audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 16:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 13:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Figyelgetve más településeken és ipari parkokban még megmaradt nátriumlámpákat, hát szerintem vak az, aki azt mondja, hogy ezzel nem lát! Mivel, hogy sokkal jobb, mint a mellé szerelt fillérb*szó hideg-fehér LED, ami teljesen máshogy világít, és nem teríti szét úgy a fényt, ahogy azt kéne. Hozzáteszem, a nátriumlámpák között is hatalmas a különbség, tényleg van olyan, ami már nagyon nátrium, de azért ez is sokat fejlődött, és megtudják azért úgy csinálni, hogy jó legyen. Persze kicsit rosszabb fényhasznosítással, de LED-hez képest több esetben még így is előnyben van sokkal technikailag.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 18:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DöG írta:
Közvilágításnál pl. lehet szürkületben fokozatosan felfutó fényerőt csinálni, kora este -amikor nagy a nyüzsi- kellemes megvilágítást csinálni (full fényerőn), majd késő éjjel egy minimál fényerőre levinni a teljesítményt

Létezik rá megoldás, hogy amikor hosszabb szakaszon egyik irányban sincs forgalom (mellékúton, kistelepülések között, éjjel nem ritkaság), ott a fényt lemodulálják, aztán amelyik irányból jármű érkezik, onnan szépen sorban fel, még mielőtt odaérne. Kérdés, hogy az ilyen okosrendszer mennyibe kerül, és adott szakaszon mennyi idő alatt hozná be az árát. De ez nálunk csak délibábos elmélet. A kiábrándító hazai gyakorlatot legutóbb a fonyódligeti vasúti peronvilágításnál láttam. Kb. 1 órával szürkület előttre programozta valami idióta, talán abban a hitben, hogy alig fogyaszt valamit... sajnos hiába okos a technika, ha...
Rejtés:
folytatás az aláírásban :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 20:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Figyelgetve más településeken és ipari parkokban még megmaradt nátriumlámpákat...

Pont eszembe jutottál, figyelgetve így autózás közben az 1800K-es nátriumlámpákat, meg a kerékpárúton kocogógat, hogy mennyire nem látszanak már egy erősebb szürkületben sem. Ahol maradt a nátriumlámpa, sajnos elég rosszul látni a ledhez képest. Ami zavaróbb, hogy nem egyszerre cserélik a kiégett lámpákat, emiatt random váltakozik a led és a nátriumlámpa, ami elég zavaró, foghíjas utcavilágítást ad.

Kár ezeken lamentálni, mert gazdasági megfontolások döntenek. A led 50e üzemórát kibír, a nátrium kb 15e-t. Ha Tibi bácsit 3x is fel kell emelni a kosarassal, hogy cseréljen nátriumlámpát, amíg egy (amúgy olcsóbb) ledmodul kiég, akkor a polgármesterek nem fogják érteni, mi a natriumlámpában a ráció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nátriumlámpa és nátriumlámpa között lehet sok különbség. Láttam én is olyat, főleg a régebbieket, ahol tényleg undorító narancssárgán világít már, és láttam korszerűbbeket, amelyek bizony igen jól világítottak. Mivelhogy ha emelik a nátriumgőz nyomását, sokkal jobb lesz a színvisszaadása, cserébe csökken a fényhasznosítás. És ennek széles spektrumát láttam, narancssárgától egészen a fehérig.
Nem egyszerre cseréltek égőket, aztán ilyen lett. Komfortos, jó megvilágítású terület.

LED meg nem világít be mindent, tehát ez meg ezért balesetveszélyes. És hideg-fehér szín hőmérsékletű. Csak néhány okosabb településen oldották meg LED-del a jobb fényt, ami borostyán sárga.
De Székesfehérváron telepítettek új 50 Wattos nátriumlámpákat, és a lakók nagyon örültek neki, előtte vagy higanylámpa volt (nátrium nélkül) vagy az a fénycsöves szar, amitől csak kicsit jobb általában a LED.

Amúgy meg a LED-es lámpatest kétszer drágább, egy nátriumlámpa körte meg nem olyan drága. Szerintem a LED a drágább. És sok helyen már vibrál, nem világít, vagy a külső burkolata nincs már meg. Foglalkozik vele valaki? Senki. Újabb minőségi nátriumlámpák bírják a sok üzemórát. Sima higanylámpa többször volt rossz.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2019.09.16. 21:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Nátriumlámpa és nátriumlámpa között lehet sok különbség.

A sorozatgyártási költségek különbségét is ennyire vágod? :D Széles spektrumú fehér LED dettó. Ja nem, csak osztod... "elméleti síkon", ahogy szoktad.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Amatőr vagyok a világításban. De:

1. A legfontosabb. A szegényebb városokban (pl. nálunk) spórolnak a világítással. Jóval szürkület után kapcsolják be, addig agyrém a közlekedés a zebrák közelében. Sajnos utána is, mert az átkelőnél szerintem a Na lámpa SZ..T sem ér. No jó, inkább nem látható semmi. Megoldás: Szürkületnél előtt külön bekapcsolódó világítás a zebráknál, lehetőleg LED világítással, jól láthatóan. Elvileg technikailag megoldható a 21. században :)

2. A többi városi világítás? Hosszú távon nyerjen a jobb. Szerintem a LED lesz. Megfelelően alkalmazva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Azért több emberrel is beszéltem, akiknek valamilyen nagyon érdekes módon hasonló volt a véleménye. És mindezt úgy, hogy előtte nem mondtam a véleményemet. Csak, hogy megbizonyosodjak, hogy tényleg én vagyok az egyedüli, akinek ez nem tetszik, vagy másnak se? De ezek az emberek általában amúgy leszarják, még azt is, ha teljesen vaksötétben mennének haza.

Tehát a lámpatípusokat nem lehet egy kalap alá venni, olyan, mintha hoznál egy hangszórót, és valaki kijelentené, hogy az összes hangszóró rosszul szól akkor. Vagy inkább tranzisztoros erősítőt. :lol: Ez csak technológia, semmi több. Mindkét lámpatípust meg lehet jól csinálni és rosszul is, és mindegyikre van gyakorlati példa, nem csak elméleti síkon.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Konkrétan mit akarsz mondani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
LED meg nem világít be mindent, tehát ez meg ezért balesetveszélyes.
...

Ja tényleg... az új LED-lámpatestek valóban nem vílágítanak felfelé;) Az éjjeli bogarak balesetveszély miatt állítólag be is nyújtottak egy petíciót. Anno a túl ritkán elhelyezett lámpatestek, a kiégő, hosszú időn keresztül ki nem cserélt miatt ugyanott (általában) sokkal egyenletlenebb volt a megvilágítás, és ezt sok fénykép tanúsítja. Közlekedésbiztonságilag legkevésbé az számít, hogy mit gondol az átlagember. Kizárólag az elfogulatlan, tudományosnak mondható vizsgálatok számítanak. Annakidején a Hg / Na váltáskor voltak ilyen tesztsorozatok... feltételes módban, mert hiába bizonyult nyerőnek a halványabbnak tűnő higanygőzlámpa, ez nem befolyásolta a nátriumos diadalútját. Pénz beszél, kutya ugat. A "sárga" közvilágítási LED pedig valójában zöldessárga;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
FordPrefect írta:
Konkrétan mit akarsz mondani?

Azt, hogy a megvalósított LED közvilágításként több helyen nem teljesen átgondolt, és hibás konstrukció, ami természetesen pont azoknak nem tetszik többségében, akik arra élnek. Ráadásul sok benne a kék szín, ami egészségre éjszaka bizonyítottan káros. Viszont LED-el elvileg, és gyakorlatilag is lehet jobbat építeni, ami nem hideg-fehér fényű, viszont a funkcióját teljesen ellátja, és nem világít felfelé, tehát fényszennyezés szempontjából sokkal előnyösebb lehet. Sajnos a régebbi és "korszerűbb" nátriumlámpák, amelyekkel jobban lehetett látni (tehát nem a kisnyomású kategória), a legtöbb helyre jobbak voltak, mint a jelenlegi felszereltek több esetben. De világították az égboltot jelentősen, ez egy erős tény.

Tudomány jelenlegi állása:
http://fenyszennyezes.hu/vvkl.html

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2019.09.16. 21:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
több emberrel is beszéltem

Én pedig sok olyan emberrel beszéltem, akik szerint egyáltalán nem kell Magyarországra atomerőmű, nem hogy bővítés. "Boncsák le, mielőbb!" Erre mit lépsz? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 21:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mivel szerintem az emberek zöme lusta és felelőtlen, és az is marad, szerintem jobb lenne több szélerőmű és naperőmű, esetleg geotermikus erőmű, vagy éppen sz*rt feltüzelő erőmű (van ilyen, elég modern)... nem tudok mit mondani ezen kívül. Szélerőműnél és naperőműnél a madarakat kell elkergetni valahogy, valami ultrahanggal, ne repüljenek bele. Ezzel nem foglalkozok, közvilágítással is csak azért, mert a kivitelezett konstrukciót a legtöbb helyen sz*rnak találtam.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 22:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
sok benne a kék szín, ami egészségre éjszaka bizonyítottan káros

Autós Xenon fényszóróizzóban még durvább a kék kiemelés, ködfényre kapcsolni pedig kifejezetten balesetveszélyes lehet egy úttest mellett sötétben botorkáló, ettől átmenetileg elvakuló buckalakó számára. Betiltották talán? Nem.
Kép
És ha már egészség... éjjel aludni kellene a köztéri LED-lámpatestekbe illetve egy bizonyos kék hullámhosszon hasonlóképpen erőteljesebben sugárzó (kizárólag így jöhet ki fényképek megjelenítésére alkalmas színhőmérséklet) ledes monitorba bambulás helyett :D Szép álmokat! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.16. 22:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Autókhoz, motorokhoz, biciklikhez és egyéb közlekedési eszközökhöz, és kereszteződésekhez, zebrákhoz én is a hideg-fehér közeli szín-hőmérsékletet ajánlom. Csak nem jó mindenhova szerintem, ez a lényeg. A monitor LED-es háttér-világításáról meg ennyit.


Csatolmányok:
ltsc_custom.PNG
ltsc_custom.PNG [ 477.75 KiB | Megtekintve 36164 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 00:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Toto írta:
Autókhoz, motorokhoz, biciklikhez és egyéb közlekedési eszközökhöz, és kereszteződésekhez, zebrákhoz én is a hideg-fehér közeli szín-hőmérsékletet ajánlom...
Hát én meg pont hogy nem! Tapasztalatom szerint bicikli lámpáknál semleges, vagy kissé melegfehér Led fénnyel javul a látás (főleg terepen, illetve úthibák esetén nagyon jól érzékelhető). 5000°K fölötti színhőmérsékletű, illetve kifejezetten gyenge színvisszaadású (alacsony CRI) ledek beépítése kifejezetten ellenjavallt szerintem! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 11:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak ne nátriumlámpa fénnyel világítson, meg ne 2000K-val. (arra ott a jobb helyeken a közvilágítás) Inkább több legyen, mint 3000K. De a halogén fénye, mint biciklilámpáként nagyon tetszett.
Fontos, hogy a koncentráló fénye meglegyen ezeknek a világításoknak. Tehát egyik erre jó, másik meg amarra. Akár mit mond az üzletkötő, mikor a polgármestert győzi meg arról, mennyivel fog kevesebbet (SE) fogyasztani egy nátriumlámpához képest, Siófokon ezt jól tudják már szerintem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 13:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
szerintem jobb lenne több szélerőmű és naperőmű

Jamos Lovelock szerint viszont éppen hogy az atomenergia az egyetlen komoly remény. Remélem nem baj, hogy az ő véleményét osztom:P Még úgy is, hogy tudom, ő a nagy felmelegedés-kánon prófétáinak egyike. Pedig egy igazán lelkiismeretes, igazán független tudós akkor sem hallgatja el kételyeit a közvélemény elől, ha úgy tűnik, az elmúlt évtizedekben mért adatok szerinti felmegedéshez a ma elfogadott elméletek és modellezés szerint nagy valószínűséggel köze volt a mesterséges CO₂-kibocsátás felfutásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 13:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak ne hogy elb*sszák, mint a közvilágítást a legtöbb településen a hideg-fehér fényű LED-ekkel, és a rossz megvilágításokkal. Ezt még ki sem lehet javítani. Qrvára nem bízok az emberiségben. Ha világhatalom vezetője lennék, naperőműveket telepítenék Afrikába, vízerőműveket, szélerőműveket, nagyon figyelve az élővilágra. Meg szennyvíztisztító mellé sz*rral tüzelő erőműveket.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 16:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Komoly szerencse, hogy Toto nem vezetője semminek. A méregzöld szemlélet épp annyira káros, mint a környezetvédelmi kérdések szőnyeg alá seprése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 17:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Konzol írta:
Komoly szerencse, hogy Toto nem vezetője semminek. A méregzöld szemlélet épp annyira káros, mint a környezetvédelmi kérdések szőnyeg alá seprése.



fején találtad a szöget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 17:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Úgy látszik fontosabb a wifi egyeseknek, mint az oxigén. Nem is tudom, hol ugrott meg télen erősen a légszennyezés mértéke, amivel hírportárok is foglalkoztak... de kinek mi a fontos. Nekem a környezet és a modern technika egyaránt. Egyébként nem lennék vezető, semmi pénzért se, maximum részlegvezető, valódi szakértő csapattal. Persze ahol támogatnak, és nem azt nézik, hogy szúrjanak háton. Pont ezért léptem ki a napokban egy olyan munkahelyről, ahol műszakvezető lettem volna, de észrevettem a "játékot". Nem hazudok.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 17:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Úgy látszik fontosabb a wifi egyeseknek, mint az oxigén. Nem is tudom, hol ugrott meg télen erősen a légszennyezés mértéke, amivel hírportárok is foglalkoztak... de kinek mi a fontos. Nekem a környezet és a modern technika egyaránt. Egyébként nem lennék vezető, semmi pénzért se, maximum részlegvezető, valódi szakértő csapattal. Persze ahol támogatnak, és nem azt nézik, hogy szúrjanak háton. Pont ezért léptem ki a napokban egy olyan munkahelyről, ahol műszakvezető lettem volna, de észrevettem a "játékot". Nem hazudok.



nem háton, hátba . háton úszni lehet.


A légszennyezésre visszatérve. sokkal többen fűtenek fával szénnel (hulladékkal ) újabban. a drága gáz villany árak miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 17:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Úgy látszik fontosabb a wifi egyeseknek, mint az oxigén. Nem is tudom, hol ugrott meg télen erősen a légszennyezés mértéke, amivel hírportárok is foglalkoztak... de kinek mi a fontos. Nekem a környezet és a modern technika egyaránt. Egyébként nem lennék vezető, semmi pénzért se, maximum részlegvezető, valódi szakértő csapattal. Persze ahol támogatnak, és nem azt nézik, hogy szúrjanak háton. Pont ezért léptem ki a napokban egy olyan munkahelyről, ahol műszakvezető lettem volna, de észrevettem a "játékot". Nem hazudok.



és van már másik munkád ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 17:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Végre valamivel egyetértek! Polgármesterek se tesznek semmit, a szavazás (ugye a támogatás) sokkal fontosabb a levegő minőségénél. És akkor hamarosan kb. 350 Forint lesz az euro középértéke...
Ez megint rosszabb lesz... tanyára kell költözni. Vagy drága helyre, aki megteheti, mivel ott a gazdagok nem szennyezik a levegőt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.20. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Leteszteltem a 2200K-s Filament COG LED-et. Eddigi legjobb nátriumlámpa hangulatát hozza. Pont oda jó a fénye miatt, ahova az elképzelt hasonló teljesítményű a nátriumlámpa is. Kisebb teljesítményre tehát csak a filament COG LED 2200K, normálisabb, átlagos közvilágításhoz pedig 2200K körüli nátriumlámpa, vagy borostyán sárga LED.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.20. 22:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szerintem a közvilágítás megoldását Mo-on SZAKEMBEREK-re kell bízni. És Ők is csinálják. Jól. Valszeg több paramétert vesznek figyelembe, környezetemben a LED-ek jól teljesítenek. Újabb ötlet? (a politika más kérdés)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.09.21. 07:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hidd el, valahol tényleg meg tudják csinálni, jól! Errefelé is van ilyen, sokan ki is járnak oda. Milyen véletlenül...
További szaktéma:
http://fenyszennyezes.hu/vvkl.html

Azt hiszem, nincs miről beszélni...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 09:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sokkal jobbak lettek ezek a Philips Filament COG LED-ek. Látható fénye ugyanaz, mint a hagyományos 60 Wattos izzók esetén! Nincs szükség plusz 3000K-s LED kiegészítőre, ami az Osram Filament COG LED 2700K-hoz kellett, és 7 Wattot fogyaszt!


Csatolmányok:
IMG_6076.JPG
IMG_6076.JPG [ 1.4 MiB | Megtekintve 34655 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 09:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Sokkal jobbak lettek ezek a Philips Filament COG LED-ek. Látható fénye ugyanaz, mint a hagyományos 60 Wattos izzók esetén! Nincs szükség plusz 3000K-s LED kiegészítőre, ami az Osram Filament COG LED 2700K-hoz kellett, és 7 Wattot fogyaszt!


Én is Philipset használok, Osram-ról áttérve. A 11W-os kifejezetten nagy fényerőt tud már, és kellemes a színárnyalata is.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.27. 21:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Néztétek már ennek a srácnak a videóit? Vélemény ?

https://www.youtube.com/channel/UC_JnFL ... 5tqcXWMzsA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.27. 22:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Meglehetősen reklám szagú. Szerintem a középosztályt célozza. Jobb híján. Beszél, mint egy szpíker.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.27. 23:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Meglehetősen reklám szagú.

Szagú? Ha valami úgy totyog, úgy hápog és úgy néz ki, és úgy úszik, mint egy kacsa, az nagy valószínűséggel kacsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.28. 05:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Aki a hangdobozt hangfalnak hívja az reklámnak is komolytalan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.28. 18:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Beszél, beszél, de nem mond semmit ....

Szvsz a hangdoboz-hangfal megnevezésen nem kell lovagolni, sokszor nem is helytelen, mert pl. koncerteken dobozokból építenek falat ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.28. 20:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Engem kifejezetten zavar. Igénytelenséget sugall. Egy szakmainak nevezett videó izében legyenek lehetőleg pontosak az elnevezések. Egyébként pedig a hangfal és a hangdoboz is a hangsugárzók egy tipusa.

Megjegyzem a téglát téglának hívjuk, holott viszonylag gyakran raknak belőle falat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.11.28. 23:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Meglehetősen reklám szagú. Szerintem a középosztályt célozza. Jobb híján. Beszél, mint egy szpíker.

Javítanék. A mára részben konzumidiótává vált középosztályt célozza meg egy o..ba, megélheté.i blo..er. Reklám. Ennyi. Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.12. 16:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Erre lecsapnék.
https://www.jofogas.hu/vas/Hangfal_dobo ... 116193.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.12. 16:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Hát ne tartsd vissza magad :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.12. 21:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Kár tüzelni. Rosszul ég a pozdorja. A fémek meg pláne. Környezetszennyezés, büntetendő.
Mivel Boleró volt a roncs, 30 cm-es LB122x lehet, ami egy pár dingókutyavesét sem ér. (-1.000 HUF lehet az ára)
Jó állapotú LA122x kicsit többet ér, (-10 HUF) ALNICO-s, jobb paraméterekkel, ez volt az eredeti, első szériás fehér középdómmal szerelt HS500-ban.
Csak közben eltelt vagy 30 év..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.13. 09:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Aki szeret játszani most megjelenet egy új játék:Jézus szimulátor.

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... ideojatek/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 21:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Tud valaki ufl apa csatit kábelre krimpelni. kellene 11db apa apa 10cm ufl csatlakozós kábel a tda projektemhez. sajna készen nem találok. én meg nem tudom felkrimpeni a végeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 21:53 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
banzai írta:
Tud valaki ufl apa csatit kábelre krimpelni. kellene 11db apa apa 10cm ufl csatlakozós kábel a tda projektemhez. sajna készen nem találok. én meg nem tudom felkrimpeni a végeket.


Az ebay tele van ilyesmivel, pl., mondjuk nem olcsó...:

https://www.ebay.com/itm/UFL-UFL-100-Cable-adapter-40-85-C-I-PEX-u-FL-100mm-SR-PASSIVES/202768899671?hash=item2f35f7de57:g:46EAAOSwSv5da2bU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 21:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
köszi ezeket láttam, de olyat ami apa apa nem találtam.
elyen jö lenne ha mind a két odalán az a 3mm apa lenne.
https://www.ebay.com/itm/5PCS-Extension-Cord-UFL-to-RP-SMA-Connector-Antenna-WiFi-Pigtail-Cable-nnW0H/123981318581?hash=item1cdddcc9b5:g:scsAAOSwn3VatcOq


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 22:00 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
banzai írta:
köszi ezeket láttam, de olyat ami apa apa nem találtam.
elyen jö lenne ha mind a két odalán az a 3mm apa lenne.
https://www.ebay.com/itm/5PCS-Extension-Cord-UFL-to-RP-SMA-Connector-Antenna-WiFi-Pigtail-Cable-nnW0H/123981318581?hash=item1cdddcc9b5:g:scsAAOSwn3VatcOq


közben frissítettem a linket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 22:03 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
ha meg ráér a dolog, Kínából van olcsóbban is:

https://www.aliexpress.com/item/32805610146.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.198a2c5dE9KNCf&algo_pvid=908f25ce-8b87-4b6a-8846-351780b09d65&algo_expid=908f25ce-8b87-4b6a-8846-351780b09d65-42&btsid=6ffa0bde-8be4-45f8-bbb6-531850fa9164&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.18. 22:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
banzai írta:
Tud valaki ufl apa csatit kábelre krimpelni. kellene 11db apa apa 10cm ufl csatlakozós kábel a tda projektemhez. sajna készen nem találok. én meg nem tudom felkrimpeni a végeket.

Biztos, hogy apa-apa csatlakozó kellene arra a kábelre?

Ha esetleg mégsem, akkor pl:
https://hu.farnell.com/hirose-hrs/u-fl- ... 0to%20male


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.19. 22:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
pont ez kell köszi. de ez nem apa apa? akkor rosszul tudtam.
ez kell hozzá a panelra? 3mm-sre lett nyomtatva a panelon a helye.
https://hu.farnell.com/hirose-hrs/u-fl-r-smt-1-10/rf-coaxial-u-fl-straight-jack/dp/1688077?MER=sy-me-pd-mi-acce&st=ufl%20male%20to%20male


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.20. 09:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
banzai írta:
pont ez kell köszi. de ez nem apa apa? akkor rosszul tudtam.
ez kell hozzá a panelra? 3mm-sre lett nyomtatva a panelon a helye.
https://hu.farnell.com/hirose-hrs/u-fl-r-smt-1-10/rf-coaxial-u-fl-straight-jack/dp/1688077?MER=sy-me-pd-mi-acce&st=ufl%20male%20to%20male

Neki is van
https://github.com/iancanada/DocumentDo ... ter/Cables
Csatolmány:
SilverPlatedCable.JPG
SilverPlatedCable.JPG [ 234.58 KiB | Megtekintve 32489 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.20. 12:26 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
https://www.tme.eu/hu/details/ufl_ufl-1 ... -passives/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2019.12.20. 21:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
itt még olcsóbb is. köszi. aljzatot nem találok, vagy is nem tudom hogy kéne keresni a tme-nél. megnézed Béla?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség