audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 19:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Jah, nem lehet trimmelni, viszont teljesen korrektnek tűnik a nyák. A ràépitett alkatrészek korrektek. A dokumentáció sajnos nemleges, igy aztán némi nézelődés és méricskélés után adtam +5V-ot is, nem csak 3.3V-ot a panelra. Biztos ami fix. A műveleti erősítőt kivéve lehetne más IV konvertert használni hozzá. Fogad i2s jelet, az jó!! Működik is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha neked jó, használd egészséggel... nagy valószínűséggel így is elég jó DAC-od van már.

Nekem nem jó, mert:
- I2S átalakítását nem bízom logikai kapukra. +21 bit +fáziskorrekció a TAS3108 chippel.
- Trimmerelve precízebb, 3D-s térleképzés, tapasztalat.
- OPAMP egész jó, de nem teljesen jó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 20:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nyilván használni fogom, bár van miből válogatnom :):)

-úgy tűnik teljesen jól működik az óra megállió elvű átalakítás, nem kell szívni beszerezhetetlen cucok utáni rohangászással
-20 bit épp úgy bőven sok mint 21:)
- azt a három alkatrészt ami a trimmhez kell nem kunszt ráheftelni a forrasztási oldalra...
Persze nem azt mondom, hogy ez non plusz ultra dolog, csak annyit hogy lehet érveket hozni ezen megoldás mellett is.

Azon viszont meglepődtem, hogy egészen jól működik a filléres ne5532-vel. Nem éreztem, hogy azonnal ki kell vennem a helyéről, és passzív átalakítót kell hadználni .
Gondolom fetes bemenetűvel még jobban működne a virtuális föld" :);) mondjuk egy Muses 8920-al. Végül is olcsóbb mint egy Z fólia:) ( Ha valakinek van egy pár elfekvője a múzsákból szóljon, vevő vagyok rájuk:):) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bluewhite írta:
...A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Látom a fotókon, te nem használtál.
Minden hagyományos transzformátornak van szórt mágneses tere, viszont a szokásosan használt alkatrészek nem érzékenyek erre. A többször felbukkanó - trafó okozta - "búgás"-t a hibásan tervezett/kivitelezett huzalozás, vagy PCB-n kialakuló hurkokban indukálódó - áram okozta feszültség - jeláramkörbe jutása okozza.
Mielőtt nekiugrassz a drótozásnak ( amely nem egyszerűen csak a logikai kapcsolódásokra épül ) egyébként is praktikus lenne a "mixed signal grounding", "mixed signal wiring" témakörökbe bepillantani, ugyanis az elektromos összeköttetések parazita elemei okozta hatások eliminálása egyik alapvető fontosságú készüléktervezesi összetevő.
Nem véletlenül használnak a gyártók ( és néhány profi diyer is 8-) ) 4- vagy akár többrétegű PCB-ket adott esetben....
A linkelt dacomban én sem csak azért használtam annyi, széles sávban jól izolált tápegységet, mert dobogós helyre gyúrtam "a minél több trafó, minél több tápegység a dacban" versenyen....Ez a megoldás - az adott kivitelezésű kábelezéssel - képes egyszerűen eliminálni a nem kívánt csatolások létrejöttét/hatását.


bluewhite írta:
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )


Annyit tégy meg, kérlek, hogy kifotózod nagyobb felbontásban az alábbi részét a technikának.
A kivitelezésben sokat segítene. A JL Sound- Ad1862 környezete érdekelne.
Csatolmány:
shany dac2.jpg


De bárkitől szívesen veszem itt a fórumon, ha megteszi. Köszi előre is.
Ha rákattintasz a linkelt téma legelejére, akkor ott van...bár nem AD1862, hanem PCM1702 a dac típusa - mint már említettem - de ez lényegtelen most, funkcionálisan teljesen hasonlóak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 14:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
[quote="shany"]A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o
Olyan jól mutatott az a 19,83 / db ... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 14:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
bluewhite írta:
...A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Látom a fotókon, te nem használtál.
Minden hagyományos transzformátornak van szórt mágneses tere, viszont a szokásosan használt alkatrészek nem érzékenyek erre. A többször felbukkanó - trafó okozta - "búgás"-t a hibásan tervezett/kivitelezett huzalozás, vagy PCB-n kialakuló hurkokban indukálódó - áram okozta feszültség - jeláramkörbe jutása okozza.
Mielőtt nekiugrassz a drótozásnak ( amely nem egyszerűen csak a logikai kapcsolódásokra épül ) egyébként is praktikus lenne a "mixed signal grounding", "mixed signal wiring" témakörökbe bepillantani, ugyanis az elektromos összeköttetések parazita elemei okozta hatások eliminálása egyik alapvető fontosságú készüléktervezesi összetevő.
Nem véletlenül használnak a gyártók ( és néhány profi diyer is 8-) ) 4- vagy akár többrétegű PCB-ket adott esetben....
A linkelt dacomban én sem csak azért használtam annyi, széles sávban jól izolált tápegységet, mert dobogós helyre gyúrtam "a minél több trafó, minél több tápegység a dacban" versenyen....Ez a megoldás - az adott kivitelezésű kábelezéssel - képes egyszerűen eliminálni a nem kívánt csatolások létrejöttét/hatását.

Ahogy beleolvastam a búgással így volt gondod bőven (bár nem jutottam végig a topikban). Azt hiszem rendelek fémkupakot a toroidokra, abból baj nem lehet. Hiszen nem csak a trafók szórt mágnese tere játszik itt, hanem a digi jel zavaró hatása is a trafókra.

Beleolvastam a napokban már földeléssel kapcsolatos anyagba, kiragadva a lényeget azt írták, hogy amennyiben nem túl bonyolult a kapcsolás, esetemben nem lesz az, akkor a legjobb megoldás a csillagpontos rendszer kiépítése külön az analóg, külön a digitális szakaszra, majd ezeket egy pontban egyesíteni. Ez működhet?

Így néz ki a terv jelenleg, ebből van ami már itt van, van ami uatzik, az I/V és a masterclock még variálható.

Csatolmány:
Dac schematic 001.jpg
Dac schematic 001.jpg [ 116 KiB | Megtekintve 18736 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
bluewhite írta:
Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o
Olyan jól mutatott az a 19,83 / db ... :D


A nettó 15ezret célszerű megcélozni, utána ingyenes a szállítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
bluewhite írta:
...A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Látom a fotókon, te nem használtál.
Minden hagyományos transzformátornak van szórt mágneses tere, viszont a szokásosan használt alkatrészek nem érzékenyek erre. A többször felbukkanó - trafó okozta - "búgás"-t a hibásan tervezett/kivitelezett huzalozás, vagy PCB-n kialakuló hurkokban indukálódó - áram okozta feszültség - jeláramkörbe jutása okozza.
Mielőtt nekiugrassz a drótozásnak ( amely nem egyszerűen csak a logikai kapcsolódásokra épül ) egyébként is praktikus lenne a "mixed signal grounding", "mixed signal wiring" témakörökbe bepillantani, ugyanis az elektromos összeköttetések parazita elemei okozta hatások eliminálása egyik alapvető fontosságú készüléktervezesi összetevő.
Nem véletlenül használnak a gyártók ( és néhány profi diyer is 8-) ) 4- vagy akár többrétegű PCB-ket adott esetben....
A linkelt dacomban én sem csak azért használtam annyi, széles sávban jól izolált tápegységet, mert dobogós helyre gyúrtam "a minél több trafó, minél több tápegység a dacban" versenyen....Ez a megoldás - az adott kivitelezésű kábelezéssel - képes egyszerűen eliminálni a nem kívánt csatolások létrejöttét/hatását.


bluewhite írta:
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )


Annyit tégy meg, kérlek, hogy kifotózod nagyobb felbontásban az alábbi részét a technikának.
A kivitelezésben sokat segítene. A JL Sound- Ad1862 környezete érdekelne.
Csatolmány:
shany dac2.jpg


De bárkitől szívesen veszem itt a fórumon, ha megteszi. Köszi előre is.
Ha rákattintasz a linkelt téma legelejére, akkor ott van...bár nem AD1862, hanem PCM1702 a dac típusa - mint már említettem - de ez lényegtelen most, funkcionálisan teljesen hasonlóak.


Megnéztem Shany, de sajnos egyik sem elég közeli és részletes, hogy hasznomra lehessen.
Ahogy említettem, csak a A JL Sound- Dac közvetlen környezete érdekes táp, grundolás, jumperelés témában.
Köszi előre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gcs írta:
bluewhite írta:
Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o
Olyan jól mutatott az a 19,83 / db ... :D


A nettó 15ezret célszerű megcélozni, utána ingyenes a szállítás.


Jó tudni, thx! Egy tizes volt a tanulópénz.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bluewhite írta:
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o
Olyan jól mutatott az a 19,83 / db ... :D
Mouser termékeket értékhatár nélkül lehet rendelni a Maus Electronics Kft-n keresztül: Mouser (netto) ár +ÁFA. Személyes átvétel vagy belföldi kiszállítás kb. 1500Ft ( http://www.mausel.eu/index.phtml )


bluewhite írta:
...Ahogy beleolvastam a búgással így volt gondod bőven ....
Trafó okozta búgással még véletlenül sem...ui. első körben egy különleges, földfüggetlen, "lebegő" I/V konverterrel próbálkoztam, amely teljesen másképp viselkedik zaj szempontból mint a szokványos áramkörök


bluewhite írta:
...Megnéztem Shany, de sajnos egyik sem elég közeli és részletes, hogy hasznomra lehessen.
Ahogy említettem, csak a A JL Sound- Dac közvetlen környezete érdekes táp, grundolás, jumperelés témában.
Köszi előre is.
Szerintem használható, de az én dacomban JLsounds 2 generációs panel van, nem pedig a 3., ami neked van, tehát egyébként sem pontosan ugyanolyanok.
( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.17. 10:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
[/quote="shany"]( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )[/quote="shany"]

Pontosan mire gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.19. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto,
ezek jöttek, eredeti lehet?
Formája okés sztem, a felirat hasonló, egy kicsit levegősebbek a betűk mint a ebay-en a képen, de nem tudom ez számít e?


Csatolmányok:
DSC_0447_2_resize.jpg
DSC_0447_2_resize.jpg [ 288.64 KiB | Megtekintve 18449 alkalommal. ]
DSC_0448_1_resize.jpg
DSC_0448_1_resize.jpg [ 114.75 KiB | Megtekintve 18449 alkalommal. ]
DSC_0442_1_resize.jpg
DSC_0442_1_resize.jpg [ 294.76 KiB | Megtekintve 18449 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.19. 19:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Igen, ez az eredeti. Sokan még csak nem is tudják, milyen jó tranzisztorok ezek.
Nekem S R C-s van, ezt fontos megemlíteni! Hang szempontjából nem tudom, hogy van-e különbség.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.19. 19:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
Igen, ez az eredeti. Sokan még csak nem is tudják, milyen jó tranzisztorok ezek.
Nekem S R C-s van, ezt fontos megemlíteni! Hang szempontjából nem tudom, hogy van-e különbség.

Kösz, akkor megnyugodtam, majd válogatom Bétára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.20. 10:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bluewhite írta:
[/quote="shany"]( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )[/quote="shany"]

Pontosan mire gondolsz?
A földelési-,táprendszer a kialakítása az egyik leglényegeseb és legkevésbé egyszerű feladat. Már amennyiben nem csak az a cél, hogy a készülék szóljon, hanem, hogy a táp/földelési rendszer-, parazita csatolások által bevitt - vezérlésként és jelentkező és kimeneten megjelenő - idegen jel ( uV és nV nagysárendről van szó ) a dac ic saját zaja alatt maradjon.
Ez nem az alkalmazott szuper kiszajú tápokról szól, hiszen a hibás a kábelezés kialakítással simán >x1000-re is növelhető a táplált áramkör táp-bementén értelmezhető zajt.

Nem egyszerű témakör, nem is akarok mélyebben belemenni, csak példának a saját - egyedi - megoldásom röviden:
1. kép: a két dac ic földelő sínje, a gyakorlatban-, a földelési rendszerben folyó áramok egyszerűsített térbeli ábrázolásával, valamint alul-felül a fizikailag független módon kialakított tápegységek földje
2. kép: a földelő sín elektromos helyettesítő modelje ( nem pontos, hasraütött értékekkel )

A lényeg, hogy 4db helyi csillagpont lett kialakítva, ezek az említett módon megnövelt impedanciával csatlakoznak a relatíve magas szek-szek kapacitású torod trafóra.
Az ábrázolt 8db fesz.generátor sorosan a földvezetékbe iktatva az ic-k tápáramait reprezentálják.
Ebben a rendszerben csak a bemeneti digitális jelek ( Id_in ), a kimeneti jeláram ( Ia_out ), valamint a dac ic belső analóg-digitális szekció közötti ( Iad ) áram hoz létre parazita feszültséget a föld-rendszerben.
A tápáramok viszont egyáltalán nem, a tápegységek a megnövelt bemeneti impedanciájuk miatt széles frekv.sávban "lebegni" tudnak ( a pillanatnyi potenciáljukat a mátrixban folyó 3 féle áram határozza meg ) a toroid trafókon keresztül sorba kötődő tápáram okozta feszülségekre vonatkoztatott generátor impedancia relatíve nagyon magas a föld-rendszeréhez képest, valamint nincsenek fizikai hurkok a rendszerben.
( Nyilván a dac ic belső impedanciáinak a hatását nem lehet kiküszöbölni, itt csak a külső környezet javítása volt a cél )
Csatolmány:
dac03_.jpg
dac03_.jpg [ 68.91 KiB | Megtekintve 18360 alkalommal. ]

Csatolmány:
dac03__.JPG
dac03__.JPG [ 78.67 KiB | Megtekintve 18361 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.22. 16:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
bluewhite írta:
[/quote="shany"]( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )[/quote="shany"]

Pontosan mire gondolsz?
A földelési-,táprendszer a kialakítása az egyik leglényegeseb és legkevésbé egyszerű feladat. Már amennyiben nem csak az a cél, hogy a készülék szóljon, hanem, hogy a táp/földelési rendszer-, parazita csatolások által bevitt - vezérlésként és jelentkező és kimeneten megjelenő - idegen jel ( uV és nV nagysárendről van szó ) a dac ic saját zaja alatt maradjon.
Ez nem az alkalmazott szuper kiszajú tápokról szól, hiszen a hibás a kábelezés kialakítással simán >x1000-re is növelhető a táplált áramkör táp-bementén értelmezhető zajt.

Nem egyszerű témakör, nem is akarok mélyebben belemenni, csak példának a saját - egyedi - megoldásom röviden:
1. kép: a két dac ic földelő sínje, a gyakorlatban-, a földelési rendszerben folyó áramok egyszerűsített térbeli ábrázolásával, valamint alul-felül a fizikailag független módon kialakított tápegységek földje
2. kép: a földelő sín elektromos helyettesítő modelje ( nem pontos, hasraütött értékekkel )

A lényeg, hogy 4db helyi csillagpont lett kialakítva, ezek az említett módon megnövelt impedanciával csatlakoznak a relatíve magas szek-szek kapacitású torod trafóra.
Az ábrázolt 8db fesz.generátor sorosan a földvezetékbe iktatva az ic-k tápáramait reprezentálják.
Ebben a rendszerben csak a bemeneti digitális jelek ( Id_in ), a kimeneti jeláram ( Ia_out ), valamint a dac ic belső analóg-digitális szekció közötti ( Iad ) áram hoz létre parazita feszültséget a föld-rendszerben.
A tápáramok viszont egyáltalán nem, a tápegységek a megnövelt bemeneti impedanciájuk miatt széles frekv.sávban "lebegni" tudnak ( a pillanatnyi potenciáljukat a mátrixban folyó 3 féle áram határozza meg ) a toroid trafókon keresztül sorba kötődő tápáram okozta feszülségekre vonatkoztatott generátor impedancia relatíve nagyon magas a föld-rendszeréhez képest, valamint nincsenek fizikai hurkok a rendszerben.
( Nyilván a dac ic belső impedanciáinak a hatását nem lehet kiküszöbölni, itt csak a külső környezet javítása volt a cél )


Köszönöm a leírást, tanulmányozni fogom.
Az említett 4 csillagpontba miknek a grundjai kötődnek be? Nem látszik egy képen sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.24. 07:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bluewhite írta:
...Az említett 4 csillagpontba miknek a grundjai kötődnek be? Nem látszik egy képen sem.
Mivel ez az ic ( AD1862 is ) 4féle tápfeszültséget igényel, így ha mindegyiket külön tápegységről tápláljuk így lesz 4db táp-földvezetékük is ( az ic digitális részének: Ipd+ , Ipd- , az analóg részének: Ipa+ , Ipa- )....2db dac ic esetén duplázódik minden, legalábbis az én esetemben. ( Itt is látszódik, meg máshol is: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=36381#p36381 )

Viszont én nem egy kivitelezési útmutatót akartam adni, hanem inkább illusztrálni, hogy ez a téma nem olyan egyszerű, a "majd összedrótozom, oszt még jobb is lesz" nem feltétlenül ad jó eredményt, már amennyiben ez egyáltalán szempont az adott diy készülékben.

Inkább tartanám reális megoldásnak, egy kész - jól tervezett, "teliföldes" - PCB-re való kivitelezést...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.24. 14:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
bluewhite írta:
...Az említett 4 csillagpontba miknek a grundjai kötődnek be? Nem látszik egy képen sem.
Mivel ez az ic ( AD1862 is ) 4féle tápfeszültséget igényel, így ha mindegyiket külön tápegységről tápláljuk így lesz 4db táp-földvezetékük is ( az ic digitális részének: Ipd+ , Ipd- , az analóg részének: Ipa+ , Ipa- )....2db dac ic esetén duplázódik minden, legalábbis az én esetemben. ( Itt is látszódik, meg máshol is: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=36381#p36381 )

Viszont én nem egy kivitelezési útmutatót akartam adni, hanem inkább illusztrálni, hogy ez a téma nem olyan egyszerű, a "majd összedrótozom, oszt még jobb is lesz" nem feltétlenül ad jó eredményt, már amennyiben ez egyáltalán szempont az adott diy készülékben.

Inkább tartanám reális megoldásnak, egy kész - jól tervezett, "teliföldes" - PCB-re való kivitelezést...

Ismételten csak köszönetemet tudom kifejezni segítő készségedért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 09:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Készül a DAC.
Igyekeztem az összes kondit az IC lábakra forrasztani, sikkerrel jártam. Még az egyik Nichison hiányzik róla és a csatlakozóaljzatok.

Csatolmány:
Dac fotó.jpg
Dac fotó.jpg [ 291.52 KiB | Megtekintve 17876 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 10:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 11:41
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Kőszeg
bluewhite írta:
Készül a DAC.
Igyekeztem az összes kondit az IC lábakra forrasztani, sikkerrel jártam. Még az egyik Nichison hiányzik róla és a csatlakozóaljzatok.

Csatolmány:
Dac fotó.jpg


Én is szoktam "lyukas" panelra építkezni, a helyedben nem sajnáltam volna az IC-k alól egy-egy precidip foglalatot.
Ilyen építéseknél előnyös tud lenni a későbbiekben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 11:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Luki írta:
bluewhite írta:
Készül a DAC.
Igyekeztem az összes kondit az IC lábakra forrasztani, sikkerrel jártam. Még az egyik Nichison hiányzik róla és a csatlakozóaljzatok.

Csatolmány:
Dac fotó.jpg


Én is szoktam "lyukas" panelra építkezni, a helyedben nem sajnáltam volna az IC-k alól egy-egy precidip foglalatot.
Ilyen építéseknél előnyös tud lenni a későbbiekben.


Nem tervezem bolygatni, úgy voltam vele, hogy egy foglalat is egy felesleges kontakt. Nem tudom, kiderül, jó döntés volt e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 11:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Segítséget kérek tőletek.
Tudom banális dolog, de nem tudom meg, ha nem kérdezek.

JL I2SoverUSB panel, H1 header konfiguráció a téma.

1.) A 8. pinhez tartozó leírás:
Csatolmány:
JL 1.jpg
JL 1.jpg [ 9.45 KiB | Megtekintve 17859 alkalommal. ]

Vagyis, ha DSD-t akarok "fel", ha PCM-et akkor "le". Oké, de hogyan állítom be, hogy fel, vagy le??

2.) Ugyanez a móka a 4.lábon (ez majd később aktuális):
Csatolmány:
JL 2.jpg
JL 2.jpg [ 10.77 KiB | Megtekintve 17859 alkalommal. ]


3. A H3 header-en van mindösszesen 8 földelő pin:
Csatolmány:
JL 3.jpg
JL 3.jpg [ 10.89 KiB | Megtekintve 17859 alkalommal. ]

Ezek közül melyiket használjam és kössem a DAChoz?

4. A H3 header 5.pin: " MCLK out2, Output, General purpose for MCLK2 " és a 7.pin : "MCLK out1, Output, General purpose for MCLK1 "
Kérdés: milyen esetben használunk MCLK outputot? Mondanántok példát?

Előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 18:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Túlságosan belemélyedtél a dologba, a MCLK kimenetek csak jelzők, low vagy high jelenik meg azokon a pineken, ha esetleg külső cuccra vezeted és azoknak kell jelezni a mintavételi frekiket.
Ne bonyolítsd túl, a H1-et 1-3 ellenállással összekötöd, majd a J4 jumper zárod és már kész is vagy.
MCLK nem kell a AD chipnek, csak a 4 jel (9,11,13,15 pinek) és föld. Ott a rajz azon is látod a bekötést.
Ne felejts el tápot adni mindkét oldalnak (hacsak nem usb-ről megy az egyik oldal még), mert különben nem megy a cucc.
A cuccot én is így csináltam meg raszteres nyákra, teljesen jó lett a hangja, sztem az aranyozott foglalat minőségromlást sem okoz, de így is jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 18:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ja MCLK outputot akkor használjuk pl., ha tovább akarjuk vezetni, mást is vezérelni vele, reclock stb..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 20:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A rajzodon csak 5V-ot, illetve 12V-ot látok, holott az AD1862 négy tápfeszültséget igényel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ajánld neki a diyinhk-s panelt jobb híján... Mert erre még ránézni is rossz! Azzal legalább ellesz, és a chipek is működni fognak I2S-el.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Most ajánlottad neki:) Én már leírtam, hogy szerintem az egy nagyon korrekten megtervezett eszköz, amit könnyű beüzemelni, nagyon jól működik igaz, MCLK jelre szüksége van. Ráadásul nagyon jól is szól a MUSES műveleti erősítőkkel. Az is igaz, hogy én nem salas és szuperreg szerűekről járatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
Túlságosan belemélyedtél a dologba, a MCLK kimenetek csak jelzők, low vagy high jelenik meg azokon a pineken, ha esetleg külső cuccra vezeted és azoknak kell jelezni a mintavételi frekiket.
Ne bonyolítsd túl, a H1-et 1-3 ellenállással összekötöd, majd a J4 jumper zárod és már kész is vagy.
MCLK nem kell a AD chipnek, csak a 4 jel (9,11,13,15 pinek) és föld. Ott a rajz azon is látod a bekötést.
Ne felejts el tápot adni mindkét oldalnak (hacsak nem usb-ről megy az egyik oldal még), mert különben nem megy a cucc.
A cuccot én is így csináltam meg raszteres nyákra, teljesen jó lett a hangja, sztem az aranyozott foglalat minőségromlást sem okoz, de így is jó.


Köszönöm, így a 3. és 4. tiszta. Az 1. és 2. pontra is ez vonatkozik? Vagyis nem kell semmit tenni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Toto írta:
Ajánld neki a diyinhk-s panelt jobb híján... Mert erre még ránézni is rossz! Azzal legalább ellesz, és a chipek is működni fognak I2S-el.

Úgy emlékszem, pont erről igyekeztél lebeszélni néhány oldallal korábban és javasoltad, hogy az I2SoverUSB közvetlenül jarassa a DAC - ot, mert jobb hangot eredményez.
Úgyhogy maradjunk ennél.
Amúgy 4 trafó lesz, 2, amit shany javasolt, külön tápon hajtja az oszcillator/reclockot, ill. az USB - t, egy trafó a DAC-hoz, külön táp a digi és az analóg résznek (+, -) és külön trafó és táp az I/V-nek.
Ez mind rendelkezésre áll, így csupán a saját tempómtól függ a végeredmény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak rá kell nézni a próbanyákra... Ez mi? Illetve azok a zöld bogyók rajta? Tudom, el kell kezdeni valahol, de ez még nagyon A.M.A.T.Ő.R! DAC egyből beforrasztva, a többi utána. Pont fordítva kellene, IC válogatás/mérés után. Na mindegy... Sok sikert a projekthez, de engem ez lefáraszt...

Mondjuk az én nyákjaimban is maradt hiba. Alig tudom a tüskesorokat beforrasztani. De ezért már nem rendelek új nyákokat... Végig kell reszelni, egyenként lepattintott tüskékkel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Hát azért nem űrtudomány, raszteres nyákra is 20 perc alatt össze lehet ütni jóra. A vezetékezésre, meg a hidegítésre figyelni kell. +-5V és +-12V kell neki, utóbbi az analógra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 21:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Túlságosan belemélyedtél a dologba, a MCLK kimenetek csak jelzők, low vagy high jelenik meg azokon a pineken, ha esetleg külső cuccra vezeted és azoknak kell jelezni a mintavételi frekiket.
Ne bonyolítsd túl, a H1-et 1-3 ellenállással összekötöd, majd a J4 jumper zárod és már kész is vagy.
MCLK nem kell a AD chipnek, csak a 4 jel (9,11,13,15 pinek) és föld. Ott a rajz azon is látod a bekötést.
Ne felejts el tápot adni mindkét oldalnak (hacsak nem usb-ről megy az egyik oldal még), mert különben nem megy a cucc.
A cuccot én is így csináltam meg raszteres nyákra, teljesen jó lett a hangja, sztem az aranyozott foglalat minőségromlást sem okoz, de így is jó.


Köszönöm, így a 3. és 4. tiszta. Az 1. és 2. pontra is ez vonatkozik? Vagyis nem kell semmit tenni?


Azzal nem kell semmit csinálni, az fejlesztői lehetőség, az AD chiphez annyi kell, amit írtam, hogy szépen működjön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
gabor80 írta:
Hát azért nem űrtudomány, raszteres nyákra is 20 perc alatt össze lehet ütni jóra. A vezetékezésre, meg a hidegítésre figyelni kell. +-5V és +-12V kell neki, utóbbi az analógra.


Valóban össze lehet szita nyákon is forrasztani rendesen. Kevés alkatrész kell a DAC-hoz. Ellenben nekem szükségem volt rá, hogy I2S jelet fogadjon az AD1862, amihez mindenféle átalakítók szükségesek. Ne menjünk bele, hogy logikai kapuk, vagy DSP, minden esetre sokkal macerásabb egy olyat összeforrasztani raszteres nyákon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
Készül a DAC.
Igyekeztem az összes kondit az IC lábakra forrasztani, sikkerrel jártam. Még az egyik Nichison hiányzik róla és a csatlakozóaljzatok.

Csatolmány:
Dac fotó.jpg


Inkább egy GND sin kéne, akár a chipek lábai között vezetve, arra tudod a hidegítőkondikat is kötni.
A +- tápokkal nem kell sokat szőrözni, a vezetéket rákötöd a megfelelő lábra, majd arról a lábról átviszed a másik chipre egy kis vezetékkel (minden táplábra hidegítő fontos, pl. 100n-s NP0). Ügyesen csinálva nem lesz semmi probléma vele. Persze elegánsabb lenne nyákot tervezni hozzá, de így is jól szólhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Toto írta:
Csak rá kell nézni a próbanyákra... Ez mi? Illetve azok a zöld bogyók rajta? Tudom, el kell kezdeni valahol, de ez még nagyon A.M.A.T.Ő.R! DAC egyből beforrasztva, a többi utána. Pont fordítva kellene, IC válogatás/mérés után. Na mindegy... Sok sikert a projekthez, de engem ez lefáraszt...

Mondjuk az én nyákjaimban is maradt hiba. Alig tudom a tüskesorokat beforrasztani. De ezért már nem rendelek új nyákokat... Végig kell reszelni, egyenként lepattintott tüskékkel.

A zöld bogyók Mylar polyester film cap. 220nF/100V 5%


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Konzol írta:
gabor80 írta:
Hát azért nem űrtudomány, raszteres nyákra is 20 perc alatt össze lehet ütni jóra. A vezetékezésre, meg a hidegítésre figyelni kell. +-5V és +-12V kell neki, utóbbi az analógra.


Valóban össze lehet szita nyákon is forrasztani rendesen. Kevés alkatrész kell a DAC-hoz. Ellenben nekem szükségem volt rá, hogy I2S jelet fogadjon az AD1862, amihez mindenféle átalakítók szükségesek. Ne menjünk bele, hogy logikai kapuk, vagy DSP, minden esetre sokkal macerásabb egy olyat összeforrasztani raszteres nyákon.


Az biztos, a logikai áramkörök miatt jó is ha rendes nyákterv van hozzá. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
Készül a DAC.
Igyekeztem az összes kondit az IC lábakra forrasztani, sikkerrel jártam. Még az egyik Nichison hiányzik róla és a csatlakozóaljzatok.

Csatolmány:
Dac fotó.jpg


Inkább egy GND sin kéne, akár a chipek lábai között vezetve, arra tudod a hidegítőkondikat is kötni.
A +- tápokkal nem kell sokat szőrözni, a vezetéket rákötöd a megfelelő lábra, majd arról a lábról átviszed a másik chipre egy kis vezetékkel (minden táplábra hidegítő fontos, pl. 100n-s NP0). Ügyesen csinálva nem lesz semmi probléma vele. Persze elegánsabb lenne nyákot tervezni hozzá, de így is jól szólhat.

Pontosan így készül. :) Ezüst huzallal, ezüst forraszanyagal. Utóbbi nem egyszerű...
Igaz, alulról nem fotóztam még le, majd a végén.
A grundolás minél magasabb szintű kivitelezéséhez még bujom az irodalmat.
Kösz a biztatást..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
Toto írta:
Csak rá kell nézni a próbanyákra... Ez mi? Illetve azok a zöld bogyók rajta? Tudom, el kell kezdeni valahol, de ez még nagyon A.M.A.T.Ő.R! DAC egyből beforrasztva, a többi utána. Pont fordítva kellene, IC válogatás/mérés után. Na mindegy... Sok sikert a projekthez, de engem ez lefáraszt...

Mondjuk az én nyákjaimban is maradt hiba. Alig tudom a tüskesorokat beforrasztani. De ezért már nem rendelek új nyákokat... Végig kell reszelni, egyenként lepattintott tüskékkel.

A zöld bogyók Mylar polyester film cap. 220nF/100V 5%


De ezek ügye nem lesznek véglegesek. A hidegítésre smd 100nf-ot használj, amit írtam. A 1 és 10uf-os zajcsökkentőre meg tantál az ajánlott, de minimum jó minőségű elko. Ennél több nem kell, ilyen bogyók sem..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 22:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
90% körüli készültségben:

Csatolmány:
IMG_20201002_223320-1.jpg
IMG_20201002_223320-1.jpg [ 337.15 KiB | Megtekintve 17732 alkalommal. ]


Még nincs bekötve az SPDIF kimenet, illetve hiányzik a CS8416 az I2S választóval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 19:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
Toto írta:
Csak rá kell nézni a próbanyákra... Ez mi? Illetve azok a zöld bogyók rajta? Tudom, el kell kezdeni valahol, de ez még nagyon A.M.A.T.Ő.R! DAC egyből beforrasztva, a többi utána. Pont fordítva kellene, IC válogatás/mérés után. Na mindegy... Sok sikert a projekthez, de engem ez lefáraszt...

Mondjuk az én nyákjaimban is maradt hiba. Alig tudom a tüskesorokat beforrasztani. De ezért már nem rendelek új nyákokat... Végig kell reszelni, egyenként lepattintott tüskékkel.

A zöld bogyók Mylar polyester film cap. 220nF/100V 5%


De ezek ügye nem lesznek véglegesek. A hidegítésre smd 100nf-ot használj, amit írtam. A 1 és 10uf-os zajcsökkentőre meg tantál az ajánlott, de minimum jó minőségű elko. Ennél több nem kell, ilyen bogyók sem..

No, ami a kapacitásokatat illeti, részben az adatlapra tamaszkodtam, ami a hidegitőkre 0,1uF _ot ír, de hozzateszi, hogy a nagyobb jobb, inkább 0,22. Ugyanígy a zajcsökkentők esetében jobb az 1 helyett a 2,2, ill. a 10 helyett a 22 uF. Ezért kértem ilyeneket.
Utóbbira írod, hogy min. jobb minőségű elko. Ezek Elna Silmic, ill. Nichicon Muse típusok. Úgy tudtam ezek elég jók. Vagy mégsem?
A hidegitők tényleg nem smd - k, de még lehetnek. :-)
Ezek a 'zöld bogyók' itt hasznalhatatlanok, vagy csak nem a legjobb választás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 20:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
bluewhite írta:
Toto írta:
Csak rá kell nézni a próbanyákra... Ez mi? Illetve azok a zöld bogyók rajta? Tudom, el kell kezdeni valahol, de ez még nagyon A.M.A.T.Ő.R! DAC egyből beforrasztva, a többi utána. Pont fordítva kellene, IC válogatás/mérés után. Na mindegy... Sok sikert a projekthez, de engem ez lefáraszt...

Mondjuk az én nyákjaimban is maradt hiba. Alig tudom a tüskesorokat beforrasztani. De ezért már nem rendelek új nyákokat... Végig kell reszelni, egyenként lepattintott tüskékkel.

A zöld bogyók Mylar polyester film cap. 220nF/100V 5%


De ezek ügye nem lesznek véglegesek. A hidegítésre smd 100nf-ot használj, amit írtam. A 1 és 10uf-os zajcsökkentőre meg tantál az ajánlott, de minimum jó minőségű elko. Ennél több nem kell, ilyen bogyók sem..

No, ami a kapacitásokatat illeti, részben az adatlapra tamaszkodtam, ami a hidegitőkre 0,1uF _ot ír, de hozzateszi, hogy a nagyobb jobb, inkább 0,22. Ugyanígy a zajcsökkentők esetében jobb az 1 helyett a 2,2, ill. a 10 helyett a 22 uF. Ezért kértem ilyeneket.
Utóbbira írod, hogy min. jobb minőségű elko. Ezek Elna Silmic, ill. Nichicon Muse típusok. Úgy tudtam ezek elég jók. Vagy mégsem?
A hidegitők tényleg nem smd - k, de még lehetnek. :-)
Ezek a 'zöld bogyók' itt hasznalhatatlanok, vagy csak nem a legjobb választás?


Digitális táp hidegítésre mindenhol jó minőségű kis veszteségű NP0/C0G smd-t szoktak használni (közvetlen a lábakra, mivel nincs kivezetése, az sem zavar be), filléres és jó, de az X7R típusú is elég jó. Nem azt mondom a zöld bogyókkal nem működik, de a felesleges gerjedés és zajnövekedés szempontjából a említett smd az egyik legjobb. De próbáld ki a bogyóval, talán hallható probléma nem lesz, de majd kiderül.
A silmic az okés, én is használom oda, de tény ahogy mások is már megjegyezték, hogy tantált ajánl az adatlap, lehet hogy én is átcserélem majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A zöld bogyókkal valószínűleg semmi gond nem lesz. Működni fog. A diyinhk kitben Wima(szerű) fóliák hidegítenek minden tàpfeszt a dac és a művrleti erősítők környékén, A digitális áramkörök tápján viszont smd alkatrészek vannak épp úgy, mint az iv konverziót és a kimeneti szűrőt alkotó hálózatokban. Egyszerűbb olcsóbb is lett volna szerintem smd alkatrészeket hasznàlni, nem kellett volna lefektetni a kondikat - elvileg stackelhetők a dac IC-k, nem lehetnek túl magasak az alkatrészek -, valamiért mégis sima fóliákat terveztek ezekbe a pozíciókba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 21:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto, összedobtam amit feltettem IV szimulációt, nem teljesen okés, a felvett áramok nagyjából jók mindkét kollektornál, viszont a kollektorfeszkók nem igazán jók, illetve csak 4x erősítésű lett a 2 fokozat, a kb. 500x helyett.
A visszacsatolás nem okés, vagy mi lehet a baj?
Most csak egy sima 40V-os elkós tápról megy próbából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 21:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Úhh, hát jól megelőztél, én még sehol nem tartok, majd egy éven belül...
R4 = 250 ohm ellenállást először dobd ki, aztán próbáld meg újra. 350 ohmot növeld 450 ohm körülire.
Aztán ha az nem jó, 200k-t csökkentsd le 150K ohmra. Ha úgy sem, akkor a 10 ohmot növeld 47 ohmra, ha nem jó, akkor 100 ohmra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 22:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Próbapanelon gyorsan összedobtam. Viszont akkor te mást néztél, mivel az ellenállások nem stimmelnek amiket írtál, ez van most:


Csatolmányok:
IV_SD786.png
IV_SD786.png [ 33.57 KiB | Megtekintve 17521 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.03. 22:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
R4-et dobd ki először, aztán teszteld le. Esetleg a 390 ohmot változtasd 450 ohmra.
Második lépésként, ha nem jó, a 330K-t csökkentsd le 150K-ra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.04. 11:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
R4-et dobd ki először, aztán teszteld le. Esetleg a 390 ohmot változtasd 450 ohmra.
Második lépésként, ha nem jó, a 330K-t csökkentsd le 150K-ra.


Az első lépésnél az R4 nem segített semmit, a 460R-ra (ilyenem volt itthon) változtatva a 390R-et viszont meghozta az erősítést, viszont egyoldalasan vágta a szinusz, a második lépésnél viszont szépen beállt a szinusz, szép szimmetrikus az erősítés kb. 450 körüli tehát jó lesz a kimeneti jelszint. Majd tesztelem még, mert ez csak első blikk.
Kösz a tanácsot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.04. 12:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Még kipróbálok egy másik verziót, kicsit más értékű ellenállásokat, hátha jó lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.04. 12:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hangra milyen?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.10.04. 13:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Az még arrébb van, csak szinuszt kapott jelgenerátorról, meg egy pufferes tápot, biztos még búgni fog így még, majd ha eljutok odáig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség