audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2019.07.21. 06:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2019.07.08. 13:42 
Fórumtag

Van valakinek tapasztalata az INA217 IC-vel? Ha egy dobozba szeretném tenni a tápot és az erősítőt, az vajon okozhat problémát, zajosodást? Külső tápot macerás lenne építeni hozzá, mert +/-15V és egy 48V tápot kellene valahogy egy vezetéken felvinni hozzá.
Vagy esetleg tudtok olyan kapcsolást, ami egy pl. 12V-ból megcsinálja ezeket a feszültségeket?
9V elemekkel nem szeretnék bajlódni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.08. 19:09 
Kiemelt Tag

Hasonló módon kell gondolkodni mint egy MC phono fokozat esetében. Jómagam építettem ultra kiszajú mikrofon előfokot felvételi célra és rengeteget szívtam a trafóval és a brummal. Alapvetően nálam a nagyméretű bemeneti csatoló fólia kondikat szórta meg a torroid táp, amit még egy fém sapka alá helyeztem. Így se volt tökéletes. A végső megoldást az jelentette, hogy a bemeneti fokozatot kompletten leárnyékoltam. A kívülre elhelyezett táp sokat segíthet, feltéve, ha nem teszel más trafós készüléket ez előfok közelébe :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.10. 00:03 
Fórumtag

Az INA217 egy szimetrikus bemenetű mic preamp áramkör nagy közösmódosú elnyomással a bemenetén. Ezért egybe építheted egy AC táppal is. Én készítettem INA103-al mérőerősítőt 5cm-re volt tőle a graetz meg egy 80W-os toroid trafó. Teljesen brumm mentes lett. A csatolt képen láthatsz táp megoldást amiböl kiindulhatsz.....

Csatolmányok:
API psu.jpg
API psu.jpg [ 188.25 KiB | Megtekintve 582 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.10. 00:30 
Fórumtag

melorin írta:
Van valakinek tapasztalata az INA217 IC-vel? Ha egy dobozba szeretném tenni a tápot és az erősítőt, az vajon okozhat problémát, zajosodást? Külső tápot macerás lenne építeni hozzá, mert +/-15V és egy 48V tápot kellene valahogy egy vezetéken felvinni hozzá.
Vagy esetleg tudtok olyan kapcsolást, ami egy pl. 12V-ból megcsinálja ezeket a feszültségeket?
9V elemekkel nem szeretnék bajlódni.
Szerintem vagy egy trafó közép leágazásos szekunderének 3 vezetékét lenne érdemes bevezetni a mikrofonerősítő tápjához (2×15...18Vac):
Csatolmány:
+48V.jpg
+48V.jpg [ 34.35 KiB | Megtekintve 579 alkalommal. ]

Vagy valami kis IC-s step-up feszültség konvertert belerakni -lehetőleg minnél nagyobb frekin működőt- (bemenetén, kimenetén + LC szűrésekkel)... pl:
XL6009 step-up IC (max 60Vout).pdf
tápmodul Hestore

Szerintem. :?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 19:07 
Kiemelt Tag

Nálam alapvetően a nagyméretű bemeneti fóliakondik szedték össze a brummot, azért kellett árnyékolni. Egy mérőerősítőnél a hangminőség másodlagos szempont ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 19:16 
Adminisztrátor

Az ötvenes években készült csöves erősítőben láttam először azt a megoldást, hogy a bemeneti fólia kondit körbe tekerték réz fóliával, megforrasztották és az így készült árnyékolást földre kötötték.
Emlékeim szerint itt a topikon is jöttek szembe fotók ilyen megoldással :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 20:03 
Kiemelt Tag

Már említettem a 400V-os primer fesz.re készült nyáktrafók használatát. ( A normál 230V-os kivitelűek brutálisan szórnak, de a mini toroidok se tökéletesk ebből a szempontból. )
Ha tényleg probléma lenne a trafó mágneses tere, akkor pl. ilyenből ( https://www.tme.eu/hu/details/tez10_d40 ... ufvassons/ ) akár kettő darabot is be lehet tenni a dobozba ( 2x24Vos kivitelt nem tartanak ), névleg 13,8V-ot ad, de itt az alacsony terhelés miatt a 15V is simán lehet. Ha maximalisták akarunk lenni, még egy rézszalagból készült rövidrezárt menetet is fel lehet tenni, de szerintem itt már felesleges.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.12. 16:55 
Fórumtag

Köszönöm a tippeket! Ezek alapján amit írtatok, megnyugodtam egy kicsit és végül úgy döntöttem bevállalom a trafót az erősítő dobozán belülre.
Telejsen véletlenül találtam egy projectet ezzel az IC-vel és a manus is így csinálta és nem panaszkodik.
https://theslowdiyer.wordpress.com/2017/04/23/an-ina217-mic-preamp/

Vajon számít az, hogy műanyag dobozba vagy alumminiumba szerelem be az áramkört? Vagy a legdurvább zavaró tényezővel már úgyis össze van zárva egy helyre? (trafó):D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.07.13. 10:46 
Kiemelt Tag

en ezzel a bogarral csinaltam micampot. trafo kozos dobozban de arnyekolni kellett
http://www.thatcorp.com/datashts/THAT_1 ... asheet.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]