audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 09:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Erősen gondolkodom már egy ideje egy 230V hálózatifeszültséget stabilizáló készüléken. Hogy ne legyen monstrum, sem kapcsolóüzemű és még a nagyfesszel se kelljen különösen bajlódni a benne lévő analóg teljesítmány végfok +/-30V(20A) tartományban lenne képes korrigálni az 50Hz-et, természetesen elég kis torzitással (<=0,1%) és alacsony kiementi ellenállással. A szabályzáshoz szükséges alapjelet egy AD9832BRUZ DDS szolgáltatná, amit egy STM32F446 mikro vezérelné és adná hozzá a teljesen szoftveres PLL funkciót. Egyenlőre ott tart a dolog, hogy egy Nucleo-64 demó panellel megpróbálom programozni a DDS-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 09:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ilyenen én is gondolkodok, csak talán egyszerűbben. De a megoldás messze van még.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 09:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
mzperx írta:
Erősen gondolkodom már egy ideje egy 230V hálózatifeszültséget stabilizáló készüléken. Hogy ne legyen monstrum, sem kapcsolóüzemű és még a nagyfesszel se kelljen különösen bajlódni a benne lévő analóg teljesítmány végfok +/-30V(20A) tartományban lenne képes korrigálni az 50Hz-et, természetesen elég kis torzitással (<=0,1%) és alacsony kiementi ellenállással. A szabályzáshoz szükséges alapjelet egy AD9832BRUZ DDS szolgáltatná, amit egy STM32F446 mikro vezérelné és adná hozzá a teljesen szoftveres PLL funkciót. Egyenlőre ott tart a dolog, hogy egy Nucleo-64 demó panellel megpróbálom programozni a DDS-t.

A téma igazán hiánypótló. Kíváncsian várjuk az eredményeket! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 09:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Annó építettünk ilyet. No persze erősen analóg kivitelben :)
230V egyenirányítás, kis torzítású 50Hz-es, wien hidas oszcillátorral vezérelt MOSFET végfok, kimenő trafóval.
Nem volt kicsi, és úgy 300W-ot tudott leadni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 10:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
Erősen gondolkodom már egy ideje egy 230V hálózatifeszültséget stabilizáló készüléken. Hogy ne legyen monstrum, sem kapcsolóüzemű és még a nagyfesszel se kelljen különösen bajlódni a benne lévő analóg teljesítmány végfok +/-30V(20A) tartományban lenne képes korrigálni az 50Hz-et, természetesen elég kis torzitással (<=0,1%) és alacsony kiementi ellenállással...
És a végfok közvetlenül sorba lenne kötve a hálózattal, vagy pedig egy (pl. 1:1-es) soros trafóval? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 10:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
DöG írta:
És a végfok közvetlenül sorba lenne kötve a hálózattal, vagy pedig egy (pl. 1:1-es) soros trafóval? :)
Jó a kérdés. Először abban gondolkodtam, hogy egy 4:1 fesz. áttételű soros injektáló trafóval lenne bejátszva a hiba. De aztán elvetettem ezt a verziót és inkább afelé hajlok, hogy csak csücsüljön a végfok földje a fázison... Utóbbinak meg van az az előnye, hogy DC-ét is ki lehet korrigálni a trafós megoldással szemben, viszont a végfoknak le kell tudnia kezelni a teljes kimenő áramot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 15:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Hiánypótló a téma, de felvet pár kérdést is bennem...
Melyik a jobb irány? Kijavítani a hálózati feszültséget, vagy tisztát létrehozni? (Lehet hogy az alkatrészár dönt? :roll: )

A mai világban, a második lehetőségre valami sajti HSZ-éhez hasonló jutna eszembe:
Kis torzítású oszcillátor => 230VAC-s hálózatról direktben járó D-osztályú erősítő => 300-500VA-es transzformátor. Na ezt sem lenne piskóta összehozni! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 17:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
deeraudio írta:
...Melyik a jobb irány? Kijavítani a hálózati feszültséget, vagy tisztát létrehozni? (Lehet hogy az alkatrészár dönt? :roll: )

A mai világban, a második lehetőségre valami sajti HSZ-éhez hasonló jutna eszembe:
Kis torzítású oszcillátor => 230VAC-s hálózatról direktben járó D-osztályú erősítő => 300-500VA-es transzformátor...
Nem lehet kapni készen is ilyen szinuszos kimenetű invertereket (vagy villanymotorhoz frekiváltót)? :roll:
Egyébként így nagyságrenddel nagyobb teljesítmény kell, mint egy hibajavítónak (ugyanakkora terheléshez)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én eleve kiakarom hagyni az oszcillátort. Hibajelet képeznék, amit invertálni szeretnék, és azt hozzáadni a hálózathoz. Még ez a hozzáadás nincs meg. Komoly szabályozás technikai probléma. 500Watt alatt nincs értelme. Csak a végfokom 300Wattot hamikázik. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 17:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Idézet:
Nem lehet kapni készen is ilyen szinuszos kimenetű invertereket (vagy villanymotorhoz frekiváltót)? :roll:
Egyébként így nagyságrenddel nagyobb teljesítmény kell, mint egy hibajavítónak (ugyanakkora terheléshez)...

Gondolkodtam motor-generátor kapcsoláson és frekiváltóval szépséges 50 Hz-t csinálni, de jobb megoldás a színusz sapka cserélő, aminek a rajzát felraktam.
Pár ezer Ft az anyagköltsége, kb. 30W-os hf végfok csinálja benne az új sipkát.
1500W-ig jó, az már döfi.
Csináltam 2 garnitúra nyákot, majd téli estéken összerakom.
A nyákok még fotolakkosak, majd lemosom beültetés előtt, addig se oxidálódik.
A másik lehetőségről még nem tudok nyilatkozni, ötezerért házhoz hozták, így nem tétováztam.
Kb. 50 kg-jával egy EL84-es erősítő dolgozik benne egy mágnes söntös szabályozással.
Bizonyára jó lomha lehet, ami előny talán. Stabilizál az biztos, ami pl. mérésekhez nem hátrány, hogy egy paramétert ez állandósítani képes.


Csatolmányok:
stabi_ötér.jpg
stabi_ötér.jpg [ 282.8 KiB | Megtekintve 34131 alkalommal. ]
sipka.jpg
sipka.jpg [ 475.02 KiB | Megtekintve 34137 alkalommal. ]
sipka1.jpg
sipka1.jpg [ 221.05 KiB | Megtekintve 34137 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 18:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DöG írta:
...Nem lehet kapni készen is ilyen szinuszos kimenetű invertereket (vagy villanymotorhoz frekiváltót)? :roll:
Egyébként így nagyságrenddel nagyobb teljesítmény kell, mint egy hibajavítónak (ugyanakkora terheléshez)...

A szinuszos inverter biztosan jóval nagyobb zajjal és torzítással dolgozik, mint egy erre kihegyezett D-osztályú megoldás...

Szóval a bekerülési költség lehet a döntő tényező... Persze csak akkor ha a minőségbeli eltérés kicsi, vagy nem számottevő. Ehhez azonban össze kéne hallgatni a két féle rendszert, csak akkor dőlne el a kérdés. :roll:
A hibajavítós megoldás biztosan olcsóbb, egyszerűbb, kisebb és könnyebb, illetve magasabb teljesítményigény estén csak ez lehet az irány... :mrgreen:

Azonban azt gondolom a lejátszók és az előfokok táplálásához érdemes lenne a lehető legfüggetlenebb, legzajtalanabb és legkisebb torzítású "szinuszújraelőállítós" - "kimenőtrafós" megoldást megpróbálni... Valakinek van ilyen?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 18:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
...inkább afelé hajlok, hogy csak csücsüljön a végfok földje a fázison... viszont a végfoknak le kell tudnia kezelni a teljes kimenő áramot.
Talán egy combosra tekert kissebb trafó* szekunder tekercsét folytóként a hibajelre kötve (végfok bemenet-kimenet közé) megoldható lenne a végfok túláram védelme :idea: Úgy kéne méretezni, hogy normál üzemben ne funkcionáljon, túlterhelésnél viszont telítésbe menjen, ezzel kisöntölve a végfok túlterhelését (ha 1-2 antiparallel dióda sorba van kötve vele, akkor normál üzemben kis mértékben DC független maradhat). Így a végfok saját áramlimitje után élesedne ez a túlvédelem... :)

*
Rejtés:
Esetleg egy nagyobb trafó vaskeresztmetszetét flexxel kissebbre vágni, hogy maradjon a nagy ablakméret -vastag drót-, viszont könnyen telítésbe lehessen vinni... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 19:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
deeraudio írta:
...Azonban azt gondolom a lejátszók és az előfokok táplálásához érdemes lenne a lehető legfüggetlenebb, legzajtalanabb és legkisebb torzítású "szinuszújraelőállítós" - "kimenőtrafós" megoldást megpróbálni... Valakinek van ilyen?
Próbára:
-egy CD + lejátszó (50Hz szinusz mérőjellel)
-Egy Hangerősítő + megfelelő értékű multifuse a kimenetre.
-Egy hálózati trafó fordítva bekötve
... :mrgreen: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
DöG írta:
Talán egy combosra tekert kissebb trafó* szekunder tekercsét folytóként a hibajelre kötve (végfok bemenet-kimenet közé) megoldható lenne a végfok túláram védelme :idea: Úgy kéne méretezni, hogy normál üzemben ne funkcionáljon, túlterhelésnél viszont telítésbe menjen, ezzel kisöntölve a végfok túlterhelését (ha 1-2 antiparallel dióda sorba van kötve vele, akkor normál üzemben kis mértékben DC független maradhat). Így a végfok saját áramlimitje után élesedne ez a túlvédelem... :)
Esetleg egy nagyobb trafó vaskeresztmetszetét flexxel kissebbre vágni, hogy maradjon a nagy ablakméret -vastag drót-, viszont könnyen telítésbe lehessen vinni
Azaz igazság, hogy nem értem, hogy mire gondolsz. Van 5 pár MJW3281A/MJW1302A tranyóból épített végfokozatom, aminek a 75A kimenőáram csúcsát nem szeretném kipróbálni, viszont rövidzárvédelemmel és a kimenet triakos megfogásával, illetve relés leválasztás alkalmazásával számolok..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 21:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
deeraudio írta:
Hiánypótló a téma, de felvet pár kérdést is bennem...
Melyik a jobb irány? Kijavítani a hálózati feszültséget, vagy tisztát létrehozni? (Lehet hogy az alkatrészár dönt? :roll: )
Nem gondolom, hogy újra létre kéne hozni azt ami már 90%-ban rendelkezésre áll. Galvanikus leválasztást nem akarok, egyedül a stabil kimenti feszültség (jó vonali és terhelés szabályozás!) a cél, úgy gondolom ezt az alapkoncepció lefedi, egyedül a 30V korrekciós limit az amit le kell nyelni.

deeraudio írta:
A mai világban, a második lehetőségre valami sajti HSZ-éhez hasonló jutna eszembe:
Kis torzítású oszcillátor => 230VAC-s hálózatról direktben járó D-osztályú erősítő => 300-500VA-es transzformátor. Na ezt sem lenne piskóta összehozni! ;)
db
Bementre plusz PFC, nagy feszültésgű MOSFET -> magas RDS_on + trafó belsőellenállása, na ez az amit nem szeretnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 21:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Az itt vázolt megoldás előtt két másik elven működő kapcsolásokat láttam.

Egyik: letranszformálás, egyenirányítás, kis torzítású oszcillátor, teljesítmény"erősítő", trafó. A kis kimenő ellenállás elérése érdekében -és ha kellően komolyan vesszük a projektet- többszörösen (szvsz 8-10-szeresen) túl kell méretezni az egész rendszert, így bőven kilowattos tartományban nagyunk. Tehát felejtős.

Másik: egyenirányítjuk a kettőhuszat, és azt szaggatjuk impulzusüzemben "D osztályban", majd szűrjük a kimenő jelet. Egész hifit ellátni képes teljesítményben megcsinálni nem gyerekjáték különösen úgy, hogy még a kapcsolási frekvencia is magas legyen --> kis torzítás. Nem lehetetlen, de nem mentem bele mélyebben annak idején a dologba, mert úgy láttam, hogy más fejlesztéssel még jobb eredményt tudok elérni....

Mzperx által leírt utolsó verzió értelmezésem szerint hasonlóan tud működni, mint egy párhuzamos regulátor. A bejövő villannyal sorba kötünk egy tekercset, azaz az éppen szükséges mértékben megnöveljük a betáp belső ellenállását. Erre tud rádolgozni az erősítő hibajavító funkciója, ami ha elég gyors a vezérlő PLL-es oszcillátoros miskulanciával együtt, akkor az ideálishoz nagyon közelítő jelalakú kimenő jelet tud előállítani nagyon kis kimenő impedanciával. Nekem ez teccik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 15:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A PS Audio régebben rendes generátoros-erősítős megoldást készített, -és adott hozzá egy közönséges tápkábelt avval a felkiáltással, hogy ez csak kipróbálásra való, tessék hozzá egy jó tápkábelt használni.
Nos, kérdem én, ha van egy újra előállított kis torzítású 50 herzes stabil 230 voltos tápunk, akkor vajon ott miért fontos (hallatszik) a bejövő tápkábel, illetve a terhelés tápkábele??
És mindegy, hogy analóg vagy digitális megoldással állítjuk elő, mindegy, hogy hibajavítással oldjuk meg a "tiszta" tápot, a kábelezést nem lehet megúszni.
Nekem a hibajavítós megoldás tetszik, csak úgy érzem, a táp problémát nem úgy fogjuk fel, ahogy kellene. Evvel nem akarom azt sugallni, hogy én tudom, a többiek meg nem, mert én SEM tudom, legfeljebb halvány sejtéseim vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 15:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Szabó Zoltán írta:
A PS Audio régebben rendes generátoros-erősítős megoldást készített, -és adott hozzá egy közönséges tápkábelt avval a felkiáltással, hogy ez csak kipróbálásra való, tessék hozzá egy jó tápkábelt használni.
Nos, kérdem én, ha van egy újra előállított kis torzítású 50 herzes stabil 230 voltos tápunk, akkor vajon ott miért fontos (hallatszik) a bejövő tápkábel, illetve a terhelés tápkábele??
És mindegy, hogy analóg vagy digitális megoldással állítjuk elő, mindegy, hogy hibajavítással oldjuk meg a "tiszta" tápot, a kábelezést nem lehet megúszni.
Nekem a hibajavítós megoldás tetszik, csak úgy érzem, a táp problémát nem úgy fogjuk fel, ahogy kellene. Evvel nem akarom azt sugallni, hogy én tudom, a többiek meg nem, mert én SEM tudom, legfeljebb halvány sejtéseim vannak.

Nekem már a második(?) generációs áramjavítós Psaudio PPP van, ami már nem B osztályú erősítős 50Hz-es teljesítmény generátorként működik, jóval kevesebb anyag elegendő hozzá. Állítólag ez a PPP megoldás egyértelműen jobb "hangot" produkál a rácsatlakozó készülékekkel mint az előző generátor-erősítőként működő. A PPP hibajavítást végez a referencia szinuszhoz, tehát plusz-mínusz kiegészíti a bejövő áramot.
Én abszolult nem csodálkozom azon, ez az áramstoppolás sem old meg minden bajt, nagyjából néhány kHz tartomány torzítás-felharmonikusait csökkenti, és bizony az elé pakolt kábel minőségét nagyon is képes még így is mutatni. De hallani fogjuk még Zoli Alces-ét is, ha elé pakoljuk. Miért? mert a PPP, a kábelek és az Alces is teljesen más tartományát alakítgatják a hálózati áramnak. Arra nincs válaszom, hogy amikor egymásra halmozzuk az áramjavítókat, akkor mikor lesz elég, vagy túl sok, és többet ártanak, mint használnak, miközben nyilvánvaló, egymásra is hatással vannak pro és kontra értelemben is ezek a kütyük.

Persze tudok egy ennél tisztább táplálást, amikor nincs hálózati áram, elegendő kapacitású akkumulátorból kapjuk a tiszta DC áramot, inverterek nélkül közvetlenül beletáplálunk a készülék DC-pontjaiba, vagy inkább azok stabilizátorai elé, ha ez megvalósítható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.30. 01:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mzperx írta:
Galvanikus leválasztást nem akarok

Érthető, hiszen van ennél jobb lehetőség;)
Akku+inverter megoldással ui. fizikailag lekapcsolható az elektromos hálózatról a teljes lánc. Így - legalábbis amikor nagyon "rossz" a hálózat - talán jobb eredmény érhető el, mint az egyébként ötletes hibakorrekciós kütyüvel. (Jó hangú akkumulátorokkal, az invertert minél távolabb elhelyezve a zeneszobától...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.10.30. 09:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Szabó Zoltán írta:
A PS Audio régebben rendes generátoros-erősítős megoldást készített, -és adott hozzá egy közönséges tápkábelt avval a felkiáltással, hogy ez csak kipróbálásra való, tessék hozzá egy jó tápkábelt használni.
Nos, kérdem én, ha van egy újra előállított kis torzítású 50 herzes stabil 230 voltos tápunk, akkor vajon ott miért fontos (hallatszik) a bejövő tápkábel, illetve a terhelés tápkábele??
És mindegy, hogy analóg vagy digitális megoldással állítjuk elő, mindegy, hogy hibajavítással oldjuk meg a "tiszta" tápot, a kábelezést nem lehet megúszni.
Nekem a hibajavítós megoldás tetszik, csak úgy érzem, a táp problémát nem úgy fogjuk fel, ahogy kellene. Evvel nem akarom azt sugallni, hogy én tudom, a többiek meg nem, mert én SEM tudom, legfeljebb halvány sejtéseim vannak.



Mi is használunk táp generátort (korrekciós megoldású) illetve hálózati szűrőket. A város más más pontjain változó eredménnyel .Ami betudható a trafoknak illetve a városrészenként változó fogyasztóktól a hálózatra kerülő zavaroknak. PL hétvégén, mikor sokan otthon vannak ,megy a sok kapcsoló üzemű tápos cucc sokkal több a zavar a hálózaton. PL a Zoli szűrőjét amit probáltunk .A hotelben sokkal jobban észre lehetett venni a hatását ,mint a város másik végén ahol a műhelyem van.A jó tápkábel megjön hangilag. Még ha Dyscus villámokat szór érte akkor is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 19:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
Azaz igazság, hogy nem értem, hogy mire gondolsz. Van 5 pár MJW3281A/MJW1302A tranyóból épített végfokozatom, aminek a 75A kimenőáram csúcsát nem szeretném kipróbálni, viszont rövidzárvédelemmel és a kimenet triakos megfogásával, illetve relés leválasztás alkalmazásával számolok..
Hát az csak egy nyüzüge végfokocska- alig védelem üzembiztossá tételére lett volna ötlet... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 230V hálózati hibajavító
HozzászólásElküldve: 2021.04.25. 20:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
A kepen lathato feszultseg stabilizatort szeretnem felujitani. Magnes erosito alapon mukodik, a lampak hianyoznak es nincs semmi dokumentacio / rajz.Kerem ha valakinek megvan, elore koszonom.


Csatolmányok:
Stab3.jpg
Stab3.jpg [ 88.56 KiB | Megtekintve 13547 alkalommal. ]
Stab1.jpg
Stab1.jpg [ 110.69 KiB | Megtekintve 13547 alkalommal. ]
Stab4.png
Stab4.png [ 589.03 KiB | Megtekintve 13547 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség