audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: "Kisexcel" (S8) + mély
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 13:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
(Amin most "dolgozom" - illetve amivel most szórakozom azt ide is beteszem, talán hozzájárul, hogy felpörögjön itt a többutas hangfalas rész is - remélem zavartalanul...)

Kellett nekem tegnap elővennem a Kisexcelt a torzításteszthez (http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=24&t=366), megint "beleszerettem", így most a Gleden-t toltam félre :) Arra gondoltam, hogy a Neptun próbadobozából kiveszem a magasat és az alsó mélyet, a maradék 1 db L22RNX/P-vel pedig reflexdobozként kiegészítem a mélytartományt. Már attól több lett a mélye, hogy feltettem erre a dobozra, az előlap mérete befolyásolja a baffle-step hatást. Magas lett így, előre kellett dönteni de ennek semmilyen hátrányát nem tapasztaltam hangban.
Igaza van Krizsinek aki azt mondta, hogy a Gleden-II ár/teljesítmény arányban a topon van, ennél feljebb csak pl. Seas Excel kategóriájú hangszórókkal lehet lépni minőségben, csak hát az érzékenység... melyik ujjamat harapjam meg (most eltekinve az ártól)? A Gleden 91 dB @ 1 W, ez pedig 82-83 dB @ 1 W (persze nagyobb mélyközéppel kicsit feljebb lehetne menni de akkor is 5-6-szor nagyobb teljesítményű erősítő kellene hozzá), a kis triódások már kiesnek.
A Kisexcel 4 ohmos, az L22RNX/P pedig 8 Ohm, az eredő impedanciamenet tehát várhatóan javulni fog, mert a mély részt ennél is úgy váltanám alá mint a Gleden-II-nél, a mélyközép alul nem kapna váltót.


Csatolmányok:
kisexcel+neptun.jpg [106.4 KiB]
474 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: "Kisexcel" (S8) + mély
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 18:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
Befoltoztam a lyukakat extra kemény dupla hullámpapírral (ennyire azért nem nagy a hangfal, kicsit alulról fotóztam):

Csatolmány:
kisexcel2rn.jpg [100.02 KiB]
434 alkalommal.

10 mH ferritmagos induktivitásból (1 Ohm ellenállású) és 100 uF-os kondiból készült másodrendű váltó hozzá, a reflexcsövek 3 cm vastag csillapítást kaptak légszűrő anyagból. Éppen csak annyira tolja meg a mélyeket, amennyi már hiányzott a Kisexcelnek a falaktól távoli elhelyezés miatt (nem erre méreteztem) és két dologba ismét belefutottam:
- Jó mélyek többnyire csak nagy méretekkel adódnak, kivéve az aktív rendszereket.
- A szoba "erőszakot tesz" a hangfalon, nem lesznek jó mélyek ha nem dolgozunk együtt a helyiség tulajdonságaival.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség