audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 13:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 10:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az USB-re kötött dac vevő áramköre a hunyó. A PC csak annyiban játszik szerepet, hogy elég gyors-e az aszinkron jellegű kiszolgáláshoz.
A jobb USB kártya a gépben segíthet a nem elég jól megtervezett vevőn. Amit leírtál abból is az látszik- mindenféle programok, használata lejátszás közben -, hogy a beépített alkatrészek elegendő átmeneti tàrral rendelkeznek a nem teljesen egyenletesen érkező adatok közti szünetek àthidalásához, és hardveresen áthidalja a szoftver hianyosságait.

Szóval megint visszajutunk az időzítéshez. Egyébként ha bármi egyéb tényező szàmítana az időzítés pontosságán kívül akkor másképp kellene "szólnia" ugyanannak a fájlnak amit a géped merevlemezéről játszol le attól függően hogy milyen módon került a gépedre - milyen volt a forrás számítógép hálókártyája, oprendszere stb. Vagy hallanod kellene az OTG kábel "minőségét", a bluetooth chip hangját a telefonodon tárolt zeneszámoknál, vagy làtnod kellene a képeken... Netán másképp kellene viselkednie ugyanannak a binárisnak attól függően miről másoltad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 11:24 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
miczo írta:
Shany: Szóval a két rendszer eléggé más hardver megközelítés, még ha a szoftveres rész ugyanazokat a komponenseket is használja, a magam részéröl ezért is vagyok nagyon kíváncsi a HTPC gépekre.
Komolyan megépített PC alapú diy zenegépet még nem hallottam, ezért is várom a hétvégét.

Nem csak Hifitibi hoz ilyet, lesz egy Core Audio-s gép is.
+ USB DAC-ok, USB-SPDIF konverterek, SPDIF-es DAC. Ezek kombóira én is nagyon kíváncsi vagyok.

Még nem késő jelentkezni, de akár jelentkezés nélkül is be lehet esni :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 14:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Na, akkor csak teszek spdif kimenetet az egyik masinára. Kíváncsiságból:):):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.13. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
EXT4 fájlrendszer Windows-on adatvesztés miatt nem vált be. Viszont vigyázni kell REFS fájlrendszerrel is. Mivel ez folyamatosan fejlesztés alatt áll, csak a kutya sem tudja, hogy éppen melyik verziót használja. Azaz újabb Windowsokon működik, de a régebbieken nem. És itt az újabb alatt a build számot kell érteni.

REFS-nél olvastam olyat, hogy egyik előnye, hogy mindig online. Ez jó?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.13. 20:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Mire akarod használni? Fájlrendszert a feladathoz szokás választani...
Windows alatt az NTFS teljesen jó. Egyébként ha lehetőség van rá ZFS általános célra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.13. 21:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Zenehallgatásra természetesen. Meg GTA5. REFS válthatja az NTFS-t, csak kitudja, hogy még mikor. Viszont átlag user semmit sem lát a REFS verziószámozásából, csak egy üres partíciót régebbi Windows rendszeren. Annyit tudni, hogy ReFS jelenleg 3.4 verziónál jár. Sokat nem írnak róla. Viszont mit jelent, hogy ReFS mindig online?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.04.14. 10:21 
Online
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 59
A másik topicban inditottam az android alapú mediabox témát.
Mivel semmi reakció nem történt akkor itt kérdezném meg dolgot.
Kiindulás az S905, S912 boxok helyból látják az Xmos usb kapcsolatot.
A letölthetö appok Onkyo stb müködnek de csak a fizetős verziok támogatják
a nagyobb felbontású PCM vagy natív DSD lejátszást.
Az érdekelne valaki tesztelte már esetleg ezeket az appokat vagy felejtős a dolog
köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 07:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Legacy kernel téma továbbra is Armbianon H3 alapú SOC-n.

Kivéve a CPU hotplug és a CPU frekvencia skálázódást a kernelből -egyik opció sem komoly veszteség - jól hallható javulás érhető el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.12. 12:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.01.12. 11:32
Hozzászólások: 7
Üdv mindenkinek a fórumon!
Nagy örömmel olvasom hogy végre találtam egy olyan fórumot ahol valóban technikailag hozzáértők tevékenykednek mármint a HTPC valamint a további egységek kiépítésében.Meg kérek mindenkit hogy ahogy bírtok dobáljatok meg információkkal egy kezdő Audiofil PC -építőt.Mindent örömmel fogadok ami a témához vág legyen az hardwer vagy software oldal.Köszönet előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.12. 21:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Konzol írta:
másképp kellene "szólnia" ugyanannak a fájlnak amit a géped merevlemezéről játszol le attól függően hogy milyen módon került a gépedre

... és mi van, ha másképp szól :mrgreen:
... és mi van, ha ugyanaz a zenefájl másodjára, harmadjára lejátszva többnyire jobban szól?

Ilyesmiből még rendes A-B tesztet sem lehet csinálni...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.12. 21:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
:):)

Az A-B teszt amúgy se nagyon jó semmire... Kicsi a felbontása, gyakran a "demo hangú" holmiknak kedvez...

Ha igazad lenne, akkor minden egyes alkalommal árgus szemekkel kellene vizsgálni minden számítógép altal kezelt dolgot, hogy mondjuk nem egy tranzisztoros végfok képe jelenik-e meg a legújabb üvegbúrák helyén...

:);) egyébként jobban szólhat, ha például kevésbé töredezett részére kerül a HDD-nek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 00:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.01.12. 11:32
Hozzászólások: 7
Segítségeteket kérném hardware terén ,mi az a konfig amiből a mai technológiával összeálhat egy jó minőségű Audiofil PC?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 01:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Attól függ mit szeretnél. Ha csak zenét hallgatni, akkor a PC szerintem ágyúval verébre kategória. Eltekntve a valós idejű formátum àtalakítástól. Ha USB DAC-ot szeretnél, akkor szerintem saját megnyugtatásodra lehet PC, hogy cserélgethesd benne az USB kártyát, forraszthatgasd, stb, bár véleményem szerint akkor is az USB vevőt fogod hallani,nem a forrás PC-t. SPDIF hasonló. Szóval legfeljebb a modularitás szól a PC mellett...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 14:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.01.12. 11:32
Hozzászólások: 7
Figyu én egy ízig-vérig Audiofil PC-t szeretnék alapnak kizárólag zenére ,aztán jönne a DAC ,hogy USB lenne a kijárat vagy egy módosított hangkártya még nem tudom de az lenne a legjobb ha a gép kiszolgálná mindkettőt hogy eldönthessem mi az ami jobban bejön nekem.Tehát hardware infokra lenne szükségem elsősorban úgy mint alaplap,proci,ram a mai választékból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 16:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem nagyon fog tetszeni a válaszom, de hadd idézzek egy fórumtàrsunktól néhány sort:
"
A kis orange meg egyelöre felülmúlhatatlan. ...
Összehallgattuk egy drága audió pcvel. igaz utána a dac nem volt egyforma, mert én a tda-t vittem i2s bemenettel. nála meg egy akm volt szuper usb kártyával.
Az ember megdöbben hogy mennyivel tisztábban mennyi micro részlettel volt jelen ugyan azon a zenén (az Orange)
A pc spec usbvel meg táppal meg órajel kristály cserékkel több százezer forintvol (core audió talán)...
"

Szóval teljesen mindegy, mit veszel, a legegyszerűbb is túl jó hozzá bizonyos szempontból, míg más szempontból a legjobb sem biztos, hogy eléggé jó a feladatra. A PC nem igazán erre való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 16:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
pcmaster90 írta:
..... egy ízig-vérig Audiofil PC-t szeretnék ....


Tanulmányozd a Core Audio termékeit. Konkrétumokat ugyan nem találsz, de a sorok közt olvasva több dologra találhatsz ami fontos lehet. Analóg táp, USB, óra ..
http://www.coreaudio.eu

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 17:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.01.12. 11:32
Hozzászólások: 7
Már vetettem rá egy két pillantást az analóg lineár táp valamint az órajelek nem okoznak problémát de érdekelne a ti véleményetek is hardware terén ,nem szeretnék valamiből csak azért építkezni mert más neves gyártó is azt használja inkább informálódok itt a fórumon a hozzáértőktő(nem komálom a marketinges árkategóriákat)l!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 18:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
APLinux V4 -nekem bevált...
Erőforrás igénye minimális, amennyiben nem akarsz 4k filmeket nézni.
Nyugodt hangzás, de nagyon részletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 21:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.01.12. 11:32
Hozzászólások: 7
Nem nincs tervben videózás se game csak zenélés a lehető legjobb minőségben,szóval engem az sem zavar ha az ég világon nem lehet használni másra azt a gépet csak zenére de azt tudja amennyire csak lehet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 21:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Akkor +1 szavazat az APL V4-re. Én sok lejátszót kipróbáltam, Win és Linux alapút is. Engem is ennek a hangja fogott meg a legjobban. Más szóval ez áll szerintem a legközelebb a természetes hangzáshoz.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Komoly előnye, hogy kulcsra kész, fél óra alatt kész, viszonylag kényelmes is, bár nekem jobban kézreállnak a mindenféle mpd kliensek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.13. 22:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én mindenesetre a H3 alapú MPD mellett megpróbálkozok az X86-al is, ESI Juli@ hangkártyával. Nem most, majd később. PCI-E to PCI adapterrel. Meg lesz hozzá saját 3.3V táp, és 24.576 Mhz-es clock. Külföldi fórumon leírták, mit hogyan, de annyira én biztosan nem gányolom szét a panelt, majd szakértőt megkérem, hogy a kártyáról forrasszon le dolgokat, és PIN-en keresztül fogom 3.3V-al táplálni a kártyát. Ami a Windows-t illeti, egyértelműen a legfrissebb LTSC a best, nem pedig a Server, vagy az újabb 1903. De így is legalább 200 ponton módosítottam ezt-azt, felhasználói élmény program jelentős részét is eltávolítottam, számítógép be-ki kapcsolás és talán hardvereszközök listázásán kívül, meg kikapcsoltam a beállításoknál megmaradt Xbox menüben a játékmódot. Sokkal jobb lett a hang megint, azaz az eddigi legjobb, de szerintem egy H3-as alapú SoC még így is jobban fog szólni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 09:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hülyeség azt mondani, hogy a a digitális lejátszás bitperfekt. Mert nem az. Nem csak a bitek számítanak, hanem az idő is. Ráadásul, ha jól tudom, itt nincs hibaellenőrzés se, legalább is nem tudok róla.
Tehát itt ami nagyon fontos, az a pontosság bitben és időben egyaránt. Ezért kell egy jó clock, és ezért van az, hogy egy H3 alapú ARM esetleg jobban tud szólni, mivel direct I2S támogatása van. Nincsen jelentős latency, stb... de egyébként a hozzáértőbbek részletesebben eltudják magyarázni.

Ezt a kártyát fogom módosítani. Szerintem csinálok hozzá majd külön nyákot, amin rajta lesz a normális 3.3V táp, 24.576 Mhz clock, és a digitális isolator.


Csatolmányok:
ESI.JPG
ESI.JPG [ 569.58 KiB | Megtekintve 36815 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 11:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Alaplapból végül sajnos egy drágábbat sikerült vásárolnom. Átlagosan ez a konfig memóriákkal együtt olyan 14 Wattot fogyaszthat, maximálisan pedig 22-24 Wattot. Viszont quad-core, így az audio szálat rá lehet szeparálni 2-3 magra. PCIE portról megy egyébként a PCI.


Csatolmányok:
J3455M(L3).png
J3455M(L3).png [ 362.79 KiB | Megtekintve 36793 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 15:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Hülyeség azt mondani, hogy a a digitális lejátszás bitperfekt. Mert nem az. Nem csak a bitek számítanak, hanem az idő is. Ráadásul, ha jól tudom, itt nincs hibaellenőrzés se, legalább is nem tudok róla.
Tehát itt ami nagyon fontos, az a pontosság bitben és időben egyaránt. Ezért kell egy jó clock, és ezért van az, hogy egy H3 alapú ARM esetleg jobban tud szólni, mivel direct I2S támogatása van.


Pedig a digitális lejátszás bitperfekt, abban az értelemben mindenképp, hogy nem lehet adatvesztés, különben a hibás jelfolyam miatt a DAC nem tudná helyesen dekódolni az I2S folyamot.
Abban az értelemben is bitperfekt, hogy az audio jel abszolút értékei a forrásállományban és a DAC amplitúdótartományában is azonosak (feltéve, hogy nincs túlmintavételezés vagy digit oldali hangerő szabályzás).

Az időtartomány fontosságát szerintem már több mint egy éve nyomatjuk Konzollal itt-ott, hátha meghallja valaki. Mondjuk neki legalább az MPD vezető fejlesztőjével legalább sikerült összeveszni :D, mert az sem érti az időtartomány fontosságát, a programozók csak arra figyelnek, hogy a jelfolyam amplitúdóra bitperfekt legyen és a szinkronból durván ne csússzonak ki, ne legyen buffer underrun stb... A kvantáltság időtartománybeli libegésének spektrális eloszlása nem igazán kezelhető szoftveres módon, őrült módon lecsupaszított és agyonoptimalizált rendszerrel kisebb lesz, fülre hallható, de nem tudjuk mérni. Hardverközeli szinten jobb a helyzet (ilyenek pl az FPGA/CPLD alapú I2S reclockerek), de ott meg a nagyon kis bufferek gyakori töltési ciklusai a problematikusak, mert ezek a pár ms-onként bejövő interruptok ugyanúgy beleszólnak az időtartományba.

Igen, kell legalább egy jó clock, csak nem mindegy hova teszed azt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 15:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
24.576 Mhz-es kvarcot fogom leforrasztatni ESI Juli@ kártyáról, meg a hozzá kapcsolódó két SMD kerámia kondit is a 3.3V tápegységen kívül. Az a legtetején található. Meg azt írták, hogy kell pluszban 100nF-es csatolókondenzátor a clock és a VIA chip közé, de nem tudom, hogy ez kihagyható-e. CCHD-957 clockot tenném oda egy régebbi DAC-ról. Ezenkívül van szintén CCHD-957-es clock panel, de ez csak a DSP-t fogja hajtani, esetleg optimálisan egy WM ADC-t.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 17:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egyébként lehet olyasmiket olvasni, hogy az mpd-0.16.xx sorozat a "legjobb hangú". Az mpd fejlesztők jó része élükön Max Kellermannal tagadják, hogy az egyes verzióknak lenne saját hangja. A bitperfekt az bitperfekt. Persze a sok felhasználói visszajelzést nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni, gondolom ezért került be az újabb verziókba emelt prioritással futó szálként a kimenet.

Kód:
  PID   TID CLS RTPRIO COMMAND
 1828  1828  TS      - mpd
 1828  1831  TS      - io
 1828  1832  FF     50 rtio
 1828  1861  TS      - player
 1828  1862  TS      - decoder:flac
 1828  1863  FF     50 output:I2S

mpd-0.21.10 szálak

A dokumentációban közben kategorikusan tagadják, hogy a real-time időzítésnek hatása lenne a hangra.
A fejlesztői listákon arra hivatkoznak, hogy az mpd gyakorlatilag csak előállítja a lejátszandó bit sorozatot, a lejátszás az az ALSA belügye. Mindez igaz is, ráadásul az mpd a lejátszáskor külső könyvtárakra támaszkodik bármilyen verzió is fusson egy adott rendszeren. Ennek ellenére jól hallható az egyes verziók "saját hangja".
Egyébként hajlamos vagyok azt gondolni hogy nem véletlen a 0.16-os verzió jó híre. Az még nem C++ nyelven íródott.

Akik kipróbáltâk amiket leírtam a lejátszó optimalizálása kapcsán, valószínűleg nem értenek egyet az mpd fejlesztőivel.

x86 alapon érdemes kipróbálni! https://www.snakeoil-os.net/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 18:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kipróbáltam az mpd 0.16.8-at. Ennek tényleg nincs rossz hangja, de azért a Jriver19 így is sokkal jobb. Viszont az mpd wasapi-n keresztül megy, így nem is lehet rajta csodálkozni, hogy egy rakás sz*r (pontosabban valamivel rosszabb) az optimalizált jriver19-hez képest. Tehát kellene a kernel streaming MPD-re. C++ nélkül lehetőleg. MPD 0.17.6 is elvileg a régebbi kódolású, csak nincs lefordítva win32-re.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 19:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Alaplapból végül sajnos egy drágábbat sikerült vásárolnom.

Nem az árától függ a "hangminősége" 8-) Hogy mitől? Jó kérdés. A táp után ez a legmeghatározóbb egység, sőt, ha azt vesszük, hogy a PC-tápot legalább érdemben modifikálni lehet... sajnos az a helyzet (sokféle, főleg brand PC-vel szerzett tapasztalat), hogy vaktában nem lehet kiemelkedően jót csinálni, illetve óriási szerencse + csalhatatlan fül + jó rendszer kellene hozzá. Mindent alaposan, tesztelni kell fülre, bár nem szerencsés beleélni magunkat az illúzióba, hogy a digitális egységeknek minden kombinációban ugyanolyan a sajáthangja. Még ha ez részben igaz is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 20:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Viszont az mpd wasapi-n keresztül megy, így nem is lehet rajta csodálkozni, hogy egy rakás sz*r (pontosabban valamivel rosszabb) az optimalizált jriver19-hez képest.


Wasapi?? Toto, mi lenne ha linux alatt próbálnád az mpd-t? 4.xx-es kernelekkel egész jó.
A jriver szerintem csal. Ha egy jó kinőségű (reálisan masterelt) klasszikus felvételen meghallgatod pl. a hegedűket, fura szineződéseket hallani benne, ami igazából nincs a hangszerek hangjában. A modern vagy elektronikus zenét ez a szineződés kifejezetten tetszetőssé teszi. Ezért mondom, hogy csal a lejátszó. Vagy 2x nekifutottam ennek a proginak, de mindkétszer feladtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jriver-ből nekem is csak a 19-es verzió tetszik, újabbak már nem olyan jók.
Viszont meg vagyok róla győződve, hogy régebbi MPD kernelstreaming-el jobban szólna, mint a jriver! De ehhez kellene írni egy plugint c-ben MSDN-en fellelhető dokumentációk alapján... mert ahogy látom a fejlesztő magasról leszarta az MPD hangminőségét windows alatt. Elég gáz ez így.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 20:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
pcmaster90 írta:
..... egy ízig-vérig Audiofil PC-t szeretnék ....


Tanulmányozd a Core Audio termékeit.

Kiindulásnak elmegy... hadd játsszam el pcmaster90 részére az ördög ügyvédjét;)

Az internetről beszerzett infók bár hasznosak lehetnek, nem érdemes tőlük túlságosan felbátorodni - még kevésbé szabad tuti receptnek tekinteni. Te it tudod, hogy ez még faék egyszerűségű triódás csövesnél is igencsak necces dolog (finoman fogalmazva). A fület és a megfelelő szintű rendszert semmi sem pótolhatja. A rendszer hangminőségét viszont apró dolgok is képesek borzasztóan lerontani... tessék egy Core Audiós példa, betű szerint:
http://audioworld.blog.hu/ írta:
A találkozó ( nevezzük szeánsznak) végén a kábel kvalitásait tisztázandó, elkérték az otthon általam használt mezei USB kábelemet, és lecserélték a milliós kábelt. Na, egyből vége lett a szép világnak! Felbontás, térérzet, dinamika, életkedv, mind elment a kukába, egyetlen kábel cserétől, ami, mint tudjuk, csak egyeket meg nullákat továbbít, innen oda….


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 21:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Jriver-ből nekem is csak a 19-es verzió tetszik, újabbak már nem olyan jók.
Viszont meg vagyok róla győződve, hogy régebbi MPD kernelstreaming-el jobban szólna, mint a jriver! De ehhez kellene írni egy plugint c-ben MSDN-en fellelhető dokumentációk alapján... mert ahogy látom a fejlesztő magasról leszarta az MPD hangminőségét windows alatt. Elég gáz ez így.


Inkább próbáld ki az rtopt patchelt verziót linux alatt rt kernellel. A fent leírt vágyaid valszeg sosem valósul meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 22:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor azt nem értem, hogy minek van a win32-es MPD build? De tényleg? Eléggé egy lustán programozta a portot. Na de ott van a Snakeoil OS, ha VIA kártyát használni akarom a H3-as SoC mellé.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 22:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Akkor azt nem értem, hogy minek van a win32-es MPD build? De tényleg? Eléggé egy lustán programozta a portot. Na de ott van a Snakeoil OS, ha VIA kártyát használni akarom a H3-as SoC mellé.


Mert valakinek volt kedve és megcsinálta. Valószínűleg szabadidőben, kedvtelésből, nem munkaidőben, fizetésért. Ő így csinálta meg, neki és eddig másnak jó volt így, vagy nem használták, ha nem volt jó. Előtted is nyitva áll mindkét lehetőség, sőt egy harmadik is, miszerint átírod kedved szerint.
Nyílt forrású, szabadon módosítható, önálló gyerek project indítható, vagy alternatíva kereshető.
Ja igen! A licence betartandó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 23:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jó, egyik részét jól csinálta meg, másik részét meg elsz*rta winmm-el, csak azért, mert lusta volt kernelstreaming plugint írni. Ja, hogy nem is hisz az időtartomány fontosságában? Hát no komment...
Ez a Snakeoil OS egyre jobban tetszik. Alapból támogatja az ESI Juli@ kártyát, és ahogy látom, hasonló PCI konvertert is használ a fejlesztője... gyakorlatilag "ráoptimalizált" rendszert kínál hasonló megoldásokhoz, amit tervezek összeépíteni. Viszont így LCD képernyő nem lesz, más se nagyon, ahogy látom. Külön kell akkor mindent vezérelni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.14. 23:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Jó, egyik részét jól csinálta meg, másik részét meg elsz*rta winmm-el, csak azért, mert lusta volt kernelstreaming plugint írni. Ja, hogy nem is hisz az időtartomány fontosságában? Hát no komment...


Rossz a hozzáállásod. A tudatlanok magabiztossâgával állítasz dolgokat.

Az illető letett valamit az asztalra, fölkínálta jó pár óra munkájának eredményét mindenkinek. Mindössze annyit kért érte, ha módosítod a kódot, és azt terjeszted, tedd közzé a módosítást. Nyilván a közzététellel vállalta a kockázatot, hogy megkritizálják a munkáját. Te csak hőzöngsz itt, hogy így nem jó, ugy nem jó! Honnan tudod,miért így készült? Csak azért ilyen, mert ehhez értett, vagy azért mert sokkal több munka lett volna más megoldást használni,mint amennyit hajlandó volt rá áldozni? Átnézted a forrást? Legalább lefordítani megpróbáltad?

Egy sor kódot nem tettél közzé a dologgal kapcsolatban! Folyamatábra, blokkvázlat, valami? Csak a parttalan leszólás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 07:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Minőségi munkát csinált, csak éppen Linux alatt... Programozási szakértelme alapján inkább csak nem nagyon érdekelte win hangminősége, ha ilyeneket lehet olvasni a forráskódban!
waveOutWrite(wo->handle, &buffer->hdr, sizeof(buffer->hdr)); Persze, lehet írni jobb kódot is hozzá, csak nem mindenki ért hozzá, mint ahogy én sem. De ott van helyette az a X86-os Ubunutu alapú rendszer, ahogy látom MPDv17 (gondolom 0.17) alapértelmezett rajta, ez még sima c, tehát ehhez még semmi köze sincs a Stroustrupnak.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 08:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Minőségi munkát csinált, csak éppen Linux alatt... Programozási szakértelme alapján inkább csak nem nagyon érdekelte win hangminősége, ha ilyeneket lehet olvasni a forráskódban!
waveOutWrite(wo->handle, &buffer->hdr, sizeof(buffer->hdr)); Persze, lehet írni jobb kódot is hozzá, csak nem mindenki ért hozzá, mint ahogy én sem. De ott van helyette az a X86-os Ubunutu alapú rendszer, ahogy látom MPDv17 (gondolom 0.17) alapértelmezett rajta, ez még sima c, tehát ehhez még semmi köze sincs a Stroustrupnak.


Nos, ha nem értesz hozzá, akkor vagy érd be azzal ami van, vagy keress valakit aki ért hozzá és hajlandó átírni, vagy keress mást! A megalapozatlan leszólás nem a készítő jó hírét rombolja.

Az összes általam kipróbált mpd verzió jobb rtopt patchet használva. Ubuntuhoz van "rt" kernel repoban, rtopt patchek elérhetőek. ( ha jól sejtem az ubuntu rt kernelt is újra kellene forditani kikapcsolt group scheduling opcióval, hogy az mpd-0.21.xx verziók be tudják állítani a szál prioritást )
Hogy C++, vagy klasszikus C nem feltétlenül döntő tényező. Simán fordítok olyan C++ verziót ami jobb mint egy C-ben írt korábbi, vagy fordítva. Pláne, hogy egy másképp beállított kernel simán nagyobb eltérést okoz a hangban.
Fenti kiszólásod a C++ felé megint csak nem tudom miből táplálkozik.
Nincs kész recept, nincs kész "legjobb, versenygyőztes".
Nincs ingyen vacsora!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 08:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
https://demo.snakeoil-os.net/ alapján 4.4.9-rt11 kernelű ez a rendszer.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 16:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy ötlet a snakeoil-hoz: ha már elve van kettőnél több magod, érdemes megismerkedni az isolcpus illetve a taskset kulcsszavakkal. A snakeoil-ban grafikusan is állítgatható a dolog, de mondjuk narancson nem annyira pedig ott is remekül működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 16:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
J3455 CPU-s lesz. Ez körülbelül 10 Wattot fog így fogyasztani átlagosan. Remélem, hogy ez a Linux kernel nem fogja a processzort korlátozni a Spectre/Meltdown/Spoiler/Lazy FPU/Foreshadow ($$$$$$intel$$$$$)-ra készült javításokkal.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 17:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hát.. az utóbbi egy-két évben Intel lomot választani nagyobb kalandvágyat igényel, mimt régebben az AMD vackai meletti döntés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Itt nem utóbbi 1-2 évről van szó. Intelnek szinte az összes processzorát érinti ez a dolog, részben AMD-t is, de csak részben. Na de majd a most érkező AMD Zen2 nem fog már Spectre variánst tartalmazni (elvileg). Intel meg szerintem kiadja ugyanúgy, mert abból jön a profit. Viszont hiába AMD-nél a 7nm, ha egyelőre nem a 10 Watt TDP-re koncentrálnak. Még a 35 Wattos processzoruk is többet fogyaszt, mint 35 Watt. Mondjuk 10 év múlva már elég komoly teljesítményű 10 Wattos processzorok lehetnek, ha nem változik semmi.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 17:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Magas árak, teljesítmény hátrány, ellátási gondok, gyártástechnológiai gondok - ok, a 14++ gyakorlatilag jobb, mint a 10nm -, mellé a folyamatos biztonsági gondok... igaz ezekben az ARM és az AMD is érintett részben, de a kékeknél kicsit sok a jóból. ( az pedig sima marketing rizsa, hogy nem érezhető a javítófoltok hatása...mikor a patchek telepítése után néhány alkalmazâsod időtúllépés miatt megáll, és kezdheted újra gondolni az egészet, hogy valahogy beleférj az idő szeletedbe... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.15. 18:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Snakeoil OS fejlesztője egyébként kikapcsolta ezeket a teljesítményt korlátozó funkciókat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 06:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Snakeoil OS fejlesztője egyébként kikapcsolta ezeket a teljesítményt korlátozó funkciókat.


Linuxokon ez meglehetősen egyszerű feladat:


https://linuxmint.hu/hir/2018/01/igy-ja ... -a-gepeden


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 08:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem csak Linuxon.


Csatolmányok:
spectre.PNG
spectre.PNG [ 72.01 KiB | Megtekintve 36236 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 08:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Kis színes a taskset használatához.

Kód:
root@TDA1541A:~#  ps H -q $(pidof mpd_0.16.5_rtopt)  -o 'pid,tid,cls,rtprio,comm,psr'                                                             PID   TID CLS RTPRIO COMMAND         PSR
 3319  3319  TS      - mpd_0.16.5_rtop   1
 3319  3320  FF     47 mpd_0.16.5_rtop   3
 3319  3321  FF     48 mpd_0.16.5_rtop   1
 3319  3322  FF     99 mpd_0.16.5_rtop   3
root@TDA1541A:~#  ps H -q $(pidof mpd_0.16.5_rtopt)  -o 'pid,tid,cls,rtprio,comm,psr'                                                             PID   TID CLS RTPRIO COMMAND         PSR
 3319  3319  TS      - mpd_0.16.5_rtop   1
 3319  3320  FF     47 mpd_0.16.5_rtop   1
 3319  3321  FF     48 mpd_0.16.5_rtop   2
 3319  3322  FF     99 mpd_0.16.5_rtop   3
root@TDA1541A:~#



Kód:
root@TDA1541A:~#  ps H -q $(pidof mpd_0.16.5_rtopt)  -o 'pid,tid,cls,rtprio,comm,psr'                                                             PID   TID CLS RTPRIO COMMAND         PSR
 3319  3319  TS      - mpd_0.16.5_rtop   0
 3319  3320  FF     47 mpd_0.16.5_rtop   1
 3319  3321  FF     48 mpd_0.16.5_rtop   2
 3319  3322  FF     99 mpd_0.16.5_rtop   3
root@TDA1541A:~#


Az első kódrészleten az látszik, hogy a Linux kernel ütemezője mozgatja az egyes programszálakat az egyes magok közt. Ennek nincs sok értlelme, ha mint a fenti példában is három mag van az mpd-hez rendelve.
Kód:
taskset -c 1-3 /usr/bin/mpd_0.16.5_rtopt /etc/mpd.conf_0.16.5

paranccsal indított mpd esetében.

A második kódrészleten egy-egy szál fixen egy maghoz kötött.
player az 1-es maghoz
decoder a 2-es maghoz
output a 3-as maghoz

maga az mpd pedig a 0-as magon fut a rendszerrel együtt
Kód:
taskset -cp 3 3322
taskset -cp 2 3321
taskset -cp 1 3320
taskset -cp 0 3319


Így elkerülhető, hogy a kernel ütemezője lmozgassa az időben kritikus szálakat az egyes magok közt, és a mag teljes kapacitása a szál rendelkezésére áll, ha isolcpus=1,2,3 paraméterrel indul a rendszer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 08:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Nem csak Linuxon.


Jah, de ablakozzon az üveges! Én olvasni jobban szeretek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség