audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 01:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 18:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Sem időmbe, sem pénzembe nem került, épp volt itthon két nagyon jó kivitelű nyák, ami valahonnan hozzám került.Csak azt a pár alkatrészt kellett beültetni, ami volt is itthon így megvolt egy óra alatt.

Persze átolvastam a topicot, több helyen is ott van, hogy alapból nem egy nagy durranás, de hát ehhez volt kész panelem :)

Hidalva is ki szeretném próbálni, arra is jó a 3875? Kár hogy utálok nyákot gyártani, na meg nem is tudok :)

Kösz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 18:57 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Kisa írta:
Sem időmbe, sem pénzembe nem került, épp volt itthon két nagyon jó kivitelű nyák, ami valahonnan hozzám került.Csak azt a pár alkatrészt kellett beültetni, ami volt is itthon így megvolt egy óra alatt.

Persze átolvastam a topicot, több helyen is ott van, hogy alapból nem egy nagy durranás, de hát ehhez volt kész panelem :)

Hidalva is ki szeretném próbálni, arra is jó a 3875? Kár hogy utálok nyákot gyártani, na meg nem is tudok :)

Kösz :)


...igen, igen pár alkatrész... Minek a NYÁK? Egy egyszerűbb invertáló még légszerelve/lábtól lábig is elkészíthető.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 19:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Nekem lm 1875-el az a tapasztalatom, hogy nem invertáló módban, alapkapcsolásban tényleg gyatra kissé. Viszont ha kiiktattam a visszacsatoló ág kondiját... na akkor elkezdett muzsikálni. (Csak óvatosan, a kimeneti DC miatt!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2014.08.13. 23:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Eléggé elpunnyadt ez a gányklón téma.

A napokban nézegettem a szomszéd döglött fórumot és ott kötözgettek párhuzamosan ilyen gányklón IC-ket.

Állítólag, ha rá van erőszakolva még egy adag NVCS, akkor attól jobb lesz a hangja. Ez mondjuk elég ritka dolog, mert leggyakrabban nem jön be ez a történet, de állítólag a gányklónnál ez működik.

Ők 500Khz-re bevarrtak egy pólust a körerősítés átvitelébe. Ez alatt 20dB/dec meredekséggel lehet tovább növelni a negatív visszacsatolást és stabil marad a cucc. Ezt is elhiszem nekik, ha eddig nem égett porrá és nem gyújtotta fel a lakást, akkor rendben van ez így. :lol:

De hát ilyen 4-6 gányklón IC kell az ottani cuccba. Szóval azt nem fogom kipróbálni. Viszont volt régebben egy hasonló elképzelésem TDA-ra. Ezt egy darab gányklón IC-vel is ki lehet próbálni. A bemeneti OPAMP tök mindegy, hogy mi. Hangilag mondjuk nem, de bele lehet próbálni akármilyet.

Itt egy példa a "megerőszakolt" negatív visszacsatolású GC-re...


Csatolmányok:
gc1.gif
gc1.gif [ 4.15 KiB | Megtekintve 45018 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2014.08.13. 23:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A másik módszer, amit még ki lehetne próbálni, hogy diszkrét meghajtást építünk elé, a GC IC negatív visszacsatolását 100%-ra növeljük úgy, hogy egy IV konvertert készítünk belőle. (A körerősítésbe megint csak beékelt a szomszéd kihalt fórumon bevált 500Khz-es pólusfrekvenciával, amit biztos, ami biztos alapon levettem 300Khz-re. :mrgreen: )

Áramgenerátoros kimenetű meghajtás kell elé, mint pl ami az Electrocompainet AW120-ban van. Azt például egy az egyben meg lehet építeni hozzá.

Itt van két féle variáció az IV konverter dologra:


Csatolmányok:
gc2.gif
gc2.gif [ 3.69 KiB | Megtekintve 45013 alkalommal. ]
elc121.JPG
elc121.JPG [ 130.13 KiB | Megtekintve 45013 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 12:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Régen építettem "simát", és hidalt verziót. Szeretném bedobozolni őket. Hangfalvédelmet úgy látom nem használ senki. Érdemes beletenni? Vagy megbízhatok az IC-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 15:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
pcsaba írta:
Régen építettem "simát", és hidalt verziót. Szeretném bedobozolni őket. Hangfalvédelmet úgy látom nem használ senki. Érdemes beletenni? Vagy megbízhatok az IC-ben?

Háromféle LM és kétféle TDA-t építettem már és soha nem volt gondom velük. Ha a megépítés és tesztelgetés közben nem nyírtam ki őket véletlenül, akkor a bedobozolás
után még soha nem romlottak el - mindenféle védelmük megfelelően működött.
LM3886-ok dolgoznak most a munkaasztalom mellett is, sokszor tesztelgetek velük és rendszeresen rövidre zárom őket, de kiválóan bírják.
De ne higgy nekem! ;)
Próbáld ki mindet egy próbahangszórón! Nálam ez a 8 Ohmos műterhelésen 0,5 Ohmnál (mérőpont) képzett leosztásra kötött TV hangszóró. Így a hangszóró nagy valószínűséggel hiba esetén életben marad, és "kicsiben" halljuk is mi történik.
Három szokásosan előforduló hibaállapotot mindenképpen tesztelj s közben nézd a kimeneti feszültség szinteket is! (oszcilloszkóppal jobb - DC-re állítva):
1, Rövidzár teljes terhelés mellett
2, Túlvezérlés (+6dB...12dB)
3, Termikus védelem lekapcsolása (Az összeépítés után érdemes egy ronggyal letakarni a bordákat, ez a legbiztosabb, mert a végleges beépítést is figyelembe veszi.)
A tesztek során, a közös tápos erősítők esetén a másik oldal kimenetét is érdemes figyelni. Sok tapasztalat vonható le belőle... :mrgreen:
Ha ezeket a teszteket kibírja, akkor nem kell IC-t cserélned :lol: és szvsz hangfalvédelem sem szükséges, de a megfelelő helye(ke)n, megfelelő méretű olvadóbiztosítékot mindenképpen kell alkalmazni!
db


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2015.02.14. 15:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 15:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Köszönöm,megfogadom a tanácsod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2015.04.06. 23:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Egy kis tapasztalat, hátha érdekel valakit.
Sikerült befejeznem az LM675-ös erősítőmet és ugyanabban az áramköri környezetben összehasonlítanom az LM1875-el hirtelen kb. 8 órányi zenét sikerült meghallgatnom rajta.


Csatolmány:
lm675.jpg
lm675.jpg [ 246.79 KiB | Megtekintve 44705 alkalommal. ]



Az LM 675-ös IC a National Semiconductor egy korábbi fejlesztése az utódja a népszerű LM1875.
Nagyon hasonló a belső topológia a legnagyobb különbség az IC bemeneti fokozataiban található.
Sokan jobb hangúnak vélik a műszaki paraméterekben gyengébb LM675-öt ez késztetett arra, hogy az LM1875 után kipróbáljam ezt a típust is.
A tesztkörnyezet a következő volt:

Logitech Duet médialejátszó
3xTDA1543 DAC
Vibavoice trafós előfok
Fostex FE 206 szélessávú tölcsér


Erősítők:
LM675 hídkapcsolású, áramvisszacsatolt, tápáramvezérelt végfok.
LM1875 hídkapcsolású, áramvisszacsatolt, tápáramvezérelt végfok.

Először a gyári ajánlott setupban teszteltem az IC-ket majd áz általam preferált "tuning" kapcsolásban. Mindkét esetben hozták saját jellegüket az IC-k.
Zenei anyag gyakorlatilag A-Z-ig minden volt.
A tesztelés részleteibe nem mennék bele inkább leírnám a fő konklúziókat:

Az LM 1875 egy nyílt színpadképű rendkívül analitikus megszólalású IC.
Az erényei ellenére a mélyhangok kevéske mennyiségére és néha a forszírozott középtartományára szoktak egyesek panaszkodni. Ez azonban nagyban függ a rendszerben lévő többi komponenstől.

Az LM675-öt hallgatva első benyomás, hogy nem annyira precíz és analitikus a hangkép hanem inkább olyan melegebb, analógosabb, zeneibb.
Játékosan szólalnak meg a hangszerek. A fúvósok különösen megragadóan szólnak. Félvezetős A osztály jut eszembe.
A magashangokból jelentősen kevesebb van mint a 1875-ben és sajnos az amúgy is néha kevés mélyből is még kevesebb van
de ami van az legalább jól definiált határozott. Éppen ezek miatt a dinamika is érezhetően kevesebb mint a 1875-ben.
A 675 torzítása nem csak adatlapon hanem hallhatóan is nagyobb, többek között ennek is köszönhető a meleg zeneibb hangzás.
Így már érthető módon a 1875-nek jobb a sztereó tere is.
A bemeneti fokozatai jóval kisebb árammal működnek mint a 1875-nél, valószínű nem véletlenül feküdtek rá ezen fokozatok gatyába rázásának.

Összességében ízlés kérdése, hogy kinek melyik tetszik, magam részéről maradok a 1875-nél,
viszont aki szereti a kissé visszafogottabb dinamikájú meleg hangzású készülékeket (félvezetős A osztály és bizonyos csöves készülékek) annak feltétlen érdemes egy próbát tennie a 675-el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 08:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.03.09. 12:45
Hozzászólások: 88
Üdv mindenkinek:
Kaptam egy bontott házimozi panelt amin volt 5db LM3886-os, ebből egy szénné égett.
A többiről szeretném megtudni, hogy működik-e. Miként tehetném ezt?
Előre is köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 11:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Az ebay-en található GC kittekről. Mi a véleményetek ezekről?
Építeni én sajnos nem tudok. Nincsenek magas elvárásaim, pc-hez használnám.
Van egy Denon 510 AE erősítőm erre a célra, de a hangfalam ezt kb 10 perc múlva lefekteti.(5 ohm , de az impedancia menetéről nem tudok semmit).
Köszönöm a segítséget.
Ha nem idevaló a téma kérem a moderátort törölje!

http://www.ebay.com/itm/LM3886TF-Amplif ... xypthRyWX~

http://www.ebay.com/itm/LM3886-amplifie ... Sw6aVUo607

http://www.ebay.com/itm/HIEND-classic-D ... SwJcZWd~l7


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 19:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Egy barátomnak vettem egy ilyet a szétgyilkolt Rotel erősitőjébe épitettem be .nagyon meg van vele elégedve.

http://www.ebay.com/itm/6N11-LM3886-hif ... 1946161255?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 22:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
Gybalu71 írta:
Egy barátomnak vettem egy ilyet a szétgyilkolt Rotel erősitőjébe épitettem be .nagyon meg van vele elégedve.

http://www.ebay.com/itm/6N11-LM3886-hif ... 1946161255?


Szia!
Köszönöm a tippet.
Ha esetleg van még ötlet, vélemény .... várom.
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 08:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
rozsad írta:
Gybalu71 írta:
Egy barátomnak vettem egy ilyet a szétgyilkolt Rotel erősitőjébe épitettem be .nagyon meg van vele elégedve.

http://www.ebay.com/itm/6N11-LM3886-hif ... 1946161255?


Szia!
Köszönöm a tippet.
Ha esetleg van még ötlet, vélemény .... várom.
Üdv.


Hangszóró védelem nélkül azért nem építeném meg. Szomszédomnak egy táphiba miatt nemrég égett le a milliós hangfala.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.05.04. 16:13 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
akki írta:
deeraudio írta:
....
Illetve szeretném, ha megosztanád a GC-d kapcsolását és teljes alkatrészbázisát is a megfelelő helyen - annyit tippem van az elejtett infók alapján, hogy invertáló, csatolókondi nélkül, VCS 1 Mohm és 33 kOhm Tantal) - de biztosan sokan kíváncsiak lennénk a többire is (táp, trafó, kondik, stb...). Szövegesen is elég... 8-)
db

...
A GC invertál, a bemenő soros 33k Tantál, a többi mezei yageo.
Táp 2x 1500uF/50V Sanyo (zöld) ,/ oldal. Többi ahogy SZ.L anno ajánlotta, 1n5022 stb.
trafó R magos, CA-ból bontott +/- 38Vdc kábelezés 2mm ezüst (full)
Kapcsolásban nincs több kondi, 50k kék Alps a bemeneten, de fullra feltekerve használom
Egy Hibrid fogja leváltani nemsokára, 150W 6R


Gondolom a dióda típusa elírás és 1N5822 akart lenni, de mivel ez csak 40V-os Schottky dióda, ezért a Graetz-ek száma is kettő kell legyen ekkora tápfeszhez...
Az 1 Mohmos visszacsatolóra sem került pár "hangoló pikofarad"? A harmadik oldal alsó felében ezt ajánlotta Szabó Z. ...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.05.08. 17:05 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
deeraudio írta:
akki írta:
deeraudio írta:
....
Illetve szeretném, ha megosztanád a GC-d kapcsolását és teljes alkatrészbázisát is a megfelelő helyen - annyit tippem van az elejtett infók alapján, hogy invertáló, csatolókondi nélkül, VCS 1 Mohm és 33 kOhm Tantal) - de biztosan sokan kíváncsiak lennénk a többire is (táp, trafó, kondik, stb...). Szövegesen is elég... 8-)
db

...
A GC invertál, a bemenő soros 33k Tantál, a többi mezei yageo.
Táp 2x 1500uF/50V Sanyo (zöld) ,/ oldal. Többi ahogy SZ.L anno ajánlotta, 1n5022 stb.
trafó R magos, CA-ból bontott +/- 38Vdc kábelezés 2mm ezüst (full)
Kapcsolásban nincs több kondi, 50k kék Alps a bemeneten, de fullra feltekerve használom
Egy Hibrid fogja leváltani nemsokára, 150W 6R


Gondolom a dióda típusa elírás és 1N5822 akart lenni, de mivel ez csak 40V-os Schottky dióda, ezért a Graetz-ek száma is kettő kell legyen ekkora tápfeszhez...
Az 1 Mohmos visszacsatolóra sem került pár "hangoló pikofarad"? A harmadik oldal alsó felében ezt ajánlotta Szabó Z. ...
db


1N5822 bírja a gyűtődést, peddig sok mindent átéltek már :D
Nincs több kondi, sehol.
És találtam egy 2009-05-19.én utoljára mért GC képet. Egy PCI SB cardom volt akkoriban,


Csatolmányok:
GC.JPG
GC.JPG [ 74.68 KiB | Megtekintve 43264 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 13:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Csak kíváncsiság (még ;) )...
Szabó Zoltán említette a TDA1514A-t, mint jóféle gányklón alternatívát.
Van e valakinek tapasztalata vele? Milyennek írná le a hangját LM3875-höz (és társaihoz) képest?

Csak azért kérdem, mert adatlapját nézegetve, sok paramétere simán veri az LM sorozatét (magasabb jelemelkedési sebesség, nagyobb áramok, kisebb torzítások, stb...).
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 14:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
1514??? Mondhatom hogy egy nagyon jó hangú chip a fiamnak építettünk egyszer ampot belôle...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.07. 20:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
akki írta:
deeraudio írta:
akki írta:
deeraudio írta:
....
Illetve szeretném, ha megosztanád a GC-d kapcsolását és teljes alkatrészbázisát is a megfelelő helyen - annyit tippem van az elejtett infók alapján, hogy invertáló, csatolókondi nélkül, VCS 1 Mohm és 33 kOhm Tantal) - de biztosan sokan kíváncsiak lennénk a többire is (táp, trafó, kondik, stb...). Szövegesen is elég... 8-)
db

...
A GC invertál, a bemenő soros 33k Tantál, a többi mezei yageo.
Táp 2x 1500uF/50V Sanyo (zöld) ,/ oldal. Többi ahogy SZ.L anno ajánlotta, 1n5022 stb.
trafó R magos, CA-ból bontott +/- 38Vdc kábelezés 2mm ezüst (full)
Kapcsolásban nincs több kondi, 50k kék Alps a bemeneten, de fullra feltekerve használom


33 Kohm-os tantált hol lehet beszerezni? esetleg az 1500uF/50V Sanyo-t? ;) A többi pozícióba R534 megfelel?
2 parallel 1875 esetén mekkora teljesítményű trafó javallott? Illetve ez esetben is elég az 1500uF?
Válaszaitokat Köszönöm! előre


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.08. 14:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Igazából nem sok értelme van ilyen alkatrész szetteket keresni.
Attól függ, hogy milyen hangzásvilágot keresel.
Én teljesen más cuccokból rakom össze mint akki és nem azért mert egyikünk béna hanem azért mert valószínű más hangzásvilágot preferálunk. Ez az alkatrész csomag keresgélés akkor lenne mérvadó ha hallottad volna pl. mondjuk az én meg akki erősítőjét és eldöntöd melyik áll közelebb a te hangzásvilágodhoz.
Szerintem rakd össze azzal amid van aztán utána majd kezdd el az alkatrészeket csereberélni.
Ami alapból ajánlható, hogy a graetz híd schottky legyen a puffer kondi meg valamilyen Low ESR 1200-2200uF.
A pufferkondikkal iszonyat sokat lehet hangolni a hangján, szóval ez totál egyéni preferencia.

Csatornánként elég lehet az 1500uF ha a két oldal megy egy tápról akkor inkább minimum 2200uF.
Ha paralell kötsz 2db LM1875-öt azért nem kell növelni a pufferkondit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.09. 13:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
manta-z írta:
Igazából nem sok értelme van ilyen alkatrész szetteket keresni.
Attól függ, hogy milyen hangzásvilágot keresel.
Én teljesen más cuccokból rakom össze mint akki és nem azért mert egyikünk béna hanem azért mert valószínű más hangzásvilágot preferálunk. Ez az alkatrész csomag keresgélés akkor lenne mérvadó ha hallottad volna pl. mondjuk az én meg akki erősítőjét és eldöntöd melyik áll közelebb a te hangzásvilágodhoz.
Szerintem rakd össze azzal amid van aztán utána majd kezdd el az alkatrészeket csereberélni.
Ami alapból ajánlható, hogy a graetz híd schottky legyen a puffer kondi meg valamilyen Low ESR 1200-2200uF.
A pufferkondikkal iszonyat sokat lehet hangolni a hangján, szóval ez totál egyéni preferencia.

Csatornánként elég lehet az 1500uF ha a két oldal megy egy tápról akkor inkább minimum 2200uF.
Ha paralell kötsz 2db LM1875-öt azért nem kell növelni a pufferkondit.


Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 17:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
TDani írta:
manta-z írta:
Csatornánként elég lehet az 1500uF ha a két oldal megy egy tápról akkor inkább minimum 2200uF.
Ha paralell kötsz 2db LM1875-öt azért nem kell növelni a pufferkondit.


Megjött a parallel GC, (földelt bemenetnél) hűtőborda nélkül, erősen melegszenek. Jogosan? A kimenetek 23mV-ot mutatnak, a táp+-20V. Normál esetben ilyen nagy a nyugalmi áram? Sajnos szkóp nincs, nem látom gerjedés van-é a kimeneten.
Igyekszem minél előbb hűtőbordára tenni őket addig nem "babrálok" velük tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 21:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
TDani írta:
Megjött a parallel GC, (földelt bemenetnél) hűtőborda nélkül, erősen melegszenek. Jogosan? A kimenetek 23mV-ot mutatnak, a táp+-20V. Normál esetben ilyen nagy a nyugalmi áram? Sajnos szkóp nincs, nem látom gerjedés van-é a kimeneten.
Igyekszem minél előbb hűtőbordára tenni őket addig nem "babrálok" velük tovább.

Borda nélkül persze hogy jogosan! ;)
A nyugalmi áramuk akár 100mA is lehet, de tipikusan 70mA, így 0.07A x 40V = 2.8W melegíti őket.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 22:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Sajnos, szkópot be kell szerezni. :D Manapság már nem tétel. Utána már nem süketek párbeszéde..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.06. 23:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Sziasztok!

Neten rendelhető panelből építettem ilyen erősítőt, az alábbi linken láthattok képeket róla:
https://photos.app.goo.gl/S8wDAobSmZ943zPi1

A képekhez képest annyi változott, hogy a végfok földje is csatlakoztatva lett a házhoz.

Az a problémám, hogy rendkívül érzékeny a mobiltelefonra, akár méterekről is zavarja.
A doboz teljesen körbezárt, alumínium szerkezetű. Tudom, hogy nem éppen jó elektromágneses árnyékolásra, de építettem már fa dobozba is erősítőt, és nem volt ilyen gondom...

Láma kérdés:
Elképzelhető, hogy a speciális hűtőborda-kialakítás (kis hurkok) egyfajta vevő antennaként funkcionál, és az erősíti fel a mobiltelefon jelét?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.06. 23:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Tibi98 írta:
...
Az a problémám, hogy rendkívül érzékeny a mobiltelefonra, akár méterekről is zavarja.
A doboz teljesen körbezárt, alumínium szerkezetű. Tudom, hogy nem éppen jó elektromágneses árnyékolásra, de építettem már fa dobozba is erősítőt, és nem volt ilyen gondom...

Láma kérdés:
Elképzelhető, hogy a speciális hűtőborda-kialakítás (kis hurkok) egyfajta vevő antennaként funkcionál, és az erősíti fel a mobiltelefon jelét?

Rövidrezárt bemenetek mellett is? (Pl. rövedrezáró RCA dugó.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 07:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Én két dolgot próbálnék ki:

1, Kis kapacitású 10-100pF kerámia kondi az RCA bemenetekre párhuzamosan, közvetlenül az aljzatra forrasztva.
2, 10-100nF-os kerámia kondi az RCA-k hidegpontjáról a dobozra, a lehető legrövidebb lábakkal.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 08:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Nem látom a képeken egyértelműen, hogy az alsó RCA aljzat földje össze van-e kötve a felette levővel a bemeneten ?
Hogyan csatlakozik a készülékházhoz az áramkör ?
Biztos, hogy a ház elemei elektromosan is csatlakoznak egymáshoz ( alumínium-oxid rossz vezető )?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 14:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
deeraudio írta:
Rövidrezárt bemenetek mellett is? (Pl. rövedrezáró RCA dugó.)
db


Kipróbálom majd


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 14:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
shany írta:
Nem látom a képeken egyértelműen, hogy az alsó RCA aljzat földje össze van-e kötve a felette levővel a bemeneten ?
Hogyan csatlakozik a készülékházhoz az áramkör ?
Biztos, hogy a ház elemei elektromosan is csatlakoznak egymáshoz ( alumínium-oxid rossz vezető )?


Igen, az RCA-k hidegpontja már a bemenetnél egymáshoz van kötve.
A hálózati földelés közvetlenül a dobozhoz van csatlakoztatva, a trafó szekundereinek közös pontja pedig egy párhuzamos (oda-vissza diódapár+ 56r + 10nF) áramkörön keresztül ugyan erre a pontra.
A doboz elemei fémesen csatlakoznak egymáshoz, ezt multiméterrel ellenőriztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.08. 02:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
OFF: Ez a szigetelt tokos IC változat (hűtőbordához vezet valamelyik IC láb)? Arrafelé nem tud kialakulni egy földhurok? :?

-Én első lépésben lekötném a hálózati védőföldet a házról, úgy vizsgálódnék (hogy ne kavarjon be még egy potenciális földhurok lehetőség)...
-Utána megkeresném a háznak azt a pontját, amihez csatlakoztatva az erősítő földjét, legkisebb a zavar (lehet hogy a bemeneti aljzatnál lesz, de az is lehet hogy nem a trafó tekercsközepét, hanem az erősítőpanel valamelyik másik földpontját -pl. visszacsatolás referenciapontját- érdemesebb bekötni).
-Visszakötném a védőföldet, ha erős a zavar, akkor valami EMI filteren is elgondolkodnék...
-Ha még mindig fennáll zavar, akkor a bemeneti sávkorlátozással próbálkoznék, ahogy Sajti is írta... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.08. 11:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Én is kb. hasonlóan, a vizsgálódás idején
1. az "oda-vissza diódapár+ 56r + 10nF" helyett egy sima 10ohmot használnék a két pufferkondi közé kötve az egyik végét
2. lekötném a hálózati a földet a dobozról

Esetleg ezek után, egy 10-47nF kondi közvetlenül az IC-k körül a hűtőbordára kötve ( pl. az IC felfogató csavarjára ), a másik kivezetése a nyák földjére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 20:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
Gainclone kimeneten -100mV körüli offset elfogadható? Avagy a +bemeneten található 33k növelésével vagy csökkentésével tudom nullázni az offsetet? Köszönöm a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 21:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: Szombathely
Ami erősítőket én néztem, azokon 20-30mV -nál nem volt több. Nekem soknak tűnik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 21:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
TDani írta:
Gainclone kimeneten -100mV körüli offset elfogadható? Avagy a +bemeneten található 33k növelésével vagy csökkentésével tudom nullázni az offsetet? Köszönöm a segítséget!

a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 22:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
mzperx írta:
TDani írta:
Gainclone kimeneten -100mV körüli offset elfogadható? Avagy a +bemeneten található 33k növelésével vagy csökkentésével tudom nullázni az offsetet? Köszönöm a segítséget!

a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani...

A mellékelt az. Annyi tartozik a dologhoz, hogy eredetileg az 1M=220k volt, a 33k=7,5k, ekkor +25mV körüli offset volt, kicseréltem a javallott értékekre és ekkor állott elő -95-100mV.


Csatolmányok:
LM1875 inverted.jpg
LM1875 inverted.jpg [ 73.17 KiB | Megtekintve 38580 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 22:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
mzperx írta:
TDani írta:
Gainclone kimeneten -100mV körüli offset elfogadható? Avagy a +bemeneten található 33k növelésével vagy csökkentésével tudom nullázni az offsetet? Köszönöm a segítséget!

a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani...

Ez az eredeti teljes kapcsolás


Csatolmányok:
1875 parallel_kapcs_f.jpg
1875 parallel_kapcs_f.jpg [ 1.55 MiB | Megtekintve 38571 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.13. 23:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
TDani írta:
mzperx írta:
TDani írta:
Gainclone kimeneten -100mV körüli offset elfogadható? Avagy a +bemeneten található 33k növelésével vagy csökkentésével tudom nullázni az offsetet? Köszönöm a segítséget!

a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani...

Ez az eredeti teljes kapcsolás
Papírforma szerint a tapasztalt offszet feszültség sajnos reális. Nem vészesen nagy, ezzel még együtt lehet élni.
Az impedanciák kissé nagyobbak mint ami alapból passzol az IC-hez.
Normás esetben a pozitív bemenetnél a föld felé lévő ellenállást ugyanakkorának volna célszerű választani (és megfelelő kondenzátort párhuzamosan kötni vele), mint ami a visszacsatolásban is van, de sajnos ez nem biztos, hogy jó irányba tereli a dolgot az 1M miatt....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 09:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
1. Sok az az 1MOhm, 330kOhm +parallel néhány pF kondi (négyszögjel túllövés megszűnésére kell beállítani)
2. Valóban a+ bemenetre ugyanaz a 330kOhm kell, hogy kicsi legyen az offszet.
3. Erre a 330kOhm ellenállásra parallel kell kötni egy 100-330nF kondit.
4. A+ és - bemenet közé érdemes egy 68-120pF körüli kondit tenni, akkor nem fog gerjedni.
5. a 330kOhm nvcs esetén a bemeneti soros ellenállás 10-12kOhm, előtte 3,3-4,7uF fóliakondi, több darabból összerakva jobb.
Az offszet <5mV lesz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 10:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
Szabó Zoltán írta:
1. Sok az az 1MOhm, 330kOhm +parallel néhány pF kondi (négyszögjel túllövés megszűnésére kell beállítani)
2. Valóban a+ bemenetre ugyanaz a 330kOhm kell, hogy kicsi legyen az offszet.
3. Erre a 330kOhm ellenállásra parallel kell kötni egy 100-330nF kondit.
4. A+ és - bemenet közé érdemes egy 68-120pF körüli kondit tenni, akkor nem fog gerjedni.
5. a 330kOhm nvcs esetén a bemeneti soros ellenállás 10-12kOhm, előtte 3,3-4,7uF fóliakondi, több darabból összerakva jobb.
Az offszet <5mV lesz...

Köszönöm!
Összefoglalás: Ismét (sokadjára :) ) elolvastam az összes GC hozzászólást. Azon csodálkozom, hogy akik az "1M+2*33k" verziót építették nem tapasztaltak/nem számoltak be hasonló jelenségről mint amit leírtam (pl. offset). És ráadásul valóban gerjedékeny is ez a beállítás, azt tapasztalom. Zavarodottságot érzek (s nem csak az Erőben) a különböző beállítások miatt, többek között vcs ellenállás(1M/330k) és a +bemenetről a "földre" menő (33k/330k) ellenállások aránya folytán. Rögös út ez a diy (is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
TDani írta:
...Zavarodottságot érzek (s nem csak az Erőben) ...
Eddig feltételezve lett, hogy az erősítőd AC csatolt. Viszont, ha más utánépítők pl. egy OPA kimenetéről, DC csatolva hajtják a GC-t akkor megváltozik a helyzet, és lecsökken a kimeneti DC fesz. ( feltéve, hogy a meghajtó OPA kimeneti DC-je tényleg 0V körüli, hiszen ekkor a GC a bemeneti egyenfenfeszt is erősíti...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 11:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
shany írta:
TDani írta:
...Zavarodottságot érzek (s nem csak az Erőben) ...
Eddig feltételezve lett, hogy az erősítőd AC csatolt. Viszont, ha más utánépítők pl. egy OPA kimenetéről, DC csatolva hajtják a GC-t akkor megváltozik a helyzet, és lecsökken a kimeneti DC fesz. ( feltéve, hogy a meghajtó OPA kimeneti DC-je tényleg 0V körüli, hiszen ekkor a GC a bemeneti egyenfenfeszt is erősíti...)

A feltételezés - miszerint AC csatolt az erősítő - helytálló, ahogy a feltöltött kapcs. rajzból kiderül :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Tehát ezt sikerült a hozzászólásomból leszűrni...

"a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani..."
"A mellékelt az. Annyi tartozik a dologhoz, hogy eredetileg az 1M=220k volt, a 33k=7,5k, ekkor +25mV körüli offset volt, kicseréltem a javallott értékekre és ekkor állott elő -95-100mV."
Csatolmány:
LM1875 inverted.jpg
LM1875 inverted.jpg [ 54.95 KiB | Megtekintve 38462 alkalommal. ]


Jelöld már be légy szíves az AC csatolást a rajzodon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 12:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
shany írta:
Tehát ezt sikerült a hozzászólásomból leszűrni...

"a megvalósított kapcsolás ismerete nélkül nehéz erre bármi konkrétat is mondani..."
"A mellékelt az. Annyi tartozik a dologhoz, hogy eredetileg az 1M=220k volt, a 33k=7,5k, ekkor +25mV körüli offset volt, kicseréltem a javallott értékekre és ekkor állott elő -95-100mV."
Csatolmány:
A LM1875 inverted.jpg csatolmány már nem érhető el.


Jelöld már be légy szíves az AC csatolást a rajzodon...

Ez csak egy részlet, amit a legfontosabbnak gondoltam (a valóban beépített ellenállások értékével).
Ez után a rajz után, feltöltöttem a teljes kapcsolás rajzát, azon látható a csatoló kondér is. :)


Csatolmányok:
1875 parallel_kapcs_f.jpg
1875 parallel_kapcs_f.jpg [ 54.65 KiB | Megtekintve 38452 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.15. 16:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
TDani írta:
Szabó Zoltán írta:
1. Sok az az 1MOhm, 330kOhm +parallel néhány pF kondi (négyszögjel túllövés megszűnésére kell beállítani)
2. Valóban a+ bemenetre ugyanaz a 330kOhm kell, hogy kicsi legyen az offszet.
3. Erre a 330kOhm ellenállásra parallel kell kötni egy 100-330nF kondit.
4. A+ és - bemenet közé érdemes egy 68-120pF körüli kondit tenni, akkor nem fog gerjedni.
5. a 330kOhm nvcs esetén a bemeneti soros ellenállás 10-12kOhm, előtte 3,3-4,7uF fóliakondi, több darabból összerakva jobb.
Az offszet <5mV lesz...

Köszönöm!
Összefoglalás: Ismét (sokadjára :) ) elolvastam az összes GC hozzászólást. Azon csodálkozom, hogy akik az "1M+2*33k" verziót építették nem tapasztaltak/nem számoltak be hasonló jelenségről mint amit leírtam (pl. offset). És ráadásul valóban gerjedékeny is ez a beállítás, azt tapasztalom. Zavarodottságot érzek (s nem csak az Erőben) a különböző beállítások miatt, többek között vcs ellenállás(1M/330k) és a +bemenetről a "földre" menő (33k/330k) ellenállások aránya folytán. Rögös út ez a diy (is).

Ahelyett, hogy statisztikát számolnál, meg zavarokat észlelnél, próbáld ki, azon tanulsz a legtöbbet.
Amit javasoltam, az legalább 20 erősítőnél működik.
De lehet olvasgatni tovább, túrni a netet ezerrel, végülis nemcsak a végcél a lényeg, hanem az utazás.... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2017.12.15. 17:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
Szabó Zoltán írta:
TDani írta:
Szabó Zoltán írta:
1. Sok az az 1MOhm, 330kOhm +parallel néhány pF kondi (négyszögjel túllövés megszűnésére kell beállítani)
2. Valóban a+ bemenetre ugyanaz a 330kOhm kell, hogy kicsi legyen az offszet.
3. Erre a 330kOhm ellenállásra parallel kell kötni egy 100-330nF kondit.
4. A+ és - bemenet közé érdemes egy 68-120pF körüli kondit tenni, akkor nem fog gerjedni.
5. a 330kOhm nvcs esetén a bemeneti soros ellenállás 10-12kOhm, előtte 3,3-4,7uF fóliakondi, több darabból összerakva jobb.
Az offszet <5mV lesz...

Köszönöm!
Összefoglalás: Ismét (sokadjára :) ) elolvastam az összes GC hozzászólást. Azon csodálkozom, hogy akik az "1M+2*33k" verziót építették nem tapasztaltak/nem számoltak be hasonló jelenségről mint amit leírtam (pl. offset). És ráadásul valóban gerjedékeny is ez a beállítás, azt tapasztalom. Zavarodottságot érzek (s nem csak az Erőben) a különböző beállítások miatt, többek között vcs ellenállás(1M/330k) és a +bemenetről a "földre" menő (33k/330k) ellenállások aránya folytán. Rögös út ez a diy (is).

Ahelyett, hogy statisztikát számolnál, meg zavarokat észlelnél, próbáld ki, azon tanulsz a legtöbbet.
Amit javasoltam, az legalább 20 erősítőnél működik.
De lehet olvasgatni tovább, túrni a netet ezerrel, végülis nemcsak a végcél a lényeg, hanem az utazás.... :D

Utazom . . . :) Átalakítottam még az este javaslatodnak megfelelően. Stabil, nyúzható. A bemenettel soros 12k R534-ből megfelel? Csak a párhuzamos 3.3pF hiányzik még, SMD vagy kerámia legyen? Ez a beállítás kevesebbet erősít (jól számoltam 27.5?) mint az 1M/33k verzió. Egy normál vonalkimeneti szinttű eszköz (DVD játszó, DAC, akármi . . ) kihajtja megfelelő teljesítményre? Gondoltam egy buffert is elé (mellékelem). Köszönöm válaszod. :)


Csatolmányok:
discretebuffer.gif
discretebuffer.gif [ 3.83 KiB | Megtekintve 38373 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2018.01.15. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok!

Ha valakinél lenne elfekvőben 4db LM3875 netán eredetiben, és eladná, kérem keressen meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2018.01.15. 22:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Esetleg 1875 is érdekel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 00:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
TDani írta:
...Gondoltam egy buffert is elé (mellékelem)...
Megálmodtam egy eléggé egyszerű, 1 tápfeszes, elkóval leválasztott kimenetű kapcsolást, J-Fetes bemeneti bufferrel, remélem működik... :oops:
-Maga az erősítő DC-csatolt, (egy offset potival lehet a fet nyitófeszültségének szórását kikompenzálandó, offsetet állítani, hogy kb. szimmetrikus maradjon a kivezérelhetőség)
Kissebb offset hibát az elkós kimenet megoldja...
-"Lebegő GND": Kapacitív osztós puffer / kimenő kondis kialakítású kimenő föld, (ami a bemenetnek is az AC földreferenciája egyben).
-Arra ügyelni kell, hogy a lebegő bemenet / doboz földhöz képest az elektronika egyéb része szigetelve legyen, különben elmegy az offset! :!:
Ha egyszerűen a táp negatív lenne bemeneti / doboz GND-ként alkalmazva, akkor jelentős ki/be-kapcsolási durrásra lehetne számítani...
-A kimeneti snubbert lehagytam, inkább egy soros impedanciát rajzoltam a kimenetre, + IC bemenetei közé berajzoltam (néhány 10pF?)-os frekihatárolást... :roll:
Csatolmány:
2×LM1875 symple 6-kapcsolás.jpg
2×LM1875 symple 6-kapcsolás.jpg [ 70.13 KiB | Megtekintve 37636 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 22:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
Segítség! :)
A GC már a második - az előzőnél nagyobb - (a mellékelt képen látható) hűtőbordát forralja fel még csak nem is teljes hangerőn!
A méretei 160*100*50 mm. Amúgy remekül szól! :)
Sajti egy ugyanekkora hűtőbordán 240W-os végfokot üzemeltet.
A GC-nek valyon miért nem elég? 2*24V AC-val táplálom, 5 Ohmos hangsugárzókra dolgozik.
Köszönöm előre a válaszokat!


Csatolmányok:
GC_hűtőborda.jpg
GC_hűtőborda.jpg [ 1.73 MiB | Megtekintve 36720 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség