audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2019.04.14. 14:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
Aztán hogy viselkedtek az R2R DAC-ok a többihez képest, meg euro21-dyscus műve egymáshoz képest?
/persze nem tudom Ottó végül is ott volt-e?/

Ottó nem jár László féle találkozókra, még László nem kér bocsánatot.
Euro21 DAC-ja érdekelne hogy szól, mivel az enyém még sehogy. Majd beszélek Bélával, hogy végzett.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2019.04.14. 14:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
istvan01 írta:
Aztán hogy viselkedtek az R2R DAC-ok a többihez képest, meg euro21-dyscus műve egymáshoz képest?
/persze nem tudom Ottó végül is ott volt-e?/

Ottó nem jár László féle találkozókra, még László nem kér bocsánatot.
Euro21 DAC-ja érdekelne hogy szól, mivel az enyém még sehogy. Majd beszélek Bélával, hogy végzett.

ajaj, mint az oviban .. hatvan év körüli ovisok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2019.04.14. 17:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
istvan01 írta:
Aztán hogy viselkedtek az R2R DAC-ok a többihez képest, meg euro21-dyscus műve egymáshoz képest?
/persze nem tudom Ottó végül is ott volt-e?/

Ottó nem jár László féle találkozókra, még László nem kér bocsánatot.
Euro21 DAC-ja érdekelne hogy szól, mivel az enyém még sehogy. Majd beszélek Bélával, hogy végzett.




Miért kellene ? Ne viselkedj ovodásként !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.04.14. 21:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Jól van ez így ahogy van.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2019.04.15. 09:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Dys-cus nem volt, legalábbis én nem láttam.

Nem voltam,. Off Hogy miért, azt demokratikusan kitörölték. Na ezért nem voltam. Off

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2019.04.15. 10:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Kedves barátomtól kölcsönözve:
"Attól hogy üldözési mániám van attól még üldözhetnek!"

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=128&t=1766
"A "Triódás találkozó" topikból az OFF hozzászólások áthelyezésre kerültek, az OFF topikba."

Nem én voltam, a velem kapcsolatos hozzászólásokat nem moderálom.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.04.15. 13:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Látom te lettél a vezetőség.
Tudod mit? Menj te el oda, ahova engem küldtél, s utána kapcsold ki a telefont, mint ahogy velem csináltad 12 év barátság után...
A semmiért, mert egy rossz szót nem mondtam neked.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.21. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Röviden - ez a gép a CD lejátszók Stradivariusa

Ez jó :lol: Minden annyit ér a mai konzumidióta világban is, amennyiért el lehet adni. Hajrá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.21. 22:24 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Szia FordPrefect!

Gondolom te is megveszed a számodra minőségi alkatrészeket, és az jó, da ha más veszi... , az már konzumidióta? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.21. 22:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Csak röviden:
1. A saját termékemet mások dicsérjék, ne Én :) !!!!!
2. A te így helyes: Te
3. Már régen nem veszek minőségi alkatrészeket. Van pár, kifutóban. Amúgy a világ kicsit "kizökkent", nézd meg a filmet. A "civilizált" világ 90-98 %-a -szerintem- KONZUMIDIÓTA. De nyugodtan cáfoljál meg, másik rovatban van a helye. Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 09:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Szabó Zoltán írta:
Egy kommersz céda játékosban pusztán az analóg kimeneti fokozat javítása sosem elegendő, mind a digitális (főleg), mind az analóg tápellátás, mind a clock megoldás egyaránt nagyon fontos, ezek nélkül nem gondolom, hogy akár a nyomába szegődhet egy jól konstruált fájl alapú lejátszásnak, vagy akár egy full tuningos céda futóműnek minőségi dac-kal karöltve.
Elhiszem, hogy kellemesebb hallgatni, mint az eredetit, de a Stradivarius hasonlat minden bizonnyal enyhén (?) elfogult túlzás.


Szerintem a gondolkodás mellett érdemes lenne a gyakorlatban is megtapasztalni amiről itt szó van és akkor esetleg rájöhetnél hogy nem megfelelő következtetésre jutottál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 09:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
FordPrefect írta:
Csak röviden:
1. A saját termékemet mások dicsérjék, ne Én :) !!!!!
2. A te így helyes: Te
3. Már régen nem veszek minőségi alkatrészeket. Van pár, kifutóban. Amúgy a világ kicsit "kizökkent", nézd meg a filmet. A "civilizált" világ 90-98 %-a -szerintem- KONZUMIDIÓTA. De nyugodtan cáfoljál meg, másik rovatban van a helye. Üdv.


Csak az 1. re reagálok, a termék megnevezés meglehetősen hibás, mivel itt egy nyilvánosságra hozott, bárki által elérhető és megcsinálható modifikációról van szó, mely ráadásul filléres. Mellesleg dicsérik elegen mások is, olyanokra gondolok akik nem csak elméleti szinten villogtatták a hozzá(nem)értésüket hanem gyakorlati tapasztalatokat is szereztek, s rögtön utána cd100 at is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 17:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
VanikZoltan írta:
Szabó Zoltán írta:
Egy kommersz céda játékosban pusztán az analóg kimeneti fokozat javítása sosem elegendő, mind a digitális (főleg), mind az analóg tápellátás, mind a clock megoldás egyaránt nagyon fontos, ezek nélkül nem gondolom, hogy akár a nyomába szegődhet egy jól konstruált fájl alapú lejátszásnak, vagy akár egy full tuningos céda futóműnek minőségi dac-kal karöltve.
Elhiszem, hogy kellemesebb hallgatni, mint az eredetit, de a Stradivarius hasonlat minden bizonnyal enyhén (?) elfogult túlzás.


Szerintem a gondolkodás mellett érdemes lenne a gyakorlatban is megtapasztalni amiről itt szó van és akkor esetleg rájöhetnél hogy nem megfelelő következtetésre jutottál.

Uhhh!
Már, hogy Szabó Zolinak nincs gyakorlati tapasztalata????! :)
Én kérek elnézést!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 17:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Arról irt, hogy amiről itt szó van, arról szerezzen gyakorlati tapasztalatot - hallgassa meg a gépet :D
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 17:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
TDani írta:
VanikZoltan írta:
Szabó Zoltán írta:
Egy kommersz céda játékosban pusztán az analóg kimeneti fokozat javítása sosem elegendő, mind a digitális (főleg), mind az analóg tápellátás, mind a clock megoldás egyaránt nagyon fontos, ezek nélkül nem gondolom, hogy akár a nyomába szegődhet egy jól konstruált fájl alapú lejátszásnak, vagy akár egy full tuningos céda futóműnek minőségi dac-kal karöltve.
Elhiszem, hogy kellemesebb hallgatni, mint az eredetit, de a Stradivarius hasonlat minden bizonnyal enyhén (?) elfogult túlzás.


Szerintem a gondolkodás mellett érdemes lenne a gyakorlatban is megtapasztalni amiről itt szó van és akkor esetleg rájöhetnél hogy nem megfelelő következtetésre jutottál.

Uhhh!
Már, hogy Szabó Zolinak nincs gyakorlati tapasztalata????! :)
Én kérek elnézést!


Meg fogjuk hallgatni ! Hozzá tenném , hogy sokáig én is "bele voltam szerelmeesedve" a Philips ,Marantz CD imbe. amik megfelelő tuningokkal igen csak ott voltak a szeren. de sajnos be kell látnom hogy az idő eljárt felettük .És ahogy Zoli is irta egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombónak csak az árnyékában kullognak. No azért még nem dőlünk dugába. Hallgatjuk a több ezer CD-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.22. 18:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Gybalu71 írta:
TDani írta:
VanikZoltan írta:
Szabó Zoltán írta:
Egy kommersz céda játékosban pusztán az analóg kimeneti fokozat javítása sosem elegendő, mind a digitális (főleg), mind az analóg tápellátás, mind a clock megoldás egyaránt nagyon fontos, ezek nélkül nem gondolom, hogy akár a nyomába szegődhet egy jól konstruált fájl alapú lejátszásnak, vagy akár egy full tuningos céda futóműnek minőségi dac-kal karöltve.
Elhiszem, hogy kellemesebb hallgatni, mint az eredetit, de a Stradivarius hasonlat minden bizonnyal enyhén (?) elfogult túlzás.


Szerintem a gondolkodás mellett érdemes lenne a gyakorlatban is megtapasztalni amiről itt szó van és akkor esetleg rájöhetnél hogy nem megfelelő következtetésre jutottál.

Uhhh!
Már, hogy Szabó Zolinak nincs gyakorlati tapasztalata????! :)
Én kérek elnézést!


Meg fogjuk hallgatni ! Hozzá tenném , hogy sokáig én is "bele voltam szerelmeesedve" a Philips ,Marantz CD imbe. amik megfelelő tuningokkal igen csak ott voltak a szeren. de sajnos be kell látnom hogy az idő eljárt felettük .És ahogy Zoli is irta egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombónak csak az árnyékában kullognak. No azért még nem dőlünk dugába. Hallgatjuk a több ezer CD-t.


Akkor én viszont azt a nagyfelbontású dacot hallgatnám meg aminek az árnyékában kullogna a cd100...
Tényleg érdekel mert én erősen szimpatizálok a file alapú lejátszással, és a cd100 bekerülési árának tízszeresével próbálkozom elérni annak hangját, de egyelőre csak közelíteni tudom, meghaladni nemigen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 00:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nem baj, ha nem értitek, vagy feleslegesnek tartjátok a műszaki aggályaimat, de engedtessék meg nekem, hogy ne higgyem el a hallható eredmény mértékét. Egy kommersz cédajátékos minősége szinte ráleheléssel is javul, de abszolút mértékben muszáj több platformon javítani, ezen kár rugózni, a jitter évtizedeken keresztül mérgezte a digitális audiót, nem csak az audio rész. Újból fenntartom, hogy nem a javítás elvével van bajom, hanem a javulás mértékével. A javítási metódus publicitásától nem lesz semmi sem jobb, sem rosszabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 00:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
VanikZoltan írta:

Akkor én viszont azt a nagyfelbontású dacot hallgatnám meg aminek az árnyékában kullogna a cd100...
Tényleg érdekel mert én erősen szimpatizálok a file alapú lejátszással, és a cd100 bekerülési árának tízszeresével próbálkozom elérni annak hangját, de egyelőre csak közelíteni tudom, meghaladni nemigen.

Nem jó irányba próbálkoztál feltehetőleg, vagy túl nagy volt a personal bias...
Emiatt sem szeretnék megmondó emberként nyilatkozni, el lehet jönni adott rendezvényeimre és meg lehet hallgatni, miről is van szó, természetesen bármit lehet hozni, de nem farokméregetés céljából, mert úgyis az enyém a vastagabb, a hossz meg egy határon túl nem lényeges :D
Persze van olyan vastagság, amit már a hölgy közönség túlnyomó többségét mosolyra fakasztja, de azért más tényezők is fontosak ugyebáár...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 08:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 07:21
Hozzászólások: 38
Gybalu71 írta:
TDani írta:
VanikZoltan írta:
Szabó Zoltán írta:
Egy kommersz céda játékosban pusztán az analóg kimeneti fokozat javítása sosem elegendő, mind a digitális (főleg), mind az analóg tápellátás, mind a clock megoldás egyaránt nagyon fontos, ezek nélkül nem gondolom, hogy akár a nyomába szegődhet egy jól konstruált fájl alapú lejátszásnak, vagy akár egy full tuningos céda futóműnek minőségi dac-kal karöltve.
Elhiszem, hogy kellemesebb hallgatni, mint az eredetit, de a Stradivarius hasonlat minden bizonnyal enyhén (?) elfogult túlzás.


Szerintem a gondolkodás mellett érdemes lenne a gyakorlatban is megtapasztalni amiről itt szó van és akkor esetleg rájöhetnél hogy nem megfelelő következtetésre jutottál.

Uhhh!
Már, hogy Szabó Zolinak nincs gyakorlati tapasztalata????! :)
Én kérek elnézést!


Meg fogjuk hallgatni ! Hozzá tenném , hogy sokáig én is "bele voltam szerelmeesedve" a Philips ,Marantz CD imbe. amik megfelelő tuningokkal igen csak ott voltak a szeren. de sajnos be kell látnom hogy az idő eljárt felettük .És ahogy Zoli is irta egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombónak csak az árnyékában kullognak. No azért még nem dőlünk dugába. Hallgatjuk a több ezer CD-t.


Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 09:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 09:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.12.01. 23:41
Hozzászólások: 41
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))
[/quote]


S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
VanikZoltan írta:
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))



S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)[/quote]

Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap, 16GB DDR4 RAM, az alaplapban 1 db 250GB és 1 db 500GB Silicom Power NVME (PCIe csatoló felületű SSD. 3000GB (!) írási sebességgel). Dedikált USB kártya, mzperx-féle clock-kal.
Az USB kábel Audioquest Carbon.
Az USB I2S feldolgozásról XMOS xCORE-200 (a "nagy XMOS") gondoskodik, utána AK4497-es DAC van. A DAC IC-t 5 külön tápegység táplálja.
A DAC-tól ezüst interconnect kábellel megyek a végfokba.
A Hifi állvány Hifiracks Podium Reference utánépítés. (Nemcsak a CD játszónak fontos, hogy milyen állványon áll, hanem a rendszer minden elemének.)

Ezzel a rendszerrel össze lehetne hasonlítani a CD100-at. Tárnokon lakom.
Szívesen látlak egy hallgatózásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 11:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
OFF
hifitibi írta:
... utána AK4497-es DAC van. A DAC IC-t 5 külön tápegység táplálja....
Régebben mintha R2R ( PCM1704 ) dacod lett volna, trafós ( nanovas? ), csöves kimenettel...........mi a váltás oka?
( nekem is jön lassan egy AK4497 alapú kínai dac, bár kész, "gyári" készülékként )


hifitibi írta:
...Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap,...
Milyen az oprendszer, mennyire érzed fontosnak a "nagy" gépet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2019.07.23. 11:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Habár kedvenceim közé tartoznak a kerámiatokos D/A konverteres megoldások, viszont biztosan nem a TDA1540 az. Elhiszem, hogy szubjektíven a haveroknak jól szól, viszont fontosak a műszaki paraméterek is, mint például az el nem mászó trim, és persze a nagyobb felbontás... hát ezért nem a kerámiatokos TDA1540-et választottam, hasonló áron van sokkal jobb kerámiatokos, de ezt a profi haverok nem tudják, mert a profi haverok nem építettek errefelé ilyet. Csak valami hozzánemértő nagypofájúak távol-keleten például...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 12:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Attól tartok a tényleges összehasonlítások sem járnának más eredménnyel mint a meghallgatás nélküliek. A TDA1540 és a nagy felbontású eszközök hangja oly távol van egymástól, hogy az ízlésbeli különbségek felülírják az egyéb tulajdonságokat. Akár a vinyl vs CD. Aki bigott vinyl hallgató annak nem nagyon fog bejönni a digitális hangzás és fordítva.
Arról a másik apróságról nem is beszélve, hogy a hallgatott, kedvelt felvételek megszólalása már magában hordoz "némi" különbséget.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 12:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
hifitibi írta:
VanikZoltan írta:
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))



S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)

Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap, 16GB DDR4 RAM, az alaplapban 1 db 250GB és 1 db 500GB Silicom Power NVME (PCIe csatoló felületű SSD. 3000GB (!) írási sebességgel). Dedikált USB kártya, mzperx-féle clock-kal.
Az USB kábel Audioquest Carbon.
Az USB I2S feldolgozásról XMOS xCORE-200 (a "nagy XMOS") gondoskodik, utána AK4497-es DAC van. A DAC IC-t 5 külön tápegység táplálja.
A DAC-tól ezüst interconnect kábellel megyek a végfokba.
A Hifi állvány Hifiracks Podium Reference utánépítés. (Nemcsak a CD játszónak fontos, hogy milyen állványon áll, hanem a rendszer minden elemének.)

Ezzel a rendszerrel össze lehetne hasonlítani a CD100-at. Tárnokon lakom.
Szívesen látlak egy hallgatózásra.


Lehet, hogy egy kissé OFF ebben a topicban, de én is felajánlok egy meghallgatást Veszprémben. Tibor úgyis rég járt már nálam, gyertek el!
Nálam egy hagyományosabb PC van, persze ebbe is belenyúltam kissé, de másképpen, mint Tibor. A tápja pl. maradt kapcsoló üzemű. Az Oprendszer AP-Linux 4.0, a legújabb verzió frissítéssel.
DAC AKM4497, de más kialakításban, mint a Tiboré. Erősítő A osztályú félvezetős. Hangdobozok Tang-band szélessávúak. Kábelezés egyedi, de van ezüst-platina interkonekt is benne. :-)
Ha gondoljátok egyeztessünk!

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MOT64 2019.07.23. 12:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 12:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Habár kedvenceim közé tartoznak a kerámiatokos D/A konverteres megoldások, viszont biztosan nem a TDA1540 az. Elhiszem, hogy szubjektíven a haveroknak jól szól, viszont fontosak a műszaki paraméterek is, mint például az el nem mászó trim, és persze a nagyobb felbontás... hát ezért nem a kerámiatokos TDA1540-et választottam, hasonló áron van sokkal jobb kerámiatokos, de ezt a profi haverok nem tudják, mert a profi haverok nem építettek errefelé ilyet. Csak valami hozzánemértő nagypofájúak távol-keleten például...



kérem ezt a teljesen Off . hozzászólást áthelyezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 12:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
VanikZoltan írta:
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))



S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)[/quote]


Én Győrban lakom .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 12:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Országos nagy buli készül! :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 13:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
shany írta:
OFF
hifitibi írta:
... utána AK4497-es DAC van. A DAC IC-t 5 külön tápegység táplálja....
Régebben mintha R2R ( PCM1704 ) dacod lett volna, trafós ( nanovas? ), csöves kimenettel...........mi a váltás oka?
( nekem is jön lassan egy AK4497 alapú kínai dac, bár kész, "gyári" készülékként )


hifitibi írta:
...Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap,...
Milyen az oprendszer, mennyire érzed fontosnak a "nagy" gépet

Kérem a modikat, hogy shany kérdését tegyék át aaaa....(hát, ez inkább PC-s téma lesz, mint DAC-os) valamelyik PC zenelejátszós topikba. Ott szívesen válaszolok a kérdésekre.
Ezt a topikot nem akarom szétoffolni.

// Nyugodtan folytasd ott, ahová szerinted illik (így nem kell várni senkire), az itteni kérdések (idézet) átemelésével, átmásolásával - SZVSZ amúgy két eltérő témájú kérdés fogalmazódik meg - én pedig mindent oda pakolok, ahol válaszoltál rá!
Köszi!
Este a többiekkel egyeztetve takarítok.
deeraudio//


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 15:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 07:21
Hozzászólások: 38
Gybalu71 írta:
VanikZoltan írta:
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))



S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)



Én Győrban lakom .[/quote]

Az a baj hogy egy ilyen tesztet csak harmadik semleges helyen érdemes megcsinálni,mert a hazai versenyző mindig előnyben van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 16:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
ha lesz összehallgatás, szívesen elmennék meghallgatni mindkét rendszert. Mostanság eltévedtem az "erdőben" valahogy nem találom a kiutat. valószínűleg rossz irányba fejlesztettem. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 17:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
arzachel írta:
Gybalu71 írta:
VanikZoltan írta:
Gybalu71 írta:
Média PC- Human audio Muto X dac+Tabla USB Converter

Lehet az tudni hogy mit takar a "egy megfelelő nagy felbontású lejátszó Dac kombó" gyártó és típus szerint,mert akkor azt meghallgatnám mielőtt véleményt mondok.:))



S kinek van ilyen és hol amit meg lehet hallgatni?
Meg a média pc a lánc elején nagyon nem mindegy milyen... (nálam mondjuk az eléggé rendben van szerintem)



Én Győrban lakom .


Az a baj hogy egy ilyen tesztet csak harmadik semleges helyen érdemes megcsinálni,mert a hazai versenyző mindig előnyben van.[/quote]


Szerintem megoldható a Dac és a MPC szállitása nem probléma. még annyi hogy a Kábelek is dedikált Human audio-k .próbáltunk másokat is de nem lett jobb. ami jobb lett volna annak az ára irreális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 07:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
hifitibi írta:
shany írta:
OFF
hifitibi írta:
... utána AK4497-es DAC van. A DAC IC-t 5 külön tápegység táplálja....
Régebben mintha R2R ( PCM1704 ) dacod lett volna, trafós ( nanovas? ), csöves kimenettel...........mi a váltás oka?
( nekem is jön lassan egy AK4497 alapú kínai dac, bár kész, "gyári" készülékként )


hifitibi írta:
...Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap,...
Milyen az oprendszer, mennyire érzed fontosnak a "nagy" gépet

Kérem a modikat, hogy shany kérdését tegyék át aaaa....(hát, ez inkább PC-s téma lesz, mint DAC-os) valamelyik PC zenelejátszós topikba. Ott szívesen válaszolok a kérdésekre.
Ezt a topikot nem akarom szétoffolni.

// Nyugodtan folytasd ott, ahová szerinted illik (így nem kell várni senkire), az itteni kérdések (idézet) átemelésével, átmásolásával - SZVSZ amúgy két eltérő témájú kérdés fogalmazódik meg - én pedig mindent oda pakolok, ahol válaszoltál rá!
Köszi!
Este a többiekkel egyeztetve takarítok.
deeraudio//

Deeraudio javaslata szerint sikerült máshova válaszolnom (PC építés és AK4497 DAC topikokba), úgyhogy ez (is) majd törölhető lesz, ha eljuttok odáig. Köszi: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.07.25. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
https://www.youtube.com/watch?v=sCqAvYDpbKQ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2019.07.26. 16:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezt a RIAA korrektort nem vágom. Most kell-e a lemezekhez, vagy sem? Vagy MC függő?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2019.07.26. 16:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Ezt a RIAA korrektort nem vágom. Most kell-e a lemezekhez, vagy sem? Vagy MC függő?

Ennek azért sok helyen utána olvashattál volna, itt a legegyszerűbb leírás, aztán nézd meg a Wikipédián is:
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/ ... .html?pg=2
(Később megy az OFF-ba mindkét HSZ.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.09.30. 20:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Parallel bemenetű R-2R Multibites DACok témából az eddigi 3 utolsó hozzászólásomat kérném áthelyezni vagy az offba, vagy töröljétek.
Shift+storage részt benéztem, mivel RJ formátumnál az LSB az utolsó bit, nem pedig az MSB. :o :shock:
Bufferes BF862-es rész remélem jól van azért.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 16:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Ezt a RIAA korrektort nem vágom. Most kell-e a lemezekhez, vagy sem? Vagy MC függő?



hogy hallgattál eddig analog lemezt ???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 16:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Gybalu71 írta:
Toto írta:
Ezt a RIAA korrektort nem vágom. Most kell-e a lemezekhez, vagy sem? Vagy MC függő?

hogy hallgattál eddig analog lemezt ???

Jutúbon. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 16:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Maximum euro21 és a lelkes barátai képzeletében, amit persze tényként kezelhetnek utána...
mellorn stream-el, és módosított V4-el hallgatok LP-ket. Tehát nem építettem még phonot! Meg lehet, hogy nem is fogok, annyira nem is érdekel, jól van ez így. Csak rájöttem, hogy qrvára nem elég még a hiraga MC magában.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 20:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
AHA! Hagy mondjak valamit a középfrekvenciás AMT-ről. Ezt én a kiállításon hallgattam. Annyira jó volt az énekhang vele, hogy még csodálkozom, hogy nincs a piacon külön megvásárolható formában. Inkább tweetereket csinálnak, de hát látjuk, hogy azok is inkább 1,5khz-től jók, enyém meg 2khz-től. Nem kell a WM DAC hajcsárok minden szavát pontosan elhinni... STAX-al hallgattam régebben HQ-s Youtube-os felvételeket, sokat visszaadtak a hangrendszerek karaktereiről, amit élőben is meghallgattam. Legalább 800 Hz-től váltható AMT midrange kéne, 6dB/oktáv elektronikus váltással, és hozzápasszoló mély-középpel persze még jobb lenne elvileg.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Salas SSLV 1.3
HozzászólásElküldve: 2019.10.07. 20:01 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
euro21 írta:
Adminok!

Nyitottam egy "Kapacitás sokszorozó tápok" topikot.

2019.02.01. 14:29-től mostanáig minden átmozgatható.

Törölhető ez a hozzászólás!


OFF

Nem akarsz modi lenni? Akkor mindjárt meg is csinálhatod! :)

ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.08. 11:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Közben elkezdtem a DSP-s nyák rajzolgatását is... TAS3108 és SRC4192 van rajta. Az utóbbi bypass módba állítva, kizáróan slave-slave üzemmódhoz. (mi másért kellene egy SRC4192?)
Miután nekem qrva nehéz ezekhez nyákot tervezni, ezért ez az egész tekinthető egy sima I2S 24 bites formátumú jelbemenetnek egy 19 bites DAC-hoz.


Csatolmányok:
tas3108i.PNG
tas3108i.PNG [ 155.81 KiB | Megtekintve 28756 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.19. 12:23 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
tunerman írta:
A HE-n megszüntetett " HiFi elektroncsöves erősítők" topik

Off
Az a "baj" veled, hogy szakmaiságot próbálsz becsempészni oda, pedig ki van írva: "hobbi"!!! :lol:
On


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.19. 13:22 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
euro21 írta:
tunerman írta:
A HE-n megszüntetett " HiFi elektroncsöves erősítők" topik

Off
Az a "baj" veled, hogy szakmaiságot próbálsz becsempészni oda, pedig ki van írva: "hobbi"!!! :lol:
On


100 %-ig igazad van...
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.10.20. 20:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A projekt célja annak bizonyítása

Hagyjuk már ezt a "projekt" szöveget. Manapság minden fiatal ezzel nyomul. :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Ide írom mert nem találtam alkalmasabbat..
Mi a véleményetek a következőről:
Jó pár év óta trendnek érzem, hogy a rock-pop koncerteken idióta módon túl van tolva a basszus és a dob, akárhova mész, nem élvezhető a gitár fúvósok, ének...lerázza rólad a gatyát a mély szekció, nem érted a szöveget ,szinte csak kvartyog. ,... mit gondoltok erről....engem elkeserít, pedig szeretem a zenekarokat, de nem élvezhetők emiatt az élő koncertek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 18:08 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
OFF
Nekem az a tendencia nem tetszik, hogy PA. hangfalaknál egységnyi membrán felületre egyre nagyobb max hangerő értékeket adnak meg a gyárak, és azokat egyre nagyobb erősítő teljesítménnyel is pumpálják a hangosítók... (jó kibírja, nem ég le), de igen erősen komprimálódik a dinamika, mindenféle erős torzítások, modulációk... keletkeznek a membránon. Van hogy először a magas, és közép hangok "tűnnek el", mert ott már leszabályoz a védelem (soros izzós teljesítmény korlátozó, vagy valami profibb védelem). A másik nyűgöm pedig a túlzott dinamika kompresszió használat (legjobban rádióban zavar, de sok élő és konzerv hanganyagnál is
Sokszor, ha csak 10-ed teljesítménnyel tolnák, sokkal élvezhetőbb lenne a hang, kevésbé fáradna el a közönség hallószerve, és agya (egy túltolt katyvaszból sokkal nehezebben hámozható ki az információ)... szerintem.

Igaz, hogy én már kicsit süketülök + nagy hangerőt is kevésbé bírom (a dobhártyám is betorzít) :oops: , de szerintem nem jó hallgatni az ilyen "hangszennyezés"!

Tisztelet a kivételnek, mert azért van ahol jól csinálják! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 12:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DöG írta:
A másik nyűgöm pedig a túlzott dinamika kompresszió használat
legjobban rádióban zavar

Nem csoda, hiszen ott az eredetileg is csökkentett dinamikájú hangot ráadáskéépen egy fülre beállított, többek között kompresszor és limiter funkciókat ellátó "hangzásjavító" adásproci manipulálja, a műsorszóráshoz használt veszteséges tömörítésről nem is beszélve. Nemrég cseréltem le a szüleim tévéjét, és kicsit meglepődtem, hogy napjaink műanyaghangú lapostévéin is kihallható, mennyire botfülű vagy éppen cinikus a hangtechnikus. (Az elrontott ízlésű közönséget megcélzó gyári beállítások normalizálása után.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség