audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 20:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
Sziasztok!

Szeretnék valamilyen otthoni szubot építeni.
A lényeg hogy nem ezoterikus árú és beszerezhetőségű hangsugárzó lenne az alap.
Például: Viasaton cuccok kilőve.. drágák. Igaz hogy vannak konkrét tervrajzok hozzájuk de a ráfordított pénzből már egy aktív szubot is lehet venni ( 40-60 ezerFt ).
Olvasgattam különböző fórumokat de olyat hogy valaki meg is épített valamit nagyon kevés van.
Nem mondom hogy nincs de én nem tudok hangfalat tervezni..
Tudom hogy vannak "hangfal tervező" programok amikbe betáplálva a kiszemelt hangsugárzó paramétereit, kiszámolja a szükséges doboz térfogatát stb.. De megint csak azt olvastam mindenhol hogy ez nem pontos, meg vannak "rutin dolgok" amikkel számolni kell..
Kicsit úgy éreztem ez olyan mintha erősítőt terveznék pusztán szimulátorral és ez megmondja hogy hogyan fog "szólni".
Vannak még ugye a Somo.yis hangszórók amit mindenki lehord a sárga földig..
Ennyi bevezető után : ( Köszönöm a türelmeteket :-)) )
Az lenne a kérdésem hogy az alábbi hangszóróból lehet építeni valamilyen mélynyomót?
Vagy inkább dobjam vele fejbe a macskát?


Csatolmányok:
Magyarázat: Jó ez valamire?
Hangszoró 2.JPG
Hangszoró 2.JPG [ 548.88 KiB | Megtekintve 46528 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 20:47 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Közkatona írta:
Az lenne a kérdésem hogy az alábbi hangszóróból lehet építeni valamilyen mélynyomót?
Vagy inkább dobjam vele fejbe a macskát?


Hát az a kérdés, hogy mekkora lakásban laksz. A VAS alapján kell hozzá vagy 150literes doboz, esetleg még nagyobb. Szóval ha kicsi a lakás, pusztuljon a macs.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
A szoba mérete : 3.94m x 4.16m magassága 2.63m
A 4 m-es oldalra kerülne az úgynevezett nappalifal ( lapos teve, hangfalak erősítő, CéDa játszó stb)

Akkor egy kisebb membrán átmérőjű hangszóró jó? Mert a szoba a mérte miatt behatárolja a lesugározni
kívánt legalacsonyabb frekvenciát ezek szerint.
Ne érts félre nem akarok infrahangokat 10 ezerből :-))
Igazából egy fele ekkora szobában már hallottam egy régi Rádiotechnika által leközölt "mélyládát"
Valamilyen kompaund doboz volt. Na de abból nem jött ki semmi a dünnyögésen kívül !!
Tényleg egy vicc volt az egész..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 21:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Közkatona írta:
Valamilyen kompaund doboz volt. Na de abból nem jött ki semmi a dünnyögésen kívül !!


Lehet hogy ez a Videoton hsz. is csak dörmögni és dünnyögni tud :lol: ,valódi szép mély hangot kiadni nem,....sebaj,a fészerben kiborult huzalszegeket még attól össze lehet vele szedni :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 22:03 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ezekkel a T/S paraméterekkel egy 150 literes dobozban (D=8cm L=8cm-es reflexnyílással) lesz 50Hz-en egy 1dB-s púpja, 20Hz-en meg -12dB esése.
Na jó, 30Hz-en csak -4dB. ;)

250L-nél:
30Hz: -1dB
20Hz: -8dB

Csodák nincsenek.
Bár shala biztos ebből is jó hangszórót faragna. :lol:

http://www.micka.de/en/index.php#ideal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A max. membránkitérést is figyelni kell, sőt itt elsődleges. Zárt kivitel is megfontolandó, és az elhelyezés is alapvető tényező.

"...Van egy sub projekt, és két felállás között gondolkozok. HA 31 422-es hangszóróval b reflexbe 70 literrel 30Hz es hangolással, ez már bevált itt többeknél...."
( http://forum.hangszoro.net/showthread.p ... 8#pid27798 )

vagy pl: http://forum.diyaudio.hu/viewtopic.php?p=2852#p2852


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 23:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Közkatona írta:
Vagy inkább dobjam vele fejbe a macskát?
Igen.

A szubládára (meg elektronikára) költött pénzből én inkább kicserélném a hangdobozaimat, ha több mélyre vágynék.

Ha nem feltétlenül 18Hz-et akarsz hallgatni, és megelégszel 40Hz körüli alsó határfrekvenciával (itt szubjektív mély-érzet/igény már kielégíthető általában) akkor szerintem nézegess megfelelő kész dobozokat. Egy 4x4-es szobát egy jó közepes méretű álló doboz már meg tud döngetni.

Én még nem hallottam olyan rendszert, ahol aktív szub volt, és jól szólt a rendszer. (Lehet hogy van, de én még nem hallottam olyat.) A mély mindig olyan sok, vagy talán nem is sok, hanem olyan idegen, olyan külön életet élő volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 14:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
hifitibi írta:
Közkatona írta:
Vagy inkább dobjam vele fejbe a macskát?
Igen.

A szubládára (meg elektronikára) költött pénzből én inkább kicserélném a hangdobozaimat, ha több mélyre vágynék.

Ha nem feltétlenül 18Hz-et akarsz hallgatni, és megelégszel 40Hz körüli alsó határfrekvenciával (itt szubjektív mély-érzet/igény már kielégíthető általában) akkor szerintem nézegess megfelelő kész dobozokat. Egy 4x4-es szobát egy jó közepes méretű álló doboz már meg tud döngetni.

Én még nem hallottam olyan rendszert, ahol aktív szub volt, és jól szólt a rendszer. (Lehet hogy van, de én még nem hallottam olyat.) A mély mindig olyan sok, vagy talán nem is sok, hanem olyan idegen, olyan külön életet élő volt.


OFF volt. Privát üzenetbe átraktam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.19. 16:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
Tulajdonképpen minek gyártják akkor ezeket a hangszórókat ha "semmire" sem lehet őket használni? (Példának okáért a fentebb közölt HA 3.... -t)
Nem luxus ez egy kicsit ma Magyarországon?

Közismert műszaki cikk áruházban 40-60 ezer Ft áron már kapni aktív szubládát.
Nem lehet ezzel "megtámogatni" egy diy hangfal párost ? Mondjuk egy PepperHorn -t hallottam már szólni.
Arra gondoltam hogy megépíteném, és az "alját" kellene kipótolni" valamiféle aktív sobwofer segítségével.
2.1-es rendszerű hangfal kit az van a Visaton-nál de azok nekem drágák.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.19. 19:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Közkatona írta:
Tulajdonképpen minek gyártják akkor ezeket a hangszórókat ha "semmire" sem lehet őket használni? (Példának okáért a fentebb közölt HA 3.... -t).
.....

Dehogynem, az alkalmazások és alkalmazóik igényeit 95%-osan lefedi, sőt még lehet a hi-fi szabványt is 100%-osan teljesíti, mint mélysugárzó, de valódi igényes és elmélyült zenehallgatásra nem való a szub kiegészítés. ;)
Elmesélem inkább a saját utam elejét...
Kb. 20 éve - az első fizetéseim egyikéből - úgy döntöttem veszek egy gyári hangfalat, az addigi általam épített "szarok" helyett - a választásom egy Mission mini monitorra esett.
Vele már volt térélmény, jó sztereó és megfelelő hangszerek, de a kedvenc zenéimhez egyértelműen kevés volt a mély. Kellett hát a szub kiegészítés...
Mivel nagyobb pénzt nem gondoltam akkor, hogy megérné költeni rá, ezért vettem egy Tesla ARN312-08 30cm-es mélynyomót és találtam hozzá egy megfelelő dobozt is. Kapott egy diy külön erősítőt így a házimozi erősítő szub kimenetéről hajtva egész elfogadható hang volt, de jó nem.
Hamar kiderült számomra, hogy a zenehallgatáshoz bizony komolyabb feltételek kellenek, így többféle épített aktív váltást is próbáltam - eredménytelenül.
Majd komolyabb, minőségibb (úgymond "belépő" szint) kétutas monitorra váltottam, melynek 16cm-es mélysugárzói már majdnem elegendőek voltak, de mégsem... A "mono" szub kiegészítést itt már egyértelműen csak a filmnézéshez tudtam elviselni, vagy háttérzenéhez... :( A mély külön életet élt.
Ekkortájt egy közeli ismerősömtől kaptam egy pár hibás (leéget magas, közép és váltó) ORION HS-500-as hangdobozt, mondván neki így úgysem ér semmit - nekem pedig próbálkozni ingyen a legjobb... 8-)
Kiszedtem a hibás elemeket, lezártam a lyukakat, kapott egy masszív belső keresztmerevítést, ide-oda belső falakra is ragasztgattam lapokat és új csillapítás került bele - kb. másfélszer nehezebb lett mint gyári állapotában... :mrgreen:
Építettem hozzá egy egyszerű gányklónt és bi-amplifikálva/aktívan váltva (olykor csak a mély) próbálgattam... Itt már volt valami plusz faktor, ami persze a doboz modifikációnak is köszönhető, illetve annak, hogy ez a doboz a mélysugárzójával rendszert alkotva és az akkori szerencsés elhelyezés mellett, egy hasonló méretű szobákban mint a tied, egész elfogadható mélyhangot és hangszerhangokat produkált...
Sokat játszottam a beállításokkal, szűrőkkel, de a legjobb hangot akkor sikerült elérnem, amikor gyakorlatilag háromutas rendszerré tettem (egyszerű passzív váltás az erősítők előtt)...
Most egy barátom hallgatja nagy megelégedéssel, teljesen passzív váltással, 2,5 utas módban. Ő is ingyen kapta! 8-)

Összefoglalva - szigorúan csak a saját tapasztalataim alapján.
Nem csak több pénzből építhetünk jót, vagy jobbat, de ha zenét is szeretnénk hallgatni ne használjuk szubot, sokkal inkább próbáljunk meg szélesebb sávra alkalmas hangszóróból valami 2,5, vagy 3 utas sztereó megoldást előnyben részesíteni, kicsit magasabb váltási freki alkalmazásával, akár régi nagyobb, olcsón megszerezhető dobozok átalakításával.

UI: Szerencsém még azzal lehetett, hogy a HS500 zárt doboz, viszonylagosan jó impulzusválasszal - különösen a merevítések és nehezítés után - így egész jól illeszkedett (lehetett illeszteni) mindkét esetben az említett színvonalú monitor sugárzókhoz...

A kísérletezést, beállítgatást persze nem úszod meg - akár évekig is - de nagyon megéri és jó tanulóösvény is.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.19. 22:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Én is megpróbálkoztam szubláda építéssel. Az első kísérlet a HS280 mélyközepeivel volt, izobarikus rendszerben. Ha jól emlékszem, akkor éppen Prelúdiumom volt, a szerényen THE AMP-nek nevezett Elektorból megépített félvezetős csodával. A szubok - merthát mért ne legyen belőlük csatornánként egy? - saját Quad végfokot kaptak, előtte ic-s szűrővel. Hááát, nem ment igazán mélyre és mindig ott volt amit már az előttem szólók említettek, a külön életet élő mély. Aztán én is dolgozni kezdtem, lett fizetés is, kezdődtek a feljebb lépések, az addigi cuccaim mentek ajándékba a családon belül 8-)
De ez a szub dolog nem hagyott nyugodni. Vettem valami extra merev membrános Focal hangszórót, ami már tudott mélyet is lesugározni - hallelújah! Csak bármilyen dobozba tettem, az szét akart esni, mindenféle merevítések ellenére. Amikor már 200 literes! doboz kornyékén jártam és fél tonna volt - na jó, ez költői túlzás - és lehetett vele zenélni, akkor jöttek a hangolási gondok. Minden egyes lemezre egyedileg kellett beállítani a mélyet, mert vagy hatástalan volt a szub. vagy túlzásba esett. Amikor ezt beláttam, akkor ment a háztól a hangszóró, a doboz meg kisszekrény lett a garázsban.
A fő hangsugárzónak kell a mélyet produkálni, hogy mennyi a jó belőle, arról pont nemrég lettek újabb ismereteim, amikor volt szerencsém egy ZU Omen Def dobozt meghallgatni, először egy Krell erősítővel, majd egy 3-4W körüli SE erőlködővel, amit az egyik topiktársunk birtokol. A Krellel falbontó volt a mélytartomány, de még a kis SE is olyanokat produkált, amire a hallgatóság egy tagja azt mondta, hogy márpedig ilyen mély nincs is a lemezen. Márpedig ott van rajta, mert mindegyik készülékről lejött, csak nem ugyanolyan mértékben. Azon lehet vitatkozni, hogy a zenekészítő szándéka szerinti mennyiségnél több volt-e. A külön aktív szub arra ad lehetőséget, hogy a felhasználója (könnyebben) felülbírálja a zenekészítőt, milyen arányokkal akarja a kompozíciót hallgatni. Nem biztos, hogy ez jót tesz az ízlésünknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 10:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
/Világ/nézet tágítás okán ne csak a DIY szubokról legyen szó....

Jó pár évvel ezelőtt volt egy olyan lövésem, hogy én majd a nappaliban sokcsatornás rendszert (is) fogok hallgatni, meg filmeket nézni.

A sztereo rendszerem kész volt, a sokcsatornáshoz forrás is lett volna, van két /tartalék/ Mission hangfalam hátra, a center ugyanattól gyártótól lett volna, mint a háromutas, álló frontok, van három egyforma SS erősítőm (Heed) is a fronthoz és a hátsókhoz, már csak egy szub kellett volna.

Lett egy Martin Logan, ami jó név és a sub is megfelelő (30-80Hz közötti váltás, minden amit el tudsz képzelni egy aktív szubnál).

Úgy egy évig tesztelgettem a sztereo rendszerben (a sokcsatornás egyre húzódott), raktam ide, raktam oda, váltottam itt, váltottam ott, használtam passzívban, használtam aktív szűrőként.....

Most egy pár éve hokedliként funkcionál a nappaliban, erre szoktam ülni (pont jó magasság), ha az állványokon alul levő eszközöket állítgatom. :lol:

Na, erre kiválóan alkalmas! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 16:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
Nem is tudom..Látom hogy 3an is hasonló eredménytelenségre jutottak.
Akkor Visatonék cucca valami reklámfogás? ( lásd kép)


Csatolmányok:
Alto.JPG
Alto.JPG [ 404.57 KiB | Megtekintve 46099 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 18:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A megoldás abban a tapasztalásban van, hogy mindhárman egy meglévő rendszert akartunk kiegészíteni egy "idegen" szubbal, ami aztán nem illeszkedett a fő rendszerhez. Ha egy eleve összehangolt systemet vesz valaki, mert a gyártó elvégezte azt a munkát, ami az összehangolás, akkor nem elvi hibás a szub beillesztése a rendszerbe. Nem mondom azt, hogy házilagosan lehetetlen összehozni, de vagy jóadag szerencse kell, vagy nagy anyagi áldozatok a rengeteg különféle verzió beszerzésére és kipróbálására és jó sok elköltött idő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 18:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
Közkatona írta:
Nem is tudom..Látom hogy 3an is hasonló eredménytelenségre jutottak.
Akkor Visatonék cucca valami reklámfogás? ( lásd kép)

Amig van veréb, addig van loszar is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 18:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
Köszönöm a hozzászólásokat.
Nem igazán jutottam előbbre még több kérdés maradt megválaszolatlan.

" Amíg van veréb,addig van ........ is ... "
Ezt inkább így a Visatonnak kellet volna írni.. Hátha ők még nem tudják ezt! :-))

A témára visszatérve:
Adva van egy hazai gyártású hangszóró amit "nem lehet használni semmire" de gyártják.
Házimozi aktív subwoofert kapni 30 ezer Ft- tól.
Kérdés: Ezzel a hangszóróval házilagosan gyártott "mélyláda" esetleg jobb minőséget produkálna mint amit megtudnék venni?
Nem látok rajzot sehol sem.Terveket annál inkább


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 20:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Közkatona írta:
.....
Kérdés: Ezzel a hangszóróval házilagosan gyártott "mélyláda" esetleg jobb minőséget produkálna mint amit megtudnék venni?
....

Nem tudjuk mit is tudnál megvenni és előre nem borítékolhatjuk az épített doboz(ok) minőségét sem, de elvileg igennel lehet válaszolni a kérdésedre. ;)
Szóval....
Ne egy, hanem két "mélyládát" építs, melyet a középmagas szekció alatt, vagy közvetlenül mellette helyezz el, hogy egységet alkossanak.
Legyen basszreflex, vagy zárt rendszerű, de amennyiben basszreflex - ha lehetséges - akkora volumenbe tedd, hogy a zárt opció (lyuk betömve) is érdemlegesen kipróbálható legyen (hangolás a szobához). Így még marad egy két lehetőség a kezedben.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
Fentebb már írtam hogy 30-(60) ezer forintért kapni aktív szubládát.
Mivel otthon kipróbálni nem lehet őket. Így nem tudom eldönteni hogy érdemes -e kísérletezni vagy inkább vásároljon egy kész terméket az ember ebben az árkategóriában.
Egy gyári aktívszubot sem lehet "összehangolni" a szobával meg a frontsugárzókkal?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Közkatona írta:
Fentebb már írtam hogy 30-(60) ezer forintért kapni aktív szubládát.
Mivel otthon kipróbálni nem lehet őket. Így nem tudom eldönteni hogy érdemes -e kísérletezni vagy inkább vásároljon egy kész terméket az ember ebben az árkategóriában.
Egy gyári aktívszubot sem lehet "összehangolni" a szobával meg a frontsugárzókkal?

Euro21 "fentebb már írta"...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Én ezt írtam az AVX-n:
"A 90-es évek elejétől használtam DIY, 1db ( nagyon ) nagy méretű, 38 cm-es hangszóróval szerelt, mindig a két fő hangsugárzó közé, pontosan a középvonalba helyezett, passzívan alulról becsatlakozó ( 40-60Hz-től vágás ) szubbasszus sugárzót.
Mindig is jobbnak tartottam a rendszert szubbal, mint anélkül. ( az első szub a Standart 2/2-höz készült )
( Azután lett két "szélessávú" hangsugárzóm, és elfelejtettem ezt a korszakot.... )"

Ha már megvetted azt a H2000 hangszórót, akkor megcsinálnám azt a 70 literes ládát 30Hz hangolással. Biztosra veszem, hogy sokkal jobb lenne mint a 40-60eFt-os gyári új szubok.

Persze a szobaakusztika egy külön témakör. Mikor azt gondolod, hogy a szubodat hallgatod, akkor döntő részben a "szobát" hallod...már 50cm távolságból is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 10:22 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
"Találtam" 2db Beyma 10BR60v2 hangszórót. Elég jó szubnak néz ki. Az a kérdés, hogy 90 literes zárt dobozba építsem (46Hz -3dB), vagy 180literes reflexbe (24Hz!!!! -3dB).

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szubláda építése otthonra
HozzászólásElküldve: 2017.06.04. 12:55 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Talán megpróbálhatnál építeni hozzá egy olyan zárt dobozt, amely lehető leginkább mentes a belső reflexióktól (pl. merevített, többcellás belső szerkezet, vagy nem párhuzamos szembe levő falak építése, merevítőkkel tovább törve) és a csillapítóanyag mennyisége is a lehető legkevesebb legyen. (Első körben talán a belső falak bevonása, rezgésmentesítése is elegendő lehet.)
Adatai alapján ez egy nagyon jó kis sugárzó, szvsz ebből egy kiválóan gyors impulzusválaszú zárt rendszer építhető igen csak muzikális hanggal, amely csöppet sem maszatol, dörmög.
Az alsó határfreki így is teljesen megfelelő, két ekkora sugárzót használva (sztereó) azért még a 30Hz is jól hallható és kiválóan érezhető marad. :mrgreen:
Ha azonban mozizás és diszkózás teljes kiszolgálása is cél lenne, akkor a reflex megoldást választanám... 8-)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség