlapcím ami segítene.

Köszönöm szépen előre is azoknak, akik hasznos információt tudnak adni!

Zero Albedo

_________________
▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒Salute!▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 20:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
a pénzverdében vállalják, mi nyákot szoktunk ott ezüstöztetni, aranyoztatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 22:18 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:53
Hozzászólások: 172
Köszönöm szépen akki!

Már csak a Pénzverde címét/telefonszámát kell megszereznem, mert állítólag a Könyves Kálmán krt - Üllői út sarkáról elköltöztek. Lehet, hogy a Metal-Art Részvénytársaság néven tevékenykednek manapság?

_________________
▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒Salute!▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 22:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Budapest
A Conrad-nál lehet kapni kontaktaranyozót. Az egyik rokonom sokat használta érintkezőkhöz (elemes rásegítéssel) és arra is, amire Neked kell. Az eredmény nagyon jó lett, ha jól emlékszem egy adaggal viszonylag nagy felületet tudott bearanyozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 22:30 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
zeroalbedo írta:
Köszönöm szépen akki!

Már csak a Pénzverde címét/telefonszámát kell megszereznem, mert állítólag a Könyves Kálmán krt - Üllői út sarkáról elköltöztek. Lehet, hogy a Metal-Art Részvénytársaság néven tevékenykednek manapság?


Igen, ez a nevük
Ma délelött még ott voltak, kapuban raktam ki a barátomat, vitt be egy nagy nyákadagot. Üllöi út felöl van a bejárat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.06.29. 21:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Sziasztok!

A mellékelt képen egy érintőgomb egyik fele található. A problémám az, hogy megkezdte az idő vasfoga, és korrodálódott. Szeretném újra fényessé tenni, a lehető legegyszerűbb/legolcsóbb módon. Elvittem az említett pénzverdébe, de ott nem vállalták be, mert túl pici stb.

Az első kérdés, hogy gyárilag milyen bevonat lehet rajta (cink vagy nikkel)? Elvileg a külső bevonat alatt rezezés található.


Csatolmányok:
gomb.jpg
gomb.jpg [ 16.95 KiB | Megtekintve 23236 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.06.30. 10:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Krómozásban érdemes esetleg gondolkozni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.06.30. 19:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szánom bánom bűneimet, és kérek engedélyt megszólalni vigyázállás mellett itten a demokráciában.
Na szóval Nevada, én azt tudom ajánlani neked, hogy a Conrádban lehet kapni aranyozó folyadékot igen kis mennyiségben, de viszont drágán. Ezt a cuccot nagyon lezsírtalanítod mondjuk Fotolakk ekőhívó oldattal, ami közönséges NaOH, és a világ legjobb zsírtalanítója, de jó a trisó is (trinátrium- foszfát) Aztán deszt vízzel jól lemosod, és bekened azzal az aranyozóval, ahogy írja a leírása. Itt írták már, hogy nem jó, de sajna azok nem értettek a kémiához. Én már használtam ezt az aranyozót, nagyon jó pl parasztvakításra a NYÁK lemez rézvezetőjére. Egyből duplát lehet kérni érte, mert aranyozott. :lol: :lol: Egyébként meg az egész aranyozás, ezüstözés, stb. egy marhaság, ugyanis határréteg van, ami megakasztja az elektronutak kialakulását. Józan ésszel belegondolva, , aki tanult fizikát, meg kémiát, (viszont számtek iskolában ezt nem említik) az tudja mi az elemek közötti határréteg, s mivel van szennyezve. Nem véletlen, hogy a jó hangot szerető nyugodt emberek, akik nem szedik szét a csatlakozásukat mondjuk évente, azok veres rézből, tehát tiszta elemi rézből esztergáltatnak maguknak cstlakozót. Csúnya, de jó, ha a két érintkező elem felületét nem hadják oxidálódni pl. úgy, hogy lekenik savmentes szilikonzsírral. Ehhez képest egy "aranyozott" WBT kutya f@rok, kutya "farkát" a kutya hasaalján képzeld el. :) Kíváncsi vagyok, mikor köszönt ez vissza a hifi "társadalomban", mint az este jó a hang magyarázata. :roll:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.06.30. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
én csiáltatnék egyet rozsdamentes acélból.Nem egy bonyolult alkatrész.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.07.01. 10:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
dys-cus írta:
Szánom bánom bűneimet, és kérek engedélyt megszólalni vigyázállás mellett itten a demokráciában.
Na szóval Nevada, én azt tudom ajánlani neked, hogy a Conrádban lehet kapni aranyozó folyadékot igen kis mennyiségben, de viszont drágán. Ezt a cuccot nagyon lezsírtalanítod mondjuk Fotolakk ekőhívó oldattal, ami közönséges NaOH, és a világ legjobb zsírtalanítója, de jó a trisó is (trinátrium- foszfát) Aztán deszt vízzel jól lemosod, és bekened azzal az aranyozóval, ahogy írja a leírása. Itt írták már, hogy nem jó, de sajna azok nem értettek a kémiához. Én már használtam ezt az aranyozót, nagyon jó pl parasztvakításra a NYÁK lemez rézvezetőjére. Egyből duplát lehet kérni érte, mert aranyozott. Egyébként meg az egész aranyozás, ezüstözés, stb. egy marhaság, ugyanis határréteg van, ami megakasztja az elektronutak kialakulását. Józan ésszel belegondolva, , aki tanult fizikát, meg kémiát, (viszont számtek iskolában ezt nem említik) az tudja mi az elemek közötti határréteg, s mivel van szennyezve. Nem véletlen, hogy a jó hangot szerető nyugodt emberek, akik nem szedik szét a csatlakozásukat mondjuk évente, azok veres rézből, tehát tiszta elemi rézből esztergáltatnak maguknak cstlakozót. Csúnya, de jó, ha a két érintkező elem felületét nem hadják oxidálódni pl. úgy, hogy lekenik savmentes szilikonzsírral. Ehhez képest egy "aranyozott" WBT kutya f@rok, kutya "farkát" a kutya hasaalján képzeld el. :) Kíváncsi vagyok, mikor köszönt ez vissza a hifi "társadalomban", mint az este jó a hang magyarázata. :roll:


Szép eszmefuttatás csak sok benne a tévhit babona (a hülyeséget írtam így, hogy ne legyen bántó :) )
A selective gold azt jelenti hogy csak a forrasztási pontok vannak pár mikron vastagon aranyozva ami forrasztáskor eldiffundál a forrasz anyagba. Ez a nyák felhasználásáig védi a réz felületet az oxidációtól, hogy ne kelljen lónyállal szilikonnal meg mamut hájjal összekenni. Aztán meg betonos spaklival kell lekaparni :): A többi helyen forrasztásgátló réteg található amit ha lekaparsz nincs alatta csak réz vagy nyák. Igaz hogy van extra költsége de egyáltalán nem extra 130*180 as 2 rétegű nyáknál darabonként ~800Ft-ra jött ki. Pozitív hatása, hogy segíti a forraszanyag terülését. Az egész aranyozás fő oka amúgy az ha nem otthon egy szál pákával oldasz meg mindent, hanem forrasztó kemencében vagy hullámforrasztással ültetik be a nyákot akkor nem okos ónoztatni a felületet mert a forrasztásgátló alatt megfolyik az ón és tönkreteheti a forrasztásgátló réteget.

Nem tudom szó nélkül "hadni", hogy a WBT-s csatlakozó frusztrációd nem több, mint egy magyarázat arra, hogy azért van Zsigulid mert az Audi klímájától begyullad a szemed. Kíméletesebb példával élve nem csak az eldobható Casio mutatja az időt hanem a patek philippe is. Van aki azért is hajlandó pénzt fizetni mert valami úgy néz ki vagy olyan az értéke, független a tudásától, ezért csak az olyan ember ítél el másokat akinek a saját életével van valamilyen problémája (nyűgje, nyomora).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.07.01. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tom314 írta:
Szép eszmefuttatás csak sok benne a tévhit babona (a hülyeséget írtam így, hogy ne legyen bántó )
A selective gold azt jelenti hogy csak a forrasztási pontok vannak pár mikron vastagon aranyozva ami forrasztáskor eldiffundál a forrasz anyagba. Ez a nyák felhasználásáig védi a réz felületet az oxidációtól, hogy ne kelljen lónyállal szilikonnal meg mamut hájjal összekenni. Aztán meg betonos spaklival kell lekaparni :): A többi helyen forrasztásgátló réteg található amit ha lekaparsz nincs alatta csak réz vagy nyák. Igaz hogy van extra költsége de egyáltalán nem extra 130*180 as 2 rétegű nyáknál darabonként ~800Ft-ra jött ki. Pozitív hatása, hogy segíti a forraszanyag terülését. Az egész aranyozás fő oka amúgy az ha nem otthon egy szál pákával oldasz meg mindent, hanem forrasztó kemencében vagy hullámforrasztással ültetik be a nyákot akkor nem okos ónoztatni a felületet mert a forrasztásgátló alatt megfolyik az ón és tönkreteheti a forrasztásgátló réteget.

Nem tudom szó nélkül "hadni", hogy a WBT-s csatlakozó frusztrációd nem több, mint egy magyarázat arra, hogy azért van Zsigulid mert az Audi klímájától begyullad a szemed. Kíméletesebb példával élve nem csak az eldobható Casio mutatja az időt hanem a patek philippe is. Van aki azért is hajlandó pénzt fizetni mert valami úgy néz ki vagy olyan az értéke, független a tudásától, ezért csak az olyan ember ítél el másokat akinek a saját életével van valamilyen problémája (nyűgje, nyomora).

Teljesen igazad van Tom. Csak van egy-két dolog, amire felhívnám a figyelmed:
1, Én nem nagyiparról beszéltem, ezért a határ innenső oldalán selective gold sincs, viszont többször láttam olyan tuningot, modifikációt, ahol az utólag a modifikáló által beépített NYÁK volt így learanyozva, MINDENÜTT. Conráddal. :lol: Erről beszéltem. Értelmezd át mégegyszer, mert elsőre nem sikerült. Mint igazi és régi diy-er teszek arra, hogy a nagyipar mit csinál.
2, Látom elkeseredetten idézed a helyesírási hibát. Ha pedagógus vagy, akkor neveld a rád bízott gyerekeket. Ha nem, akkor meg tudd, hogy a feleségem az, mármint pedagógus, sőt iskola igazgató, tehát majd ő kijavít engem ha kell. Remélem nem veszed ezt zokon.
3, Nem csak a WBT-től írtózok, hanem az összes drága, agyon hypolt vacaktól. Igen, nem hiszek benne. Ezért utálnak is a pénzüket azzal fitoktatók, akiknek telik ilyen "csodákra". Nos lehet nyomorgok, de inkább a repülőmre költök, mint egy szar WBT-re, vagy akármire, főleg ha ugyanabban az utcában készül mint az 500-Forintos kínai. Tehát nincs nyűgöm sem. Ha már itt tartunk megkérezem hogy talán pszihológus vagy, hogy itt próbálsz engem kioktatni? Nem kértelek rá.
4, Azt hiszem Nevadának adtam tanácsot, nem neked. Ha majd neked adok, akkor szólj be. Jó?
5, Ezexerint te mániákus csatlakozó hívő vagy. Tőlem lehetsz, én erre csak ezt csinálom: :lol:
Mégvalamit: Nem sértődtem meg. Nem is szoktam. Csak nehezen viselem a hülyeséget, meg meg is mondom a véleményem. Találd ki, hogy miért. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Réz aranyozás
HozzászólásElküldve: 2016.07.14. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
A megoldás végül a krómozás lett.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség