audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.03. 04:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ribbon - mélyközép illesztése
HozzászólásElküldve: 2021.02.09. 13:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.01.13. 15:24
Hozzászólások: 24
Sziasztok!

Hosszabb ideig tag voltam már "wiremann" néven, sokat tanultam itt, ti vagytok a legjobbak! Krizsivel levelet váltottam, de az élet - nevű igen pocsék videojáték mindig közbeszól... Lebénult anyós-ápoló lettem, elment szegény azóta. Próbálok észhez térni...

Ribbont - kónuszos hangszóróhoz illeszteni, - váltót készíteni, hogy kb. 3 - 4000Hz-en váltson, ezt nem tudom, nem nagyon találok irodalmat, rajzot. Nincsenek adataim, vagy alig. Frekimenet görbéim se... Ez lenne a kérésem - kérdésem. Segítsetek.

Fel szeretném tenni a képeket és az adatokat, majd összeszedem magamat és megy. A ribbonokat megvettem, kínai, de mi nem? 8 Ohm, 15/30W - neodímium mágnes, aranyos, kicsi. Küldök fotót, megtaláltam az Ebay-en, de semmi adat nincs róla eddig a Neten, típust sem tudok sajna. Keresem ezerrel. Ti lehet hogy ismeritek.

"Mélyközépnek" kétfélém van most, ( mélyhang az nemigen lesz..." ) egy Sony 6 Ohm, megvan a típusa, :
1-529-260-11. Sajna lemezkosaras, kínai de tisztességesen van legyártva, korrekt pille, porvédő befele néz, azért a lemezkosár merevítve préselt. Nagy ferritmágnes, a kosár peremes, majd süllyesztem.

A másik egy JVC-nek hazudott kínai, 13R70EHC1369B - 6 Ohmos. Lemezkosaras, dupla ferrit mágneses.
Piros színű műanyag (?) membrán, dómos porvédő. Korrektül van összerakva. Egy - meg nem valósult project miatt adtak el a vaterán egy tonnát ezekből, olcsón, vettem is sokat, mert annyira olcsón adta. Már szól nekem kettő, Videoton Minimax II. dobozban, két neodímium dómmal fent és saját váltóval. A magasakat én nem rakom a dobozba soha, hanem a tetején, tömör tölgy - kis "rönkben" csücsülnek, sztem sokkal szabadabban és szebben dolgoznak. KEF módszer... Szép hangja van, - van némi mélye is. Tere is van, mélységérzete nemigen, ahhoz azért több kell. Orosz fémházas papírkondikkal raktam össze, elég szép, levegős hang. A célom nem az hogy leverjem a B and W-t, ilyen vackokkal az nem megy... Adataim nem voltak róla, nem találtam.

Keresem az adatokat minden hangszórómról a Neten, mérni nem tudok. Anélkül igencsak kétséges az eredmény de szeretem ezt a hobby-t. Tanulom még mindig. A frekimenet mérés lenne tán a legfontosabb, haladok lassan.

A ribbonokról annyit ír az Ebay, hogy pneumatikus... szerintem ez hülyeség, de semmi adat nincs rajta. Ha beírod az Ebav-en hogy:
2x 2.5" 8ohm 8Ω 15W Speaker Pneumatic Treble Car Air Motion Transformer Tweeter - kimásoltam a címet - akkor ott van, valaki itthon árulta, tőle vettem őket.

Azt írják dzsunkáék, hogy kocsiba való magas, de nem érdekes sztem. A Sony - JVC nem nagy számok tudom, de ez van most. Vanak Heybrook HB-1 - dobozaim, na az hang, de Vifa-t, Seas-t nem tudok most venni. Láttam két Mission - Vifa bontottat, de nem tudom hogy megvegyem-e. A gumiperemek épek, de meddig?

Ha időtök engedi, segítsetek.
Üdv mindenkinek, és köszi. "thebird55'

A ribbonról:
Specification:

Rated Power: 15W
Maximal Power: 30W
Rated Impedance: 8Ω
Diaphragm Material: KAPTON
Conductive Line Material: aluminum foil
Magnet Material: N45-Neodymium magnetic
Terminals Type: Plug
Lowest Recommend Crossover: ≥3.5k Hz
Re: 6.8Ω
Sensitivity: 89dB
FrequencyRange: 3k Hz-40k Hz
Weight:98g
Size:φ65*22mm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribbon - mélyközép illesztése
HozzászólásElküldve: 2021.03.01. 16:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
thebird55 írta:
...Keresem az adatokat minden hangszórómról a Neten, mérni nem tudok. Anélkül igencsak kétséges az eredmény...
Linket tudsz berakni?
Rejtés:
Hosszú link beillesztése hozzászólásba:
Weboldal címsorán egér jobb gomb... >másolás, majd
Hozzászólás szerkesztő ablakban URL gombra kattintasz; a két kapcsos-zárójeles URL fél közé beírsz 'valamit' (ez fog megjelenni a hozzászólásban), majd az első URL-tag hátsó kapcsos zárójele elé beírsz egy egyenlőségjelet, és mögé kattintva, egér jobb gomb >beillesztés.
Így a beszúrt hivatkozás 'bármilyen hosszú' lehet, csak a 'valami' fog megjelenni, kattintható hivatkozásként. 8-)
Ez az?
Nekem gyanús, hogy ez kb. a Dayton AMT Mini-8 Air Motion Transformer Tweeter lehet, egy + előlappal ellátva (waweguide)... :? :P
A Daytonról Parts-express oldalán csomó hozzászólást találsz, letöltheted az adatlapját, illetve keresztváltó méretező programban használható ZMA FRD állományokat is. Ezekből nekem úgy tűnik, magasabban érdemes váltani... (Bár a waweguide lehet hogy picit lejjebb tolja a határt?) AMT-k impedanciája kb. tök konstans, rezisztív (ezért a hangváltó magas ágához a 'tankönyvi' méretezés is kb. megfelelhet talán)...
Szerintem a mélyeket hallgasd meg legalább füllel, online Színuszgenerátor segítségével, hogy egyáltalán adnak-e ki, értékelhető hangot a keresztfreki környezetéig. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség