audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.21. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezt nézzétek végig:

http://www.youtube.com/watch?v=qUZppD_Zd0s


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.21. 22:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
Ezt nézzétek végig: ...

Tisztelj meg minket azzal légy szíves, hogy pár szóban leírod, mit láthatunk majd a linken, én pl. magyarázat nélküli linkre sosem kattintok rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.21. 22:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nagy ökörséget láthattok rajta. Mégis mit vártál egy off topickban??? :lol: 0:47-től kezd jó lenni...


pagrus írta:
Tisztelj meg minket azzal légy szíves, hogy pár szóban leírod, mit láthatunk majd a linken, én pl. magyarázat nélküli linkre sosem kattintok rá.


Hát ez te vagy és szerintem nem kell mindenkinek olyannak lenni, mint te. (Saját képedre és hasonlatosságodra). Nem vehetem figyelembe mindenkinek az egyéni szeszélyeit.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.21. 23:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Hát ez te vagy és szerintem nem kell mindenkinek olyannak lenni, mint te. (Saját képedre és hasonlatosságodra). ...

Ezt nem személyeskedésnek hívják véletlenül? Próbáld meg mellőzni ha nem esik nehezedre.
Egyébként nem mély érzelmi okok miatt kértem hanem praktikus okok miatt, jártam más fórumon olyan topikban amelyikben csak komment nélküli youtube linkek sorakoztak egymás után, nem lenne jó ha ez itt is elterjedne.
Az offtopik pedig nem egyenlő az ökörséggel - legalább is nálam nem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 08:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez nem személyeskedés volt, hanem szükséges 1./2. személyben való megszólítás, mivel magadról írtad, hogy te nem kattintasz ilyen, meg olyan linkre. Szerintem a többségnek meg nem kell komment a linkhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 08:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként beszéltünk a Putto hangfaladról, hogy ha nyitok neki témát, akkor ide is feltöltöd az építési leírást, meg amit gondolsz.

Nyithatok neki témát? Cím mi legyen? Pagrus hangfalai? Vagy valami más?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 09:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Szerintem a többségnek meg nem kell komment a linkhez.

Azért gondolj bele, ha később rákeresnénk egy ilyen linkre, komment nélkül mi sem tudunk keresni meg a kereső sem talál kulcsszót. Ez is egy praktikus ok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 09:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Nyithatok neki témát? Cím mi legyen? Pagrus hangfalai? Vagy valami más?

Persze, "Puttó - mini kétutas hangfal" pl. jó cím neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.24. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nos, akkor keresztezés történt. Puttó oda, erősitő elméleti kérdés ide.
Idézet:
Szerinted viccből rakják bele az erősítőkbe. Ennek hiányában átmegy füstgép üzemmódba a legtöbb erősítő, akár már 5-10nF kapacitív terhelésre is.

Ha arra gondolsz, hogy csak egy 5 n-s kondit raksz a kimenetre, gyengébb erősítőknél valóban okozhat gondot, de a felvetés nem ÉLETSZERŰ. Amúgy erősítője válogatja. De egy jól felépitettnek nem okozhat gondot a komplex terhelés. Amúgy melyik legtöbb erősítőre gondoltál :) Kimeneti LR tag nékül (pláne hogy az a kimeneti tekercs a 10 ohmra tekerve uH tartományban van, a hangváltó meg mikrofarádokról és mH-is tekercsekrő szól, tehát nem egy nagyságrend) is működik a legtöbb erősítő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 14:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 09:10
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Dunaújváos
Ez mega LOL, főleg a szakállas csávó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 16:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Letörtétök a tükrünköt..
http://www.youtube.com/watch?v=cOFG29nzNfY&feature=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 22:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
De egy jól felépitettnek nem okozhat gondot a komplex terhelés.


Egyrészt nem sima komplex terhelésről van szó, hanem kapacitívról, ráadásul olyanról, ami végtelen frekvencián 0 látszólagos ellenállás felé megy el. (mert lehet egy koplex impedanciának kapacitív jellege egy bizonyos frekvencián, csak ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a látszólagos ellenállás a freki növelésére 0-hoz tart).

Egyébként egy nagy ló...szt nem! :mrgreen:

Pont a (az egyébként jól tervezett), nagy sávszélességű és szoros negatív visszacsatolással ellátott erősítőkre tud ez a legveszélyesebb lenni. Minél kisebb torzítású (korreál a negatív visszacsatolás nagyságával) és nagyobb sávszélességű az erősítő, annál nagyobb fázistartalék csökkenést okozhat egy ilyen kondenzátor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.26. 01:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A komplex terhelés azt jelenti, hogy nem mindenhol ohmos, vannak induktív és kapacitív szakaszai is. így működik a legtöbb passzív váltóval épült hangsugárzó. Akkor egyszerű a megoldás: kisebb nyíthurkú erősítés, kisebb NVCS-vel. Azért tudom, hogy a dolog nem ilyen egyszerű (a piactérre több úton is el lehet jutni, a la" HFM, Solymos A.) De a jobb hangúakban (természetesen t a kivételeknek) általában kis visszcsat van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.26. 11:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
De a jobb hangúakban (természetesen t a kivételeknek) általában kis visszcsat van.


Még a T a kivételnek kitétel mellett is vitatkoznék ezzel a megállapítással. És nyilván tiltakozna a Marantz, a Mark Levinson, a Krell, a Harman Kardon is. A jobban sikerült többi kommersz termék gyártóit nem is említve...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.06.26. 12:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
FordPrefect írta:
A komplex terhelés azt jelenti, hogy nem mindenhol ohmos, vannak induktív és kapacitív szakaszai is.


Én is tudom, hogy mit jelent. ;) Nem hiszem, hogy ezzel itt bárkinek is újat mondtál. Úgy is megfogalmazhatjuk, hogy a hálózat átviteli függvényét csak komplex alakban tudod felírni, nem 0 értékű képzetes résszel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 12:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
Nálam a teljesen szimmetrikus hidalt erősítőm szimpla tápról működik, a tápközepet egy buffer állítja elő, pár mA-re van csak szükség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 13:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
pagrus írta:
Nálam a teljesen szimmetrikus hidalt erősítőm szimpla tápról működik, a tápközepet egy buffer állítja elő, pár mA-re van csak szükség.



Az meg hogy jön ide? Tök átlagos, spórolós megoldás amit mondasz, egy csomó hátránnyal. Primitív és inkorrekt megoldásnak tartom, a rendes közép csapolt transzformátoros táp két kis értékű és egy kétszeres feszültségű/nagy értékű pufferral sokkal jobb, korrektebb.

Egyébként sokan azért szeretik a szimpla tápot, mert "megvédi a csatolókondenzátor a hangsugárzókat" ha netán az erősítő meghibásodna. Hát kivétel az az eset, amikor a csatolókondenzátor hibásodik meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 13:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Primitív és inkorrekt megoldásnak tartom, ...

Kedves (Nagy)Mester, attól, hogy te annak tartod, ebben az alkalmazásban még nem az, említettem, hogy full szimmetrikus, hidalt az erősítő, tehát nincs teljesítményáramlás az így képzett tápközépen. Úgy jön ide, hogy ezzel a megoldással szimpla táp esetén sem szükségesek a "hangzásjavító" kimeneti és bemeneti kondenzátorok és egyéb primitív és inkorrekt megoldások :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Az Ion Obelisc (HT30) és a Heed erősítője, jut ezekről a megoldásokról eszembe. Az utóbbi is szimplatápos, hídkapcsolás volt, illetve annak valami érdekes verziója, amit Zsolt fejlesztett, aztán mintha süllyesztőbe került volna a dolog, illetve talán eladták valamelyik nagyobb gyártónak (talán Roksan), de ezt ő tudná pontosan megmondani. Az biztos, hogy anno, nekem nagyon bejött az a hang, ugyanis megtartotta a Ion előnyeit, de sokkal több erő, dinamika és részlet volt a hangjában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nincs is neki igazán jó hangja... ;) Egyébként a 6dB-es feszültségerősítésre visszacsatolt IC-k nem invertáló kapcsolásban működnek, óriási rajtuk a feszültségváltozás. Az ennek visszahatásaként létrejövő torz bázisáramot (early hatás, feszültségfüggő B-C kapacitás), valamint a BE nyitófeszültség változását (a dinamikusan változó disszipációról ne is beszéljünk) figyelembe véve el is felejtheted azt a 0.00015% thd-t amit az 1 darab IC tud (az is csak maximális visszacsatolással 2Khz-en). Ezeket a torzításokat semmi nem szabályozza ki (ahhoz invertáló üzemmódban kellett volna visszacsatolni). Szóval nem olyan rendkívüli az a torzítás érték sem mint állítod. Egyébként a terhelés sem rezisztív. Ennél valószínűleg kisebb átviteli hibát okoz az emlegetett konstrukcióba betett elektrolit kondenzátor. Egyébként gyakorlati tapasztalatom, hogy a nem ivertáló üzemmódban visszacsatolt erősítő bemeneti fokozatában elhelyezett félvezetőknek mindig van saját hangja a fent említett jelenség miatt. Tehát a tiédnek is hót biztos, hogy van egy dolog legalább, ami színezi a hangját...

Egyébként hogy odáig voltál a sansui kapcsolásától, amit a kenwood tök régóta használ. Valami hallatlanul zseniálisnak találtad a diódás szinteltolót tartalmazó 3 fokozatú erősítőt (igen, ez volt az a nagy zsenialitás :D ), és úgy állítottad be, mintha valami különleges kapcsolás, még inkább zseniális találmány lenne. Egyébként az égvilágon semmiféle előnye nem volt a kapcsolásnak a többi szokásoshoz képest, csak a kevésbé szakavatottaknak extrém hülye látványt nyújt ezért q...va érdekesnek találják.... :mrgreen:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2011.07.05. 14:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Érdekes az emberi ízlés, van akinek bejön az a hang, amit egy kimenőkondis erősítő produkál, mondjuk az említett Ion, ahogyan nekem is bejött anno, most ennek pont az ellenkezőjét egy D-osztályú erősítőt hallgatok, aminek ráadásul a bemenete is digit (spdif) :roll: és mostmár el nem tudnám képzelni az ion hangot. Ti egyébként ízlésről és tervezési filozófiákról is vitatkoztok, ami eléggé parttalan. Szerintem a minimalista koncepció is érthető és a probléma összetett technikai megközelítése is. Minden esetre nehezen fogtok közös nevezőre jutni, ahogy látom :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...úgy állítottad be, mintha valami különleges kapcsolás, még inkább zseniális találmány lenne. ...

Biztosan álmodtad vagy kitaláltad a "különleges" és "zseniális" jelzőket, mert én összesen ennyit írtam róla:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?p=14005#p14005
Na de ez tényleg hogy jön ide?

Egyébként a TPA erősítőmről beszéltem... Dávid, kezdesz elshalafisodni, ha úgy érzed, valaki jobb erősítőt tervezett mint te, azt nehezen viseled :lol: (mzperx tervezése, nem az enyém)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pagrus 2011.07.05. 14:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ne reagálj le mindent azonnal, mert folytattam a kérdéses hsz írását. A másik, egy szóval nem írtam olyat, hogy te ezt írtad. Azt írtam, hogy te ezt mondtad, többször is "zseniálisnak" nevezted. 3 különböző alkalommal is az elmúlt 4 év során. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 14:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
pagrus írta:
Na de ez tényleg hogy jön ide?


Úgy jön ide, hogy folyton tök általános 6000 éves fatengelyes dolgokat magasztalsz, mint valami csodát. Hülye szokás, bár ez csak az én véleményem, nem kell készpénznek venni...

pagrus írta:
Dávid, kezdesz elshalafisodni, ha úgy érzed, valaki jobb erősítőt tervezett mint te, azt nehezen viseled :lol: (mzperx tervezése, nem az enyém)



Mii? :shock: :shock: :lol: Végülis mindent lehet tervezésnek nevezni, a papír mindent elvisel. De tudod valahogy én nem látom abban a tervezést, hogy valaki 10 darab műveleti erősítőt párhuzamosan köt (összeköti a kimeneteket ellenállásokkal) majd két ilyet hídba köt...

Te meg ráadásul nem is mered összehasonlítani az enyémmel! :lol: Többször fölajánlottam, hogy hallgasd meg a mostani végfokomat és hogy hallgassuk össze a TPA-val. ;) De hát nem erőszak a disznótor...
Nem is hallottad az erősítőmet, meghallgatni sem akarod, a TPA-val összehasonlítani végképp nem akarod, de kijelented, hogy jobb a TPA, látatlanba, hallatlanba. Egyébként sem hallottál semmit, amit az elmúlt 3 évben terveztem. Az a 6 évvel ezelőtt tervezett RIAA, meg az 5 évvel ezelőtt tervezett B5 és a 3 évvel ezelőtt tervezett "új" erősítő csak, amit tőlem hallottál. Az utóbbit is 2 évvel ezelőtt hallottad szólni, mindössze 1 órát...

Megértem, hogy félsz és lesulytana, ha valami jobb, ne adj isten sokkal jobb lenne az új, méregdrága szerzeményednél. :twisted:

Mondjuk ami nekem van most, attól lehet is félni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 15:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
KD mester írta:
Mondjuk ami nekem van most, attól lehet is félni...

Mondjuk nekem mindenkinél nagyobb farkam van és a lányok nem félnek tőle...:)

Gy.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára efGyuri 2011.07.05. 15:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 15:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Többször fölajánlottam, hogy hallgasd meg a mostani végfokomat és hogy hallgassuk össze a TPA-val. ;)...

Nem ezt ajánlottad fel, hanem azt, hogy hozol egy vagy két félkész erősítőt, aztán nálam cserélgetünk benne alkatrészeket :) De én nem szeretnék erősítőt fejleszteni mert nem értek hozzá, hozzál készet, azt meghallgathatjuk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 15:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szó nem volt semmilyen alkatrészcseréről. Arról pampogtam, hogy viszek két erősítőt, aztán azokat hallgatjuk meg, aztán összehallgatnánk a TPA-val és cseréljük ki, nem az alkatrészeket. Ezt honnan szedted? Ilyet biztosan nem mondtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 15:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
Engem is érdekelne egy ilyen összehasonlítás, ha összejön okvetlen szóljatok, elmennék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 16:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
néhai írta:
Engem is érdekelne egy ilyen összehasonlítás, ha összejön okvetlen szóljatok, elmennék.


Jó, ha lesz kész, dobozolt példány, akkor majd szólok. De akár te is meghallgathatod a saját rendszeren, ha érdekel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 16:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
efGyuri írta:
Mondjuk nekem mindenkinél nagyobb farkam van és a lányok nem félnek tőle...:)

Gy.


Off:
Én nem dicsekednék vele a helyedben. A nagy az ott kezdődik, hogy félnek tőle, de minimum megijednek :lol:

Egyébként ez egy audios fórum, én meg nem vagyok lány, hogy a te intim méreteid érdekelnének. De szerintem másokat sem érdekel ez itt. Ennek tükrében szerintem menj a napiszarra és ott dicsekedj vele, ott biztos érdekelné a buzikat, ha a lányokat nem is. :lol:

Bár a lányok is hamar levágnak ezt-azt, lehet, hogy tudják nem jelentesz rájuk veszélyt.:mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 16:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
Szó nem volt semmilyen alkatrészcseréről. Arról pampogtam, hogy viszek két erősítőt, aztán azokat hallgatjuk meg, aztán összehallgatnánk a TPA-val és cseréljük ki, nem az alkatrészeket. Ezt honnan szedted? Ilyet biztosan nem mondtam.

De pedig volt valami ilyesmiről szó, akkor meghajtó dugdosása teljesítmény-fokozathoz, mindegy, hozzad a kész erősítőket, addigra itt lesz a másik TPA is aminek átfogó visszacsatolása van, meg persze a mostani is amelyiknek meg nincs. Most hétvégén Bajára megyek de utána talán jó lesz, majd pontosítunk.
(Szegény Jenő...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát, ha dobozoltat akarsz, akkor augusztus elején tudok vinni. Csupaszt azt hamarabb is tudok vinni. Meghívhatsz egy-két embert is, ha gondolod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 16:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
efGyuri írta:
KD mester írta:
Mondjuk ami nekem van most, attól lehet is félni...

Mondjuk nekem mindenkinél nagyobb farkam van és a lányok nem félnek tőle...:)

Gy.

Nem vagy Te buta gyerek szerintem érted, hogy miért írtam, de azért: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ir%C3%B3nia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V-FET single ended amplifier
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 17:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
KD mester írta:
néhai írta:
Engem is érdekelne egy ilyen összehasonlítás, ha összejön okvetlen szóljatok, elmennék.


Jó, ha lesz kész, dobozolt példány, akkor majd szólok. De akár te is meghallgathatod a saját rendszeren, ha érdekel...



Érdekel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 19:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Beszállhatok egy csövivel ? de csak5W :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 19:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Persze, de akkor már erősítős találkozónak minősül. :lol: Gledenre bőven sok az 5W-is. Én is lehet, hogy viszek egy 12W-os félvezetőst, még nem tudom. Akarok egy ilyen "törpe erősítőt" is. Azt is meg kéne hallgatni. Sajnos két nagy végfok is van de el kell döntsem, hogy melyik kapjon valami kasznit..... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 21:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
addigra itt lesz a másik TPA is aminek átfogó visszacsatolása van


Na csak rájöttetek, hogy úgy kéne, nagy tervezők? Pedig nem sokkal nehezebb tíz műveleti erősítő párhuzamos kötésénél. :lol:

Már egy éve azt po...zom, hogy 1Ohm a kimeneti ellenállása és ezért a kimenetről is vissza kéne csatolni 20dB-t. Ez az 1 ohm bármilyen váltóval olyan színezett hangot csinál, hogy már közelíti a csöves SE-ket, de persze te nem halgatsz színezett hangot. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Már egy éve azt po...zom, hogy 1Ohm a kimeneti ellenállása és ezért a kimenetről is vissza kéne csatolni 20dB-t. Ez az 1 ohm bármilyen váltóval olyan színezett hangot csinál, hogy már közelíti a csöves SE-ket, de persze te nem halgatsz színezett hangot. :mrgreen:

Kedves KD MESTER, ne beszélj butaságokat, 2/20 Ohm azaz 0,1 Ohm visszacsatolás nélkül, nem 1 Ohm, honnan vetted az 1 Ohmot? Annak is van előnye, ha nincs átfogó visszacsatolás, meg kell hallgatni az adott erősítőt, most van mindkét változat, jövő héten meghallgatom.
Egyébként nem tíz erősítő van párhuzamosan kötve hanem húsz modul és mind sztereó csak itt nem szteróban működnek hanem hidalva - tehát összesen 40 erősítő dolgozik egy oldalon. Ki van ez találva, egyszerűen zseniális :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Muszáj veszekedni? Annyit nem ér egyik cucc sem :D
Valóban nem valami blikkfangos megoldás paralel kötni icéket, hogy úgy mondjam, brute force, de nem könnyű olyan végfokot csinálni, ami ugyanannyit tud torzításban és sávszéleségben, mint egy modern ic, és még pár amperral terhelhető is paraméter változás nélkül. Lehet, hogy ez leginkább félvezetőeszköz no meg nyáktervezés (gerjedés?) probléma?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
Persze, de akkor már erősítős találkozónak minősül. :lol: ...

Akkor erősítős találkozó augusztus elején. Mondj egy határidőt Dávid, hogy tudjunk időpontot kitűzni, legfeljebb nem lesz olyan szép az a doboz.
Nem muszáj hétvégén, lehet 5-én pénteken délután öttől vagy hattól amíg bírjuk. De lehet 6-án szombaton 10-től is, kinek melyik jön be jobban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Amint látom a számolással is gondok vannak. A régi fórumon fent lévő rajzon tíz műveleti erősítő van párhuzamosan kapcsolva a kimenetekre kötött 5Ohm-os ellenállásokon keresztül, majd két ilyen van hidalva. Az meg pont egy ohm.

Egyébként a szimpla tápos beírásodra, meg a sansui kapcsolás egekbe magasztalására azért reagáltam így, mert kicsit nyomasztó olvasni.

Ez olyan, mintha beírnék ide a hangfalas topickba, vagy neked mondanám, hogy ÁÁÁ mekkora zsenialitás! Reflexdoboz! Ezt nézd! A hangfal ki van likasztva, őrületes csoda, jobban tud mozogni a membrán azt olyanokat buffog, hogy hűha. Laci, ezt figyeld, mekkora ötlet, ilyet nem láthatsz mindenhol, csak a Videotonban! Ez az ő találmányuk, még nem is láttam ekkora ötletet sehol! (rólad meg persze nem is feltételezném, hogy láttál már ilyet, csak 10 éve foglalkozol hangfaltervezéssel, ezt még nem ismerheted, ekkora ötlet neked eszedbe sem juthat).

Hát egy ilyen után szerintem te is néznél, mint hal a szatyorban.... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
Szabó Zoltán írta:
...nem könnyű olyan végfokot csinálni, ami ugyanannyit tud torzításban és sávszéleségben, mint egy modern ic, ...

Na meg zajban, mert itt ugye gyök 20 az adott fokozatnál... és hűtőborda sem kell:

Csatolmány:
tpa.jpg
tpa.jpg [ 205.45 KiB | Megtekintve 102378 alkalommal. ]

Csatolmány:
tpa2.jpg
tpa2.jpg [ 93.69 KiB | Megtekintve 102378 alkalommal. ]

Csatolmány:
tpa3.jpg
tpa3.jpg [ 58.78 KiB | Megtekintve 102378 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 22:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hadd ne kelljen 1 hónappal előre tudnom a pontos időpontot. Te két nappal előre sem tudod :mrgreen: . A táborod időpontját is luxusnak érezted elárulni, hanem helyette 30 mondatban magyaráztad el, hogy hol járjak utána a zártkörű fórumotokon. Pedig mondjuk a június 9, vagy mittomén sokkal rövidebb, fél mondatban is kimondható lett volna....


Majd egyeztetünk a hónap végén, hogy kinek mikor jó. Az egyeztetés egy, max 2 nap itt a fórumon, aztán augusztus eleje. ;) Akkor igénytelen leszek a dobozzal, úgyis egy 300W-os változatot akarok, hozzád elég lesz most egy 100W-ra megépített kisebb is. Vért kívánnak az erősítők :twisted: , de csak egy maradhat...

Na szerintem mindenkinek jó lenne tudni, hogy mire képes a fejlesztése másoké ellen, egy tökidegen rendszerbe illesztve, mások véleménye szerint. Ráadásul nálad több rendszer is van, nem csak egy. Nagyon hasznos tapasztalatokra lehet így szert tenni.

Ha Zsolt is hozza a 300B-t, akkor fel lehet kötni a gatyót, azt hallottam, nagyon kemény ellenfél lesz a TPA nak (is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Már csak egy referencia hangsugárzót kellene találni,ami ennyiféle erősítőt ki tud szolgálni. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
Amint látom a számolással is gondok vannak. A régi fórumon fent lévő rajzon tíz műveleti erősítő van párhuzamosan kapcsolva a kimenetekre kötött 5Ohm-os ellenállásokon keresztül, majd két ilyen van hidalva. Az meg pont egy ohm. ...

Nem a számolással van gond hanem a tájékozatlanságoddal, az egy másik erősítő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kicsiket a Gledenen, nagyokat az S8-on például össze lehet mérni. A TPA mindkettőre jó elvileg, szóval azzal mindent össze lehet hasonlítani. Azért én a 300B-t nem kötném az S8-ra, meg hasonlókra, mert nem biztos, hogy azon meg lehet hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Ki van ez találva, egyszerűen zseniális.


Láttam egyszer egy olyat, amibe 200db NE5532-van párhuzamosan kötve. Az meg pont 10x-ilyen zseniális. :mrgreen:

Egyébként akkora zseni a haverod, hogy már rá is jöttem a fatengelyes, kimeneti impedancia nullázó trükkjére. :mrgreen: Hót láma megoldás, csak át kellett gondolnom hídkapcsolásra...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2011.07.05. 23:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
KD mester írta:
Kicsiket a Gledenen, nagyokat az S8-on például össze lehet mérni. A TPA mindkettőre jó elvileg, szóval azzal mindent össze lehet hasonlítani. Azért én a 300B-t nem kötném az S8-ra, meg hasonlókra, mert nem biztos, hogy azon meg lehet hallgatni.
Hát nem tudom. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 02:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja!

Régebben sokat foglalkoztam a hibajel kioltásos technikával. Volt egy csomó ötletem, amiket feltettem a terminálra, meg a HE-re.

Természetesen kimeneti impedancia nullázásra is lehet használni, ha a véletlenül korrigálni kívánt hibajelet egy (20db) mezei ellenállás csinálja. Például 20db TPA6120 párhuzamos kötésekor fellépő nem kívánatos kimeneti ellenállást is ki lehet vele nullázni. (szükséges kompenzálások beiktatásával). Van sok variációja a kapcsolásnak, ez a leg átláthatóbb, de persze nem invertálóra is át lehet rendezni. A HE-re már régen feltettem a rajzot. Pont highanddal versengtünk, hogy ki tud jobb hibajel kioltásos erősítőt kitalálni. De eldurvult a dolog, beszót a Norbi gyerek haverja, visszaszóttam neki azt kib@...tak.... :mrgreen:

Itt az egyik szimmetrikus változat elvi rajza, ha jól rémlik még a régi fórumra is feltettem "teljes hidas hibajel kioltás" néven:

(Csak remélni tudom, hogy nem ez van Barják erősítőjében. Nem akarok kötekedő lenni, de a mostani beírásaiból mintha egyre inkább ráismernék az áramkörömre. :ugeek: ....)


Csatolmányok:
ötlet1.JPG
ötlet1.JPG [ 17.52 KiB | Megtekintve 102358 alkalommal. ]
ötlet2.JPG
ötlet2.JPG [ 18.3 KiB | Megtekintve 102358 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2011.07.06. 03:34-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 03:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
Én augusztus első hetében nem vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség