audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: linkwitz
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 21:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
http://sound.whsites.net/index2.html

R.I.P Siegfried Linkwitz, 1935-2018
It is with great sadness that I announce the death of Siegfried Linkwitz. He passed away on 11 September 2018, and will be greatly missed by audio enthusiasts worldwide. I wish to express my condolences to his family, business associates and his many followers. Siegfried was responsible for the Linkwitz-Riley crossover (along with a co-worker Russ Riley), and also developed the Linkwitz Transform Circuit.

While his loudspeaker designs may not be to everyone's taste, there is no denying the effort and passion that Siegfried applied to all aspects of his audio adventures. His contributions will be with us for many years to come, a fitting memorial to an exceptional designer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 09:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
Ha kérhetném: Krizsi.
A Wimát sosem magasztaltam, Én sem többször leírtam, a KT88-as topokban is, hogy kondi teszten erősen elvérzett, többen is leírták, hogy tápban bypassnak használják, oda jó is. Más pozicióba innét senki sem javasolta sosem. Nem is mondtam ilyet, miért csúsztattsz?Én sem használtam csatolónak sosem, bár találkoztam olyan kiváló erősítővel amiben csatolónak volt. Igaz ez egy D class volt.
Itt te próbáltad bizonyítani, Miért? Nem használják?De.hogy szuper erősítőkben használják a Wimát, és beraktál egy halom képet ahol táp bypass volt a Wima, csatolónak pedig valami egész mást használtak. Pedig előzőleg a Wima csatolóként való használatáról volt szó. És érdekes mód teEzért kellett a fénykép? sem Wimát használsz csatolónak.

Egyedül a Qualitonban volt vélhetően Nocsak! Vélhetően?csatoló pozícióban Wima.

Felesleges volt erős csúsztatással hergelned a társaságot. Ismét csak kötözködsz, ebből már nem tudsz jól kijönni.


Ha kérhetném Dys-cus.
De jó, hogy csak velem lehet kötözködni, a haverok hülyeségét meg nem. Mellesleg a Wima csatolós Qualiton volt a legjobb hangú tavaly a kiállításon. Csak mondom. Nem csúztatok, nem kötözködök. Ezt ti csináljátok, rátok jellemző: nem köszönés, fejelfordítás paraszt módrta, idézetek tőlem, majd gúnyolódás, majd picsába való elküldés, telefon lekapcsolása, stb. Szóval ne vádolj engem hergeléssel, csúsztatással. Felesleges. Ti vagytok azok, akik az egész DIY mozgalmat szétveritek. Mert ti mindenhez értetek, más meg mindenki hülye. És ezt nem én mondtam.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 18:50 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Dys-cus, ezt pont egy olyan embernek írod ("Ti vagytok azok, akik az egész DIY mozgalmat szétveritek. ") aki az év két legjelentősebb DIY találkozóját szervezi! :lol:
Akkor a kedves olvasó az összes állításod megszorozhatja -1-el! :lol:
Nem csúsztat, nem hazudik itt senki, minden fentebb olvasható (a moderáció miatt a "Csatoló kondenzátorok" alatt: viewtopic.php?f=79&t=287&start=400#p81139), megint te keveredtél fennhéjázva bele valami olyanba, amihez leginkább hozzá sem kellet volna szólnod.
S ez valahogy mindig így van...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 22:15 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
Ha kérhetném Dys-cus.
De jó, hogy csak velem lehet kötözködni, a haverok hülyeségét meg nem. Mellesleg a Wima csatolós Qualiton volt a legjobb hangú tavaly a kiállításon. Csak mondom. Nem csúztatok, nem kötözködök. Ezt ti csináljátok, rátok jellemző: nem köszönés, fejelfordítás paraszt módrta, idézetek tőlem, majd gúnyolódás, majd picsába való elküldés, telefon lekapcsolása, stb. Szóval ne vádolj engem hergeléssel, csúsztatással. Felesleges. Ti vagytok azok, akik az egész DIY mozgalmat szétveritek. Mert ti mindenhez értetek, más meg mindenki hülye. És ezt nem én mondtam.


Természetesen: elnézést az elírásért. Csak bennem még él az, hogy nicknevedet a világ egyik legjobb vitorlázógépétől kölcsönözted és az így van helyesen írva: Discus. Csak hát ezzel a nickkel megszenvedtél egy örökös kitiltást, ezért kissé módosítottál. Igyekszem reinkarnációdat tiszteletben tartani.
Azért még egy apróság: az én nickem kb 20 éve ugyanaz. Még nem tiltottak ki sehonnét. Ezen a fórumon néhány évig inaktív voltam, de saját döntésemből.

Köszönöm a királyi többest, igyekszem megszolgálni.

Az pedig hogy, telefonban csúsztatásaidért elküldtelek oda amit említettél, és kikapcsoltam a telefonomat, hogy megmeneküljek attól, hogy tovább bizonygasd, hogy akkor is neked van igazad mikor nem, nem voltam kíváncsi, úgy gondolom teljesen helyes volt. Másként nem tudtam volna megmenekülni ettől. Bent is hagytam a neved a telefonomba, hogy tudjam melyik az a telefonszám amit értelmetlen felvennem. Ez igazán nem tartozik erre a közösségre, sajnálom, hogy terhelem vele őket, de hallgattassék meg a másik fél is okán kívántam elmondani.

Elnézést az offért, át is kell mozgatni ezt az egész flam áradatot az offba.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Szabad azon csodálkoznom, hogy valaki, valamilyen pozícióban beépített Wima kondikat, legyen az kereskedelmi márka, vagy DIY-er produktum és ekkora sértődős, anyázós kivagyiságba torlódnak az indulatok? Egy szaros kondi, ami nem mindenkinek tetszik, mert nem elég high-end, vagy éppen nem elég drága, vagy csak úgy, mert túlárazott készülékbe be merik pakolni? Ez itt hatalmas érdekeket sért? De tényleg? Javaslom a tükröt, terápiás célból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 10:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
istvan01 írta:
Szabad azon csodálkoznom, hogy valaki, valamilyen pozícióban beépített Wima kondikat, legyen az kereskedelmi márka, vagy DIY-er produktum és ekkora sértődős, anyázós kivagyiságba torlódnak az indulatok? Egy szaros kondi, ami nem mindenkinek tetszik, mert nem elég high-end, vagy éppen nem elég drága, vagy csak úgy, mert túlárazott készülékbe be merik pakolni? Ez itt hatalmas érdekeket sért? De tényleg? Javaslom a tükröt, terápiás célból.
SZVSZ magához a Wima kondenzátorhoz, a használatához csak értetlenség társult.

Az indulat már megvolt, felhalmozva ezelőtt is. A Wima kondenzátor csak egy formális eszköz volt, hogy ezt be lehessen vezetni ide a topikba.


Én érdekes témának találom egyébként az alkatrészhasználat kitárgyalását tisztán a hangi aspektusból, a saját konstrukciók megalkotásánál is hasznos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 10:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Pedig nálam gyakori a WIMA kondi. Csövesemben táp bypassz több példányban, kékvérű MSB DAC-omban is van gyárilag sok piros WIMA, MKP4, MKP10, MKS, persze mind táp feladatban.
Most akkor mit tegyek??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 11:41 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
istvan01 írta:
Pedig nálam gyakori a WIMA kondi. Csövesemben táp bypassz több példányban, kékvérű MSB DAC-omban is van gyárilag sok piros WIMA, MKP4, MKP10, MKS, persze mind táp feladatban.
Most akkor mit tegyek??

Légy nyugodt! :lol:
Tápban én is használom a piros Wimákat, az egyik kedvencem például nagyfrekis hidegítésre az FKP sorozat.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A csöves fesz.erősítő részhez nekem 35uF-os Vishay MKP1848 van. Ez még "gyengébb" hangra csatolóként mint a Wima...
viewtopic.php?p=61202#p61202


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 15:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
A csöves fesz.erősítő részhez nekem 35uF-os Vishay MKP1848 van. Ez még "gyengébb" hangra csatolóként mint a Wima...
a polipropilénnek elvileg volnának előnyei a poliészterrel (Wima MKS) szemben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 16:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Jómagam MKP10-et használok patkolással csatolónak, nagy megelégedéssel :-)

Ez szinergia kérdése. Van ahova jó, van ahova meg nem. Másrészt az ízlés erősen beleszól a vélemény alkotásba. Nincs olyan, hogy valami jó, vagy rossz ;-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 17:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
De van. Mégpedig ez úgy dől el, hogy ki mekkora haver. A haver cucca mindig jobban szól, meg szépen, meg az ötletei is jók. Többinél pont ellenkezőleg! :lol:
Ezt általánosságban írtam, akár csak hobbi diyer, opamp, TDA, quad szinten.

Ha meg én elmondom a véleményemet, az illető (egyik sem fórumozik) bólint magában, aztán már nem is akar velem találkozni, meg körülbelül nem is ismerjük egymást kb. Általában így megy ez.
Szóval ilyen ez. WIMA néhány típusát egyébként szűrőhelyekre tudnám alkalmazni, sőt lehet, hogy fogom is, csatolónál meg sem wima-t, sem elkót nem fogok alkalmazni, vagy max. talán patkolva wima-t valami másikkal, hátha jobban fog úgy szólni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.02. 16:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
A vallás jut eszembe mindig hasonló szituációkban. Mindig a sajátom az igazi, a többi pedig hazugság :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 22:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Van valakinek a birtokában vagy az ismerettségében Hashimoto HW-30-3.5S vagy Hashimoto H-20-3.5U típusú kimenőtrafó, vagy azzal készült erősítő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.20. 13:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak jelzem, hogy Google-nél illetve Microsoft-nál egyre durvábban tolják a gyakorlatilag a 100%-os megfigyelést. Chromium (chrome)-nál is feltűnt ez az, rejtegetik a beállításokat, korlátozzák a testre-szabhatóságot. De amit Microsoft csinál a Windows-al... na az már egyre durvább. Elmúlt hónapban szépen meghízott pl. egy általános, Windows-ba beépített megfigyelőprogramjuk, ami pl. minden billentyűleütést továbbít a szerverei felé. Legutóbbi frissítésekbe ezt annyira beleépítették, hogy 100%-os rendszer összetevővé vált, anélkül el sem indul a legfrissebb Windows, frissítésnél meg hibaüzeneteket ír ki, ami ennek a hiányával szorosan összefügg. Persze beállításokban ez a program úgymond korlátozható a W10-nél, csak hát ugye tudjuk, hogy ez mit jelent. Semmit, természetesen. Ennyire durván még sosem tolták, gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy pl. bankkártya és webbank adatok továbbítódnak, naplózódnak.

Wine közben szépen fejlődik, a szar helyet már majdnem az elfogadható kategóriába lépett, linux alatt, ami azért nem semmi teljesítmény. Ez a program segíti az átállást a Linuxra, futtathatók vele a Windows-os programok.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.12.21. 13:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Szükségem lenne minimum 3-4 tengelyes kollaboratív robotkarra automatizáláshoz esetleg optikai minőségellenőrzésre. 50-70 cm mozgástérrel max 1-2kg-os terhelhetőséggel.
Akinek van gyakorlati tapasztalata a témában esetleg tud kivitelezőt vagy tud olyat aki tudna segíteni a kivitelezésben illetve rendszerintegrációban az legyen szíves keressen meg. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CM6631A
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 13:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
[off]
Egy ilyen téma már van itt a fórumon, nem lehetne ezt oda átmozgatni?
[/off]

Köszi! Átpakoltam.
deeraudio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CM6631A
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 13:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Nem vettem észre. Akkor az adminokat kérem, tegyék át oda.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 19:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Toto írta:
Mit szólnak hozzá a szakértő urak?


Csak annyit, hogy nem sokáig bírtad ki szép csendben! :)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.13. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
MOT64 írta:
Toto írta:
Mit szólnak hozzá a szakértő urak?


Csak annyit, hogy nem sokáig bírtad ki szép csendben! :)

Szakértő urakat kérdeztem....

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 10:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És megint, mennyire igazam lett...
Többet kell majd fizetni az eBay-ről, AliExpress-ről rendelt cuccokért
https://pcforum.hu/hirek/21170/tobbet-k ... -cuccokert
Nem elég, ha kiküldenek valami fos fake tranzisztort, amit iránytűként lehetne használni, mert úgy vonzza a mágnes, még fizessek is rá vámot áfával együtt... Szép.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 12:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
"Az új szabályozás mintegy két év múlva, 2021-től léphet majd életbe."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem meg teljesen egyértelmű, max. csúsztathatják. Túlságosan nagy a postai forgalom, ez várható volt. Drágábbak lesznek a hamis dolgok is, Mouser így sokkal jobb alternatíva lesz...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 21:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Sose veszek hamisat. Mindenből csak eredeti kínait.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 21:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez változó szokott lenni, még egy eladónál is változó. Persze olyan is van, hogy csak átcímkézik jobbá, minden más változatlan.
Amúgy egyre jobban fejlődnek ezek az ARM-es kütyük, egyre több board-on van már USB3 és HDMI 2.0, valamelyikre már normális szoftveres támogatás is van.
Raspberry Pi 4-t is már egyre többször emlegetik.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
mzperx írta:
Toto írta:
Én meg egyszerűen a tervezésnél csak úgy leb*sztam a földre a hangszórókat, és úgy hallgattam meg. Képekkel ezt alá is támasztottam. Akkor volt a legjobb, amikor minden hangszóró közel volt egymáshoz, viszont mikor felcseréltem a Seas-t a ScanSpeak-el, már rosszabb volt. Most a felső mély-hangszórón gondolkozok, mi legyen oda. Ez a PP membrános, fáziskúpos épített hangszóró esztétikailag megfelelne oda, de ugye nem csak ez számít. Esetleg egy W26, vagy akkor inkább egy ScanSpeak... Meg továbbra is gondolkozom az aktív vs. passzív kérdésről 2khz-nél. Lehet, hogy annak van igaza, aki azt mondja, hogy jobb lenne oda a passzív, hogy egyben legyen a hangkép.
Ezt rögtön írhattad volna oda is ahová való, pld. az OFF-topikba vagy a szomszédba :)

Végül is csak engem érdekel itt a hang-visszaadás... Nem a büszkeség hajt, mint egyeseket... Kerámia közepekkel én eddig nem hallottam jó rendszert szólni, de ez csak az accuton-ra vonatkozik. Lehet, hogy alu-kerámia már jó lehet. Bár, amit írtak róla, az se győzött meg. Valami kerámiaszálas membránt dicsértek régebben.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 17:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
Végül is csak engem érdekel itt a hang-visszaadás... Nem a büszkeség hajt, mint egyeseket...


Kis sértődött :lol:
Amennyi pénzt a tiédbe öltél, abból szinte bármit megépíthettél volna.
Az enyém megállt 150-nél, de ez egy kísérleti 2,5 utas.
Még fekete selymet kell találnom az oldalához, de sehol nincs:


Csatolmányok:
sa3ut.jpg
sa3ut.jpg [ 107.35 KiB | Megtekintve 33921 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 17:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mzperx szerintem pontosan tudja, miről beszélek. Ő is beszámolt a kerámia hangszóró hangjáról még a diyaudio-n. (kár, hogy azóta az megszűnt) Le is írta, hogy mű precíz karaktere van többihez képest. Dómokat is tesztelt, akkor valahogy a Seas lett jó. És nem hinném, hogy ezeknek a hangkaraktere jelentősen megváltozott volna. THD mérés sem lett olyan jó, mint az adatlapon. Én legalább is így emlékszem rá. :D Szóval kitartok a véleményem mellett... de mindegy, építsetek csak jó drága kerámiából. ScanSpeak Ellipticor szerintem jobb, de ezt még nem hallottam, és jó drága ez is.

Hallgattam Sonido-t is, ha széles-sávú kell, akkor a maga korlátaival, és a többi széles-sávú dinamikus hangszóróval összehasonlítva az jó. De csak ebben az esetben.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 17:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
Mzperx szerintem pontosan tudja, miről beszélek. Ő is beszámolt a kerámia hangszóró hangjáról még a diyaudio-n. (kár, hogy azóta az megszűnt) Le is írta, hogy mű precíz karaktere van többihez képest.


Szerintem meg megmutatja az előtte lévő komponensek hangját.
Drága kondi és drága kábel kell nekik, FT12 2eFt-ért nem lesz elég . . . :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 17:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sonny írta:
Toto írta:
Mzperx szerintem pontosan tudja, miről beszélek. Ő is beszámolt a kerámia hangszóró hangjáról még a diyaudio-n. (kár, hogy azóta az megszűnt) Le is írta, hogy mű precíz karaktere van többihez képest.


Szerintem meg megmutatja az előtte lévő komponensek hangját.
Drága kondi és drága kábel kell nekik, FT12 2eFt-ért nem lesz elég . . . :roll:
Így is lehet. Qrva jó rendszert építeni rá, mint ahogy azt a kiállításon lévő kopasz krapek tette. Sőt, nem is szólt már utána rosszul úgy... De a karakter úgyis benne maradt sajnos. Ez van. Ezzel nem azt mondom, hogy a legsz*rabb hangszóróról beszélünk, ez nem így van. De én hiszem azt, hogy van jobb alternatíva. Más meg azt, amit akar. Eddig nálam a Tensor Beta közép-magas AMT-je nyert, persze nem azt mondom, hogy hibátlan lenne ez a technológia, de ez győzött meg, nem tudok rá egyebet mondani. Szeretnék a hangszóróimmal ilyen hangot elérni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 18:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
Hallgattam Sonido-t is, ha széles-sávú kell, akkor a maga korlátaival, és a többi széles-sávú dinamikus hangszóróval összehasonlítva az jó. De csak ebben az esetben.


Így alul felül megtámogatva, OB-ben van egy varázsa.
Sokan sokkal többet fizetnek ennél szarabb hangért.
A kis TB W6-1139 olyan mélyeket produkál, hogy :shock:
Nincs membránfelület sajnos, de én halkan közelről hallgatom.
Azért lett ilyen . . . jó :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.05. 23:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Sonny. Egyszer meghallgatnám szívesen ezt a dobozt. hasonlóban gondolkodtam régebben de nem jutott el a megvalósuláshoz. de mostanában egyre több nagy zenekari művet hallgatok. ott meg már alul kevés az egyutasom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.07. 10:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
banzai írta:
Sonny. Egyszer meghallgatnám szívesen ezt a dobozt. hasonlóban gondolkodtam régebben de nem jutott el a megvalósuláshoz. de mostanában egyre több nagy zenekari művet hallgatok. ott meg már alul kevés az egyutasom.


Sziasztok!

Egy ilyen meghallgatásra én is szívesen jelentkeznék, ha még nem késtem el. Hasonló cipőben járok, mint banzai, és lehet, hogy selyem ügyben is tudok segíteni.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.07. 12:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Sonny írta:
...Még fekete selymet kell találnom az oldalához, de sehol nincs:

Logotechnél úgy nézem, 2-féle fekete is van jelenleg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.08. 20:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
MOT64 írta:
banzai írta:
Sonny. Egyszer meghallgatnám szívesen ezt a dobozt.

Egy ilyen meghallgatásra én is szívesen jelentkeznék, ha még nem késtem el. .


Február végén valamelyik napon szívesen látlak titeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.08. 20:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Valójában ez egy 1 + kettő félutas :lol:
Eva Cassidy-t hallgatok . . .
Szerintem ez a legjobb hangsugárzó, ami valaha nálam járt ebben a lakásban.
:shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.09. 12:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Sonny írta:
MOT64 írta:
banzai írta:
Sonny. Egyszer meghallgatnám szívesen ezt a dobozt.

Egy ilyen meghallgatásra én is szívesen jelentkeznék, ha még nem késtem el. .


Február végén valamelyik napon szívesen látlak titeket.



Köszönöm a lehetőséget. Eva Cassidy nekem is nagy kedvencem.
Ha megírod mekkora selyem kell, Fehérváron megkérdezem, akár el is tudom vinni.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.09. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Sonny írta:
Valójában ez egy 1 + kettő félutas :lol:
Eva Cassidy-t hallgatok . . .
Szerintem ez a legjobb hangsugárzó, ami valaha nálam járt ebben a lakásban.
:shock:
OFF: Szerinted kb. mekkora méretű helyiségbe jó ez a hangsugárzó? Hogyan érdemes elhelyezni, mennyire kényes a szoba akusztikájára...? Lehet még menni, hallgatózni? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.09. 23:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Tényleg Sonny hányan férünk el nálad? Természetesen alkalmazkodom hozzád, amikor neked jó. Jelezd majd légyszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.10. 09:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Március 2, szombat jó lenne. Most nézem, hogy február elég kúrta :D
Három hallgatózó + én elférünk.

Erősítőt is hozhat valaki, mert jelenleg (költözés miatt) eladtam mindent, csak egy kis kínai D van.
Árához képest meglepő a hangja, de nem high-end ;)
Forrás is már csak laptop van, Tidal vagy FLAC-ot hozhattok.

Addig kerítek selymet az oldalára és a hangváltót is összeforrasztom.

Üdv,
Sanyi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.10. 09:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
DöG írta:
Szerinted kb. mekkora méretű helyiségbe jó ez a hangsugárzó? Hogyan érdemes elhelyezni, mennyire kényes a szoba akusztikájára...? Lehet még menni, hallgatózni? :oops:


Érdekes, mert a mély irányítottabb, a szobaakusztika miatt elég sok helyen van kioltás és egy 38Hz-es állóhullámom is van.
Állványon, 25nm alatti szobába tenném.
Elöl van a reflexnyílás, falra is tolható, de ha van 35-40Hz között a szobában emelés (a reflexcső is ide van hangolva) akkor találkoznak :lol:
A nyitott oldala miatt ez is, mint a többi omni megtölti a szobát, a dobozhang (dobozból jövő hang) nincs.

A kis D-nek elég jó a tere és a mélyeket is szépen megfogja. de max terhelés körül már kezd torzítani.
Elméletileg 100W-ot kaphatna 4 Ohmon, de a kis reflexcső miatt már 50 W-on elég nagy a szélzaj.
Vastagabb cső meg a doboz mélységénél hosszabb lett volna, hajlítani kellene - de ez egy kísérleti doboz - így marad ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.14. 19:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Ketten jeleztèk, hogy jönnènek ( van mèg egy hely)
Dac-om van kettő is, pcm 1792-95 csippel, nem az lesz a gyenge láncszem.
Kábelem is van duplán.

Addig tènyleg befejezem a dobozt.

Nyitottam topicot, ott folytatom.

Üdv,
Sanyi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.14. 21:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Érdekes, mert a mély irányítottabb, a szobaakusztika miatt elég sok helyen van kioltás és egy 38Hz-es állóhullámom is van.

A mély irányítottabb. Hm.. Érdekes. Újszerű.
Idézet:
a szobaakusztika miatt elég sok helyen van kioltás és egy 38Hz-es állóhullámom is van.

Érdekes.
Érdekes lenne, ha a kioltások meg az állóhullámod között nem lenne összefüggés. Amúgy gratulálok a 38Hz-es állóhullámodhoz. :D Saját.
Komolyabban. Egy mezei szobában-szerintem-legalább 3 állóhullám alakul ki. Meg kioltás is elég sok, van, pont emiatt. Akusztika.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.02.14. 21:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Az utolsó két sor törlendő. Kösz.
(Fél órán belül még te is tudod szerkeszteni a HSZ-ed, csak a "Szerkesztés" gombra kell kattintanod. Az utolsó két sort azért törlöm, mert már lehet kifutottál az időből.) deeraudio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimenőtrafók
HozzászólásElküldve: 2019.02.28. 22:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A világ megérett a pusztulásra. Egyre többen mondják...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Digital Analóg Konverter
HozzászólásElküldve: 2019.03.25. 18:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.03.23. 20:56
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Hi-Fi DAC-ba milyen műveleti erősítő IC-t ajánlanátok? Tokban van benne az IC, így lenne mód kipróbálni más kompatibilis típust is, azzal milyen hangja van.
Jelenleg NE5532, és NE5534 van benne.


Kérdésednek máshol, más témában van a helye:
https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=1559
Kérlek olvasd végig az ide vonatkozó topikokat és kérdésed utána tedd fel! Ezt innen pár nap múlva törlöm.
Segítségedre lehet a "Keresés" (jobb felül).
deeraudio

_________________
Raspberry PI Streamer, Dual PCM1794A DAC, Vincent SV-231 Integrált erősítő, Dynaudio X14 Hangfal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.03.27. 22:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Üdv! Keresek segítséget. Egy 199 percig-ig számláló órát kellene építenem, LED kijelzővel, hangjelzéssel, sport célra. Lehetőleg faék egyszerűséggel. Csak a vezérlés fontos, többit megoldom, tanácsokat elfogadok. Ne legyen tablett, de TTL ic-s sem.)...Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.03.27. 22:26 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Egy régi tablet, vagy laptopnál olcsóbb nincs! Komplett hardver, valaki ír rá egy egyszerű progit és kész...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.03.27. 22:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
FordPrefect írta:
Üdv! Keresek segítséget. Egy 199 percig-ig számláló órát kellene építenem, LED kijelzővel, hangjelzéssel, sport célra. Lehetőleg faék egyszerűséggel. Csak a vezérlés fontos, többit megoldom, tanácsokat elfogadok. Ne legyen tablett, de TTL ic-s sem.)...Köszi


Arduinóval oldanám meg, valahogy így: https://www.instructables.com/id/Arduin ... er-for-st/

Nem tudom mennyire fontos az abszolút pontosság, ha igen, esetleg egy kvarc számlálót lehet használni referencia jelként.

2x4 digit LED kijelzővel: https://create.arduino.cc/projecthub/la ... mer-2f6184


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.03.27. 22:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem értek a digitális technikához, a segítség akár ellenszolgáltatást is megér. Azaz nekem egy kapcsolásra, vagy egy cca. 15x15 vezérlő panelre lenne szükségem. A lényeg az egyszerűségen van. És pontos legyen az időalap. Konkrét segítséget, ötletet PÜ-ben kérek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség