audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 15:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 17:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Most már túl sok a jóból! :shock: fent van! Most már tényleg esek kelek :P Köszönet Hifipistinek szerzett egy jó hétvégét!( a szomszédoknak!! :lol: )
Van több mint másfél T zeném, az a betűnél tartok! ( de még messze az audiophile mappa)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 19:18 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
kicsit off :) (USB nincs)

Olcsó, jó, a CS4344 kiváltható valami komolyabb gyártmányra, pl akár ES-re

http://www.ebay.com/itm/MUSE-24Bit-192K ... 4ab8b14f56


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.08. 12:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
qva egyszerű felrakni ramdisket. http://www.foobar2000.org/components innen kell kitömöríteni a C:\Program Files\foobar2000\components mappába és kész. Foobar indítása után, ha behúztad a lejátszani kívánt trackekt, jobb klikk az összes kijelölt trackre, Utilites, Add to RAM-disk. Látszik is, hogy húzza be memóriába. A feldobott ablakban kijelölöd mindet és az ablak tetején a Playlist-re klikkelve Add to playlist. Aztán újra meghelenik a Foobar lejátszási listájában az összes track. PLAY az új liststára :idea: :arrow: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.09. 08:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Akki, jamo, hifipisti! Azt szeretném kérdezni, hogy milyen op rendszert használtok? Ha Win7/8/Vista akkor telepitetétek a wasapi-t (kötelező tweak)? Más, egy USA fórumon írta valaki, szerintem próbáljátok ki ezt a médialejátszót :o : http://mpc-hc.sourceforge.net/downloads/
Még XP alatt ezzel néztem filmeket. Hangra zseniális win7/64 alatt, egy rövid teszt alapján azt hiszem a foobar meg sem közelíti.

akki írta:
Jani, ebben a Ramdiskben van valami, ez tényleg Qvajó.
Szerintem nemsokára új DAC építésbe is kezdesz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.09. 11:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
XP-t használok, de egy barátom most váltott Win7-re. Ott természetesen wasapi, ha USB-s a hangkeltő, de minden más ugyan úgy műxik. A Tweak-et próbáltam tegnap. Egész jónak tűnik, de még a Fidelizerrel nem hasonlítottam össze. Érdemes tudni, hogy a Tweak-et akkor kell elindítani, ha már fut a Foobar és minden indítás után újra futtatni kell. Azt hozzáteszem, hogy az én hangkártyám ASIO-s, tehát itt alapvető a különbség az USB-s megoldásoktól.

Kis programozói tudással, jó lenne még megcsinálni azt, hogy a Tweak az E-mu hangkártyám DSP-s keverőjét is azon a procin futtassa, amin a Foobar is megy. Ehhez ért valaki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 19:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Win7 64 bitet használok. A foobar nálam azért maradt a music bee-vel szemben mert az sacd-ket is lejátsza. Én asiót állítottam be de nem tudom melyik jobb, lehet a wasapi is.
Az a lejátszó amit küldtél mpc az max filmekre jó nekem, mert a cuét apét és a flac-ot nem ismeri, az sacd-ről ne is beszéljek. De a hétvégén kicsit jobban meghallgatom, igaz én szinte csak úton filmezek telefonról (van egy 5colos dell-em) Van egy elég jó tanácsom ha valaki úton zenél vagy filmezik. Kis pénzért AKG 315 meglepően jó hangú.5000-ért nehéz jobbat találni. Bocs de most kevés az időm. Ha minden igaz minyá itt az ssd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 21:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
MPC-HC, ismeri a flac-ot és az aple losslest egyaránt. Lehet az ősrégi verziót próbáltad. Wasapi-val nem kell a RAM-disk sem, mert ismeri a beállítható full file buffering opciót.

jamo írta:
Szervusztok!
Win7 64 bitet használok. A foobar nálam azért maradt a music bee-vel szemben mert az sacd-ket is lejátsza. Én asiót állítottam be de nem tudom melyik jobb, lehet a wasapi is. Az a lejátszó amit küldtél mpc az max filmekre jó nekem, mert a cuét apét és a flac-ot nem ismeri, az sacd-ről ne is beszéljek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 21:09 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Szervusztok!
Win7 64 bitet használok. A foobar nálam azért maradt a music bee-vel szemben mert az sacd-ket is lejátsza. Én asiót állítottam be de nem tudom melyik jobb, lehet a wasapi is.
Az a lejátszó amit küldtél mpc az max filmekre jó nekem, mert a cuét apét és a flac-ot nem ismeri, az sacd-ről ne is beszéljek. De a hétvégén kicsit jobban meghallgatom, igaz én szinte csak úton filmezek telefonról (van egy 5colos dell-em) Van egy elég jó tanácsom ha valaki úton zenél vagy filmezik. Kis pénzért AKG 315 meglepően jó hangú.5000-ért nehéz jobbat találni. Bocs de most kevés az időm. Ha minden igaz minyá itt az ssd.


Jani

Win7-re hogy megy fel foobar alá a dark plugin?
Gyerek laposára tenném fel, hogy a RaM WM-et akksiról megfülelhessem.
scipt hibás, bárhogy próbálkozom.
Amugy én XP-t használok

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 21:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Most töltöttem le azt amit belinkeltél. MPC-HC x64 ezt telepítettem fel és belehúztam a wav-ot, ape-t cue-t és az sacd-t a wav-ot lejátsza a többit nem.Ha neked lejátsza, akkor valamit tudsz amit én nem! Köszönném ha megosztanád!

Én ezt raktam fel Foobar2000_1.1.10_XPack_1.09 17,052Mega. Na erre nem megy fel csak úgy ahogy leírtam, a ramdisk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.11. 07:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nem értem miért kell túlbonyolítani, illetve egyéb kétes helyekről letöltögetni dolgokat. A legfrissebb foobar innen: http://www.foobar2000.org/ az összes kiegészítő, köztük DSD, ape, stb. innen: http://www.foobar2000.org/components leszedhető. Nagy általánosságban úgy kell telepíteni a dolgokat ahogy leírtam, de olyan is van hogy a Foobar indítása után Preferences/Component fülön kell az adott plug-int installálni. Persze van ami ennél bonyolultabb, pl. az androidos-wifis távirányítás. Én egyébként Win7-en és XP-n is használom a Foobart, mindkét esetben ugyan úgy kell csinálni mindent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.11. 20:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
A eredeti foobar lejátsza a tört sacd-ket? Nem tudom mert én csak az orosz tuningos xpack-ot használom!
Meghallgattam az ssd-t a hdd-nél jobb,de a ram disk-egy kicsit teltebb.Úgyhogy befaragtam vele! Így mulatt egy úr!
Ha csak zenére kell mint nekem nem javaslom, ennyi pénzért vehettem volna 2 terrát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 07:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Jani

Ez a XPackos foobar ritka szar. Sikerült installálnom. Vékonyan, és túl gyorsan játsza le a zenét. Nem hinném, hogy a laptop miatt hallottam így.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 09:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusz!
Nálam, csak azt hallottál! És sosem panaszkodtál! Valamit változtatni kéne: pl azt a kábelt amin bemegy az USB jel piszkosul hallani, A DAC hálózati kábelét szintén nagyon hallani.Nem értem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 09:29 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Az eltérés csak a Asus Laptop, foobar, RAMdisk- és a saját PC-ém közt volt.
Az USB, és a kábeleim ugyanúgy volt mindkettőnél.
Minden esetre e tesz alapján (a laptop akksiról való meghallgatás utáni) laptopirányú beszerezhetnéki vágyam megszünt.
Inkább magamban dúdolok, még az is jobban szól :)
És ha emlékszel, Te sem szóltad le a kis USB-s kütyümet. CM108 létére jobb, mint sokan gondolnák.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 13:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Na akkor itt az ideje a hétvégén egy kis (laptopos,ssd-s) zenehallgatós bulinak! Ha ráérsz szívesen várlak!
Ja és előtte a DM-be ugorj be!............. Tudod pelenkáért! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 13:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
SACD lejátszáshoz DSDIFF kodek Foobarhoz: http://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_dsdiff
Nekem jól működik :roll:

Egyébként a RAMdisk-hez visszatérve egy picit, lehet grebbelni is ide, vagy innen, ami valószínűleg jobb eredményt ad, mintha CD-ről a hagyományos módszerekkel csinálnánk. Nem próbáltam még, akinek van tapasztalata ossza meg velünk :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 15:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Na akkor itt az ideje a hétvégén egy kis (laptopos,ssd-s) zenehallgatós bulinak! Ha ráérsz szívesen várlak!
Ja és előtte a DM-be ugorj be!............. Tudod pelenkáért! :lol: :lol:


Nem tudom a méretedet :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 16:36 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
akki írta:
jamo írta:
Na akkor itt az ideje a hétvégén egy kis (laptopos,ssd-s) zenehallgatós bulinak! Ha ráérsz szívesen várlak!
Ja és előtte a DM-be ugorj be!............. Tudod pelenkáért! :lol: :lol:


Nem tudom a méretedet :) :)

Csak nehogy halálba röhögd magad attól a k.. komoly rencccertű :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.12. 18:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Váltsunk komolyra!
Esek kelek- http://jplay.eu/download/ ki mit tud :shock: erről!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 08:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Szemezgettem már vele, de fizetős :cry: A leírások alapján azokat tudja, amiket a foobar, ramdisk-el és twea-kal. Van valami ingyenes butított letöltési lehetőség, de amikor néztem, elég érdekesen lehetett vezérelni. Most látom, hogy nincs asio :x Inkább USB-s megoldásokhoz lehet jó, igaz abban a topicban vagyunk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 09:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Váltsunk komolyra!
Esek kelek- http://jplay.eu/download/ ki mit tud :shock: erről!

Off
Janikám, rég láttalak, mostanra kék-zöld lehetsz a sok esek-kelek-től. Vágjál el már valamilyen drótot, vagy tedd be fordítva a pufferkondit, fő az egészség!
Te kis "keljfeljancsi" :) :)
On
Tudsz RCA-s SpDIF jelet adni a kütyüdből?
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 09:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A jplay piszok jó hangú lejátszó. Az új verzió már vezérelhető akár foobar alól is, foobar upnp kell hozzá. A jplay ingyen kipróbálható, pár szám lejászása után elég idegesitő dolgokat művel pár másodpercre :lol: Összehahosonlításra ennyi elég aztán, ki-ki eldönti kifizeti-e? Wasapi vagy Kernel Streaming alól (utóbbi XP alól is) RAM-Disk nem biztos hogy kell, így kell beállítania foobarban: "file->preferences->advanced->playback" and set "full file buffering up to"
WinXP alól zenehallgatók, ha nincs KS lehetőség, sürgősen átállnék windóz7-8-ra vagy linux-ra ...

hifipisti írta:
Szemezgettem már vele, de fizetős :cry: A leírások alapján azokat tudja, amiket a foobar, ramdisk-el és twea-kal. Van valami ingyenes butított letöltési lehetőség, de amikor néztem, elég érdekesen lehetett vezérelni. Most látom, hogy nincs asio :x Inkább USB-s megoldásokhoz lehet jó, igaz abban a topicban vagyunk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 09:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Én felraktam!
A laptopon 38% ram foglaltság alaphelyzet felugrik a telepítés után 92%-ra 2G RAM-om van igaz! Most vettem 30-ért ssd-t! :cry: Most vegyek RAM-ot is! A villanyszámlával meg mi lesz?
A nagy gépnél a 4G ram miatt nem gond!
Persze van kimenetem? ráadásul tuningolt! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 12:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Egyelőre marad a Foobar nálam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 12:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Szia! A flac lejátszás tényleg néha nem megy, de csak ha a foobar alatt is Pause-ban van ugyanaz a szám (...). A cue-t nem tudja, az ape-val nem tudom mi a helyzet, a listában bent van, de azt az 1 db ape-t, ami nekem van :lol:, nem szereti. A Nézet/Lejátszási listát érdemes kikipálni. Szaftos, jó hangú lejátszó az egyszer biztos...

jamo írta:
Szervusztok!
Most töltöttem le azt amit belinkeltél. MPC-HC x64 ezt telepítettem fel és belehúztam a wav-ot, ape-t cue-t és az sacd-t a wav-ot lejátsza a többit nem.Ha neked lejátsza, akkor valamit tudsz amit én nem! Köszönném ha megosztanád!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.13. 21:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Kipróbáltam én is a Foobar Ram disket és nagyon jól szól!Nagyságrendekkel javult a hang , sokkal hallgathatóbb.Köszönet a tippért. :D

Üdv:
atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.14. 18:08 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Na akkor itt az ideje a hétvégén egy kis (laptopos,ssd-s) zenehallgatós bulinak! Ha ráérsz szívesen várlak!
Ja és előtte a DM-be ugorj be!............. Tudod pelenkáért! :lol: :lol:



Megejtettük
Ofsethibás ES-t tegnap (bal0-jobb+12mV-dc) bemontíroztam a kuka helyére.
Nálam elég jól szól, semmi hangzáseltérést nem véltem felfedezni a másikhoz képest a GC-mel. Janinál kondi csatol be, ezt tudtam, s csak mikor eljöttem akkor említettem meg, hogy ez a pálya.
Olyan döntetlen körül szerepeltek, jó mindkét DAC. ES kicsit 'mintha' volt.
Elsőre Jani cucca a szokásosan, majd bedugtuk a CM-et az én cuccommal, végül a Musiland adta nekem is a jelet. Itt már jobban közelített a két DAC hangja, tehát a forrás erősen rányomja a bélyeget az egészre.
CM nagyon jó, nekem megfelel mig megjön az én Musilandom, sőt, még lehet hogy végleg ennél maradok. Kissé 'csövesebb', letisztultabb, pontosabb terű, és magasabbra megy, mélye hasonlóan tökéletes.
A többit vendéglátóm majd elmondja, mármint mi hogyan adta a jeleket.
'pelust' nem vittem, gondoltam Jani suttyomba csak vett magának tegnap hazafelé menet. Biztos 'kölcsönadta' volna, ha ugy jártam volna, hogy kék hirtelen :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.15. 14:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Azért nem írok mert a foobar-al szenvedek, a jplay meghülyíti a foobart! Vagy tizedszerre telepítem fel az eredetit és az xpack-osat is. Nem lehet hangerőt csökkenteni bizonyos számoknál és egyeseket fel sem ismer! Na mindegy ez így nem jó azt hiszem vissza a RAMdisk-hez! Még küzdök,de már nem sok kedvem van az egészhez. ( A Laci DAC-ja azért jobb volt mint az enyém! Hiába a tudás.....)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.15. 18:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Remélem csak én vagyok süket, mert sokan jónak vélik a ramdisket, jómagam töröltem a palettáról, minden bizonnyal végképp.
Az akusztikus zenék 99%-át hazavágja, eltörli az atmoszférát. kicsinálja a finom dinamikus tranzienseket, lopja a levegőt a hangszerek körül. Magyarul, fos.
Persze hozzá kel tennem, hogy rendszerfügő lehet, nálam nincs szükség erre a mankóra, s ebben kurva biztos vagyok. Rövid időre a megítélésekor rászedett,
igyekszem ezentul nem túl elhamarkodottan ítélni.
A próba igen egyszerű, be lehet tölteni a tesztanyagot foobarban a RAMba, s a paylistből eredetivel váltakoztatva egy pillanat alatt indítani lehet.
Kaparós rendszerekbe biztos a RAM-os fog beválni, minél jobb viszont az egyéb cucc, annál inkább utálni fogjátok.
Várom a véleményeket :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.15. 19:00 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Szervusztok!
Azért nem írok mert a foobar-al szenvedek, a jplay meghülyíti a foobart! Vagy tizedszerre telepítem fel az eredetit és az xpack-osat is. Nem lehet hangerőt csökkenteni bizonyos számoknál és egyeseket fel sem ismer! Na mindegy ez így nem jó azt hiszem vissza a RAMdisk-hez!


Jani!

Szedd le ezt :jv16 power tools
evvel a progival (elindítod) kipipálod a a hibás telepített progikat, s ráklikkelsz az eltávolítás fülre. A progit magát nem távolítja el, csak törli valahonnan a hibás makacs bejegyzést, ami újratelepítés esetén is bejegyezve marad előző állapotból. Majd igy installáld le ami nem kel, és utána gond nélkül újratelepítheted, már jól fog viselkedni. Az RMA csesztetéskor fedeztem ezt fel, jó kis eszköz.

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.08.04. 12:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Szabi lejárt! Egy kis olvasmány az uraknak!
:shock: http://www.audioholics.com/education/ca ... g-debunked


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 23:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
egy láma kérdés, az usb-s dac-kokhoz kell driver windows vagy linux alá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 06:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusz!
Nekem a musilandomat a win7 csak driver-el ismeri fel. Így valószínüleg kell!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Van amelyikhez kell, van amelyikhez nem. Ami ASIO-s ahhoz biztosan kell (nem ASIO4All-ra gondolok, mert az kamu ASIO).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 12:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Ígéretesnek tűnő USB -> I2S átalakító (24bit 192kHz) és meglepően olcsó is!
http://www.ebay.com/itm/24bit-192kHz-US ... 4d0644e5ae

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 12:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Ránézésre tényleg nem tűnik rossznak. Jó lenne meghallgatni. Ha valaki vesz ilyet, szóljon, mert egy Halide Bridge átalakítót fel tudok ajánlani összehasonlítás képen, esetleg tudok új HiFace-t szerezni meghallgatásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 10:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Musiland megoldásairól mi a véleményetek?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 11:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az, hogy xar...

Úgy látom, itt is építhetek saját magamnak... már csak az a kérdés, mi legyen az USB receiver chip?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 12:41 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
xmos...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont most néztem a beszerzési lehetőségeket. Egy modult lenne jó venni, de nem 8-10e Forint szállítási költségekért...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 01:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
http://www.ebay.com/itm/XMOS-384kHz-high-quality-USB-to-I2S-PCB-with-ultralow-noise-6-5uV-regulator-/331079753218?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item4d15e41e02
Érdekelne egy ilyen, de 40$ a szállítási költség.

Egy ember 3 ilyet vehet. Ha mást is érdekel ez, úgy gondolom, hogy össze kéne fognunk, és 3 felé osztani a 40 dolláros szállítási költséget. Nem én intézném az Ebay-es vásárlást, meg nem muszáj persze az én címemet sem megadni...
Lényeg, hogy 1/3 szállítási költségért legyen meg.

Vélemény?
Már vettek ilyet erről a fórumról, és elvileg egész jó clock generátor van benne, ami sokat hozhat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 01:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Toto írta:
Az, hogy xar...

Úgy látom, itt is építhetek saját magamnak... már csak az a kérdés, mi legyen az USB receiver chip?

A Musiland egyáltalán nem szar, csak a gyári digit trafót kell kicserélni, avagy kihagyni. Tök másként működik, mint az usb audio egyéb cuccok, nem 1mS-onként kap adatcsomagot, és handshaking is van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 02:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gondolom a Pulse trafóról beszélsz, amiből vettem vagy 8-at...

Amúgy szerintem az sem mindegy, milyen clock van rajta. Ha megnézed az előbb belinkelt Xmos lapot, akkor ott azt ígéri az eladó, hogy NDK-s clockkal szállítja le, ami állítólag jobb, mint a Depner OEM-el majdnem megegyező CCHD-957...

Én ilyenekben nem vagyok jártas, de Musilandnál is jó lenne egy konkrét típust tudni, ami (tegyük fel trafócsere után) olyan jó lesz, amilyennek lennie kellene.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
http://www.ebay.com/itm/XMOS-384kHz-high-quality-USB-to-I2S-PCB-with-ultralow-noise-6-5uV-regulator-/331079753218?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item4d15e41e02
Érdekelne egy ilyen, de 40$ a szállítási költség.

Egy ember 3 ilyet vehet. Ha mást is érdekel ez, úgy gondolom, hogy össze kéne fognunk, és 3 felé osztani a 40 dolláros szállítási költséget. Nem én intézném az Ebay-es vásárlást, meg nem muszáj persze az én címemet sem megadni...
Lényeg, hogy 1/3 szállítási költségért legyen meg.

Vélemény?
Már vettek ilyet erről a fórumról, és elvileg egész jó clock generátor van benne, ami sokat hozhat.


Van saját webshopja, ott 4$ a száll. költség. Rendelsz ?

Ezt én is nézegettem:
http://www.diyinhk.com/shop/home/49-iso ... lator.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha gondolod, vehetünk közösen... Ilyenre úgyis szükség lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.02. 13:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Mióta akarsz rosszat toto-nak, habár azt olvastam a 2-ik generációs verziók, már nem bugosak...
sny21 írta:
xmos...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.02. 13:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A srácnak sorra kell visszavonni a termékeit, a diyaudio.com-on rendszeresen "kifilézik" szegényt, mint pl. az ESS Sabre dac-ját. Ez most úgy látom megint egy új verzió, már 2 oszcillátort tett bele. Várjatok vele amíg valaki más ki nem próbálja, addig kidobott pénznek tűnik. Ha a sny21 javasolta 2-ik generációs xmos a cél, ez egy jó választás lehet Bukarestből, nagyon jók a visszajelzések róla, habár nem olcsó: http://luckit.biz/new/?tcp_product=waveio


shany írta:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.02. 13:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A waveio fórumának linkje: http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... rface.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2014.01.02. 18:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
janos_904 írta:
Mióta akarsz rosszat toto-nak, habár azt olvastam a 2-ik generációs verziók, már nem bugosak...
sny21 írta:
xmos...


Ebben igaza van, én is olvastam a bugos Xmos-ról...
De az tuti, hogy a 384 khz-et sehogy nem tudom kihasználni. Ami fontos, hogy a táp és a clock jó legyen.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség