audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2016.07.23. 10:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
KD mester írta:
Információ van.

Dögivel... de ahogy én látom, a túlnyomó része használhatatlan:P)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.21. 19:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Régóta figyelem a hálózati kábelek, mint önálló hifi/highend komponensek térhódítását, közöttük a "locsolócsövek" - jórészt méretbeli, és természetesen árbéli - evolúcióját. Volt egy pillanat, úgy éreztem, hogy ki kellene próbálni valami túlzót, ha nem is olyan extrém dolgot.
Tehát hirtelen jött az ihlet, hogy összedobjak valami hálózati kábelt. Mindenképp árnyékolt kivitelűt akartam, és egyszerűen és rögtön rendelhető komponensekből. Viszonylag gyorsan belebotlottam ebbe a "teszt"-be ( https://www.av-online.hu/egyeb/kacsa-fl ... sztje_2082 ), arra gondoltam a legvastagabb 5.2mm2-es kábel-verzió pont megfelel a célnak ( https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/halozati-kabel-3 )
Dugókból nem akartam olyan drágát venni, viszont ilyen méretű, átmérőjű, merev kábelnek már mindenképp speciális kivitelűek kellenek. Bár valamivel olcsóbban is lehetett volna Viborg, Oyaide klón csatlakozókat venni, végül ezeket rendeltem, ez tűnt a leggyorsabb megoldásnak ( https://octogonaudio.hu/termekek/kabel- ... ozati-dugo , https://octogonaudio.hu/termekek/kabel- ... csatlakozo )
Megjött a kábel ( lehet vagy 1kg ?) + Furutech érvéghüvelyek ( csak ez volt ebben a méretben ) + kígyóbőr.
Arra gondoltam, fél óra alatt összedobom......3 óra lett belőle....

Szóval elkészült, bekötöttem ( daRcil-ba ). Az olvasottak alapján pedig vártam a megszólaló csodát....................és valóban lőn is:
Az első gondolat, amely beugrott : Szokol rádió. A második: Szokol rádió torzítások nélkül.
Mélyhang nulla, a közép kidomborodik, egy sima, sűrű dinamikátlan massza. A magas kicsit sok, de nem legfelül, hanem alatta kicsivel, mivel a legteteje visszafogott.
Bár illik járatni a kábeleket, de ez elég fárasztó módon szólt, gyorsan k is kötöttem.
Később még egyszer nekifutottam: ellenőriztem, hogy az az erősítő mindkét kábel esetében azonos érintkezőjére kapja a fázist ( az új kábel dugóján kellet fordítani ). Elkezdtem járatni: valóban úgy tűnik, kezd kiegyenlítődni, bár az alapvető karakterét még nem hagyta el teljesen: a mélye több lett, a közepe szintje picit csökkent, szellősebb, átláthatóbb. A tisztasága is javult. Most már egyértelmű előnyei is értékelhetőek az eddigi kábellel szemben. A régi kábel egyébként valamilyen műszerhez kapott, 3m ! hosszúságú. A teltebb hangja mellett, főleg a magashangok felső része több talán, viszont itt egyértelműen torzabb. Emellett a magasai vékonyabbak is.
Mivel a "bejáratás", a valós változások helyett lehetne egy pszichés folyamat, hozzászokás, tanulás is, így többször visszacserélem a régi kábelt is. Még nem adtam fel :D :

Csatolmány:
P9210020.jpg
P9210020.jpg [ 237.17 KiB | Megtekintve 26928 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.21. 22:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
oké értem én, hogy önnálló komponens. Az erősítő és a konnektor között. A konnektor és Paks között mi a helyzet? hogy aránylik ez az egy méter a többi sok-ezerhez?
Tömört tettél annak látom értelmét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 08:19 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
banzai írta:
oké értem én, hogy önnálló komponens. Az erősítő és a konnektor között. A konnektor és Paks között mi a helyzet? hogy aránylik ez az egy méter a többi sok-ezerhez?


Én is így gondolkodtam, aztán kaptam kölcsön egy hálózati kábelt kipróbálni és felül kellett vizsgáljam az álláspontomat...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 08:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Műszaki szempontból két abszurditást is hordoz ez hálózati kábeles játékom.( Ezek sodrott réz kábelek, de ennek most nincs jelentősége. ):
1. Amit említettél, a 2m-es szuperszónikus kábeldarab által okozott hatás és a falban/környezetben kiépített hálózat által okozott hatás viszonya. ( Pl. az én esetemben önálló "ösvény van kiépítve a hifinek 4mm2-es MCU-ból a megszakítóig, a kinti légkábel sokkal vastagabb sodrott réz, utána meg ki tudja mi. ) Ha megvizsgálunk egy konnektort, akkor itt mindig értelmezhető egy, a hálózat által létrehozott impedanciamenet. A csatlakoztatott - zavaró jeleket termelő - készülék, az saját kimeneti- és a hálózat impedanciamenetétől függően szuperponálja a hálózatra a zavarjelét. Ezek a zavarjelek a távolsággal azután csökkennek, eltűnnek. Másik hatás, hogy a vezetékhálózat képes lehet antennaként működni, a "feltöltött" zavarjeleket sugározni, valamint megfordítva: a térben jelenlevő különféle elektromágneses jeleket/zavarjeleket venni, és ráültetni a hálózati feszültségünkre.
Ebben az összefüggésben a drága és relatíve nagyon rövid hálózati kábelünk nem oszt nem szoroz. Viszont a kábel-tervezők, gyártók kereskedők szeretnek inkább ezekre a kábelekre úgy tekinteni, mint szűrők, amelyek megtisztítják a zavaroktól a készüléket tápláló hálózati feszültséget....Ezzel az a gond, hogy egyrészt a hálózat többi része is végez ilyen szűrő hatást, másrészt a készülékekbe sokkal-sokkal hatékonyabb szűrőket tudunk építeni. Ennek ellenére, az ilyen extrém zavarvédett hifi készülékek-, sőt, akár hálózati tápgenerátorok is érzékenyek a tápkábelek milyenségére, ugyanúgy eltérő hangzást adnak különféle kábelekkel...állítólag.

2. A másik műszaki abszurditás: a "bejáratás" jelensége. Nem véletlenül hoztam fel ezt a hálózati kábeles példát, ez a bejáratós dolog sokkal messzebbre vezet. Fizikai oldalról nézve, én nem tudok a kábelekben ( de az összes többi, a készülékekben használt alkatrészek esetében sem ! ) olyan folyamatról, fizikai átalakulásról, amely okozhatná a bejáratás során néha tapasztalt megváltozó hangi jellemzőket, változó hangminőséget. ( Nem mindig érzek ilyet, de jelen esetben elég erőteljes a hatás )
Legegyszerűbb lenne persze pszichés hatásként átlépni ezen, de nagyon sokan, nagyon sok esetben tapasztalják ezt, kezelik alapvető jelenségként. Ha viszont tényként kezeljük a jelenséget, akkor viszont megtorpedóz sok-sok, a kábelek ( és egyebek ) szubjektív hangi hatására adott műszaki magyarázatot.
Pl. a szomszédban, az USB kábel topicban felmerült a nem megfelelő kábelgeometria, hibás nyák/készülék tervezés okozta hullámimpedancia, zavarérzékenység probléma, mint az USB jeltovábbítás hangminőséget befolyásoló/meghatározó tényezők.
Az általam "bejáratott" USB kábel, valamint a hozzá kapcsolódó készülék viszont fizikailag semmit sem változott a bejáratás alatt, a tapasztalt hang viszont nagyon is. Tehát lenni kell egy másik-, a kábel cseréje/megváltoztatása által erőteljes hatást kifejtő faktornak is ( amelyről nem tudok )..........már amennyiben létező hatásként kezeljük a "bejáratást".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 09:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A bejáratás nagy feszültségű kábeleken, távvezetékeken okoz fizikai változást. Az első bekapcsoláskor a terheletlen nagyfeszültségű távvezeték jelentős teljesítményt tud fölvenni mert villamosan erodálja a kábel gyártáskor keletkezett felületi egyenetlenségeit. Kábeleknél is ismert a jelenség. Villamos műves kollégák tudnának a dologról többet mondani. Gondolom az erodálódó kábel kristály szerkezete is változik némileg. A felületi kristály hibák másmilyenek lesznek, bár a metallurgiához végleg nem értek.
Nem azt mondom, hogy ez történik a hálózati kábeleknél is, csak azt, hogy létezik ilyesféle bejáródás is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Jó lenne egy link erről, egyelőre nem találtam semmit. Pontosabban csak egy földkábeleknél jelentkező hatást, de ez nem az persze :
Csatolmány:
Clipboard2000.jpg
Clipboard2000.jpg [ 247.4 KiB | Megtekintve 26846 alkalommal. ]

https://www.mvmpartner.hu/-/media/MVMPa ... f?la=hu-HU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 13:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Linket nem tudok. Annó Villamos Művek előadáson hangzott el a 750KV-os távvezeték kapcsán. Nem tudom mennyire legenda, vagy sem, de valami olyasmi hangzott el, hogy a védelmek eleinte le-leoldottak, olyan nagy volt az üresjárati fogyasztás. Nagy feszültségű, hosszú távvezeték, extrém méretű volt az egyébként "ismert" jelenség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 19:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Majd próbálok keresgélni valami anyagot ez ügyben.

Közben hallgatom ezt a Kácsa kábelt is. Már nem érzem, hogy feltétlen ki kellene venni a rendszerből. Bár jelen van a kezdeti karakter is valamilyen mértékben, de azért már árnyaltabb a kép. A mélyére jelenlegi állapotban azt mondanám: megfogottabb. Nem érződik annyira teltnek, de tisztább, valamint feltámadt a szub tartomány, ebben már erősebbnek tűnik mint a másik kábel. A középsáv szintben visszább lépett, már nem akar mindent elborítani, tulajdonképp kiegyenlítettnek is nevezhető a hang. A középsáv simasága megmaradt, tisztábbá vált a mögöttes háttér. A jelenség hasonló, mint a lineáris tápom rendszerbe állításakor: hajlamos vagyok azt hinni, hogy ez a tisztaság, a torzítások eltűnése magával viszi a hasznos információ egy részét is....

Ezt vizsgálandó, elvileg rövidesen ki tudok próbálni egy gyári, még vastagabb ( 3x10,5mm2 ) locsolócsövet is: https://www.pangeaaudio.com/Pangea-Audi ... h-metric=8
Van hozzá egy jó kis használati útmutató-videó is :) : https://www.youtube.com/watch?v=dyLEKViWbB4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 20:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Itt https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Koronakis%C3%BCl%C3%A9s megemlítik a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 20:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A nagyfeszültségű távvezetékről nekem is ilyesmi ugrott be elsőre, de ez nem pont az lenne, amit elvileg keresünk ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 21:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Más olyan fizikai jelenségről nem tudok, ami megvátoztatná a vezetéket. Illetve a kristályszerkezet vàltozása, de erről semmi konkrétat nem tudok. ( pedig a kilágyított réz nem csak kissebb fajlagos ellenállású, de "jobb hangú" is ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 22:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ebből a témából (se) felejtsük ki azt a puszta tényt, hogy a vezetőben az elektromos tér ugyan igen gyorsan terjed, de ehhez képest az elektronok mozgása már igen igen lassú. Az az elektron ami Paksról elindul felénk ha bekapcsolunk valamit az talán sosem ér ide.
Az elektronvándorlás gyakorlatilag csak a hálózati kábelben történik. De mivel váltóáram "áramlik" a vezetékben, gyakorlatilag az elektronok csak helyben járnak.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Driftsebess%C3%A9g

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.22. 23:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Na és azt sem szabad elfelejteni, hogy az elektronok jönnek, mennek ahogy kedvük tartja, de az energia nem a vezetékben, hanem a vezetőt körülvevő térben terjed. A veszteségi teljesítmény sem magában a drótban keletkezik, hanem a térből veszi azt föl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 07:47 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Viszont ezek figyelembe vételével az obligát felvetés "miért nem cseréljük ki a drótokat Paksig" felvetés értelmét veszti.
Egy biztos: a hálózati tápellátás utolsó méterének, métereinek kicserélése jól észlelhető. Ha mégsem akkor valami másban kell keresni a hibát.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 09:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Ha olyan szempontból vizsgáljuk, hogy csillapító hatása van az extra kábelnek lehet hogy van értelme. Nálunk sajnos "zajos " a hálózat. régi trafóházról kapjuk az áramot, sok gép van a környékünkön többnyire régi f@s kinai. Szép kis zavartüskék vannak. Plusz ingadozik a feszültség 210 és 240V között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 09:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egy régebbi hifisó kiállításon Optima akkumulátor + igazi színuszos inverterről ment a cuccom, éppúgy számított a készülék hálózati kábel minősége, mint ha a falba dugtam volna... Azóta a hálózati zavarokról szóló feltételezéseket bazsalyogva szemlélem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 10:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
shany írta:
A másik műszaki abszurditás: a "bejáratás" jelensége.


Anno, mikor tápkábeleket "fejlesztettem" magamnak, készítettem egy "bejárató eszközt":
- egy kicsi (3-4 lukas?) elosztó kapott egy IEC aljzatot, ebbe ment bele a bejáratandó hálózati kábel IEC dugó vége (a másik vége a falba dugva);
- két hűtőszekrény bedugva az elosztóba (a ki-be kapcsolásuk nagyon hatékony "bejáratás") úgy két hétre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 17:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
euro21 írta:
(a ki-be kapcsolásuk nagyon hatékony "bejáratás")

Nálam zenehallgatásos bejáratásnál gyakran tűnt úgy, hogy a szünetekben is "történik valami".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 18:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
Viszont ezek figyelembe vételével az obligát felvetés "miért nem cseréljük ki a drótokat Paksig" felvetés értelmét veszti.

Több értelme van a felvetésnek, ha nem vesszük figyelembe? Egy hangyaszerszámnyival sincs. Ostoba ötlelés, olyanok részéről, akik a jelenség természetét nem tapasztalták meg, és igazából nem is érdekli őket.

Tényleg markánsabb a hatása az utolsó méternek, mint mondjuk az utolsó előttinek? Mindenki előtt nyitva állt a lehetőség a kérdés korrekt tesztelésére, ehhez képest nem olvasom, hogy bárki is foglalkozott volna vele. (Előre szólok, hogy nem fogom lelőni a poént.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 18:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
Azóta a hálózati zavarokról szóló feltételezéseket bazsalyogva szemlélem.

Node akkor tkp mit csinál a hálózati zavarszűrőd? Titok? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 18:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nem egészen, mert jó páran tudnak nálam lényegesen többet a különböző eredetű zavarokról, de nagyon meggondolják, hogy kivel osztják meg, mert a magyarázat nem elég konform a mai tudományos ismeretekkel. De hadd ne vitatkozzak veled erről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 20:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
.. a magyarázat nem ̶e̶l̶é̶g̶ konform a mai tudományos ismeretekkel. De hadd ne vitatkozzak veled erről.

Vitatkozni, homályos teóriákról? Csupán érdeklődtem ;) :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.30. 19:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
... úgy éreztem, hogy ki kellene próbálni valami túlzót, ha nem is olyan extrém dolgot....
A már említett extrém(ebb) gyári kábel. A bal oldalon egy szokásos 3x0,75-ös kábel, középen a kácsás produktumom, jobbra a Pangea AC9SE mk2. Mondjuk léteznek még sokkal durvább dimenziók is 8-) :
Csatolmány:
P9300025.jpg
P9300025.jpg [ 226.31 KiB | Megtekintve 26175 alkalommal. ]


és az install, két "vékonyabb" Pangea AC14SE mk2-vel kiegészítve a hifi torony:
Csatolmány:
P9300029.jpg
P9300029.jpg [ 234.32 KiB | Megtekintve 26171 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.09.30. 21:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Nálam a Kondo Ksl-M77 replikában a hálózati csatlakozó és a trafó között Audio Note Isis kábel fut és már ettől a kb 20 cm-es kábeltől is hanyatt vágódtam :) már régóta tervezem, hogy készítek egy táp kábelt ebből csak hát az anyagiak......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 07:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
atreides írta:
....a hálózati csatlakozó és a trafó között ......
Nálam ugyanitt mezei villanydrót van, nem foglalkoztam vele....eddig 8-)
Mindenesetre érdekes, hogy a hálózati áram útjában ( mondjuk az erőműtől indulva a hálózati trafó bemenetéig, de nyilván nem mindegy, hogy helyileg pontosan hol is, hiszen ez valójában csak játék a szavakkal. Szabó Zoltán fentebbi tapasztalata meg egyébként is kihúzza a szőnyeget ez alól ) egy 2m-es drótot átcserélve egy másik 2m-es drótra, gyakorlatilag olyan mértékű változást lehet elérni, amelyet pl. készülékcsere is okozhatna...
( Ugye, nem azt mondom, hogy a spec hálózati kábeltől jobb lesz a hang hanem, hogy kábeltől függően változik. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 08:05 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
shany írta:
Nálam ugyanitt mezei villanydrót van, nem foglalkoztam vele....eddig 8-)


Pedig kellene :) Nekem kb. 35cm a hátlap - előlapi kapcsoló, majd kb. 5cm a kapcsoló - lágyindító panel szakasz, de amikor lecseréltem az itt eleinte alkalmazott mezei sodrott drótot Kimerre, az elég komoly változást hozott.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Nem mai történés, írtam is már korábban. PPP áramregenerátor, ami elsősorban aktív, kisebb mértékben passzív áram javító-szűrő, az előtte falból PPP-hez csatlakozó AC kábel minőségét bőven észreveszi, a PPP kimenetére csatlakozó erősítő hangzásában hallható változást okoz. Persze, lehetne okoskodni, akkor minek is egy ilyen AC kondicionáló? De inkább az a következtetés, hogy a regenerátor nem a kábelhatás tartományban dolgozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 15:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
istvan01 írta:
De inkább az a következtetés, hogy a regenerátor nem a kábelhatás tartományban dolgozik.

Vaaagy... talán nincs is a "kábelhatásnak" tartománya, abban az értelemben. Vagy a modell rossz. Vagy mindkettő. Vagy... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 19:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
bta írta:
istvan01 írta:
De inkább az a következtetés, hogy a regenerátor nem a kábelhatás tartományban dolgozik.

Vaaagy... talán nincs is a "kábelhatásnak" tartománya, abban az értelemben. Vagy a modell rossz. Vagy mindkettő. Vagy... ;)

Vaaagy, ha van használható ötleted, vagy éppen tudásod, akkor kérlek ne tartsd magadban!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
deeraudio írta:
bta írta:
istvan01 írta:
De inkább az a következtetés, hogy a regenerátor nem a kábelhatás tartományban dolgozik.

Vaaagy... talán nincs is a "kábelhatásnak" tartománya, abban az értelemben. Vagy a modell rossz. Vagy mindkettő. Vagy... ;)

Vaaagy, ha van használható ötleted, vagy éppen tudásod, akkor kérlek ne tartsd magadban!
db

Vaaaagy, vaaaagy, hogy a titokzatos megmondót idézzem, van egy VAGY megoldás. Mégpedig az, hogy nem használunk 230VAC kábelt. Helyette aksiról táplálunk, az aksi változó feszültségét alacsony zajú DC stabilizátorról viszünk be a készülékbe. Természetesen ez DIY tervezéshez passzol inkább, és úgy, hogy nem sok féle DC feszültséget kell előállítani.
Lehet azt mondani, de itt is számít az aksi minőség, stabilizátor és a DC kábel, de nagyságrenddel kevesebb idegen zaj kúszik be a megtáplált készülékbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.02. 09:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
deeraudio írta:
ha van használható ötleted...

Happy Enddel sajnos nem szolgálhatok. Nekünk a magyarázatnál sokkal fontosabb, hogy legyen néhány (nagyképűen mondva) axiómánk, hiszen nincs értelme teljesen vaktában kísérletezgetni. Nem az a fontos, hogy az "alapigazságaink" megállhatják-e a helyüket magyarázatként, hanem hogy nálunk mennyire mutatnak korrelációt a gyakorlattal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.03. 16:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Egyébként a gépbe a hálózat bejöveten milyen zajszűrőt* használtok, (azonos / közös módusú), földelés (van-e, közvetlen, vagy az is zajszűrt...)?
*Nem ennek "megspórolásáról" szólnak a méregdrága kábel tuningok? :mrgreen:
...Bár a néhány "koncentrált tag"ból álló szűrő, és egy "elosztott paraméterű" szűrő (kábel) viselkedése között biztosan van lényeges különbség... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 07:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DöG írta:
Nem ennek "megspórolásáról" szólnak a méregdrága kábel tuningok?

Nagyon nem, és ezt bárki igazolhatja magának, ha az audioláncának és fülének köszönhetően egyértelműen hallja, mitől méregdrága a kábel - jó esetben. A rossz eset, az aranyárban mért, nem igazán semleges hangzási balanszú középszer sajnos, sokkal gyakoribb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.04. 08:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Én 1 esetet eltekintve semmit nem hallottam 15 év alatt hálózati kábel csere esetén - igaz IC csere esetén se :(((( - viszont USB cserét azt most nagyon "megéreztem".

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.09. 19:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
... egy szokásos 3x0,75-ös kábel, középen a kácsás produktumom, jobbra a Pangea AC9SE mk2.
Csatolmány:
P9300025.jpg
Néhány szó a 3 féle hálózati kábel hangjáról, szigorúan csak egymáshoz mérve és daRcil-ba dugdosva őket ( a kavarodás elkerülése végett az összes többi: dac, előerősítő, lineáris táp hálózati kábele is mezei 100Ft-os kábel volt )
- 3x0,75-ös gyári műszer hálózati kábele: kicsit kemény, torz, de levegős. A mélyei inkább a felsőbb mély tartományban domborodnak
- kácsás produktumom: a járatással megjött a hiányolt magastartomány is, de olyannyira, hogy néha már túlzónak is hat. Ezzel együtt karakterében hasonlít az előbbihez, bár a középtartománya picivel több és jóval simább, a mélytartományában több a szub elem
- Pangea AC9SE mk2: ez viszont más, a középből - amely sima, folyékony, olyan kifinomult féle - még több lesz, a magastartomány visszafogottabb. Érdekes, hogy ilyen esetekben gyakran ködösebbnek, zavarosabbnak, elfolyóbbnak tűnhet a hang, de itt nem. Minden magashang finom, cizellált, kidolgozott, határozott, csak alacsonyabb szinten, mélyebben helyezkednek el. A dinamika is megvan, a kábel "szépen" szól, valószínűleg erre szokás rávágni a "természetes" jelzőt. A mélytartomány talán alapból picit teltebb, de ez olyankor kezd el feltűnni, amikor mélyebb, akár szub mélyhangok vannak műsorban. Ilyenkor egészen megindul, durva energiákat megmozgat. Ennél kábelnél szinte semmilyen "bejáratódás" típusú változást nem vettem észre a használatakor.

Vajon melyiknek van igaza?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.09. 20:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Szerintem te is tudod, a harmadiknak.
Nálam irtózatos különbség van az öntött pc tápkábel és a saját hálózatim között, bárki laikus vagy akár 10kHz felett semmit sem halló is azonnal észreveszi, mert a pc tápkábellel az egész közép és magas tartomány egyszerűen torz. A hitetlen gyauroknak meg tudom mutatni, ha elzarándokolnak.
Amit igazán jó kábelnek tartok, és pont a Kácsában lehet hozzáférni, az a Lessloss tápkábelek, sajnos az áruk túlságosan borsos már, régebben a mostani ár töredékéért is lehetett kapni.
Ha valaki a nem biztos középszernél mindenképp jobbra szeretne menni, de nem vagyonokért, és tud pákászni, akkor van olyan ötletem, amit privátban szívesen megosztok, (én nem árulok semmilyen alapanyagot) nyilvánosan nem, mert nem szeretnék gágogást meg nyafogást (persze indok és ajánlás nélkül)olvasni senkitől.
Olcsó, de használható IEC dugót az OBI-ból lehet szerezni, dugvillát meg pl. innen https://www.gali-na.hu/webshop/details/ ... e-pce.html
vagy a Mile kft-től. Kontaktjavító szer mindenképp ajánlott -a fali aljzatokat is érdemes tisztítani majd kenni időnkéntakár evvel: https://hqelektronika.hu/vegyi-termekek ... takt-200ml
vagy evvel: https://caig.com/product/deoxit-gold-g100l-2db/ (szerintem ez a legjobb)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.10. 12:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
PÜ ment


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.10. 14:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hátha ez bejön valakinek:

http://image99.net/blog/files/category- ... cable.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2019.10.17. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
....
"Egy valós kísérlet:
Az egyik nagy kábelgyártó meglehetősen jó (és sajnos drága) kábeléből készítettek 1-től 7 méterig hét különböző hosszúságú hálózati-kábelt. Ezeket vaktesztben összehasonlították egy hétköznapi párszáz forintos kábellel. Az egyre hosszabb és hosszabb kábeleket egyértelműen egyre jobbnak találták a sima vezetékhez képest. Majd összehasonlították az 1 és 7 méteres minőségi kábelt. Most jön a lényeg! A legrövidebb és a leghosszabb kábel között nagyobb hangzásbeli különbség volt (van), mint az 1 méteres minőségi kábel és a hétköznapi között – ez nagyon fontos és a fentebb leírtakkal teljesen összhangban lévő észrevétel."
http://longkft.hu/audioblog/long-osveny ... varai-1-2/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2021.01.05. 21:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2020.11.09. 14:17
Hozzászólások: 21
Az 1-7 méteres kísérletet "némileg" leegyszerűsítve megcsináltam a PS Audio P10 tápgenerátorom előtt.
A P10-re kötött rendszerem hangja más volt, ha a tápgenerátor előtt 2 méteres darab volt ugyanazon kábeltípusból és más, ha 5, illetve 7 méter.
A meghallgatás végén a 7 méteres maradt - pedig tápgenerátor...
Újabb adalék ahhoz, hogy mennyire csak a felszínt kapargatjuk tápellátás ügyben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2022.12.17. 20:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
ez nem a hálózati kábel készítés topik :?:

Az offtopik hozzászólások áthelyezve:
https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=135&t=4715


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2023.12.02. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az AVX-ről, sutemenyx fórumtárs ajánlása alapján:
Neotech SOCP-16 vagy Neotech SOCP-14 tömör réz vezetékek használata hálózati kábelnek.
A vastagabb SOCP-14-t használtam a fázis+nulla vezetőnek, a föld vezetőnek egyszerű bolti 2,5mm2-t. Végére aranyozott Viborg csatlakozók
Az AVX-n többen megelégedéssel használják, van aki szerint egészen felső kategóriás hálózati kábelekkel is versenyben van.
Nálam a hatás: tiszta,"megfogott",sávszéleken nem túlzó, de kiegyenlített hang, talán nyugodtnak is mondanám.
Csatolmány:
PA230467.jpg
PA230467.jpg [ 291.73 KiB | Megtekintve 3265 alkalommal. ]


( A háttérben ennek a vezetéknek, a vékonyabb SOCP-18 változatából kreált RCA kábel látszik AECO ARP-4045G dugókkal. Bár ez a drót már itt a fórumon is felmerült vagy 8 éve ( talán deeraudio dobta be ), én is használtam készüléken belül, még nem sikerült megbarátkoznom vele... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.01.28. 19:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.05.16. 19:52
Hozzászólások: 4
Szervusztok .
Kissé mintha pangana a topic , azért hátha valaki elolvassa .
Tervezek én is tápkábelt "építeni",nem egészen saját elképzelés alapján .
A lényeg :2,5-ös lágyított rézdrót papírral betekerve és így belehúzva a szilikon vagy zsugorcsőbe.
Talán az utóbbi lenne a jobb.
Két helyről származik az ötlet . Vasúton voltam műszerész egy időben és megkérdeztem a főnökömet
hogy a huszadik században miért használunk papír szigetelésű kábelt /csak az erek voltak papírral szigetelve/ ,Azt mondta jobb kábeljellemzőket lehet elérni vele mint a PVC-vel .
Egy másik fórumban ajánlotta valakinek , ha jól emlékszem DDL a tömör vezetéket papírral szigetelve .
Igaz nem táp hanem hangszórókábelnek .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.01.28. 23:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Mócsing írta:
A lényeg :2,5-ös lágyított rézdrót papírral betekerve és így belehúzva a szilikon vagy zsugorcsőbe.
Talán az utóbbi lenne a jobb.

Ez jó ... addig amíg csak ez az egy szál van egy legalább 600V szigetelésre méretezett megfelelő csőben! :lol:
A zsugorcsőre én biztos nem bíznám az életemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.01.29. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Mócsing írta:
...Tervezek én is tápkábelt "építeni",nem egészen saját elképzelés alapján .
A lényeg :2,5-ös lágyított rézdrót papírral betekerve ...
Ebben a topikban GA2 fórumtárs kísérletezett ilyesmivel, sőt, én is használtam - megelégedéssel - a kábelét. ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=9254#p9254 )

Nem sok papír szigetelésú hifi/highend hálózati kábelről hallottam....
Ellenben a fentebb bemutatott egyszerű, nem szép, nem saját ötlet, és relatíve olcsó kábel már több helyen bizonyított. Nem vagyok nagy tápkábel csereberélő, teszter, de pl. próbált és népszerűnek tekinthető Wireworld silver electra 7-tel szemben inkább választanám...

Hogy legyen valami diy kábel is:
Már RCA kábelként - számomra - bizonyított, olcsó ezüst, tömör drót, teflon szigetelésben feltekerve egy mechanikai tartást adó,sodrott réz vezető/vastag PVC szigetelő szálra. Végeken ezüstözött Neutrik dugók. Érdemleges sikerről, pozitívumokról nem tudok egyelőre beszámolni :D
Csatolmány:
P1280490.jpg
P1280490.jpg [ 183.94 KiB | Megtekintve 2116 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.01.30. 11:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Mócsing írta:
Szervusztok .
Kissé mintha pangana a topic , azért hátha valaki elolvassa .
Tervezek én is tápkábelt "építeni",nem egészen saját elképzelés alapján .
A lényeg :2,5-ös lágyított rézdrót papírral betekerve és így belehúzva a szilikon vagy zsugorcsőbe.
Talán az utóbbi lenne a jobb.

Hálózati kábelhez papírral betekerve? Ezt hogy gondolod? Mert a papírt úgy szorosan rátekerni hogy az ne csússzon szét, szakadjon valahol amikor behízod egy zugsorcsőbe, (egy nem lesz elég, mert amit lehet kapni, azok 1,2m hosszúak) vagy még inkább szilikon csőbe. A papírt valamivel le kell kötni, esetleg ragasztóval bevonni. De, van még egy bajság a papírral. A többi szigetelő fajtánál könnyebben gyullad meg. Mitől is? Valahol kábelen belül, vagy a táplált berendezés közelében zárlati árammal szépen forrósodik a vezető. Ha nem sikerül légmentesen zárni a papír környezetét, akkor még oxigén is ott lesz a papír mellett. A papírt viszont célszerű valami lágy viasszal, zsiradékkal telíteni, azzal jobban feltapad a vezetőre, csökkenti a pára felszívódás képességet, de nem javít a gyúlékonyságon. A zugsorcső (PVC) sem garantál légmentes zárást, kivéve a gyantás, ami zsugorodás után rátapad a vezetőre. Ennek nem az a baja, hogy drágább, hanem hogy ez sokkal merevebb kész vezetőt/kábelt fog képezni a nem gyantás zsugorhoz képest.

Van egy másik rásegítés a záralti áram égés veszélye csökkentésre. A rézvezető keresztmetszetet a lakáselosztó biztosítás értékhez képest duplázni. Pl ha az a bizti 10A-es, akkor 2,5mm2, de inkább 4mm2 vezetővel építsd. 16A-nél 4-6mm2 lenne az égés-biztonságos keresztmetszet. De ha rézdrótod merev egy erű, akkor így tovább keményedik a kész kábeled.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.02.02. 19:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.05.16. 19:52
Hozzászólások: 4
"Ez jó ... addig amíg csak ez az egy szál van egy legalább 600V szigetelésre méretezett megfelelő csőben! :lol:
A zsugorcsőre én biztos nem bíznám az életemet.[/quote]"
A zsugorcső 1000 V-s ,és természetesen szálanként külön csőbe gondoltam .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.02.02. 20:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.05.16. 19:52
Hozzászólások: 4
Hálózati kábelhez papírral betekerve? Ezt hogy gondolod? Mert a papírt úgy szorosan rátekerni hogy az ne csússzon szét, szakadjon valahol amikor behízod egy zugsorcsőbe, (egy nem lesz elég, mert amit "lehet kapni, azok 1,2m hosszúak) vagy még inkább szilikon csőbe. A papírt valamivel le kell kötni, esetleg ragasztóval bevonni."
Ha a papírt átitatom valamivel ,pont azokat a tulajdonságait veszíti el amiért kiakarom próbálni .
Régen a hegesztőtrafó drótját is papírral szigeteltük,mivel galád módon nem volt szigetelt a légvezeték .

"De, van még egy bajság a papírral. A többi szigetelő fajtánál könnyebben gyullad meg. Mitől is? Valahol kábelen belül, vagy a táplált berendezés közelében zárlati árammal szépen forrósodik a vezető."
Az 1,5 mm2-s fali vezeték 30 A-al terhelhető ,az automata meg 16 A-s és 2,5 mm2-s lesz a vastagság.
Úgy lecsapja az automatát hogy kiugrik a szekrényből . Amellett van egy 500V-s tekerős szigetelésvizsgálóm ,ami annyira NOS hogy talán még a bőrtokjából sem volt kivéve ,+beszereztem egy 1000 V-sat is . A zsugorcső önmagában 1000 V-s . A papír állítólag azért jobb mint a PVC mert kevésbé szekírozza a vezető körül kialakuló elektronfelhőt .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2024.02.04. 11:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.05.16. 19:52
Hozzászólások: 4
shany

"Nem sok papír szigetelésú hifi/highend hálózati kábelről hallottam...."
Én sem .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség