audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.07.26. 18:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Barth Ida írta:
patrik96 írta:
euro21 írta:
Új játékszer: DAM1941 deszkán.
Szól.... még nyers... majd egy hét múlva lehet értékelni.

Kap még kijelzőt, távirányítást, aztán mehet dobozba.
A triódásra viszem.


Te vetted meg a 30. én 4 hónapra rá a 96.t hát nem egy nagy fogyás..
Az alap lapon változtattál valamit? Pl. van aki a piros Wimákat kiforrasztotta, a Vref-et máshonnan táplálta stb.
És melyik szűrőt használod, meg valahol a diyaudion irtad hogy trafót kötsz rá. Lett rajta?
Kösz



Az enyém a 138-as!


Már értem miért nem fejleszt firmware-t meg úgy semmit sem hozzá. Ennyi darabot legyártani sem érdemes...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.09.22. 20:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Tuning 1. lépcső

A kondikat elképesztően nehéz volt kiforrasztani a panelből. Összefügg ez azzal, hogy 4 rétegű a panel? A bypass kerámiákat és a kimenetet földretévő FET-eket nem mertem még bántani. Amíg nem lesz csipeszpákám, azt hiszem, ilyesmihez nem nyúlok.

A szűrő csere-bere is már lecserélte a dac-ot egy másikra, a kondicsere megint egy újabb készüléket csinált. Persze, mind-mind hihhhetetlen előrelépést jelentettek ... Minden dac-nak, amit eddig hallottam, igen erős egyénisége volt. Ezt az erős egyéniséget lehet a körítéssel valamilyen irányba hangolni. A Soekris egyik fő jellemzője az, hogy még mélyebben lehet belenyúlni, mint a többi dac-ba, nagyobb teret ad a mókolásnak, a saját ízlésre faragásnak. Ja és még van rajta 10% árcsökkenés, amit éppen 2 napra rá vezetett be Sören, miután én megvettem a sajátomat ...

Aki Salas UltraBiB-et akar, most ugorjon, mert elindult a Groupbuy és október 4-ig lesz nyitva az ablak.


Csatolmányok:
IMG_0663_shr.jpg
IMG_0663_shr.jpg [ 715.08 KiB | Megtekintve 23923 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.12.29. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Sziasztok,
Van e valakinek elfekvő Salas PCB-je vagy Gerber file hozzá? Előre is kösz R:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.12.31. 16:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Működik az Apple remote, lehet vele műsorforrást és hangerőt is állítani - de sajnos csak kb 2 méterig. Én meg majdnem 3-ra vagyok. :(
Ez vajon azért van, mert a control panel ~20cm-re van drótolva a dac paneltől, vagy azért, mert utángyártott a távirányító? Az elem jó, terheletlenül 3,16V jön belőle. Vagy ennek többnek kellene lennie?

Nincs valaki itt Miskolc környékén, akinek van eredeti Appple távirányítója? Ja és kölcsön is adná 10 percre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.12.31. 18:40 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A kínai utángyártott nekem is hol ment, hol nem. Felejtős.
Inkább csináltam egy vezérlőt az egyik távirányítómhoz ... mondjuk szerintem ebben az évben még egyszer nem vettem elő. :shock:
Éjszakára kicsit visszaveszek az előerősítő potiján, oszt' annyi. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.01. 12:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
:P Én meg bérelek egy szolgát, aki elvégzi az általam elképzelt módosítási igény szerinti beavatkozást :lol:

Valójában nem a hangerő a fő szempont, hanem az, hogy a klippelést mutató led majdnem mindegyik lemezen villog, tehát ki van használva rendesen a 16 bit. Néhány lemezen meg necsak hogy villog, hanem szinte folyamatosan világít, másodperceken keresztül. Néztem szkópon, négyszögjel van a lemezen! Ott pár kattintásnyit célszerű visszavenni a kivezérlésen.

Nem lehet valami univerzális távirányítót betanítani? vagy a Soekrist betanítani valami más távirányító elfogadására?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.01. 18:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Nem vetted meg azt a LED-es, tekerős, nyomós borzadályt hozzá?
Azzal minden indulásnál beállítasz -3 -at, oszt' jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.02. 13:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
De megvettem, mivel ez a legegyszerűbb út, ha beállításokat akarsz módosítani és nem akarsz még egy szakmát kitanulni, csak azért, hogy egyetlen vezérlőt legyártsál és beprogramozzál.
Csak van egy olyan érzésem, hogyha letekerem -x dB-re, akkor nemcsak a hangerőt tekertem le, hanem a hangminőséget is - mintha ilyenkor elkezdene valami olyasmit is processzálni, amit amúgy nem csinál - és ez ront. Lehet, hogy ez csak pszichésen van így, de én nem tudok szabadulni tőle. Ezért inkább nem csinálnám, csak ha nagyon muszáj. Bár a klippelés se észrevehető egy bizonyos szintig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.02. 20:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ad 1.
Mérnökként felsikoltottam, mikor megláttam azt az "izét". :shock: Aki 2000 után ilyet elkövet, az képes más aljasságra is (BTW pár hónapja "büszkén" elismerte, hogy Youtube jellegű video lejátszáshoz optimalizálta a termékeit :? ).

Az, hogy ezt Soren régóta eladja a kész termékekben, az egy dolog (nézze, használja aki megveszi), csak ne akarta volna úgy beállítani, mint az új OEM/DIY termékhez "kifejlesztett" kezelőszervet.

Ad 2.
A vezérlés (Arduino egy fizikai illesztő lapra feldugva, OLED kijelzővel, infra érzékelővel) a netes DIY-er közösség (Dimdim) közreműködésével készült, összeállítást, forráskódot feltöltöttem a Diyadudio.com-ra https://www.diyaudio.com/forums/group-b ... bs-18.html .

Ebay-en rendelt modulokból (na, jó az illesztőt külön kell megrendelni Dimdim-től) összerakható, szinte hülyebiztos. :lol:

Ha nem megy, segítek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.02. 20:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Még az jutott eszembe, hogy ha SPDIF-en keresztül használod, akkor beiktathatnál egy 6-10dB-s csillapítót.

Anno, mikor még használtam a PCM63-as DAC-omat (ami csak SPDIF-et fogadott), sokat használt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.02. 22:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Tisztelet a munkádnak, nézegettem is. Viszont a "gyári" panelt sem igazán kell használni, egyszer be kell álítani a szűrőt (vagyis a szüretlenséget NOS) meg a -1 hangerőt hogy ne villogjon a piros led és utána kikapcsolható a kijelző.
Soerkris is megértem egy pár száz darabos kereskedelmi szériára nem lehet sok időt (pénzt) fordítani mert nem kifizetődő...
Tényleg a "Tube DAC"-ot nézegettétek? https://linearaudio.net/downloads

Nézegettem én is az "eredeti" Apple távirányító képességeit, úgy tünik a Soekris a ludas ugyan az a táv ami Barth Idánál van kb 2x akkora távolságra sugároz mint egy átlagos táv, és a jel korrekt (elvileg) mindig ugyan azt a kódot adja vissza. Rátaniítottam egy másik távra is azt pár 10 cm-ről ismeri fel csak és ott is hol működik hol nem, ha ki be kapcsolod a DAC ot akkor vagy jo vagy nem.
Vagy az időzítés vagy a IR led kezelés nem OK a panelen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.03. 16:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Az egyik fő oka a Soekris dacolásnnak az volt, hogy nagyfelbontású zenéket is akarok már végre hallani, mert eddig nem volt hozzájuk szerencsém. Viszont erről visszajelzés kell, mert ugyan nincs még meg a HTPC-m, de a desktop pc-m az ünnepek alatt összedrótolódott a dac-kal és kinyomtam rá innen--onnan összeszedett hi-res file-okat. A dac meg rendületlenül mutatta, hogy 44,1kHz-et kap. Nyomoztam és kiderült, hogy valahol mélyen van egy beállítás, ami erre korlátoz. De ha már felfedeztem, akkor át is tudtam állítani és csodák csodája a dac-on átállt a felbontást jelző led 88/96, 176/192 majd 352/384kHz-re. Ja, azt nem tudom, hogy a párosból melyik az érvényes, mert azt a dac nem jelzi, csak azt, hogy 2*, 4*, 8*-os, de nem marad égve a 44,1 vagy a 48kHz-es led, hogy lássam, minek a 2, 4 vagy 8*-a. Ez is mekkora hülyeség már!

Mint írtam, nem akarom egyszer és mindenkorra beállítani a szintet, mert én minőségromlást érzek, ha letekerem a digitális hangerőt és ezért kerülöm. Meg ha jól sejtem, a táviránnyítás és a kijelző kezelés egymástól független dolgok, mégha a panel közös is.

R, a panelek útban vannak feléd!

A Salas kisáramú paanelokon elsőre ohmite 3,3 ohm az áramkorlátozó ellenállás, most vettem Takman-okat, abból van 1W 3,3ohm, csak annyi macera kicserélni ... Érdemes egyáltalán belefogni?

Igen, a futóművem spdif-fel kommunikál a dac-kal, de nem tennék bele feszültség osztót, mert a futóműben már egy leosztást elszenved a kimenőjel. Mekkora jelnagyságnál kell elgondolkodni rajta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.04. 20:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Mekkora jelnagyságnál kell elgondolkodni rajta?

Mivel a tegnapi beírásom elment a levesbe, megpróbálom megismételni.

Szabvány szerint 0.6Vpp-nél ne legyen nagyobb.
A legtöbb kimenet ennél sokkal többet ad ki, tehát szerintem indokolt a csökkentés.

Én (mérés)ipari -HP- BNC-BNC csillapítókat (6-10-12dB) használok. Ehhez RCA-BNC átmenetek kellenek.
A 1941 rendelkezik BNC-s SPDIF bemenettel, tehát oda mehet egyből a csillapító.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.04. 20:29 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
A Salas kisáramú paanelokon elsőre ohmite 3,3 ohm az áramkorlátozó ellenállás, most vettem Takman-okat, abból van 1W 3,3ohm, csak annyi macera kicserélni ... Érdemes egyáltalán belefogni?

Én Ohmite AG 5W-os ellenállásokat használok (1R2, 1R8, 1R8) UBiB-ban DAM1941 DAC-hoz..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.01.05. 19:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Tudom, hogy mit használsz, jelen pillanatban nekem is ilyen Ohmite-ok vannak benn, a nagyáramú digitális tápban van egyedül 1,2 ohm Mills 12W, a kisebb áramúakban 3,3 ohm 5W Ohmite. Megnéztem teljesítmény potival, hogy hol korlátoznak:
- az 1,2 ohm 435mA-nál
- a 3,3 ohm a pozitív vonalon 156 mA
- a 3,3 ohhm a negatív vonalon 161 mA
Nem akartam túl nagy tartalékokat hagyni, mert a csövek miatt amúgy is meleg lesz. A staboknak van némi drift-jük, a melegedéssel elmásznak, pár mV-ot csökken a kiadott fesz.

A kérdés az, hogy jobb-e a Takman hangminőségben? Teljesítményben jó a 3,3 ohm 1W, az 1,2 ohm helyett pedig két 2,4 ohm 1W Takman párhuzamosan. Az ellenállatok megvannak, de olyan bennszülöttre sikeredett a táppanelek beépítése, hogy nem akaródzik hozzányúlni. Egyéb tápoknál viszont eddig az volt a tapasztalatom, hogy a nem huzal ellenállások jobban szólnak. Márha nem oxid ellenállások, mert azok eddig a legrosszabbak, amikkel találkoztam. (holtversenyben a szenekkel, bár az Amtrans 2W talán kivétel) Szóval ez meg nyom, hogy csináljam ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: DAM1941 vs. Topping D90
HozzászólásElküldve: 2021.02.08. 23:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Vendégeskedik nálam egy hete egy AK4499 chipes Topping D90 MQA DAC. Egyik kollégám vette, most bejáratom.

Echte kínai, jüanban fizette kint a kollégám, a "számla" egy hőpapírra nyomtatott kínai szövegű akármi, amit még a telefon fordítója se ismer fel teljesen. :shock:

Ennek ellenére a termék teljesen korrekt, ipari csomagolás, díszdoboz, gusztusos megjelenés... mondjuk PC kábel tápkábelként is és USB-hez is. ;)
Az USB kábel maradt a dobozában, a tápkábel ment DAC-ba.

Két-három nap után kezdett bejáródni, etettem mindenfélével (PCM, DSD, MQA), minden bemenetén, végül az USB-nél maradtam.
A kontroll a saját Soekris DAC építményem és az előerősítő-erősítő-hangfal vonalam.

Szerencsére könnyű összehasonlítani a 1941-es Soekris DAC-ommal, a digitális forrás és az analóg lejátszás oldal ugyanolyan, azonos interconnecttel csatlakozik mindkettő a #801 csöves előfok két bemenetére. Csak az USB kábel kell átdugni és a bemenet választót átkapcsolni.

A korrekt megítélés kedvéért mindkét DAC 352k/384k-ra felskálázott PCM-et (így a Sokeris első FIR szűrői nem működnek), DSD-ben pedig max. 256-ig terjedőt kapott.

Hallgattam mindenféle zenével, tulajdonképpen egészen szimpatikusan szólt ....csak ...a Soekris jobb volt ... erősen jobb.

Aztán megjelent a színen egy "mások által is magasra értékelt" tápkábel -szintén bejáratásra- ... és ha már lúd ...

Miután már járt egy hetet a hűtőszekrényem elosztójának betáp kábeleként, megkapta a D90-es ... és egy egészen más kategóriás DAC szólalt meg!

Teljesen pariban van így a 1941-el, némely téren még azon is túlmutat (pl. térábrázolás).
Viszont a tér szélesebbre tágulása a közepét kicsit kiüresíttette, enyhén kétcsatornássá varázsolta.
Jóval dinamikusabbnak tűnik (0.1dB-n belülre hoztam ki a két DAC szintjét), viszont ez egy kicsit harsányságba is átcsap.

Ezek ellenére teljesen jó választásnak tűnik ez a DAC.

Mondjuk holnap a kollégám nem lesz boldog, mikor megtudja, hogy ez részemről úgy értendő, hogy jó lenne hozzá egy "rendesebb" tápkábelt használni ... még ha nem is DAC árával összemérhető ársávút. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAM1941 vs. Topping D90
HozzászólásElküldve: 2021.02.09. 11:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
euro21 írta:
Vendégeskedik nálam egy hete egy AK4499 chipes Topping D90 MQA DAC...
Nem vagyok meglepve...
Mostanában bennem is felmerült, hogy a jelenlegi Topping D70 ( AK4497) dacom átcserélném a Topping D70S-re pusztán a MQA képesség kedvéért, amely az Tidal üzletpolitikájának köszönhetően nem minden esetben kikerülhető, nem minden MQA-as albumnak van normál alternatívája.
Másfelöl az "S-modell"-ben :) már tökéletes a layout, míg az előd D70-ben nem sikerült a hálózati földet megfelelően implementálni ( elvileg javítható a helyzet )

A D90 azért nem alternatíva a számomra, mert gyakorlatilag képtelen vagyok bármilyen alkatrész-változtatásra az analóg szekcióban a nekem már mikroszkopikus SMD technika miatt. Ebben a tekintetben már a D70S is határeset...
Ha a gyárilag megkomponált szubjektív hangi egyensúly, tónus nem teljesen kielégítő elsőre, akkor nem tudok változtatni. Az "igazi" highend gyártók ebben a tekintetben rendelkeznek nagyobb rutinnal.

Az eredeti D70 viszont a közepes méretű MELF ellenállások, SO8 tokozású OPA-k miatt még nekem is "kezelhető", és a fórumon bemutatott változtatásokkal a kívánt módon-, jól hangolható a hang tónusát tekintve.
Úgy gondolom, hogy ezek a gépek, olyan szintű műszaki alapokat, megoldásokat tartalmaznak, olyan áron, amelyek értelmetlenné teszik az egyéb kísérletezést, építést. SZVSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.09. 20:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A Soekrisben még óriási tuning potenciálok rejtőznek. Ha végigvesszük a diyaudio-s törzstopikját, egészen elvetemült szintekig elmentek egyesek. De ezt úgyis jól tudják a tulajok, hiszen onnan kellett összeszedni az infókat az implementáláshoz. Viszont kicsit félrevezetőnek tartom a gyári állapotú panelek mással való összehasonlítását, mert egy igazhitű forrasztár úgyis rendesen megtuningolja a panelt. Tehát igazán az az érdekes, hogy a fejlesztett panellel hova lehet eljutni. Lehet persze megállni valahol, de az olyan, mintha egy Ford Mustang-ot 2,3-as Ecoboost motorral vennénk :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 12:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Ha már R2R felépítésű DAC: kíváncsi lennék, összehasonlítva a tuningolt Soekirs és az én gyári verziójú Denafrips Ares R2R DAC-ot, milyen lenne az eredmény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 16:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Nem akarok beleszólni, de itt sokan R2R DAC ról írnak

De ez is az AD1865...........

Amibe sok kis ellenállás van, szerintem jó lenne R2R diszkrét létra DAC-nak hívni :)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 17:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Ok, legyen létra (Ladder) R2R típusú DAC-ok összemérettetése (Soekris vs Denafrips Ares). A lényegen ez úgysem változtat ;)

Amúgy én sem értettem, hogy mit is jelent a Denafrips név jelentése, de később megtaláltam:
Dynamic

Exquisite

Natural

Attractive

Fidelity

Refined

Intoxicating

Pure

Sophisticated


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 18:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
A lényegen tényleg nem......... :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 20:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nincs két egyforma Soekris.
- van a régebbi, alapvetően építőknek szánt 1021-es panel
- a 1921/41-es újabbak
- ezek (mindhárom ) tuning verziói, a referencia fesz millió féle kondijaival
- kiszedett/nem kiszedett kerámia bypass kondikkal
- kiszedett/nem kiszedett söntölő FET-ekkel
- tápok - majdnem mindenki eljutott a Salas 1.3-hoz, de azokat is akármilyen alkatrészkészlettel fel lehet építeni és döbbenettel vettem tudomásul, hogy az áramkorlátozó ellenállással akár teljesen el is lehet rontani a tápot
- utána akasztott változatos dolgok - trafók, csöves fokozatok - elvileg ezekre nincs szükség, de nagyon lehet módosítani a hangot ezzel
- ja és ne feledkezzünk meg a dobozos "gyári Soekris dac"-okról se. Elvileg ezzel volna korrekt az összehasonlítás, de akkor jönnének a tuning tulajok - hogy dehát az enyém mérföldekkel jobb a gyárinál!!! Itt pedig szétszaladnak a szálak. Meg lehet keresni a tuningok közt a "legjobbat"? Kötve hiszem. Rendezni egy Soekris talit? 8-) Aztán a győztest lehetne küldeni a harcba más dac-ok ellen ... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.10. 22:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nem érdemes, labdába se rúg, na nem egészen, de valahogy nem az igazi... trafó + csővel jobb volt nálam, mint natúr, persze nem tudom, hányadik változat.
Szerintem a jó dacok hangminőségileg már feljebb tanyáznak, mint a felvételek 95%-a, akkor meg minek a nagy erőlködés.
Inkább tessék a hangszórókra meg az akusztikára több időt/pénzt/észt fordítani, az erősítőkről nem is beszélve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.11. 11:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az utolsó mondattal teljes egyetértésben:

A saját tapasztalatom az, hogy ezek a modern, alacsony/ultra alacsony torzítású hangszórók-, a velük épült hangsugárzó ( és kellően alacsony torzítású erősítő ) egy egészen új mélységet mutat meg a hangzó anyagból. Ha mindenáron számokban gondolkodnánk: 10-20-30dB különbségekről, „felbontás” növekedésről beszélhetünk a kiindulási pont függvényében.

Ez rengeteg. Olyannyira, hogy gyakorlatilag tanulnia kell a hallásomnak az új információmennyiség észlelését, „meghallását”, befogadását. Ez már hónapok óta tart.... pedig egyáltalán nem egy minősíthetetlen sz@rról váltottam.

Az egy dolog, hogy a különféle változtatások ( csöves, trafós kimenet, csoda-csatoló kondik, táp-mizériák, stb ) hangra gyakorolt hatását jól érzékeljük, és válogatunk a különféle hangzások között, rangsoroljuk őket, akár kikiáltjuk a legjobbat.

Az viszont egy mások szint, amikor a hangsugárzó/erősítő valós ( nem szubjektív ) felbontásának növekedése révén - gyakorlatilag - „látjuk”(halljuk), érteni véljük ezen hangzások mögött megbújó műszaki történéseket, hogy milyen/miféle konkrét manipuláció/torzítás hozza létre ezeket a hatásokat. Látjuk a hangfelvételt mint produktumot teljes valójában, érteni kezdjük a hangmérnök döntéseit, az eszközeit, a miérteket, stb...

Ezek hatására az utóbbi időben jelentősen megváltozott-, akár ellentétessé vált a véleményem több audiós dologgal kapcsolatban….szégyen, nem szégyen.

És ez természetesn kizárólag a saját véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.11. 13:03 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
shany írta:
Az utolsó mondattal teljes egyetértésben:
Ezek hatására az utóbbi időben jelentősen megváltozott-, akár ellentétessé vált a véleményem több audiós dologgal kapcsolatban….szégyen, nem szégyen.

Ez érdekelne, milyen dolgokban bírálod felül korábbi álláspontodjaidat?
Mi váltotta mindezt ki, új hangfalad lett? Úgy rémlik épített dobozod van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.11. 21:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem kicsit vagyok irígy, amikor látom máson, hogy sorsfordító megvilágosodáson esett át. Csak már kicsit sokszor láttam aztán a sorsfordító eszközt a használtpiacon néhány hónap múltán, töredék áron hirdetni végtelenül, mert senkinek se kellett. legutóbb is egy hiper/űber accuton hangszórókkal szerelt sokmilkás dobozhoz volt szerencsém, néhány faluval mellettem, mint világmegváltóval, aztán pár hét múlva viszontláttam minden használtportálon.
Ma már nem nagyom járom az "audiókat", hogy új dolgokat ismerjek meg, de volt egy idő, amikor igen. Magyarázták nekem lelkesen, hogy az ő portékájuk miért a legjobb, én meg a legtöbbször azt néztem, merre van az ajtó, amin kimenekülhetnék a produkció elől. Mások meg odakövültek a székhez és azt számolgatták magukban, hogy meddig kell zsíroskenyérkúrázniuk, hogy megvehessék azt a csodát, amit hallottak. Szóval nagyon nem vagyunk egyformák.
Ettől függetlenül - bár nem vagyok híve a Linn féle forrás elsődlegesség hirdetésnek - mégis azt kell, hogy mondjam, nálam nagyobb előrelépés volt a Soekris, mint az, hogy nagyságrenddel nagyobb összeget toltam a hangdobozba 2 éve. Szerintem amikor azt hisszük, hogy már aztán szinte mindent kihoztunka dac-okból, egy-egy kapcsolás még tud meglepetést okozni. Legalábbis az olyan tudatlanoknak, mint amilyen én is vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.11. 22:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Shanyval teljesen egyetértve, megértve Ida bevallott irigységét és ezt ellensúlyozandó tervezett kárörvendezését, azt kell mondanom, hogy ez a kapu minden érdeklődő előtt nyitva áll, de a belépéshez sok régi beidegződést kell félretenni.
Azt, hogy az alkatrész minőség fontosabb, mint a kapcsolástechnika, és a hangsugárzó úgyis nagyon drága, tehát jó a meglévő, 1-2 tuning alkatrész majd csodát művel, az akusztika meg végképp ürdögtől való, és különben sincs se elég hely, az otthoni baßtatásról meg nem is beszélve.
Ha csitul ez a járványhelyzet (május? június?), szívesen rendezek újfent bemutatót illetve ígéretes diy cuccok meghallgatását az akusztikailag megoldott termemben, elsősorban azoknak, akik még nem voltak itt, másodsorban meg minden érdeklődő audiodiyers tagnak.
Hátha lesz egy olyan tuningolt Soekris, ami igazán jól szerepel, vagy egy olyan SE/PP/D/XY erősítő, amit bármeddig szívesen hallgathatunk feszengés nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.12. 21:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezt vegyük egy meghívónak? Ha igen, én is benne vagyok egy pandémia utáni hallgatózásnak. Hátha sikerül pár Soekris-est összecsődíteni. Akkor kiderülhet, hogy mennyire tudtuk varázsalkatrészekkel módosítgatni az elvileg ugyanazt.

Kárörvendenék? Csak akkor, ha előtte megvolt a világmegváltás és a mindennél tökéletesebb végső eszköz, ami elvisz a mennyországba. Ami aztán pár hónap után kegyvesztett lesz egy mégvilágmegváltóbb valami miatt.

Aműgy az életfilozófiám az, hogy "Tartsuk tiszteletben egymás bolondériáját", amíg nem akar engem erőszakkal megtéríteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.13. 21:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
efGyuri írta:
shany írta:
Az utolsó mondattal teljes egyetértésben:
Ezek hatására az utóbbi időben jelentősen megváltozott-, akár ellentétessé vált a véleményem több audiós dologgal kapcsolatban….szégyen, nem szégyen.

Ez érdekelne, milyen dolgokban bírálod felül korábbi álláspontodjaidat?
Mi váltotta mindezt ki, új hangfalad lett? Úgy rémlik épített dobozod van.
Gyakorlatilag a minimál kapcsolástechnika/"jó hangú" alkatrész, csöves áramkör alkalmazása koncepciókat hagytam el teljesen. Hagyományos, standard áramkörökben gondolkodom inkább egy ideje. Pl. a műveleti erősítőktől is távol tartottam magam régebben ( vagy ha ki is próbáltam egy-két dolgot, akkor sem volt igazán pozitív az eredmény ), viszont mióta saját áramkörben is sikerült maradéktalanul elérnem, amit szerettem volna, ez az ellenállás eltűnt.
A jelenlegi hangsugárzómat valóban barkácsoltam ( itt próbáltam a műszaki elveket előtérbe helyezni ), az említett változás a magas és középhangszórók modernebbre cserélésével kezdődött.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.13. 21:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Barth Ida írta:
Nem kicsit vagyok irígy, amikor látom máson, hogy sorsfordító megvilágosodáson esett át. Csak már kicsit sokszor láttam aztán a sorsfordító eszközt a használtpiacon néhány hónap múltán, töredék áron hirdetni végtelenül, mert senkinek se kellett. legutóbb is egy hiper/űber accuton hangszórókkal szerelt sokmilkás dobozhoz volt szerencsém, néhány faluval mellettem, mint világmegváltóval, aztán pár hét múlva viszontláttam minden használtportálon.
Lassan 1 éve hallgatom a megújult hangsugárzóm, és most jutottam el oda, hogy le is írtam ezt a néhány gondoltaot. Tehát nem mondanám egy fellángolás-szerű-, hirtelen élménynek az említett folyamatot. Főleg, hogy ami újszerű benne, az pont a hosszú-, legalább több hónapos együttélés alatti lassú észlelés-változás. A lényeg egyáltalán nem a konkrét hangsugárzó/hangszóró típus ( véletlenül sem a saját cuccom szeretném fényezni ). Úgy gondolom, hogy pl. egy pár Revel F328Be is legalább ilyen, de inkább még ilyenebb hatást hozna elő.....ha meg tudnám fizetni.


Barth Ida írta:
....Szóval nagyon nem vagyunk egyformák.
Én is pont így látom/gondolom. Csak néhány saját tapasztalatom, a saját zenehallgatáshoz kapcsolódó - utóbbi időkben felmerült - gondolatom írtam le. Semmi több.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.14. 00:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Jóhangú alkatrész - című történethez fűznék hozzá. Én továbbra is nagyon hiszek ebben. A Soekris-em Salas 1.3-akkal megy, amikben van egy áramkorlátozó/beállító ellenállás, amin a Soekris árama átfolyik. 2 Ohmite és 1 Mills-szel indítottam a tápokat. Nagyon tetszett. (nem volt különösebb megfontolás mögötte, a HFC-n így adódott) Eleve cserélgethetősre csináltam. Majd vettem Takmanokat, mert ugye a rétegellenállások mindig jobbak, mint a drótosok. Hú, de nagyot koppantam! Teljesn feltolódott minden a középmagas-magas tartományokba, alul meg egy réteg eltűnt. Na, ha ez ennyire fontos, akkor adjunk bele apait-anyait, vegyünk bele jó ellenállásokat. Félwattos Shinkoh-okból még össze tudtam legózni hasonló értékeket, de több értékből én vettem meg a legutolsókat. Beforrasztottam őket. Szenzációs hangszíneim lettek, és rájöttem, hogy a Takman nem egy réteget küldött nyaralni a mélyekből, hanem legalább kettőt, amiből egyet a Shinkohok visszahoztak, de nem mindet. Ma visszaraktam az Ohmite-okat, de már teljes körűen, mert a Mills helyett is lett Ohmite. A hangszínek sajnos nem olyan szépek, de a mélyek hazajöttek. Wellcome back! Majd pár lemez után, amivel kitapasztalom a full Ohmite karaktert, átforrasztok egy full Mills verziót is. Vettem Takman szeneseket is de azt hiszem, azokat már nem fogom beforrasztani.
Na ezek után ne higgyek a jóhangú alkatrészekben? Kismillió alkatrész van a dac-omban, de ezekből 3 teljesen odébb tudja tenni a megszólalást?

Nagyon sokan arra nem hajlandóak, hogy egyetlen pozícióban hangra összehasonlítsanak 2 azonos értékű, eltérő gyártmányú alkatrészt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 19:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A Salas BiB is ugyanígy érzékeny volt az áram beállító ellenállásra. De próbáld a C2 220 uF-os kondit is cserélni másra, pl. Elna Cerafine vagy hasonló. Aztán cseréld le a Salas cuccokat Superregre :)! Én meguntam a low voltage Salasokkal a tökölést.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janos_904 2021.02.16. 19:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 19:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ida, Manganin ellenállást nem próbáltad még ezekben a nagyon kritikus pozíciókban?
Egy kis teflon csévetest, rá a manganin bifilárisan feltekerve, és lehet ez lenne a legjobb, műszakilag mindenképpen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 20:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
janos_904 írta:
A Salas BiB is ugyanígy érzékeny volt az áram beállító ellenállásra. De próbáld a C2 220 uF-os kondit is cserélni másra, pl. Elna Cerafine vagy hasonló. Aztán cseréld le a Salas cuccokat Superregre :)! Én meguntam a low voltage Salasokkal a tökölést.


Hát én pont superregeket cseréltem Salasra és sokkal jobb lett!
A salas-okban jelenleg az első szűrő pozícióban 4700u16V std BG van, a másik két szűrő a kit-ben kapott Nichicon Muse bipolar. Majd a Soekrisben 1500u10V BG NX, a legvégső szűrő meg 47u6,3V BG NX HQ. Szerintem maradnak a Nichicon-ok a Salas utolsó pozíciójában, pont elég butique cucc került már be.

Nagyon sokat kísérleteztem valamikor a manganin ellenállásdrótokkal. 0,03-tól 0,8-ig volt mindenféle. Amikor kellett egy 10-20W-ot kibíró ellenállás, akkor mindig ehhez nyúltam először. De sose voltam elégedett velük, valahogy nekem mindig ellaposították a dolgokat. Egy barátom imádta/imádja őket, mert ő velem ellentétben a teres, nyugodt megszólalást preferálja, én meg az ütőset. Az Ohmite-ok drót alapanyaga egyébként réz/nikkel, végülis hasonló lehet ez is manganinhoz, csak teljesen másként szól, mint az a manganin, ami az Isabellen Hüttéből került elő. És nincsen rózsa tövis nélkül, az ütősség általában valamennyi karcossággal is együtt jár, most még úgy tűnik, nem olyan sokkal, ami a végén idegesítővé válik. Nem kell túladagolni. (mint én a Z foilt egy időben)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 11:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Olyan BG kondijaid vannak benn, amiről az ember csak álmodik manapság (persze az NX-ekre gondolok). Azért különösen jó hír, ha az új verzió ilyen jól teljesít, ezért pontosítok, mivel az újat nem próbáltam, én a Salas BiB-re (1.2-es talán) gondoltam, ami nagyon nem győzött meg. A superrregről mintha olvastam volna valahol, hogy nem a Blackgate kondi a kedvenc párosítása....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 19:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Hát, 20-25 éve kicsit olcsóbbak voltak ...

A superregek Elna Silmic-ekkel épültek, Mouser-es Beyschleg és Dale ellenállásokkal. Önmagukban, ha nem hasonlítgatjuk mással őket, nagyon Super-ül szólnak. :lol: A Salas-ok a legújabb BiB1.3-ak, a félvezető készletük az eredeti KIT-ből van, az ellenállások AN magnetic tantalumok. Szóval nem csak a kapcsolástechnika különbözik, hanem a Salas-okba majdnem a maximum lett beletéve, ami elérhető manapság. Nem tudom, hogy azonos bázison hogy festene a kép. Vagy ha fordított lenne a felállás, akkor simán lehet, hogy a Superreg előzne. De ezt már nem fogjuk megtudni.
Azt viszont lehet tudni, hogy a Salas-t egyetlen ellenállás cseréjével le lehet rontani, úgyhogy a rengeteg varázsalkatrész ellenére alulteljesíthet, gyengének minősülhet mással szemben. Nem feltétlenül a kapcsolástechnika a lényeg - itt sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.22. 21:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Hátha tapasztaltatok ilyet,
Van 3db Salas BiB 1,3 2db 5V pos 1db 5V Neg, 3x10V AC ról jár.
A pos reg ek rendben mennek a neg reg-en 33MHz 15mVPP szinusz ül. Nem értem mi gerjedhet benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.22. 22:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Próbáld ki a negatívot egy 9V-os elemről táplálva, hogy kizárd a trafó miatti gerjedést.
Utána a Q4 bázisa és kollektora közé 51R-680pF soros tagot rakj be.

Ha ez sem segít, látom, hogy a diyaudio.com-on is megkérdezted, hátha lesz ott ötlet.

p.s. esetleg még a sönt FET gate stopper ellenállást ( R9 ) növeld meg 1k-ra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.22. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Próbáld ki a negatívot egy 9V-os elemről táplálva, hogy kizárd a trafó miatti gerjedést.
Utána a Q4 bázisa és kollektora közé 51R-680pF soros tagot rakj be.

Ha ez sem segít, látom, hogy a diyaudio.com-on is megkérdezted, hátha lesz ott ötlet.

p.s. esetleg még a sönt FET gate stopper ellenállást ( R9 ) növeld meg 1k-ra.


Köszi, mást próbáltam (ja akkuról csöndes) R4 R7 R8 kicseréltam 560ohmra és 0 zaj, kapcsolgattam a kimenetre Induktiv, capacitiv terhelést stabil...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.22. 23:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ezzel (az áramgenerátorok áramának lefelezésével) lerontottad kicsit a szabályzást, úgy 50%-al megnövelted a kimenő impedancia csúcsát és lecsúsztattad úgy 500kHz-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.23. 00:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Ezzel (az áramgenerátorok áramának lefelezésével) lerontottad kicsit a szabályzást, úgy 50%-al megnövelted a kimenő impedancia csúcsát és lecsúsztattad úgy 500kHz-re.


Igy van, de nézegettem és Salas is azt irja ha a IDSS nagyobb mint 10mA akkor 560ohm vagy nagyobb kell. Egy FET et kivettem mérve 12mA volt az IDSS. A kint lévőknek is 13-16mA IDSS
És a másik hogy most nem másik el a feszültség, eddig 60-80mV csökkent a melegedésre most 15mV-ot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 15:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Erőt vettem magamon és előszedtem a szkópomat, megnézni, hátha nálam is van valami probléma. Egy dupla szinuszt láttam a salas kimeneten, a nagyobbik 1,1MHz-es, 1,5mV-os, amin ücsörög egy 30,3MHz-es, 1mV-os kisebb szinusz. Mindegyik salason ott vannak, nagyjából azonosan néznek ki. Hát ez már gyanús lett egy kicsit. Kikapcsoltam a dac-ot és a nagyobbik szinusz ugyanúgy megmaradt, a kisebb 30MHz-es az eltűnt azonnal.
Készüljek az R9 1kOhm-ra cseréjére, vagy ekkora "gerjedést" hagyjak a fenébe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 16:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ja és van mérési anomália is, mert ha a szkóp és a dac ugyanabba a hosszabbítóba van dugva, akkor a 30MHz környéki szinusz csúcstól csúcsig értéke összemegy 0,5mV-ra. Itt már erősen a szkóp képességeinek a határán vagyok, magát a képet is elég nehéz kicsalogatni, hogy látszódjon valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 20:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Barth Ida írta:
Ja és van mérési anomália is, mert ha a szkóp és a dac ugyanabba a hosszabbítóba van dugva, akkor a 30MHz környéki szinusz csúcstól csúcsig értéke összemegy 0,5mV-ra. Itt már erősen a szkóp képességeinek a határán vagyok, magát a képet is elég nehéz kicsalogatni, hogy látszódjon valami.


Nekem kicsit egyszerűbb volt mert a szkóp 100MHz ig 14 bites és a zaja uV -os főleg ha akkumulátorról járatom az R9 véáltoztatás nem oldotta meg csak a R4,R7,R8 növelése
Nem válogattad a FET eket IDSS-re?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 21:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem válogattam, hanem előválogatottat vettem - elvileg - mert az 5V-ra kérés tudtommal ezt jelentette. Vagyis kicsi Idss-ű PF-ek kerültek be.
Egy kicsit érdekes, hogy rövidrezártam a szkóp mérőzsinórját, majd a rövidrezárt mérőhegyet hozzáérintettem az asztali lámpa szabad fémrészéhez - s láss csodát, ott is ott volt a 30MHz. Vagy a működő dac-ban bárhova odaérintettem a rövidrezárt helyet és ott volt a 30MHz. Ha a földre tettem a mérőzsinór földjét és a mérőhegyet bárhol máshol odaérintettem elvileg földpotenciálú helyhez, akkor is megvolt a jel. 0,5-1mVpp. A szkópom egy Hitachi 50MHz-es kétcsatornás régebbi valami, 1mV/osztás a legnagyobb felbontása, és érzek valami zavart az erőben.
Ha már ki volt bányászva a dac, gyorsan kicseréltem az R9-et 1k-ra. Na, semmi se történt. Ez még azelőtt volt, hogy elkezdtem a leföldelt hegyet mindenhez odaérintgetni. Ha kikapcsoltam a dac-ot, akkor megszűnt a kiszórás a környezetbe.
Lehet, hogy az egyenirányítás csinálja? Mert nekem mindhárom salas után megvan a jel, pici különbség ugyan van a jelnagyságban, de tényleg csak pici. Beraktam a quasimodo alkatrészeket is, 47ohm-mal. Salas mintha azt mondta volna, hogy azokat ki kell szedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 21:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Hogy mik vannak nálatok .... :shock:
Nálam semmi ilyen nincs.

Ida, a zajt valószínűleg a hálózati föld hordozza nálad.

A Salasokon a Qusimodo-k nincsenek beültetve (lusta voltam kimérni a trafókat).
Minden táp "lebeg", a DAC panel sincs "földelve", a kimenetből a +/- szimmetrikust használom (a "-" a kimeneti hideg ág).
Az USB-n keresztül a DAC "összeföldelődik" a streamerrel, de az is "lebeg" a földfüggetlen analóg tápján és az Ethernet kábelén sincs földelés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Hogy mik vannak nálatok .... :shock:
Nálam semmi ilyen nincs.

Ida, a zajt valószínűleg a hálózati föld hordozza nálad.

A Salasokon a Qusimodo-k nincsenek beültetve (lusta voltam kimérni a trafókat).
Minden táp "lebeg", a DAC panel sincs "földelve", a kimenetből a +/- szimmetrikust használom (a "-" a kimeneti hideg ág).
Az USB-n keresztül a DAC "összeföldelődik" a streamerrel, de az is "lebeg" a földfüggetlen analóg tápján és az Ethernet kábelén sincs földelés.


Ha kell egy Quasimodo PCB küldök neked, van még egy pár azzal nem kell számolni,

Idának, ha nem pontos a Quasimodo akkor többet árt mint ha nem is lenne benne, pl az egyik trafón 20ohm 20n van a másikon 47ohm 10n és mindkettő R magos csak az egyik 9-9-9-9 a másik 9-9-15-15V


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 22:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Van Quasimodo-m ... csak az eredendő lustaság mindig legyőz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2021.03.16. 16:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
Shanyval teljesen egyetértve, megértve Ida bevallott irigységét és ezt ellensúlyozandó tervezett kárörvendezését, azt kell mondanom, hogy ez a kapu minden érdeklődő előtt nyitva áll, de a belépéshez sok régi beidegződést kell félretenni.
Azt, hogy az alkatrész minőség fontosabb, mint a kapcsolástechnika, és a hangsugárzó úgyis nagyon drága, tehát jó a meglévő, 1-2 tuning alkatrész majd csodát művel, az akusztika meg végképp ürdögtől való, és különben sincs se elég hely, az otthoni baßtatásról meg nem is beszélve.
Ha csitul ez a járványhelyzet (május? június?), szívesen rendezek újfent bemutatót illetve ígéretes diy cuccok meghallgatását az akusztikailag megoldott termemben, elsősorban azoknak, akik még nem voltak itt, másodsorban meg minden érdeklődő audiodiyers tagnak.
Hátha lesz egy olyan tuningolt Soekris, ami igazán jól szerepel, vagy egy olyan SE/PP/D/XY erősítő, amit bármeddig szívesen hallgathatunk feszengés nélkül.


Én benevezek, ha lehetséges Kedves Zoli! Ezt a mostmár teljesen kész Soecrist vinném:
Csatolmány:
20190814_180338.jpg
20190814_180338.jpg [ 266.38 KiB | Megtekintve 19678 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség