audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos KD-nek igaza van. Már láttam ilyen visszaélést. Üzleti célból valamilyen használhatatlan kütyü lett két cinkos segítségével felmagasztalva valamilyen fórumon. Ha nem használhatatlan a cucc és nem cinkos a felmagasztaló akkor minden rendben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szabó Zoltán írta:
Igazán normális Cortez hozzáállása, szeretné, ha tudná, hol tart, ennek első komoly állomása pont egy SE cucc volt, ami egy elég fura holmi, mert igen, nagy a kimeneti ellenállása, ami a mélyhang átvitelben számít (sok nagy érzékenységű doboz kifejezetten igényli a normális mélyhang átvitel elérése érdekében, mivel az Rki növeli a Qt-t) és bár kellemes, mert páros felharmonikus, de mégiscsak elég jelentős a torzítása is bizonyos teljesítmény arány felett, ami akár kellemes is lehet annak, aki nem tudja, mitől kellemes.:D

Az Rki nem befolyásolja Qt-t, mivel az a hangszóró tulajdonsága. Legfeljebb nem csillapítja, ettől több lesz a mély hang (érzet).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ha Rki >> 0, akkor minél nagyobb a terhelő impedancia, annál jobban hajtja a terhelést az erősítő.
Ezt csak azért írom, mert nem csak egy "passzív" jelenségről van szó, hogy nem csillapítja, hanem kifejezetten "pumpálja" is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ha Rki >> 0, akkor minél nagyobb a terhelő impedancia, annál jobban hajtja a terhelést az erősítő.
??
Minél nagyobb a kimeneti impedancia egy erősítőnél, annál kisebb teljesítmény jut a hangsugárzóra. De javítson ki valaki. Mit jelent a "hajtja"?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Bocs, én most az áramgenerátoros hajtásra céloztam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 09:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
....Ezt hívják a hang elszínezésének.....

dys-cus írta:
".....de mostanában áttértem a Tropical Fish becenevű Philips-Mullard kondikra, amelyeknek nagyon szép telt hangzása van...."

A kettő azért nem ugyanaz. Az első esetben egy plussz ellenállást építenek be a basszus lefaragására, még a TF kondi esetén a frekiátvitel nem változik, a kondi nélkül az erősítő nem működik. Tulajdonképpen csak annyi történik, hogy a Stradivari hegedűből átváltozik Guarneri hegedűvé, de magát a hegedűket nem modifikáljuk, hogy egyik hasonlítson a másikhoz. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
ha mar szo esett az aramgeneratoros hajtasrol, itt egy osszehasonlitas/meres
http://pmacura.cz/speaker_dist.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 10:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Bocs - azért kérdezem itt , mert itt aktívak vagytok ....


Ez az ellenálló csöves-nél anódba milyen lehet :

http://hu.mouser.com/ProductDetail/IRC- ... yVojhXE%3d

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 10:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
psuser írta:
Bocs - azért kérdezem itt , mert itt aktívak vagytok ....


Ez az ellenálló csöves-nél anódba milyen lehet :

http://hu.mouser.com/ProductDetail/IRC- ... yVojhXE%3d

PS


Lehet, hogy jó, de gyakorlatilag elérhetetlen...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 10:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Az hogy a THD meg nem javul, sőt 0.1%-ot romlik ugye tudjuk, hogy kb nem jelent semmit.
Egy ciki van vele: ezt aztán hatványozottan rendszerre kell hangolni... :oops:
Én még tuti fogok vele kísérletezni, sztem jó lehetőségek vannak benne.
Nelson Pass is épp ezt "fedezi fel" újra az F7-jével, még titok,
de a követők már találgatják, lásd melléklet. Van pár opció... :)
Amikor egyébként eddig próbáltam számomra jó irányba vitte a hangzást.
Mélyen ugye kicsit még "tol" is, a tér sokat mélyül, meg a hangszóró is
mintha jobban élvezné így a dolgát. Itt is van pár topológiai lehetőség:
http://www.current-drive.info/9


Csatolmányok:
Collage-circuits-2.asc.jpg
Collage-circuits-2.asc.jpg [ 165.86 KiB | Megtekintve 39482 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 11:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
sajti írta:
psuser írta:
Bocs - azért kérdezem itt , mert itt aktívak vagytok ....


Ez az ellenálló csöves-nél anódba milyen lehet :

http://hu.mouser.com/ProductDetail/IRC- ... yVojhXE%3d

PS


Lehet, hogy jó, de gyakorlatilag elérhetetlen...

Sajti



Ja ezt nem néztem :(((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 08:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Cortez írta:
Srácok ez csak az alap volt... Amúgy kb mindenben más:
  • alkatrészek
  • munkapontok
  • kompenzálás
  • EF3 kimenet
  • 3 pár végtranyó
  • stb...
Ennek a fele is tök más hangot ad, nem hogy minden egyszerre.
+ táp, kábelezés, személyes aurám, stb... :P


Csak azt nem értem, hogy ha a symasym kapcsolását választottad, akkor miért nem építetted meg egy az egyben, aztán szépen lépésenként kellett volna finomítani. Mindig hagyva időt magadnak, hogy az új hangot megfelelően értékeld. Az alap kapcsolás elmegy úgy +/-40V-ig, amivel kényelmesen kapsz 50W-ot 8ohmra. Otthonra elég, ha nem extrém érzéketlenek a hangszóróid.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 09:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Mert én csak a symasym topológiát választottam, nem csak utánépíteni akartam, hanem minden másban
szerettem volna a saját "hülyeségeimet" belevarázsolni. Úgy érzem egyébként végül csak sikerült, müxik.
Meg azért egyáltalán nem pocsék a hangja sztem, és eddig 1 összehasonlítás volt csak, ráadásul az
enyémtől jelentősen eltérő rendszerben, úgyhogy még nem vonok le végletes következtetéseket... :)
Mindössze azt nem tudtam hovatenni hirtelen hogy miért volt ennyivel több mély(érzet) egy 10W-osnál,
amikor az enyém bő 200W-os 4ohmra... De utólag leesett, hogy a más kimenő impedancia becsapós lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 08:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
mzperx1 írta:
ha mar szo esett az aramgeneratoros hajtasrol, itt egy osszehasonlitas/meres
http://pmacura.cz/speaker_dist.htm



Fontos lenne tudni, hogy milyen erősítővel mérték, ugyanis ha nem jó a tranziens viselkedése és/vagy kicsi a sávszélessége az áram vcs többet árt mint használ, ergo rosszabb lesz mint fesz. vcs. üzemmódban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hogy visszatérjünk a topic tárgyához, én is megmutatnám, hogy az elmúlt héten mit alkottam. Egy TauCet-it. Bővebben nem írok róla, hogy ne untassalak benneteket, meg hogy ne ismételjem magam. Egyik fórumtársunk nagy megelégedéssel hallgatja.Csak pár fotó.
Csatolmány:
DSCF0027.JPG
DSCF0027.JPG [ 685.38 KiB | Megtekintve 39262 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0031.JPG
DSCF0031.JPG [ 741.97 KiB | Megtekintve 39262 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0007.JPG
DSCF0007.JPG [ 772.71 KiB | Megtekintve 39262 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 09:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Természetesen az alábbi erősítőt is megmértem:
Csatolmány:
DSCF0003.JPG
DSCF0003.JPG [ 706.59 KiB | Megtekintve 39260 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0004.JPG
DSCF0004.JPG [ 758.9 KiB | Megtekintve 39260 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0005.JPG
DSCF0005.JPG [ 753.2 KiB | Megtekintve 39260 alkalommal. ]

Csatolmány:
BODE TCPear.JPG
BODE TCPear.JPG [ 130.61 KiB | Megtekintve 39260 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 12:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Tegnap elvittem az egyik barátomhoz is a cuccost, akinek jól megépített F5-jei vannak (Pass
féle A osztályú, kivitel: monoblokkok nagyon izmos és jó minőségű táppal, jó alaktrészekkel,
És (nem is tudom hogy 2 vagy 3 utas) de Van der Steen dobozokkal, kb mint ez itt.).
Az egyém kicsit keményebb volt, de torzabbnak pl nem mondanám. A dinamika, tér jónak tűnt,
de az F5 kicsit testesebb, és ami nagyon érdekes volt, hogy ugyanazon a számon meghallgatva,
hogy kb 10x lassabbnak hatott ugyanaz a zene... Izgalmas kérdés, hogy a fül meg az "agy hallása",
szintjén mi is okozhatja ezt. Tuti vagyok, hogy a szkópon négyszögre, meg THD mérésekkel akár
alig lenne difi a 2 cucc között. Biztos ilyen nüansznyi fázis viszonyok, meg a jel fel és lefutásának
jellege "mikroszkóp" szinten. Itt egyébként a mélyekkel nem éreztem nagy különbséget, a korábban
már említett (talán az A osztályból fakadó) testességet leszámítva.

Visszatérve KD korábbi felvetésére: sztem igenis nagyon hasznosak ezek a tesztek, és egyáltalán
nem p*csméregetés okán, hanem tényleg csak kipróbálni több teljesen különböző környezetben
és ezen eredmények alapján elhelyezni vhol a "térben" a cuccost, meg megpróbálni összefüggéseket
találni a felépítés és a végeredmény között.

2 féle DA-t is próbáltunk ott is volt szépen difi, ráadásul az olcsóbbik javára (asszem egy kis sabre volt az)... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 16:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gáborka, mondtam, hogy szakmai kérdésekre nem válaszolok ezen a fórumon. Úgyhogy most se megyek bele a miértekbe konkrétan...

Csináltál volna egy Jó B5-öt például. Az a gyári F5-öt is úgy nyomta le, mint tankhajó a teknős békát.

Felhívtak, azt aszondták egy ilyen kis magán hifis összejövetelen minden létező szempontból jobb volt a diy B5, amit valaki vitt, mint az F5...
És ez mindenkinek az egyhangú véleménye volt ott azon az összeröffenésen. Fehérváron rendes fan clubbja van a B5-nek egyébként... :lol:

Egyébként a B5 se jó minden rendszerbe. De azért a legtöbbe viszont igen. ;) És ezekbe szinte mindent lenyom. Egészen drága és nagynevű dolgokat...

Az erősítődet meg hagyni kéne a búsba. Már 3. veresége ez. Most már egy diy F5 is lenyomta. Az árnyalt megfogalmazásod mögött valószínűleg súlyos elmaradás lehet az F5-höz képest... Legközelebb, egy gainclon is jobb lesz majd valahol, aztán akkor leállsz vele. De, ha nem, az a te bajod. Szenvedjél vele, megérdemled. Én meg neked nem fogok segíteni. Úgy vagyok vele, járjad csak végig 100%-osan a saját utadat. ;) A mostani műszaki megközelítéseid is, hogy miért lett s...r a hangja, szerintem hatalmas blődségek. Garantáltak a további zsákutcák az elképzelésed mentén én szerintem, annyit azért elmondok...

A "nüansznyi fázis viszonyok" meg a" mikroszkopikus fel és lefutások", Jaj, de szép, naiv elképzelések. Hát, igen, ahogy azt móriczka elképzeli...

Ja, még a fent látható fényképen lévő Tau-Cetivel is hasonlítsd össze dys-cusnál. Ő tuti biztos szívesen lát. Igen cudarul leveri majd az erősítődet az a vas.
Majd azt a leírást is szívesen olvasom vissza... :lol:

Na, szóval, ha szeretnél hallani valami sokkal jobbat, ami valószínűleg mindenbe és sokkal jobb lesz az erősítődnél, akkor dys-cusnál hallgasd össze a Tau-Cetivel. Ha te ezeket tudod kamatoztatni, mint tapasztalatot, azzal igen sok :twisted: tapasztalatra tehetsz szert ebben az egy összehasonlításban is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 19:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Ha alapvető bajok nincsenek egy erősítőnél, akkor sokat lehet rajta lendíteni apróságokkal. Sajnos némi mérés muszáj, a szkóp meg elengedhetetlen -de nem kell hiperszuper, egy 10-20 megás elegendő.
Csak ezekre az apróságokra nehéz rájönni, főleg akkor, ha nincs viszonyítási alap, az olyan, mint ha hajadnál fogva kellene magadat kirángatni a sárból. A net meg hiába van tele információval, kimazsolázni az értékest, no az sem egyszerű.
De inkább inspiráljon KD vaskos jóindulata, ne menjen el a kedved az egésztől, elég ha neki elment... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Néhány példát említhetnél efféle apróságokra és mérésekre


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
1. 10kHz-ig lehetőleg ne emelkedjen a thd, de főleg ne meredeken. (az olyan kapcsolást nem kell erőltetni) Az abszolút érték kevésbé fontos, (kevés felharmonikus esetén a 0,2% jó érték, ha sok a felharmonikus, akkor ennek a tizede ajánlott, de 1 wattnál nem lehet számottevően több, mint fél teljesítménynél. keresztezési torzítás kisebb legyen, mint 0,01%, ez a legzavaróbb fajta torzítások egyike. A thd spektruma is fontos lehet, ebben általában jobbak a csövesek, meg az A osztályúak.
2. Hangsugárzó terheléssel (elég 1watton) az 1-10khz négyszögjel alakja ne sérüljön súlyosan, mert az tranziens átviteli problémát jelent, és megjelenik a hallható tartományban, az amplitúdó csökkenés az kimeneti impedancia függvénye, az annyira nem veszélyes, bár a mai többutas hangsugárzókhoz ajánlott min. 20 csillapítási tényező.
3. Hálózati trafó-snubber (ha szükséges)-egyenirányítók-puffer-áramköri hidegítések megfelelő értékének és típusának kiválasztása. átgondolt áramköri hidegítések megfelelő alkatrészekkel. Hálózati betáp, kapcsoló, kábel, hidegítés.
4. Jó minőségű és megfelelő konfigurációjú kábelek kiválasztása.
5. A kábelezés megfelelő mechanikai vezetése (pl. tápkábel, kimenet mindig derékszögben éri a panelt, és csak 2-3cm-re tőle hajlik el más irányba).
6.Hálózati trafó szórás minimalizálás forgatással, vezeték áthelyezéssel.
7. Megfelelő földelési rendszer kialakítása.
8. Rezgés védelem (nem jó az 1mm vaslemez doboz, a hűtőbordák lamellái ne csengjenek, készülék lábak, csatlakozók, doboz mechanikai részeinek megfelelő rögzítése (nem atom módra meghúzni mindent)
9. Hőtanilag megfelelő konstrukció, esetleges hirtelen hőstresszek kezelése
10.
11.
hozzá lehet tenni, amit kihagytam :)
Aztán jöhet a banda...


Csatolmányok:
duo.png
duo.png [ 241.11 KiB | Megtekintve 39053 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 21:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
10. Monoblokk, esetleg dual-monó megépítés
11. Minél rövidebb huzalozás
Folytassam? ;)

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 22:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD mester írta:
Gáborka, mondtam, hogy szakmai kérdésekre nem válaszolok ezen a fórumon.

Hehe, senki nem is kérdezett... Látom, nehezen megy neked ez a fórum elhagyás...

KD mester írta:
Úgyhogy most se megyek bele a miértekbe konkrétan...

Azt látom, műszaki tartalom ritka, csak oltogatás, lehurrogás, de hát neked ez az erősséged.
Meg a B5 reklám...

KD mester írta:
Az erősítődet meg hagyni kéne a búsba. Már 3. veresége ez.

És ezt ki mondta? Én őszintén leírom, ha egy másik erősítőt valamiben jobbnak találtam,
de ettől még sztem nem hulladék, csak nem egy mindent-verő B5 kategória...


KD mester írta:
Szenvedjél vele, megérdemled. Én meg neked nem fogok segíteni.

Mik ezek a hozzászólások egy DIY fórumon..?! Nem is értem.
Minek megírni, hogy nem segítesz?! Akkor ne írj semmit, pláne ha már nem is vagy ezen a fórumon.


KD mester írta:
A mostani műszaki megközelítéseid is, hogy miért lett s...r a hangja, szerintem hatalmas blődségek.

Ezt is felesleges leírni. Sosem minősítéssel kell "megalázni" vkit, hanem tudással, érvekkel, bizonyítékokkal.

KD mester írta:
Garantáltak a további zsákutcák az elképzelésed mentén én szerintem, annyit azért elmondok...

Ez is ilyen tipikus, sejtelmes énközlés, hogy Te már aztán mindent tudsz, minden rejtett összefüggést,
és mindenki más csak szánalmasan botorkál a sötétben, és a B5-ön kívül értelme sincs bárminek nekiállni...

Szabó Zoltán írta:
Ha alapvető bajok nincsenek egy erősítőnél, akkor sokat lehet rajta lendíteni apróságokkal.

Igen, tegnapi haver is azt mondta, amiket ő hallott egyrészt lehet a saját F5-je utáni megszokás miatt adódnak,
másrészt simán lehet hogy még azokat is jelentősen lehet hangolni pl táppal, kábelezéssel, ráolvasással... :D
De mégegyszer mondom, sztem az enyém egyáltalán nem volt hulladék, próbálom mindig kérni akihez elviszem,
hogy nyugodtan "sértsen meg" a kritikájával, nem kötődöm annyira azért lelkileg, hogy egy ilyenen összeomlanék... :)

Szabó Zoltán írta:
Sajnos némi mérés muszáj, a szkóp meg elengedhetetlen

Van, én főleg azon fejlesztettem, meg 200kHz négyszöggel, kapacitív terheléssel, stb.
Erre célzott Sajti is, hogy néha már talán túlzásba is vittem, mert nem biztos, hogy
a tökéletes 200kHz-es négyszög átvitel a nyerő...

Szabó Zoltán írta:
..."10 parancsolat"...

Köszönöm szépen Zoli! (És elnézést, de nekem egy ilyen önzelten hsz az igazi segítség s nem KD
lehangoló felesleges hsz-ei amiben tényleg csak oltogat, lehurrog, anélkül hogy hallotta volna...)
THD mérőm sajna nincs pedig nagyon kiváncsi lennék rá... A többit azért úgy érzem nagyjából tartottam.
Amit a következőben majd még tuningolni szeretnék, feltéve ha KD megengedi... :) az a nyílthurkú viselkedés
javítása, "kivasalása". Most sztem kicsit "heves" a kicsike, ezen próbálok majd vmennyit "lágyítani"
(de nem feltétlenül lassítani), ha tudok.

Holnap DU is lesz egy szeánsz, ott is lesz csöves, hibrid (amennyire tudom), úgyhogy meglássuk mi lesz... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 22:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szövegértés 1-es. Mivel megszólítottál, előre jeleztem, hogy nem fogok belemenni a műszaki részébe a dolognak, a reakciómban, mert nem akarok neked még csak egy kicsit sem segíteni. ;) Viszont nehogy az legyen, hogy én képtelen vagyok hozzászólni a témához és csak ilyen off hülyeségeket tudok írni, meg oltogatni....

Pontosan ezért írtam le, hogy szerintem az elképzelésed blődség. Ez nem megalázás. Egyszerűen égszaggató hülyeségnek tartom, amit leírtál és totál zsákutca szerintem. Azt persze nem írom le, hogy szerintem mi a valódi ok, mert mondtam hogy nem fogom leírni. Ezen a fórumon nem. Neked meg még máshol se. :D

Idézet:
Holnap DU is lesz egy szeánsz, ott is lesz csöves, hibrid (amennyire tudom), úgyhogy meglássuk mi lesz... :)


Jósolhatok? Az ami idáig is volt, az lesz... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 22:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Köszönjük Emese... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 22:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Van, én főleg azon fejlesztettem, meg 200kHz négyszöggel, kapacitív terheléssel, stb.
Erre célzott Sajti is, hogy néha már talán túlzásba is vittem, mert nem biztos, hogy
a tökéletes 200kHz-es négyszög átvitel a nyerő...


Most erről nem akarom leírni a véleményemet megint, mert nagyon sértő lenne azoknak a hozzá nem értő ökröknek, akik négyszögjellel játszanak kapacitiv terhelésre és ezt a baromságot rendszeresen népszerűsítik. Ezt szintén elektronikában teljesen képzetlen újságírók találták ki. Nem mérés. Egyfajta agyatlan hülyeség, ami nem jó semmire. Kb olyan, mintha egy versenyautóra 6 soros ekét kötnél és azzal minősítenéd, mennyire lehet így vele betont szántani...
Te meg ezt a hülyeségüket majmolod. Nem is érted, mit csinálsz, azt ezt még fejlesztésnek is nevezed.... ááá :lol:
Egyébként nagyon messze volt a tökéletestől az a négyszög...

(Gáborka drága, nyúlod az én szövegemet, azt ellnem használod drágaszág? emesze gáborka...:lol:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 22:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Van THD mérőd! Ott ülsz előtte, és vered a billentyűjét.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Köszönöm szépen Zoli! (És elnézést, de nekem egy ilyen önzelten hsz az igazi segítség s nem KD
lehangoló felesleges hsz-ei amiben tényleg csak oltogat, lehurrog, anélkül hogy hallotta volna...)


Nekem is vannak ilyen hsz-eim, igen sokak felé irányulóan. Csak te feléd nincsenek ilyen irányúak. Meg nem is lesznek. Szóval, ne kezdeményezz felém párbeszédet. Azt akkor nem lesz mire visszaírnom neked a fórumba. ;) Csak leszoktatlak erről az oltogatással. Nem szeretek veled diskurálni.

Igazából rohadtul utálok veled diskurálni. Egyszerűen fárasztó vagy, nem kicsit. Tökre nem érdekel a véleményed semmiről. Minden írásodat én hülyeségnek látom. A műszaki tartalmúakat meg az offba írt dolgaidat is. Egyáltalán nem érdekesek nekem, viszont lefordulok tőlük a székről és lefejelem a monitort, olyan hozzászólásokat írsz. Fáj olvasni... De, ha még emlegetsz is, megszólítasz, na, akkor már nem állom meg szó nélkül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
De egy profi cucc csak más vagy azért PC-vel is lehet értelmesen mérni..?
Na akkor majd utánanézek... Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nem szükséges 200kHz-et átvinni, de a reakció komplex terhelésre azért nem hanyagolható el, mert akkor szokott olyan történni, hogy egyes hangsugárzókkal jól szól egy erősítő, másokkal meg nem. SID, TIM, DIM, BIM torzításokat ugyan egzaktul lehet mérni, csak épp az értékkel nehéz mit kezdeni, mint a viccben: Szőke nő autóval felhajt a járdára és elüt 2 embert a rendőr szeme láttára. Odamegy hozzá a rendőr: -Maga elütött két embert! Szőke nő válasza: -Miért, mennyi a megengedett??
A DFD (különbségi frekvencia torzítás) növekedése 1kHz felett elég jól korrelál az agresszív hangzással, ami kis hangerőnél általában nem zavaró, de hangos zenehallgatásnál borzasztó zavaró, és azonnali potméter letekerést vált ki mindenkiből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A kapacitív terhelés az nem komplex. Abban csak képzetes tag van. :lol: Na jó, persze a valóságban mindig van némi soros ellenállása, meg induktivitása is a kondinak. De a kondenzátor, az nem egy szabványos jellegű terhelése egy hangfrekvenciás erősítőnek. Pláne nem a négyszögjel...

Alapból is hülyeség az ilyen "mérés". 2m drótot bekötve a kondi elé teljesen máshogy fog kinézni az a négyszögjel. A drót induktivitása elkezd rezonálni a kondival. Most akkor mit is kéne nézni? Mi rezonál mivel? Mennyi ebből az erősítő kimeneti impedanciájának induktív komponense? Mennyi a csillapítás ebben az impedanciában? Ezektől fog függeni a látott kép a szkópon...


Teljesen lényegtelen, hogy mit produkál az erősítő négyszögjelre, kapacitiv terhelésre. A produkcióban egy rövid drótdarab hatása is benne van. Olyan változatos képet lehet kialakítani így, amilyet csak akar az ember. Teljesen hiteltelen az egész, semmit nem lehet belőle levonni. Stabilitás vizsgálatra jó, ha nagyon nagy robosztusságot akarunk és a gyártósoron drága a 10 menetes tekercs a kimenetre, meg a vele párhuzamos 1db ellenállás...

Arról nem is beszélve, hogy mondjuk 30V-ot "beszakad" a tápfesz egy pár centis dróton az áramimpulzus alatt ilyenkor... Ez egy barbár, abnormális hülyeség.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.27. 23:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Mint minden "irreális" terhelés ez is nyilván arra jó, hogy kiugrassza a nyulat a bokorból.
Nagyítóval sem mászkálsz az utcán, egy detektívnek azonban mégis kell, ha el akarja kapni a hunyót...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem is tudod megmondani, hogy mire jó. Egyrészt, mert azt se érted, mit csinálsz, másrészt, mert tényleg nem is jó semmire...

Írod itt műszaki témában az irodalmi hasonlataidat konkrétumok helyett...

Na, mire jó? Mit látsz, ha a jelalakban van egy berezgés? Miért van, ha nincs berezgés?
Mi van, ha van egy túllövés, de nincs rezgés? Ezekből a jelalakokból te mit szűrsz le? gáborka emese drága?

Melyik a jó jelalak, melyik nem és miért az a jó és miért nem a másik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
KD mester írta:
A kapacitív terhelés az nem komplex. Abban csak képzetes tag van. :lol: Na jó, persze a valóságban mindig van némi soros ellenállása, meg induktivitása is a kondinak. De a kondenzátor, az nem egy szabványos jellegű terhelése egy hangfrekvenciás erősítőnek. Pláne nem a négyszögjel...

Alapból is hülyeség az ilyen "mérés". 2m drótot bekötve a kondi elé teljesen máshogy fog kinézni az a négyszögjel. A drót induktivitása elkezd rezonálni a kondival. Most akkor mit is kéne nézni? Mi rezonál mivel? Mennyi ebből az erősítő kimeneti impedanciájának induktív komponense? Mennyi a csillapítás ebben az impedanciában? Ezektől fog függeni a látott kép a szkópon...


Teljesen lényegtelen, hogy mit produkál az erősítő négyszögjelre, kapacitiv terhelésre. A produkcióban egy rövid drótdarab hatása is benne van. Olyan változatos képet lehet kialakítani így, amilyet csak akar az ember. Teljesen hiteltelen az egész, semmit nem lehet belőle levonni. Stabilitás vizsgálatra jó, ha nagyon nagy robosztusságot akarunk és a gyártósoron drága a 10 menetes tekercs a kimenetre, meg a vele párhuzamos 1db ellenállás...

Arról nem is beszélve, hogy mondjuk 30V-ot "beszakad" a tápfesz egy pár centis dróton az áramimpulzus alatt ilyenkor... Ez egy barbár, abnormális hülyeség.

A 2. pontban hangsugárzót említettem, mint komplex terhelést. Tiszta kapacitásra valóban értelmetlen vizsgálni, a rezisztív műterhelés meg csak a wattítás ellenőrzésére jó. Vannak olyan passzív keresztváltók, ahol LCR tagokkal szívnak le rezonanciát, ezekre sok erősítő elég csúnyán viselkedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD mester írta:
Na, mire jó?

Az én szememben arra jó, hogy megmutatja az erősítő reakcióját, korrekciós, szabályozási képességeit.
Aztán persze, hogy a hangminőséggel ez mennyire áll összefüggésben, ha a szkópon már tegyük fel
tökéletes is valami azt nyilván nincs is értelme boncolgatni, mert amennyire tudom, a tudomány mai
állása alapján halvány lila képünk sincs erről a kapcsolatról.

KD mester írta:
Mit látsz, ha a jelalakban van egy berezgés?

Túl nagy a nyílthúrkú erősítés a visszacsatolás fázistolásához képest.

KD mester írta:
Miért van, ha nincs berezgés?

Lásd az előbbit: mert kicsi a fázistolás és nem (túl) nagy a nyílthurkú erősítés.

KD mester írta:
Mi van, ha van egy túllövés, de nincs rezgés?

Nem megfelelő az erősítés beállítása a sebességhez képest a fokozatok között,
tehát pl. a bemeneti fokozat túl nagyot erősít, amit utána hiába követ le
valamivel később, de viszonylag gyorsan a VAS meg a kimeneti fokozat,
már csak csillapítani tudják.

KD mester írta:
Ezekből a jelalakokból te mit szűrsz le? gáborka emese drága?
Melyik a jó jelalak, melyik nem és miért az a jó és miért nem a másik?

A fokozatok, erősítések, sebességek, visszacsatolási beállítások egymáshoz való viszonyát.
Azt, hogy ebből mennyire lesz jó hang nem tudom, de valamibe csak kell kapaszkodni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Semmi konkrétum. Csak műszaki szavakkal megtűzdelt halandzsa zöldség. :lol:

A fluxuskondenzátor téridőre gyakorolt qvantumfluktuációi szerintem sokkal jobban hangzottak volna... ;)

Idézet:
Az én szememben arra jó, hogy megmutatja az erősítő reakcióját, korrekciós, szabályozási képességeit.


Erre válaszolj, elég csak ez. Mi mutatja neked ezt meg a jelalakban? A hullámzós a jó vagy a szép sima? ;)
Konkrétan, látsz egy jelalakot. Hogy kell kinézni a jónak? Mi mutatja meg ebben az erősítő (ami ugye egy szabályzó!) szabályzási képességeit?
Hogy, meg miből lehet ezekre következtetni?

Ha azt se tudod, hogy néz ki egy jó jelalak, mit kell nézni, látni ilyenkor, akkor mi a TT...át is csinálsz tulajdonképpen ezzel a kondis négyszöges ökörködéssel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Miért van, ha nincs berezgés?


Idézet:
Lásd az előbbit: mert kicsi a fázistolás és nem (túl) nagy a nyílthurkú erősítés.


Hibás válasz... Totál hibás. Ez élből karó lenne egy szabtek vizsgán... :lol:

Idézet:
Mi van, ha van egy túllövés, de nincs rezgés?


Idézet:
Nem megfelelő az erősítés beállítása a sebességhez képest a fokozatok között,
tehát pl. a bemeneti fokozat túl nagyot erősít, amit utána hiába követ le
valamivel később, de viszonylag gyorsan a VAS meg a kimeneti fokozat,
már csak csillapítani tudják.


Még az előzőnél is hibásabb...


Idézet:
Túl nagy a nyílthúrkú erősítés a visszacsatolás fázistolásához képest.


Hogy mi van? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Mivel az erősítő fesz erősítő, ezért számomra az a helyes jelalak, ha a kimenet követi a bemenetet és ebbe nem zavar bele a terhelés sem.
Tehát számomra négyszöggel és kondival tesztelve az a helyes viselkedés, ha nem hullámosodik be a kimeneti jelalak,
hanem szép, sima marad, mert ez közelít az eredeti célhoz jobban. Ha hullámos, akkor a terhelés fázistolására
(túl)érzékenyen reagál a cucc, ami így modulálja a kimeneti jelet, mi pedig nem ezt akartuk eredetileg.
Az persze más tészta, hogy most pl egy hangszórót hogy jó hajtani, fesz vagy esetleg valamennyire áramgenerátoros jelleggel,
ez már "vallási" kérdés, magam sem jutottam még dűlőre, fogok is valszeg kísérletezni vele. Fantáziát minden estre látok benne... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Ha egy hangsugárzó mély átvitelét úgy tervezték, hogy feszültséggenerátoros hajtással lesz optimális, akkor avval kell hajtani, ez nem vallás kérdése. Az áramgenerátoros hajtásnak csak speciális hangszóró esetén van értelme, annyi elvi előnye van, hogy kisebb az elérhető hangszóró thd a lineáris mozgási tartományán belül. Amikor egy többutas rendszernél a mélynél érzékenyebb közép és/vagy magas hangszórót soros ellenállással csillapítunk, az már egy átmenet az áramgenerátoros hajtás felé, de azért még nem az...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az első mondat az helyes, meg igaz is lenne (a többi zöldség, ahogy van), csak a bibi az, hogy ami jó gyors és pontosan követi a bemeneti jelet, az sokkal könnyebben fog behullámozni, mint ami sz...r, magas a DF értéke és így kellő csillapítást ad. Az ilyen fog szemre szép, lekerekített, berezgésmentes négyszöget adni a kondira. Meg ami lassú és alapból kigyalulja a rezonanciafrekit elérő harmonikusokat a jel spektrumából.

Pont ezért kell lassú négyszöget használni, hogy rendesen látszódjanak a dolgok, aztán kell magasabbra menni, hogy látszódjon jól a berezgés a négyszögön, stb...

Szóval a kérdés kicsit bonyolultabb.

Ismered a viccet, amikor a szőke, meg a barna, meg a vörös nő a pokolba kerül?
.
.
.
-Na és te milyen madarat választasz?
-Hát a pngvint?
-Pingvint? :shock: Miért? Mé pont azt?
-Hát, mert az olyan cuki...


Szóval minden erősítő körerősítése elkezd csökkenni egy bizonyos frekvencia fölött. Ez pedig a kimeneti impedancia növekedését eredményezi a frekvencia növekedésével. Ami ugye induktív komponenst eredményez a kimeneti impedanciában. Ez meg rezonál a kimenetre akasztott kondival. A kimeneti impedancia rezisztív összetevője csillapító tagként viselkedik és elrontja a rezgőkör jóságát.
De egy kimenetre akasztott drótdarab is szép rezonanciát tud csinálni, ha az erősítő szinte ideális és marha alacsony a kimeneti impedanciája.

Tökéletes az erősítő és pont ez okoz majd a kimeneten rezgő jelet, mert a drótdarab a kondival rezonál és akkor hú de s...r az erősítő, biztos s...ul fog szólni...

Baromi nagy lámaság ez, nem mérés...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.28. 00:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Szabó Zoltán írta:
Ha egy hangsugárzó mély átvitelét úgy tervezték, hogy feszültséggenerátoros hajtással lesz optimális, akkor avval kell hajtani, ez nem vallás kérdése.

Bevallom ezt az érvelést sosem értettem. Alapvetően a hangszórót a tekercs mágneses erejével mozgatjuk,
amit meg ugye nem a kapcsain lévő fesz határoz meg, hanem sokkal inkább a rajta átfolyó áram.
Ezek után tervezhet bárki bármit, ezt az alapvető különbséget sztem nehéz "kiküszöbölni", meg persze nem is kell.
Talán még a frekimenetét meg a többutasoknál a hangváltóval együtt vett eredő impedanciamenetet
elhiszem, hogy lehet arra "kiélezni", de hát önmagáan az meg kit érdekel, ha nem úgy szól jobban...
Kicsit ez is olyan, mint az erősítőknél a THD vadászat. Valamennyire nyilván kell meg jó is, de nem végcél...
A másik meg ugye itt is a fázis, a membrán kontroll, a fel és lefutó élek jellege ami vélhetően jelentősen
eltér fesz kontra áramgenerátoros hajtás esetén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Mivel az erősítő fesz erősítő, ezért számomra az a helyes jelalak, ha a kimenet követi a bemenetet és ebbe nem zavar bele a terhelés sem.


Az áramerősítőnél is követi a kimeneti jelalak a bemenetit, csak tudod ott a kimeneti jel az áram...

Ezek nem vallási kérdések. Neked lehet, hogy azok, de szerencsére nem így van...

Hogy te egy spontán, véletlenszerűen összehányt rezgőkör rezonanciáját nézegeted, hát az kb annyit ér, mintha felvágnál egy sündisznót, azt annak a belsőségeiből jósolnál. Azt se tudod láthatóan, hogy mi miért, hogy működik egy erősítőben...

Másrészt maga a kimenetre tett kondenzátor q...ja el a jól megtervezett nyílt hurkú átviteli függvényünket. Nem az erősítőt "mérjük" ezzel, hanem a szét...rt erősítőt...

Az ilyenre lehet ugyan külön tervezni. Lehet a szakasz paramétereire robosztus szabályzást tervezni, de az kompromisszumokkal jár, más tulajdonságok elrontásával!

Egy hangfrekis erősítőnél hót hülyeség erre törekedni. Kell tenni egy tekerccsel párhuzamos ellenállást a kimenetre, azt azzal meg van oldva. Igaz ugyan, hogy majd pont ez a tekercs fog nem szép renzonanciát tenni a négyszögre, ha kondival terheljük a kimenetet, de legalább a kondi nem cseszi el a fázistartalékunkat, azt nem ég porrá az egyébként q...ra jól megtervezett erősítőnk ettől... ;)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.28. 00:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A hangszóró jósági tényezője Qt változik ha az erősítő kimenő impedanciája nem 0. Nem véletlen, hogy bizonyos esetekben a hangváltó soros tekercsét igyekeznek minél kisebb ellenállásúra készíteni, hogy nem változzon a Qt, máskor meg direkt növelik a Qt-t, hogy megfelelő legyen a mélyfrekis átvitel. Nem mindig a max laposság a cél, meg a f@szányos impulzus átvitel, sajnos különösen kis dobozoknál figyelembe kell venni a BSC (baffle step compensation)-t is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 00:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD mester írta:
a bibi az, hogy ami jó gyors és pontosan követi a bemeneti jelet, az sokkal könnyebben fog behullámozni

Na, éppen ezen dolgozom most, és szimulátoron már nagyjából sikerült is... :)
Bemeneti RC nélkül tolom neki az 1n felfutású négyszöget, így állítom be az erősítéseket, vcs-t,
munkapontokat, stb. Viszonylag gyors (asszem ~100V/us volt), és egyáltalán nem hullámosodik
be a kimeneti jelalak 1uF-ra, de 10 körül is csak "trapézosodik". Eközben a belső pontok sem
térnek ki a hitükből egy pillanatra sem. Az elméletet bevallom nem annyira vágom (bár érdekel :)),
de szerencsére még így is marad esélyem empirikus úton, pláne a mai szimulátoros világban...

KD mester írta:
Szóval minden erősítő körerősítése elkezd csökkenni egy bizonyos frekvencia fölött. Ez pedig a kimeneti
impedancia növekedését eredményezi a frekvencia növekedésével. Ami ugye induktív komponenst
eredményez a kimeneti impedanciában. Ez meg rezonál a kimenetre akasztott kondival. A kimeneti
impedancia rezisztív összetevője csillapító tagként viselkedik és elrontja a rezgőkör jóságát.

(Off: B*szki KD... Miért nem lehet ilyenekről és így értekezni..? :D
Ez tök jó, végre konkrét, teljesen műszaki a tartalom, senki nem sértődik meg,
ebben még jobb vagy, mint az OFF-olásban, és tényleg sokat tanulhatnánk tőled.
De komolyan! Én legalábbis marhára csak lesném és innám a szavaid, ha ilyeneket írsz..! :))
On: pont erről értekezett elég hosszan a diyaudio.com-on egy muki és ő pl ezt az induktív kimeneti
jelleget (illetve pontosítanám: annak nyílthurkú egyenetlen jellegét az audio sávban) mondta a visszacsatolt
erősítőknél egyik nagy hibaforrásnak tekintettel a komplex terhelés kezelésére mivel fázostolást visz be ez is.

KD mester írta:
Az áramerősítőnél is követi a kimeneti jelalak a bemenetit, csak tudod ott a kimeneti jel az áram...

Jajjmár, nyilván tudom, azért írtam, hogy most a "fesz erősítőről" beszélek, ott meg
mind a bemenet mind a kimenet tekintetében a feszt szokás jelnek hívni, természetesen...
De jól mondod, lehet kimeneti jelnek az áramot is tekinteni, végül is senki nem mondta,
hogy a feszt kell, legfeljebb az adódik alapból, mert az olyan kézenfekvő, de ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 01:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Figyelj B+. Éntőlem főleg csak műszaki tartalmat lehetett olvasni. Az, hogy te 3 hete fórumozol itt, azt képzelsz dolgokat, az a te bajod. Én meg megmondtam, hogy nem fogok műszaki témákban itt semmit hozzászólni. De véletlenül most mégis hozzászóltam ilyen módon. De többet nem fogok sűrűn...

Idézet:
Na, éppen ezen dolgozom most, és szimulátoron már nagyjából sikerült is... :)


Talán nem a szimulátoron kéne dolgozni egymást kizáró marhaságokon, hanem érteni kéne az alap működését ezeknek a dolgoknak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 01:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ja, értem, hát nem tartott sokáig a véletlen kibillenés. (Sajnos... :( )

KD mester írta:
Talán nem a szimulátoron kéne dolgozni egymást kizáró marhaságokon

Azt nemtom kizárják-e egymást, de működik, és nekem egyelőre ennyi elég... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 01:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem működik, csak azt hiszed. A szimulátoron 0R a drótok ellenállása, és nincs induktivitásuk. 2000A gond nálkül tud folyni az impulzusokban az ideális drótokban...Alapból egy teljesen értelmetlen hülyeséggel játszol csak a szimulátoron. De annyira nem érted az alap dolgokat, hogy még ezt se látod át, hogy ez miért tök értelmetlen.

Versenyautót kéne fejleszteni, de te szimulátoron teszteled, hogy a ráakasztott 6 soros ekével hogy tudna tömör betont szántani, meg hány tonna ló...ar ráborítása után tud még a s...kupacból elindulni. Illetve mekkora ló...r kupacon tud átmenni... Erre "fejlesztesz..."

Q...va fontos szempontok ezek egy versenyautónál... Az igen, ettől nyer vele majd a csapat a forma 1-ben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 01:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Es Te fejlesztesz meg egyebkent?
Ha igen, mi alapjan?
Ha van tanacs en szivesen veszem!
Nekem most csak ez van, ezen probalok ugykodni.
Vagy az az elved hogy csinalsz egy "kb" jot es
inkabb az alkatreszeket cserelgeted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 01:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Igen. Ma is fejlesztettem. ;) És jó lett. Én a valóban fontos dolgok alapján fejlesztek, amik valódi, célra vezető eredményt adnak.

Csak 80-szor írtam le a fórumba, hogy hogyan, meg hetente 3-szor, de mindegy...

Én arra megyek rá a verseny autónál, hogy az jól gyorsuljon, minél nagyobb sebességet tudjon, és minél jobban vegye a kanyarokat. És nem érdekel hogy mit csinálna a ráakasztott 6 soros ekével, mert az nem szempont egy versenyautónál...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 02:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ok ezt megertem, de en sem tok 10 evnyi forumot visszaolvasni.
Es felsorolas szintjen par pl esetleg?
Mint ahogy Sz.Zoli irt fentebb.
S az alapanyag a B5 vagy vmi tok mas?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség