audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 21:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nincs kedvem megkeresni a megfelelő rovatot, itten meg sokan vannak. Kérdésem: DHT mérésénél nem mindegy, hogy a katódot melyik oldalára kötjük a fűtőszálnak? A mérésnél is közepelni kellene? Eltérő (30%) értékeket mérek. :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 21:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
FordPrefect írta:
Nincs kedvem megkeresni a megfelelő rovatot, itten meg sokan vannak. Kérdésem: DHT mérésénél nem mindegy, hogy a katódot melyik oldalára kötjük a fűtőszálnak? A mérésnél is közepelni kellene? Eltérő (30%) értékeket mérek. :o

Egy fűtésfeszültségnyit tolod a biast így, még jó hogy változik. Ez még egy 2.5V-os 2A3-on is meglátszik. ;)
Közepeld le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Én is erre gondoltam, köszönöm a megerősítést. DHT-t még nem mértem..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 10:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
istvan01 írta:
Ha már ennyire elment a topic vallás-biblia értelmezésbe ...
Csemetéim egyházi iskolába jártak, pár iskolai rendezvényen persze mi szülők is ott voltunk. Hogy-hogy nem, majd minden alkalmi szószék papi szentenciában ott volt a más vallásúak megalázása, óvakodjatok tőlük, mert rontást hoznak, burkoltan vagy nyíltan ment a gyűlölet keltés velük szemben, amin persze a rendszeres templomba járók már nem kapják fel a fejüket ...

És erre nekem ezeket papi szónoklatokat hallgatva miért ugrott be hamar: aki nincs velünk, az ellenünk, ezért azokat meg kell téríteni, tűzzel vassal, ha meg úgysem megy, hát akkor az élete annyi. Történelem bizony így igazolja a keresztény vallási toleranciát. Akkor érdemes-e csodálkozni, ha ilyen toleranciával és stílusban vitatkoznak az evolúcióról a meggyőződéses vallású emberek?


Kérlek, ne mossuk össze a színtiszta Bibliát/hitet adott egyházi intézményekkel/egyházi személyekkel. Nyilvánvalóan szoros az összefüggés (főleg az egyik irányba), de nem elválaszthatatlan a kettő. Senki nem állította, hogy ne lennének visszásságok! Valóban, az évezredek folyamán a történelem rengeteg ellentmondásos vagy éppen egész egyszerűen gonosz egyházi személyt termelt ki. Azért, mert egy adott egyház egy időben olyan módszereket alkalmazott, amik köszönő viszonyban sincsenek a Bibliával, a könyvet magát a nem hitelteleníti, maximum az adott egyházi intézményt/személyt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 10:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
hodyka57 írta:
Nevada írta:
Tessék, az első hely, ahol évszámok szerepelnek: 1Mózes 5
Itten pedig egy összefoglaló táblázat (aminek a 100%-os hitelességét most nem ellenőriztem minden évszámra kiterjedően).


Látom Te vallással is foglakozol, akkor ezt hogy magyaráznád ?

Mikor Káin megölte Ábelt ................

"Ugye a biblia azt íjra, hogy elment feleséget keresni. De, ha egyszer azt is írja a könyv, hogy ő és testvére az első emberpár, Ádám és Éva gyermekei voltak, akkor hová ment Káin? A keresztények mindig Ádámra meg Évára hivatkoznak azzal, hogy ők voltak az első emberek, viszont amikor rákerestem egy ehhez hasonló kérdésre, akkor mindenki az szajkózta, hogy de hát ők csak a zsidók szerint voltak az első emberpár?
Most akkor hogy is van ez? Hogy lehetne hitelt adni egy olyan könyvnek, ami már az elején hibádzik???"


Pontosan melyik részre gondolsz? Egyébiránt így van, az elején bizony főleg a rokonságukból választottak (igazából még később is, csak akkor már távolabbi rokonokat). Gondolom a vérfertőzés miatt merül fel a kérdés. Hozzátenném, én bibliai világnézettel, a Biblia elfogadásával közelítem meg a kérdéseket. A válaszom erre, hogy Ádám volt az első és eredeti ember, és akkor még nem voltak jelen az emberi genomban azok a mutációk, amik miatt a mai időkben a hasonló kapcsolatokból származó utódok gyakran sok rendellenességgel rendelkeznek. Igen, akkor bizony maguk között házasodtak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 11:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
marone írta:
...
Ja hát ilyenekkel mi is vadítottuk a HITgyülis munkatársakat még egy régebbi munkahelyemen:
7 nap alatt teremtette a világot, mikor 1 nap az az ami alatt a Föld körbefordul, aztán még Föld sem volt.
Ha minden állatból 1 párat vitt magával, mit ettek a ragadozók ?
stb.


A kiindulás itt található (nem akarom bemásolni, a link alatt ott van a teljes szöveg).

Ezt több oldalról is meg lehet közelíteni. Az idő ugye egy független valóság, tehát azért mert mi valamilyen mértékegységet/viszonyítási alapot határozunk meg a számítására, attól még van akkor is, ha adott esetben nincs Föld. Egzakt válaszunk jelenleg nincs, íme néhány lehetőség:
a, Adott esetben, amennyiben az a nap ugyanannyi időtartamot jelentett, mint manapság, akkor Isten tökéletesen tudhatta Föld nélkül is, hogy mennyi időt vesz igénybe egy adott tevékenysége.
b, Elképzelhető hogy az a "nap" nem ugyanannyi időtartamot jelentett, mint manapság (a Biblia megjegyzi több helyen, hogy Isten időszámítása más, nála 1 nap 1000 év, és 1000 év 1 nap). Isten az örökkévalóságban lakik, mi meg az univerzumban, amit az idő ütemez.
c, (Arról nem is beszélve, hogy a Föld is előbb lett mint a Nap, sőt, amint látható, az első pár sorban a nélkül van reggel és este, hogy Nap lett volna, a világosságot pedig - ami nem feltétlenül a fényt jelenti - a Naptól független tényként kezeli.)
Itt jegyezném meg, hogy a Biblia első pár sora valószínűsíthetően elég nagy időtartamot ölel fel, tekintve az eredeti szöveget, amiben az áll, hogy a Föld kietlen és puszta LETT, mindjárt a második mondatban. Tehát akkor valaminek történnie kellett előtte. Nem elképzelhetetlen az sem, hogy már az ember előtt is volt élet a Földön (lásd dinók stb.), ami azonban el lett törölve. Sokszor a leírás sem kronologikus sorrendben történt, ezt is figyelembe kell venni. Arról nem is beszélve, hogy ha elolvasod, láthatod, hogy a Föld struktúrája is eltért a jelenlegitől (lásd: mennyezett felett való vizek).
Tehát igen, a felvetés jogos és érdekes, ettől függetlenül nem látok ellentmondást, legfeljebb hiányos ismeretet.:)

A másik felvetésre:
Kezdjük akkor a legelején: a teremtéskor még nem voltak ragadozó állatok. Pontosabban a ma ismert ragadozók nem ettek húst.
Idézet:
A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül. És úgy lőn. (1Mózes 1:30)

A bűnbeesés után jelent meg a húsevés (ami logikus is, hiszen az öléssel jár).
Idézet:
Minden tiszta baromból hetet-hetet vígy be, hímet és nőstényét; azokból a barmokból pedig, amelyek nem tiszták, kettőt-kettőt, hímet és nőstényét.
Az égi madarakból is hetet-hetet, hímet és nőstényét, hogy magvok maradjon az egész föld színén. (1Mózes 7:2-3)

Megint csak egy felszínes ismeret a "2-2" elv, ugyanis amint látható, volt amiből többet is kellett. Az, hogy pontosan a vadállatok tartását hogyan oldották meg, az valóban egy érdekes felvetés. Pontos válasz nem ismert, spekulációk vannak.
a, Vihettek be magukkal plusz kaját arra a 40 napra, utána (ill. akár közben) meg nyilván szaporodtak azok az állatok, tehát volt miből vadászni.
b, Nem elképzelhetetlen az sem, hogy esetleg a természetükbe Isten beleavatkozott arra az időre (mint ahogy az sem valószínű, hogy Noéék kézzel fogdosták össze az állatokat, hanem valószínűsíthetően azok maguktól mentek be, pl. ez sok filmes alkotásban visszaköszön).

Tisztában vagyok azzal, hogy ezekkel a kérdésekkel bizony nagyon messzire eveztünk, és a lehetséges válaszok inkább (vallás)filozófiaiak mint tudományosak (jelenleg). Az is igaz, hogy jelenleg nem tudjuk minden felmerülő kérdésre a választ a Bibliában. Mint ahogy az evolucionizmus rendszere is elég hézagos. Ezért mondtam, valójában bármelyik világnézet elfogadása hit kérdése, hiszen senki nem volt jelen, biztos választ pedig akkor nyer az ember, amikor már kilép ebből a világból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 18:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nevada írta:
marone írta:
...
Ja hát ilyenekkel mi is vadítottuk a HITgyülis munkatársakat még egy régebbi munkahelyemen:
7 nap alatt teremtette a világot, mikor 1 nap az az ami alatt a Föld körbefordul, aztán még Föld sem volt.
Ha minden állatból 1 párat vitt magával, mit ettek a ragadozók ?
stb.


Szerinted szánalmasak azok az emberek és itt nem csak a hitesekre gondolok hanem arra at több százmillió evangéliumi keresztényere is világszerte akiknek a hitük a bibliai kijelentéseken alapul?!
Azért az elég vicces de egyben siralmas is hogy olyan emberek fogalmaznak meg a bibliával kapcsolatban kritikát akik életükben csak akár egyszer is elolvasták volna.
Egy pár dolgot azért leírnék amik itt felvetödtek. (ateljesség igénye nélkül)
-A jelenlegi bibliai kutatésok alapján 5981-et írunk kb. vannak bizonytalansági tényezők dez 10-30 év közé tehető.
-Az első emberpárnak nem csak fiú gyermekei voltak de mégcsak fiuból sem annyi mert nem lett mind nevesítve, ez az 1Mózes elejéből kiderűl.
-A biblia központi témája a megváltás és nem az Ohm törvénye vagy stb... bármijen tudományos felfedezés.
Világszerte számos hívő dolgozik a legmodernebb tudományok területén még hazánkban is. Bocsi de a kereszténység nem szorúl szánalomra vagy sajnálatra. Csak meg kel nézni hogy hány birodalom vagy eszme jelentkezett már hogy a bibliát eltörölje azokkal egyben akiknek a hite azon alapúl.
A magam részérőr az keresztény aki nem szemezget vagy válogat a bibliából kénye kedve szerint, hanem aláveti magát a biblia tekintélyének, az pedig hogy a kereszténységnek milyennek kel lenni azt az újszövetség jól definiálja.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 21:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 62
(The Truth Is Out There)


Csatolmányok:
Dínók.jpg
Dínók.jpg [ 87.88 KiB | Megtekintve 44113 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 21:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem gondoltam szánalmasnak senkit és semmit.
Csak egyik másikból sütött az önteltség, hogy ők aztán hogy tele vannak szentszellemmel, meg tuti helyük van már most a mennyországban, ilyesmi. Mi meg ilyesmivel ugrattuk őket. Bemagolták szó szerint a Bibliát, aztán azt hitték hogy ők most már qrvára ismerik az életet (meg a halált).
Megmagyarázták hogy az állatoknak nincsen lelkük, azoknak nincsen hely a mennyországban meg máshol sem. Haláluk után egyszerűen nem lesznek.
Pedig az én kutyám az létezni fog a halála után is, ha tetszik a gyüliseknek ha nem. 8-)
Magyarán: a Biblia ismerete és a valódi spiritualitás között semmiféle kapcsolat nincsen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az állatoknak fajtánként 1db közös lelkük van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 22:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
marone írta:
Magyarán: a Biblia ismerete és a valódi spiritualitás között semmiféle kapcsolat nincsen


Azért a dolog kicsit árnyaltabb de van sajnos ilyen is.
A valódi spiritualitás alatt mit értesz?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Közkatona írta:
(The Truth Is Out There)


Nah, most ez mit bizonyít?:) Aztán nagyon ütős dolog betenni egy elsős/alsós gyerek dolgozatát, akinek még nincs kialakult világképe, pusztán hall ezt-azt, és megpróbálja összerakni a maga módján a dolgokat.

Tisztázzuk: a Biblia nem mond időt a Föld korára, az lehet millió éves is, pusztán az emberiség kezdete van ~6000 évben meghatározva. A Biblia nem mondja, hogy nem éltek dinoszauruszok, mint ahogy utaltam rá, hogy a teremtés könyvének a második sorából már az derül ki, hogy nem ez az első civilizáció a Föld történetében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
marone írta:
Nem gondoltam szánalmasnak senkit és semmit.
Csak egyik másikból sütött az önteltség, hogy ők aztán hogy tele vannak szentszellemmel, meg tuti helyük van már most a mennyországban, ilyesmi. Mi meg ilyesmivel ugrattuk őket. Bemagolták szó szerint a Bibliát, aztán azt hitték hogy ők most már qrvára ismerik az életet (meg a halált).
Megmagyarázták hogy az állatoknak nincsen lelkük, azoknak nincsen hely a mennyországban meg máshol sem. Haláluk után egyszerűen nem lesznek.
Pedig az én kutyám az létezni fog a halála után is, ha tetszik a gyüliseknek ha nem. 8-)
Magyarán: a Biblia ismerete és a valódi spiritualitás között semmiféle kapcsolat nincsen


Nézd, ők is emberek, senki nem állította, hogy egy keresztény, vagy legalábbis magát kereszténynek valló ember tökéletes lenne. Ez továbbra sem magát a Könyvet minősíti, hanem maximum az adott személyt. Az állatoknak feltehetőleg van lelkük, szellemük viszont valószínűleg nincs.
Az utolsó mondat pedig egyszerűen érthetetlen (következtetés). Azért nincs a Bibliában spiritualitás, mert pár ember azt tartotta, hogy az állatoknak nincs lelke...?:) Nem tudom, olvastad-e, de a Bibliára azt mondani hogy nincs spiritualitás, az minimum az olvasás hiányát feltételezi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 11:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
GA2 írta:
Az állatoknak fajtánként 1db közös lelkük van.


Na, ilyet még nem hallottam. Ez csak trollkodás vagy egy létező elmélet?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem azt írtam hogy a Bibliában nincsen spiritualitás, hanem azt hogy annak a könyvnek a szó szerinti bemagolása illetve a spiritualitás az nem ugyanaz.
Nem tudom ti hány ilyen "gyülis" embert ismertek, de akiket én megismertem azok szerintem valamiféle egyenes arányosságot láttak az élet "tudása" meg a Biblia minél alaposabb ismerete között. A spiritualitással szintén így voltak. Spiritualitás legyen mondjuk-kapcsolat az élettel, a teremtővel, belső éneddel(szíveddel), a bolygóval amin élünk, az igazsággal.Ilyesmi.
Hogy megértessem magam egyszerűen:
Képzeld el azt a szituációt hogy egy templomban vagy és a kövér, pedofil, alkoholista pap Istenről beszél.
Ő nem igazán ismeri Istent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 21:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Egy kis olvasnivaló ...


Csatolmányok:
feszvan_hitgyüli.pdf [1.08 MiB]
921 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 22:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
marone írta:
Nem azt írtam hogy a Bibliában nincsen spiritualitás, hanem azt hogy annak a könyvnek a szó szerinti bemagolása illetve a spiritualitás az nem ugyanaz.
Nem tudom ti hány ilyen "gyülis" embert ismertek, de akiket én megismertem azok szerintem valamiféle egyenes arányosságot láttak az élet "tudása" meg a Biblia minél alaposabb ismerete között. A spiritualitással szintén így voltak. Spiritualitás legyen mondjuk-kapcsolat az élettel, a teremtővel, belső éneddel(szíveddel), a bolygóval amin élünk, az igazsággal.Ilyesmi.
Hogy megértessem magam egyszerűen:
Képzeld el azt a szituációt hogy egy templomban vagy és a kövér, pedofil, alkoholista pap Istenről beszél.
Ő nem igazán ismeri Istent.


Sokat és sokfélét ismerek, de azt látni kel hogy a neoprotestáns pünkösdi karizmatikus egyházba az emberek nagyrésze nem beleszületik mint az úgynevezett történelmi egyházakba, hanem az életük valamilyen szakaszában megtérnek ilyen-olyan háttérből és elindulnak egy más irányba. Amit talán úgy lehet alegegyszerübb módon leírni mint ahogy az ember megszületik és elindul a tanulás folyamata, azt pedig tudjuk hogy elég hosszú.

Képzeld el azt a szituációt hogy egy templomban vagy és a kövér, pedofil, alkoholista pap Istenről beszél.
Ő nem igazán ismeri Istent.[/quote]

Nem gondolom hogy az ilyeneknek bármi közük lehet Istenhez!

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 22:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
cyberpalko írta:
Egy kis olvasnivaló ...

Ja egy klerikális elhárító ügynök írása aki behízelegte magát hoy szétverje a közösséget, ezt a módszert annó a jezsuiták találták ki az ébredési mozgalmakkal szemben, a komcsik meg még egy kicsit finomiótottak rajta. ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 22:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
marone írta:
Nem azt írtam hogy a Bibliában nincsen spiritualitás, hanem azt hogy annak a könyvnek a szó szerinti bemagolása illetve a spiritualitás az nem ugyanaz.
Nem tudom ti hány ilyen "gyülis" embert ismertek, de akiket én megismertem azok szerintem valamiféle egyenes arányosságot láttak az élet "tudása" meg a Biblia minél alaposabb ismerete között. A spiritualitással szintén így voltak. Spiritualitás legyen mondjuk-kapcsolat az élettel, a teremtővel, belső éneddel(szíveddel), a bolygóval amin élünk, az igazsággal.Ilyesmi.
Hogy megértessem magam egyszerűen:
Képzeld el azt a szituációt hogy egy templomban vagy és a kövér, pedofil, alkoholista pap Istenről beszél.
Ő nem igazán ismeri Istent.


Azért abban keresztényként van valami, hogy a Biblia ismerete, tanulmányozása közelebb visz az Élet megismeréséhez. A "spiritualitás" nyilván árnyaltabb kérdés, bár ez számomra kicsit tág, definiálatlan fogalom.
Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek! Ráadásul a Biblia is figyelmeztet erre, hogy aki tanítjta, de nem cselekszi, az a "Mennyek országában a legkisebb lészen" (feltéve persze, ha egyáltalán bekerül;márpedig egy gyerekrontóról nehezen képzelhető ez el). Egy kereszténynek természetesen lehetnek ilyen-olyan gyarlóságai, problémái, de nyilván egy szolgáló felé maga a Biblia is szigorúbb követelményeket támaszt (és hogy félreértés ne essék: a pedofíliát nem kis, hanem súlyos problémának tartom, ami esetén inkább az a kérdés, hogy az illető valóban nevezhető-e kereszténynek, vagy csak szimplán "vallásos"). Az is gyakran megesik, hogy valaki Istent "megismerte", de mégis eltávolodott tőle, őket nevezzük aposztatának. Ettől még a látszatot fenntarthatja, mint ahogy sok esetben történik.
Értem, hogy sok visszásság megbotránkoztat, de ezek inkább emberi gyarlóságok, akkor sem szabad magát a kinyilatkoztatást összemosni ezekkel a dolgokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 23:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
cyberpalko írta:
Egy kis olvasnivaló ...


Nem mélyedtem bele különösebben egy olyan hazug, képmutató és gyáva ember irományába, aki Amerikából játssza a nagymagyart, miközben az országot (is) napi szinten mocskolja, de egy kiragadott, teljesen nyilvánvalóan hazug mondata: "A vezeto lelkész hozzá képest muveletlen, képzetlen vidéki ember." Hát, szerintem erről a bizonyos vezető lelkészről sok minden elmondható, de az, hogy képzetlen, műveletlen lenne, egyszerűen megmosolyogtató...:)
Ahogy az is, amikor valaki képes elhinni, hogy egy ekkora felekezet, ami mellesleg a budapesti közösségen kívül több tucat másikból áll (más országokban is jelen van egyébként), képes egy ember egybetartani mindenféle aljas trükkel, ilyen transzparens megjelenéssel (ÉLŐ TV/rádió közvetítések, szabadon látogatható istentiszteletek)... Hozzátenném, a Bartus körüli időben kiszakadtak azóta is stagnáló létszámúak, márpedig egy közösségről az egyik legnagyobb bizonyság az, hogy mennyire tud növekedni. Azt is felejtsük már el, hogy ide csak szerencsétlen, megtört, írástudatlan emberek járnak. Meg kell nézni csak azt, hogy a gyülekezethez köthető intézmények tanulói, vagy más területeken lévő emberek mennyire sikeresek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 23:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Tessék, egy példa, hogy mennyire hiteles a Népf.sza... Az egy dolog, hogy a megnevezett vegyület természete köszönőviszonyban sincs az ott leírtakkal, de hogy ez az ember minimum analfabéta, azt így az "interjú" alapján megállapítom, feltéve, hogy egyáltalán létező személy, nem pedig Bartus valamelyik skizofrén alteregója...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 01:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Szóval HITgyülisek vagytok ? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 08:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
marone írta:
Szóval HITgyülisek vagytok ? :roll:

Én igen és elég régóta, Nevadát nem ismerem de vannak még itt mások is. Talán ez neked probléma? Csak azért kérdenem mert már Cyberpalkotól kaptam egy 'szívhez szóló levelet privátban'. Neki pl. probléma.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 10:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
marone írta:
Szóval HITgyülisek vagytok ? :roll:


Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni: igen. Viszont még mielőtt innentől elmenne egy szitok irányba: elsősorban kereszténynek vallom magam, aki másodsorban pedig a fent nevezett felekezet/közösség tagja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 12:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Hát engem nem zavar, sajnálom ha csalódást okozok ezzel. :D
Nekem is van hasonló érdeklődésem, de azt inkább metafizikának lehetne nevezni. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 14:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Személyeskedés eltávolítva.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 15:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
marone írta:
Hát engem nem zavar, sajnálom ha csalódást okozok ezzel. :D
Nekem is van hasonló érdeklődésem, de azt inkább metafizikának lehetne nevezni. 8-)

Dehogy is okoztál csalódást! :) Nekem nem probléma mások véleményét elfogadni, legfeljebb nem értek vele egyet. Szabad országban élünk mindenki abban hisz amiben vagy akiben csak akar. ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 20:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
marone írta:
Hát engem nem zavar, sajnálom ha csalódást okozok ezzel. :D
Nekem is van hasonló érdeklődésem, de azt inkább metafizikának lehetne nevezni. 8-)

Dehogy is okoztál csalódást! :) Nekem nem probléma mások véleményét elfogadni, legfeljebb nem értek vele egyet. Szabad országban élünk mindenki abban hisz amiben vagy akiben csak akar, és természetesen élhet a szólásszabadság alkotmányos jogával, azaz lehet szabad önálló véleménye ;)


Teljesen egyetértekDHT-vel. Az utolsó posztulátummal kiegészítve. De sajna ez nem valósul meg. A kettős mérce igen. Ez viszont egyre szomorúbb ebben a fórumban. Viszont nagyon bízom abban, hogy avatarommal a marsi internet DIY fórumában idegesíthetem a marslakókat, akik természetesen nem személyeskedve megállapítják jellemvonásaimat. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 20:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
dys-cus írta:
...Viszont nagyon bízom abban, hogy avatarommal a marsi internet DIY fórumában idegesíthetem a marslakókat, akik természetesen nem személyeskedve megállapítják jellemvonásaimat. :lol:
Nekem elég rosz a szemem, így én mindig úgy láttam az avatarodat, hogy a nyakadba tett lábaiddal eszel egy előtted lévő tál pattogatott kukoricából!
:mrgreen: :lol: :oops: :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.22. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Itt egy jó előadása a vércsoport szerinti diétáról:
https://www.youtube.com/watch?v=B8u0c45JbSs

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.23. 00:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
GA2 írta:
Az állatoknak fajtánként 1db közös lelkük van.

Valamivel bonyolultabb a dolog. Mondhatjuk, hogy az emberhez képest kevéssé differenciált közös tudatmezöben léteznek, amit csak a fizikai megnyilvánulásuk szaggat egyedi részekre. Amikor ez megszünik, visszaintegrálódnak ebbe a "közösbe".
Az emberi lélek többé-kevésbé önálló entitás, de rendelkezik közös tudati mezövel, amivel a tudattalanon, az álmokon keresztül folyamatos kapcsolatban van. Az állatok éber tudata olyasmi, mint amikor mi emberek a rem fázisban álmodunk.
Eltávozott háziállataink velünk maradnak, amíg élünk. Aki érzékeny erre esetleg a szem perifériáján láthatja is, mint a lakásban közlekedö macska halvány árnyát, vagy egy elmélázott pillanatban a szönyegen pihenö kutya hirtelen bevillanó emlékszerü képét.
Ezt az állatok többnyire látják, nekik ez természetes, az Ö álomszerü tudatukban nem válnak szét ezek a síkok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.23. 03:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Szerintem ebben az amygdala/ hüllőagy szerepe a meghatározó. Látszik hogy bizonyos egyedek képesek úrrá lenni az ösztöneiken (kevesebb hüllőagy általi befolyásoltságot eredményezve ), azáltal is meghatározónak lehet lenni , de persze azáltal is lehet hogy a jelenlévő többség "gyáva alak" így akár megfélemlítés által is meghatározónak lehet lenni, nyílt erőszakosság vagy a tettetés képessége révén.

Én úgy vettem észre hogy állatok közt is van besz*ri , riadozós , és az ellenkezője is, meg emberek közt is van aki enyhe kifejezéssel "bátortalan" főleg amíg nem valami csoportosulás tagja és attól fogva persze van bátorsága , mert ez eleve ilyen kompenzálásnak tűnik.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.03. 05:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Jó reggelt!Hurrrrrrá,péntek!
https://youtu.be/NihK8KSQ3pU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.03. 11:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Ha már akkor már...

https://www.youtube.com/watch?v=u13VTCjU2tk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.09. 06:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Jó reggelt!... vannak dolgok, amik megszületnek, idővel kicsit alakulnak,összeforrnak, de a lényeg sohase változik:https://youtu.be/mJule_2mx3I


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 08:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
nakamihály írta:
Jó reggelt!... vannak dolgok, amik megszületnek, idővel kicsit alakulnak,összeforrnak, de a lényeg sohase változik:https://youtu.be/mJule_2mx3I


Jaja. Nekem pl. erről: https://youtu.be/6lJdPSahN-4 mindig a te hifi cuccod jut eszembe a rég elmúlt gyerekkorunkból...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.13. 13:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Azok voltak a szép idők.Állítólag az én gyermekkorom még mindig tart :lol: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.13. 20:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Néha az enyém is!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.15. 20:31 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Jazz, blues kedvelőknek, annak aki még nem látta, de annak is aki már igen :), kötelező darab a Filmcaffe csatornán péntek 21 és vasárnap 14:30-kor

http://port.hu/adatlap/film/tv/cadillac ... vie-101673

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.18. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nem semmi meló... :o
https://www.youtube.com/watch?v=EzyXMEpq4qw


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.03.18. 22:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ez se semmi... CT házilag:
https://www.youtube.com/watch?v=hF3V-GHiJ78


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.01. 23:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Jó kis műszer:
https://www.youtube.com/watch?v=0rGdyCzJkCo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Kedves Toto,

kérlek, hogy egy másik fórumon esett sérelmeidet ott rendezd. Ide nem tartoznak a személyes problémáid.

Köszönöm:Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Oda már nem fogok belépni, azért írtam ide.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Oda már nem fogok belépni, azért írtam ide.


Ezt én értem. De nem etikus itt vádolni valakit, aki nem tud rá itt válaszolni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956

Utolsó hozzászólásod megint áthelyezve.
Ha folytatod, akkor jön a figyelmeztetés!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Lehetnél megértőbb. Mindenkinek fájdalmas tud lenni, ha rájön,hogy a "barátja" milyen is valójában....

sajti írta:

Utolsó hozzászólásod megint áthelyezve.
Ha folytatod, akkor jön a figyelmeztetés!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
janos_904 írta:
Lehetnél megértőbb. Mindenkinek fájdalmas tud lenni, ha rájön,hogy a "barátja" milyen is valójában....



Mint magánember lehetek, mint adminisztrátor nem.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezen a fórumon (Audiodiyers.hu-n) semmilyen php forráskódot nem írtam át.
Alapítótag voltam addig, amíg észre nem vették, de nem éltem vissza vele. (pedig tehettem volna)
Ezt nektek írom. A fórum megzavarásában nem segítettem.

És van php kód összehasonlító is, pl. frissítésnél, rögtön kimutatja, ha az eltér az originaltól.
phpBB motornak van egy verziója, különböző programokkal összelehet hasonlítani az ittenivel.
Ha valahol bütykölés lenne, az meglátszódna.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2017.04.22. 21:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Néhány jól irányzott diff paranccsal ez viszonylag könnyen kideríthető...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség