audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 15:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.18. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ide lehetne megírni a tapasztalatokat, kinek melyik tetszik vagy mit használ stb...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.18. 22:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Jelenleg? Tesla VM2103. De onnan kellene szerintem elindulni, hogy Audio Technika AT95. Régi etalon, megfizethető, megbízható volt, elvileg ugyanezt gyártják. Alapfokú. Akinek van, írja meg a tapasztalatát. Régi - Új - Régi új tűvel, stb..Szerintem..Innen lehetne feljebb lépkedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 11:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Az első lemezjátszómban nekem is Tesla hangszedő volt, amit aztán Ortofon OM5E-re cseréltem. Leárazva vettem a Ramovillban, a nyolcvanas évek végén, 996Ft-ért :D . (Egy ilyen hangszedőt normálbarázdás hanglemezekhez, megfelelő tűvel, használok ma is.) Kezdésnek szerintem ma is megjárja.
A következő lépés az Ortofon 320U volt. Erőteljesebb hangja volt, mint az elődjének, szépen muzsikált, de nálam rövid időt töltött, most az apósom NAD-jában teljesít szolgálatot.
Azóta csak MC-ket használok...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 19:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Azóta csak MC-ket használok..

Megéri az MC-vel kínlódni? Hoz e annyival többet?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 22:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A minőségi sor a kristály hangszedőkkel kezdődik ugye. Aztán jönnek a mozgó mágneses hangszedők . Azt ugye senki sem kérdőjelezi meg, hogy érdemes foglalkozni az MM-ekkel. Továbbmenve következnek a mozgótekercsesek. Van az ársávnak egy olyan része, ahol vegyesen vannak az MM-ek és MC-k, ott nem garantált, hogy az MC-k jobbak. Aztán ahogy megy az ár fölfelé, úgy egyre garantáltabban csak MC-ket találunk a listán. Hogy mi éri meg, az egy érdekes kérdés. Én az Ortofon MC10 szintjénél húznám meg a határt, odáig fel kéne menni.

Viszonyítás képpen, nekem eddig volt ortofon WMS10(?), Goldring Eroica(L), most Benz Micro Ace L-em van. Ez mind MC volt, csak az első magas kimenetű, így nem igazi. A kellemetlen az, hogy jó trafó kell hozzájuk, vagyis nagyjából duplázódik a hangszedő ára. Én eddig olyan elektronikát nem hallottam, ami egy közepes trafóval felért volna, de majd biztos jönnek olyanok, akik meg igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 23:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
ortofon WMS10(?)

Az Ortofon VMS sorozat (az FF-ek és a VMs 10,20,30) Variable Magnetic Shunt típusú, nem MC. Ezeknél a mágneses kör elemeként mozgatja a tű a cantilever másik felén levő lágyvas darabot, ami megváltoztatja a mágneskör fluxusát, így indukál feszültséget az állótekercse/ke/n.

http://ortofon.com/hifi/products/histor ... cartridges

Volt persze nekem is Tesla VM piezo hangszedőm, aztán, mikor Lenco L75-öt vettem a bizóban valamikor a 80'-as években, jött vele Shure 91 (MM). Próbálkoztam Shure 95-el, aztán Ortofon MC10/T10-el (gyorsan eladtam olyan f.s volt), végül majd huszon évig Ortofon VMS30-at használtam a Lencoban.

Közben persze munkából kifolyólag volt/van pár MM és MC (pl. Benz ACE L is) hangszedőm (többsége mono, 12"-os Ortofon karban), jelenleg egy felújított Supex 900-at hallgatok már pár éve.

Egy jó MM nagyon szépen tud szólni egy "átlagos" futómű/kar párosban (a csúcs többek szerint a Shure V-15 valamelyik változata), de amikor feljebb lép az ember a pörgetővel, akkor bizony kiderül, hogy egy átlagos MC nagyon könnyen meghaladja a MM-ek túlnyomó többségét. Persze ennek ára van, főleg akkor, ha kisjelű MC-t választ az ember (az enyém 0.12mV átlagot tud).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 23:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
DHT írta:
Megéri az MC-vel kínlódni? Hoz e annyival többet?

Az elöttem szólók már megadták a választ. Többet hozzátenni én sem tudok, csak megerősíthetem, igen is érdemes.
(De nem olcsó. Míg az első Ortofon MC10S hangszedőmhöz 20 éve 11000Ft-ért jutottam hozzá, két éve egy hasonló szintű MC Vivo Red már 60000Ft-ba került...)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 10:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT!
Amit ajánlani tudok nagyon, az egy öreg igásló, 1962 óta folyamatosan gyártják. Én itt vettem Ma.-n forintért. A neve Denon DL103. Talán jelenleg a legolcsóbb MC picup. Gyártás során válogatják, és a jobbakat DL303 típussal adják el aranyért. A 103-as egy kiegyenlített hangú, az olcsó Ortofonoknál lényegesebb jobb hangú ketyere. Tekerek hozzá neked egy trafót, (majd megbótoljuk valahogy) csak szerezzél hozzá 2db mumetáll árnyékoló serleget, ami a BEAG erősítőkbe volt. Biztos van itt valakinek. A múltkor egy Linn LP12-ben összehasonlítottuk a trafómat egy T30-as ortofonnal. Nem vallottam szégyent az enyémmel. RIAA-nak meg ajánlom az AN M= utánépítést, mert az egybevág az SE erősítők által alkalmazott technikával: nincs benne visszacsatolás. Vagy ha hangban mégjobbat akarsz, akkor javaslom az ARC SP6 elektronikát. Nekem az M7 van megépítve. De lehet, egyszer váltok. Nálam meg is hallgathatod, főleg ha kész lessz az új hangfalam. A Denont sokan fogják ajánlani. 1972 óta hallgatok LP-t, s azóta gyűjtöm a lemezeket, tehát nem egy napos a lemezjátszási ismeretem. :P Én MM hangszedőt nem vennék, mivel kb az MM és az MC között akkora a különbség, mint a kazettásmagnó és a CD között. Persze van igen jó kazettás, pl a Revox, vagy a Nakamisi, de azért a CD a legjobbakat is leveri. Tesla hangszedőt ne vegyél, az varrógéptűből van, :P és tragédia, ahogy szól.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 13:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egy jó MM vagy MI igenis jobban tud szólni, mint egy belépő MC+közepes trafó vagy pre-pre. Ráadásul a pickup választás karfüggő is, nem csak ízlés meg pénztárca kérdés.
Anno elég sokáig hallgattam VdH MM1-et, a komplett akkori Ortofon MC vonalnál szebben zenélt, könnyű karokhoz is megfelelő volt. A Grado mozgó lágyvasas pickupjeit ajánlanám, nagy a választék, és jól ért hozzá a kereskedője, mit mihez érdemes (L'Auditeur, Nagy László)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 13:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Másod, harmad forrásként DENON DL-160-at (high MC) hallgatok (Project RPM4) nagy elégedettséggel. Ez egy kiváló belépő szint és szvsz árkategóriájában is nyerő.
A hangszedő kimeneti szintje alapján inkább az MM hangszedőkhöz áll közelebb (kb. 2mV - mérve - 33RPM, 1,8g), hangjában azonban már megtalálhatóak azok az erények, amelyek miatt mindenki az MC-t isteníti.
A lemezjátszó váltás nálam sokkal többet hozott mindenben, igaz előtte egy gagyi Philipsem volt a 70-es évekből...
UI: A DL-160-at érdemes 1kOhmmal lezárni - a hang ekkor "melegebb" tónusúvá és nyíltabbá, részletezőbbé válik, az énekhangok így a legjobbak.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 20:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Barth Ida írta:
Én eddig olyan elektronikát nem hallottam, ami egy közepes trafóval felért volna, de majd biztos jönnek olyanok, akik meg igen.
Egyszerű elektronikával is elég messze lehet jutni, az alábbi rajzot a Clearaudio Balanced Reference ihlette, ami platINA néven nagyon népszerű lett külföldön ...
http://diyaudio.hu/forum/download/file.php?id=3001

Ha érdekel, akkor tudok kölcsön adni tesztre egy ilyen komplett MC/MM phonot...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 00:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
DHT! Le kellett volna írni, hogy MM hangszedők hangja érdekel, ebben és ebben az árkategóriában. Akkor nem kalandoznának magyarjaink máris nyugaton. (MC) 8-)
Más. A hozzászólásokkal ellentétben itt senki, én sem ajánlottam Tesla hangszedő beszerzését, különösen nem "VM piezot", mivelhogy a piezo a kristályosok alfajába tartozik, és VK volt a típusjele Tesláéknál ;) Mellesleg jobb híján hallgatok VM2103 (de lehet, hogy 2102) Teslát, ezt adták anno az NC500/PRO-JECT0.5 lemezjátszóhoz. (Nem azonos a régen nálunk is forgalmazott LENCO fedőnevű TESLA lemezjátszókkal, lásd kép.) Szintén ezzel a hangszedővel szállították annak idején a Rút Kis Kacsát- NAD-ot. És a tesztek szerint partiban volt a HFM alapfokú etalonjával az ORTOFON FF15-el!! Valószínűleg ezekbe a lemezjátszókba válogatott/modifikált VM2102 hangszedők kerültek.
Megint más. Amit én javasoltam, az AT95 "all rounder" hangszedő volt régen, konszenzusosan, azért javasoltam, írja meg véleményét, aki ilyent (még) használ. Ugyanez igaz a javasolt Denon, Grado hangszedőkre. Ezek belépő szintű cuccok, többet nem érdemes elsőre áldozni.
Megint más. Egyik első, meghatározó, megdöbbentő auditív élményem volt, mennyire máshogy szólt, nagyobb auditív élményt adott ismerősöm tiszta középtartományú FF15-öse az én HI-FI, sziszegős hangú Shure M91 hangszedőmnél. :shock: (Vagy 30 éve) És ezek alapfokú hangszedők voltak!!


Csatolmányok:
NC500a.JPG
NC500a.JPG [ 625.23 KiB | Megtekintve 70719 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx írta:
Barth Ida írta:
Én eddig olyan elektronikát nem hallottam, ami egy közepes trafóval felért volna, de majd biztos jönnek olyanok, akik meg igen.
Egyszerű elektronikával is elég messze lehet jutni, az alábbi rajzot a Clearaudio Balanced Reference ihlette, ami platINA néven nagyon népszerű lett külföldön ...
http://diyaudio.hu/forum/download/file.php?id=3001

Ha érdekel, akkor tudok kölcsön adni tesztre egy ilyen komplett MC/MM phonot...

Csöves?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 10:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
dys-cus írta:
Csöves?

Nem, ott a rajz... Teljesen IC-és, csak szimmetrikus be- és kijárattal, amit természetesen le lehet butítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 11:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
AT95 még van itthon, de mostanában nem hallgattam, egy Goldring Elan van fenn (ennek melegebb, részletesebb középtartománya van).

AT95-öt sokáig használtam, mert elég semleges hangú, kiegyenlített balanszú hangszedő, igazából mindenféle zenén megállta a helyét az alap kategóriában. Annyi bajom volt vele, hogy a tűszár egy csillapító gumibakba volt ragasztva, nem nagyon volt állítási lehetőség, kicsit sérülékeny is emiatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 12:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx írta:
dys-cus írta:
Csöves?

Nem, ott a rajz... Teljesen IC-és, csak szimmetrikus be- és kijárattal, amit természetesen le lehet butítani.

Bocsi, nem néztem a rajzot. DHT nem lessz boldog tőle, mert nála még a kazán is csöves.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 14:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
mzperx írta:
dys-cus írta:
Csöves?

Nem, ott a rajz... Teljesen IC-és, csak szimmetrikus be- és kijárattal, amit természetesen le lehet butítani.

Bocsi, nem néztem a rajzot. DHT nem lessz boldog tőle, mert nála még a kazán is csöves.

Bizony! :lol:
Tekerj valamit van Beag mikitrafóm amin van serleg, sajna a mag benne ferrit.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
dys-cus írta:
mzperx írta:
dys-cus írta:
Csöves?

Nem, ott a rajz... Teljesen IC-és, csak szimmetrikus be- és kijárattal, amit természetesen le lehet butítani.

Bocsi, nem néztem a rajzot. DHT nem lessz boldog tőle, mert nála még a kazán is csöves.

Bizony! :lol:
Tekerj valamit van Beag mikitrafóm amin van serleg, sajna a mag benne ferrit.

Van rendes vasmagom hozzá, attól ne félj. Kellene tudni, hogy a végén milyen hangszedőt szerzel be, mert a trafónak ahhoz kell igazodnia. Megadják a kimenő feszültséget, és az impedanciát. A jobbaknál azt is, hogy mekkora legyen a terhelés impedanciája. Ez a freki átvitel miatt fontos. Ha ezek megvannak, akkor tekerintek neked egy pár trafót a tavaszi csöveskazán karbantartásért. Szépen beleépíted a serlegbe, azokat meg bezárod még egy réz, vagy ALU dobozba, amire felaplikálod a csatlakozókat. A hangminőség garantált.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 15:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Ha MM, akkor hallott már valaki Audio Technica AT 150MLX-et zenélni???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 15:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
... Vagy ha hangban mégjobbat akarsz, akkor javaslom az ARC SP6 elektronikát. Nekem az M7 van megépítve. De lehet, egyszer váltok.
...

Miért pont SP6? Miért nem az akki által propagált PH3, vagy PH5?
Többen leszavazták már az ECC83-akból felépülő, katódkövetős kimenetű és visszacsatolt elektronikákat... Aztán mindez az AN M7-je után?
A PH3-on én is gondolkodom...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 16:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kedves Deeraudio!
Ennek van egy-két oka:
1. Az én M7-esem kb úgy szól mint a gyári SP6, de tantál és rikenohm ellenállásokkal (nézd meg az árát) valamint drága GE Nos csövekkel.
2, Az SP6 egy gyönyörű hangú elektronika sztereóban 3 db ECC83-al, ami lehet Tungi is, az ellenállások PRP, vagy Vishay Dale, a csatolók polipropilén kondik, a hálózatban pedig SM kondik vannak.
3. Szinte minden héten hallgatom ezt a RIAA-t a barátomnál, s bátran állítom, nem sok jobb van nála.
4. Rendkívül zajtalan, sokkal kisebb a zaja mint az M7-nek.
5. Rendkívül kistorzítású
6. Az SP6C verzió görbéje tökéletes, szabványos alkatrészekből áll
7. Az egész elektronika olcsóbb mint az M7
8. DHT 300B SE erősítője mint tudjuk eléggé torzít már két Watton is. (az SE-k ezt tudják) akkor legalább a korrektor legyen 0,1% torzításon belül.
9. Katódkövető kimenete van, ami érzéketlenné teszi a kábel minőségére, és lehet meszebb is a végfok, vagy a preamp
10.Rendkívül szép, telt hangja van, ami a legtöbb embernek tetszik.
11. DHT erősítője véleményem szerint kicsit vékonyan szól, legalábbis a Krizsi erősítőjéhez, vagy az enyémhez képest. Az ARC korrektor ezért nagyon jól passzol hozzá.
12. Az említett PH3, PH5 nekem nem tetszik, mert szintén vékonyka hangzású, azonkívül nézd meg az elmebajon, hogy mibe fáj egy PH3, és mibe ha esetleg van egy SP6-os. Nagyon ritkán van ilyen eladó erősítő, nem véletlen.
13. Ha mégis M7-et szeretne, akkor én eladom az enyémet neki tele nem orosz PIO kondival, SM kondival, Rikenohm, illetve tantál ellenállással. Rikenohmot talán már 3 rugó felett árulnak.
14. Meg mert miért ne SP6? :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 17:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
deeraudio írta:
Másod, harmad forrásként DENON DL-160-at (high MC) hallgatok (Project RPM4) nagy elégedettséggel...
....A lemezjátszó váltás nálam sokkal többet hozott mindenben.
....Miért pont SP6? Miért nem az akki által propagált PH3, vagy PH5? A PH3-on én is gondolkodom...
db

Néhány gondolat eszmbe jutott azokkal kapcsolatban amit írtál, habár csak részben érinti a fórum témáját...
A futómű tényleg sokat hozzátesz a kapott hanghoz. Az RPM4 szerintem is nagyon jó hangú jószág, bár errefelé nem értékelik olyan nagyra a Project lemezjátszókat. Nem is válltam meg tőle amikor lecseréltem, jó lesz majd valamelyik fiamnak...
Ha jól tudom DHT NAD 5120-ba keres hangszedőt. Nálam abban is futott MC. Kicsit "nyávogós" futómű, de kezdésnek kiváló.

A többi ARC phonot nem ismerem viszont két csöves RIAA-t is használtam korábban, az egyik visszacsatolással a másik passzív korrekcióval készült. Ezek után a PH3 kb. annyit dobott a hangon, mint amikor a NAD-ot Projectre cseréltem...
A magas kimenetű MC-hez valószínüleg jobban is elleszkedik, mert elég nagy az erősítése...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 17:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ja! DHT Pesten tudok eladó hibátlan Thorens lemezjátszót. A típusra pontosan nem emléxem, de szinte egy az egybe úgy néz ki mint az én TD160 MkII.-esem. TD 1valamennyi a típusa. Van benne ha jól tudom majdnem újj Benz-Micro MM hangszedő. Ez a cucc egy barátomé, akit 34 éve ismerek, nagyon vigyáz a cuccaira, a meteorológiai kutatóban a napsugárzást kutatja, s tanított az ELTE-n. Úgy 80-90 rugót gondol érte, ami szerintem reális.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 17:52 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="dys-cus"]


12. Az említett PH3, PH5 nekem nem tetszik, mert szintén vékonyka hangzású, azonkívül nézd meg az elmebajon, hogy mibe fáj egy PH3, és mibe ha esetleg van egy SP6-os. Nagyon ritkán van ilyen eladó erősítő, nem véletlen.
14. Meg mert miért ne SP6? :)[/quote]

Marhaságokat írsz. PH3 vékony? Ez főleg zenél, semleges.
Én SP6-al kezdtem, és majd mindegyik arc phonot megütöttem az elmúlt közel 30 évben.
Egyszer hittem AN-nek, és összedobtam a M7-et. Kár volt.
Ajánlatom kisjelű Mc-hez HiragaMc+SP8-
MM-hez, vagy nagyjelű MC-hez PH3. (PH5-TSD15)
Kezdőknek meg egy HFM1-Ortofon LM30H, vagy egy jóféle AT-MM
HFM1 is ZENÉL inkább, minthogy jól szólna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
dys-cus írta:


12. Az említett PH3, PH5 nekem nem tetszik, mert szintén vékonyka hangzású, azonkívül nézd meg az elmebajon, hogy mibe fáj egy PH3, és mibe ha esetleg van egy SP6-os. Nagyon ritkán van ilyen eladó erősítő, nem véletlen.
14. Meg mert miért ne SP6? :)


Marhaságokat írsz. PH3 vékony? Ez főleg zenél, semleges.
Én SP6-al kezdtem, és majd mindegyik arc phonot megütöttem az elmúlt közel 30 évben.
Egyszer hittem AN-nek, és összedobtam a M7-et. Kár volt.
Ajánlatom kisjelű Mc-hez HiragaMc+SP8-
MM-hez, vagy nagyjelű MC-hez PH3. (PH5-TSD15)
Kezdőknek meg egy HFM1-Ortofon LM30H, vagy egy jóféle AT-MM
HFM1 is ZENÉL inkább, minthogy jól szólna.

Nem írok marhaságot. Amit én hallottam az ilyen volt, SP6-ból meg gyárit szoktam hallgatni. Az SP6-ot igenis meglehet autentikusan építeni, mert minden beszerezhető hozzá. És akkor biztos jó. A tranyósokat meg felejtsd el. Te írsz marhaságot, a kisjelű MC az igazi, nem véletlen azt használták a rádiók is igényes műsorok sugárzásakor. Pl a EMT-t. Az említett SP6 egyébként EMT+dyscus trafóval van hajtva egy TD124-es lemezgyaluban. Ja, és ezek nem zenélnek, csak lejátszák a lemezt. De jól.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 18:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A Nadba At95 van volt lessz, nincs vele komoly tervem.
A lineáris Sharp fényévekel verei a Nadot.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 18:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Akkor neked nem is kell a BEAG serleg. Majd elbótoljuk.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
Nekem a Yamaha P350-ben Elac STS-355E (D355 E tűvel) hangszedő van (ennek elég 1 g tűnyomás is), a Dual 481-ben Audiotechnika AT 11 E (15Hz-25KHz). Ezek szerintem jó hangú pickupok, hegedűk is szépen szólnak velük, ami pl. az AT 95-re nemigen mondható el. A 1237-es Dual-omban a szokásos Shure M75D van, ez a hangszedő kb. az AT 95 és az emlegetett Tesla szintjén van (nem szólnak ezek sem rosszul, de azért a legnagyobb előnyük az árukban van). Nagyon fontos, hogy MM hangszedő esetén is illeszteni kell a korrektorhoz (hozzá kell állítani a korrektort), hogy megfelelő magas és mély tartománya legyen (testesen tudjon szólni, ne cincogjon, ne recsegjen), mert feszültség generátoros RIAA görbe szerencsétlen esetben köszönő viszonyban sem lesz a pickup-ról kapott hanggal.

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.29. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Van rendes vasmagom hozzá, attól ne félj. Kellene tudni, hogy a végén milyen hangszedőt szerzel be, mert a trafónak ahhoz kell igazodnia. Megadják a kimenő feszültséget, és az impedanciát. A jobbaknál azt is, hogy mekkora legyen a terhelés impedanciája. Ez a freki átvitel miatt fontos. Ha ezek megvannak, akkor tekerintek neked egy pár trafót a tavaszi csöveskazán karbantartásért. Szépen beleépíted a serlegbe, azokat meg bezárod még egy réz, vagy ALU dobozba, amire felaplikálod a csatlakozókat. A hangminőség garantált.[/quote]


GOLDRING EROICA lesz az áldozat ehhez kellene trafó.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.29. 09:18 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Melyik? L?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.29. 16:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
DHT írta:
GOLDRING EROICA lesz az áldozat ehhez kellene trafó.

Bizonyára L-es, mert hát 2.5 mV-hoz minek kellene trafó. No de mibe lesz belerakva, biztos nem a lineáris Sharpba, valószínű a Nadba sem. Project... :roll: Változott a költségvetés... :lol:

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.29. 17:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Van rendes vasmagom hozzá, attól ne félj. Kellene tudni, hogy a végén milyen hangszedőt szerzel be, mert a trafónak ahhoz kell igazodnia. Megadják a kimenő feszültséget, és az impedanciát. A jobbaknál azt is, hogy mekkora legyen a terhelés impedanciája. Ez a freki átvitel miatt fontos. Ha ezek megvannak, akkor tekerintek neked egy pár trafót a tavaszi csöveskazán karbantartásért. Szépen beleépíted a serlegbe, azokat meg bezárod még egy réz, vagy ALU dobozba, amire felaplikálod a csatlakozókat. A hangminőség garantált.



GOLDRING EROICA lesz az áldozat ehhez kellene trafó.[/quote]
Azt kérdem én is, hogy az LX, vagy a H típusú lessz az áldozat. Nagyon nem mindegy. Légyszi pontos típust írj, esetleg a műszaki paraméterekhez linket, ami biztosan az, amit megvettél. Ha mindez megvan, már tervezek, tekercselek, küldöm.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 10:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
LX

Frekvencia válasz 20Hz-22kHz ± 3dB
Csatorna egyensúly 1dB max. @ 1kHz
Csatorna-elválasztás 25dB @ 1kHz
Érzékenység 0.5mV ± 1 dB, 1 kHz @ 5 cm / sec
Statikus Compliance 18mm / N
Egyenértékű tip tömege 0,35 mg
Függőleges Tracking Angle 20 °
Stylus Radius GYGER II
Stylus Type Nem cserélhető
Terhelési ellenállás 100 Ohm
Load kapacitás 100-1000pF
Belső induktivitás 12 μH
Belső ellenállás 8 Ohm
Kazetta Tömeg 5.5g
A rögzítő Központ 0.5? (12,7 mm)
Playing Súly 1.5-2.0g (1,7 g nom.)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 11:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Utánna nézek, aztán hajrá. Van valami tipped, hogy mit csináljak a 02-es hibaüzenettel? Mindennap 2-3-szor előjön. PÜ-ben adj ötletet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.12.10. 14:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT bácsi!
Majd a címed küldel PÜ-ben. Hátha hoz neked valamit a Jézuska. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 14:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
A lineáris Sharp fényévekel verei a Nadot.

Komoly gondok lehetnek azzal a NAD5120-assal... igazából nem csodálkozom, láttam elég leamortizált darabot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 20:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
A lineáris Sharp fényévekel verei a Nadot.

Komoly gondok lehetnek azzal a NAD5120-assal... igazából nem csodálkozom, láttam elég leamortizált darabot.

Ahogy mondani szokás ez már lejárt lemez. Mi szél hozott ismét erre ennyi idő után?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.05.29. 22:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Valaki ismeri ezt a hangszedőt? Csupán egy "JAPAN" felirat van a tetején.


Csatolmányok:
pickup 004.jpg
pickup 004.jpg [ 772.02 KiB | Megtekintve 61870 alkalommal. ]
IMG_20170529_213959.jpg
IMG_20170529_213959.jpg [ 687.27 KiB | Megtekintve 61870 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.05.30. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Audio-Technica AT95. Nagyságrendileg 12eFt az ára, vagy cseretűt teszel bele, ami 9eFt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.05.30. 22:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Biztosan nem. Ez egy mezei "tescós" MM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 21:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Egy kis segítség kellene, egy ismerősöm szeretne venni "kezdő" szettet, vagyis MM hangszedő és lemezjátszó (karral) kellene neki , de az a megkötés, hogy max. 100eFt lehet együtt a végösszeg.
Tudnátok ajánlani olyan összeállítást, ami együtt jól muzsikál?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 22:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
GA2 írta:
Egy kis segítség kellene, egy ismerősöm szeretne venni "kezdő" szettet, vagyis MM hangszedő és lemezjátszó (karral) kellene neki , de az a megkötés, hogy max. 100eFt lehet együtt a végösszeg.
Tudnátok ajánlani olyan összeállítást, ami együtt jól muzsikál?
Én sajnos nem vagyok ismerős ebben a témában, de ezt talán nem árt elolvasni. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 15:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.18. 09:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Átfutottam a hozzászólásokat. Továbbra is az AT95 a favorit, vagy van jobb ötlet? Egy koros bár keveset használt Ortofon FF10XE helyére kerülne egy NAD 5120-ba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.18. 20:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Szerintem jó választás, lényegesen jobb, mint az FF10, ezt meg is fogod hallani.
Aztán egy idő múlva azt is, hogy a kabátra ezüstgombot vettél, és egy jobb kabát se ártana. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.18. 21:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezt én pontosan tudom... A NAD csak .. mondjuk úgy hozzám került... utoljára kb húsz éve volt aktívan, tartósan analóg lemezjátszóm...
Ez az alap Ortofon volt benne. Túl sokat nem akarok beruházni rá, mert ha már, akkor már... Az alapgép is öregecske, bár kapott új szíjat, kivakartam a motorból az idők porát, de inkább csak nosztalgiából - volt ilyenem -kezdtem el simogatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 11:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
euro21 írta:
Szerintem jó választás, lényegesen jobb, mint az FF10, ezt meg is fogod hallani.
Aztán egy idő múlva azt is, hogy a kabátra ezüstgombot vettél, és egy jobb kabát se ártana. :)

Az AT95E remek "ár/érték" arányú hangszedő, ezüstgombnak mégsem mondanám. Magam is futóműpárti vagyok, de hogy a hangszedő szerepe a gomboz hasonlatos... azért a túlzásnak is megvan a határa :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 18:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Valaki ismeri ezt a hangszedőt? Csupán egy "JAPAN" felirat van a tetején.


Csatolmányok:
8098-Audio--Technica--AT--95-78--Tonabnehmer--Nach_1.jpg
8098-Audio--Technica--AT--95-78--Tonabnehmer--Nach_1.jpg [ 62.15 KiB | Megtekintve 49201 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 19:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
FordPrefect írta:
Valaki ismeri ezt a hangszedőt? Csupán egy "JAPAN" felirat van a tetején.


Ez egy Goldring Elan, régen olcsó, de nagyon jó hangú kis hangszedő volt. Van ilyenem itthon '95 óta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MM hangszedők
HozzászólásElküldve: 2018.12.21. 09:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ennek alapján:

https://m.youtube.com/watch?v=e2s69fpphVU

rendeltem egyet a kínai csodából. Azt kell mondjam nagyon megérte:):):) Az ár/érték arány nagyon jó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség