audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 13:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.27. 23:56
Hozzászólások: 2
Üdv,

Még kezdő vagyok a témában.

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hogyan tudom a számítógépemet a lehető legjobb jelforrást biztosító eszközzé tenni, mindezt a módosítást szoftveresen értem.

Fejhallgatót és egy 5.1-es házimozit használok, nincs USB DAC-em, sem külön hangkártyám, úgyhogy a hangot jack, illetve S/PDIF (Toslink) keresztül viszem ki az integrált hangkártyából.

Windows 10-en elvégeztem azokat a módosításokat, melyek segítenek nekem ebben (pl. http://hifi.live1.hu/xmos, amik relevánsak voltak).

Elvileg nekem az AudiophileOptimizer Windows 10 disztribúció lenne a legjobb. Viszont ezért egyenlőre nem akarok kiadni 35 ezer forintot.

A másik fő problémám a megfelelő zenelejátszó találása Windows 10 alá. Eddig Media Player Classic-et használtam, K-Lite Codec Pack-el.
Több zenelejátszót is próbáltam, mint például a foobar2000-et, JRiver-t, és a többi prémium zenelejátszót. Még a javasolt beállításokkal sem értem el olyan hangminőséget, mint a Media Player Classic-el.
Hasonlóan jó hangminőséget csak PowerDVD Ultra verziónál hallottam.

Tehát szeretnék javaslatot kérni arra, hogy melyik az a zenelejátszó, amit ajánlatok, esetleg további Windows 10 beállítások, melyek jobbá teszik a hangminőséget.

Még az AudioPhile Linux-ban is gondolkodom. Ezt szeretném megkérdezni tőletek, hogy muszáj -e hozzá USB Dac, vagy Jack-en is kiküldi fejhallgatóra a hangot nekem? Ha igen, akkor ehhez szeretnék kérni valamilyen útmutatót, hogy hogyan tudom felrakni (angol is jó).

Köszönöm a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 16:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A belső hangkártyát felismeri és ki lehet választani, hogy az szóljon.
Szerintem az AP Linux jobb megoldás a Windowsoknál, még integrált hangkártya esetén is.
Egyébként meg léteznek olyan integrált hangkártyák, amelyek nem szólnak rettenetesen már, pl. a tíz éves üzleti laptopokban gyakran van Analog Device gyártmányú hangcsip, ami még mindig sokkal jobb, mint egy mai acer kommersz laptopban.
Meg lehet oldani egy gépen dual boot AP Linux és Winxx, de ahhoz nagyon kell érteni a Linuxhoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.29. 10:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.27. 23:56
Hozzászólások: 2
Köszönöm a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 12:39 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Adott egy 1×ű Acer laptopocska (N3150, SSD, 1×USB2, 1×USB3, HDMI), dual boot Win10, és Linux Mint 18.1 van rajta.
+ Egy új S.M.S.L. Sanskrit 10th DAC: USB, SPDIF koax, és opto bemenetekkel. Egyenlőre simán Windows alatt, USB-n csatlakozva próbáltam csak, mindenféle +szofverek, meg beállítgatások nélkül, egyenlőre a hangtól nem vagyok elájulva. :(

Számítógépes - digitális téren sajnos eléggé láma vagyok. Kérdéseim:
-Van még remény, jobb hang kinyerésére, szoftveresen -varázslat-? :mrgreen: :P
-Érdemes még "bejáratni", javulhat tőle kicsit a hang?
-Érdemes valami (milyen?) lejátszó szoftvert telepíteni?
-Kell-e (milyen?) beállításokat eszközölni a gépen, azokat hogy lehet elérni?
-Widowssal, vagy a fenn lévő Linux Minttel érdemesebb-e próbálkozni (esetleg másmilyen -milyen?- Linux feltelepítésével érdemesebb kisérletezni)?
-DAC-nál a SPDIF bemenetekről esetleg jobb hang várható, mint USB-ről? (dvd-mnek, műholdvevőmnek van SPDIF kijárata.)
Esetleg hanyagoljam a laptoppal erőlködést, mert hangminőségre "lesöpri" egy olcsó tenyér PC (málna, banán...)? :oops:

Következő kör lehet hogy DAC tuning lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 13:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.19. 08:18
Hozzászólások: 88
Tanulmányozd ezt az oldalt:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.5702/

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 14:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DöG írta:
Adott egy 1×ű...
Számítógépes - digitális téren sajnos eléggé láma vagyok. Kérdéseim:
.....
-Érdemes valami (milyen?) lejátszó szoftvert telepíteni?
....
-Widowssal, vagy a fenn lévő Linux Minttel érdemesebb-e próbálkozni (esetleg másmilyen -milyen?- Linux feltelepítésével érdemesebb kisérletezni)?
-DAC-nál a SPDIF bemenetekről esetleg jobb hang várható, mint USB-ről? (dvd-mnek, műholdvevőmnek van SPDIF kijárata.)
Esetleg hanyagoljam a laptoppal erőlködést, mert hangminőségre "lesöpri" egy olcsó tenyér PC (málna, banán...)? :oops:
...

Windows alatt próbáld meg a Foobart (pl. kernel streaming), ha javul a hang akkor jó az irány.
S ha már linux, akkor esetleg megpróbálhatsz egy Volumio-t, vagy egy RuneAudio-t telepíteni.
A málna (HifiBerry-vel és Runeaudio oprendszerrel) nálam csúnyán levert mindent, igaz hogy így mindennek külső lineáris tápja lehet, ami biztosan sokat hozzáad a minőséghez, egy laptopnál nem igazán van erre mód, max az akkus üzemmód (nálam ugyan ez sem sokat hozott régebben...).
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 14:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A Mike által ajánlott link szerint csúnyán el cseszve az USB bemenete. USB-n használva kötelező egy külső tápegységet rákötni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 14:45 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Mike írta:
Köszi! Ezek szerint a gyári USB-kábel + 3méters toldó lehet a fő bűnös, elégtelen tápellátást okozva. :oops:
Akkor beizzítom a nemrég készített 5V lineár tápomat (valami jó tápkábellel összekötve). :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 15:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.19. 08:18
Hozzászólások: 88
Hajrá.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 17:29 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
deeraudio írta:
Windows alatt próbáld meg a Foobart (pl. kernel streaming), ha javul a hang akkor jó az irány...
Bocs, ezt hogy kell beállítan? :oops:
Valahol itt, valamit? :?
Csatolmány:
Foobar2000 v1.4.2 -mit kell beállítani-.jpg
Foobar2000 v1.4.2 -mit kell beállítani-.jpg [ 212.97 KiB | Megtekintve 21059 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 18:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyelőre az ARM-es SoC-k tűnnek a legjobb alternatívának, viszont ha PC-t használod zenelejátszásra, akkor a Szabó Zoli által is javasolt AP Linux-t ajánlanám én is. Ha Windowsnál maradsz, akkor abból a legújabb Windows 10 a jó, Jriver-el, és kernel streaming-el. Esetleg MPD-vel. De ezekhez érteni is kell. Jó a rendszer, mert a lakhelyet és bankkártya adatokat is gyűjtő telemetria rendszerigénye egyre nagyobb, így folyamatosan optimalizálják a kernelt, amellyel nem lesz lassúbb a rendszer. Meg ott van a 0.5 ms-os OS timer is, amelyek sokat hoznak hangban... AP Linux úgy gondolom, egy jó alternatíva média lejátszónak.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.26. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DöG írta:
....Foobar2000 v1.4.2 -mit kell beállítani?

Ha jól emlékszem le kell tölteni a megfelelő plug-in-t és utána kiválasztható:
Playback -> Output -> Device és itt KS:"valami" - a "valami" az alkalmazott USB eszköz.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2019.02.28. 20:22 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
DöG írta:
Adott egy 1×ű Acer laptopocska (N3150, SSD, 1×USB2, 1×USB3, HDMI), dual boot Win10, és Linux Mint 18.1 van rajta.
+ Egy új S.M.S.L. Sanskrit 10th DAC: USB, SPDIF koax, és opto bemenetekkel. Egyenlőre simán Windows alatt, USB-n csatlakozva próbáltam csak, mindenféle +szofverek, meg beállítgatások nélkül, egyenlőre a hangtól nem vagyok elájulva. ...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A külső lineár táp + Sanskrit 10th gyári oldaláról letöltöltött driver feltelepítése sokat javított az USB-s hangon, a fülem már kezd hozzászokni... :)
-Az mindenesetre kiderült, hogy OTG kábellel telefonról is simán használható külső DAC-ként, csak az én telefonom sajnos (kijelző szerint) fix 192kHz-es digitális jelet szolgáltat a kimeneten, (a CD grebbeléseim 44kHz-ről átkonvertálódása sajnos hallható minőségromlást okoz)...
-Műholdvevőmhöz se optikai, se RCA SPDIF kijáratán nem tudtam csatlakozni valamiért. :?
-DVD-ről viszont mind 2 bemenettel sikerült csatlakozni, csak van hogy távirányítón a bemenet váltáskor nem érzékeli a jelet (ilyenkor vagy egy DAC ki/be kapcsolás, vagy egy adat kábel kihúzás-bedugás segít).

Foobar2000-et telepítettem, Kernel Streaminget is úgy tűnik sikerült telepíteni, -csak még mindig nem lelem, hol is lehet ki/be kapcsolgatni-. :| Foobar távirányító appot is letöltöttem a telefonra, később remélem sikerül beüzemelni... (egyenlőre CD-t grabbelgetek ezerrel)...
Linuxot egyenlőre még nem próbáltam, azzal még amúgy se sikerült eddig túlzottan összebarátkoznom... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2020.11.17. 16:36 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Ha szeretnék elmozdulni aktív váltás felé...
Akkor első körben laptopról, próba-képpen (2.2 hanghoz: fő hangkimenetnek a sztereó USB-s DAC-ot, sub kimenetnek meg az alaplapi Jack-et bevetve), valami módon megoldható szoftveresen a keresztváltás? :?
Mivel, hogyan a legegyszerűbb, vannak bevált receptek? :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2020.11.17. 17:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
DöG írta:
DöG írta:
Adott egy 1×ű Acer laptopocska (N3150, SSD, 1×USB2, 1×USB3, HDMI), dual boot Win10, és Linux Mint 18.1 van rajta.
+ Egy új S.M.S.L. Sanskrit 10th DAC: USB, SPDIF koax, és opto bemenetekkel. Egyenlőre simán Windows alatt, USB-n csatlakozva próbáltam csak, mindenféle +szofverek, meg beállítgatások nélkül, egyenlőre a hangtól nem vagyok elájulva. ...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A külső lineár táp + Sanskrit 10th gyári oldaláról letöltöltött driver feltelepítése sokat javított az USB-s hangon, a fülem már kezd hozzászokni... :)
-Az mindenesetre kiderült, hogy OTG kábellel telefonról is simán használható külső DAC-ként, csak az én telefonom sajnos (kijelző szerint) fix 192kHz-es digitális jelet szolgáltat a kimeneten, (a CD grebbeléseim 44kHz-ről átkonvertálódása sajnos hallható minőségromlást okoz)...
-Műholdvevőmhöz se optikai, se RCA SPDIF kijáratán nem tudtam csatlakozni valamiért. :?
-DVD-ről viszont mind 2 bemenettel sikerült csatlakozni, csak van hogy távirányítón a bemenet váltáskor nem érzékeli a jelet (ilyenkor vagy egy DAC ki/be kapcsolás, vagy egy adat kábel kihúzás-bedugás segít).

Foobar2000-et telepítettem, Kernel Streaminget is úgy tűnik sikerült telepíteni, -csak még mindig nem lelem, hol is lehet ki/be kapcsolgatni-. :| Foobar távirányító appot is letöltöttem a telefonra, később remélem sikerül beüzemelni... (egyenlőre CD-t grabbelgetek ezerrel)...
Linuxot egyenlőre még nem próbáltam, azzal még amúgy se sikerült eddig túlzottan összebarátkoznom... :oops:


Telefonra próbáld ki az ingyenes Hybymusic -t, illetve utána kell olvasni, milyen egyéb ,(fizetős, de olcsó) app-ot szeretnek használni.
Nálam Androidról, egy Xiaomi Note 8-ról ezek mennek:
-Bármilyen Flac, bármilyen mp3, szóval a populáris formátumok. 384 khz/32 bit az USB-s elvi maximum. (Nálam telóról 192 khz, laptopról 384 khz). DSD64-DSD512-ig fogad a DAC DSD-t. Megfelelő programmal minden állítható, mehet natívan is, de be is állíthatsz fix kimeneti paramétert. Pár program natívan, hardveresen kezeli a DAC-ot, de a zenelejátszó ptogik zöme nem.
Nálam a fent említett progi bevált, mindent tud. A Hiby élenjár az olcsóbb minőségi DAC-ok és az MQA formátum terjesztésében. Gondolom, illett egy profi programot kiadni az eszközeikhez.
Megér egy próbát, sok minden állítható. De ha akarod, minden a saját paramétereinek megfelelő kimenettel keül továbbításra.
A DAC szépen vissza is jelzi ezeket, 44.1 khz-et ugyanúgy, mint akár a d-8 kódot, ami a natív DSD512-nek felel meg.
Filter 5-öt javaslom, slow roll-off.
Nálam nagyon jó a Sanskrith DAC így, Androidról is.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2020.11.17. 17:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
JRIVER-rel már csináltam ilyet.
Options-->General-->Features and check WDM Driver. Then restart Media Center and the driver will install.
Erre az új eszközre kell majd lejátszani a zenét.
Beállítod a DSP-ét és az eredményeket megfelelő kiemenekre átirányítod: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=92&t=3870#p87643


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2020.11.18. 01:13 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
turho írta:
Telefonra próbáld ki az ingyenes Hybymusic -t... A DAC szépen vissza is jelzi ezeket, 44.1 khz-et ugyanúgy, mint akár a d-8 kódot, ami a natív DSD512-nek felel meg.
Filter 5-öt javaslom, slow roll-off.
Köszi, azóta már én is a Hyby-t használom, ha néha telózom -bevált-, azzal bitperfekt a lejátszás...
DSD-t még nem próbáltam. :oops:
Filtert ezen nem lehet állítani, ez még a régi, nem MKII Sanskrith 10 változat. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2020.11.18. 01:16 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
JRIVER-rel már csináltam ilyet.
Options-->General-->Features and check WDM Driver. Then restart Media Center and the driver will install.
Erre az új eszközre kell majd lejátszani a zenét.
Beállítod a DSP-ét és az eredményeket megfelelő kiemenekre átirányítod: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=92&t=3870#p87643
Köszi, akkor majd egyszer kipróbálom! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség