audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 05:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2023.01.13. 23:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Konzol forumtárs pár vattos dht csövekböl épített erösítőjét hallgatva, én is kedvet kaptam ilyen erösítő építéséhez.
Elöször 4p1l csövekkel próbálkozom, de a cél a 2A3 lesz. 2-8w-ról beszélünk. Felmerült a következö próbléma: ehhez viszont jó lenne nagy érzékenységü hangfalat készíteni, min. 96db lenne a cél. valami ésszerü költségvetést azért tartani kellene.
milyen hangszórókban kell gondokodnom? Magassat lehetne ilyen érzékenyet találni. Nézegettem van 99db 27hz Fs-sel középmély sugárzó, de a gyári frekimenete szerint 100hz alatt erösen esik. Akkor már a két ut kevés. kell még egy mély sugárzó alulra. Itt már nehéz megfelelő paraméterekkel rendelkező hangszorót találni. Megodható feladat ez?
(egyelöre persze összerakom az erösítőt, megnézem hogy a mostani 91db-s hangfalaim mire elegek)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.13. 23:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
banzai írta:
Konzol forumtárs pár vattos dht csövekböl épített erösítőjét hallgatva, én is kedvet kaptam ilyen erösítő építéséhez.
Elöször 4p1l csövekkel próbálkozom, de a cél a 2A3 lesz. 2-8w-ról beszélünk. Felmerült a következö próbléma: ehhez viszont jó lenne nagy érzékenységü hangfalat készíteni, min. 96db lenne a cél. valami ésszerü költségvetést azért tartani kellene.
milyen hangszórókban kell gondokodnom? Magassat lehetne ilyen érzékenyet találni. Nézegettem van 99db 27hz Fs-sel középmély sugárzó, de a gyári frekimenete szerint 100hz alatt erösen esik. Akkor már a két ut kevés. kell még egy mély sugárzó alulra. Itt már nehéz megfelelő paraméterekkel rendelkező hangszorót találni. Megodható feladat ez?
(egyelöre persze összerakom az erösítőt, megnézem hogy a mostani 91db-s hangfalaim mire elegek)


A JBL2226H sokaknál bevált konstrukció. Nekem is volt, 2a3 SE-vel nagy méretű teremben is buli hangerőt lehetett vele csinálni. Mellé B&C DE250 tölcséres magas, nekem nagyon sima hangúnak tűnt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.14. 00:26 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Szélessávú?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.14. 00:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
EZt a 95dB érzékenységet ne erőltessük, mert csak a kívánatosnál jóval nagyobb hangszóró és doboz méretben fog menni. Ha lineáris átvitelt szeretnénk, akkor az azt jelenti, hogy ha -3dB a szint mondjuk 40Hz-en, akkor a 0dB szint kb. 60Hz-en lesz meg, ezen a frekvencián kellene a 95dB/W, na ez nem egyszerű. Ráadásul ha szeretnénk jó és reális sztereo színpadot, akkor keskeny dobozt kell használni, ott előjön az előlapi hang elhajlás esete, (baffle step ) amit kompenzálni kell a szobai elhelyezéstől függően 2-6dB-lel, a 3dB máris 3dB érzékenység csökkenést jelent, akár passzív, akár aktív váltó esetén. Az érzékenységet ráadásul a 8Ohm/1W-nak megfelelő 2,83V feszültségre számolják, ha 4 ohmos a hangszóró, máris 3dB-t le lehet vonni belőle.
A 8W mire elég? Az 1W-hoz képest 9dB-lel nagyobb hangnyomást kelt, azaz ha összejön egy 91dB/Watt(!) hangsugárzó, akkor 100dB max hangnyomás érhető el, az is elég nagy torzítással már. de közepes hangerőn már élvezhető lesz a produkció.
Itt lehet böngészni... http://www.loudspeakerdatabase.com/sear ... .0/9_fs_45


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.14. 09:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Szélessávuztam hosszú ideig, kielégitette az akkori zenei igényemet. Idövel viszont érik a zenei izlésem és most már sok korus, nagyzenekari, és operát hallgatok. Itt már kijön a szélessávú hiányosságai. Régebben elképzelni sem tudtam volna, hogy csöves rendszert halgassak, valószinüleg azért mert rossz erösítöket hallotam rossz rendszerben. Nemrég hallotam egy profin felépitett 2A3, és Konzol végfokát is. Nagyon tetszett mindkettö bár a 2a3 az teljesen másvilág. 96db hangfal volt mögé kötve,brutlisan szólaltatta meg Bach Brandenburg Koncertje, mindez max 8w-on. A cél ki van jelölve, igaz rögös az ut hozzá :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.14. 12:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
banzai írta:
... 96db hangfal volt mögé kötve,brutlisan szólaltatta meg ...
Dehát akkor már van egy hangsugárzó amely tetszik/megfelelne, "96db"-s is....venni kell egy olyat/lemásolni....a probléma megoldva


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.15. 20:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
sajna Hollandiában hallottam "gyári" erösitövel 22000 dodo a hangfal meg a kb a duplája. Álmodni lehet de ismered az esetet a bilivel?
Most a reálisan, kezdetnek körül néztem otthon: van két gyári beag hx301hangszóróm, ezt berakom egy 60x60x60 klaszikus tölcsérbe, fölé oszlopba mondjuk tesla aro 464 közepeket tört elölappal, (ha még tudok szerezni) titán selyemdóm magasam van.
Ez mennyire elvetélt ötlet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.17. 10:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Ha elárulnád annak a hallott és hangra tetszetős hangsugárzónak a típusát, akkor az alapvető információ lehetne a továbbiakban ( pl. vmilyen extrém konstrukció, extrém ( sajátos ) hangzással, stb )
Ha az elején jelzed ezeket a korlátokat, akkor pl. nem keresgélünk, szimulálunk mélyhangszórókat ( pl. FaitalPRO 18FH510 , stb )

- 60x60x60 klaszikus tölcsér: a középtartományban hatásos ?
- tesla aro 464 közep: 90dB érzékenység ? ( https://cdn.sos.sk/productdata/e4/89/f5 ... ro-464.pdf )
- titán selyemdóm magas: titán és selyem is ? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2023.01.17. 17:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Ha a 2a3 helyett egy 300B SE-t választanál, az az által előállított 7-8 W már elegendő egy kicsit kommerciálisabb, könnyebben feltalálható hangdobozhoz. Van itt olyan fórumtárs, aki például 300B-t egy Canton LE900-al hallgatott, vagy érzékenysége alapján mondjuk egy Canton CT1000 is megfelelhetne. Ezek még a megfizethető árkategóriában mozognak. Ha úgyis barkácsolsz, esetleg fel tudok ajánlani valami minimális áron 1 pár Canton LE900 mélyhangszórót, és 1 pár dóm közepet, amiből az egyik hibás, de csak a bevezető szál sérült rajta, ha jól emlékszem. Megvan hozzá a keresztváltó is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség