audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.02. 18:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ezt én sem, mert nálam ugye nemígy van. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.02. 18:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
:lol: :lol: ,mindegy úgy is veszek eggyel újabbat,biztos "bug"-os a hackelésem után :lol:

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.02. 23:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
a direct wifin pörgök egy ideje hogy egyszerűsítsem a távvezérlést. tudja valaki hogy a tplink usb-s stikek milyen chipeket használnak? elvileg van olyan amelyik softveres modban tudja az AP-modot. elvileg bele lehet mokolni a rune/volumino/moodeaudio-ba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 06:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
TL-WN722N Atheros chipes, az jól támogatott.
[urlhttps://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN722N[/url]
Elvileg megy AP módban. Hostapd-ot kell telepíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 09:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
köszi. ha ez a leirás alapján csinálom jó lesz?
https://wireless.wiki.kernel.org/en/users/documentation/hostapd


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 09:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Elvileg igen. Bár a helyedben megpróbálnám először:
apt-get install hostapd

Utána szerkeszteném az /etc/hostapd/hostapd.conf fájlt.

Ha nem megy vele a kütyü, akkor kellhet újabb hostapd.
Sok leírás van az Atheros chipes kártyák üzembe helyezéséről. Nem ördöngősség.
Őszintén szólva csak akkor látom értelmét az önálló wifi kártya üzembe helyezésének, ha nincs a lakásban router, és wifi elérhetőség (van még ilyen hely?), vagy ha hordozható berendezést akar az ember, és idegen helyen nem akarja az ottani hálóra dugni a pi-t. Hordozás céljára megfelel egy ilyen is: TP-Link WR703N, vagy más hasonló, egyszerű, olcsó kütyü.
Ha direkt wifit csinálsz, de a kütyü a belső hálóra is van dugva egy időben, figyelni kell, hogy a zeroconf elkalandozik, ha nem piszkálod a config fájlját - rossz IP cimet adhat vissza a volumio.local kérésre, meg kell nézni, hogy a web kiszolgáló figyel-e minden IP címre, nem csak egy kártyához van-e rendelve. Konfigurálnod kell egy dhcp szervert a wifi interface-re, hogy a csatlakozó eszköz kapjon IP címet. Nem árt, ha nat-ot is engedélyezel, hogy a vezérlő eszköz kilásson az internetre a pi-n keresztül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 10:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Konzol írta:
Elvileg igen. Bár a helyedben megpróbálnám először:
apt-get install hostapd

Utána szerkeszteném az /etc/hostapd/hostapd.conf fájlt.




Az Arch linuxban (Runeaudio) nincs apt-get, ott pacman a csomagtelepítő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 12:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az igaz. A lényegen nem változtat. (Nem ilyen kütyüt használok, az apt-get automatikusan jön.. :D)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 22:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
alapból rádugva a wn 722n_t felismeri csatlakozik az otthoni routerhez. ha jól értem a hostapd telepitése után accespoint-ként fog müködni, tudok csatlakozni hozzá mobilról modjuk egy mdp klienssel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 22:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Így van.
Illetve szükséged lesz még egy dhcp szerverre (dnsmasq például), vagy bridge-t kell csinálnod a két interface közt, ha azt akarod, hogy a routered adjon IP cimet a kliensnek. Mindez megúszható, ha a kliens fix IP címmel rendelkezik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 22:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Vki próbálkozott már I2S kimenetével a Raspinak? Rákötöttem a megfelelő GPIO kimeneteket egy I2S bemenetű dachoz, a Volumioban aktíváltam az I2S kimenetet, generic-re állítva az I2S eszközt. De egyenlőre tök csend. Mit kell még beállítani, vagy próbáljak más lejátszót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 23:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
milyen dac-ot tettél rá? mert eléggé válogatós csak a beintegrált driverrel müxik általában. vagy négy félét próbáltam azok közül amik fel vannak sorolva a listában, mind ment. a moode playerben több előre integrált dac van, próbáld ki, hátha....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 01:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
Vki próbálkozott már I2S kimenetével a Raspinak? Rákötöttem a megfelelő GPIO kimeneteket egy I2S bemenetű dachoz, a Volumioban aktíváltam az I2S kimenetet, generic-re állítva az I2S eszközt. De egyenlőre tök csend. Mit kell még beállítani, vagy próbáljak más lejátszót?

Én is I2S ről végzek átalakítást SPDIF-re DiGi+ kártyával. Semmi gond nincs vele, csak a Volumio-ban kellet beállítani, ami viszont egyszerű. A hang véleményem szerint sokkal jobb, mint USB-ről.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 09:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Mar itt korábban volt róla szó, olvass vissza. A málna pc alapból nem ad ki MCLK jelet. Mivel pl. TDA1543 nem is kéri, megy a málna kimenetről simán. A cigi+ saját órajelet generál, ott van az oszcillator a kártyán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 10:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
janos_904 írta:
Mar itt korábban volt róla szó, olvass vissza. A málna pc alapból nem ad ki MCLK jelet. Mivel pl. TDA1543 nem is kéri, megy a málna kimenetről simán. A cigi+ saját órajelet generál, ott van az oszcillator a kártyán.


A málna PC ad ki MCLK jelet csak nem jót, szerintem így helyes! (GPIO 36. láb)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 12:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Erről én ugyan nem tudtam. De te miből gondolod? A doksik szerint a 36-os láb "General Purpose" funkciót lát csak el.
https://hifiduino.wordpress.com/2014/11 ... tal-audio/
"The datasheet shows that the PCM audio interface consist of 4 signals, notice that there is no Master Clock signal:"

patrik96 írta:
janos_904 írta:
Mar itt korábban volt róla szó, olvass vissza. A málna pc alapból nem ad ki MCLK jelet. Mivel pl. TDA1543 nem is kéri, megy a málna kimenetről simán. A cigi+ saját órajelet generál, ott van az oszcillator a kártyán.


A málna PC ad ki MCLK jelet csak nem jót, szerintem így helyes! (GPIO 36. láb)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 12:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
banzai írta:
milyen dac-ot tettél rá? mert eléggé válogatós csak a beintegrált driverrel müxik általában. vagy négy félét próbáltam azok közül amik fel vannak sorolva a listában, mind ment. a moode playerben több előre integrált dac van, próbáld ki, hátha....


Az AD1865 dacommal próbáltam, ami természetesen teljesen müködőképes, közvetlen I2S-et fogad, amanero-ról megy rendesen, hisz azt használom napi szinten. Most ennek adtam a neten talált rajz alapján BCLK(GPIO 12), LRCLK(GPIO 35), DATA(GPIO 40), és Ground-ot.
A volumio-n a listában természetesen nincs benne a dac, ezért a generic-re tettem. Netes forumok alapján az I2S jelet ki kéne adnia, ha nem is hozzá gyártott dac-cal próbálom, vagy nem jól értelmeztem?

Itt pl. egy Diyinhk-s külsö dacra köti rá, tehát vhogy ki lehet csalogatni az I2S jelet gondolom, csak lehet vmi config varázslat kell:
http://y2web.net/blog/d-i-y/network-audio-with-raspberry-pi-2-vol-4-4145/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 12:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
janos_904 írta:
Erről én ugyan nem tudtam. De te miből gondolod? A doksik szerint a 36-os láb "General Purpose" funkciót lát csak el.
https://hifiduino.wordpress.com/2014/11 ... tal-audio/
"The datasheet shows that the PCM audio interface consist of 4 signals, notice that there is no Master Clock signal:"

patrik96 írta:
janos_904 írta:
Mar itt korábban volt róla szó, olvass vissza. A málna pc alapból nem ad ki MCLK jelet. Mivel pl. TDA1543 nem is kéri, megy a málna kimenetről simán. A cigi+ saját órajelet generál, ott van az oszcillator a kártyán.


A málna PC ad ki MCLK jelet csak nem jót, szerintem így helyes! (GPIO 36. láb)


Igy használtam kb. tegnapig! DE lehet hogy 2 dologról beszélünk, én Málna 2-ről irtam, olyanom van az 1-et nem ismerem. Ha beállítod a Moode, Volimio Runaudio stb be hogy pl Hifiberry Digi + akkor kiad ott jelet csak nem lesz helyes mert csak 1 oszcilátor van a R2-ben. De pl. AD1865 1862 vel szépen elmuzsikálgat 192kHz-ig a felett már akad e miatt. Most raktam rá egy 2 karcos oszcilátort ami MCLK csinál és megy a R" simán 382kHz-en. Sajnos a Digi + sem ad tökéletes MLCK jelet (8804 16. láb) ott egy szintézer van az is a R2 36. GPIO-ra van kötve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 14:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
En is a málna2—ről beszélek. De sejtem miből van a félreértés. Ha jól értem, Digi+ kártyád van? Digi+ nélkül is kijön az MCLK jel a malnabol 36-on?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 16:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Na a Moode-al müködik az I2S ha Generic-re teszem.
De sajna csak a rádiot tudom kipróbálni, mivel anno azért cseréltem le a Volumio-ra, mert ezzel viszont nem nyitja meg az usb HDD-t, pedig felismeri, nem löki le, de egyszerüen üres az usb lista.
Azt hiszem próbálkozom egy 3. lejátszóval, amig nem lesz végre megfelelő vmelyik... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 16:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Sikerült behozni nagy nehezen a HDD-t, megy is róla a zene. Azt miért csinálja viszont hogy 40 mp után leáll a szám lejátszása?Volumionál is tapasztaltam ilyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 17:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Saját tápja van HDD-nek, vagy az USB-ről megy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 17:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
janos_904 írta:
Saját tápja van HDD-nek, vagy az USB-ről megy?

Saját tápja van. Viszont most nézem, hogy a próbazenék 192khz-esek voltak, azok megálnak, a kisebb felbontás az úgy néz ki jó. Ezek szerint az már túl sok neki.
Egy baja van ennek a Raspinak, elég érzékeny tökörészős. PL. most sikerült beolvasni a 320gb zenét a vincsiről, mire leállt a kapcsolat a
Raspival. Újraindítottam, szerencsére ilyenkor már megmarad a lista, most megy rendesen. Csak vannak ilyen nyügjei, mikor 3x újra kell indítani, mire azt csinálja amit kéne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 17:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Egyébként egész jól szól! Messze jobb mint az usb-je a Raspi-nak, de ezt sejtettem is. Azt nem mondom hogy a sima usb-i2s cuccoknál jelentősen jobb, de rosszabbnak semmiképp nem érzem elsőre, persze tesztelni kell, akkor kiderül.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 11:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Erdekesseg keppen, hogy ezt is lehet:
http://www.instructables.com/id/Raspberry-Pi-Music-Server-With-Built-in-Crossover-/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 03:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.25. 00:21
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Anglia
Sziasztok új vagyok mostra sikerült az elejétől átrágnom magam :shock: szóval kb így érzem a szemeim :D

Ha mindne jól megy nemsokára építek egy Dys-cus féle erölködőt és ahhoz nézek dacot.
Meg is rendeltem a málna 3 at a beépített wifire tekintettel. Egy ilyet terveznék hozzá kérdés hogy megéri e az árát és ha igen melyik.

http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/a ... 10657.html

high precision clock 0.5ppm TCXO ultra low jitter
Admission: Raspberry PI B + A + 2.0 GPIO
Released: plated high quality stereo RCA Gold
DC input connector of Jack 5.5 / 2.1 mm: Suitable power 6V 2A (Product 10656)
Sampling rates supported: 24bit 192kHz to
Distances fixing holes (HAT format): 50mm x 58mm
RCA connectors: spacing 20 mm, hole diameter 12 mm
Dimensions PCB : 85x56x33mm
I2S driver : Hifiberry (volumio)
fixed volume under Volumio in bitperfect (activation of software volume control as possible in the interface).

és az előző kiadás 10 euróval olcsóbb variáció

high precision clock 0.5ppm TCXO ultra low jitter
I2S input on 5 pin connector XHP
5 V input on XHP 2-pin connector (not necessary if the PI is powered by Micro USB port)
Admission: Raspberry PI B + A + 2.0 GPIO and I2S
Output: RCA high quality gold plated
Sampling rates supported: 24bit 192kHz
No soldering required
Comes with 4 nuts, 4 screws and 4 M2.5 spacers for fixing it on the PI B +, A + or 2.0 (HAT Format)
Center distance: 50mm, 58mm
PCB Size: 85x56x33mm
I2S driver: Hifiberry
fixed volume under Volumio in bitperfect

http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/a ... 10176.html

Mondjuk annak még utána kell járni hogy fog e menni a hármassal is. Kérdésem az lenne hogy szerintetek megéri e az extra költséget?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 08:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
jaladars írta:
Sziasztok új vagyok mostra sikerült az elejétől átrágnom magam :shock: szóval kb így érzem a szemeim :D

Ha mindne jól megy nemsokára építek egy Dys-cus féle erölködőt és ahhoz nézek dacot.
Meg is rendeltem a málna 3 at a beépített wifire tekintettel. Egy ilyet terveznék hozzá kérdés hogy megéri e az árát és ha igen melyik.

http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/a ... 10657.html


http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/a ... 10176.html

Mondjuk annak még utána kell járni hogy fog e menni a hármassal is. Kérdésem az lenne hogy szerintetek megéri e az extra költséget?



Arra is figyelj, hogy a lejátszó softwareből még nem láttam pi3-ra megjelent kiadást. Ezek adott hardware-re optimalizált linuxok, nem biztos, hogy elindul újabb vason. Talán a Volumio 2 már működni fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szerintem nem lessz gond, mivel azt olvastam, hogy a PI3 teljesen kompatibilis a PI2-vel. Csodálkoztam is, hogy minek adták ki? Alig van változás rajta. De lehet nem így van, csak Jaladarsot akarom megnyugtatni. Egy biztos, aki ezt használja, az tudja mi a jó hang. Mármint digitálisban. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 09:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
A volumio 1.55 fórumon azt írják, hogy nem boot-ol be a pi3-on. Így amíg nem próbáljuk ki és bizonyosodunk meg, ne tanácsoljuk, hogy "szerintem menni fog" ránézésre nem lehet megállapítani hogy a hardware-ID-je egy alkatrésznek azonos -e, nem beszélve arról, hogy a pi2 32 bites processzor ARM Cortex A7 maggal a pi3 meg 64bites Cortex A53 maggal azért ez programozásilag nem kicsi különbség. Ha nem működik ami szinte 100% utána bosszankodás lesz csak belőle és olyan hozzászólás, hogy ez a rasPI egy vacak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 10:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Akkor meg kell próbálni a Mood-al. Valamelyikkel csak megy, ámbátor én is várom a volumio2-t.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 11:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Moode player nem stabil verzió :

https://www.dropbox.com/sh/x66b3we8xo5xi7g/AACkKxugYwtGqDCxAg4RVYi3a?dl=0

Kernel pánikokat dobál, de kipróbálható a beépített Wifi sem működik igazán jól. Pi3 hiányában nem próbáltam..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 00:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.25. 00:21
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Anglia
Ez sem az a téma amit el fogok kapkodni :) Elöszőr úgy is a Huye Babyt kell megépítenem amit azért lesz miről kipróbálni ha elkészült mondjuk semmi extra egy sony ps1 de sok helyen olvastam hogy szép hangja van és nekem is ez a tapasztalatom. No de addig is figyelemmel kisérem a fórumot hátha valaki kipróbálja addig azt a dacot.

Amúgy mi a szerepe rajta annak az ultra precíz 50mhz kristály oszcillátornak az viszi el a dac árának vagy harmadát külön megtalálva is vagy 6000 forint és ilyet nem láttam a többi dacon?

Juteszembe nagyon kezdő vagyok szóval bocs a hülye kérdésekért. A mai nap már neki fogok látni az alapismeretek végig olvasásának itt a fórumon hogy elkerüljem a porigégetem magam kérdéseket :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
jaladars írta:
Ez sem az a téma amit el fogok kapkodni :) Elöszőr úgy is a Huye Babyt kell megépítenem amit azért lesz miről kipróbálni ha elkészült mondjuk semmi extra egy sony ps1 de sok helyen olvastam hogy szép hangja van és nekem is ez a tapasztalatom. No de addig is figyelemmel kisérem a fórumot hátha valaki kipróbálja addig azt a dacot.

Amúgy mi a szerepe rajta annak az ultra precíz 50mhz kristály oszcillátornak az viszi el a dac árának vagy harmadát külön megtalálva is vagy 6000 forint és ilyet nem láttam a többi dacon?

Juteszembe nagyon kezdő vagyok szóval bocs a hülye kérdésekért. A mai nap már neki fogok látni az alapismeretek végig olvasásának itt a fórumon hogy elkerüljem a porigégetem magam kérdéseket :lol:

Hi!
A Raspi2 nekem hiba nélkül működik mindig. A vincsit is gyorsan felszívja. És szépen szól egy klülső DAC-al. Egyébként tekerem a kimenőidet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 11:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Én nem erőltetném a 3-ast, csak ha elengedhetetlen a wifi. A hármasnak már erősebb táp kell az "extrák" miatt. Én a ráküldött zenéket amúgy az airplay-el oldom meg. Akadás nélkül tökéletesen üzemel a Moode alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 17:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
segits egy kicsit, mire való az airplay?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 19:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Bármit amit a számítógépeden vagy a telefonodon hallgatsz, (youtube, spotify, soundcloud, stb.) át tudod küldeni az lejátszódra, úgy hogy nem kell vezetékkel összekötnöd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 21:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
wifi és belsö háló kell hozzá gondolom. ez nem a direct wifiröl szól, vagy igen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 21:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Igen. Kell hozzá egy wifis router amihez hozzá van csatlakoztatva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 14:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.25. 00:21
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Anglia
Az alapötlet az a drága francia dac valami lejátszó s direktbe menne a wifi hálózatról.
Szóval nem kell meghajtania semmi mást csak a dac ot. Így kicsi helyen elfér és remélhetőleg jó hangminőséget biztosít. De majd minden kiderül egyelőre arra se volt időm hogy bekapcsoljam :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 22:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
A Kaporka találkozón hallottak alapján újra elővettem a málnát és rendeltem hozzá egy digi panelt mint amit Dyscus is használ.
Sikerült meg is szólaltatni a Hifiberry digi I2S beállítással.
Már csak a régi akadállyal küzdök, ami a zenekönyvtár.
A zenék a NAS-on vannak és ha SMB-t választok ki NFS helyett akkor látom a zenéket DE, csak ha a keresőben rákeresek valamire akkor a találatokat kidobja és le is játsza viszont nem tudok böngészni a mappákban. Ezt, hgyan tudnám orvosolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 21:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
milyen nas-t használsz? elvileg valahol van egy média megosztás. oda bele kell húzni a zene mappákat. mert ha ezt nem teszed akkor nem fogod mappában látni. a raspi megosztásoknál beállitottad a nas ip cimét? ha a nason nem lehet a mappát megosztani, akkor csak a fökönyvtárakat tudod megadni, viszont ilyenkor az egész tartalmat scaneli. na az sokig tart. ha nem várod ki mig végig, ér akkor következö inditáskor megint nem lát semmit. remélem érthetö vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 21:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy Synology nasom van.
Furcsa, hogy ma meg SMB-vel nem ment csak NFS-sel. Vagy én néztem be valamit.
Meg van osztva a mappa, fel is mountolja rendesen. Talán kellene neki egy nap mire végigszkenneli?
De ha nincs végigszkennelve akkor hogyan találja meg mégis a zenéket a kereső?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
lehet, hogy nem az mpd keresőjét használja, mikor egy fájlt keres. Nézd meg, tudsz-e a nasra tenni egy mpd-t, és a pi-t be lehet-e úgy állítani, hogy a nas-on lévő mpd adatbázisát hasznalja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
memokarin van a rune audio végre beállitva, müködik minden. viszont random módon eldobja az mdp-t ilyenkor csak az újrahúzás segít. gondoltam lementem image file-be a beállított runét, viszont win alól csak a 90mb fat 32 lévö adatot szedi le. van olyan image készítő ami a vegyes particiót egyben leszedi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 11:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Linux/unix alatt:

dd if=/dev/sd... of=filenev


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 12:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Konzol írta:
Linux/unix alatt:

dd if=/dev/sd... of=filenev


Ennél egyszerűbb megoldásra gondolhatott egy telepített operációs rendszer adathordozójának másolására mint egy linuxos parancssori utasítás.

Win32 Disk Imager talán leszedi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 19:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ennél egyszerűbb? Ne már!
Ez lemásolja a teljes adathordozót tokkal, vonóval, partíciókkal, mindennel... És nem talán.
Egy live cd/usb-ről is elindíthatja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
https://www.element14.com/community/doc ... spberry-pi

Erről a kártyáról nagyon jókat irnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 22:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
használom, macerás beüzemelni. csak rune audio alatt van megfelelő kernel hozzá. ha valaki venne, keressen meg tudok segíteni a beüzemelésében. a rajta levö dac chip átlagos. viszont az spdif kimenet wm 8404 mögött csücsül. az teljesen jó.

apropó nem tud vaki kicserélni nekem egy ilyen kinai dac panelon egy pcm 1798s chipet 1794re?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.05.05. 16:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Sziasztok!

"Próbáljatok meg, hogy egy magot meghagytok az mpd-nek. (/boot/cmdline.txt -be egy sor)
isolcpus=1 (ez fenntartja az 1. cpu magot, es a kernel magától nem ütemez rá semmit)

az mpd-t pedig ezen a dedikált magon futtatni

taskset 0x2 /usr/bin/mpd /etc/mpd.conf"

Az lenne a kérdésem, hogy a "taskset" ill. "tvservice" parancsokat hová lehet fixen beírni, hogy minden indításkor lefussanak? Melyik file-ba?
Azon kívül a "taskset" csat root-ként futtatható. (legalább is a terminálból) Ezt hogy kerülöm ki, ha a parancsot egy indításkor lefutó batch listába írom be?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség