audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 11:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Darcil hangjáról néhány gondolat:
Mivel nem tartok otthon, és nem is tudok kölcsönkérni igazán nívós gyári erősítőket, így - jobb híján - a saját hibrid erősítőm jelenti az etalont egyelőre. Eredetileg úgy gondoltam, hogy magas lesz ez a léc darcilnak, de mostanra már többször túl is lendült ezen a szinten bizonyos szempontokból.

Hétvégén egész nap járatódott ( kb. 50 óránál járhatunk ), és hallhatóan nem tűnik botorságnak a gyártó által javasolt hosszú, akár 500 órás bejáratási idő sem.

Először talán a torzításról, mint a vörös posztóról.
Többször azon kaptam magam, hogy darcilt jóval nagyobb hangerővel hallgatom, mint a hiridet ( pedig ott sem bántam szűkmarkúan vele :lol: ), ugyanis nagyon nagy hangerőn is sima a hangja, inkább lágy ( közben meg lerúgja vesémet, meggyomroz a fergeteges dinamikájával ). A hibrid THD-je kb. a tizede a darcilénak, mégis: durva hangerőn - mikor a hibriddel régebben azt hittem, hogy a hangszórók torzítása már jelentős lehet - darcil még mindig sima, tiszta erőlködésmentes.
Darcil - szubjektíve - nem, hogy torzít, hanem pont ellenkezőleg: feltűnően nem torzít

Darcil már eredetileg is remek énekhangokat produkált, de sok volt a magasa, néhol nyers, elnagyolt is volt, relatíve gyenge térrel.
A mostani állapotában már átlagban inkább lekerekítettebb, simább, lágyabb irányba ment, és részletekből is egyre többet és akár egészen újféléket tár fel. Valójában most jött el az a pillanat, hogy elkezdtem előszedegetni a felvételeket, az inspiráció: zenét hallgatni darcillal, újra felfedezni a már sokszor-sokszor hallgatott zeneszámokat. Számomra ez a hangminőség igazi fokmérője.
Érdekes a térhatása:
A hibridemmel - mint írtam - egészen szuggesztív, kényszerítő erejű a térélmény, szinte a ének/hangszer-hangok sem kellenek, hogy megszólaljanak, a felvétel zajából, alacsony szintű háttérinformációból, történésekből képez egy - szobáétól jelentősen eltérő - térilluziót. Érzésre, ezt jórészt a középtartomány tetején-, magastartományban hordozott információ hozza létre.
Darcil viszont mintha tisztán a középtartományból akarná ezt előállítani. Mellesleg a középtartománya nem tűnik túlzottan kidolgozottnak, mégis megdöbbentő volt pl. egy jópár éve ismert Loreena McKennitt felvételen észrevenni, hogy egy nagyon-nagyon diszkrét vokál van háttérben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 10:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sajti írta:
Nézd ebben sosem leszünk egy platformon, úgy hiszem.

Egy végtranzisztor bámikor tönkremehet, akár a környezeti hatás miatt is, ez ellen pedig védekezni kell valamilyen formában. Pláne +/-120V-os tápfeszültség esetén (nagy daRTzeel). A kimeneti rövidzárlat még a legszerencsésebb a hangszóró szemszögéből...
A relépogácsák összeolvadásának kivédésére meglehetősen jó megoldások léteznek.

Sajti
Egyáltalán nem szeretném, azt sugallni, hogy egyetértek a mindenféle védelem nélküli tervezési filozófiával. Nem véletlenül vetettem fel egy újszerű védelmi mechanizmus ötletét kimondottan darcilra szabva ;)

Egyszerűen csak statisztikailag kicsi a meghibásodás valószínűsége még így is.
( Ha anyagiakban korlátlaul lehet zeneszobát kialakítani, akkor valószínűleg - már csak a biztosító miatt is - komoly villám-, túlfeszültség védelem van kiépítve, automata- hálózatlekapcsolás, tűzoltórendszer, stb. )



Ha van védelemre konkrét javaslatod az jöhet, szívesen veszem. Meg egyébként is, bármilyen a projektet jobbá tevő, potenciális utánépítőt segítő megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 11:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
shany írta:
Pl. a szokásos kimeneti relék - jó eséllyel - meg sem tudják szakítani: a védelem lekapcsolja, de a relé pogácsák összehegesztődnek, az áram vígan folyik tovább. )


A relégyártók számára ez a probléma nem ismert? Ha valaki komolyan foglalkozik relé gyártással az erre is gondol és olyan anyagból (magas olvadási pont) készíti az érintkezőket, hogy azok ne tudjanak megolvadni. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 12:00 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
A relégyártók számára ez a probléma nem ismert? Ha valaki komolyan foglalkozik relé gyártással az erre is gondol és olyan anyagból (magas olvadási pont) készíti az érintkezőket, hogy azok ne tudjanak megolvadni. :roll:


A probléma ismert a gyártók számára (is), azonban a kiküszöbölése eléggé komplikált és drága, ezért nem szokták alkalmazni. A szokványos relék DC-re általában 30V-ig vannak specifikálva, efelett nem ajánlják a használatukat, vagy speciális kapcsolástechnika szükséges.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Jó de ahhoz hogy megolvadjon az érintkező vagy elektromos ív kell kialakuljon vagy akkora áram.
Ahogy a marantz alkalmazza a reléket (párhuzamosan) Az áram alapból feleződik az iv meg épp azért nehezebben tud kialakulni mert az egyik rövidre zárja a másikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 12:12 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
Jó de ahhoz hogy megolvadjon az érintkező vagy elektromos ív kell kialakuljon vagy akkora áram.


Ki is alakul, pláne 60-70V-os táp felett. Van is fent videó róla, ahol szépen bevilágítja a relé a szobát pár mp-ig...

mayky írta:
Ahogy a marantz alkalmazza a reléket (párhuzamosan) Az áram alapból feleződik az iv meg épp azért nehezebben tud kialakulni mert az egyik rövidre zárja a másikat.


Ott az az érintkező fog ívet húzni, amelyik később nyit, a gyorsabb kétségtelenül megússza a dolgot...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 12:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ha már relé, akkor nekem is van a fiókban ideillő, akár 600A-is meg tud szakítani 400V-on, de 100A-t maradandó károsodás nélkül is 120V-on.
A nagy pogácsaméret, és pogácsatávolság mellett a rugóerő lehet a kulcs, amely képes gyorsan kiszabadítani az ívből. Csak sokat fogyasz, meg kicsit drága is :roll: :
https://www.tme.eu/hu/details/g9ea-1-b- ... 1-b-24vdc/
viewtopic.php?p=60971#p60971


Visszatérve a védelemhez, a tervező szerint a védelem hangminőségromlást okoz, de itt a fórumon is egyértelmű a kimeneti relék "hangminősége", és legutóbb már a tápok vezetékének a milyensége is.
Hiszen pl. teljesen logikus lenne pl. alacsony Rdson nagyáramú mosfeteket iktatni a tápokba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...A nagy pogácsaméret, és pogácsatávolság mellett a rugóerő lehet a kulcs, amely képes gyorsan kiszabadítani az ívből....
Beleolvasva az adatlapba, inkább a gáztöltés a kulcs :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:20 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
shany írta:
Beleolvasva az adatlapba, inkább a gáztöltés a kulcs :oops:


Na igen, ha nincsen oxigén, akkor nincsen ív sem...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ívet nem lehet vákuumban "gyújtani" ? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:30 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
Ívet nem lehet vákuumban "gyújtani" ? :roll:


Ezeket a reléket nemesgázokkal töltik meg.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Tehát jobb szigetelők mint a levegő ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 13:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Már úgy 5-10 éve, hogy kaptam egy marék hibrid relét mintába. Hogy mitől hibrid? Ötvözték az SSR és hagyományos relé pozitív tulajdonságait. Egyszerűen párhuzamosan vannak kapcsolva, viszont be-kikapcsolásuk el van tolva, úgy hogy a kapcsolásokat jól tűrő SSR végzi a kapcsolási tranziensek lekezelését, viszont normál üzemben a hagyományos mechanikus kontaktra van bízva a feladat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 22:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Valamiért én sem tudok biztosságban élni védelem nélkül..

Elképzelhetetlennek tartom shany hogy ne tégy védelmet bele... :)
Sajti ebben a témában szépen otthon van, de sztem a simán az emitter ellenállásokon való feszültségesés figyeltetése rövizár / túlvezérlés detektálásra a legegyszerűbb és talán legideálisabb.

DC késeltetés is fontos szerintem akárcsak a már fenti sorokban taglalt dc figyelés, elhalálozás esetére, mely nálam nem is olyan rég következett be a hibridnél.. Meg amúgy is jó érzéssel tölt el hallani, a relék hangját miután a bekapcsolást követően behúznak :)
Egy testpont kábelem az egyik végfokmodulon bekontaktosodott... aszimmetria felborult és 3PÁR + 1NPN MJL végtranya hamar búcsúzott... (pedig ipari minőségű volt a csúszósarú páros..)
Mind ebből csak annyit vettem észre zenehalgátas közepette , ami ráadásul esti hangerő volt csak, hogy a bal oldal úgy egyszerre csak néma.
Ellentétben csak a 4pár MJL3281/1302 kellet cserélnem és a meghajtókat, de mivel maximalista voltam, így a mások oldal is csere lett, 8-8pár végtranzisztor végül. Meghajtókat pedig boltba már nem kapunk csak úgy, mert aligha van már eredeti Hitachi 2sd669/b649 de ezért jó esetekben a gyűjtögetés : )
A hibrid védelme egyszerű, de mindent tud számomra.

Apropó MJL3281/1302..
Mikor a kimeneti fokozata készült a hibridnek, nekem is ott volt sok egyéb teszt közül a 4281 széria is.
Hangra biztosíthatlak, hogy két chip teljesen más világ, hogy melyik a jobb azt döntse el a rendszer és hallgató, de azt gonsolom nem véletlenül a 3281 széria van ehhez a kapcsolási láncoshoz fűzve.
Már csak az eredetiség kedvéért is kipróbálnám, hogy miért is az volt a papíron..
Egy ekkora Volumenű cégnél mint a Dartzil én biztosra veszem, hogy mint az én kis "mikró" környezetemben is, az általad most használt mjl42xx páros is tesztelve volt, de mégsem ez áll a rajzon.
Mivel én hallottam a különbséget a két játékos közt "igaz egy teljesen más, -saját rendszerben" így biztosan tudom, hogy most más a hangképed, mint az eredetinek, és efelől kétséged ne legyen..

Védelmi relé nekem 1éves folyamatos keresgéléssel telt, Finder mellett tettem le a végső voksom, hang tekintetében.


Csatolmányok:
Védelem.jpg
Védelem.jpg [ 139.88 KiB | Megtekintve 40072 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 07:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
shany írta:
...A nagy pogácsaméret, és pogácsatávolság mellett a rugóerő lehet a kulcs, amely képes gyorsan kiszabadítani az ívből....
Beleolvasva az adatlapba, inkább a gáztöltés a kulcs :oops:
Még egy utolsó adalék: mégegyszer megnézve az adatlapját ennek a relének, egyértelmű, hogy azont túl, hogy DC-re ajánlott, megadják a kapcsolni kívánt áram irányát, és külön specifikálják a fordított áramirány esetén az alacsonyabb áramértékeket ( 60A - 200V megszakítása )
Ennek az lehet talán az oka, hogy használatos egy mágneses ívoltási technika. Ekkor egy a pogácsák közelében levő mágnessel "elhúzzák" az ívet, amely így hosszabb lesz, de leginkább megnő a felülelte, jobban hűthető. Itt kap értelmet a nemesgáz töltés is, hiszen a hőterjedéshez biztosít közeget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 08:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
Már úgy 5-10 éve, hogy kaptam egy marék hibrid relét mintába. Hogy mitől hibrid? Ötvözték az SSR és hagyományos relé pozitív tulajdonságait. Egyszerűen párhuzamosan vannak kapcsolva, viszont be-kikapcsolásuk el van tolva, úgy hogy a kapcsolásokat jól tűrő SSR végzi a kapcsolási tranziensek lekezelését, viszont normál üzemben a hagyományos mechanikus kontaktra van bízva a feladat.
Remek ötlet, a "versenygyőztes" Finder relével összeházasítva igazi audio szuperrelét lehetne komponálni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
emersys írta:
Valamiért én sem tudok biztosságban élni védelem nélkül..

Elképzelhetetlennek tartom shany hogy ne tégy védelmet bele... :) ...

Pont azt tárgyaltuk, hogy a nagy tápfeszültségű >+-70V erősítők esetén egy szokásos kimeneti relé nem véd, a bekapcsolási tranzienseket persze kiiktatja, de magát a hangszóró védelmi funkciót nem képes ellátni. A linkelt brutál Omron relém megfelelő lenne, de nem fér bele darcil dobozába, és a hangminősége is ismeretlen tényező ebben a pillanatban

emersys írta:
Apropó MJL3281/1302...
Köszi az infót, én is gyanítottam, hogy nem véletlenül használja a daRTzeel azt amit. Annyit megjegyeznék, hogy az általam másolt, nagy monoblokkok végtranzisztorairól semmilyen konkrét infó nincs, én feltételeztem - egyszerű logikai alapon - hogy ott is ez a típus lehet.
Egyelőre nem fogom lecserélni a MJL4302/4281 típust, két okból:
- nagyon macerás szétborítani az erősítőm, kibányászni, kicserélni a végtranzisztorokat
- úgy gondolom, hogy kb. 100eFt értékben kellene rendelnem a MJL1302/3281-ből ahhoz, hogy megnyugtató együttfutású négyeseket - nyolcasokat tudjak kiválogatni.
darcil esetében ez kimondottan életbevágó ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 10:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
A hibrid félvezetős része nálam +-75V ról megy. nekem a teljes tápfesz 150V ment ki mikor elment a bal oldalam, mégsem volt összeégés, sem hangsugárzó füstölés.., bár az ac ágban is megszakad a bizti.
Nemrégiben váltottam egy robusztusabb relére Finderen belül. Hangilag ugyan azt tudja mint a 40.52 szériák, érintkező anyaga ugyan az.
Nekem nagyon bevált, rövid zárra teszteltem sokszor már, teljes kivezérlés mellett, ívet nekem nem húz...
https://www.tme.eu/hu/details/46.61.9.0 ... 190240040/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 11:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Valami nem kerek ebben a történetben :roll:
- a Finder relére 0,9A DC megszakítási képességet írnak 75V-on
- párhuzamosan kapcsolt félvezetőknél még nem talákoztam ilyen fokú árameloszlással. Általában - túláram esetén - az aktuálisan legnagyobb áramú tranzisztor masszívan bezárlatosodik és "védi" a többi párhuzamos tagot.
- ha a kimeneti DC kiül az egyik tápra, akkor a hangszóró kap mondjuk 72V-ot. Egy 8Ohmos hangszóró Rdc-je 6-7Ohm körül van. Ezt a bő 10A-t a végtranzisztoroknak - néhány V Uce mellett - el kell viselniük, mondhatni üzemi állapot....

Eredetiek azok a félvezetők?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 12:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Shany amik durrantak az ugyan az a 2012 előtti gravírozott kivitel volt mint ami Dartzel-ben is van.
Válogatott darabokat vettem még ez előtt 10éve is, emlékezeteim szerint 25e volt a 16db
A mostaniak hangra az adott nyugalmi áramra és az ahhoz tartozó dc offsetre csak nagyon csekélyben térnek el az elődtől, az adott beállításban. Heli trimeren fél fordulatnyit kelet csak állítanom a 0 körüli ofszethez.
Hangban rögtön észrevenném ha valami nem ok, de itt ez nem áll fent.

Értem az áram eloszlási kételyed, ebben javarészt talán a 0,17Ohm (2x0R33 párhuzam / tranyó) körüli emitter ellenállások, és a 22Ohm-os bázis ellenállások is nagy szerepet játszanak.
A szimmetriája az tényleg szép.
De 3 pár durrant el a test hiba miatt, ne felejtsük el, ahogy ezt már írtam is ez nálam nem túlvezérlésből eredő hiba miatt alakult ki, hanem földpont hiánya miatti szimmetria felborulástól, halk esti hangerőn hallgatva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ja, hogy párban mentek tönkre. Akkor egyszerre nyitott az N és P oldal is. A tönkremenetel alatt nem feltétlen kellet a kimeneti DC potenciálnak eltávolodni a földtől, néhány V kimenti DC sem volt feltétlen. Így nem is folyt jelentős áram a hangszóró felé, nem volt komolyabb terhelés a kimeneti relének.
Mondjuk, most sem értem mi szakadt le, hogyan zajlott a folyamat :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 15:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
miert feltek az SSR-tol ? sokkal jobb mint a hagyomanyos, audiora is, en mar csak ezt hasznalom ... igaz, eleg draga

itt van pl amit egy srac csinalt a finder 65.61 kivaltasara


Csatolmányok:
SSR1.jpg
SSR1.jpg [ 60.44 KiB | Megtekintve 39921 alkalommal. ]
SSR2.jpg
SSR2.jpg [ 63.79 KiB | Megtekintve 39921 alkalommal. ]
SSR3.jpg
SSR3.jpg [ 564.3 KiB | Megtekintve 39921 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 18:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Egyszer már leírtam ezt, akkor lehurrogtak hogy hülyeség (lusta voltam vitatkozni) pedig ha Mark Levinsonnak jó akkor talán nem teljesen butaság, ök is (ahogy nekem is van az egyik cuccban) a földre kötik (söntölik) egy ellenálláson át (0,5Ohm) a
hangszóró kimenetet, így nem kell ívoltás (ami nem egyszerű dolog főleg itt nem egyen áramról van szó az ív lehet több cm hosszú mivel 20-30A szépen lehet AVI val hegeszteni!)
Az ML egy emmiter ellenállást figyel pluszban és Ö sem alkalmaz biztosítékot.


Csatolmányok:
Képkivágása.JPG
Képkivágása.JPG [ 91.65 KiB | Megtekintve 39873 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 18:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
patrik96 írta:
pedig ha Mark Levinsonnak jó akkor talán nem teljesen butaság, ök is (ahogy nekem is van az egyik cuccban) a földre kötik (söntölik) egy ellenálláson át (0,5Ohm) a
hangszóró kimenetet, így nem kell ívoltás

Éppen írni akartam, hogy rossz irányban rohamoznak :P Ráadásul itt tényleg nincs semmi a jelútban.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
LKA írta:
miert feltek az SSR-tol ? ...
Az ok alapvetően a szkepticizmus. Te is olvastad, hogy itt szinte természetesnek vesszük, hogy a kimenetbe iktatott normál, mechanikus reléknek is sajáthangja van, legtöbbször rontják a hangminőséget. Sőt akár a tápkábel, akár a hangszórókimenetre menő néhány cm-es drótok milyenségének is van hallható hatása. Mármint néhányunk szerint, magamat is beleértve.

Ehhez képest elég drasztikusnak tűnik újabb félvezetőket, vezetőket (nyák), forraaztásokat beiktatni. Ezért a félelem. Persze, lehet, hogy ha kipróbálnánk nem tapasztalnánk semmilyen negatívumot, csak erre nagyon kevés esélyt látunk :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 19:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
patrik96 írta:
Egyszer már leírtam ezt, akkor lehurrogtak hogy hülyeség (lusta voltam vitatkozni) pedig ha Mark Levinsonnak jó akkor talán nem teljesen butaság, ök is (ahogy nekem is van az egyik cuccban) a földre kötik (söntölik) egy ellenálláson át (0,5Ohm) a
hangszóró kimenetet, így nem kell ívoltás (ami nem egyszerű dolog főleg itt nem egyen áramról van szó az ív lehet több cm hosszú mivel 20-30A szépen lehet AVI val hegeszteni!)
Az ML egy emmiter ellenállást figyel pluszban és Ö sem alkalmaz biztosítékot.
Ki hurrogott le?
Egyébként jó lenne látni annak a relének a vezérlését, hogy pontosan milyen esetekben is kapcsol ;)

Az eredetileg felvetett legkedvezőtlenebb eset, amikor egy végtranzisztor bezárlatosodik ( tized Ohm alá ), és a teljes táp a kimenetre jut. Azon az 1 ohmos ellenálláson akár 70-100A folyna az első néhány tized másodpercben. Több 10W-os ellenállások is szétrobbannak ettől tizedmásodpercek alatt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 20:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...
Az eredetileg felvetett legkedvezőtlenebb eset, amikor egy végtranzisztor bezárlatosodik ( tized Ohm alá ), és a teljes táp a kimenetre jut. Azon az 1 ohmos ellenálláson akár 70-100A folyna az első néhány tized másodpercben. Több 10W-os ellenállások is szétrobbannak ettől tizedmásodpercek alatt...
Akkor működne egy ilyen "rövidrezárás", ha biztesítva lenne, hogy az emitterellenállások garantáltan előbb elfüstöljenek mint a rövidrezáró ellenállás. A primer oldali biztosíték, vagy megszakító valószínűleg később oldana.
Másik szempont lehet a pufferkondenzátorok károsodás nélküli maximális árama.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 20:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
shany írta:
patrik96 írta:
Egyszer már leírtam ezt, akkor lehurrogtak hogy hülyeség (lusta voltam vitatkozni) pedig ha Mark Levinsonnak jó akkor talán nem teljesen butaság, ök is (ahogy nekem is van az egyik cuccban) a földre kötik (söntölik) egy ellenálláson át (0,5Ohm) a
hangszóró kimenetet, így nem kell ívoltás (ami nem egyszerű dolog főleg itt nem egyen áramról van szó az ív lehet több cm hosszú mivel 20-30A szépen lehet AVI val hegeszteni!)
Az ML egy emmiter ellenállást figyel pluszban és Ö sem alkalmaz biztosítékot.
Ki hurrogott le?
Egyébként jó lenne látni annak a relének a vezérlését, hogy pontosan milyen esetekben is kapcsol ;)

Az eredetileg felvetett legkedvezőtlenebb eset, amikor egy végtranzisztor bezárlatosodik ( tized Ohm alá ), és a teljes táp a kimenetre jut. Azon az 1 ohmos ellenálláson akár 70-100A folyna az első néhány tized másodpercben. Több 10W-os ellenállások is szétrobbannak ettől tizedmásodpercek alatt...


nem másolom be a rajzokat innen vannak: http://my-mlnoxxx.blogspot.com/

van azért közös pont a dartzeel és az ML között az ML sem szereti a visszacsatolást


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 21:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
patrik96 írta:
...nem másolom be a rajzokat innen vannak: http://my-mlnoxxx.blogspot.com/

van azért közös pont a dartzeel és az ML között az ML sem szereti a visszacsatolást
Amennyire látom ?, egyszerre 3 relé kapcsol a kimeneti DC szintre, a kritikus értéknél lezárják a drivereket is. Valószínűleg a gondosan tervezett/méretezett "lágy" határolásokkal bent tartják a szintén gondosan válogatott végtanzisztorokat a biztonságos SOA tartományban minden tervezhető körülmény mellett, és nem tételezik fel az a fajta végtranzisztor zárlatot, amiről a darcil kapcsán beszélünk. ( bár nem látom milyenek az 1 Ohmok és a kimeneti relé )

Ezt a visszacsatolást nem értem, ennek az ML-nek jókora átfogó visszacsatolása van. ( Ha jól látom, mert elég mosott a rajz )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 22:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
shany írta:
patrik96 írta:
...nem másolom be a rajzokat innen vannak: http://my-mlnoxxx.blogspot.com/

van azért közös pont a dartzeel és az ML között az ML sem szereti a visszacsatolást
Amennyire látom ?, egyszerre 3 relé kapcsol a kimeneti DC szintre, a kritikus értéknél lezárják a drivereket is. Valószínűleg a gondosan tervezett/méretezett "lágy" határolásokkal bent tartják a szintén gondosan válogatott végtanzisztorokat a biztonságos SOA tartományban minden tervezhető körülmény mellett, és nem tételezik fel az a fajta végtranzisztor zárlatot, amiről a darcil kapcsán beszélünk. ( bár nem látom milyenek az 1 Ohmok és a kimeneti relé )

Ezt a visszacsatolást nem értem, ennek az ML-nek jókora átfogó visszacsatolása van. ( Ha jól látom, mert elég mosott a rajz )


Ez csak 1 példa volt elvileg a ML2 volt minden ML alapja ott nincs átfogó NVCS, (egyszerűsített rajz). Ötletelés szintjén irtam mint alkalmazott megoldást a védelmet,


Csatolmányok:
TB2caUEdFXXXXXqXXXXXXXXXXXX_!!88221699.png
TB2caUEdFXXXXXqXXXXXXXXXXXX_!!88221699.png [ 377.36 KiB | Megtekintve 39761 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.27. 07:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nem értem, ezen a rajzon, és az ML-2 rajzán is átfogó visszacsatolás van :roll:

Eléggé eltávolodtunk a darRZeel szellemiségétől 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.27. 08:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
shany írta:
Nem értem, ezen a rajzon, és az ML-2 rajzán is átfogó visszacsatolás van :roll:

Eléggé eltávolodtunk a darRZeel szellemiségétől 8-)


Igaz szemüvegben más,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.27. 08:27 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
OFF
patrik96 írta:
Ez csak 1 példa volt elvileg a ML2 volt minden ML alapja ott nincs átfogó NVCS, (egyszerűsített rajz). Ötletelés szintjén irtam mint alkalmazott megoldást a védelmet,


R1-R7 defíniálja az átfogó visszacsatolást, és ezzel az erősítés mértékét.

Sajti

ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.28. 19:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Csak, hogy kerek legyen a "darcil" mellékszál, bedobozolva:
darcil hátsója, zöld fénnyel:
Csatolmány:
P6280454.jpg
P6280454.jpg [ 245.27 KiB | Megtekintve 39495 alkalommal. ]


darcil elölről, Omron G9EA-1-B relékkel...amelyek nem férnek bele a dobozba :) :
Csatolmány:
P6280461.jpg
P6280461.jpg [ 246.63 KiB | Megtekintve 39495 alkalommal. ]


darcil megint a relékkel, amelyekkel - bármilyen hiba esetén - le lehetne kapcsolni a kimenetről a hangsugárzót. Tehát akár Marten, vagy hasonló high-price sz@rokat is 8-)
Csatolmány:
P6280466.jpg
P6280466.jpg [ 223.62 KiB | Megtekintve 39495 alkalommal. ]


Az előlap és tető egyébként nem ilyennek lett tervezve, csak hirtelen és olcsón ehhez fértem hozzá.
A tetejére 4mm vastag CNC-munkált alu lemez, előlapnak meg CNC-s, min. 10mm vastag alu vagy fa volt az elképzelés. Szintén opció, hogy az előlapra egy hangerőszabályzó kerülhessen, amelynek a tengelye a nagy toroid trafó belső nyílásán keresztül lenne hátravezetve, az ott elhelyezett potméterhez...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.28. 20:48 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Ezeknek a légkulcsal :) jól szerelhető mini :) reléknek kíváncsi leszek a hangjára!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.29. 07:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
a kepeket nezegetve olyan picinek tunik nekem ez a daRcil... erzeki csalodas :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.06.30. 21:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
LUCKY01 írta:
Ezeknek a légkulcsal :) jól szerelhető mini :) reléknek kíváncsi leszek a hangjára!
Nem tréfából írtam, hogy nem fér a dobozba, tényleg nem :)
Meg még egy plussz kis trafó is jó lenne, a két relé bekapcsolásához 10W teljesítmény kell, szóval egyelőre nem tervezem kipróbálni


Öööö, mondjuk, éppenséggel felszerelhetném a két relét az erősítő tetejére, hasonlóképp mint a csöves erősítőknél a csöveket "teszik ki", új műfajt teremtve:
nem "csöves erősítő", hanem "relés erősítő" :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.01. 07:16 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Próbára akár kötegelővel is lehet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 07:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
LUCKY01 írta:
Próbára akár kötegelővel is lehet...
Tegyük fel, hogy kipróbálom, és jónak/élhetőnek is találom. Milyen jelentősége lenne ennek, ki vásárolna több mint 60eft-ért 2db relét, vagy használna ilyet, még ha lenne is a fiókban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 07:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
shany írta:
...
Az eredetileg felvetett legkedvezőtlenebb eset, amikor egy végtranzisztor bezárlatosodik ( tized Ohm alá ), és a teljes táp a kimenetre jut. Azon az 1 ohmos ellenálláson akár 70-100A folyna az első néhány tized másodpercben. Több 10W-os ellenállások is szétrobbannak ettől tizedmásodpercek alatt...
Akkor működne egy ilyen "rövidrezárás", ha biztesítva lenne, hogy az emitterellenállások garantáltan előbb elfüstöljenek mint a rövidrezáró ellenállás. A primer oldali biztosíték, vagy megszakító valószínűleg később oldana.
Másik szempont lehet a pufferkondenzátorok károsodás nélküli maximális árama.
Megnéztem mégegyszer az ML kapcsolást, és az No 33-as publikus részét. Ezek az említett, 1Ohmos ellenállások, amelyeket rákapcsol egy - egyébként kisáramú - relé a kimenettel párhuzamosan magas DC szint esetén 1 wattos !, TF20 típusúak.
Tehát az eddigiekben említett végtranzisztor bezárlatosodás esetén ( gyakorlatilag a teljes féltápfesz. kimenetre kerüléskor ) ezek az ellenállások az első pillanatokban elégnek a relé pogácsáival egyetemben az emitterellenállásokon keresztül.
Az áram a ( primer oldali ? ) biztosíték kiolvadásáig folyik, vagy ha már előbb leég, megszakad a hangszóró, akkor addig.
A védelem elve:
Nem tételeznek fel ilyen bezárlatosodást, mivel a kimeneti áramhatárolással eleve megvédik a túláramtól a végtranzisztorokat, így azok nem fognak bezárlatosodni.



Egyébként az ilyen natúr tápfesz-rövidrezárás tönkretenné, vagy károsítaná a pufferkondenzátorok belső szerkezetét, csak kontrolált/limitált árammal lehetne ilyet megvalósítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 07:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ha netalán valaki fontolgatná egy még inkább olcsósított dartzeel NHB-458 kipróbálását, és 8Ohmos hangsugárzót használ, vagy 4Ohmost, de nem akar csúcson döngetni, esetleg megpróbálhatja ezzel a trafóval is átmenetileg. ( A puffereket már nem szabad csökkenteni szvsz ):
Csatolmány:
trafo_EI-150_800VA_01.jpg
trafo_EI-150_800VA_01.jpg [ 66.98 KiB | Megtekintve 39197 alkalommal. ]


viewtopic.php?f=35&t=3274


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 09:36 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Én benéztem a relé árát, nem sokkal, csak egy nullával... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 09:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Megnéztem mégegyszer az ML kapcsolást, és az No 33-as publikus részét. Ezek az említett, 1Ohmos ellenállások, amelyeket rákapcsol egy - egyébként kisáramú - relé a kimenettel párhuzamosan magas DC szint esetén 1 wattos !, TF20 típusúak.
Ez csak a némítási mechanizmus egy töredéke vagy utolsó láncszeme és nem védelem. Nyilván való, hogy a kis ellenállások csak akkor kerülhetnek a kimenetre, ha K101 még nincs meghúzva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 10:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
...és nem védelem....
Nem én vetettem fel ezt, és nem is én helyeseltem, hogy ez a jó irány, sőt pont cáfolni igyekszem az ML-en túlmenően.
( a K101 kapcsán: az eredeti felvetés, egy "véletlenszerű" végtranzisztor zárlat. Ebben az esetben lényegtelen lenne a K101, a DC-szintre kapcsolna a K103. Csak ugye én pont ennek az állapotnak a létrejöttét zártam ki, legalábbis az ML tervezői szemszögéből )

Csak ugye, itt kialakult egy "nyomás", és többen bedobtak valamit ez ügyben.


Ha védelmet terveznék, én pl. nem tennék a kimenetre semmit ( a nagy teljesítményű high-end gépezetek végén sem látok ), inkább a puffer utáni tápfeszbe iktatnék pl.mosfeteket. Ügyesen vezérelve őket a be és kikapcsolási tranzienseket is kiiktatnák. Egy gond van: ha egy beiktatott biztosíték is hallhatóan hátrányos, az alkalmazott drótdaraboknak is sajáthangja van, is milyen lehet egy félvezető ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.07.11. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ma nagyon bátornak éreztem magam, így a nagy hangsugárzóimat rácsatlakoztatva kapcsoltam be darcilt. Közben mértem is egy kéziműszerrel a kimeneti DC-t.
Teljes némaság, semmi pukk. 22mV-t láttam a műszer kijelzőjén a bekapcsoláskor.
Valószínűleg csak akkor kezdenek nyitni a végtanzisztorok, amikor már az előtte levő áramkör nagyjából munkapontba állt. A kimeneti DC pedig ebben az átmeneti állapotban nagy kimeneti ellenálláson jelenkezik, a hangszóró Rdc-je lehúzza.
Jól megtervezte ezt Hervé Delétraz na :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.08.06. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Csendélet:
Csatolmány:
P8060461.jpg
P8060461.jpg [ 212.08 KiB | Megtekintve 38523 alkalommal. ]


Lassan bejáratottnak gondolom darcilt. Az is valószínű, hogy én is idomultam hozzá valamelyest, megszoktam a hangját, már csak azért is, mert be sem kapcsoltam a hibrid erősítőm már jó ideje.
Percekig törtem a fejem, vajon hogyan lehetne leírni ezt a hangot, amit az utóbbi időben tapasztalok, de nem egyszerű. Igazából nem nagyon van mit írni róla. Ömlengeni értelmetlen, inkább a hibákat, a hang mindig jelen levő, tetten érhető jellegzetességeit --> a "sajáthangot" lenne érdemes megfogalmazni, de mostanában nem nagyon veszek észre ilyesmit.
Inkább azon lepődöm meg sororozatosan, hogy milyen mélységekbe lehet betekinteni ezzel a gépezettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 11:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Úgy néz ki, belevágok egy előerősítő építésébe kimondottan darcilhoz.
Eddig nem sikerült visszafejtenem a NHB-18NS preamp diszkrét feszültségerősítő áramkörét, ezt egy LT1252 OPA-val helyettesíteném. Két kimenet lenne, az egyik a normál, a másik az 50Ohmos kimenet, amely már - elvileg - megegyezik a gyári darTZeel áramkörével.
A bemenetet egy hangerőszabályzó 50kOhm potméterrel kezdődne, ezt követné az áramkör a szokásos Wima MKS2, Nichicon KMG csatolókkal, Beyschlag ellenállásokkal és az eredetiben is alkalmazott LT1129 és LT1175 tápokkal...
Csatolmány:
Pre_amp_02.JPG
Pre_amp_02.JPG [ 42.08 KiB | Megtekintve 38241 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 07:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az előző rajzon rossz tápfeszültség érték szerepel, +-12V a helyes érték.

Az LT1252 current feedback OPA, a kapcsolása valamennyire hasonlít a darTZeel struktúrához, de alapvető különbség, hogy a átfogó visszacsatolást igényel:
Csatolmány:
LT1252.jpg
LT1252.jpg [ 58.43 KiB | Megtekintve 38169 alkalommal. ]


Régebben, a Heed féle Hang&Technika újságban olvastam erről az OPA-ról egy egymondatos híranyagban, mely szerint már mások is felfigyeltek a hangminőségére, valamint felületesen én is kipróbáltam jó pár éve. Akkor, egy teljesen semleges, "hangtalan", izgalamaktól mentes hankarakterű OPA-nak hallottam....

Első lépésben csak ezt az LT1252-vel kivitelezett fokozatot próbálom ki újra. Egy doboz is készül hozzá, egy "minihifi" úrahasznosítása jegyében. A bal oldalon a kiindulási állapot, a jobb oldalon már az új előlap, amely a régire ragasztott 0,5mm vastag alu-lemezzel készült ( ezek az előlapok valójában nem egyszerű sík lemezek, U-alak szerű profilok, belső műanyag betéttel ):
Csatolmány:
12.jpg
12.jpg [ 234.51 KiB | Megtekintve 38170 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 08:00 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
shany írta:
Az LT1252 current feedback OPA, a kapcsolása valamennyire hasonlít a darTZeel struktúrához


És még a valamennyinél is jobban a V4-hez :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 08:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
De jó az az előlap. Hol lehet ilyesmit beszerezni ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség