audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 10:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Van valakinek tapasztalata az itthon is beszerezhető ECC83-as csövek hangjáról? Legfőképpen a http://www.etronic-parts.com -nál elérhető csövekkel kapcsolatos saját tapasztalataitok érdekelnének. (Nekem csak Tungsram akad itthon "fülelhető"...)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 11:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
Szia ! Konkrétan ECC83-al nincs tapasztalatom ,de úgy általában : orosz , Tungsram ,kínai , Electro Harmonix , JJ és az új gyártású csövek nagyrésze felejtős . Főleg az olcsók . Szerintem régi csövekkel érdemes csak foglalkozni .Ami nekem be szokott jönni : Amperex, RCA,Sylvania,Tung-Sol, néhány GE , "szoci" csövekből meg az RFT-k !!!! Azokat még itthon talán olcsón elérni . Kint horror ára van . Gondolom mert jók !!! Ha minden áron olcsó csövet akarsz , akkor azért maradhat a Tungsram ,régi oroszok , EH , TAD,de legjobb talán az RFT lenne . JJ, iE, Tesla sztem felejtősek még így is . Talán nem hagytam ki semmi fontosat , a Bendix-en kívűl . Persze van még más jó is , Brimar ,Telefunken (diamant -os főleg) , amik most még eszembe jutnak . Ha meg régi ,akkor minél régebbi legyen ...... :) Jó vásárlást! Üdv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 11:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Köszönöm. Tungsramból jól el vagyok látva, de gondoltam hátha érdemes megfülelni valamit a ma gyártott, tehát folyamatosan biztosított utánpótlású csövek közül...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 12:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
Igaz nem tudom milyen minőségű holmiba kellene, de sztem ezek a mai csövek , amik még valamennyire megfizethetőek ,felejtősek . Az új drágáknál is sztem jobbak a régi "nyugatiak" . E83CC-ket viszont azért kerüld . Igaz , mint említettem 83-asokkal konkrétan nincs tapasztalatom, de volt más , amiből az ExxCC-khez is volt "szerencsém" és bizony sokkal rosszabb hangúak !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 14:11 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Ha jó 83-mast keresel:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... 2hx7ecc83/

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 15:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
sny21 írta:

Köszönöm, de elektroncsőből és hangszedőből csak az új darabokért adok ki pénzt.
Most kifejezetten olyan csövekről érdekelne a véleményetek, amiket idehaza újonnan be lehet szerezni.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 15:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Talán meg kellene próbálni egy eredeti Svetlana (SED) C logós 12ax7/ecc83-at,vagy egy TAD-ot ami lehet, hogy ugyanaz.

http://www.boiaudioworks.com/12AX7SED


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 16:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
mayky írta:
Talán meg kellene próbálni egy eredeti Svetlana (SED) C logós 12ax7/ecc83-at,vagy egy TAD-ot ami lehet, hogy ugyanaz.

Ez már lehet kiindulási alap, hiszen a TAD válogatott csövei itthon is elérhetőek: http://stageshop.hu/tad-valogatott-eloe ... 84_88.html.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 16:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
"Köszönöm, de elektroncsőből és hangszedőből csak az új darabokért adok ki pénzt. "

Én azért azt mondom ,ha komolyabb cuccba kell, érdemes még használtan is venni régi ,minőségi csövet . Az olcsókkal és a maiakkal sosem fogod megtudni miről is szól az igazi "csöves hang" . Persze amíg nem próbálja ki az ember el sem hiszi .
De ha ráérez, már nem akar mást, csak "dinoszauruszokat" . :) Szerintem ha hozzájutsz jóféle 12AX7-hez , ne habozz tapasztalatokat szerezni vele . Persze igaz ez a többi csőtípusra is . Aztán majd akkor eldöntöd ,hogy megéri -e azt az áldozatot a különbség . Nekem megérné, de nem vagyunk egyformák és a berendezéseink sem azok ....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 17:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
tubes írta:
Én azért azt mondom ,ha komolyabb cuccba kell, érdemes még használtan is venni régi ,minőségi csövet...

Nem komoly a cucc, csak amolyan barkácserősítő. Eddig Tungsram csövekkel muzsikált, de most úgy alakult, hogy kicserélhetném azokat, persze az ésszerűség határain belül...

Véleményem szerint egy használt csőben vagy (MC)hangszedőben bízni erősen hit kérdése, ki mit hisz el az előéletéről... ;)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 18:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
Igen, ez így van ,hogy ki , mit hisz el..... meg kinek mi a fontos. Szerintem ha úgy is otthon állnak a Tungsram csöveid, akkor hagyd az egészet . Ár arányban ez a megoldás verhetetlen . :)
Azaz a többi pénzbe kerül . Hacsak nem cserélgetsz , de akkor megint ott vagy ,hogy biztosan újak-e ? Szóval lehet ,hgoy legjobb ha hagyod . Mai gyártásúakat viszont nem vennék . Inkább bizonytalan "nyugatiakat" . Ott már szinte ugyanazok az árak ,viszont a minőségük jobb . "cserébe" lehet ,hogy használt .Hangszedőből meg sztem mindegy ,hogy MC ,vagy MM ..... :) Ritka ,amelyiknek a tűje kopik el ... :) Ettől függetlenül ,akinek már volt ,pláne több is , azért ránézésre sokat meg tud mondani róla . Volt ismerősöm ,aki pl Shirazt vett rosszan . Annyi baja volt,hogy az egyik kivezetése leszakadt . Csak egy forrasztás és volt olcsón egy jó hangszedője . :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Hangszedőből meg sztem mindegy ,hogy MC ,vagy MM ..... Ritka ,amelyiknek a tűje kopik el ...

Remélem nem komolyan gondolod? Gyémánt tű is kopik, sérül, hangszedő egyéb alkatrésze viszont, kevésbé van kitéve meghibásodásnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 21:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
Persze, nem teljesen komolyan gondolom ,mert valóban kopik ,de gyakorlatilag nem találkoztam olyannal , aminek a tűjét kopás miatt kellett volna cserélni . Előbb érte őket egyéb mechanikus végzet . Törés ,görbülés, szakadás, stb . Enyém pl kb . 10-en x éves korában "leült" . Felfüggesztése elöregedett . Szalai csinálta meg és akkor még jó volt a tűje Őszerinte . Azóta eltelt már pár év megint, de még jól üzemel . Asszonypajtit nem szabad a közelébe engedni, mert gyakori a "portörléses baleset" ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 21:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
lpcollector írta:
Köszönöm, de elektroncsőből és hangszedőből csak az új darabokért adok ki pénzt.
Most kifejezetten olyan csövekről érdekelne a véleményetek, amiket idehaza újonnan be lehet szerezni.

No, az első mondatodért -főleg az első feléért- a legtöbb fórumon megköveznének, és nem elsősorban az itthoniakon. :lol:

Magánvélemény -sokaknak nem fog tetszeni-, de pár évtized tapasztalat mondatja:

Ha -szóljon jó nagyot- kategóriánál szofisztikáltabb hangzást szeretnék, akkor a jelenlegi gyártású csövek 90 feletti -szvsz 99 ;) - százaléka maximum tápegységbe való, de jelútba semmiképpen.

Sehol sincs már a -szinte teljesen kézi- gyártástechnológia, főleg sehol sincsenek azok a ma már kideríthetetlen anyagösszetételek, amitől egy cső kiemelkedően jól, vagy éppen átlagosan szólt. Hiába vannak meg a régi gépsorok, ha a lényeg elveszett.

Pár mikrovállalat -pl. a régi Tesla alapjain- képes egyénit alkotni ....arany áron..., de a tömegárú -lásd pl JJ, ugyanezen a bázison- jó esetben is csak középszerű.

Az orosz és a kínai gyárakról, melyek a jelenlegi csőtermelés kb. 90%-át lefedik pedig sok jót nem lehet mondani. A kínaiakból néha kijön egy-egy jó produktum, de az ingadozó színvonal, azon belül a "még jó", "elmegy", "erre is lesz veréb" kategóriáknak megfelelő osztályú gyártmányok összemosása erősen orosz ruletté varázsolják a használatukat. Náluk is érdekes módon a régebbi -pár tíz éves- gyártmányok a keresettebbek.

Az oroszok biztosan hozzák a középszert, néha-néha egy-egy abból kibukkanó gyártmánnyal, de szvsz a jelenlegi gyártmányaik felejthetők, ha éppen nem hangszererősítő színvonalra vágysz. A régi gyártmányaik között van jó néhány jó, pár kiváló, ezek ára -lásd pl. 6N30P-DR- ma már ugyanúgy csillagászati, mint a legjobb "nyugati" NOS csöveké.

Próbálkoztam én jelenlegi gyártású csövekkel, de szinte sose jöttek be. Nekem maradt tehát a használt -jó esetben NOS- csövek világa. Sok cső vételével, rengeteg -karakterisztika alapján zajló- válogatással, akár több tucatos szériákból is, sok-sok hallgatással.

A fonómban 50 éves 5751-es csövek -valamint igen kiváló Tungsram ECC82!-, az előerősítőmben jelenleg 1932-es gyártású #26-os triódák (gyári specifikációt tudják ma is!), a DAC végében is korombeli Siemens Cca-k vannak. A legfiatalabb csövek a rendszerben a kínai Valve Art 300B-k (a normál 300B-k közül ezek a legrobusztusabbak, olyanok, mint a hét életű macska ;) ).

Ja, és pár évtizedes Supex 900 hangszedőt használok (bár azt Sz. Laci már felújította :D ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 00:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Árakat kell nézni elmebajon, természetesen AMIT ELADTAK. A TUNGSRAM még mindig jó név, pláne ECC83-ban.
Idézet:
Ha -szóljon jó nagyot- kategóriánál szofisztikáltabb hangzást szeretnék, akkor a jelenlegi gyártású csövek 90 feletti -szvsz 99 - százaléka maximum tápegységbe való, de jelútba semmiképpen.
? Ízlésfüggő. Hogy tegyek 12AX7/E83CC-t tápba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 13:17 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Egy kis érdekesség, bár nem ECC83, de kapcsolódik a témához.
Nemrég vásároltam 70 db NOS szubmini elektroncsövet. (kettőstriódákat)
A gyártók: Raytheon (piros és sárga), GE (five star), Sylvania (zöld) és Sylvania Gold
Gyártási évük 1961-1963, kivéve a piros Raytheonokat, mivel ők "fiatalak", 1981-es gyártásúak.

Nem kis munkával bemértem az összes csövet.
Egy darabról kiderült, hogy használt volt, ezt az üvegburán is lehetett látni, a kivezetések felé fémgőzök kicsapódása volt megfigyelhető. A mérés igazolta is, hogy használt: az adatlapban megadott specifikációkat az egyik csőfél tökéletesen teljesítette, de a másik oldal gyengélkedett, 9%-kal alulmaradt a másikhoz képest. Az adatlap szerint 9% eltérés megengedett a csőfelek között, tehát még ez a cső is használható.
A maradék 69 elektroncsőből 3 db-nál volt 4%-nál több a csőfelek közötti eltérés, 66 db volt 2,5%-on belül, és ebből találtam 5 db olyan csövet, amelynél a csőfelek uA-re tökéletesen együtt futnak!

Azért a csőfelekkel kezdtem a mérést, mert gyakorlatilag minden cső túlteljesítette az adatlapon található emissziós értéket, (még a használt is, pedig az biztos ment párezer órát) így abból csak az derült volna ki, hogy mind jó.. És tényleg....

Emellett még van legalább 40 NOS orosz csövem (prémium kategória) is, de közöttük rettenet nagy a szórás, pedig elméletileg fejlettebb gyártástechnológiával készültek (1985), de nagyon kell válogatnom, hogy 5%-on belüli csöveket találjak.

A mondanivalója ennek a kis statisztikának az, hogy szerintem bátran be lehet vállalni a régi gyártású, NOS, vagy keveset futott csöveket. Sokkal inkább, mint a mai "termékeket".

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 15:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.22. 09:04
Hozzászólások: 42
Kíváncsi lennék 10 évet ment csöveknél mennyi eltérés van a csőfelek között ? Érdemes ennyire beválogatni ? Hány évenként cserélnél csövet ,hogy belül legyen a paramétereken ? Mindezt meghallod ? Mekkora eltérést hallasz már meg ? Kíváncsivá tettél .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 16:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Sajnos ma gyártott csöveknél, de a régebben készített csövek között is nagy a szórás csőfelek között. Nagyon ritka a tökéletes szimmetria. Nem lehet megúszni a válogatást. Használtakról ne is beszéljünk, szimmetria szempontjából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 11:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
euro21 írta:
Próbálkoztam én jelenlegi gyártású csövekkel, de szinte sose jöttek be.

Megértettem. Sikerült lebeszélnetek arról, hogy újabban gyártott csövekre költsem a pénzemet. A használt és bizonytalan eredetű csövek továbbra sem vonzanak. (Nem újkeletű dolog a hamisítás: a "jónevű" márkajelzéssel felülbélyegzett gyengébb csövek így áron felül kelhetnek el.)
Az így megmaradt pénzemen inkább hanglemezeket veszek...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 00:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Most nézem, hogy az én egy tucat Tungsram ECC83-am sem ér kevesebbet a piacon mint az éppen leárazott Telefunken: http://www.partsconnexion.com/tube_nos_12ax.html :D

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC83 és az ő hangja
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 00:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Naugyemondtam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség