audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 00:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ilyen csoda létezhetett? http://www.ebay.com/itm/Nostalgia-ORION ... 5d28c4af79
HS 20 és 40-ről volt tudomásom. Meg 100, 200, 400-ról is. ?? Pedig úgy néz ki, nem fake..

szerk. (téma címe javítva).
Néhai


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORIO HS 10??
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 08:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
FordPrefect írta:
Ilyen csoda létezhetett? http://www.ebay.com/itm/Nostalgia-ORION ... 5d28c4af79
HS 20 és 40-ről volt tudomásom. Meg 100, 200, 400-ról is. ?? Pedig úgy néz ki, nem fake..


Szia! Címet javítsad ki mert lemaradt az "r " betű!
Látod a saját szemeddel nem? Igen, létezik ezen típus is csak ritka limitált szériában készült.

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORIO HS 10??
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 15:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
ORIOR? :?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORIO HS 10??
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 16:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
kikiO írta:
FordPrefect írta:
Ilyen csoda létezhetett? http://www.ebay.com/itm/Nostalgia-ORION ... 5d28c4af79
HS 20 és 40-ről volt tudomásom. Meg 100, 200, 400-ról is. ?? Pedig úgy néz ki, nem fake..


Szia! Címet javítsad ki mert lemaradt az "r " betű!
Látod a saját szemeddel nem? Igen, létezik ezen típus is csak ritka limitált szériában készült.



1. "javítsad" = javítsd helyesen, ha már...
2. Nem "r", hanem "n"
3. Nem tudja javítani, mert csak addig tudta volna amíg él a szerkesztés lehetősége.
4. Eddig nem reagáltam a megnyilvánulásaidra, de ha ilyen stílust ütsz meg mégegyszer, akkor hosszú időre pihenő lesz. A moderáció lehetőségét hagyd meg azoknak akikre ez tartozik, normális hangnemben is föl lehet hívni a figyelmét az elírásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 19:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 10:22
Hozzászólások: 97
4. Eddig nem reagáltam a megnyilvánulásaidra, de ha ilyen stílust ütsz meg mégegyszer, akkor hosszú időre pihenő lesz. A moderáció lehetőségét hagyd meg azoknak akikre ez tartozik, normális hangnemben is föl lehet hívni a figyelmét az elírásra.

Jogos!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.02.14. 16:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Nekem hs9-em van primitív 6kHz-es váltóval. A bolgár előtt semmi, a csipogó esetén másodrendű váltó, amit elsőrendűre cseréltem nagyobb fóliakondival. Sokan jogosan fintorognak a 4-5kHz feletti torzítás miatt jogosan, de fal mellett mély kiemeléssel jó a kis Orion. Én inkább csak háromutasat vennék már.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 01:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Örülj a HS9-nek. Még ki is lehet hozni belőle jó hangot:) A többi HS felejthető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 14:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
FordPrefect írta:
Örülj a HS9-nek. Még ki is lehet hozni belőle jó hangot:) A többi HS felejthető.

Hát rendes erősítővel jól szól, igaz a rossz icésekhez kifejezetten borzalom. A nagy gáz a döngető dobozhang. Én megpróbáltam amit lehetett, de ezekkel a hsz-készlettel nem való 3khz-re. Amúgy a 100hz alatti handot oda kell képzelni,mert nincs, csak ha kiemeled. A magasat sorba kellett kötnöm egy ellenállással, hogy ne harsogja túl a mélyközepet. Te mit tudsz mondani hozzá, mert egyesek a legjobb hazai kishangfalként emlegetik :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.02.21. 19:22 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
6n8sz írta:
FordPrefect írta:
Örülj a HS9-nek. Még ki is lehet hozni belőle jó hangot:) A többi HS felejthető.

Hát rendes erősítővel jól szól, igaz a rossz icésekhez kifejezetten borzalom. A nagy gáz a döngető dobozhang. Én megpróbáltam amit lehetett, de ezekkel a hsz-készlettel nem való 3khz-re. Amúgy a 100hz alatti handot oda kell képzelni,mert nincs, csak ha kiemeled. A magasat sorba kellett kötnöm egy ellenállással, hogy ne harsogja túl a mélyközepet. Te mit tudsz mondani hozzá, mert egyesek a legjobb hazai kishangfalként emlegetik :?:


Én szivesen megmérem Neked ezt a dobozt-én magam szivesen építkezem ma is ezekből a Vintage hangszórókból igy kiváncsi vagyok rá. Eddig mértek alapján a bolgár hangszórók legnagyobb hibája az egy páron belűli szórás volt. A dobozhang nem hangszóró hiba, a doboz az oka,persze ettől még borzasztó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.06.29. 12:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Klang írta:
6n8sz írta:
FordPrefect írta:
Örülj a HS9-nek. Még ki is lehet hozni belőle jó hangot:) A többi HS felejthető.

Hát rendes erősítővel jól szól, igaz a rossz icésekhez kifejezetten borzalom. A nagy gáz a döngető dobozhang. Én megpróbáltam amit lehetett, de ezekkel a hsz-készlettel nem való 3khz-re. Amúgy a 100hz alatti handot oda kell képzelni,mert nincs, csak ha kiemeled. A magasat sorba kellett kötnöm egy ellenállással, hogy ne harsogja túl a mélyközepet. Te mit tudsz mondani hozzá, mert egyesek a legjobb hazai kishangfalként emlegetik :?:


Én szivesen megmérem Neked ezt a dobozt-én magam szivesen építkezem ma is ezekből a Vintage hangszórókból igy kiváncsi vagyok rá. Eddig mértek alapján a bolgár hangszórók legnagyobb hibája az egy páron belűli szórás volt. A dobozhang nem hangszóró hiba, a doboz az oka,persze ettől még borzasztó.

Sajna még a doboza is "szűk lett". De nekem csak a mélyek javítása is elegendő volna. Papír alapján is csak 80hz a legmélyebb, amire képes a hangdobozka. Egy LRC körrel le kéne vennem a közepeket, azaz egyutas váltót akarok a bolgár elé, hogy ne a PC-vel kelljen kiemelni a mélyet. Ez már nekem elegendő volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ORION HS 10??
HozzászólásElküldve: 2013.06.30. 11:26 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Hát rendes erősítővel jól szól, igaz a rossz icésekhez Sajna még a doboza is "szűk lett". De nekem csak a mélyek javítása is elegendő volna. Papír alapján is csak 80hz a legmélyebb, amire képes a hangdobozka. Egy LRC körrel le kéne vennem a közepeket, azaz egyutas váltót akarok a bolgár elé, hogy ne a PC-vel kelljen kiemelni a mélyet. Ez már nekem elegendő volna.[/quote]

Azt nem gondolom hogy a akkori mesterek óriási bakit követtek volna el-nem ez a jellemző. Az persze más kérdés hogy ez ma neked tetszik-e vagy sem. Ezen változtatni
-ha lehet és érdemes egyáltalán- kétféle módon lehet: kisérletezni végtelen számú szürőkkel,esetleg dobozzal ,a másik út a mérés és a hszóró adottságok konkrét ismeretében meghozni a további döntést. Az előző évekig is eltarthat(persze csak akkor ha elég kitartó vagy) az utóbbi durván egy hét alatt eredményt hoz-döntened neked kell.
Ha mégis a mérés mellett döntesz akkor irjál egy privit!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség