audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 11:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 565 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 12:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Barth Ida írta:
...Amin mostanában agyalok, a computerizált zenehallgatás - főleg a nagyfelbontású zenék miatt. Kedvenc digitális tervezőm most indított egy GroupBuy-t ESS9038valami dac ügyben, amit Raspi-ra épít, minden földi jóval felszerelve - Fifo, izolator, LiFePO akksivezérlő, trafós I/V - azzal mindent le lehetne játszani - de akkor két dac-om lenne? Egyszer volt már nálam Raspi - alapkiépítésben - és én nem éreztem benne a potenciált a futóművemhez képest.
SZVSZ
Ha tömött sorokban állnak a winchesterek tele HiRes zenékkel, akkor érdemes lehetne valami modernebb dac chipre ráfejleszteni. Bár nem biztos, hogy sikerül a végén azt az élvezeti szintet megugrani, mint a mostani. Én, mint ha az alsó kategóriákban látnám inkább hajtogatni ezt a HiRes felsőbbrendűséget.

Egy egészen másfajta megközelítés:
Gyakorlatilag az én vesszőparipám ezt a Jlsounds-téma mindig :lol: , de a legutóbbi "I2SoverUSB v.III" paneljük "natívan",hajtja - akár ebben a szimultán - módban a TDA1541-t 384kHz-ig. Emellett minden diyer által sóhajtott dolgot is a panelre integráltan tartalmaz.
Csak hát ugye az USB, amire sokan fújjognak, de ez a cucc erre készült. Az USB-nek meg kell adni, ami jár forrás oldalon, és akkor nincs vele semmilyen gond ( a vevő oldalon itt a Jlsounds megoldásai dolgoznak az ügyön ). Én pl. a CD -lemezeimet is a PC DVD-íróján játszom le, és nem gondolnám, hogy nagyon rosszul. A szoftveresen megtámogatott, nagysebességű-, többszörös olvasásra képes lejátszás technikailag azért a hagyományos CD-lejátszás fölött kellene, hogy karcoljon.
Tehát egy PC ( vagy minigép ), CD-lejátszási lehetőséggel, 384kHz-ig HiRes képességgel. A problémát viszont maga a TDA1541 jelentheti: milyen hangot produkál nagyobb Fs-n?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 13:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
VanikZoltan írta:
Sziasztok!
Beszálltam egy ilyen projektbe (viewtopic.php?f=48&t=3892) mert meg tudtam hallgatni a Jenő által tuningolt példányt másnál is és itthon is. Jelenleg Jenőnél várja a cserekondik beérkezését.
Bár nagyon sok CD-m van, de szeretnék arra megoldást illetve segítséget kapni hogy a Phillips CD100 készülékemet DAC ként is tudjam használni, azaz kialakításra kerüljön rá egy digitális bemenet (SPDIF mondjuk). 1540D kerámia DAC chipel megy a készülék aminek ugyan az a bekötése mint a 1541 nek. Előre is köszönöm az ötleteket! Jenő (Tunerman) javasolta hogy írjak ide ez ügyben.
Üdv,
Zoli
Nekem így első ránézésre nem tűnik olyan egyszerűnek a dolog. "Kész" megoldásként ilyen modulokat lehetne beépíteni, úgy, hogy a TDA1540-k közvetlen bemenetét le kellene csatlakoztatni a CD-játszó áramköreiről, és átkapcsolni ezen panelek valamelyikére, amíg külső forrásból akarunk játszani.
Az elsőnek van spdif bemente is elvileg, a többi I2S bemenetet hoz létre:
https://www.ebay.com/itm/TDA1540-drive- ... :rk:5:pf:0
https://www.ebay.com/itm/1pc-SAA7030-TD ... :rk:8:pf:0
https://www.ebay.com/itm/I2S-to-simulta ... :rk:1:pf:0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 18:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Barth Ida írta:
...Amin mostanában agyalok, a computerizált zenehallgatás - főleg a nagyfelbontású zenék miatt. Kedvenc digitális tervezőm most indított egy GroupBuy-t ESS9038valami dac ügyben, amit Raspi-ra épít, minden földi jóval felszerelve - Fifo, izolator, LiFePO akksivezérlő, trafós I/V - azzal mindent le lehetne játszani - de akkor két dac-om lenne? Egyszer volt már nálam Raspi - alapkiépítésben - és én nem éreztem benne a potenciált a futóművemhez képest.
SZVSZ
Ha tömött sorokban állnak a winchesterek tele HiRes zenékkel, akkor érdemes lehetne valami modernebb dac chipre ráfejleszteni. Bár nem biztos, hogy sikerül a végén azt az élvezeti szintet megugrani, mint a mostani. Én, mint ha az alsó kategóriákban látnám inkább hajtogatni ezt a HiRes felsőbbrendűséget.

Egy egészen másfajta megközelítés:
Gyakorlatilag az én vesszőparipám ezt a Jlsounds-téma mindig :lol: , de a legutóbbi "I2SoverUSB v.III" paneljük "natívan",hajtja - akár ebben a szimultán - módban a TDA1541-t 384kHz-ig. Emellett minden diyer által sóhajtott dolgot is a panelre integráltan tartalmaz.
Csak hát ugye az USB, amire sokan fújjognak, de ez a cucc erre készült. Az USB-nek meg kell adni, ami jár forrás oldalon, és akkor nincs vele semmilyen gond ( a vevő oldalon itt a Jlsounds megoldásai dolgoznak az ügyön ). Én pl. a CD -lemezeimet is a PC DVD-íróján játszom le, és nem gondolnám, hogy nagyon rosszul. A szoftveresen megtámogatott, nagysebességű-, többszörös olvasásra képes lejátszás technikailag azért a hagyományos CD-lejátszás fölött kellene, hogy karcoljon.
Tehát egy PC ( vagy minigép ), CD-lejátszási lehetőséggel, 384kHz-ig HiRes képességgel. A problémát viszont maga a TDA1541 jelentheti: milyen hangot produkál nagyobb Fs-n?



Szívesen kipróbálnám, hogy szól a 1541 magasabb mintavételi frekin. De nincs eszközöm hozzá. A desktop gépemet szívesen alkalmassá tenném, de nem akarok zsákutcákba belemenni, mit kéne beletennem, hogy ttl spdif jöjjön ki belőle? Sőt nem ártana néhány zene sem. A gépemben van bluray író/olvasó azzal talán még sacd is dekódolható. Mondjuk programom az nincs hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 19:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Egy ilyet vegyél hozzá szerintem, lesz spdif és i2s is

https://www.ebay.com/itm/CM6631A-digita ... :rk:4:pf:0

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 19:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A TDA1541 kipróbálásához nagyobb Fs-n, spdif-en kersztül az említett mikrogépek jelentenék a tökéletes megoldást szerintem ( én nem mikrogépezek...egyelőre :) )

A PC-féle spdif előállítás sokkal kalandosabb történet, ahhoz, hogy egyáltalán megközelítsük/elérjük egy minigépnek a minőségét.
( Egy átlagos PC-n csak linux alapokon, megfelelő - esetleg külön tápolt, órajelezett - USB3-as kártya behelyezésével, valamint egy komolyabb USB-spdif átalakító egységgel tudnám elképzelni. A hifiben ezek az egységek külön-külön is 100 ezrekbe kerülnek...
A windows egy külön történet. Látszólag csak felfoghatatlanul eltúlzott számítási erejű gépekkel indulnak az audio csatába. )
Az spdif átvitel jelent egy 192kHz-es limitációt is, egyebek mellett....ennek ellenére sok komoly rendszerben használják mostanában is. Az is igaz, hogy egy jóféle USB-SPDIF átalakítóért (nagyon) sokat lehet elkérni. Sokkal többet, mint amennyiből egy jó USB bemenetet lehet készíteni. Én egyszerűen üzletnek látom az spdif használatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.05. 21:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egyszerű gyors, olcsó megoldás - sokszor javasoltam már - egy Banana Pi-M2 + Edu
- például innen :
https://malnapc.hu/yis/banana-pi-bpi-m2 ... sion-512mb

Lehet rá tenni valamilyen előre legyártott rendszert, de azt is leírtam, hogy lehet viszonylag fájdalommentesen testreszabott rendszert tenni rá, amelyik vidáman működik mind I2S, mind SPDIF kimenettel épp úgy mint USB dacokkal, ha szükséges. Tokkal-vonóval minigéppel, táppal, sd kártyával összesen sincs tizenöt ezres.Ennél egyszerűbben olcsóbban, gyorsabban szerintem nem lehet beszállni a számítógépes lejátszásos körbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 01:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Zoli[/quote]Nekem így első ránézésre nem tűnik olyan egyszerűnek a dolog. "Kész" megoldásként ilyen modulokat lehetne beépíteni, úgy, hogy a TDA1540-k közvetlen bemenetét le kellene csatlakoztatni a CD-játszó áramköreiről, és átkapcsolni ezen panelek valamelyikére, amíg külső forrásból akarunk játszani.
Az elsőnek van spdif bemente is elvileg, a többi I2S bemenetet hoz létre:
https://www.ebay.com/itm/TDA1540-drive- ... :rk:5:pf:0
https://www.ebay.com/itm/1pc-SAA7030-TD ... :rk:8:pf:0
https://www.ebay.com/itm/I2S-to-simulta ... :rk:1:pf:0[/quote]

Köszi a választ! Végre valami amin el lehet indulni.
Mi az az I2S bemenet? :)
A legjobb hangminőség lenne természetesen a vezérelv, te melyiket ajánlanád leginkább?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
VanikZoltan írta:
...te melyiket ajánlanád leginkább?
Egyiket sem. Ha tetszik az a gép, akkor én használnám úgy mint egy CD játszót.
Számítógépes zenefájlok lejátszására pedig használnék egy ettől független megoldást.

Ha alapkitétel, hogy mindenképp old school tartalomnak kell benne lennie és diyer cucc is legyen, akkor valami minipc, pl. pont a fentebb, Konzol által említett Banana Pi-M2 + Edu és valami R2R dac.
Többen építettek, használnak ilyesmit itt a fórumon is. Ezek közül, amit megfelelő körülmények között hallottam is, és jónak gondolok:
Pl. dyscus cucca, kompletten dobozba építve, még csövek is vannak benne ráadásul. Szerintem meg is tudnád hallgatni nála, akár még a TDA1540-es tuning cd-játszóddal is össze lehetne hasonlítani....sőt még a megvalósításban is segítene vélhetően.

Meg persze vannak modernebb megoldások is, többen reszelik pl. a ESS9028-38 chipes kínai dac paneleket.

Meg kellene hallgatni több mindent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 12:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Egyiket sem. Ha tetszik az a gép, akkor én használnám úgy mint egy CD játszót.
Számítógépes zenefájlok lejátszására pedig használnék egy ettől független megoldást.

Ha alapkitétel, hogy mindenképp old school tartalomnak kell benne lennie és diyer cucc is legyen, akkor valami minipc, pl. pont a fentebb, Konzol által említett Banana Pi-M2 + Edu és valami R2R dac.
Többen építettek, használnak ilyesmit itt a fórumon is. Ezek közül, amit megfelelő körülmények között hallottam is, és jónak gondolok:
Pl. dyscus cucca, kompletten dobozba építve, még csövek is vannak benne ráadásul. Szerintem meg is tudnád hallgatni nála, akár még a TDA1540-es tuning cd-játszóddal is össze lehetne hasonlítani....sőt még a megvalósításban is segítene vélhetően.

Meg persze vannak modernebb megoldások is, többen reszelik pl. a ESS9028-38 chipes kínai dac paneleket.

Meg kellene hallgatni több mindent.[/quote]

Pont ez a helyzet hogy meghallgattam már több mindent, és a közelében nem hallottam olyan jó hangot mint amit a Takács Jenő (Tunerman) által tuningolt cd100 tud. És nem azért mert olyan gyenge dolgokat hallgattam meg. Az már biztos hogy digitális lejátszásra veszek egy Core Audio PC-t, hangilag ez tűnik befutónak - itt szintén meghallgattam pár dolgot. Épp ezért adná magát hogy az audio PC-t összekössem valahogy a cd100 dacjával. Jelenleg ugyan van egy Ayon CD5s lejátszóm ami az Audio Pc vel jó párost alkot, de a cd100 még így is sokkal jobb. (és még egyszer jelzem nem az Ayon szar. :)
Természetesen nyitott vagyok bárminek a meghallgatására, a fülem dönt ezekben a kérdésekben. (Tuningolt kínai dac panelem is van, meg abból majd lesz egy opcióm egy igazán komolyan megcsinált darabra is.) De egyelőre a cd100 at tartom abszolút favoritnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 12:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Van egy ilyen is:
https://www.diyinhk.com/shop/audio-kits ... clock.html

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 12:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
VanikZoltan írta:

Pont ez a helyzet hogy meghallgattam már több mindent, és a közelében nem hallottam olyan jó hangot mint amit a Takács Jenő (Tunerman) által tuningolt cd100 tud. És nem azért mert olyan gyenge dolgokat hallgattam meg. Az már biztos hogy digitális lejátszásra veszek egy Core Audio PC-t, hangilag ez tűnik befutónak - itt szintén meghallgattam pár dolgot. Épp ezért adná magát hogy az audio PC-t összekössem valahogy a cd100 dacjával. Jelenleg ugyan van egy Ayon CD5s lejátszóm ami az Audio Pc vel jó párost alkot, de a cd100 még így is sokkal jobb. (és még egyszer jelzem nem az Ayon szar. :)
Természetesen nyitott vagyok bárminek a meghallgatására, a fülem dönt ezekben a kérdésekben. (Tuningolt kínai dac panelem is van, meg abból majd lesz egy opcióm egy igazán komolyan megcsinált darabra is.) De egyelőre a cd100 at tartom abszolút favoritnak.


Ebben az esetben szét kell bontani a CD játszó áramköreit, és egy átkapcsolóval bekapuzni - pl HCT157 ha jól emlékszem - a megfelelő forrást a TDA1540 bemeneteire. Meg kell oldani még a CD némításának feloldását. I2S vagy SPDIF jelet kell fogadni, és átalakítani a TDA1540 által elvárt alakra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 14:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Ebben az esetben szét kell bontani a CD játszó áramköreit, és egy átkapcsolóval bekapuzni - pl HCT157 ha jól emlékszem - a megfelelő forrást a TDA1540 bemeneteire. Meg kell oldani még a CD némításának feloldását. I2S vagy SPDIF jelet kell fogadni, és átalakítani a TDA1540 által elvárt alakra.[/quote]

Így van, pontosan ez a cél, erre keresek megoldást, valakit aki ezt ki tudja vitelezni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 14:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem vagyok benne biztos , hogy Tunerman CD100-asában lévő TDA1540 okozza, hogy az egész úgy szól. Full recap volt, ahogy írta. A fejegység, vevő rész, dekóderek és a DAC együttesen adják azt a hangot. Ha lekötöd a DAC-ot, és külön hajtod meg, nem úgy fog szólni. A körítés, táp, tapasztalataim szerint nagyobb súllyal szól bele az egész hangképbe, mint a DAC.

Csak egy példa, múltkorában vacakoltam valamivel, teszteltem egy kiépítést:
1. Odroid C1 spdif kimenetére akasztott CS8416 + WM8524 DAC
2. Odroid C1 I2S kimenetére akasztott WM8524 DAC
Az 1. eset analógosabban, teresebben, dinamikusabban szólt. Miért is? Van benne plusz két csatlakozó, kábel és CS8416 receiver. Plusz a receiver külön tápja. Ja és az odroidban az spdif szoftveresen van előállítva (driver), az I2S-t az SOC hardveresen tudja. Az SPDIF receiver csinál valamit, müszakilag az 1. eset biztos nem jobb, de az agyunkat becsapja valahogy.

Hozhatnám másik példának a shigaraki futóművet. Az a futómű, meg a dekóder ic együtt tudja azt a varázslatot. Szétszeded a kettőt és elvész a varázs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 14:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Triódáson én is hallottam a Jenő bácsi féle lejátszót és nagyon tetszett. A Core Audio PC egy fél vagyon, a benne levő usb-spdif kártya meg pláne (mit tunningolnak vajon?), nem beszélve az usb és spdif kábelekről, amikkel használják (ezt az avx kábel eladási topikja alapján gondolom). Most látom, mi volt a kiindulási kérdés, jobb egy TDA1540 a TDA1541-nél (304MK2), amit Jenő bácsi régebben tunningolt?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára janos_904 2018.12.10. 14:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 14:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
miczo írta:
Nem vagyok benne biztos , hogy Tunerman CD100-asában lévő TDA1540 okozza, hogy az egész úgy szól. Full recap volt, ahogy írta. A fejegység, vevő rész, dekóderek és a DAC együttesen adják azt a hangot. Ha lekötöd a DAC-ot, és külön hajtod meg, nem úgy fog szólni. A körítés, táp, tapasztalataim szerint nagyobb súllyal szól bele az egész hangképbe, mint a DAC.

Csak egy példa, múltkorában vacakoltam valamivel, teszteltem egy kiépítést:
1. Odroid C1 spdif kimenetére akasztott CS8416 + WM8524 DAC
2. Odroid C1 I2S kimenetére akasztott WM8524 DAC
Az 1. eset analógosabban, teresebben, dinamikusabban szólt. Miért is? Van benne plusz két csatlakozó, kábel és CS8416 receiver. Plusz a receiver külön tápja. Ja és az odroidban az spdif szoftveresen van előállítva (driver), az I2S-t az SOC hardveresen tudja. Az SPDIF receiver csinál valamit, müszakilag az 1. eset biztos nem jobb, de az agyunkat becsapja valahogy.

Hozhatnám másik példának a shigaraki futóművet. Az a futómű, meg a dekóder ic együtt tudja azt a varázslatot. Szétszeded a kettőt és elvész a varázs.


Ezekkel maximálisan egyetértek, de ez ilyen, ha nem próbálom meg nem lehet tudni hogy mi lesz. Evidens hogy nem önmagában a TDA1540 okozza a jó hangot, hiszen az van pl a full tuningos CD304 ben is, jól megpakolva minden földi jóval mi alkatrészekben elképzelhető, s az mégsem szól úgy mint a cd100. Szóval lehet nem lesz olyan jó kívülről meghajtva és akkor ennyi, kell keresni más dac megoldást. De az is lehet hogy jó lesz!! Akkor meg nirvana van mert pl a core audio pc-nél meg szintén nem hallottam jobb digitális forrást. Biztos van, de valószínűleg még drágább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.10. 14:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
janos_904 írta:
Triódáson én is hallottam a Jenő bácsi féle lejátszót és nagyon tetszett, szerintem keresd meg, van-e esetleg 1540-re épülő DACja ami hasonló kaliber. A Core Audio PC egy fél vagyon, a benne levő usb-spdif kártya meg pláne (mit tunningolnak vajon?), nem beszélve az usb és spdif kábelekről, amikkel használják (ezt az avx kábel eladási topikja alapján gondolom).


A triódás talin az a cd játszó még nem volt tuningolva, szóval az még nem ez a hang volt! ;)
A. tuningoltat meghallva én azonnal beruháztam egy cd100 ba, jelenleg a kondikat várom hogy befussanak, szóval egyelőre ez a projekt fusson le addig nem gondolkozom más 1540 es dacban.
A Core audionál külön termék az USB/SPDIF átalakító, azzal már rendelkezem. A PC szerdán jön.
Digit kábelek tekintetében én csináltam abból kábeleket amit analógra is használok, VDH MCS1000 telfon szigetelésű tömör ezüst. Ez eddig analógban jobb volt mindennél, és úgy néz ki digitálisként is az, nem hallottam még jobbat pedig Entreq is járt nálam, azt hiszem a csúcs alatti széria.

Ja és a kérdésre a válasz: A CD100 tuningolva sokkal jobb mint a 304 bármilyen tuningal. Ez nagyon hamar és egyértelműen kiderült a legjobb és legdrágább tuning kiépítésű 304 tulajnál. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2018.12.17. 18:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
Sziasztok!

Megosztanám itt is a saját elgondolású TDA1541A DAC-om.
Trafós+csöves kimenet, tantallum I/U ellenállással. (az i/u trafót dis-cus készítette)

A csöves rész csöves egyenirányítással mőködik.
A dac számára az összes szükséges feszültséget külön trafó, vagy külön szekunder tekercs biztosítja.
(ez elsősorban a hangszerek különválásában, mosottság megszüntetésében, tér kiszélesítésében hozott pozitív eredményeket)

Ez az állapot már a sokadik upgrade eredménye, most már sikerült vele megállapodnom :)


Csatolmányok:
Magyarázat: DAC belivilág
TDA DAC belvilág.JPG
TDA DAC belvilág.JPG [ 764.17 KiB | Megtekintve 32735 alkalommal. ]

_________________
while(!sleep) sheep++;
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.03. 01:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
https://www.diyaudio.com/forums/group-b ... -post.html

Valami készülődik a messzi Ausztráliában!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 13:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A CD játszó mint műsorforrás topikban említettem a legújabb szerzeményemet, egy Marantz CDA94 DAC-ot. A kereskedelemben 1987-ben megjelent DA converter egy TDA1541A 16 bites chip-et használ, négyszeres túlmintavételezéssel.
Én azt szeretném megtudni, hogy a korábbi monó 14 bitesből 2 db - ez a TDA1540D - valamilyen módon beépíthető-e a TDA1541 környezetébe? Esetleg még olyan megoldás is szóbajöhetne, hogy foglalat beépítése után a két DAC felcserélgetésével azonnali A-B tesztet ejthetnénk meg.
Akinek erre ötlete, esetleg kész megoldása van, azt megkérem, hogy tegye közzé....a fotó illusztráció, természetesen egy TDA1541 kerülne cserére két TDA1540D ellenében.
Ezen a linken már olvasható, hogy egy 14 bites CD játszóba beleaplikálták a TDA1541-et:

https://www.diyaudio.com/forums/digital ... a1541.html


Csatolmányok:
20190216_122816.jpg
20190216_122816.jpg [ 548.47 KiB | Megtekintve 32188 alkalommal. ]
TDA1540D_DAC.jpg
TDA1540D_DAC.jpg [ 437.86 KiB | Megtekintve 32187 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 14:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az attól függ, hogy jelenlegi környezetében milyen üzemmódban megy a 1541A ezr a 27-es láb logikai szintje dönti el.
Ha I2S módban + 5V a 27-es lábon - akkor ki kell nyerni az I2S jelet az 1-4 lábakról, átalakítani a TDA1540-esnek megfelelő formátumra. Erre létezik kész megoldás, bàr az 16 bites pár hozzászólással korábban emlegetett Bart Ida.
Szimultán módban járó 1541A ha jól emlékszem kompatibilis a 1540 adatformátumával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 15:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Mivel nekem nincs digi áramkörökkel semmilyen kapcsolatom (a full analógot nyomom), ezt a formátum átakakítási kapcsolást TDA1540-re kifejtenéd.
A TDA1541 27-es lába a szervizkönyv szerint össze van kötve a 28-as lábbal, az +5 volt.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 17:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha a 27-es +5V-on van, akkor I2S formátumot vár a 1541-es.
Fejből nem tudom pontosan milyen a 1540 által elvárt formátum, de az adatlapon szerepel.
A lényeg annyi, hogy egy digitális áramkör bemenetén I2S jelet fogadva azt beolvasva a 1540-es illetve a szimultán módban járó 1541A által emészthető formátumban teszi ki a kimeneteire. ( Azaz ki kell venni a helyéről a 1541A-kat, az 1-4 lábról el kell vezetni a digitális jeleket, földolgoztatni azt egy külső logikaval, az atalakított jeleket beküldeni a megfelelő dac-ba ami lehet bármelyik a két IC közül és a kapott áramjelet visszavezetni az eredeti analóg áramkörökre. Természetesen a 1541es kezeli mindkét csatorna jelét, míg a 1540-es monó )
A Ian Canada féle áramkör ezt a digitàlis konverziós feladatot végzi el.A diyaudio.com-on vesézik a dolgokat.
A részletekben nem mélyültem el túlzottan, így csak ilyen általános infót tudok mondani.

Másik lehetőség lenne a DaC előtti túlmintavételező szűrő átkapcsolasa más formátumra, de hogy az tudja-e ezt, azt sajnos nem tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 19:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Nem gondolnám, hogy az elmúlt évtizedekben nem merült fel ez az egymással felcseréhetőség gondolata a két converter esetében. Bárkinek van ilyen formátum átalakításról szóló információja azt szívesen venném...nem kellene ismét feltalálni a melegvizet ;)
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 19:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most műszakilag azt mondanám, hogy TDA1541-et hagyjad ott, ahol van. Ha szubjektív hangot nézzük, akkor lehet, hogy érdemes kicserélni. Műszakilag sehogy sem tudnám ajánlani a cserét. Ha annyira tetszik a TDA1540D hangja, használd máshova, pl. SoC ARM-es board-hoz. Egyébként meg átalakítót kellene építeni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 21:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Sajnos én sem vagyok a digi technika tudora. De mivel a 1540 és a 1541 simultaneous hajtására ugyanazokat a megoldásokat ajánlják, sőt ugyanazokat a panelokat, ezért abból azt a következtetést merem levonni, hogy nem lesz működési anomália, ha a 16 bites szót (1541) beletesszük a 14 bites szatyorba (1540). Egyszerűen az LSB és még egy bit - ami megintcsak szerencsére a szó végén van, nem kerül fogadásra. Mivel a bal és jobb csatorna egy időben fogadódik, - ezért szimultán - a szó végén üresjárási idő van, amikor a dac csip nem csinál mást, csak vár a következő szó elkezdődésére, ezért a két felesleges bit simán kipereghet, nem zavarja össze a többi dolgot. Az I2S-ről szimultánra alakító panelkát én Ausztráliából vettem, de az ebay-en van rá több megoldás is, lehet válogatni. Amit használok, a diyaudio-s linkjét ide is betettem. SMD forrasztásban is lehet segítséget találni, szóval a dolog megoldható.

Ha hülyeséget írtam, remélem lesz valaki, aki kijavít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 21:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Maradjunk az eredeti kérdésnél - nem akarok külön I2S bemenetű komplett DAC egységekkel foglalkozni, ezzel tele van a internet. Én egy TDA1541 helyére betehető panelben gondolkodom, amin 2 db 1540 DAC és a hozzá tartozó meghajtás/átalakítás van.
Ennyi, és ennél nem több.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Formátumátalakítás nélkül ez nem fog menni urak! Az is kérdés még, hogy milyen formátumot kap itt a TDA1541... de átalakító még akkor is kell, ha "simultaneous" féle az adatformátum, mert akkor nem lesz meg az MSB, és azt követő bit a TDA1540-nél, szerintem ez elég fontos. Persze, formátum-átalakítással megy persze a TDA1540D is. Szerintem lehet logikai kapuzni is, bár azért én már nem kapuznék... DSP-t programoznék erre a célra. Más meg azt csinál, amit akar. De vannak TDA1540 kompatibilis kész panelok, ha jól tudom.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 22:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A formátumot muszáj átakakítani. Az átalakító az külön áramkör. Hogy ez az áramkör kapukból,vagyprogramozható eszközből épül föl, az mindegy. Biztos lehetne olyan kártyát csinálni, ami bedugható a tda1541a helyére, lehet, hogy van is ilyen, de ez nem változtat a lényegen. Ha a túlmintavételező szűrőt ( SAAxxxx) nem lehet átkapcsolni más kimeneti formátumra - vagy kicserélni egy tda1540 kompatibilisre - akkor muszáj külső áramkört használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 22:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
tunerman írta:
Maradjunk az eredeti kérdésnél - nem akarok külön I2S bemenetű komplett DAC egységekkel foglalkozni, ezzel tele van a internet. Én egy TDA1541 helyére betehető panelben gondolkodom, amin 2 db 1540 DAC és a hozzá tartozó meghajtás/átalakítás van.
Ennyi, és ennél nem több.
TJ.


A hozzá tartozó átakakítás egy komplett i2s bemenetű tda1540-es dac analóg áramkörökkel, vagy azok nélkül. Tök mindegy, hogy fizikaikag bedugható a 1541 helyére, vagy sem. Mivel a 1541-es i2s jelet fogad a szóban forgó gépben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 22:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Erre gondoltál?

https://www.ebay.de/itm/I2S-to-simultan ... SwhSVbh8c5


Csatolmányok:
s-l400.jpg
s-l400.jpg [ 23.74 KiB | Megtekintve 32022 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 23:18 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Leegyszerűsítem a dolgot - ezen a linken azt írják le, hogy egy Philips 14 bites CD játszót átkötnek NOS módba és az működteti a rákötött 16 bites TDA1541-et:

https://www.diyaudio.com/forums/digital ... a1541.html

A kérdésem akkor az lenne, hogy ott az eredeti Philips áramkörben lévő TDA1540 is működne? Mivel így akkor NOS módban mindkét DAC azonos meghajtással üzemelne (SAA7000).
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 23:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Visszafelé egyszerűbb a helyzet, mert a 1541 tud 1540 kompatibilis üzemmódban működni. Azaz ha a 27-es láb-5V-ra van kötve, akkor olyan jeleket vár mint amilyet a 1540-es. A NOS mód az léényegtelen ebből a szempontból. Ilyenkor nincs szükség a digitalis formatumok átalakítására, mert azr a 1541a elintézi magának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.16. 23:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Ezt a visszafelé kompatibilitását a TDA1541-nek értem. Már csak az a kérdés, hogy a TDA1540-et mivel kellene illeszteni az SAA7210-hez NOS, vagy az SAA7220-hoz túlmintavételezés esetén.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 00:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy I2S bemenetű konverterrel jelen esetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 00:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Izgalmas téma, engem is foglalkoztat egy ideje. A csipxek megvannak meg az áramkör is a 1541A-hoz.Már csak egy 1540D - nek való panel kellene összeraknom...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 00:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Konzol írta:
Egy I2S bemenetű konverterrel jelen esetben.


Ezt tudnád konkrétan leírni - mi az amivel ki kell egészíteni a TDA1540-et.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 03:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
https://www.ebay.com/itm/I2S-to-simulta ... ctupt=true

Vagy

https://www.ebay.com/itm/TDA1540-drive- ... ctupt=true

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 03:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
https://www.ebay.com/itm/1pc-SAA7030-TD ... rk:12:pf:0

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 07:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Köszönöm a betett linkeket, ezeket már én is nézegettem, csak éppen azt nem tudom, hogy ezek az I2S converterek milyen hatással vannak a kapott hangzásra. Tudna erről valaki előzetes információt adni?
Mindenesetre készítettem egy működési blokk sémát, amely elvileg azt is lehetővé tenné, hogy egymás mellett, egyszerre üzemelne a TDA1541 és a TDA1540 D/A converter ;)
TJ.


Csatolmányok:
Marantz_CDA94_DAC_mod.jpg
Marantz_CDA94_DAC_mod.jpg [ 211.56 KiB | Megtekintve 31951 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 12:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
1541-hez (is) használható:
http://www.jlsounds.com/i2soverusb_n.html
http://www.jlsounds.com/uploads/I2SoverUSB%20v.III.pdf (oldal közepe)

Én megelégedettséggel használom évek óta a különböző változatait.
Közmegítélés szerint jó a hangja (ha megfelelően jó clock-al és táppal használod, akkor a legjobbak között van).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.19. 15:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
szeretném a tda 1541-metet differential monomodban hajtani. csináltam két egyforma dac panelt, egy egy tda chippel. van egy pcm boardom ian canadától. ez az i2s jelböl csinál szabályos soros jelet, illetve inverz jelet. olalanként bekötöttem egy egy bal-csatorna/inverz bal jobb-csatorna/inverzjelet. illetve mindkét oldalra bck és lech jelet. ez a boardhoz mellékelt pdf alapján. viszont a kimenettekkel nem vagyok tisztában. elvileg ha jól értem akkor az 5-ős és a 26-os lábat kell összekötni. a kimenet és a földközé az I/V ellenálást betenni. ha igy kötöm be akkor halk torz zene jön a kimeneteken. természetesen a panelok külön külön tesztelve jól szólnak. rosszúl kötöm be a kimeneteket? valami ötlet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.19. 20:32 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Szia!

Ha differenciál módban összekötöd a két kimenetet, akkor, ha teljesen egyforma lenne a két csatorna, de ellen fázisban, akkor ne lehetne kimeneti jeled! A torz kimeneti jel a két csatorna különbségéből adódik. A kimenetre ilyen esetben trafó, vagy szimmetrikus bemenetű erősítő fokozat kell.


Csatolmányok:
6.jpg
6.jpg [ 192.94 KiB | Megtekintve 30261 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.19. 21:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Köszi. Én a pdf alapján nem tudom értelmezni a kimenetet. itt az idevonatkozó rész.


Csatolmányok:
diff dual mono.jpg
diff dual mono.jpg [ 52.34 KiB | Megtekintve 30250 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 07:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ez így normál szimmetrikus kimenetnek néz ki. Ha a fenti trafós megoldást akarod applikálni hozzá, akkor az így nézne ki:
Csatolmány:
Clipboard.jpg
Clipboard.jpg [ 128.24 KiB | Megtekintve 30220 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 10:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
igen én is igy gondoltam. a sowter oldalán máshova javasolja a lezáró ellenálást.


Csatolmányok:
showther.jpg
showther.jpg [ 50.17 KiB | Megtekintve 30192 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 14:50 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Ez a kimenet amit te nézel az feszültség kimenetes, a TDA 1540A az áramkimenetes!!!
Ezért kell bele tenni a 2 db 191R ellenállást a rajz szerint, vagy keress rá a neten az ilyen megoldásokra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 18:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A Sowter 1465 esetén a gyártó a szekunder oldali I/V ellenállást ajánlja:
http://www.sowter.co.uk/specs/1465.php
http://www.sowter.co.uk/dacs.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 19:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Én is szekunder lezárással használom a Sowter 8347 trafókat (PCM63-hoz), majd' egy évtizede.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.07.13. 13:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha valaki vágyik 1541-es panelkára, akkor már rendelhető, lásd az általam pár hozzászólással feljebbi linket. Nemzetünk elég felülreprezentált a rendelők között :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TDA 1541 / TDA1541A / TDA1540 DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2019.08.09. 18:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Itt is van, az 50Hz DEM-es panel. egy beültetve, pár db üresen.


Csatolmányok:
IMG_0314_shr.jpg
IMG_0314_shr.jpg [ 567.89 KiB | Megtekintve 29338 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 565 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség