audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 17:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 00:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Sziasztok,
Zenelejátszó építésbe kezdtem, és elakadtam a DAC-nál. Vettem egy Raspberry Pi B+ amire Volumio lejátszó került. Rengeteg oldal foglalkozik ezzel, de valahogy nekem nem sikerült kiigazodni.
A raspberry Pi-nek van USB portja, ami az irások szerint elég zajos, a hálózati adatforgalom is azon keresztül megy. Illetve van egy GPIO port amibol elvileg I2S kinyerhető az alábbiak szerint https://hifiduino.wordpress.com/2014/11 ... tal-audio/

- Az egyik út ez: http://www.raspyfi.com/building-my-reference-dac/ Itt egy usb-i2s átalakitó után van a DAC.

- A másik út a direkt Raspberry Pi-re tervezett DAC mint pl. https://www.hifiberry.com/dacplus/

Melyiket javasoljátok? Az első némi barkácsolást igényel és kicsit idegenkedek a ES9023-as chiptől, a másik pofonegyszerű rádugom és működik de a PCM5102 sem túl meggyőző.
Esetleg meg az merült fel hogy a Hifiberrynek van egy DIGI+ nevű szerkezete, ami a raspberryből S/PDIF jelet küld ki, és egy teljesen független külső DAC ami fogad S/PDIF et. Na de ott is milyet....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 16:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Szia!

Én hasonló cipőben járok, mint Te, csak én Cubietruck-kal. Ma vettem winchestert, rátolom a zenét, és ha szól akkor már kötöm is rá a külső DAC-ot.

Én mindenképpen I2S kimenetben gondolkodom. Ahogy eddig éretesültem róla, minden más átlakítás ront a minőségen.
Én ilyet vettem: http://www.ebay.com/itm/111548121141?_t ... EBIDX%3AIT

Ez négy drót bekötését igényli, mint "barkácsolást". 9V-os elemről megtáplálod, és már próbálható is. 24bit, 384k szerintem elegendő.

Az, hogy milyen csip, szerintem túl van lihegve, mert sokkal inkább fontosabb a csipek "kiszolgálása" (táp, kimenő fokozat, csatolók, huzalozás anyaga, iránya, stb.), mint maga a csip...de természetesen maga a csip típusa sem elhanyagolható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 17:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Szia,

Köszi az ötletet. Igazából én azt nem értem, hogy ha valahogy ki lehet csiholni a Pi-ből I2S-en keresztül valamit, akkor aki a a raspify oldalon a referencia DAC-ot építi miért ügyködik XMOS USB to IS2 átalakitóval. Eléggé hiányosak az ismereteim, ezek elvi működéséről.
Ami egyre inkább foglalkoztat, az https://www.hifiberry.com/digiplus/ és egy http://diyhifishop.com/assembled-wm8741 ... -p-69.html optikai összekötése. Magát a DAC-ot itt a fórumon is dicsérik, a sötét folt megint a Hifiberry Digiplus amiről nem tudok semmit.
Amire igazából vágyom az egy nagyon precíz részletes szinpadkép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 20:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
A válasz ott van hifidoino oldalán: a 44,1kHz-es (és többszörösei) mintájú zenéket is a 19,2MHz-es oszciról osztja le, eloszlásos módszerrel, tehát (a pontos értékekre nem emlékszem) a mintavételi freki 42 és 47 kHz között változik, statisztikai átlaga pont 44,1. Hát ilyen brilliáns megoldás.
Japánok írtak rá vmi plugint, hogy inkább az 500MHz-ből osszon le, de azt meg sztem többszörözéssel csinálja a hw. Én inkább kerestem mást (Alix3d3). Ja, és az usb tápja is gyengusz, csinálj neki valamilyen tápelágazásos vezetéket.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 21:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
A PCM5102-ben van egy kapcsolóüzemű negatív tápegység is, attól tudja a 2V RMS kimeneti szintet. Ez nem jó irány szerintem, már ami a hangminőséget illeti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Péter írta:
A válasz ott van hifidoino oldalán: a 44,1kHz-es (és többszörösei) mintájú zenéket is a 19,2MHz-es oszciról osztja le, eloszlásos módszerrel, tehát (a pontos értékekre nem emlékszem) a mintavételi freki 42 és 47 kHz között változik, statisztikai átlaga pont 44,1. Hát ilyen brilliáns megoldás.
Japánok írtak rá vmi plugint, hogy inkább az 500MHz-ből osszon le, de azt meg sztem többszörözéssel csinálja a hw. Én inkább kerestem mást (Alix3d3). Ja, és az usb tápja is gyengusz, csinálj neki valamilyen tápelágazásos vezetéket.

Fs esetében azért korántsem annyira rossz a helyzet, mint ahogy azt írtad, hanem csak az MCLK esetében tragikus.
Viszont egy jó DAC SRC-vel kezdődik, vagy SABRE32-vel végződik, aminek lehet tiszta órajelet adni és a fenti probléma megszűnik, netán hagyományos Nyquist DAC van veghajtva aminek nincs szüksége MCLK-ra. Illetve ott az említett "Slave" üzemmód, ahol Fs váltáskor kicsit kell trükközni. Szerintem minden egyéb más modulon az utóbbi van HW-esen kiépítve.

A megvásárolt modulodnak meg van a kapcs rajza?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 23:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Bár én úgy csöppentem bele ebbe a topikba, hogy Gaszto kollégát többé-kevésbé félreinformáltam, de a tenyérszámítógéphez köthető DAC téma engem is érdekel. Minden, a témába vágó információt én is megköszönök. (A szomszéd topikban a Cubieboard témában próbálkozok.)

A PCM 5102 kiválasztásakor úgy voltam vele, annyira olcsó, hogy játszani mindenképpen jó lesz. Bevallom, a tudás nem zavart a típus kiválasztásánál. :D

Az már látszik, ez nagyon más világ, mint a "hagyományos", CD pörgetős hifi....az eleje mindenképp.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 03:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én úgy gondolom, ez a Raspberry Pi pont jó az ipari vezérlések egy részéhez, vagy elmegy egy programozástanon,
de zenére biztos nem használnám. Nem árt szerintem, ha van egy kis tartalék a processzorban, mert ezáltal gyorsabban
fogja feldolgozni az adatokat, ami késleltetés szempontjából sem hátrány.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 08:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
én a kicsikét csak filmezéshez használom. a hangot hdmi-n tolja a házimozi erösitöbe. igy teljessen jó. régebben probálkoztam usb-s daccal zenélni vele, de random módon recsenések jöttek elö, meguntam. lehet kipróbálom a volumino-t rajta. mekkora sd-re lehet feltelepiteni? asio driver kell a dacomhoz. ez benne van? vagy bele kell mokolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 09:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
én a kicsikét csak filmezéshez használom. a hangot hdmi-n tolja a házimozi erösitöbe. igy teljessen jó. régebben probálkoztam usb-s daccal zenélni vele, de random módon recsenések jöttek elö, meguntam. lehet kipróbálom a volumino-t rajta. mekkora sd-re lehet feltelepiteni? asio driver kell a dacomhoz. ez benne van? vagy bele kell mokolni?


Szia

2GB-os kártyá bőven elég, lehet hogy 1GB-osra is elfér. Hogy benne van-e az ASIO driver nem tudom. Nekem most irodai zenehallgatásra egy ilyen DAC-om van http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/U2-DAC ezt rádugva simán működött.
Otthon összehallgattam a Volumio - U2 DAC párost a régi Squeezebox Duettel és szinpadképet tekintve pontosabbnak éreztem a Volumio - U2 DAC párost. Ezért is gondolkodom egy jo DAC épitésén, mert nem tűnik rossznak a Squeezebox leváltására.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 10:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
mzperx írta:
Péter írta:
A válasz ott van hifidoino oldalán: a 44,1kHz-es (és többszörösei) mintájú zenéket is a 19,2MHz-es oszciról osztja le, eloszlásos módszerrel, tehát (a pontos értékekre nem emlékszem) a mintavételi freki 42 és 47 kHz között változik, statisztikai átlaga pont 44,1. Hát ilyen brilliáns megoldás.
Japánok írtak rá vmi plugint, hogy inkább az 500MHz-ből osszon le, de azt meg sztem többszörözéssel csinálja a hw. Én inkább kerestem mást (Alix3d3). Ja, és az usb tápja is gyengusz, csinálj neki valamilyen tápelágazásos vezetéket.

Fs esetében azért korántsem annyira rossz a helyzet, mint ahogy azt írtad, hanem csak az MCLK esetében tragikus.
Viszont egy jó DAC SRC-vel kezdődik, vagy SABRE32-vel végződik, aminek lehet tiszta órajelet adni és a fenti probléma megszűnik, netán hagyományos Nyquist DAC van veghajtva aminek nincs szüksége MCLK-ra. Illetve ott az említett "Slave" üzemmód, ahol Fs váltáskor kicsit kell trükközni. Szerintem minden egyéb más modulon az utóbbi van HW-esen kiépítve.

A megvásárolt modulodnak meg van a kapcs rajza?


Köszönöm szépen, most már kezdem érteni miért mennek mások a SABRE32 irányába. Alaposabban tanulmányozva a hifiduino oldalt amit belinkeltem korábban, a végén van egy ábra a zajról, es ezek alapján is érdemes az XMOS USB to IS2 vonalon továbblépni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 16:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Egy barátom sokat küzdött a málnával, és a végén azt mondta, hogy virágöntözésre mindenképp ilyet venne :D

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Péter írta:
Egy barátom sokat küzdött a málnával, és a végén azt mondta, hogy virágöntözésre mindenképp ilyet venne :D


Mi volt az ok, amiért feladta? Eddig nekem meg pozitiv tapasztalataim voltak, de lehet, hogy csak azért mert pár hónapja hasznalom csak. Eddig főként Plex futott rajta, az utóbbi időben nézegettem a Volumiot, és eddig az is hibátlan volt, csak most cserélgetni kell az SDkártyát, hogy PLEX vagy Volumio. Most közben azon sportolok, hogy a PLEX is bitperfekt játsza le a flac-ot, es akkor nem kell Volumio.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 09:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Nemzetközi segítséggel sem barátkozott neki össze a Tablával (Hiface OEM modul van benne). Az ARM procival volt gond.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 09:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
lehet kiprobálnám a rasberryhez tervezett dacot. csak nem tudom eldönteni melyik kellene nekem. elvileg sima B verziom van a képek alapján. de a b-hez ajánlott dac-nál azt irja hogy 8pines csatit be kell forasztani. de a b van egy 36 pines csati, amin a képek szerint csücsül a dac. akkor nem nagyon értem. valki képben van ezzel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 09:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ja. A 36-os csatin ott van az I2S, ha 20-as akkor be kell forrasztani mellé.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 13:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
lehet kiprobálnám a rasberryhez tervezett dacot. csak nem tudom eldönteni melyik kellene nekem. elvileg sima B verziom van a képek alapján. de a b-hez ajánlott dac-nál azt irja hogy 8pines csatit be kell forasztani. de a b van egy 36 pines csati, amin a képek szerint csücsül a dac. akkor nem nagyon értem. valki képben van ezzel?


Szia,

http://i.stack.imgur.com/9Lac3.png

A B-n 26 pines a csatlakozó a B+nál 40 Melyik DAC-ot nézted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 18:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
az én panelem 26 tü van egysorban. elötte 8 lyuk a panelen, gondolom oda kell beforrasztani a lábakat. a hifiberrys néztem amit linkeltél. te melyiket tennéd rá?
szóval sima b-s a panelem, a linkelt képed alapján. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.07. 01:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
az én panelem 26 tü van egysorban. elötte 8 lyuk a panelen, gondolom oda kell beforrasztani a lábakat. a hifiberrys néztem amit linkeltél. te melyiket tennéd rá?
szóval sima b-s a panelem, a linkelt képed alapján. Köszi.


Hallgatni egyiket sem hallgattam, de megfontolnám a következők egyikét.
http://www.audiophonics.fr/en/kits-modu ... -8962.html
http://tekdevice.com/chapter2/index.php ... uct_id=111


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.07. 19:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
nem vagyok ezekkel a dac chippekkel tisztában. az audiophonics szállitással együtt 45 euroért nem tünik rossznak, korrect kialakitásu. a másik alapból 50 dodo. hát ... nem tudom. a rasberry oldalán levö átalakitos verzion gondolkodom. a wolfi dac-om lehet jobban szólna vele. (igaz most simán usbröl ritka sz@r. pattog zajos)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 00:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
megrendeltem az audiophonicos dacot. meglátjuk.
ma feltettem a volumino-t a málnácskára. két kérdés csak: most csak a hdmi-n hajlandó kiadni a hángot. stereo jackra nem küld semmit. hol kell kimenetet váltani?
(annyira nem fontos mert ha megjön a dac ugy is az lesz használva azt meg megtaláltam a settings-ben hol lehet kiválasztani) rá lehet birni hogy az otthoni szerveremen megosztott zene mappából játszon hálon keresztül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 08:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
megrendeltem az audiophonicos dacot. meglátjuk.
ma feltettem a volumino-t a málnácskára. két kérdés csak: most csak a hdmi-n hajlandó kiadni a hángot. stereo jackra nem küld semmit. hol kell kimenetet váltani?
(annyira nem fontos mert ha megjön a dac ugy is az lesz használva azt meg megtaláltam a settings-ben hol lehet kiválasztani) rá lehet birni hogy az otthoni szerveremen megosztott zene mappából játszon hálon keresztül?


Na, en is pont most gondolkozom rendelésen, csak engem most elrettentett a szállitás ára.
A hdmi dolgot nem tudom, mert en nem dugtam bele hdmi-t amikor Volumioval hasznaltam. Csak a táp ment bele, meg az USB DAC. Aztán telefonról, vagy számitógépről értem el. Ha Androidos telefonod van, keresd meg hozzá a vezérlőszoftvert. Igazán igy kényelmes a használata.
Ha számitógépen keresztül próbálod ki, akkor meg egy böngészőbe beirod, hogy volumio es mar megy is.
Az otthoni szervereden hogyan vannak megosztva a zenék?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 19:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
szamba szerver van fenn, szamba alatt meg van osztva a zene mappa xbmc eléri simán. gondolom mivel linux alapú, puty alól, telepitek sambát akkor lehet, hogy fogja látni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 19:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
szamba szerver van fenn, szamba alatt meg van osztva a zene mappa xbmc eléri simán. gondolom mivel linux alapú, puty alól, telepitek sambát akkor lehet, hogy fogja látni?

Hát szerintem menni kellene. Nem akarok nagy hülyeséget irni, de szerintem samba csak akkor kellene rá, ha a Volumiot akarnád látni samba sharen keresztül. Elvileg csak annyi kell, hogy tudjad az IP cimét a szervernek.
Nekem még volt olyan problémát, hogy azért nem látta a NAS-on a fileokat, mert valamiért nem tudta létrehozni a /mnt/NAS könyvtárat. Létrehoztam kézzel, utána már jó volt minden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 22:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Samba kliens kell, a el akaroc érni a samba megosztást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 19:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
feltettem a málnácskára a volumino-t. usb-s wolfi dac-ot tettem mögé. egyelöre penre tettem zenét. meglepöen jól szól. egész jó szinpadot csinál. ami negativum csak generic állásban szól dac, ilyenkor nem lehet a kimenö hangeröt állitani a szoftverböl. állandó a kimenö jelszint, ez pedig nem hajtja ki a B100+cf3 combót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 08:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
droidos telora kell valami app hogy el tudjam érni wifin a volumino-t?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 10:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
mpdroid - benne van a google play-ben. Ez egy mpd kliens.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 15:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
droidos telora kell valami app hogy el tudjam érni wifin a volumino-t?


Én ezt használom.
https://play.google.com/store/apps/deta ... .soundhome


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 00:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
gaszto írta:
banzai írta:
droidos telora kell valami app hogy el tudjam érni wifin a volumino-t?


Én ezt használom.
https://play.google.com/store/apps/deta ... .soundhome

ha a telon keresek rá a playen két háttérképet dob be a linked. itt a gépen meg megnyitja rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 00:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Konzol írta:
Samba kliens kell, a el akaroc érni a samba megosztást.

samba felment rá, de nem válltozott semmi, a böngészöben a volumino menüjében a library alatt elvileg be lehetne állitani a nas ip cimét, a mappa helyét: meghajto/megosztottmappa
vagy ez nem arra van? hiába állitgatom nem megy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 13:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
Konzol írta:
Samba kliens kell, a el akaroc érni a samba megosztást.

samba felment rá, de nem válltozott semmi, a böngészöben a volumino menüjében a library alatt elvileg be lehetne állitani a nas ip cimét, a mappa helyét: meghajto/megosztottmappa
vagy ez nem arra van? hiába állitgatom nem megy.


De jo helyen jarsz. Kell az IP cim, illetve a megosztott mappa neve a remote dir alatt. Illetve usrname passwd ha kell. Valahogy igy kell kinezni.
http://farm4.staticflickr.com/3709/1249 ... 0efc_c.jpg
Ha igy sem megy akkor tenyleg erdemes benezni SSH-val a /mnt mappa ala, hogy van-e NAS könyvtár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 22:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
kinyirtam a serveren a samba configot. persze nem volt elmentve. nosza újra irtam. valami kimaradt mert látom a többi gépröl a megosztott könyvtárakat csak azt mondja nincs jogosultságom megnyitni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.20. 11:19 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
comment = Accounts data directory
path = /data/accounts
valid users = ?????
public = yes
writable = yes

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.20. 18:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Esetleg
security = share
hosts allow = 192.168.x.x/24


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 23:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
odáig eljutottam voluminoban, hogy a library fül alatt a nasnál felvettem a zene mappámat. zöld pipával jelzi hogy jól csináltam. viszont a browserban a nas fül alatt nem látok zenéket. mit kell még beállitani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 08:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
na azért sikerült beállitani. ha mondjuk elviszem valahova ahol nincs belsö háló, lehet valahogy adhoc kapcsolatban elérni droidos telóról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 09:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Amennyire én tudom az Android nem tud ad-hoc wifi kapcsolatot létesíteni alapból. Létezik rá valami hack, de sosem néztem komolyabban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 23:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
a másik forumos talin vizsgázott a volumino+raspburry pi páros. a szgépröl foobaról ment asio driverrel külsö usb-és dacra a zene. utánna volumino+Rpi usb kimenetéröl ugyan arra a dac-ra. a lánc többi eleme ugyan az. füllel hallható volt, hogy a rpiröl hallgatva nyugodtabb kiegyensúlyozotabb volt a zene.
megjött a Audiophonics I-Sabre DAC ES9023. még be kell forrasztanom a 8 tüt aztán próba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.05. 08:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
a másik forumos talin vizsgázott a volumino+raspburry pi páros. a szgépröl foobaról ment asio driverrel külsö usb-és dacra a zene. utánna volumino+Rpi usb kimenetéröl ugyan arra a dac-ra. a lánc többi eleme ugyan az. füllel hallható volt, hogy a rpiröl hallgatva nyugodtabb kiegyensúlyozotabb volt a zene.
megjött a Audiophonics I-Sabre DAC ES9023. még be kell forrasztanom a 8 tüt aztán próba.


Kiváncsian várom a tapasztalatokat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 11:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
valamiért nem sikerül beüzemelni. beforrasztottam a 8 plusz tüskét. ráteszem a dac-ot. de a voluminoban nem jelenik meg a dacoknál.nem ad ki hangot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 23:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
banzai írta:
valamiért nem sikerül beüzemelni. beforrasztottam a 8 plusz tüskét. ráteszem a dac-ot. de a voluminoban nem jelenik meg a dacoknál.nem ad ki hangot.

Az I2Sre rákötött dacot a málna nem fogja neked felismerni, csak azt amin USBén csücsül.
Sima I2S DACot kéne választani, ha jól gondolom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.13. 10:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
banzai írta:
valamiért nem sikerül beüzemelni. beforrasztottam a 8 plusz tüskét. ráteszem a dac-ot. de a voluminoban nem jelenik meg a dacoknál.nem ad ki hangot.


Ha jól olvasgattam, akkor a Hifiberry-t kell választani, és azzal elmegy.
https://volumio.org/forum/audiophonics- ... t2071.html
https://volumio.org/forum/audiophonics- ... t1166.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 22:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
köszi a tipeket. valóban ha az is2s drivereknél kiválasztom a hiffiberry opciót. akkor a kimenetnél megjelenik a rasphiffiberry beállitás. viszont az rca kimeneten nem ad ki hangot továbbra sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.26. 00:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Üdv!

Ma kaptam ajándékba egy Pi2-őt.
Feltettem rá a Volumio-t beállítottam, rádugtam a JLSounds XMOS USB-I2S átalakítóval épített DAC-omat és egyből megszólalt. Kicsit késő van így nem tudom rendesen meghallgatni, de reggel letesztelem normál hangerőn. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az eddigi laptop-JRiver lejátszóhoz képest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 21:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Segítséget kérnék!

Ha külső USB-s meghajtót csatlakoztatok a Pi-hez nem kap elég áramot és nem indul el a meghajtó.
Olvastam külföldi fórumokon szoftveres módosításról ami megduplázza az USB-n kivehető áramot 0.6A-ről 1.2A-re.
Illetve egy beavatkozésról magán a Raspberry lapon.

Próbálta már valaki valamelyik megoldást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 21:46 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A hardveres megoldás működhet, akár több amperre is képes lehet az usb, ha máshonnan kapja az 5V-os tápot. /1 db ptc öngyógyuló biztosítékkal védhető/

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 21:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Arra gondolsz, hogy forraszak mindjuk az Usb csatlakozó lábára egy plussz tápot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 22:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy ilyen JRiver MC20-as projektet szeretnék kipróbálni:

http://yabb.jriver.com/interact/index.php?topic=96172.0

A fickó nem ír ilyen problémáról, hogy neki nem működött az USB-s HDD.

Eddig laptopról ment a JRiver nekem és hiányoznak a szolgáltatások amik abban vannak.
Jelenleg VOLUMIO-t használok, XMOS-I2S-AD1865 csöves DAC van rákötve és egy akkupack-ról megy amit nem a micro USB csatin kötöttem rá hanem a GPIO táptüskéin keresztül.
Egész jól szól így.
Kár, hogy csak egy pendriveról tudok egyelőre lejátszani.


A szoftveres USB áramkorlátozás módosítás így néz ki: max_usb_current=1
de, hogy hogyan hova kell beírni lementeni azt nem tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2015.03.31. 08:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
külsö tápos usb hubot próbáld ki nekem azon keresztül müxik rendesen. igaz a hdd dokkoló is külsö tápos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség