audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 12:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
A TVM topic-ban már említett általam jóhangúnak vélt hsz.-ról szeretnék bővebben írni.Ez igazán büdzsé kategória(legutóbb amíg lehetett kapni 1300.-ft volt)de árához képest meglepően jól szól.Több "minihifi" gyártó is felhasználta,én egy Philips FW-R8 rendszer hangfalában(kép) találkoztam vele először és jelenleg is ezt hallgatom,kis módosítással,természetesen az "elmegy"kategóriaként.A gyári verzió 13l-es,a mély közvetlenül,míg a papír magas(C2630)egy 2,9uF-os bip. kondin keresztül fordíott polaritással csatlakozik az erősítőhöz,a kerámia piezo pedig csak "optikai tuning".Maga a mély egy 165mm-es,szellőztetett lengőcsévéjű,kemény habperemes,aránylag jól csillapított, de az igazán nagy hangerőt nem kedvelő tipus.A kondit kicseréltem egy 4,7uF-os MKP-ra,a magasat fázishelyesen kötöttem,a reflexcső hosszát pedig 8,5cm-ről 13-ra növeltem,így még kellemesebb lett.Mindenkinek ajánlom beszerezni és kisérletezni vele,főleg ha a papír magasat kiváltjuk egy "tisztességesebb"dóm-mal,akkor egy olcsó jóhangú dobozt kaphatunk.Végezetül megemlítem hogy ennek a hsz.-nak létezik egy fekete membrános kivitele is,de azt senkinek nem ajánlom mivel az már egy jellegzetes "papír" hangot produkál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 13:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
+


Csatolmányok:
image201101080002.jpg
image201101080002.jpg [ 79.38 KiB | Megtekintve 19937 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 13:21 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Mit takar a jellegzetes "papír" hang?
Pár évvel ezelőtt hozzám keveredett 1 pár ilyen, de sokat nem foglalkoztam. Annyit sikerült megállapítani róla, h inkább mélynek érdemes használni, mint mélyközépnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 13:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Léva írta:
Mit takar a jellegzetes "papír" hang?
Pár évvel ezelőtt hozzám keveredett 1 pár ilyen, de sokat nem foglalkoztam. Annyit sikerült megállapítani róla, h inkább mélynek érdemes használni, mint mélyközépnek.

Mivel minden membrán részben átengedi a dobozban keletkezett hanghullámok egy részét, így a gyatrább minőségű papírrostból készült membránok hajlamosak mintegy elszinezni a hangképet,ehhez sokszor még a membrán formája is "rásegít".Egyébként a fekete vagy az ezüst volt nálad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 13:36 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Akkor azokat OB kell tenni. :)
Ez a gyönyörű ezüst volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eastech C6742 hsz.
HozzászólásElküldve: 2012.05.29. 10:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
rotring05 írta:
Léva írta:
Mit takar a jellegzetes "papír" hang?
Pár évvel ezelőtt hozzám keveredett 1 pár ilyen, de sokat nem foglalkoztam. Annyit sikerült megállapítani róla, h inkább mélynek érdemes használni, mint mélyközépnek.

Mivel minden membrán részben átengedi a dobozban keletkezett hanghullámok egy részét, így a gyatrább minőségű papírrostból készült membránok hajlamosak mintegy elszinezni a hangképet,ehhez sokszor még a membrán formája is "rásegít".Egyébként a fekete vagy az ezüst volt nálad?


Rosszul tudod és hamis infók vannak a birtokodba! Az a papír membrán nem natúr papír, hanem impregnálva is van valamilyen spec. anyaggal.... ezt a papír hangot nagyon nem értem?! Olyan nincs is, hogy papír hang!
És ha abba a dobozba próbáltad amit feltettél és nem rendes vastagságúba, akkor nem csoda a negatív tapasztalat, mert annak a falvastagsága jó esetben 1 centiméter!


Csatolmányok:
14f5_1_big.jpg
14f5_1_big.jpg [ 213.06 KiB | Megtekintve 19707 alkalommal. ]
14f5_2_big.jpg
14f5_2_big.jpg [ 239.94 KiB | Megtekintve 19707 alkalommal. ]
Eastech mély4.jpg
Eastech mély4.jpg [ 59.33 KiB | Megtekintve 19707 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség