audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 03:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 07:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...(Csak remélni tudom, hogy nem ez van Barják erősítőjében. Nem akarok kötekedő lenni, de a mostani beírásaiból mintha egyre inkább ráismernék az áramkörömre. :ugeek: ....)

Nem ez. Az egyszerű és nagyszerű dolgokra utólag sokan mondják, hogy "ilyet én is tudtam volna" meg "fatengelyes" stb., csak éppen nem ők csinálták meg... :D Ne küzdj vele, várj pár évet aztán látni fogod, hogy nem kell mindent agyonkomplikálni. Akkor leszel valóban mester, de akkor már nem fogod beletenni a nicknevedbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 11:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Látom nem látod át, hogy ez mi. A két műveleti erősítő helyébe odakképzelhetsz 20dd TPA-t.

A két műveleti erősítő a rajzon maga a híderősítő, ami ugye feltétlenül kell így is-úgy is.


Ez az áramkör mindössze 4db ellenállással csinál 0ohm kimeneti ellenállást. Aligha lehet 4 ellenállásnál egyszerűbben megoldani. De persze a ti ötletetek. Kár hogy már évek óta fent van a fórumokon. Szerintem ugyanez van a TPA-ban csak letagadod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 11:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Akkor leszel valóban mester, de akkor már nem fogod beletenni a nicknevedbe.


Egyébként ez a nicknév egészen más okból lett választva, mint hiszed. És megvan 5 éve, már maradni is fog. :mrgreen:

Egyébként valóban attól a "szinttől" hogy párhuzamosan kötögessem a műveleti erősítőket el vagyok maradva. Ez akkora zsenialitásra vall, hogy már azon gondolkodom, kezet kéne csókolni annak a ki kitalálta. :mrgreen:

Mindegy, készülj az augusztusra, majd kiderül, hogy mekkora "mesterek vagytok" IC-s fiúk... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 12:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Egy pécsi társaság csinálta a több száz müveleti erősítő párhuzamos kapcsolását amugy ha kell megkeresem a linket:) Amugy Máté kÁlmán is csinált nagy erősítőt sok tda7294-ből párhuzamosan valami véálogatással meg trükkel, pedig őt azért igen nagyra tartom, nagy koponya:) Lásd D osztályu erősítője amit Krizsi is szívesen hallgatott:) Abban a hangerőszabályozás van pl nagyon trükkösen megcsinálva. Sokat beszélgettem vele, együtt vizsgáztattunk is igen jó füle is van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 12:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A többieknek itt egy megoldás nem híd erősítőhöz is. Több erősítő párhuzamos kötésekor fellépő kimeneti ellenállást csökkenti 0 közeli értékre.


Csatolmányok:
damping 1.GIF
damping 1.GIF [ 2.72 KiB | Megtekintve 43599 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 12:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
ozpecs írta:
Egy pécsi társaság csinálta a több száz müveleti erősítő párhuzamos kapcsolását amugy ha kell megkeresem a linket:) Amugy Máté kÁlmán is csinált nagy erősítőt sok tda7294-ből párhuzamosan valami véálogatással meg trükkel, pedig őt azért igen nagyra tartom, nagy koponya:) Lásd D osztályu erősítője amit Krizsi is szívesen hallgatott:) Abban a hangerőszabályozás van pl nagyon trükkösen megcsinálva. Sokat beszélgettem vele, együtt vizsgáztattunk is igen jó füle is van.


Az valóban nem semmi cucc volt a 200db NE5532-vel. Ha jól emlékszem a resonator elektronika kreálmánya volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 13:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A nem invertálót nem találtam meg, ezért újra meg kellett rajzolni, itt van ez is. Ennek már kicsit nehezen átlátható a működése, de ugyanaz a lényeg ennél is.

Ebbe is négy ellenállás kell, mint többlet, meg a szükséges nagyfrekis kompenzálás.


Csatolmányok:
teljes hid nem invertáló.JPG
teljes hid nem invertáló.JPG [ 22.49 KiB | Megtekintve 43583 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 15:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Szerintem ugyanez van a TPA-ban csak letagadod...

Ez kicsit erős. Még egyszer leírom, nem az van benne amiket itt rajzolgatsz. A bemeneti fokozat két visszacsatoló ellenállása, R3 és R4 kikerül és másik kettő kerül be (mert azok nem SMD-k) a hangszóró kimenetről. Nem kéne ennyit görcsölnöd ezen. Mert ugye minek két műveleti erősítő mikor egy szimmetrikus kimenetű is elég - ez miért nem jutott az eszedbe?

Csatolmány:
in.png
in.png [ 14.42 KiB | Megtekintve 43561 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 16:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...Mindegy, készülj az augusztusra, majd kiderül, hogy mekkora "mesterek vagytok" IC-s fiúk... ;)

Bocs, mégsem jó nekem az augusztus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 18:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Ez miért nem jutott az eszedbe?


Azért, mert te egy átfogó visszacsatolás nélküli verzióról beszéltél, aminek nem 1 OHM a kimeneti ellenállása, hanem csak a töredéke.

Ez, amit feltettél, semmiféle korrelációt nem mutat ezzel a témával. Ez egy bemeneti fokozat, ezért nem gondoltam rá, mivel köze nincs ahhoz, amiről szó van. (Jobban képbe kéne lenni azzal, hogy mi mire való egy erősítőben....)

Én arra tettem fel rajzot, hogy külön fokozatok és azokra történő visszacsatolás nélkül hogy lehet kinullázni a kimeneti ellenállást. Ahhoz még egy ilyen sz...rt sem kell elé kötni az erősítőnek, rögtön tud szimmetrikus és asszimmetrikus bemenetről is működni. Nem kell semmilyen előfok, főleg nem kell arra visszacsatolni. A működése egy nagyon érdekes szabályzástechnikai alapelven nyugszik, de gondolom te ezt már amúgy sem látod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:00 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 337
Itt a link:http://www.resonator-electronics.hu/
Van is kép az erősítőről.
Máté Kálmán pedig valóban csinált nagyon nagy dolgokat, minden tiszteletem az Övé.A digitális erősítőjét amikor megépítette én mutattam be a "nagy" közönségnek a Pollackon, egy pár Danish Phisics hangfalon.Nagyszerű erősítő, a hangerőszabályzással olyan probléméja volt hogy a poti tekerését a hangerő változása csak késleltetve követte, ezért a párhuzamosan kötött a kapcsolótranyóval egy ugyan olyat és . . . innentől már elég homályosan emlékszem a dolgokra.
Érdemes lenne őt meghívni a fórumra, hátha lenne kedve hasznos tanácsokat adni nekünk.Még a hatalmas mélyládája is tettszett amely kocka alakú volt. kb. 30cm magas lábakon állt, és mind a hat oldalába egy-egy 46cm átmérőjű mélynyomú csücsült.A doboz 10cm vastag rétegeltlemez volt, több mint 200kg-ot nyomott, itt az elképzelése az volt hogy rezonanciafrekvencia alatt járatja a hangszórókat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
pagrus írta:
Bocs, mégsem jó nekem az augusztus.


Akkor talán még a szeptember eleje is jó lesz nekem, de nem biztos...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azért idézőjelbe tette ő is a digitális szót. Analóg PWM-az is, nem digitális. Valahogy nem találom a 200IC-s erősítő képét.

Ezt írja róla :mrgreen: :

Idézet:
Technikai megoldás tekintetében egyedülálló berendezés, elrettentő példája a hobbielektronikának Csatornánként 100 db NE5532-es audio műveletierősítő párhuzamos kapcsolásával épült fel, majd ezt még egy külső hurokban visszacsatoltuk a bemenetre. Eredménye a példátlanul nagy sávszélesség, igen nagymértékű stabilitás és alacsony zaj jellemzi az erősítőt. Teljesítménye mindössze 20W minden más paramétere azonban lényegesen jobb mint az átlagos alkatrészekből elkészíthető erősítők. Nagy hátránya a sok előnnyel szemben, hogy az alkatrész költsége igen-igen magas és összeépítése magas fokú türelmet igényel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...de gondolom te ezt már amúgy sem látod...

Bocs, de ezt most én itt befejeztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Bocs, de ezt most én itt befejeztem.


Azt nagyon jól teszed, mert ezzel én is befejeztem....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Igen a resonatoros fiuk voltak, van egy pár egész jól sikerült cuccuk amugy:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:28 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 337
Csatornánként van száz, két csatornánál az már 200. :D
Én egyébként csak ezt az egyet ismerem, nem tudom hogy van-e olyan ahol csatornánként van 200db.

Ja és már jó ideje a resonátor 1 sszemélyből áll.És a búza térről kiköltözött a komlói útra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Igy van:) én csak párszor voltam kint a komlói utun nála de vannak érdekes erősítői:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 22:01 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Kíváncsi lennék arra a "digitális" erősítőre. Így elsőre több sebből vérzik :D

Majdan (ha lesz végre szabadidőm) csinálnék a fórum bizonyos tagjainak FTP hozzáférést a szerver egy adott mappájához, ahova fel, illetve le lehet tölteni az adott, működőképes kapcsolásokat, nyákterveket, dokumentációkat, adatlapokat, szakirodalmakat, stb.

(Én kb 7-8 GB dokumentumot fogok megosztani, csak rendszereznem kell...)

Természetesen az oda felkerült tartalmak üzleti célú felhasználása szigorúan tilos.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 08:21 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
yagi írta:
Itt a link:http://www.resonator-electronics.hu/
Van is kép az erősítőről.
Máté Kálmán pedig valóban csinált nagyon nagy dolgokat, minden tiszteletem az Övé.A digitális erősítőjét amikor megépítette én mutattam be a "nagy" közönségnek a Pollackon, egy pár Danish Phisics hangfalon.Nagyszerű erősítő, a hangerőszabályzással olyan probléméja volt hogy a poti tekerését a hangerő változása csak késleltetve követte, ezért a párhuzamosan kötött a kapcsolótranyóval egy ugyan olyat és . . . innentől már elég homályosan emlékszem a dolgokra.
Érdemes lenne őt meghívni a fórumra, hátha lenne kedve hasznos tanácsokat adni nekünk.Még a hatalmas mélyládája is tettszett amely kocka alakú volt. kb. 30cm magas lábakon állt, és mind a hat oldalába egy-egy 46cm átmérőjű mélynyomú csücsült.A doboz 10cm vastag rétegeltlemez volt, több mint 200kg-ot nyomott, itt az elképzelése az volt hogy rezonanciafrekvencia alatt járatja a hangszórókat.

Jó lenne meghívni valóban! Írnál neki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 09:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Annak idején sikerült elcsalni őt Annafürdőre is, de amugy minden jüban benne van, nagyon tisztelem kedvelem Kálmánt, egy két héten belül amugy is meg akarom hivni kis zenehallgatásra meg beszélgetésre. Nagyon sokfelé el tudtuk csábítani ha olyan a dolog akkor szívesen megy. Annafürdőre is előszür csak leugrott de mivel tetszett neki a dolog hazament az erősítőjéért meg még cuccokért és visszajött és ott is aludt igaz akor is éjjel vagy fél 3 ig borozgattunk beszélgettünk:) Szólok neki az uj fórumról, bár elvileg az audiolandra is hivogattam nézegetet is dolgokat ott de ha még mindig feljár szerintem akkor is csak olvassa. Sok diák nem szereti az óráit, mert sajnos ma kevés az érdeklődő igy nem igazán értik amikor belemerül valamilyen érdekes témába. Én jó pár óráját meghallgattam szerencsére és ha sikerül akkor megint bemegyek mert élveztem őket:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 09:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem is meg kéne hívni!
Rejtés:
(Én meg esküszöm, hogy nem fogom elriasztani innen a csúnya viselkedésemmel :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 09:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Dobtam is neki egy mailt:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 09:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
ozpecs írta:
Dobtam is neki egy mailt:)

Küld el légyszi nekem is a címét, ne felejtsem el meghívni Annafürdőre.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 09:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Ok du átküldöm, de most nem fogok elfelejteni én is külön szólni neki:) Tavaly kicsit későn jutott eszembe:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 10:24 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
ozpecs írta:
Ok du átküldöm, de most nem fogok elfelejteni én is külön szólni neki:) Tavaly kicsit későn jutott eszembe:)

Én pedig a tavalyi relatív helyszűke miatt óvatosan bántam a létszámmal.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 11:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
ozpecs írta:
Annak idején sikerült elcsalni őt Annafürdőre is, de amugy minden jüban benne van, nagyon tisztelem kedvelem Kálmánt, egy két héten belül amugy is meg akarom hivni kis zenehallgatásra meg beszélgetésre. Nagyon sokfelé el tudtuk csábítani ha olyan a dolog akkor szívesen megy. Annafürdőre is előszür csak leugrott de mivel tetszett neki a dolog hazament az erősítőjéért meg még cuccokért és visszajött és ott is aludt igaz akor is éjjel vagy fél 3 ig borozgattunk beszélgettünk:) Szólok neki az uj fórumról, bár elvileg az audiolandra is hivogattam nézegetet is dolgokat ott de ha még mindig feljár szerintem akkor is csak olvassa. Sok diák nem szereti az óráit, mert sajnos ma kevés az érdeklődő igy nem igazán értik amikor belemerül valamilyen érdekes témába. Én jó pár óráját meghallgattam szerencsére és ha sikerül akkor megint bemegyek mert élveztem őket:)

Hol tanít?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 14:52 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 337
Most egy kicsit lemaradtam a témáról, helyette nyaraltam egyet Siófokon.
Szóval a Pécsen tanít a Pollack Mihály Műszaki karon, leendő villamosmérnököket.Nagyon szerettem én is az óráit érdekesek voltak, valamint működött Hi-Fi klub is egy ideig.Volt hogy lejött velünk partyzni sörházba is (aki nem pécsi annak:ez egy szórakozóhely, diszkó).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 18:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
http://www.youtube.com/watch?v=75eukjut2bM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 19:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azért ezek is tudnak :lol: :


http://www.youtube.com/watch?v=RCS_AHYZ2mE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 20:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Mindenkinek akit illet!

Telefonomnak lába kelt, benne az összes felgyűlt telefonszámmal. :-(

No, de most már újra van telefonom, a régi számmal. :-)

Kérem az ismerősöket, hogy egy Nokia névjeggyel, vagy egy SMS-el örvendeztessenek meg, hogy újra bent lehessenek a telefonjegyzékemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.23. 14:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20110722-mars-science-laboratory-rover-kijeloltek-a-curiosity-szonda-leszallohelyet.html
A végén a videó is érdekes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.07.26. 08:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
http://www.youtube.com/watch?v=xdAkluln ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.02. 13:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Egy kis üdítő:
http://www.nzwide.com/swanlake.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 14:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.19. 10:03
Hozzászólások: 45
Nem tudom volt-e már ez a diplomamunka ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 15:11 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 337
ÚÚÚÚ!
Ez kapásból 5-öst érdemel, általános iskola 8. osztályban.Na jó csak vicc volt, már én is voltam vagy 16 éves amikor ilyen szintű erősítőt készítettem, bár doksit nem csináltam hozzá.Lehet hogy a szerző is gyakorol az egyetemista éveire.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 17:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Videózni kellett volna. Letöltöttem a pdf-et, nekifogtam olvasni. Első oldal teteje tök jó ("mi ezzel a gond?") aztán tekertem egyet az egér görgőjén. Bejött a kép. Na, ekkor kellett volna fotózni vagy videózni a reakciómat.

Elsős szakközepesként én is hasonlót csináltam meg elsőre. :)

Azt hiszem itt szinte felesleges is bármit mondani. Nem is a felépítés a legnagyobb gáz hanem az hogy ez DIPLOMAMUNKA. A tartalmi rész összeollózva mindenhonnan és Ádám-Évától kezd magyarázni mindent.

Végig reménykedtem hogy ez csak vicc, de amikor láttam a maratott panelen a "diplomamunka" feliratot akkor esett le hogy talán nem is az. :o

Brutális!

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 18:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Á ez kamu :)
Nem így néz ki egy diplomamunka, annak komoly formai megkötései vannak.
Ez egy szégyen, akárki is csinálta akármilyen céllal. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 20:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Kamu szerintem is. Hangszínszabályozó helyett hangszínszabályzó egy diploma munka címében? Nincs konzulens aki ilyen címet adhatott, vagy fogadhatott el!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 06:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Eleve nincs feltüntetve semmiféle intézmény, se a konzulensek, nincs nyilatkozat az elején és a terjedelem sem elégséges. Egy szakdolgozat is legalább 50 oldalas de inkább 70 vagy több. Formailag teljesen amatőr "munka".
A tartalomról ne is beszéljünk mert az még egy középiskolában is kettes alát érdemelne, nemhogy egy egyetemen. Ráadásul ez Msc lenne!
FAKE

Amolyan Hobbielektronika színvonal, lásd forrás :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 07:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Ma már szokták szakdolgozatnak nevezni egyes középiskolákban is ha csinálnak valamiféle kis diplomamunkát. Néhány helyen egyes szakmákban ez szokás. Ja és mellékesen pl lehet már müszerész valaki 10 osztály elvégzése után is, érettségi nélkül!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 07:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
http://nemkutya.com/2011/07/na-ez-a-nagy-kulonbseg/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 07:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
ozpecs írta:
Ma már szokták szakdolgozatnak nevezni egyes középiskolákban is ha csinálnak valamiféle kis diplomamunkát. Néhány helyen egyes szakmákban ez szokás. Ja és mellékesen pl lehet már müszerész valaki 10 osztály elvégzése után is, érettségi nélkül!

Na ja, szakmája is lehet 3 hónap gyorstalpalóval. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 11:42 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 337
A munkahelyemen is 4-5 évvel ezelőtt még küldték az embereket műszerész tanfolyamokra, 1 éves volt a képzés.Gondolhatjátok egy év alatt mennyit lehet megtanulni, nem beszélve arról hogy ez is egy olyan szakma hogy otthon is folyamatosan foglalkozni kell vele hogy naprakész legyen az ember.
Na, most jött a válság leépítések, bércsökkentések, elkezdtek tesztet íratni a műszerészekkel, technikusokkal, persze ezek a tanfolyamosok mindjárt háborogni kezdtek, hogyan gondolják ezt hogy ők majd tesztet írnak, persze azért háborogtak mert semmi közük nem volt a szakmához, meg is érdemlik hogy alacsonyabb bérkategóriába sorolják őket, mint aki elvégzett egy szakközepet műszerész szakmát kapott esetleg van neki technikusi képzettsége is és még ért is hozzá amit csinál.Nem mindegy.

Erről a diploma munkáról pedig még annyit hogy én szakközépben egy szakmai tételt sokkal-sokkal jobban kidolgoztam, ha ez ér egy kettest akkor az én tételem 10-est, komolyan mondom, ha ezt egy elsős szakközepes csinálta akkor el lehet fogadni, más esetben vicc kategória.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 12:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.19. 10:03
Hozzászólások: 45
otlm írta:
Amolyan Hobbielektronika színvonal, lásd forrás :D


Látom a smile-t, de ettől függetlenül írom: én is csak hobbi színvonalon próbálkozom. Igaz, gyártottam már 30 évvel ezelőtt is nyákot, talán még a tustintás-csőtollas korszakban (asszem akkor ez felelt meg a mai vasalásos technikának) de kb. 25 éve már én is fotóztam, Chartpak, Alfaset meg persze nyomdai síkfilmmel és P20-szal. Aztán nagyon sok (10+) év kihagyás után fiamat terelgetve, majdnem elölről építgetve mindent, most újra belevágtunk. Íme az első, amivel dolgozni is lehet (és kell, persze)
De már készülődik egy Hiraga LeMostre, amihez egyszerűen gazdasági okokból célszerű volt KD Mestertől vásárolni a "készterméket", egyébként szeretnénk magunk megcsinálni minden egyebet hozzá. Bele értve a két BLH-t, amik formailag már össze is álltak. Még sok munka van rajtuk, de már megszólaltak.

Gondolom elég OFF voltam ;) Vissza térve az idézett diploma munkához: nem tudom mennyire fake (szerintem az) de nem lenne képem ilyet közszemlére tenni. Viccként sem; hiányzik az elkövetőből a szakmai alázat. Úgy gondolom, ez nem hobbi színvonal; a szó, hogy színvonal egyszerűen nem méltó...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.08.21. 16:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Ami örvendetes, a palacsintasütő, vagy inkább A Palacsintasütő Mester is kitette, pedig szól néha (talán ellenőr közeledtével).


Csatolmányok:
Magyarázat: audio?
NEMÉN!.jpg
NEMÉN!.jpg [ 140.57 KiB | Megtekintve 43463 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 00:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egy kis néznivaló érdekesség...

http://www.youtube.com/watch?v=RE0wXVlA ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=VzDErLTr ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 15:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hosszabb verzió:

http://www.youtube.com/watch?v=TrHarj45 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Másodállásban UFO kutató lettél? :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 20:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem, de azért érdekes témának találom. Már 5-6 különböző ET feltrancsírozását láttam így videón. Ilyenekkel szeretnék a legkevésbé összefutni este a kert végében. :lol: Videón viszont érdekes dolog...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség